Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 14992 times)
exorcist
Ex Member




Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
21.06.2003 at 23:58:21
 
Pozdravljeni

Vidim, da ste po vecini sami pripadniki bolj vzhodnjaskih filozofij in mislenosti, za razliko od mene. Zanima me, ce se kdaj konca ta vas krog reinkarnacij in ali je mozna tudi inkarnacija na nizja duhovna bitja kot so zivali in rastline, ali pa celo na nezivo naravo? Ste strogi vegeterijanci? Kako gledate na pojem Boga in zvelicanja, demonifikacijo zla? Imate kake obrede, npr. castenje Boga, krst in kdo vse lahko pristopi k vasi veri ? Se zbirate in imate svojo Cerkev? Verujete sploh v Boga, ali pa ste neke vrste polateisti gledano iz zahodne krscanske perspektive ? Zakaj ste se odlocili za to vero?

Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #1 - 22.06.2003 at 00:37:55
 
jest sm bil podobno kot ti, vzgojen v krščanskem duhu. tudi okolica je več ali manj spodbujala to.
za razliko od tebe pa sem začel prebirat tovrstno literaturo, ti ji rečeš vzhodnjaška recimo. pa ni to niti neka razlika. tud ti boš do sm pršu. sam čas je treba dat času.
se reče, nimam se za pripadnika filozofije ali miselnosti.
npr
budista sm tolk da čim manj ubijam.
res ... uno ... veščo rajši nesem vn kt, da jo ubijem.
da bi žival ubil zato da jo bom pojedu ni varjante. iz čiste zlobe ali zadovoljstva isto ne. niti za preživetje ne. tukaj in zdaj.
taoista sm tolk da mi je dbest wuwei
budista sm spet tolk da mi seka srednja pot
krščanarja sm tolk da mi seka jezus in njegova nadgradnja
sm tud tolk znanstvenika, da mi sekajo strune, ko moram kej razlagt egiču.
sm tolk indijanca da mi seka šamanizem
sm tolk ekologa da ne uničujem zemlje več kot je nujno potrebno za delovanje tukaj in zdaj.

lahko bi blodu v nedogled

se konča krog inkarnacij
konča se takrat kot pri krščanstvu ... v tem življenju. ne prej, lahko pač pol. in če se ža naj pol, naj se čimprej.
menda je možno se navzdol inkarnirat ... ampak dvomim ... se mi zdi da so to druge vrste duše.
am je to dobr napisala

ja  ... več al manj vse o čemer govorim in ti ni jasno o čem točno govorim, najdeš v samozdravljenju na threadu ego

nism strogi vegetarjanc
grem pa proti tja ... proti prani u bistvu ... vsaj na testride. nimam pa nekih trdno zabetoniranih rokov za materializacijo teh namer. definitivno pa so one due pred letom 2012.
takrat je nekako zadnji čas za razsvetljenje ... se mi zdi da je to precej podobno zveličanju.

bog je bog ... mal pobrski po forumu ... čene ti bom pa mal pomagu.

demonifikacija zla je pa blj tko tko ... čeprov sm bil danes pri gospodu exorcistu na svetem križu ... nekje pri vipavi ... in nam je pravu zgodbice in to ... ne rečem da me ni prepriču, verjamem, že od prej, da je to mogoče ... ampak mi je čudna scena ... se ne ubadam s tem ... se rajši ubadam z angeli in belino.
pa gito je meu model na polici med knjigami
kull model
bolj mi je všeč kot lovišček
je meu model tud ploščo ametistov tamalih

če se že na kakšnga demona spravljam je to ponavadi tisti demon v meni ... ego. včasih tud komu drugmu mal pobezam, pa se odvajam tega.

k tej 'veri' ki sm jo gor delno opisu, lahko pristopi vsak.
nimamo pa neke skupne vere, tko u smislu dogme ... mi vemo da ni nič končnega, da se vse spreminja itd

vsak zase in vsi skupaj

nimamo obredov in inicijacij in obredov in verkev.
edina iniciacija ki je je iniciacija v kreativno ustvarjanje, predvsem online.
tehnike, ti bi temu mogoče reku obrede, uporabljamo različne

jest verjamem da bog je ... drznu bi se celo trdit, da vem da je!

nism se odloču za to vero ... tko žvim!!!

še precej tega kar živim nism povedu ... k sm itak vse že ... lahko ti pa seveda spret pomagam najt material, če te zanima ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #2 - 22.06.2003 at 11:16:17
 
Prijatelj mi je govoril, da sta sla z enim njegovim prijateljem ribarit, ki je bil prej tudi nekoc sam strasten ribic. Vendar se je tokrat za razliko zelo pacil in zmrdoval, ko je natikal modnega crva (glisto) na trnek, domala je bil celo prizadet. Sele nato je izvedel, da je v neki religiji in hodi v Koper, kjer imajo sestanke, meditirajo in podobno.

Meni osebno se je to zdelo malce "cudno", kaj pa bo crvu storil ali ribi, ce jo ubije na hiter nacin, za crva pa sploh to ni tako vazno, ker ne cuti bolecine na tak nacin kot riba. Zival je zival, clovek pa je clovek in je treba med tema dvema potegniti crto, ceprav smo ljudje vcasih se hujsi od zivalih. To pa nikakor ne pomeni, da dopuscas in toleriras ubijanje in mucenje zivali na nehuman nacin. Jaz veckrat hodim lovit v Dravo, ce gre za vecje ribe, ji pac stopim na glavo ali jo udarim z glavo ob kamen, vcasih uporabim tudi noz, da jo cimprej pokoncam, da se ne muci. Seveda jih potem, tudi pojem in v tem ne vidim nobenega "zlocina", zlobe, ali potrebe do sadisticnega mucenja. To je zgolj moj konjicek.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #3 - 22.06.2003 at 11:21:29
 
Ali je to zdravo za svoj psihosocialni ustroj, da se v neko skrajnost odpovedujes svojemu egu. Kaj to pomeni, da potem drugi lahko hodijo po tebi, ti pa molcis, se pokoravas in igras vlogo mucenika? Vse ima verjetno neke meje in je ze odvisno od posameznika in njegovega karakterja do kod zmore? Ni boljsa neka srednja zlata pot? Si preprican, da si zato kaj boljsi, ce zanikas samega sebe?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #4 - 22.06.2003 at 12:04:13
 
no ja ... jest pač nebi hotu črva nataknt na trnk in ribo ujet in jo pol pojest.
tiste k mi jih prnesejo iz ribogojnice, une jem.
kaj čm tak sm ratu.

kaj je zdravo za moj psihosocialno ustroj (od kje ti ta izraz) ne vem, zaenkrat se mi pa kaže da je ta način življenja precej boljši kot tisti pred leti.
kot prvo nihče ne hodi po meni.
kot drugo ne molčim.
kot tretje se ne pokoravam nikomur.
in kot zadnje nisem mučenik.

meje so ... ni pa si pametn meje postavt preveč blizu ... meje morjo bit precej daleč.
'srednja zlata pot' je zihr gut ... zakaj glih zlate ne vem ampak je zihr gut.
ne vem po čem točno sklepaš da zanikam samega sebe.

in da me ne boš slučajno zaposlil s svojimi vprašanji za cel dan, ti dam mal čtiva rajši

am o stopnjah duš
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=104361...

ego
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...

zadnji o bogu
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=105514471...
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=105514471...

tale je iz trenutne skupne zavesti
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=105609...

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=105048...

karma
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...

zlo
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

mmm
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=ezofest;action=display;num=105309...

Ali verjamete v Boga?
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=104497368...

Brez Bogecov
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=103054030...

tuki boš najdu precej ogovorov ... mojih intud od ostalih, mogoče ti bo pa še kdo kakšen povzetek spisu
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #5 - 22.06.2003 at 12:10:53
 
exorcist wrote on 22.06.2003 at 11:16:17:
Meni osebno se je to zdelo malce "cudno", kaj pa bo crvu storil ali ribi, ce jo ubije na hiter nacin, za crva pa sploh to ni tako vazno, ker ne cuti bolecine na tak nacin kot riba. Zival je zival, clovek pa je clovek in je treba med tema dvema potegniti crto, ceprav smo ljudje vcasih se hujsi od zivalih. To pa nikakor ne pomeni, da dopuscas in toleriras ubijanje in mucenje zivali na nehuman nacin. Jaz veckrat hodim lovit v Dravo, ce gre za vecje ribe, ji pac stopim na glavo ali jo udarim z glavo ob kamen, vcasih uporabim tudi noz, da jo cimprej pokoncam, da se ne muci. Seveda jih potem, tudi pojem in v tem ne vidim nobenega "zlocina", zlobe, ali potrebe do sadisticnega mucenja. To je zgolj moj konjicek.


Poglej, danes si to rekel o črvu in ribi, jutri boš o mački in psu, pojutrišnjem boš o kravi in biku, naslednji korak bo pa človek.
In kaj, če ga ob steno z glavo treskam in mu razbijem lobanjo.
Vsak uboj je nehuman, pa ti to sebi priznaval ali ne, to kar si napisal si napisal popolnoma zavestno in z užitkom.
Pa kaj, sej žvad ne čuti bolečin, črvu sploh ne, ribo pa tresnem z glavo ob kamen ali pa celo, ji stopim na glavo.
Veš, bil sem dosti v Srbiji, kjer so otroke že od malega učili ubijat, na živalih, kjer so morali otroci rezat prašiču oči ven itd, in kaj misliš, kaj je danes takemu otroku ubiti enega ali več ljudi, še posebi, če so Hrvati ?
In ti, neki katolik takole lepo govoriš o Božjem delu, zaničuješ Božje delo, s pravi, tudi z mislimi in na stvaren prav krut način ubijaš Božje delo.
In kdo si ti, da si dovoliš ubijat Božje delo ?
Ali si mogoče ti dal tem živalim življenje ?
Ali si pač ze mar toliko realiziran v svojem katoliškem prepričanju, da vidiš sebe kot Najvišjega.
Ti vleči črte na svojem delu, ne na Božjem, se pravi, tisto kar ti sam seserješ v wc školjko, tam delaj črte in govori kaj je dobro in kaj ne, ostalo prepusti tistemu, ki je ustvaril in dal življenje vse živim bitjem.
Res, prav si napisal, to zate ni noben zločin, TO JE SAMO TVOJ KONJIČEK.
Takšno mišlenje, dela zlo na svetu in takšni ljudje so zli.

TO JE SAMO TVOJ KONJIČEK.

Hvala ti za te oslarije, predvsem te pa pomilujem, sej, res, sej ne veš kaj delaš in kaj pišeš.

Imam pa še en občutek, mislim, da je katoliška vera že tolko zaslepljena s tem satanom, da je že sama postala satan.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #6 - 22.06.2003 at 12:14:20
 
exorcist wrote on 22.06.2003 at 11:21:29:
Ali je to zdravo za svoj psihosocialni ustroj, da se v neko skrajnost odpovedujes svojemu egu. Kaj to pomeni, da potem drugi lahko hodijo po tebi, ti pa molcis, se pokoravas in igras vlogo mucenika? Vse ima verjetno neke meje in je ze odvisno od posameznika in njegovega karakterja do kod zmore? Ni boljsa neka srednja zlata pot? Si preprican, da si zato kaj boljsi, ce zanikas samega sebe?



Vlogo mučenika igrajo takšni ljudje kot si ti in v skrajnosti gredo tudi takšni ljudje kot si ti in predvsem, zanikajo samega sebe takšni, kot si ti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #7 - 22.06.2003 at 12:53:00
 
Quote:
Poglej, danes si to rekel o črvu in ribi, jutri boš o mački in psu, pojutrišnjem boš o kravi in biku, naslednji korak bo pa človek.

Takšno mišlenje, dela zlo na svetu in takšni ljudje so zli.




Oh, kaksen sklep. Bog mi je dal pamet, da presodim, kaj je dobro in kaj je slabo, ne pa da ti vleces zakljucke, da bom na koncu celo pobijal ljudi. Si ze pomislil, da me vedno skusas prikazati v vlogi "gresnega kozla", s tem ko me na nek nacin zanicujes z manipulacijo preko religije, ki ti osebno ni po vseci. Katoliki so to, katoliki so ono, papez je tisto, ti si tak, nic boljsi nisi ti, vsi ste isti, vse v en kos, pobiti vse...
Skratka mogoce res drzi vse to, kar zatrjujes, ampak kaj imam jaz pri vsem tem?
Namrec dobil sem obcutek, da me pac hoces diskreditirati, ker pac sklepas, da sem kvazi katolik, ceprav tega nisem nikjer jasno izobcil ali zatrjeval, v katero vero sploh spadam, in ce sem sploh veren. Kako ti to ves vse o meni in kdo ti daje pravico, da me sodis in obsojas? Ce imam RK duhovnika na spletni strani, se nic ne pomeni. Vsak clovek je kozmos zase, individum in ni farplay, da vse posplosujes. Mislim, da so razlogi v tem, da me pac osebno ne maras, ker do drugih nisi tako kriticen, kot do mene....

Vedno, ko napisem nov topik, vkljucis ti takoj katolike in me neposredno preko njih blatis.

Prosim bodi toliko fer in ne odgovarjaj na moje poste, ce sem bruna oziroma tujek v tvojem ocesu in me ne maras, ker gre za osebni spopad, ki se ne nanasa na topik.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #8 - 22.06.2003 at 13:27:23
 
exorcist wrote on 22.06.2003 at 12:53:00:
Oh, kaksen sklep. Bog mi je dal pamet, da presodim, kaj je dobro in kaj je slabo, ne pa da ti vleces zakljucke, da bom na koncu celo pobijal ljudi. Si ze pomislil, da me vedno skusas prikazati v vlogi "gresnega kozla", s tem ko me na nek nacin zanicujes z manipulacijo preko religije, ki ti osebno ni po vseci. Katoliki so to, katoliki so ono, papez je tisto, ti si tak, nic boljsi nisi ti, vsi ste isti, vse v en kos, pobiti vse...
Skratka mogoce res drzi vse to, kar zatrjujes, ampak kaj imam jaz pri vsem tem?
Namrec dobil sem obcutek, da me pac hoces diskreditirati, ker pac sklepas, da sem kvazi katolik, ceprav tega nisem nikjer jasno izobcil ali zatrjeval, v katero vero sploh spadam, in ce sem sploh veren. Kako ti to ves vse o meni in kdo ti daje pravico, da me sodis in obsojas? Ce imam RK duhovnika na spletni strani, se nic ne pomeni. Vsak clovek je kozmos zase, individum in ni farplay, da vse posplosujes. Mislim, da so razlogi v tem, da me pac osebno ne maras, ker do drugih nisi tako kriticen, kot do mene....

Vedno, ko napisem nov topik, vkljucis ti takoj katolike in me neposredno preko njih blatis.

Prosim bodi toliko fer in ne odgovarjaj na moje poste, ce sem bruna oziroma tujek v tvojem ocesu in me ne maras, ker gre za osebni spopad, ki se ne nanasa na topik.



Joj, smo užaljeni. Prvo, neke spopade, to osebne vidiš ti, le zakaj bi šlo za kak osebni spopad, če te sploh ne poznam. Zakaj bi bil bruno v očesu, ker, če bi tako bilo si učko takoj izderem, bolje učko, kot pa zajebat celo življenje.
Če pa ne moreš prepoznat, da samo odgovarjam na tvoj napisan post, potem ti pa nemorem pomagati, seveda je najlažje tak napisat, spopad in to osebni, vojna, no, pač tako ste navajeni, kakšna vojna pa, ta sodobna ali ona, križarska ?
Ne vključujem vedno katolike, vključim tudi kaj drugega, pač, odvisno.
Teb je Bog dal pamet, da presodiš kaj je dobro in kaj slabo in povej no, kaj je DOBRO in kaj je SLABO ? in ali ti je tudi rekel, da moraš moriti, pobijati ?
Jaz pač potegnem ven tisto kar preberem in si naredim sliko in to živo in v živo vidim kako pobijaš nedolžne, nemočne ribe, kako jih treskaš ob kamen z glavo in kako jim z čevljem lomiš glavo, in to je zate humano ?
Zakaj mi nebi bila neka religija všeč ? men je vse všeč, za vsako religijo pač povem tisto, kjer mislim, da se napačno dela in v krščanstvu je veliko napačnih stvari, veliko preveč so raznorazni veliki krščanski pametnjakoviči zamolčali in izkrivili vero do skrajnosti.
Kaj imaš ti z vsem tem, ja, tam notri se najdeš, če se sploh še lahko najdeš po vseh teh krutih umorih nedolžnih ribic, ki so bile nemočne v tvoji mislosti, ker si jih pač že ujel in te je premagala morilska sla po ubijanju in si jih pač z veseljem pokončal in na koncu, pojedel.
In veš kaj si jedel, ti misliš, da kao neko meso, kaj se pa začne z mesom dogajat, ko se življenska funkcija konča ? men se zdi, da začne meso propadat, gnit, razpadat itd in, dobro, pač ti paše jesti to, sej, vsakemu pač paše tisto, pač na kateri ravni zavesti je.
Občutkr kakeršnekoli pač že dobivaš ob mojem pisanju, so samo tvoji in jaz tu pač nimam vpliva, razen kolker si ga sam vzameš.
Obsodbe in sodbe si pišeš sam, seveda v mojem pisanju takoj vidiš nekaj takšnega, to je normalni pojav človeka, ki ve da greši, da dela slabo in mu se tukaj pač ponudi edini izhod, takoj obtožit sogovornika, da ga nekaj sodi in obsoja, to je znano že dolgo in lahko vidimo vsaki dan na televiziji.
Sem kritičen do vseh, če je treba, vendar ne v slabem namenu, tako kot si ti to zdejle predstavljaš, ampak samo in samo v dobrem, da bi človek končno uvidel, da ne da dela zlo drugim, človek dela zlo predvsem sam sebi in posebno zlo dela z takšnim mišljenjem in dejanji in to njegovo osebno zlo se potem projekcira na vse ostale ljudi in več kot je takšnih ljudi, več kot jih misli in deluje tako potem je resnično tudi več zla in ta krog se potem vrti in vrti in enkrat ga je treba presekat in s stem končat.
Ker nekateri se trudijo in pošiljajo dan in noč sporočila ljubezni v eter, vendar, najulažje jih je preslišat, ker pač danes zlo sprejemamo kot nekaj samoumevnega, kot nekaj kar mora biti, zato pa je tako.
In začne se pri malih stvareh, najprej pri mravljah, sej, ko jebe eno mravljo, potem pri črvih, ko jih jebe, sej so samo črvi, nato pri drugih žuželkah, pri ribah, pri mačkah in pseh, potem se gre že na večje živali in na koncu, sej, ko jebe enega človeka, lej kolko nas je in tako se vrti ta žačaran krog zla in nasilja.
Naše življenje je pač takšno, kakeršno je pač v naši trenutni nezavednosti, naših trenutnih slabostih in hvala Bogu, da rastemo in spoznavamo, da znamo in vemo razločevat, pač, odvisno je samo od stopnje na kateri je trenutno človek.
Pa ne jezi se.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #9 - 22.06.2003 at 13:51:01
 
Ribe pokoncam zato, da se ne mucijo. Izberem pa pac metodo, ki je najbolj efektivna oziroma ustrezna, da nastopi cimprejsnja smrt. To pa nikakor ne delam iz uzitka, se manj pa iz zabave, ampak iz potrebe, ker imam naravo in zivali izjemno rad in jim nerad podaljsujem agonijo. Sam sem sicer tudi cebelar in se kako pazim na vsako posamezno cebelo, da je po nerodnosti ne stisnem, ceprav je individum za kolektivne zuzelke nepomemben (kumunisticna ideologija). Bi se vprasali, kaj je 1 osebek proti 80.000, ampak jaz se oziram na to, da vsaka cebela mora preletest ogromno kilometrov za 1 samcat gram medu.

Ljudje morajo jest tudi mesne izdelke, kajti le preko njih lahko dobimo esencialne (nujno potrebne) beljakovina za nas pravilen telesni in dusevni razvoj. Edina rastlina, ki jo bi lahko za silo uporabili, kot enakovreden nadomestek mesu je soja in se kaksna strocnica bi se nasla.
Torej je pobijanje zivali na nek nacin tudi nuja ali nujno zlo. Pa od cega naj potem zivijo kmetje, ce bi jim pozaprli hleve in prepovedali gojiti zivino, od bozje stime, visje zavesti, meditiranja? Zal ni vse tako crno na belem, kot si nekateri predstavljate... Pravzaprav moras biti bogat, da si privoscis tak nacin prehranjevanja, sicer pa vemo, da je ze itak vse zastrupljeno in ni nic vec bio.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #10 - 22.06.2003 at 14:18:27
 
exorcist wrote on 22.06.2003 at 13:51:01:
Ljudje morajo jest tudi mesne izdelke, kajti le preko njih lahko dobimo esencialne (nujno potrebne) beljakovina za nas pravilen telesni in dusevni razvoj.
Torej je pobijanje zivali na nek nacin tudi nuja ali nujno zlo. Pa od cega naj potem zivijo kmetje ...

to pač ni res
mi je žal če verjameš da je temu tako.
telo je popolnoma sposobno proizvajati VSE kar rabi za svoje obstoj (stojči ti je trenutno najbližji živ dokaz da je temu tako) ... je pa res da je telo zelo prilagodljivo in če mu ti leta in leta šopaš neke blesave beljakovine v telo, zato da bodo mel kmetje kej za počet, se ono pač odvadi to proizvajat, ker pač z dvojno, trojno ali celo štirojno merico pač ne more preživet. zato mora najprej ko ga ti filaš s temi snovmi, za katere verjameš da so ti nujno potrebne za preživetje, ustavt lastno proizvodnjo teh snovi (s tem si ti takoj telesno odvisen od teh snovi (enkako kot đanki od horsa)), potem pa mora pobirat energijo še od drugje, da lahko predela vse te snovi ki si mu jih natlaču v sistem.
in tako naprej ...


lahko mi seveda citiraš kje ti v svetem pismu piše, da so ti živali tukaj za hrano (nujno potrebne) ... jes ti bom pa citiru kje ti piše da so ti za družbo. pa bo. v nedogled. interpretacije.

drgač pa ... poglej mal okrog sebe in mal pomisl a so ti ljudje ki jih vidiš okorog sebe pravilno duševo in predvsem telesno razvite ???
pa smo 50 let živel kao v revščini, pomanjkanju ...
pa poglej američane ... ki pojejo zelo velik teh esencialnih reči, se ti zdijo pravilno razviti ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #11 - 22.06.2003 at 14:53:45
 
exorcist wrote on 22.06.2003 at 13:51:01:
Ljudje morajo jest tudi mesne izdelke,

Brez zamere, ampak tukaj ni nobenega MORAŠ. Ti HOČEŠ jesti meso ali pa ga pač ne ješ.

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030610190210717
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #12 - 22.06.2003 at 16:57:30
 
exorcist wrote on 22.06.2003 at 13:51:01:
Ribe pokoncam zato, da se ne mucijo. Izberem pa pac metodo, ki je najbolj efektivna oziroma ustrezna, da nastopi cimprejsnja smrt. To pa nikakor ne delam iz uzitka, se manj pa iz zabave, ampak iz potrebe, ker imam naravo in zivali izjemno rad in jim nerad podaljsujem agonijo. Sam sem sicer tudi cebelar in se kako pazim na vsako posamezno cebelo, da je po nerodnosti ne stisnem, ceprav je individum za kolektivne zuzelke nepomemben (kumunisticna ideologija). Bi se vprasali, kaj je 1 osebek proti 80.000, ampak jaz se oziram na to, da vsaka cebela mora preletest ogromno kilometrov za 1 samcat gram medu.

Ljudje morajo jest tudi mesne izdelke, kajti le preko njih lahko dobimo esencialne (nujno potrebne) beljakovina za nas pravilen telesni in dusevni razvoj. Edina rastlina, ki jo bi lahko za silo uporabili, kot enakovreden nadomestek mesu je soja in se kaksna strocnica bi se nasla.
Torej je pobijanje zivali na nek nacin tudi nuja ali nujno zlo. Pa od cega naj potem zivijo kmetje, ce bi jim pozaprli hleve in prepovedali gojiti zivino, od bozje stime, visje zavesti, meditiranja? Zal ni vse tako crno na belem, kot si nekateri predstavljate... Pravzaprav moras biti bogat, da si privoscis tak nacin prehranjevanja, sicer pa vemo, da je ze itak vse zastrupljeno in ni nic vec bio.



Vidiš, v temu tvojem mišljenju se pa ne strinjam in se nikakor ne more strinjati nihče, ki je le enmalo bolj zavesten.
Ribice pokončaš zato, da se ne mučijo, lepo, to ti rad narediš kar na hitro, in zakaj jih moraš pokončati, mislim, kdo te žene v ta dejanja in kdo si sploh ti, da si dovoliš, vzameš pravico pokončati eno živo bitje, ki mu nisi praktično naredil nič dobrega, kvečjemu si ga zaradi svoje požrešnosti uničil, umoril, ubil, zakaj, kaj ti je pa naredila, rečmo sedajle v tem primeru ta ribica ?
Če bi imel naravo in živali res tako rad, kot si napisal, ti še na misel nebi prišlo, da bi zaradi prehrane ubil eno ribico, samo eno, koliko si jih pa že umoril, to ve pa samo Bog.
Vsako bitje, popolnoma vsako bitje, ki je rojeno na tem planetu je rojeno zato, da se uči in nima nihče pravice zaradi svoje požrešnosti umoriti samo eno živo bitje ali pa iz užitka in zajebancije kar nekateri tudi zelo radi počno.
In kako bi se ti zdelo, ker si čebelar in imaš rad čebele, da prideš zjutraj in vidiš vse čebele mrtve, ker ti jih je nekdo iz veselja, ker se mu je tako zljubilo uničil celi roj. ?
Drugo jutro najdeš mrtvo muco, ki si jo neizmerno imel rad in ti jo je nekdo umoril, zaradi užitka ?
Ni res, da morajo ljudje jesti mesne izdelke in to je samo politika velikih proizvajalcev, beri morilcev živali in politika držav, ki pa so tudi same kot države morilke in podpirajo morenje živali in ljudi.
Posebno pri tem iztopa Nemčija saj daje ogromne denarje iz proračuna za umore živali, se pravi načrtno spodbuja krute umore živali, za požrešnost ljudi.
In državam ter politikom in gospodarstvenikom paše tak sistem zato ker držijo navadnega človeka v šahu, imajo ga stisnjenega v kot in mora živeti, ker je prisiljen v to na približno tak način kot razmišlja država, se pravi, tudi ljudje, ki jedo meso so krivci za umore živali in spodbujajo takšno morilsko politiko.
Kar se tiče tega, rečmo, fižol vsebuje popolnoma iste sestavine kot meso, to je znanstveno dokazano.
In tu so še druge stvari, katere lahko nadomestijo meso.
Gape ti je zgoraj lepo napisal. Hvala ti Gape.
Kmetje bodo že poskrbeli zase, od morenja živali res ni nujno, da živijo, to je samo zelo ozek pogled na kmetijstvo, ker nobeden nima jajc, da bi naredil v svetovnem kmetijstvu velike spremembe, katere bodo pa kaj kmalu morale priti.
Vedeti pa moramo, da je vedno več ljudi, ki so ali gredo proti višji stopnji zavesti in da se bo že samo zaradi tega moralo nekaj spremeniti.
In hvala Bogu, da je tako.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #13 - 22.06.2003 at 16:58:20
 
Devi wrote on 22.06.2003 at 14:53:45:
Brez zamere, ampak tukaj ni nobenega MORAŠ. Ti HOČEŠ jesti meso ali pa ga pač ne ješ.

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030610190210717

Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #14 - 22.06.2003 at 17:29:10
 
Pa saj riba ni duhovno bitje, nima duse, ampak ohranja jo le gonja po zivljenju, ki je znacilna za vsako specijo, saj gre za ohraniteveno borbo in prezivetje, ki se je razvila preko evolucije. V ospredju zivali je nagon, lahko recemo da so povsem nagonska bitja, da se riba oklepa zivljenja in tezi k ohranitvi, saj nima zavesti in je nikakor ni mogoce enaciti s clovekom. Pa se priporocljivo je jesti ribjo meso pravijo strokovnjaki, zaradi svoje zdravilnosti, saj naj bi ribje meso bilo vsaj 1x v tednu na nasem jedilniku, ker ima ogromno raznih vitaminov.

Z Gape-om se nebi strinjal, da lahko svoje telo proizvaja beljakovine, ker to enostavno ni res, vsaj toliko sem poucen iz biologije. Clovesko telo si ni sposobno sproducirati tudi raznih vitaminov (vitamin C, pri zivalih je drugo), sploh pa ne beljakovin (velja za vsa organska bitja, razen rastlin), ki so sestavni del vsake celice zivega bitja. Namrec bistveno je to, da ima beljakovina v svoji molekularni strukturi dusik (N), tega pa ne najdemo ne v ogljikovih hidratih (skrob, sladkor, celuloza), niti v mascobah. Preko rastlinske hrane ti ostajata samo opciji soja in fizol, in se bi se kaj naslo. Vendar ni isto, sploh pa ne priporocljivo za otroke v odrascanju, od dojenckov do adolescentov, da se hranijo na tak nacin, sploh pa ne, ce so dosti fizicno aktivni.

Sicer pa je sploh smesno trditi za ljudi, ki so bolj fizicno obremenjeni v svojih poklicnih panogah (rudar), ki delajo razlicna tezaska dela, da bodo od zelenjavnih zupic in podobnih zvarkov sploh sposobni za delo, zaradi deficita v fizicni masi samih misic, katerih glavni gradniki so beljakovine. Ce bo ta clovek tehtal, kot "spucan" puran, se lopate ne bo mogel dvigniti. Jasno pa je, da je tak nacin sicer zdrav in celo priporocljiv, vendar vsi si ga ne morejo privosciti.

Mene se ne zdi smiselno, da se hodi v neke skrajnosti, da sploh ne jes mesa, ali pa da je meso vsak dan na tvojem jedilniku. Isto velja za alkohol. Se pravi z nicem ni dobro pretiravati in se iti nekih ekstremov. Zmernost, to je kljuc do dolgega zivljenja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4