Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 6875 times)
bp
Ex Member




Re: Zlo
Reply #15 - 25.05.2003 at 17:47:40
 
no, glede na to, da praviš, da veš o tem še kaj novega povedat, te bom pa kar prec prašu, kako se ti plusi pa minusi izračunajo, kako prideš v plus in kako v minus in tako naprej in tako dalje. Wink

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Zlo
Reply #16 - 25.05.2003 at 21:16:58
 
Hmm, ob taki situaciji bi le poklical 113 in sam ne bi posredoval.

ČE pa bi že posredoval (hipotetična situacija), pa nikakor na koncu ne bi psa ustrelil. Pes ima tako občutljiv sluh, da bi ga že navaden pok pištole, strel v zrak, odgnal kak kilometer proč. Torej v bistvu sploh ne bi bilo potrebnih fizičnih obračunov, ampak le en prazen strel in situacija bi se sama rešila.

Drugače pa, kaj si po poklicu, kreden, da nosiš pištolo? Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Zlo
Reply #17 - 25.05.2003 at 21:48:57
 
Sploh se ne bojijo vsi psi strela iz pištole. Ustrezno izurjeni ga bodo ignorirali in se pognali proti strelcu. Wink
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zlo
Reply #18 - 25.05.2003 at 22:05:09
 
Quote:
no, glede na to, da praviš, da veš o tem še kaj novega povedat, te bom pa kar prec prašu, kako se ti plusi pa minusi izračunajo, kako prideš v plus in kako v minus in tako naprej in tako dalje. Wink


iskalnik seveda obvladaš ...

drgač pa ...

Quote:
jest delam zase VSE kar delam, gledam edino na to da to kar delam zase, delam hkrati za čimveč drugih ... in to mi je zaenkrat dovolj

mogoče pa je treba prenekatere reči narest samo zase, meditacijo na primer delam 100% v prvi vrsti samo zase, za svojo rast, čeprav je moja rast rast vseh, tko da v prvi vrsti je to zase, hkrati pa tudi za vse druge ... in tko na koncu izpade da tisto kar delaš res samo zase, tisto drugim najbolj pomaga, če neki delaš za nekoga drugega, to sploh ne pomaga, niti tebi niti njemu, saj tebi bilda karmo in ego, njemu pač samo odmika trenutek ko bo treba začet na svoje, dobr karmo lahko tudi odplačuješ na ta način ... tko da ... v vsakem primeru je jeba, karkoli delaš je jeba - karma, edino če nedeluješ, pol nove karme ne moreš ustvarjat.
ta polarnost - dvojnost, je jebena ...



gape wrote on 05.09.2001 at 13:44:31:
jest si te besede razlagam glih tako kot so bile povedane (zapisane): ne ubijaj.
ubijanje za karkoli drugega kot za pretvarjanje energije v življensko energijo je bolj kot ne slabo in se preko karme povrne.
jabuka ko ga utrgaš in poješ ne ubiješ, on bi zgnil ko bi padu na tla in bi se itak pretvoril v hranilno energijo, če za nikogar drugega za drevo na katerem je zrasel.
z vsemi rastlinami je podobno, če bi jih ne utrgal in pojedel, bi ijih za svojo energijo porabilo nekaj drugega.
vse žive reči ki jih pojemo nam namreč energijo dajo, če jih le preveč ne ubijemo med pripravo hrane. dočim meso npr. moramo žival najprej popolnoma ubit, potem še popolnoma do konca ubit vse kar je v njej hranilnega s tem ko kuhamo / pečemo. meso ubijemo v tej meri da nam ne daje več energije ampak nam jo porablja, za svoje izgorevanje. rastiline porabijo veliko manj naše energije za presnavljanje, je celo zelo fino da najprej pojemo solato, da ona sprosti svoje encime za presnavljanje npr mesa, če solate ne pojemo prej mora telo proizvajat svoje encime za prebavo - kurimo energijo da sprevimo hrano skozi telo.
ubijanje mravelj zato ker so se nam naselile je pa itak čist mim.
karma.
primer:
na vrtu smo imel ogromno mravelj, par mravljišč. ko je mama spulila osat, se je v bližini (30 cm) pojavilo mravljišče v obliki črke L ?!? in fotra so valjda mravlje motile, že skoz. pa sm mu reku pa pust jih kva ti hočjo, pa je reku jah bojo u kuhno pršle pol bo pa drek. čez čas ko mu je mravljišče dokurčilo ga je valjda polil s strupom in tam jih ni bilo več. so se pa pojavile v kuhinji. sicer predvsem takrat ko so imele kaj za pobirat ampak bile so. in valjda so celo familijo čist motile. in so bile. dokler niso šli na morje. jest itak jem čist mal in ker mravlje niso imele kej za jest in ker je mene bolil za njih, ker me itak ni blo ne vem kolk v kuhinji, so zginle še preden so se vrnil z morja.
valjda me je fotr začel drkat: a si jih začaru al kaj?
tko da ... če maš mravlje ... pospravi vse smeti s pulta, vsak cukrčk k se strese pospravi za seboj, drobtine ravno tako, korito naj ne bo pono kozarcev itd pa bojo šle, ker če druge ne ne bodo imele kej jest in bodo šle morit sosedu.
pa seveda ne smeš jih sovražit, moraš jih sprejemat, zakaj pa imaš nepospravljen pult.

še enga sm se spomnu:
bramor - vrtni škodljivec.
sm premetavu kompost in najdu bramorja. valjda ga nisem hotu ubit in sm šu po fotra da mi pove če je to sploh bramor. ko je fptr potrdil mi je reku kr ubij ga, pa sm reku jest že ne, če hočeš ga dej ti. in ga je. pol sm mal razmišlju a sm ga zajebu in to. pa ga nisem. on se je sam tko odloču in to. pa še on VE da je bramor škodljivec da mu ubija rože na vrtu, in za njega to ni nič slabega če ga ubije, ker niti ne VE da to ni dobro za karmo.
jest pač vem da je in zato ga nisem hotu, ena taka mejhna žival meni že ne more odžirat hrane, dobr lahko mi jo ne more mi jo pa tolk odžret da bi jest zarad tega stradu.

ubijamo itak ampak trudimo se da čim manj!!!

mene za komarce boli kurac in oni me dejansko ne pikajo več.
mam pa tud mrežo proti insektom na oknu - sm z barja in to.
sm se pa neki navadu (s piki čebel), piki niso brezveze ampak so na-ključ-ni, točno takrat ko je treba in točno tam ko je treba. mal pomislte ne use meridijane in pomislte kam vas sekajo, zakaj glih tja , kaj je tam, kaj je s tem povezano ...

skratka
ko jih ne 'potrebujem' več, mi tudi več ne 'nagajajo'.


gape wrote on 04.08.2002 at 14:03:09:
karma je dolg - dolg do vesolja - dolg do sebe, drugega, boga ... kogarkoli - ni pomembno al maš + al -, dokler ni 0, je karma, ko ni več karme, lahko začneš zbirat energijo za polet mimo orla.


gape wrote on 19.11.2001 at 20:28:16:
kolkr jest štekam si nabereš ene smeti (čustva) in potem si izbereš tak lajf (okoliščine), da boš tista čustva spucu, ki so ti ostala za spucat, da boš 'zastala' čustva spucal, po možnosti kr s tistim pri kateremu so ti zastala, da ne rabim jest s tabo pucat ti boš pa pol s svojo punco npr, če imava glih midva s tvojo punco neki za spucat.
karma niso dejanja, ampak čustva ki so se pri dejanjih zataknila, čustva ki so bila negativna, če hočeš.



kako v plus (pomagaš stari mami čez cesto) veš, kako v minus (ubiješ soseda k ti teži) tud (sm se potrudi in ti mal pomagu).

kako se pa to izračunava pa ni niti moj niti tvoj problem.
ti bi vedno neki sheku se men zdi.
pomoje to dela orel.
lahko mu rečeš tud sveti peter zarad mene.
lahko pa mu rečeš tud operacijski sistem Zemlje.
al pa kej podobnega.


drgač pa za karmo temo obstaja posebn thread ... clo 2
en je karma
tadrug pa free will vs. karma
... se mi zdi

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Zlo
Reply #19 - 25.05.2003 at 22:57:16
 
Še vedno pa mi ne gre nekaj v račun. Zakaj ljudje vedno mislijo, da so v določeni situaciji dolžni posredovati? Nihče ni NIČESAR dolžan! Vsak naredi le tisto, za kar se sam odloči. Torej, če vidiš situacijo, kjer je rešitev napraviti manjše zlo, ti tudi tega ni treba, se pač lahko delaš kot da te ni in ne napraviš nobenega zla. Stvari se včasih tudi same rešijo, oziroma brez "tebe", saj nisi "ti" center vesolja. In svet bi še vedno stal in funkcioniral, čeprav se "ti" ne bi rodil. Malo za razmislek. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zlo
Reply #20 - 26.05.2003 at 10:40:13
 
če pa pogledaš na stvar tko kt kreden, da u bistvu ne delaš zlo ampak pravzaprav dobro, saj to da je naredu zlo ker je v končni fazi ubou psa je itak pogruntu šele pol.
pol se v bistvu vprašanje spremeni v: ali naredit nekaj dobrega?
to da otroku pomagaš ko ga ps seka, lastnik pa tega sploh ne opazi (kao), je valjda po vseh vesoljnih definicijah dobro.

kaj je nedelovanje je zdaj vprašanje.
kot da ni že od skoz.
kako delovat in hkrati nedelovat ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Zlo
Reply #21 - 26.05.2003 at 10:48:02
 
A ni vest merilo?
Mi nismo mojstri da bi že vnaprej vedli, kaj je komu karma in kaj je treba na miru pustit. Če si ti takrat v bližini in čutiš, da moraš pomagat, potem to sigurno ni naključje.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Zlo
Reply #22 - 26.05.2003 at 11:33:27
 
Devi,



vest je merilo kristjana. (dogma)






lp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Zlo
Reply #23 - 26.05.2003 at 16:39:01
 
gape wrote on 26.05.2003 at 10:40:13:
kaj je nedelovanje je zdaj vprašanje.

Če mi nekaj ne povzročimo, tudi nismo dolžni kasneje posredovat. TO je nedelovanje iz naše strani. Dejavniki, ki delujejo, pa so glavni v igri. In nikjer ne piše, da se moraš vmes mešat še ti. To se sam odločiš, ko dobiš tisto neustavljivo željo po delovanju. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Zlo
Reply #24 - 26.05.2003 at 17:46:53
 
Quote:
Če lahko ostaneš hladnokrven, medtem, ko vsi okrog tebe izgubijo glavo, je prav verjetno, da še nisi doumel položaja.

Wink Wink Wink

To so rekli tudi Američani, pred vsakem posredovanjem so nekaj takšnega ovrgli nad mirovniške in nevtralne države. Ve pa se, kdo je imel in kdo ima na koncu prav ter kdo povzroči največ gorja in smrti. Ravno tisti, ki se mu zdi, da dojame več kot nek mirovnik in se poda k morilstvu. Morilstvo za mir in ljubezen. Taki so pa res razsvetljeni, ki tako razmišljajo, ja. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Zlo
Reply #25 - 29.05.2003 at 22:18:12
 
t wrote on 26.05.2003 at 11:33:27:
Devi,
vest je merilo kristjana. (dogma)

se ne strinjam.
nisem kristjanka pa imam vest (ne samo slabo Grin)
pomaga mi pri ločevanju in delovanju na neki osnovni moralni stopnji, ki nima posebne veze z religijo.
kako pa ti to imenuješ, pa ne vem Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Zlo
Reply #26 - 29.05.2003 at 22:22:58
 
Devi wrote on 29.05.2003 at 22:18:12:
se ne strinjam.



ok


Vest je razkol med človekom in živaljo v tebi Wink




uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zlo
Reply #27 - 29.05.2003 at 22:58:58
 
ampak vest je zanimiva žival.
sploh pri detekciji zla.
če naredimo nekaj slabega nas potem 'peče vest' ... tiste ki toliko zavesti sploh imajo.

kaj je vest?
je to zavest?

a se vest lahko pojavi že pred dejanjem?
tik pred?
al samo post festum?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Zlo
Reply #28 - 29.05.2003 at 23:10:26
 
gape wrote on 29.05.2003 at 22:58:58:
a se vest lahko pojavi že pred dejanjem?
tik pred?
al samo post festum?

Lahko.
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Zlo
Reply #29 - 29.05.2003 at 23:28:43
 
R. Bach pravi:
Vest je merilo iskrenosti tvoje sebičnosti.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3