Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6
(Read 20083 times)
Massimo
1
*
Offline

Živim in ljubim! To je
dober začetek!!!
Posts: 29

Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #15 - 21.08.2003 at 15:29:41
 
ccccc LittleStar  Sad  tako pa ne

Res smo prostovoljno soodvisni ampak, da je to pogoj za osebno rast - ne vem, se mi ne zdi. Če si še vedno odvisna od mame, potem je to po tvoje odlično?

Odvisnost nastane IMHO zaradi tega ker neznamo/nočemo napredovati (EGO) in se raje "nafuramo" na psiho, ki teh problemov nima tako očitnih. Ko pa postanejo se pa začnejo problemi, krize in zaprtje ....

To je samo moje mnenje in vedno dopuščam možnost, da sem napačno razumel tvojo trditev.

lep pozdrav
Back to top
 

To je moj podpis Wink
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #16 - 22.08.2003 at 09:15:30
 
Massimo wrote on 21.08.2003 at 15:29:41:
ccccc LittleStar  Sad  tako pa ne

Res smo prostovoljno soodvisni ampak, da je to pogoj za osebno rast - ne vem, se mi ne zdi. Če si še vedno odvisna od mame, potem je to po tvoje odlično?

Odvisnost nastane IMHO zaradi tega ker neznamo/nočemo napredovati (EGO) in se raje "nafuramo" na psiho, ki teh problemov nima tako očitnih. Ko pa postanejo se pa začnejo problemi, krize in zaprtje ....

To je samo moje mnenje in vedno dopuščam možnost, da sem napačno razumel tvojo trditev.

lep pozdrav


Živjo, maxi.

Ja, odvisnost je nekaj podobnega, kar praviš: da se nafuraš na psiho nekoga, da bi se presegel.  Odvisnega te nardita zavist in lakomnost po nečem, kar poseduje drugi, pa bi rad ti tud, ker si umišljaš, da mu je to dano, teb pa ne.

Odnos pa  bi morala bit pot, da to isto, kar je v drugem tako očitno, najdeš  v seb. Da sploh veš, kaj iščeš.  Undecided Smiley  

Back to top
 
 
IP Logged
 
Massimo
1
*
Offline

Živim in ljubim! To je
dober začetek!!!
Posts: 29

Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #17 - 22.08.2003 at 10:30:05
 
Hola Titud  Grin

"Odvisnega te nardita zavist in lakomnost po nečem, kar poseduje drugi, pa bi rad ti tud, ker si umišljaš, da mu je to dano, teb pa ne."

Točno tako! Je pa tu po mojem mala zanka. Nekaterim je nekaj "dano" že v osnovi, ker so pač imeli npr. normalen/ljubeč odnos v družini, lepo telo, samozavest ... sej vem, da ne direktno ampak vseeno. Vsakdo ima neke svoje kvalitete, katerim je osnova otroštvo. Tam veliko pridobiš ali pa pač ne izkoristiš danih priložnosti.

lep dan vsem  Grin
Back to top
 

To je moj podpis Wink
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #18 - 22.08.2003 at 11:45:24
 
Massimo wrote on 22.08.2003 at 10:30:05:
Hola Titud  Grin

"Odvisnega te nardita zavist in lakomnost po nečem, kar poseduje drugi, pa bi rad ti tud, ker si umišljaš, da mu je to dano, teb pa ne."

Točno tako! Je pa tu po mojem mala zanka. Nekaterim je nekaj "dano" že v osnovi, ker so pač imeli npr. normalen/ljubeč odnos v družini, lepo telo, samozavest ... sej vem, da ne direktno ampak vseeno. Vsakdo ima neke svoje kvalitete, katerim je osnova otroštvo. Tam veliko pridobiš ali pa pač ne izkoristiš danih priložnosti.

lep dan vsem  Grin


Otroštvo je enim dalo možnost/potencial artikulirat/izrazit, ampak v bistvu smo otroc celo življenje. Vedno maš priložnost okrog sebe ustvarjat ljubeče okolje, v katerem ti bo morda dano artikulrat, kar je blo enmu drugmu omogočeno brez lastnega angamžmaja. Bistvo odnosa je torej  'ljubečnost', ne pa rezultat te ljubečnosti, ker brez nje do rezultata ni možno prit oz. se ti zmuzne. Da se ti ne bi zmuznu, si s prilastitvijo drugega prilastiš tisto, do česar v samemu seb ne moreš direktniga linka vzpostavt. Tako lastništvo je iluzorno, zato je tak odnos iluzija in ne more bit  nobene  škode, če se tak odnos razdre.    
Po moje.  Undecided( Smiley




Back to top
 
 
IP Logged
 
Massimo
1
*
Offline

Živim in ljubim! To je
dober začetek!!!
Posts: 29

Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #19 - 22.08.2003 at 12:24:04
 
Titud, ti si pa model!!   8)

Res maš pošlihtane stavri. Res smo vse skozi otroci željni znanja in ljubezni. Samo se mi zdi (nikakor nočem biti stereotipen in se opravičujem vsem izjemam), da ženske ne marajo, da obdržiš otroka v sebi, ker bi potem ušel s psiho naprej! Se poznaš pregovor, da ko se poročiš upaš, da se ženska ne bo spremenila, ona pa upa, da te bo spremenila!? Zgodi se pa ravno obratno. Toliko ironij samo zato ker bi konstantno nekaj gradili in želi sadove svojega dela. Kot si sam povedal je tu največji problem. Kako lahko nekaj počneš s srcem in v imenu ljubezni, če pa potem pričakuješ določeno stavar?  ???

Nauk današnjega dne se glasi: prvo spoznaj v sebi BREZKOMPROMISNO LJUBEZEN, da jo boš lahko delil z ostalimi!  8)

Tale forum mi pa resnično koristi!!  Grin
Hvala vsem!
Back to top
 

To je moj podpis Wink
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #20 - 22.08.2003 at 13:33:55
 
Massimo wrote on 22.08.2003 at 12:24:04:
Nauk današnjega dne se glasi: prvo spoznaj v sebi BREZKOMPROMISNO LJUBEZEN, da jo boš lahko delil z ostalimi!

podobno idejo o ljubezni goji vecina clanov tega foruma, le da nekateri uporabljajo drugacne izraze kot so brezpogojna, univerzalna, kozmicna, itd. veliko njih sem ze vprasal, pa bom se tebe. kako dosezt to, kot ji ti pravis "brezkompromisno" ljubezen v praksi?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Massimo
1
*
Offline

Živim in ljubim! To je
dober začetek!!!
Posts: 29

Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #21 - 22.08.2003 at 14:01:27
 
To je najtežje vprašanje skoraj vsakega človeka!
Moje osebno mišlenje je, da v osnovi vsakdo želi dajati ljubezen (prejemamo jo tako ali tako skozi celo življenje od našega stvarnika) in mu to omogoča največje zadovoljstvo. Prejemanje ljubezni se naučimo kot otrok, dobimo jo veliko, potem jo z leti začnemo izgubljati in ta težnja po prejemanju se rodi!

Poglej primer 1000 sit! Ti imaš 1000 sit (ni veliko, je pa nekaj) in se odločiš da greš na pivo. Spiješ 2 Smileta in evo jurja ni več. Ali si srečen? Ne vem, potešiš žejo, ki potem zopet pride - naredil nisi nič - zabil si kakšno urco časa in to je to.
Lahko pa daš tega jurja kakšnemu brezdomcu, ki ga bo prav tako spil in v bistvu ni razlike - razern pri tebi - počutil se boš veliko bolje in trajalo bo dosti dlje.
Ko daš takemu človeku tistega jurja nikoli ne pričakuješ, da ti bo ta človek karkoli dal ampak samo daš! To je brezkompromisno!!!!! Enako je v ljubezni. Si že kdaj koda ljubil in od njih nisi pričakoval nič? To je sicer težko in meni osebno ne rata prav pogosto ampak se zgodi!
S tem nisem mislil, da se je potrebno v življenju odrekati, da bomo srečni ampak, da je princip dajanja močnejši kot princip sprejemanja.

Ufff upam, da si me vsaj približno razumel.
Me pa zanima kakšne izkušnje imate drugi s tem!

Dajem vam svoje izkušnje in ljubezen, a ne pričakujem vaših odgovorov! Vse ostalo je samo BONUS, ki potrjuje pravilo, da v ljubezni ne moreš nič zahtevati, lahko samo daješ!

Back to top
 

To je moj podpis Wink
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #22 - 22.08.2003 at 14:13:33
 
Massimo wrote on 22.08.2003 at 14:01:27:
Dajem vam svoje izkušnje in ljubezen, a ne pričakujem vaših odgovorov!


Nikomur ne moreš dati ljubezni. Vsak jo lahko najde le v sebi. Lahko mu jo pomagaš najti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Massimo
1
*
Offline

Živim in ljubim! To je
dober začetek!!!
Posts: 29

Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #23 - 22.08.2003 at 14:15:29
 
Zakaj ne? Ljubezen je setavni del našega bita. Lahko ga skrivaš, lahko ga pa pokažeš in deliš z ostalimi.

Ne vem meni se je vedno zdelo tako  Tongue
Back to top
 

To je moj podpis Wink
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #24 - 22.08.2003 at 14:18:06
 
Quote:
Nikomur ne moreš dati ljubezni. Vsak jo lahko najde le v sebi. Lahko mu jo pomagaš najti.

pravis, da jo lahko nekomu drugemu pomagas najti. a to pomeni, da lahko tudi drugi pomagajo nam?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #25 - 22.08.2003 at 14:22:59
 
Massimo wrote on 22.08.2003 at 14:15:29:
Zakaj ne? Ljubezen je setavni del našega bita. Lahko ga skrivaš, lahko ga pa pokažeš in deliš z ostalimi.

Ne vem meni se je vedno zdelo tako  Tongue


Seveda jo lahko 'kažeš' in deliš, pa jo tud v komu vzpodbudiš. Ampak dat pa je pa nobenemu ne moreš, ker ni v tvoji posesti.


Quote:
pravis, da jo lahko nekomu drugemu pomagas najti. a to pomeni, da lahko tudi drugi pomagajo nam?


Normalno. Predvsem pa si bi moral sam.



Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #26 - 22.08.2003 at 14:26:14
 
Quote:
Seveda jo lahko 'kažeš' in deliš, pa jo tud v komu vzpodbudiš. Ampak dat pa je ne moreš, ker ni v tvoji posesti.

v cigavi posesti pa je? in ce ni v nasi posesti, kako jo lahko pol kazemo ali delimo?

Quote:
Normalno. Predvsem pa si bi moral sam.

torej pomoc drugih in nase sodelovanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Massimo
1
*
Offline

Živim in ljubim! To je
dober začetek!!!
Posts: 29

Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #27 - 22.08.2003 at 14:29:37
 
Ljubezen je božji dar! Vsak ima svojo - ta ljubezen je osebni link s stvarnikom. Ta ljubezen je prisotna od vedno in nikamor ne bo izginila - se pravi je tvoja!

Seveda pa razumem, da je nismo naredili mi ampak nam je bila dana.
Back to top
 

To je moj podpis Wink
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #28 - 22.08.2003 at 14:32:47
 
Massimo wrote on 22.08.2003 at 14:29:37:
Ljubezen je božji dar! Vsak ima svojo - ta ljubezen je osebni link s stvarnikom. Ta ljubezen je prisotna od vedno in nikamor ne bo izginila - se pravi je tvoja!

prisotna od vedno in nikamor ne bi izginila, torej je vecna? in ce je ta ljubezen nasa, ali to pomeni, da smo tudi mi vecni?

Quote:
Seveda pa razumem, da je nismo naredili mi ampak nam je bila dana.

dana od Boga? in za kaksen namen? ta namen je najbrz zelo pomemben, da je ne uporabmo v naso skodo ampak v korist. ilustracija : nekdo si z nozem lahko pomaga odrezati kruh, nekdo pa se ubije. torej s kaksnim namenom nam je bila od Boga dana ta ljubezen?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #29 - 22.08.2003 at 14:35:44
 
Massimo wrote on 22.08.2003 at 14:29:37:
Ljubezen je božji dar! Vsak ima svojo - ta ljubezen je osebni link s stvarnikom. Ta ljubezen je prisotna od vedno in nikamor ne bo izginila - se pravi je tvoja!

Seveda pa razumem, da je nismo naredili mi ampak nam je bila dana.


Četudi je Božja ljubezen prisotna zmeraj, je mi nismo zmožni zmeraj občutit in sejat. In tud če bi jo za zmeraj našla, še vedno ne bo moja, ampak Božja.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6