Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 6
(Read 18967 times)
EvaZh
Ex Member




Spustiti
14.07.2003 at 13:58:17
 
Letting go
To choose this card is a recognition that something is finished, something is completing. Whatever it is--a job, a relationship, a home you have loved, anything that might have helped you to define who you are--it is time to let go of it, allowing any sadness but not trying to hold on. Something greater is awaiting you, new dimensions are there to be discovered. You are past the point of no return now, and gravity is doing its work. Go with it--it represents liberation.

Miha, prijatelj, razmerje, narazen, skupaj, narazen skupaj.... nosečnost, poroka, Gaja, zavedanje, Roll Eyeszaključek  Smiley
naravnava na radost... Smiley
Vi:  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Spustiti
Reply #1 - 14.07.2003 at 14:53:52
 
Quote:
zaključek  Smiley

Vi:  Kiss


Zaključek, česa?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Spustiti
Reply #2 - 14.07.2003 at 15:06:26
 
Grin

Razmerja
ja, razmerje sm imela mislih  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Spustiti
Reply #3 - 14.07.2003 at 15:08:35
 
zdej se ne splača (zaključit ... razmerje) ... zdej se splača učit ... imho
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Spustiti
Reply #4 - 14.07.2003 at 15:20:58
 
z drugim delom se strinjam: je čas za učenje
In tkole z mojega vidika, sem se najprej učila, potem se začela uravnavat na konec in potem sem se ves čas učila, včeraj se je Miha dokončno naravnal na konec (bom temu zdaj rekla) in sm se spet učila in se učim, zdaj beri gor razlago Oshove karte. Itak je čas za učenje, vendar se je hudo splačal spustit, ker sem tičala na mestu že predolg časa, ker sem se na en način preveč omejevala  z njim, pa tud preveč zanašala nanj - zarad česar men "ni blo treba" kao...živet življenja plus izgovor je bla Gaja, ane... tičala sm na mestu... to bo una indukcija, o kateri mi je zadnjič pri teb govoril B.
Quote:
Something greater is awaiting you, new dimensions are there to be discovered.

se splača...  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Spustiti
Reply #5 - 14.07.2003 at 15:57:38
 

Uf, Eva, nameravam ti moči in poguma. Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Spustiti
Reply #6 - 14.07.2003 at 16:10:36
 
EvaZh, lahko rečemo, da je

spustiti  =  sprejeti

?
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Spustiti
Reply #7 - 14.07.2003 at 16:31:19
 
Marjana  Smiley  Grin ti si tko razumevajoča Hvala.! Roll Eyes Kiss

LittleStar  Grin Grin
z mojga vidika, ni to isto "=" samo gre pa nekako z roko v roki
pa ne morem reč, kaj je prej, al kura al jajce, čeprav se mi zdi logično, da je sprejemanje prej.. pol pa se menjavata med sabo - enkrat eno korak naprej, enkrat drugo..
niti nisem še popolnoma sprejela, niti popolnoma spustila, ampak tud tko blizu še nisem bla.. mal pišem v glavnem, prav thomas nekaj v tem stilu za odpuščanje, če si v zamero veliko vložil, moraš tud v odpuščanje več vložit, če hočeš da rata.. - uravnovešam zdej spustitek z gradnjo  Tongue
Wink

Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Spustiti
Reply #8 - 14.07.2003 at 17:04:37
 

Ma, Eva, kakorkoli že,
samo da ne boš nekje na poti amnezirala (tudi za ostale velja) ...  Wink

...

Kiss
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Spustiti
Reply #9 - 14.07.2003 at 17:20:16
 
Quote:
samo da ne boš nekje na poti amnezirala (tudi za ostale velja) ...  Wink

In četudi...

samo da bo zate najboljše Kiss
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Spustiti
Reply #10 - 14.07.2003 at 22:46:09
 
Eva - ja, poguma in moči, ti želim tudi jaz. Nisi sama.. to veš, kajne?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Spustiti
Reply #11 - 14.07.2003 at 23:09:15
 
no ja ... če sta pa oba že naravnana na konec ...

nameravam ti moč ...

kaj te pa tolk mori drgač ... bolje ... vaju ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Spustiti
Reply #12 - 15.07.2003 at 11:32:08
 

Naletela na en zanimiv tekst na topicu o nameravanju:

Miska wrote on 30.09.2002 at 09:15:56:
Vsaka izkušnja in vsaka sprememba v vaši izkušnji odraža namen. Namen ni samo želja. Je uporaba vaše volje. Če vam ni všeč odnos, ki ga imate z možem oz. ženo, npr., in bi radi drugačnega, zgolj želja ne bo spremenila vašega odnosa. Če resnično želite spremeniti svoj odnos, se sprememba začne z namenom, da ga spremenite. Kako se bo spremenil, pa je odvisno od postavljenega namena.

Če nameravate svoj odnos z možem oz. ženo narediti skladen in ljubeč, vam bo ta namen odprl nove zaznave. Opazili boste lahko ljubezen, ki jo vaš mož oz. žena izraža do vas na svoj način, če gre za tak primer. V drugem primeru boste lahko videli odsotnost te ljubezni. To vas bo preusmerilo k harmoniji in ljubezni, da boste iz tega zornega kota lahko jasno videli, kaj je potrebno, da bi spremenili svoj odnos, in če je to možno doseči.

Če nameravate svoj odnos končati, se začne konec z namenom končati. Ta namen bo v vas ustvaril nemir. Vaš partner vas bo vedno manj osrečeval. Čutili boste odprtost do drugih na način, ki ga prej niste občutili. Vaš Višji jaz je začel iskati drugega partnerja. Ko se bo ta partner pojavil, vas bo vleklo k njemu ali njej, in če boste partnerja sprejeli, kar je tudi namen, se vam bo odprla nova pot.

Če se nameravate spreti, boste razdvojeni, ker bosta obe dinamiki v gibanju in nasprotni ena drugi. Če se ne boste zavedali vseh svojih namenov, bo zmagal najmočnejši. Morda imate zavesten namen, npr., da boste izboljšali svoj zakon, obenem pa nezaveden namen končati ga. Če bo nezavedni namen končati zakon močnejši od zavestnega izboljšati ga, bo dinamika nemira in pomanjkanje zadovoljstva končno prevladalo nad zavestnim namenom postati v zakonu ljubeč in skladen. Na koncu bo zakon razpadel.

Če bo zavestni namen spremeniti zakon močnejši od nezavednega končati ga, in če vam bo mož ali žena v bistveno podporo, potem boste uspeli. Vendar pa bo dinamika nasprotnega namena v vas ustvarjala zmedo in tesnobo. Morda bo tako za vaju oba, ko se bosta odprla novim zaznavam ljubezni in zakonske skladnosti, hkrati pa občutila nemir, pomanjkanje zadovoljstva in odprtost do drugih partnerjev.

Tako doživlja razdvojena osebnost. Okoliščine v svojem življenju doživlja kot močnejše od sebe. Razdvojena osebnost, ki ima zavesten namen izboljšati svoj zakon in močnejši nezaveden namen končati ga, bo po razpadu svojega zakona čutila, da se stvari kljub naporom niso zgodile tako, kot je nameravala. To ni res. Zgodilo se je natančno tako, kot je nameravala, ker pa je imela nasprotne namene, je prišlo do velikega vrtinčenja v toku Luči skozi to osebo.

Če so nasprotni nameni skoraj enako težki in če osebnost ni pripravljena ali ne more priznati, da je en vidik ali da so vidiki nje same v nasprotju z njenim zavestnim namenom, lahko pride do resnega stresa in čustvene bolečine. To lahko povzroči shizofrenična stanja in fizične bolezni. V manj resnih primerih pa je lahko trpljenje prav tako boleče.

by Gary Zukav, Domovanje duše

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Spustiti
Reply #13 - 15.07.2003 at 12:01:36
 
Lahko začnem tam, kjer sva bla še prijatelja:
Res veliko časa sva preživela skupaj, sprehodi, kino, čajčki...(to je recmo enih 4-5 mesecev blo tko)
Blo je fino imet tako pozornost.
Potlej mi je enkrat predlagal, da bi blo kaj več. In takrat sem tko odprto razmišljala o tem in sem rekla, OK, poskusva lahko.
In potlej se ni nič spremenilo, čist ista sva bla.. kot prej, nisva nič se za rokce niti začela držat.. samo drugi dan tega "na novo določenga razmerja" sva se skregala.. oz. bolje, sm se jest skregala. Doma sem imela pol ful slabo vest, ker mi je blo težko rečt mu, da mi ni do nečesa več z njim, predvsem nisem hotla takrat priti mač edinega človeka, ki sem ga tisti čas videvala pa sem se fajn z njim imela skenslat iz svojga življenja - strah pred osamljenostjo, recimo temu.. ego.. pol po tem.. sva bla spet prjatla.. ampak enkrat mi je reku, da se ne moreva skoz tko videvat, ker on ne zdrži pol, da ne bi blo neki več.. in takrat je blo res tko, kot ultimat, da se ne bova več videvala, če bo ostal pri prijateljstvu.. in valda, razloge sem že prej gor povedala, in sem mu dala nekako vedet da mogoče pa s časom nekaj bo... sej jest pomojem čist dobr poznam to in na en način verjamem, da bi lahko bla s kerim kol človekom na zemlji, če bi se lepo potrudila, pa to.. sam  Tongue pa ne bom.
v glavnem zdej pa k moji preračunljivosti, k je blo še preeeejj
sm gledala po končanem razmerju s svojim prvim fantom mal horoskope, kerga moškega bi si jest dobila.. in sem vidla kakšne kvalitete ma to znamenje... in sem vedla, da bi to men na en izkoriščevalski način prav pršlo.. in ko sem (midva sva se na IRC-u spoznala) zvedla, da je on točno to po horoskopu, sm mu kar rekla, da si tazga jest mislim dobit.. in tko se je začel.. in sem špilala na to, ker sm tam prebrala, kaj jim je všeč.. in .. v glavnem.. kaj naj rečem igranje.. maska.. takoj od začetka.. to se prav, sem ga hotla na en način, sam ni bla to ena tak lepa srčna želja, ane.. bil je to ego - ti ti jest Roll Eyes Tongue Smiley zdele mi je tko vseen
ker mi zadnje čase prav to meče naprej, skoz  Cheesy zadnjič je reku ponoč, da on po cele dneva dela, jest pa se po cele dneve zajebavam, pa da noče take ženske,... ampak ravn to je blo tist iz horoskopa, kar sm vedla.. sam bitch, kakršna sem (to ne mislim tko resno, mi ni treba rečt da se obtožujem, sam vseeno to raj nardim namest vas - mal se pa že) se temu skorej režim, ker mi v caycejevem horoskopu piše, da sem si v prejšnejm življenju zaslužila z ne vem kero pridnostjo, da nekdo mal poskrbi zame... pa mi je vseen, če ne več, ker zdej mislim, da tega ne rabim več.. česar on ne verjame in pomojem res misli, da bom ...   GrinTongue da ne ZMOREM

dej no to je tolk dolga zgodba... ne zraste tak namen čez noč in to ni muha, zadnjič sm že prpomnla nekje, da sem ga, ko sm zvedla, da sem noseča, poklicala zato in določila, domala, da se poročiva zato, da bi mi nudil to finančno varnost.
Sej sm razmišljala, bi morala kaj zares slabga povedat, da bi vidl, da sva bla skupaj iz napačnih razlogov.
Tud ne rečem, da sva bla popolnoma mimo, ampak je pa velik stvari, ki jim dajeva tko različen pomen.. npr, že samo taka moja razmišljanja, iskanja vzorcev.. en trud za osebno rast, to, po njegovih besedah je traparija, neumnost, stran vržen čas, "namest da bi kej nardila za življenje, tkole cajt stran mečem"  Shocked Grin Grin  vsakemu svoje  Tongue Grin pač  oink!
ma dejte, sej bi vam ful rada razložila, sam dejte me kej ožjega vprašat..
aja kaj je bla fora tistga, kar sem prej začela, pač to, da nama je blo namenjen bit kvečjemu prjatla, in zdej pač sva prjatla.. kolkr sva, pa kolkr nisva   Cheesy
nisva midva ta prava drug za druzga... znam pa še vedno na pamet razloge za in proti.. tak, k mam tak napet možgan Cheesy
na sm dost nabluzila, vem tko, ker se Gaja zbudi takrat, ko nism več konstruktivna Cheesy Cheesy

it's a sign  Wink
Back to top
« Last Edit: 15.07.2003 at 15:02:48 by EvaZh »  
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Spustiti
Reply #14 - 15.07.2003 at 12:07:47
 
na evo šen sign:
osho transformation tarot
The heart has its own reasons, which the mind cannot understand. The heart has its own dimension of being, which is completely dark for the mind. The heart is higher and deeper than the mind, beyond the reach of it. It looks foolish. Love always looks foolish because love is not utilitarian. Mind is utilitarian. It uses everything for something else-- that is the meaning of being utilitarian. Mind is purposive, end-oriented; it turns everything into a means--and love cannot be turned into a means, that is the problem. Love in itself is the goal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 6