Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 22264 times)
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Samomor prijatelja
Reply #45 - 08.05.2003 at 19:56:42
 
Quote:
Naj podam drug primer. Nekdo te jeba na vsakem koraku, ti daje fizične in posledično psihične bolečine, brez razloga, brez konca. Kaj boš naredil? Spremenil "sebe" in "svoje občutke", ter ga imel ob vsakem takšnem ponovnem doživljaju bolj rad?
Oprosti, ampak sereš klamfe.  


To je moj cilj, ja. Da bi imel vse ob vsakem trenutku rad, kar pa mi ne uspeva vedno.Kot sem rekel se pa trudim v tej smeri.  

Če mene kdo jebe na vsakem koraku, se ponavadi raje umaknem, kot pa ga jebem nazaj. Priznam da pa sem  vcasih še vedno takšen, da mi moj ego ne dovoli umika in ga "jebem" nazaj, vendar potem ko mine nekaj časa vidim, da sem/bil popolnoma enak njemu. In ko to skesano ugotovim se trudim da tega več ne bi ponavljal.



Quote:
Jest ti nisem kriv za tvoj bad občutek. Jaz sem samo podal podobno situacijo, da bi vedel, kaj imam v mislih. Če te kaj od tega zaboli ali te spravi v bad, pomeni, da je zelo veliko na tem, kar sem povedal in je o tem vredno globje razmisliti. Zato razmislišljaj o tem toliko časa, dokler ne odstraniš tistega bad filinga in si rečeš "razumem, sprejemam".  



O kakšnem mojem bad feelingu govoriš ?  Gre se za iračane katerih bad feeling si dal ti za zgled  !  KAj torej storiti če ti nekdo nekaj slabega počne ! In tvoja teza je, da je treba spremenit zunanje dejavnike, torej tistega ki ti to počne, ne pa sebe, za odpravo teh feelingov.

Zato mene nič ne zaboli ko ti kaj rečeš, ampak se ne pač ne strinjam s tem kar govoriš. Pa ne z vsem. Oglasil sem se samo, ker si napisal :

Quote:
To temelji na podlagi dolgoletnih osebnih izkušnjah s takimi, kot je on. Občutek je v meni, ja... saj je občutek do vsakogar le v čutitelju samemu. Ampak je pa tisti drugi povzročitelj teh občutkov.  


Res je da je on povzročitelj tvojih občutkov, ampak pomoje si odgovoren zanje TI.


LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Samomor prijatelja
Reply #46 - 08.05.2003 at 20:28:27
 
mind wrote on 08.05.2003 at 19:56:42:
To je moj cilj, ja. Da bi imel vse ob vsakem trenutku rad, kar pa mi ne uspeva vedno.Kot sem rekel se pa trudim v tej smeri.

Ja majke mi, čudno a? Če ti bo nekdo uletel v hišo in ti poklal družino, se lahko trudiš milijone let, pa ga ne boš imel nikoli rad... še posebej, ko se ti kaj podobnega zgodi ponovno. Al se motim?

Quote:
Če mene kdo jebe na vsakem koraku, se ponavadi raje umaknem, kot pa ga jebem nazaj.

Jaz tudi, vedno. Samo kaj pa, ko tega ne moreš? Kaj če je tvoj sosed, ali tvoj sodelavec v službi? Ali sošolec v mladih letih? Kako se mu boš potem "izognil"?

Quote:
Priznam da pa sem  vcasih še vedno takšen, da mi moj ego ne dovoli umika in ga "jebem" nazaj, vendar potem ko mine nekaj časa vidim, da sem/bil popolnoma enak njemu. In ko to skesano ugotovim se trudim da tega več ne bi ponavljal.

To so tvoji doživljaji, ne primerjaj jih z mojimi, ker je povsem možno, da nimava enakih in nisva oba reagirala enako.

Quote:
Gre se za iračane katerih bad feeling si dal ti za zgled  !  KAj torej storiti če ti nekdo nekaj slabega počne ! In tvoja teza je, da je treba spremenit zunanje dejavnike, torej tistega ki ti to počne, ne pa sebe, za odpravo teh feelingov.

Preberi si še enkrat tisto o družini zgoraj...

Quote:
Zato mene nič ne zaboli ko ti kaj rečeš, ampak se ne pač ne strinjam s tem kar govoriš

No, to je lepo slišat. Smiley

Quote:
Res je da je on povzročitelj tvojih občutkov, ampak pomoje si odgovoren zanje TI.

Prav, naj ti bo. Saj sem tud jaz odgovoren, če me nekdo poči in me boli. Namreč, moji živci zaznajo ta udarec kot bolečino in to je povsem moja stvar. Tudi, ko nekdo umre zaradi vboda noža, je to njegova stvar, saj je sam odgovoren zato, da mu odteče vsa kri in umre. Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Samomor prijatelja
Reply #47 - 08.05.2003 at 20:35:12
 
ok, himi....live your life in spremeni svet


bye


Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Samomor prijatelja
Reply #48 - 08.05.2003 at 20:53:21
 
mind wrote on 08.05.2003 at 20:35:12:
ok, himi....live your life in spremeni svet

To je že Jezus poskušal, pa poglej kaj so z njim naredili. Ne mislim ponovit iste napake. Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #49 - 09.05.2003 at 08:21:32
 
himynameis wrote on 08.05.2003 at 16:16:01:
Občutek je v meni, ja... saj je občutek do vsakogar le v čutitelju samemu. Ampak je pa tisti drugi povzročitelj teh občutkov. Smiley

Jaz verjamem v to, da človek ne more doseči prave sreče, če ne ravna tako, da jemlje te občutke kot zgolj samo svoje in ravna z njimi tako, kot bi jih bil tudi sam povzročil. Po možnosti se naj še v sebi zahvali v neki miselni in srčni naravnanosti za priložnost, da lahko sprejme 'tistega'. "Nadejaj se gosta, dokler si živ." To je pravo sprejemanje svoje karme. Po moje. Hudo, ne?


himynameis wrote on 08.05.2003 at 20:53:21:
To je že Jezus poskušal, pa poglej kaj so z njim naredili. Ne mislim ponovit iste napake. Wink

Undecided
Vsaj občuduješ ga lahko.






Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Samomor prijatelja
Reply #50 - 09.05.2003 at 09:11:48
 
Quote:
Tudi tega ne razumem. Kaj praviš, Harry, da tisti, ki razume, se raje ubije?




Najvišje dejanje svobodne volje 8)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #51 - 09.05.2003 at 09:14:33
 
t wrote on 09.05.2003 at 09:11:48:
Najvišje dejanje svobodne volje 8)


Ja, al pa najnižje.

Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Samomor prijatelja
Reply #52 - 09.05.2003 at 09:18:22
 
Little Star,


mogoče (čeprav absurdno) pa celo edino.



(tudi sam sem imel prijatelja - v teh dneh mineva 3 leta)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #53 - 09.05.2003 at 09:22:58
 
t wrote on 09.05.2003 at 09:18:22:
Little Star,
mogoče (čeprav absurdno) pa celo edino.
(tudi sam sem imel prijatelja - v teh dneh mineva 3 leta)


Ne more bit edino dejanje svobodne volje. Za izbiro morata biti najmanj dve varianti. I think. Če ne vidiš možnosti, še ne pomeni, da je ni. Saj pravim, da ne razumem.







Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Samomor prijatelja
Reply #54 - 09.05.2003 at 09:38:11
 
Quote:
Ne more bit edino dejanje svobodne volje. Za izbiro morata biti najmanj dve varianti. I think. Če ne vidiš možnosti, še ne pomeni, da je ni. Saj pravim, da ne razumem.



Imel je dve možnosti, smrt ali življenje in odločil se je za smrt.


Glede na to, da se v življenju ponavadi vedno odločamo za življenje in glede na to, da sta čas in kraj smrti po "naravni" poti nam popolnoma neznana in od nas neodvisna, se mi zdi samomor najvišja manifestacija svobodne volje (in najbrž tudi edina). Pa čeprav popolnoma absurdna.


Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #55 - 09.05.2003 at 09:44:58
 
t wrote on 09.05.2003 at 09:38:11:
Imel je dve možnosti, smrt ali življenje in odločil se je za smrt.


Glede na to, da se v življenju ponavadi vedno odločamo za življenje in glede na to, da sta čas in kraj smrti po "naravni" poti nam popolnoma neznana in od nas neodvisna, se mi zdi samomor najvišja manifestacija svobodne volje (in najbrž tudi edina). Pa čeprav popolnoma absurdna.



Men se to ne zdi svobodna volja, če ni usklajena z Božjo. To je skrajno zanikanje samega sebe - samovoljnost. Zanikanje življenja (Boga). Kako bi lahko bilo to dejanje SVOBODNO?

Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Samomor prijatelja
Reply #56 - 09.05.2003 at 10:03:49
 
Quote:
Men se to ne zdi svobodna volja, če ni usklajena z Božjo. To je skrajno zanikanje samega sebe - samovoljnost. Zanikanje življenja (Boga). Kako bi lahko bilo to dejanje SVOBODNO?



Če je svoboda odvisna od česarkoli pa čeprav je to neka Božja volja, to ni svoboda. Svoboda je odvisna predvsem od od možnosti izbire (če imaš možnost izbiranja si svoboden - če je nimaš pa ne).

Življenje pa ni bog - bog je smrt, saj v sebi ne poseduje življenja. Namreč, kar ne more umreti, to niti živo ni.

Samomora ne vidim kot zanikanja življenja, ampak kot prehitevanje "naravne" smrti. Življenje je samo po sebi samomor. Z rojstvom se zapišemo smrti in smrt je v življenju edina prava gotovost - v svetu, kjer je smrt lovec, ni preživelih.

Kako je torej dejanje samomora svobodno? - tako kot zavijanje v križišču: levo ali desno, smrt ali življenje.

Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #57 - 09.05.2003 at 10:19:07
 
t wrote on 09.05.2003 at 10:03:49:
Če je svoboda odvisna od česarkoli pa čeprav je to neka Božja volja, to ni svoboda. Svoboda je odvisna predvsem od od možnosti izbire (če imaš možnost izbiranja si svoboden - če je nimaš pa ne).

Življenje pa ni bog - bog je smrt, saj v sebi ne poseduje življenja. Namreč, kar ne more umreti, to niti živo ni.

Samomora ne vidim kot zanikanja življenja, ampak kot prehitevanje "naravne" smrti. Življenje je samo po sebi samomor. Z rojstvom se zapišemo smrti in smrt je v življenju edina prava gotovost - v svetu, kjer je smrt lovec, ni preživelih.

Kako je torej dejanje samomora svobodno? - tako kot zavijanje v križišču: levo ali desno, smrt ali življenje.



Malo čudne poglede maš na svobodo. Po moje si bolj svoboden, če lahko sprejmeš dejansko stanje (npr. smrt), kot pa izbiraš. To pomeni, da si preostanek, ki ga nisi izbral, zanikal in te še zmeraj čaka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #58 - 09.05.2003 at 10:20:37
 
samomor je se bolj gresno dejanje (ki prihaja iz neznanja) kot pa da narobe uporabljas telo ki si ga dobil.

ce sem jaz zaposlen v neki firmi, moram sluzben avto uporabljat za interese firme. ne morm jz kr vzet sluzben avto in it na zasebne pocitnice z njem, prav tako ne smem odklont da ga ne bom uporabljal ko se gre za sluzbene namene. ta telo nam je bil dan od Boga, da sluzi njemu (in s tem posledicno tud za nase dobro), ne da ga mi uporabljamo izkljucno za svoje sebicne interese, ali pa celo da ga "ubijemo", kar je se slabs.

tist ki si ubije svoje fizicno telo (ki je imelo recmo 90 letno dobo), bo moral ziveti kot "duh", oz. ziveti v mentalni sferi toliko casa dokler naj bi trajalo njegovo grobo telo. to zivljenje brez grobega telesa je v bistvu najvecji pekel, ker zelje po uzivanju so se zmeri prisotne (zarad uma/mentala), ampak instrumenta s katerimi bi si jih izpolnil nimas vec. to je tko kot ce si lacen, vendar ne mors potesit lakote, ceprva lahko vidis hrano. al pa tko kot, ce gledas torte samo skozi steklo v slascicarni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Samomor prijatelja
Reply #59 - 09.05.2003 at 10:27:36
 
Quote:
Malo čudne poglede maš na svobodo. Po moje si bolj svoboden, če lahko sprejmeš dejansko stanje (npr. smrt), kot pa izbiraš. To pomeni, da si preostanek, ki ga nisi izbral, zanikal in te še zmeraj čaka.



Pasivno sprejemanje, nekega dejanskega stanje (karkoli to že je) je svoboda svetih krav. Sprejemanje življenja za vsako ceno pa je suženjstvo.

(raje mrtvi svobodni, kot živi sužnji)

Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5