Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 
(Read 20081 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #75 - 25.08.2003 at 12:25:35
 
Amstel wrote on 25.08.2003 at 11:57:52:
???

Jaz se pogovarjam individualno.


Super, ker tle sem jest bolj doma. Jest samo  trdim, da je  verginijina pesem namenjena konkretnemu drugemu, čeprav je njen ideal univerzalen in bi se teoritično dalo realizirat s komerkoli, če bi dva vzajemno vanjga  dovolj časa vlagali dovolj truda. Ampak zakaj bi dva na tak način gradila grad v oblakih, če je ta grad že sezidan zanju na zemlji?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #76 - 26.08.2003 at 08:33:41
 
titud wrote on 25.08.2003 at 11:29:01:
Ne samo dva, vse je v vsem doma. To ni noben ideal, ki bi ga blo treba dosečt, to je dejstvo, ki nam ga je po mojem dano čist brez truda sprejet.  

ponavljam vprasanje, titud. zakaj ga (ta ideal) pol ne sprejmemo, ce nam je dan? zakaj smo rajs neizpolnjeni/nezadovoljni kot izpolnjeni/zadovoljni?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #77 - 26.08.2003 at 08:48:39
 
Quote:
ponavljam vprasanje, titud. zakaj ga (ta ideal) pol ne sprejmemo, ce nam je dan? zakaj smo rajs neizpolnjeni/nezadovoljni kot izpolnjeni/zadovoljni?



Jest za druge ne vem, zase pa sem ziher, da izpolnjenost enačm z izgubo lastne identitete. Tud ob zavedanju, da  je ta vezana na ego, sem še zmeraj rajš neizpolnjen z njim kot  izpolnjen brez njega. Vsaj v pogledu trajnosti/večnosti in živim  za kratke trenutke izpolnjenosti /blaženosti, ki mi dokazujejo, da nam je ta dana takoreč brezpogojno. In če je temu  tko, zakaj bi se zanjo zanjo moral  tako krčevito prizadevat in se stolkimi stvarmi za njeno dosego  pogojevat?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #78 - 26.08.2003 at 08:52:01
 
titud wrote on 26.08.2003 at 08:48:39:
Jest za druge ne vem, zase pa sem ziher, da izpolnjenost enačm z izgubo lastne identitete. Tud ob zavedanju, da  je ta vezana na ego, sem še zmeraj rajš neizpolnjen z njim kot  izpolnjen brez njega.

ce te prav razumem hoces povedat to, da je nemogoce met identiteto in bit hkrati dokoncno izpolnjen? od kje ti ta ideja?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #79 - 26.08.2003 at 09:21:54
 
Quote:
ce te prav razumem hoces povedat to, da je nemogoce met identiteto in bit hkrati dokoncno izpolnjen? od kje ti ta ideja?


To ni ideja, to je moja  izkušnja izgube lastne identitete v trentkih dokončne izpolnjenosti. To, da bi jo blo mogoče imet/ohrant, bi bla ideja, na katero ne padam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #80 - 26.08.2003 at 09:38:05
 
titud wrote on 26.08.2003 at 09:21:54:
To ni ideja, to je moja  izkušnja izgube lastne identitete v trentkih dokončne izpolnjenosti.

in zdej ne ves kaj bi mel rajs Smiley. al identiteto in bit omejeno izpolnjen, al pa ne imet identitete in bit neomejeno izpolnjen. enkrat te privlac ena, drugic druga moznost. miru pa ni in ni.

kaj bos pa zdej naredu, ko si zelis obe, a sta hkratno "nemogoci"? tisto kar je logicno potrebno (zeljeno) je hkrati logicno nemogoce.

Quote:
To, da bi jo blo mogoče imet/ohrant, bi bla ideja, na katero ne padam.

to je zato ker se omejujes z razumom/logiko, ki delujeta po principu izkljucevanja. ce je ena, ne more bit druga. ampak onkraj tega razumoma/logike je se en "plane" kjer je mogoce, da sta si dva nasprotja v popolni harmoniji. nemogoce postane mogoce.

ceprav pravis, da ne "padas" na to idejo, se ji hkrati ne mors se dokoncno odpovedat, jo zanikat, ali jo odmislit. Wink

kaj pa zdej?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #81 - 26.08.2003 at 10:06:14
 
Quote:
in zdej ne ves kaj bi mel rajs Smiley. al identiteto in bit omejeno izpolnjen, al pa ne imet identitete in bit neomejeno izpolnjen. enkrat te privlac ena, drugic druga moznost. miru pa ni in ni.

kaj bos pa zdej naredu, ko si zelis obe, a sta hkratno "nemogoci"? tisto kar je logicno potrebno (zeljeno) je hkrati logicno nemogoce.

to je zato ker se omejujes z razumom/logiko, ki delujeta po principu izkljucevanja. ce je ena, ne more bit druga. ampak onkraj tega razumoma/logike je se en "plane" kjer je mogoce, da sta si dva nasprotja v popolni harmoniji. nemogoce postane mogoce.

ceprav pravis, da ne "padas" na to idejo, se ji hkrati ne mors se dokoncno odpovedat, jo zanikat, ali jo odmislit. Wink

kaj pa zdej?


Se strinjam, da ni možno z logiko dosečt, da sta dva nasprotja v popolni harmoniji. Ampak treba je na en način sprejt to nelogično dejstvo, da si lahko dopustiš, da se zgodi. Na vsakomur je, da si izbere pot, ki mu je bližja, da vsaj  ne dela proti temu, da se mu kaj tako nelogičnega zgodi. Jest mam zase dobr filng, da ne delam, me boš težko prepričal, da bi moral delat drgač. Tko kot jest tebe, da bi ti moral delat drgač. Se pa očitno rabva, da si spomočjo drug   drugega ozaveščava  nasprotna pola v seb in sva skupaj en harmoničen  skupek nelogičnosti  8) Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #82 - 26.08.2003 at 10:17:16
 
titud wrote on 26.08.2003 at 10:06:14:
Se strinjam, da ni možno z logiko dosečt, da sta dva nasprotja v popolni harmoniji. Ampak treba je na en način sprejt to nelogično dejstvo, da si lahko dopustiš, da se zgodi.

no, pravis, da z logiko ni mogoce tega dosezt, ampak hkrati pa po notranji intuiciji lahko zaznamo, da je nekak mozno, in te intuicije ne mormo kar preslisat. je "preglasna" Wink.

Quote:
Na vsakomur je, da si izbere pot, ki mu je bližja, da vsaj  ne dela proti temu, da se mu kaj tako nelogičnega zgodi.

jaz pravim naj si vsak izbere tako pot, ki ga bo tudi prakticno pripeljala do tega zeljenega/izpolnujocega rezultata, ne da stalno o tem le sanja, ker to scasoma povzroci ornk nemir in frustracijo, kar pa nam spet ni vsec.

Quote:
Jest mam zase dobr filng, da ne delam, me boš težko prepričal, da bi moral delat drgač.

sej te ne morm prepricat jaz. tvoji rezultati te bojo prepricali o uspesnosti tvojega dela/prakse.

Quote:
Tko kot jest tebe, da bi ti moral delat drgač.

lahko se en druzga prepricujeva, in tudi to je koristno.

ce nekdo, ki (v resnic) nima prav prepricuje drugega, da ima prav, bo to svojo trditev upraviceval in dokazoval na vse pretege, ampak ce v resnici nima prav, pol se bo ta njegova zmota hitreje pokazala, kot ce ne bi druzga prepricval.

al pa, ce nekdo, ki (v resnic) ima prav prepricuje drugega da ima prav, se bo tud na vse pretege trudil, da bi ga preprical, in bo se hitrej spoznal, da ima zares prav.

Quote:
Se pa očitno rabva, da si spomočjo drug   drugega ozaveščava  nasprotna pola v seb in sva skupaj en harmoničen  skupek nelogičnosti  8) Smiley  

jaz ne bi reku, da je ideal (resnica) "nelogicnost". nelogicnost je samo zanikanje logike. jaz govorim o pravilni uporabi logike, ne o njenem zanikanju. logika ima svoje mesto v realnosti, ima nek namen, in se je ne da popolnoma zanikat, ceprav bi jo nekateri radi. (ampak zal vedno neuspesno).
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #83 - 26.08.2003 at 10:33:52
 
Quote:
no, pravis, da z logiko ni mogoce tega dosezt, ampak hkrati pa po notranji intuiciji lahko zaznamo, da je nekak mozno, in te intuicije ne mormo kar preslisat. je "preglasna" Wink.

jaz pravim naj si vsak izbere tako pot, ki ga bo tudi prakticno pripeljala do tega zeljenega/izpolnujocega rezultata, ne da stalno o tem le sanja, ker to scasoma povzroci ornk nemir in frustracijo, kar pa nam spet ni vsec.

sej te ne morm prepricat jaz. tvoji rezultati te bojo prepricali o uspesnosti tvojega dela/prakse.

lahko se en druzga prepricujeva, in tudi to je koristno.

ce nekdo, ki (v resnic) nima prav prepricuje drugega, da ima prav, bo to svojo trditev upraviceval in dokazoval na vse pretege, ampak ce v resnici nima prav, pol se bo ta njegova zmota hitreje pokazala, kot ce ne bi druzga prepricval.

al pa, ce nekdo, ki (v resnic) ima prav prepricuje drugega da ima prav, se bo tud na vse pretege trudil, da bi ga preprical, in bo se hitrej spoznal, da ima zares prav.

jaz ne bi reku, da je ideal (resnica) "nelogicnost". nelogicnost je samo zanikanje logike. jaz govorim o pravilni uporabi logike, ne o njenem zanikanju. logika ima svoje mesto v realnosti, ima nek namen, in se je ne da popolnoma zanikat, ceprav bi jo nekateri radi. (ampak zal vedno neuspesno).


Temu bi se po moje lahko na kratko rekl vzajemno ozaveščanje. Ampak da daje 'prave' rezultate, si mora vsak dopustit, da so vsakmu vnprej ti rezultati neznani in tud nerazumljivi. Logično utemeljevanje je maska za varanje ega in  prav pride za nazaj, za razumevaje in sprejemnje tistga, kar se ti zgodi na podlagi ozaveščanja paradokosov. Ego pa ne bi bil ego, če si ne bi zastvu previdljivih ciljev in si zagotovu preživetje  na podlagi te iste logike  tud za vnaprej, zato si konstrira tud njemu sprejemljive ideje, ki  jim  zmore   logično/razumno sledit.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #84 - 26.08.2003 at 10:37:17
 
titud wrote on 26.08.2003 at 10:33:52:
Temu bi se po moje lahko na kratko rekl vzajemno ozaveščanje.

ja. in ob tem nekdo (njegov ponos) manj trpi (tisti, ki ima prav) kot drug (tisti, ki nima prav). ozavescata se pa itak oba.

Quote:
Ampak da daje 'prave' rezultate, si mora vsak dopustit, da so vsakmu vnprej ti rezultati neznani in tud nerazumljivi. Logično utemeljevanje je maska za varanje ega in  prav pride za nazaj, za razumevaje in sprejemnje tistga, kar se ti zgodi na podlagi ozaveščanja paradokosov. Ego pa ne bi bil ego, če si ne bi zastvu previdljivih ciljev in si zagotovu preživetje  na podlagi te iste logike  tud za vnaprej, zato si konstrira tud njemu sprejemljive ideje, ki  jim  zmore   logično/razumno sledit.

ja.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
evRe: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #85 - 26.08.2003 at 11:51:27
 
Glede na temo tega topika bi (si) jest rad skupaj z virginijo  samo dopovedov, da je temeljna ideja  odnosa v tem, da  je samemu seb v  izpolnitev. Da ni ustvarjen kot  orodje za izoblikovanje  pa  izpolnjevanje nekih skoz odnos ustvarjenih idej in ciljev, tako posamičnih kot skupnih in da smo ga ljudje za te namene samo instrumetaliziral in se tako napravl za  trajno nezadovljene in nesrečne. Ja, arayan?      
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #86 - 26.08.2003 at 11:55:07
 
titud wrote on 26.08.2003 at 09:21:54:
To ni ideja, to je moja  izkušnja izgube lastne identitete v trentkih dokončne izpolnjenosti. To, da bi jo blo mogoče imet/ohrant, bi bla ideja, na katero ne padam.  

dokoncno samospoznanje se zgodi takrat, ko to idejo, na katero ti pravis, da "ne padas", prakticno realiziras. tj. ko imas individualno identiteto (vecno) in si hkrati dokoncno, neomejeno izpolnjen.

za ta cilj obstaja tudi praksa, ki jo je najbolje s svojim zgledom prikazoval in tudi ucil Sri Chaitanya Mahaprabhu.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #87 - 26.08.2003 at 12:13:28
 
Quote:
dokoncno samospoznanje se zgodi takrat, ko to idejo, na katero ti pravis, da "ne padas", prakticno realiziras.

Praktična relazacije ideje, za katero zavestno ne stojim, je eden tistih pardoksov, ki se majo za zgodit v imenu izpolnitve in harmonizacije nasprotij. Če bi se zvestno lotu to idejo realizit pa paradoks preseget, bi padu na finto odrešitve, ki mi jo vsiljuje lastna logika.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #88 - 26.08.2003 at 12:37:46
 
titud wrote on 26.08.2003 at 12:13:28:
Praktična relazacije ideje, za katero zavestno ne stojim, je eden tistih pardoksov, ki se majo za zgodit v imenu izpolnitve in harmonizacije nasprotij. Če bi se zvestno lotu to idejo realizit pa paradoks preseget, bi padu na finto odrešitve, ki mi jo vsiljuje lastna logika.

tvoja logika prav, da je to nemogoce. po drugi strani pa tvoja logika prav, da je to potrebno/zazeljeno.

zdej pa pises, da bi to realizacijo logika vsilila. ne da bi ti jo vsilila, ampak ti nakazuje smer v kateri pejt. ce si v temnem prostoru (neznanju) ti lahko svetilka (logika) pomaga najdet pot ven, ampak ko si zunaj, ne potrebujes vec svetilke (logike), ker tam sije sonce (srce).

dokler bos hotu zivet v temnem prostoru (neznanju) in si svetit s svetilko, bo res boljs kot cista tema (pol resnica), ampak izpolnjen pa tudi ne bos, kot bi bil zunaj na soncu (popolno znanje, resnica).
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6