Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 
(Read 20079 times)
aryan
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #45 - 22.08.2003 at 15:14:08
 
Massimo wrote on 22.08.2003 at 15:07:52:
Uavvv! Ne vem jest ne vidim 2 različni entiteti! A ni to princip dvojnosti?

ljubezen je princip hkratne dvojnosti in razlicnosti. v ljubezni nastopata dve entiteti, ki se zdruzita v eno (v namenu), a hkrati ostajata individuma.

ce smo mi vecni in Bog vecen, potem je tudi nasa medsebojna ljubezen vecna.

Quote:
Bog je razlog vsemu, torej je vseveden!

no, ocitno pol niti jaz niti ti nisva Bog, a vendar sva, ker tko al tko je on razlog vsemu. torej sva Bog a hkrati nisva, ker nisva vsevedna. on nam je vedno nadrejen in mi smo vedno podrejeni. Wink

Quote:
Al se sam meni zdi ali smo mi čist skočil iz teme?

tema so odnosi, in tocno o tem govorim jaz.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Massimo
1
*
Offline

Živim in ljubim! To je
dober začetek!!!
Posts: 29

Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #46 - 22.08.2003 at 15:27:57
 
Quote:
Moj point je, da so nas same projekcije skupaj in bi mogli bit bolj pozorni do tega, al kaj?

Npr., Massimo ti, si že v svojem drugem postu povlekel ven neko odvisnost od mame in nanesel odličnost te odvisnosti. What? (btw, svoje mame niti ne poznam). Seveda je zdaj tu moj problem, a ne? Ravno tolkšen, da vem, da res nisi dojel mojega posta na tvojega prvega. Sploh, ker se ti s travmami ne misliš ubadat - je potem kakšen smisel? Pa sem zadržala zadevo zase? In potem plaz novih? Kako so lahko potem tvoj cilj odnosi? Kasneje si me še namenil tja, kjer razčlenjuješ ljubezen na svojo in Božjo. Jaz je ne, ker sem priznala, da mi je to mistika.

Pa sem sama upoštevala svoj nasvet vama. Pravim samo da smo soodvisni zelo, in ne se delat takšne frajerje.


Kakšno odličnost odvisnosti!
Jest sem dal odvisnost od mame samo za primer in s tem nisem cilajl na nič konkretnega npr. svojo mamo - nič ni dlje od resnice je pa res da imaš tudi take posameznike, ki še pri 40-ih ne morejo brez nje! Če sem te prizadel, se ti oproščam!

Se pa ne delam frajerja!!!! Samo odvisnost ni nekaj kar bi jest osebno ponujal kot rešitev. Smo pa vsi soodvisni, ker če kmet ne bo pridelal žita, ga mlinar ne bo zmlel in pek spekel in jest jedel! Ampak to je princip, ki nam ga daje naš način življenja. In ravno tu vidim to ljubezen samega sebe. Če se ne ljubim, ne bom živel sedaj ampak nekje drugje, kjer ne bom koristil nikomur, še najman pa sebi.

Če boš pozorno brala boš videla, da ponavlajm, da je to moj vidik in ga ne vsiljujem nikomur! Me sila veseli, da imaš svojega. Vse kar sem hotel je diskutirati o tem.

Še enkrat ne jemlji mojih besed tako osebno ker niso tako mišljena!!!!!!!!!!!

Jest nisem dobil navodil za življenje, da lahko trdim kaj je parv. Povem pa kaj sem se naučil na podlagi moje življenske poti - izkušen. Kaj je narobe s tem?

Nič jest moram oditi, se vrnem v pon. zjutri in lahko če hočete nadaljujemo v bolj mirnem in konstruktivnem ozračju!

Veliko lepega vsem!
Back to top
 

To je moj podpis Wink
 
IP Logged
 
Massimo
1
*
Offline

Živim in ljubim! To je
dober začetek!!!
Posts: 29

Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #47 - 22.08.2003 at 15:31:54
 
Quote:
ljubezen je princip hkratne dvojnosti in razlicnosti. v ljubezni nastopata dve entiteti, ki se zdruzita v eno (v namenu), a hkrati ostajata individuma.

ce smo mi vecni in Bog vecen, potem je tudi nasa medsebojna ljubezen vecna.

no, ocitno pol niti jaz niti ti nisva Bog, a vendar sva, ker tko al tko je on razlog vsemu. torej sva Bog a hkrati nisva, ker nisva vsevedna. on nam je vedno nadrejen in mi smo vedno podrejeni. Wink

tema so odnosi, in tocno o tem govorim jaz.



Če bi nam Bog namenil vso znanje, poskus nebi bil potreben, to je bog že takoj vedel, zato nam je omejil znanje.

To je zelo globoka tema in ne vem če sem ji kos, lahko pa probam ampak šele v pon. zjutri.

Upam, da boš tu!!

Imej se lepo - življenje je lepo - in mi tudi!!!
Back to top
 

To je moj podpis Wink
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #48 - 22.08.2003 at 16:51:00
 
Massimo wrote on 22.08.2003 at 14:01:27:
S tem nisem mislil, da se je potrebno v življenju odrekati, da bomo srečni ampak, da je princip dajanja močnejši kot princip sprejemanja.

100%
zelo pametno jih je čim bolj uravnotežit ...



Quote:
Ampak dat pa je pa nobenemu ne moreš, ker ni v tvoji posesti.

verjetno bi bla boljša beseda pretok, dobiš ljubezen in daš naprej ljubezen.
umetnost nastane ko dobiš kaj drugega kot ljubezen (ponavadi ne od BOGA) in je tisto drugo pametno transformirat v ljubezen ... ponavadi nam vsaj ne izgleda kot ljubezen - je ne dojamemo kot take.
akcija


Quote:
Ne vem, aryan. Mistika mi je to. Absurd v besede prevajat.

Grin
bravo


Massimo wrote on 22.08.2003 at 15:07:52:
Al se sam meni zdi ali smo mi čist skočil iz teme?

aryan uvijek sve svodi na svoju temu

sej se boš navadu ...



xe xe xe

litlstarko si pa tud spoznal ...





kjer sm začel bom pa še končal

RESNICA

vse je v sprejemaju in dajanju
ampak
v sprejemanju drugega in dajanju prvega

drugi mora dajati najboljše kar ima, da bo prvi to čim lažje sprejel

http://www.gape.org/gapes/index.htm
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #49 - 22.08.2003 at 17:41:30
 
gape:
Quote:
vse je v sprejemaju in dajanju



torej bo počasi treba Njemu tudi nekaj dat, ne samo sprejemat od Njega


LP


Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #50 - 23.08.2003 at 17:51:22
 
Amstel wrote on 29.06.2003 at 00:10:45:
Hočem te ljubiti, ne da te ugrabim,
ceniti, ne da o tebi presojam,
biti s teboj, ne da vdrem vate,
povabiti te brez zahtevnosti,
zapustiti te brez krivde,
kritizirati brez sramotenja
in ti pomagati brez žalitve...

Če lahko dobim isto od tebe,
potem se zares lahko spoznava
in medsebojno bogativa...

Virginia Satir...

(I wish... it was me... telling this  Grin)


Tole temo sem načela, s perspektive - željenega cilja.

Mi je zanimivo, da ste se razgovorili o ljubezni. Celo o brezpogojni ljubezni.

Morda pa ni slučaj. Da enačimo ljubezen in odnos. Predvsem ker imamo različne izkušnje kaj to ljubezen je, in predvsem KAKO SE KAŽE?

Ker mi je premalo, da mi nekdo reče.. "ljubim te" a tega v vedenju ne izraža. Torej... ljubezen je neko stanje posameznika... je neka naklonjenost, ki jo čuti do nas... pa vendar, ali lahko živimo od tega, če izražanje te naklonjenosti ni v našem reperotarju?
Ali drugače - kdaj se čutimo ljubljene. Kako izražamo svojo naklonjenost do drugih?

gape wrote on 22.08.2003 at 16:51:00:
verjetno bi bla boljša beseda pretok, dobiš ljubezen in daš naprej ljubezen.
umetnost nastane ko dobiš kaj drugega kot ljubezen in je tisto drugo pametno transformirat v ljubezen ... ponavadi nam vsaj ne izgleda kot ljubezen - je ne dojamemo kot take.

***
v sprejemanju drugega in dajanju prvega

drugi mora dajati najboljše kar ima, da bo prvi to čim lažje sprejel




A načeta tema... govori o vedenju... ki je posledica naših osebnosti, naših vzorcev... (Zato mi je bil všeč ta izrek V. Satir.)

O tem, koliko smo sposobni dati, najboljše kar imamo?

Predvsem vem, da tam še nisem. Da je to morda nek ideal, v katerem bi se dobro počutila, če bi ga bila zmožna. Hm.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #51 - 23.08.2003 at 17:58:52
 
Z ljubeznijo mine čas, a s časom mine ljubezen.

Grin Grin Cheesy Cheesy Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #52 - 24.08.2003 at 23:27:56
 
Quote:
s časom mine ljubezen


ali pa tudi ne...

Wink



LP


Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #53 - 25.08.2003 at 09:03:51
 
Massimo wrote on 22.08.2003 at 15:27:57:
Še enkrat ne jemlji mojih besed tako osebno ker niso tako mišljena!!!!!!!!!!!



Sem res bolj osebna, zato, če se me že karkoli dotakne, je pač osebno. Je pa res, da se tega zavedam, in vedno bolj čutim, da ne bi bilo prav, če bi skušala spreminjat ta svoj način dojemanja. Tu v danem trenutku kaj dost ne morm nardit, lahko pa se skušam spomniti in razvozlat, zakaj me nekaj tako zmoti. Moje mnenje je, da smo v resnici itak vsi zelo osebni. Važno je, da to priznamo in se čim več zavedamo tega, da znamo videt skoz maske in to. Kaj vem. Mi smo vsi sanjalci, ki sanjamo, nekateri pa živimo svoje sanje. Pol pol.  

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #54 - 25.08.2003 at 09:25:51
 
Quote:
Kaj vem. Mi smo vsi sanjalci, ki sanjamo

dej to prosim to spoznanje mal bolj razloz in kako si do tega prisla.

Quote:
nekateri pa živimo svoje sanje.

je tako zivljenje v sanjah prijetno, iz tvojih izkusenj? in, kako je takrat ko se zbudis?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #55 - 25.08.2003 at 09:41:58
 
Quote:
dej to prosim to spoznanje mal bolj razloz in kako si do tega prisla.

je tako zivljenje v sanjah prijetno, iz tvojih izkusenj? in, kako je takrat ko se zbudis?


Ko se zbudiš, you're in love. You got to be in love, da se zbudiš.
No, jaz se še prebujam in sanjam, I think.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #56 - 25.08.2003 at 09:58:19
 
Quote:
Ko se zbudiš, you're in love. You got to be in love, da se zbudiš.

in love with whom?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #57 - 25.08.2003 at 10:03:20
 
Tak odnos, kot ga opisuje virginijina pesem,  ničemur ne služi, nima nobenga namena in zato si je težko postavljat tak odnos za cilj, ker ne nikol ne veš, kdaj pa ko  bo dosežen. Mu je težko sploh rečt odnos, je bolj stanje duha, ki razmerjem do konkretnega drugega nima skor nobene zveze, ker pred njega ne postavlja nobenih pričakovanj razen vzajemnosti, ki predpostavlja  od partenrja enako stanje duha. To torej ne more bit cilj, ki bi ga blo mogoče dosčt skoz odnos, ampak je to bolj izhodišče odnosa samga. Če tega avtoniomnega stanja dveh duhov ni v izhodišču, si ga je brez veze postavljat kot nek ideal in mu sledit pa bit nesrečen, da še ni realiziran in al pa živet za prihodnost, ko naj bi se uresniču.    Undecided Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #58 - 25.08.2003 at 10:05:10
 
Quote:
in love with whom?
Quote:
in love with whom?


Just in love. Vseeno. Preveč vlečeš iz mene 8). Zato, bolje rečeno: strong in love - močni v ljubezni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #59 - 25.08.2003 at 10:20:48
 
Quote:
Just in love. Vseeno. Preveč vlečeš iz mene.

aja pr teb je itak vseENO. vse je eno. vseen ti je koga ljubis. ok. se prav ti je najbrz tudi vseeno ce se dobro ali slabo pocutis, samo da se. Wink (cemu potem jamranje?)

sicer pa ne vlecem jaz prevec iz tebe. ti sama si dala neko trditev za katero sem jaz samo hotel podrobnejso razlago.

ampak ko postane "prehudo", oz. ko nekdo prevec preverja moje ideje, in zacutmo moznost, da je lahko ta ideja zgresena in neprakticna, se hocmo cimprej izmuznit ven tako, da zamenjamo temo ali spremenimo besede, oz. trditev kot si to storila ti...

Quote:
Zato, bolje rečeno: strong in love - močni v ljubezni.

aha, mocni v ljubezni. to je zdej to.

kok casa pa bo ostal se ta "to je pa zdej to"? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6