Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 8215 times)
Miro
Ex Member




Re: SITUACIJA V SVETU
Reply #15 - 24.05.2003 at 11:37:10
 
Quote:
Včeraj je imela predavanje bivša diplomatka iz ZDA o sedanji situaciji v svetu.  
Pravi, da obstaja plan rešitve za človeštvo ...


Mene pa malo bolj natančno zanima ta plan... tole se mi zdi precej nejasno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: SITUACIJA V SVETU
Reply #16 - 24.05.2003 at 13:37:37
 
Quote:
Mene pa malo bolj natančno zanima ta plan... tole se mi zdi precej nejasno.


Miro!

Nič ni nejasno.  Plan rešitve je verjetno narejen za primer zemeljske katastrofe. To obenem pomeni, da Američani, ki so ušli za za več svetlobnih let, tako tehnološko kot oboroževalno galaksijsko bi skoraj morali nuditi nekakšno solucijo za ostalo človeško.

Ob tem poskušam razumeti, njihva nedela na svetu če je ta trditev resnična.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: SITUACIJA V SVETU
Reply #17 - 24.05.2003 at 22:42:41
 
Če pride do zemeljske katastrofe, bo po njej seveda mir, ker ne bo več nikogar, ki bi cirkus delal.

Da pa bi nas Američani reševali, ne verjamem. Prej bi rekel, da bodo prav oni povzročili katastrofo.

Mogoče je res, da so v nekaterih pogledih nekaj svetlobnih let pred nami, so pa zadeve, v katerih so pač nekaj svetlobnih let za nami.

Če torej neka ameriška ex-diplomatka govori da obstaja plan in da je od nas odvisno, ali ga hočemo sprejet, naj pojasni plan. Ne mislim kupovat mačka v žaklju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: SITUACIJA V SVETU
Reply #18 - 25.05.2003 at 00:41:31
 
Vidiš Miro. Plana nam ne bo nihče povedal, ker svetovni sistemi še vedno temeljijo na denarju.  Iz tega razloga se vedno znova pletejo neke vojne in vojnice.
Obenem je zanimivo, da je ta ex diplomatka rekla, "da je od nas odvisno, če  bomo ta plan sprejeli".  Morda pa je le govorila v prihodnjiki in ne sedanjiku.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: SITUACIJA V SVETU
Reply #19 - 25.05.2003 at 10:55:52
 
Verjetno bo veliki plan izšel v taki obliki, da nam bodo zanj še kasirali ...

Glede na to, da ga kujejo ameri lahko pričakujemo le nekaj v stilu "popadajte na kolena in se predajte v popolno suženjstvo" ...,

Mi je pa všeč od Anastazije plan...  Cheesy
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: SITUACIJA V SVETU
Reply #20 - 25.05.2003 at 11:09:42
 
tomi wrote on 25.05.2003 at 10:55:52:
"popadajte na kolena in se predajte v popolno suženjstvo" ...

Grin Grin Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: SITUACIJA V SVETU
Reply #21 - 25.05.2003 at 17:31:39
 
Quote:
Vidiš Miro. Plana nam ne bo nihče povedal, ker svetovni sistemi še vedno temeljijo na denarju.


Ja. Zato pa se lahko vsak, ki ima 5 minut časa, izmisli in se hvalisa okoli, da pozna plan. Nato vse skupaj lepo aranžira s kakšno meditacijo, s tem hodi po celem svetu kot kak mesija in svoja 'spoznanja' lepo prodaja.

Quote:
Verjetno bo veliki plan izšel v taki obliki, da nam bodo zanj še kasirali ...


Brez dvoma. Odrešili nas bodo prekletstva denarja tako, da nam ga bodo vzeli.

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SITUACIJA V SVETU
Reply #22 - 27.05.2003 at 22:33:12
 
jest sm pa o tem planu že slišu.

tud velika invokacija govori o tem.

bela hierarhija.

mojstri ki pomagajo voditeljem do modrejših odločitev.

vodniki.


to je to ... sprejet plan ... ta plan je pač znan ... treba se premaknt na naslednji nivo, zemlja se bo in mi se bomo morali ravno tako. zemlja je v zaključni fazi prehoda na višji nivo.
tko pravjo.
tko se bere in sliši.

služenje človeštvu je nuja to itak vsi vemo, samo vsak temu reče drugač, nekdo pravi služenje bogu, nekdo služenje vsem ljudem (brezpogojna ljubezen do njih), nekdo služenje egu (recimo himi) ... ali pač služenje svojemu višjemu jazu.

tm je kulj ... kaj te je tolk zmotlo vida ... o tem planu smo poslušal takrat un maitreyin kanal, al kako že. plan je znan kako točno se bo udejanil se še ne ve ... glavne smernice pa so že začrtane. eno od njih bodo dogodki zihr ubrali.

v novem družbenem redu ne bo gospodarjev, tak je ta ki ga imamo zdaj.
v novem družbenem redu bo premik zavesti tako velik, da bodo ljudje lahko živeli v anarhiji.
definicijo, zadost dobro, si lahko prebereš na threadu MMM2003
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=ezofest;action=display;num=105309...

služenje je mišljeno v smislu sai babe, tko kot on to uči in prakticira.

zdej to o sranju po mojstrih modrosti, je dost dvorezen meč. pomisli kakšno sranje bi šele blo če se mojstri nebi ukvarjali z njimi. ali pač bi mogoče blo manjš sranje. nikol ne morš bit zihr, da bi brez mojstra blo lahko še boljš. mislm ... niti ne vem zakaj na tako stvar pomislt.




vam jest povem plan

gape wrote on 18.10.2002 at 11:55:03:
Velika invokacija

Iz točke Luči v umu Boga  
naj Luč razsvetli umove ljudi.  
Naj svetloba oblije Zemljo.
Iz točke Ljubezni v srcu Boga
naj se ljubezen prelije v srca ljudi.  
Naj se Kristus vrne na Zemljo.
Iz središča, kjer je poznana Volja Boga,  
naj namen vodi majhne volje ljudi,
namen, ki ga poznajo in mu služijo Mojstri Modrosti.  
Iz središča, ki se imenuje človeški rod,
naj se izvrši načrt Ljubezni in Luči
in naj zapečati duri, za katerimi kraljuje zlo.  
Naj Luč in Ljubezen in Moč
Obnovijo načrt na Zemlji.



Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
formless
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 9

Re: SITUACIJA V SVETU
Reply #23 - 28.05.2003 at 01:09:32
 
Jaz sem o tem planu tudi že dosti slišal. Predvsem naj bi bil v povezavi s prihajajočo vodnarjevo dobo. Ob koncu sveta (dobe) naj bi se Kristus (Maitreya) vrnil na zemljo. Govori pa se, da tokrat ne bo sam, ampak bo s seboj pripeljal doberšen del celotne bele hirearhije. Problem je le v tem, da človeštvo še ni pripravljeno, da bi jih sprejelo. Energije vodnarja že nekaj desetletij delujejo na človeško kolektivno nezavedno in počasi se že kažejo spremembe v zavesti ljudi. Bilo naj bi torej le še vprašanje časa, kdaj bo dosežena kritična masa.

Verjeti temu ali ne? V preteklosti so nas že dostikrat vlekli za nos.
Mislim, da to niti ni pomembno. Vsak bi moral narediti čimveč za to, da bi se norost, v kateri živimo, začela ustavljati. In če sprašujete kaj lahko naredit ubogi posameznik; mislim da ogromno, če se le loti malenkosti v svojem življenju. Družba smo posamezniki. Dokler se ne bomo lotili lastnega kupa smeti, nas noben mojster ne bo izvlekel. Ko se bo zemlja premaknila na nov nivo, bomo morali biti pripravljeni, ali pa bo moral Noe zgraditi še eno barko. Mojstri nam ponujajo roko.

Plan je torej tak: pomagajmo si sami in bog nam bo pomagal (dobesedno).
Upam, da se vsi zavedamo, da so spremembe NUJNE in to ČIMPREJ.

Ne vem, zakaj se nekateri tako upirajo besedi služenje. Služimo VSI, tako ali drugače. Pomemben je premik iz služenja egu na služenje višjemu jazu. To je po moje edini pogoj, da lahko govorimo o anarhiji.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: SITUACIJA V SVETU
Reply #24 - 28.05.2003 at 12:17:23
 
gape wrote on 27.05.2003 at 22:33:12:
služenje človeštvu je nuja to itak vsi vemo, samo vsak temu reče drugač, nekdo pravi služenje bogu, nekdo služenje vsem ljudem (brezpogojna ljubezen do njih), nekdo služenje egu (recimo himi) ... ali pač služenje svojemu višjemu jazu.



tole si res lahko predstavlja vsak po svoje.
Je pa presneto pomembno, kakšno služenje je tu mišljeno in komu !!!
Bela hierarhija - tega ne poznam.
Ja, poslušali smo o Maitreyi, ki da bo prišel in o velikem planu za svet ...
Pa je prišel  ???
In ali vemo, da bo prišel  ???

Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: SITUACIJA V SVETU
Reply #25 - 28.05.2003 at 12:42:10
 
Quote:
Ne vem, zakaj se nekateri tako upirajo besedi služenje. Služimo VSI, tako ali drugače. Pomemben je premik iz služenja egu na služenje višjemu jazu.



Sem v tvojem prvem postu zasledil, da si enačil Višji jaz z Bogom. In morem rečt, da se strinjam. Tako dolgo dokler bomo služili svojemu egu (našemu materialnemu telesu polnem "poželjenja") , tako dolgo bomo "trpeli" (zaradi minljivosti). Ampak pomembno je po moje vedeti, da je za služenje Višjemu jazu  pomembna predvsem ponižnost (priznanje, da Mi nismo najvišji oz. da smo podrejeni/odvisni) , ker če mislimo, da smo ta Višji jaz mi, potem to ni nič drugega kot še en ego-trip. Smiley




LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: SITUACIJA V SVETU
Reply #26 - 28.05.2003 at 12:48:37
 
mind wrote on 28.05.2003 at 12:42:10:
Ampak pomembno je po moje vedeti, da je za služenje Višjemu jazu  pomembna predvsem ponižnost (priznanje, da Mi nismo najvišji oz. da smo podrejeni/odvisni), ker če mislimo, da smo ta Višji jaz mi, potem to ni nič drugega kot še en ego-trip. Smiley

LP


Se strinjam. Predvsem smo soodvisni. Najvišje stanje je, da smo to prostovoljno in s srcem - sočutje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: SITUACIJA V SVETU
Reply #27 - 28.05.2003 at 13:03:27
 
Smiley

Quote:
Se strinjam. Predvsem smo soodvisni. Najvišje stanje je, da smo to prostovoljno in s srcem - sočutje.



little star, jaz nisem napisal, da smo soodvisni, ampak odvisni

in prav to sem želel povdarit, da se moramo zavedat, da On ni odvisen od nas, dočim mi od njega smo

soodvisnost lahko razumeš edino v smislu "usklajenosti" , ampak še tukaj se moreš zavedat je On večno "usklajen" z nami, mi pa z Njim ne

rezultat takšne(naše) usklajenosti z Njim, pa je večna ljubezen (vendar kot že rečeno, izhodišče vsega tega je ponižnost in priznanje naše majhnosti)

glede "prosto voljnosti"(in njene namemmbnosti).....pa itak vemo, da ljubezni še nikdar ni bilo mogoče doseči s prisilo  Smiley Kiss


LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SITUACIJA V SVETU
Reply #28 - 28.05.2003 at 13:18:35
 
formless wrote on 28.05.2003 at 01:09:32:
Vsak bi moral narediti čimveč za to, da bi se norost, v kateri živimo, začela ustavljati.
Pomemben je premik iz služenja egu na služenje višjemu jazu. To je po moje edini pogoj, da lahko govorimo o anarhiji.

bravo ... dobr si povedu ...



kje si se pa ti zataknila vida ???

nameravam(o) da Luč in Ljubezen in Moč Obnovijo načrt na Zemlji.  

in tudi delamo na tem ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: SITUACIJA V SVETU
Reply #29 - 29.05.2003 at 12:53:28
 
gape wrote on 28.05.2003 at 13:18:35:
kje si se pa ti zataknila vida ???



Čemu tako sklepaš  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3