Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 15003 times)
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #15 - 22.06.2003 at 18:16:41
 
exorcist wrote on 22.06.2003 at 17:29:10:
Pa saj riba ni duhovno bitje, nima duse, ampak ohranja jo le gonja po zivljenju.


Po tvojem so vsa živa bitja tu na planetu Zemlja,  vse rastline in živali,   vse razen človeka,    ..vse so "stvari" brez duše, niso duhovna bitja??

Mislim da so,    ..so pa kak level nižje, nič drugega,     ...in če pogledaš kaj vse počne človek, bi včasih lahko rekel da so kak level - višje.  Na žalost, neumnost človeka je neverjetna.
Seveda da niso samo premikajoči se kupi mesa.
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #16 - 22.06.2003 at 23:41:03
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #17 - 23.06.2003 at 00:00:59
 
gape wrote on 22.06.2003 at 23:41:03:


Ja, se strinjam s tabo, da je tak nacin prehranjevanja zdrav, morda tudi zdravilen, ampak jaz se vseeno raje drzim zmernosti. Sicer pa uzivam skoraj  v 90% bio hrano, domace pridelano. Logicno, da se povohnit ne morem kupljenega purana, ki ga sopajo z razlicnimi antibiotiki in mu omejujeo gibanje. Bljak... Niti kupljenega jajca ne jem, ker vem v kaksnih razmerah je zivela kokos, pa saj niti okus ni primerljiv z domaco "svobodno" kokosjo, za katero skrbi babica.
Wink.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #18 - 23.06.2003 at 13:14:24
 
exorcist wrote on 21.06.2003 at 23:58:21:
Zanima me, ce se kdaj konca ta vas krog reinkarnacij in ali je mozna tudi inkarnacija na nizja duhovna bitja kot so zivali in rastline, ali pa celo na nezivo naravo?

cikel reinkarnacij se lahko konca ja, takrat ko spoznas sebe kot "zavest" neodvisno od grobe ali subtilne materije (telo, um, intelekt itd.). to pa se prakticno zgodi le ko spoznas sebe kot vecnega slugo Boga, onkraj materije. ce te realizacije nimas, se po "karmi" ponovno rojevas in umiras znotri materije in se zmotno poistovecas z raznoraznimi oblikami materialnih teles. tud v "nizja" materialna telesa se lahko inkarniras, kot so zivali, rastline itd, in tud kot gore ali minerali, dragulji itd. to so vsa ziva bitja z razlicnimi materialnimi telesi, glede na njihove zelje in prejsne neugodne ali ugodne aktivnosti.

Quote:
Ste strogi vegeterijanci?

jaz ja. to pomen da ne jem mesa, rib, jajc in ostalih "nizje" klasificiranih vrst hrane, ki zamegljujejo zavest, s katero meditiras na Resnico.

sele ko dvigujes tezke stvari, lahko spoznas da si sibek, pred tem se tega ne zavedas. in sele ko se ukvarjas z dolocenimi duhovnimi praksami spoznas negativni ucinek nekaterih hran, pijac, intoksikantov, slabih razvad itd. pred tem se tega ponavad ne zavedas.

Quote:
Kako gledate na pojem Boga

Bog je Absolutna resnica. nic ni visje, ali enako njemu, je vseprisoten, pa vendar ima svojo transcedentalno obliko, ime, lastnosti in aktivnosti. je vsemogoc, in izvor vsega zadovoljstva. ima neomejeno potenc, ki so od njega simultano enake in razlicne. delcek ene izmed njegovih potenc smo tudi mi, individualna ziva bitja in kot taka "namenjena" njemu. ce pa se prostovoljno odlocmo da se s tem ne strinjamo in nocemo delovat v tej vlogi, nam je dana moznost da se kot "otroci" igramo v "peskovniku", ki se mu rece materialna eksistenca, tj. cikel rojstev in smrti in vse trpljenje in negotovost ter strah, ki spadajo zraven. ko bomo "zvecer" ali "nekoc" postali lacni (zeljni trajnega zadovoljstva) bomo spet jokajoce nazaj pritekli "domov".

Quote:
Imate kake obrede, npr. castenje Boga, krst in kdo vse lahko pristopi k vasi veri?

veliko vrst obredov, cascenj, ritualov itd. obstaja, ampak najpomembenjsa in hkrati najlazja oblika cascenja Boga v tej dobi je recitiranje Njegovih svetih imen v poniznem duhu, se posebej Sveto ime Sri Krishna.

Quote:
Se zbirate in imate svojo Cerkev?

vcasih ja, vcasih ne. odvisno od "tipa" castilcev in okoliscin. nekateri rajsi castijo v kongregaciji (skupini), nekateri rajsi castijo v samoti. z obema oblikama cascenja je Bog zadovoljen, le ce je castilec iskren.

Quote:
Zakaj ste se odlocili za to vero?

dobri obckutki v druzbi in zaupanje v "izkusenejse" praktikante te vere. v mojem primeru je to ena izmed vej Vaisnavizma (castilci Sri Visnu-ja, Boga) imenovana Gaudiya Vaisnavizem (kjer je objekt cascenja Sri Krishna, izvor vseh ostalih neomejenih transcedentalnih oblik Boga).
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #19 - 23.06.2003 at 13:49:46
 
Jaz osebno ne verjamem v obstoj reinkarnacij, saj gre za manipulacijsko tehniko v Indiji, kako ohranit mnozice, ki so na "nizjih" kastah in sluzijo "visjim", za druzbeni red in mir, da ne pride do izgredov in nemirov, v skrajnosti celo do izbruha revolucije in se clovek v nizjih kastah pac sprijazni s svojo usodo. Usode za moje pojme ni, saj je vsak krojac svoje srece. Se manj pa verjamem, da bi postal neko nizje bitje. Za moje pojem je vsak clovek edinstveno in neponovljivo bitje. No, to je pac moj pogled in nikakor ne obsojam ali zanicujem vasega verovanja.

Malce me moti le to, da se mi vcasih da vedeti, da sem na nizji stopnji duha, ker jem meso, etc., kar pa me malce prizadane. Namrec, kdo si lahko vzame pravico, da me sodi in me uvrsca med nekaksna nizja bitja? Vsak clovek ima svoj edinstven pogled na svet in se sam odloci, kako bo zivel. Vec poti je, preko katere je mogoce spoznavati Resnico?
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #20 - 23.06.2003 at 14:08:11
 
exorcist wrote on 23.06.2003 at 13:49:46:
Malce me moti le to, da se mi vcasih da vedeti, da sem na nizji stopnji duha, ker jem meso, etc., kar pa me malce prizadane.

a ni ena izmed 10tih zapovedi "ne ubijaj"? in resnice kot so "tisto kar sejes to zanjes" itd. itd.

Quote:
Namrec, kdo si lahko vzame pravico, da me sodi in me uvrsca med nekaksna nizja bitja?

tist ki je "visji" kot ti, nben drug tega ne more in tud ne sme.

Quote:
Vsak clovek ima svoj edinstven pogled na svet in se sam odloci, kako bo zivel. Vec poti je, preko katere je mogoce spoznavati Resnico?

mas indirektne poti in eno direktno pot. Resnico spoznas le skozi direktno pot. to je totalna brezpogojna predaja Bogu/Resnici po njegovih pogojih, ne nasih, ker on je po vecno vspostavljeni hierarhiji visji kot mi.

indirektnih poti ki nas napeljujejo v smeri direktne poti pa je seveda vec. ponavad indirektne poti ucijo skozi "trpljenje" in negativne izkusnje. enkrat sem ze pisu o tem, npr. 5tih otrok ki jim mama svetuje naj se ne dotikajo vroce peci ker se bojo spekli. ponavad 4je otroc se bojo (zarad nezaupanja, nevere) peci dotaknil in se spekli in tako "indirektno" spoznali da je res tisto kar je mama govorila. vcasih pa je dobro poslusat in tud sprejet kaksen nasvet "izkusenejsih", oz. "visjih" oseb kot smo mi (seveda ce lahko kdaj kej tazga sploh priznamo).
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #21 - 23.06.2003 at 14:17:34
 
Gre mogoče za nesporazum, ali se ti morda postavljaš v vlogo "višjega na pram menI?

NE UBIJAJ - "ljudi", saj so imeli stari judje žrtvene obrede (klanje jagnjetov) in so uživali meso?!?!



Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #22 - 23.06.2003 at 14:57:48
 
exorcist wrote on 23.06.2003 at 14:17:34:
NE UBIJAJ - "ljudi", saj so imeli stari judje žrtvene obrede (klanje jagnjetov) in so uživali meso?!?!

Ja, prav gotovo, da so samo jagenjčke ubijali.
Kamenjanje do smrti je bila takrat kar pogosta praksa, ženske in otroci so imeli pa itak enak status, kot  živina.

Ne vem, kakšen smisel bi imelo v današnjem času se zgledovati po taki družbi.



Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #23 - 23.06.2003 at 14:59:39
 
exorcist wrote on 23.06.2003 at 14:17:34:
Gre mogoče za nesporazum, ali se ti morda postavljaš v vlogo "višjega na pram menI?

ne jaz, ampak sveti spisi Vede in tisti ki jim sledijo.

Quote:
NE UBIJAJ - "ljudi", saj so imeli stari judje žrtvene obrede (klanje jagnjetov) in so uživali meso?!?!

zakaj pa pol ni zapoved "ne mori"?

drgac pa, a ti zrtvujes komu meso preden ga pojes?

tud v vedski literaturi bos najdu obrede za zrtvovanje zivali, ampak te so za zdejsno dobo v vecini prepovedani. ce pa jih ze kdo izvaja (ali jih je), pa so to spet kvalificirano "nizje zavestne" osebe. taka je pac Vedska verzija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #24 - 23.06.2003 at 19:34:21
 
exorcist wrote on 23.06.2003 at 13:49:46:
Jaz osebno ne verjamem v obstoj reinkarnacij, saj gre za manipulacijsko tehniko v Indiji, kako ohranit mnozice, ki so na "nizjih" kastah in sluzijo "visjim", za druzbeni red in mir, da ne pride do izgredov in nemirov, v skrajnosti celo do izbruha revolucije in se clovek v nizjih kastah pac sprijazni s svojo usodo. Usode za moje pojme ni, saj je vsak krojac svoje srece. Se manj pa verjamem, da bi postal neko nizje bitje. Za moje pojem je vsak clovek edinstveno in neponovljivo bitje. No, to je pac moj pogled in nikakor ne obsojam ali zanicujem vasega verovanja.

Malce me moti le to, da se mi vcasih da vedeti, da sem na nizji stopnji duha, ker jem meso, etc., kar pa me malce prizadane. Namrec, kdo si lahko vzame pravico, da me sodi in me uvrsca med nekaksna nizja bitja? Vsak clovek ima svoj edinstven pogled na svet in se sam odloci, kako bo zivel. Vec poti je, preko katere je mogoce spoznavati Resnico?
Wink



Spet ena zelo smešna od tebe.
Poglej, če bi človek takole razmišljal, kot si ti tukaj napisal, groza, a veš kaj bi se vse dogajalo. ?
Poglej, če ni nič, če ni reinkarnacije, zakaj se pa potem držimo nekih pravil, pol bi pa ja lahko vsak delal kar hoče.
Našli bi se ljudje, ki bi pobijali vse okoli sebe, uničevali in delali same svinjarije, zakaj pa ne, če ni potem nič več, ni reinkarnacije ni praktično nič.
Vendar se motiš, je reinkarnacija in to je čisto prav, kar si ti slabega storil v prejšnjih življenjih se ti zdej vrača, si na takšni stopnji zavesti in dobivaš prejšnja in zdejšnja plačila po redu časa.
kaj vse tebe ne moti, ali je sploh kaj kar te ne moti ?
In kakšno spoznavanje resnice, če prej trdiš, da ni reinkarnacije, da ne verjameš v take oslarije, zdej pa kar naenkrat so nekakšne poti ?
Mislim, da tako razdvojene osebe še nisem našel tukaj gori.
In kdo te je uvrščal med neka nižja bitja, to se najbrž ti sam.
Je pa res, da se da videti, da si na nižji stopnji zavesti, to pa ni neko nižje bitje, si človek, vendar na nižji stopnji zavesti.
In, ali te moti, ker si nižje od direktorja, se pravi, nisi tolk pameten, da bi bil direktor, se pravi si na nižji stopnji izobrazbe kot direktor, te to tudi boli ?
Vidiš, zato te pa vse nervira, jezi in boli.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #25 - 23.06.2003 at 23:23:45
 
exorcist wrote on 23.06.2003 at 13:49:46:
Malce me moti le to, da se mi vcasih da vedeti, da sem na nizji stopnji duha, ker jem meso, etc., kar pa me malce prizadane. Namrec, kdo si lahko vzame pravico, da me sodi in me uvrsca med nekaksna nizja bitja?
Wink

noben si ne vzame pravice in te sodi.
sam si sodiš.
niti nihče ne sodi tvojega potenciala.
se pa točno ve kam se ne da dokler ješ meso.
ipd
kje je meja, kolk mesa lahko ... je ni ... imho
z mesom so izleti pač kratkotrajnejši, brez so dolgotrajnejši ... vplogledi v resnico bi lahko človk reku.

na konc se je treba odvezat od vsega
tud od življenja ... in pol si free ... če maš energijo zbrano seveda. čene ... ponovi vajo.

sej razumeš kaj hočem povedat?

da se prbližno ocent trenutno raven zavesti človeka.
težko je pri 'igralcih' ... pri tistih ki se ne skrivajo za masko se to da dost hitr in dost natančno ugotovit iz textov ... tud iz citiranih textov.

predvsem pa iz odzivov, na 'provokacije' ... tudi tiste na nekoga 'domu'.

če izpadem zajebantski ... nism hotu bit.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #26 - 23.06.2003 at 23:58:56
 
Quote:
Spet ena zelo smešna od tebe.
Poglej, če bi človek takole razmišljal, kot si ti tukaj napisal, groza, a veš kaj bi se vse dogajalo. ?
Poglej, če ni nič, če ni reinkarnacije, zakaj se pa potem držimo nekih pravil, pol bi pa ja lahko vsak delal kar hoče.
Našli bi se ljudje, ki bi pobijali vse okoli sebe, uničevali in delali same svinjarije, zakaj pa ne, če ni potem nič več, ni reinkarnacije ni praktično nič.
Vendar se motiš, je reinkarnacija in to je čisto prav, kar si ti slabega storil v prejšnjih življenjih se ti zdej vrača, si na takšni stopnji zavesti in dobivaš prejšnja in zdejšnja plačila po redu časa.
kaj vse tebe ne moti, ali je sploh kaj kar te ne moti ?
In kakšno spoznavanje resnice, če prej trdiš, da ni reinkarnacije, da ne verjameš v take oslarije, zdej pa kar naenkrat so nekakšne poti ?
Mislim, da tako razdvojene osebe še nisem našel tukaj gori.
In kdo te je uvrščal med neka nižja bitja, to se najbrž ti sam.
Je pa res, da se da videti, da si na nižji stopnji zavesti, to pa ni neko nižje bitje, si človek, vendar na nižji stopnji zavesti.
In, ali te moti, ker si nižje od direktorja, se pravi, nisi tolk pameten, da bi bil direktor, se pravi si na nižji stopnji izobrazbe kot direktor, te to tudi boli ?
Vidiš, zato te pa vse nervira, jezi in boli.

Zakaj bi pa moral verjeti v reinkarnacije, ce preprosto ne. To ne pomeni, da sem kaj slabsi clovek, ali ti kaj boljsi. Vsak ima svojo vero. Ti gledas z ene perspektive, jaz pa z druge, nikakor pa ne mores trditi v svoj absoluten prav, ali pa da se jaz recimo motim. Mogoce si ti v zmoti, kaj pa vem. Jaz in se mnogo drugih poznam, ki ne "pobijajo vse naokrog", pa sploh ne verjamejo v reinkarnacijo. To se mi zdi tako grobo posplosevanje, da ostajam brez besed, ko dajes taksne izjave.
Problem je v vzgoji in okolju v katerem odrascas +  genetski dejavniki + x faktorji, kako bo clovek kasneje funkcioniral v druzbi. Cloveka se sodi po karakterju in njegovih dejanjih, ne pa po prepricanju in veri, ce veruje v reinkarnacijo kot ti mene!!! Sorry, ce te zalim, ampak tvoje razmisljenje mi je izredno tuje, domala "spanska vas".

Torej sklepas, da tisti ljudje, ki so poceli zlo v prejsnjem zivljenju danes nosijo posledice, so na nizji ravni zavesti, so druzbeni izobcenci, izprijenci, kriminalci, lopovi, tatovi ? Ha, to pa je skregana logika. Ti ljudje, ki so "hudobni", ki kradejo in se okoriscajo preko drugih brez vsakrsnega obcutka krivde in morale, ravno ti vladajo svetu s pomocjo velikega mamona - denarjem. Kaj se potem vraca otokom v Afriki, ker nimajo kaj jesti in pomirajo od gladu, ker so v prejsnjem zivljenju ziveli "slabo"? To ne verjamem, sploh pa ne v usodo in fatalizem, ces vse je zapecateno in zaprto.

Trebali bi strmenti k ekumenizmu in sodelovanju med vsemi verstmi sveta, ker bistvenih razlik med njimi sploh ni, razlike delamo mi ljudje.

V katero vero spadas Kreden, ce smem vprasat?
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #27 - 24.06.2003 at 00:04:33
 
gape wrote on 23.06.2003 at 23:23:45:
se pa točno ve kam se ne da dokler ješ meso.
ipd
kje je meja, kolk mesa lahko ... je ni ... imho
z mesom so izleti pač kratkotrajnejši, brez so dolgotrajnejši ... vplogledi v resnico bi lahko človk reku.



Saj meso ni "necisto" meso (muslimani in adventisti ne jejo svinjine) in zaradi tega ne bom slabsi, ce ga bom jedel. Z besedami se lahko ubija, ne pa s tem, kaj se poje. Sploh ni vazno, ce se drzis razumnih mej.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #28 - 24.06.2003 at 00:31:48
 
exorcist wrote on 24.06.2003 at 00:04:33:
Saj meso ni "necisto" meso

če bi prebral, kar sm ti nalinku, bi lahko že vedu

ne gre se tolk za nečistost, bolj se gre za mrtvost. za 'lack of prana', bi rekl u svetovnem jeziku.

gre se za to da je meso extra zahtevno za prebavo, gre se za to da porabimo extra veliko energije za prebavljanje. povej a si kej zmatran k se naješ do sitga +2 ???
al si poln energije, kot, kaj vem, ko si na zelo svetem mestu.

je razlika v počutju?

če ni, še bo.

če si ne moreš prebrat in se poučit in če hočeš ostat v neznanju ti ne more noben pomagat.


tale bi ti znou razložit mogoče
http://lkm.fri.uni-lj.si/xaigor/slo/vegetarij.htm
men je pomagu

res samo enga ... preber si ...

plus zavedi se dejstev:

poznamo velik ljudi ki ne jedo mesa že leta.

poznamo celo ljudi ki ne jedo nič
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
Reply #29 - 24.06.2003 at 00:40:15
 
gape wrote on 24.06.2003 at 00:31:48:
če bi prebral, kar sm ti nalinku, bi lahko že vedu

ne gre se tolk za nečistost, bolj se gre za mrtvost. za 'lack of prana', bi rekl u svetovnem jeziku.

gre se za to da je meso extra zahtevno za prebavo, gre se za to da porabimo extra veliko energije za prebavljanje. povej a si kej zmatran k se naješ do sitga +2 ???
al si poln energije, kot, kaj vem, ko si na zelo svetem mestu.

je razlika v počutju?

če ni, še bo.

če si ne moreš prebrat in se poučit in če hočeš ostat v neznanju ti ne more noben pomagat.


tale bi ti znou razložit mogoče
http://lkm.fri.uni-lj.si/xaigor/slo/vegetarij.htm
men je pomagu

res samo enga ... preber si ...

plus zavedi se dejstev:

poznamo velik ljudi ki ne jedo mesa že leta.

poznamo celo ljudi ki ne jedo nič


Ne, ne, saj jaz to spostujem, da ne jeste mesa, vendar ce jes tudi meso v zmernih mejah (npr 2x tedensko), zaradi tega ne more biti skodljivo. Sem pa ze tudi premisljeval v to smer, da bi postal vegeterijanec, vendar s tezka bi se odpovedal mesu, ker bi potem postal crna ovca v familiji.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4