Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 
(Read 22243 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Samomor prijatelja
Reply #60 - 09.05.2003 at 10:40:05
 
Zvezdica,

da se razumemo, tudi jaz ne odobravam reševanja problemov s samomorom (samomor je pač včasih samo poskus opozarjanja nase - tedaj je to tragedija). Nočem pa da se dejanje samomora kot tako obsoja že kar a priori.

Samomor nas spremlja že od nekdaj (recimo eskimi, ko ostarijo izginejo v vihar - da ostali laže preživijo, Sokrat je pil strup, Jezus pa se je dal nabiti na križ, nekateri se razstreljujejo ali pa zažigajo). Zato se mi zdi samomor tudi etičen. Kot tak se mi zdi najvišji izraz svobodne volje, da se ne odločamo za vsako ceno za življenje - cena svobode je včasih tudi smrt.

Zato se mi zdi vsako ocenjevanje in obsojanje samomora ali samomorilca popolnoma neetično moraliziranje.

haugh
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Samomor prijatelja
Reply #61 - 09.05.2003 at 15:36:00
 
himynameis wrote on 08.05.2003 at 04:07:26:
Daj ne bluzi, no. Potreba, da danes preživiš... minimalno 8 urni delavnik

to pač ni res ... družba te sicer sili v tak način življenja, to je res, treba ti pa ni ... delat 8 ur vsak dan.


mind wrote on 08.05.2003 at 16:37:44:
bo mogoče treba nekaj narest v smeri odpravljanja takšnih občutkov, ampak ne z spreminjanjem tistega ki jih povzroča ampak tistega, ki jih čuti

to j to

vsak si vse občutke sam povzroči.



t wrote on 09.05.2003 at 10:03:49:
Življenje pa ni bog - bog je smrt, saj v sebi ne poseduje življenja. Namreč, kar ne more umreti, to niti živo ni.

bi se kr strinju.
pomoje tud bog ne živi življenja v takem smislu kot ga mi.
verjetno se lahko njegova zavest inkarnira dol sm in ga živi ... ampak to je že tu mač.
to je že matrixxx
se reče ... dejansko smo tuki dol bl živi kt pa tm gor, če obstoj vzamemo kot življenje, če pa obstoj vzamemo kot tisto drugo, tisto iz česar življenje izhaja, tisto iz čigar perspektive življenje izgleda kot zapor.
največja jeba je ker po samomoru ne greš prov dost gor, ne greš tolk deleč gor da ti nebi blo treba it nazaj dol ... morš nazaj dol, doker si spodi ne nabereš zadost energije za skočš tolk visok, da se ujameš za naslednjo štengo.
od tam izgleda življenje individuuma kot zapor.
iz pogleda življenja, je pa življenje vse kar je, tistega gor sploh ne vidiš niti ne poznaš, niti ne občutiš, niti, niti, niti ... lahko pa verjameš in zaupaš.
in pol mal po mal sprevidiš. malo po malo se ti mrena matrice umika in malo po malo vidiš ... ma ne vidiš ... čutiš, tisto tam nekje daleč.

in se čudiš.

tako preprosto, pa hkrati tako zapleteno.



in ja ... svoje prevozno sredstvo res ni glih najpametneje ubit ... mu vzet življenja. to je zihr res. čeprov je to višek svobodne volje. amapk samo zato da si boš dokazu da imaš res u jedro svobodno voljo se pa res ne boš šu ubijat a?



... have a nice trip Ivanček ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Samomor prijatelja
Reply #62 - 09.05.2003 at 16:05:13
 
gape wrote on 09.05.2003 at 15:36:00:
to pač ni res ... družba te sicer sili v tak način življenja, to je res, treba ti pa ni ... delat 8 ur vsak dan.

Potem pa mi podaj še kak drug (dolgoročno stabilen) način. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Samomor prijatelja
Reply #63 - 09.05.2003 at 16:05:26
 
Quote:
Vsaj občuduješ ga lahko.

Saj ga. Čeprav ni bil preveč pameten, da ni predvidel dogodkov. Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #64 - 09.05.2003 at 19:23:46
 
himynameis wrote on 09.05.2003 at 16:05:26:
Saj ga. Čeprav ni bil preveč pameten, da ni predvidel dogodkov.

vedt mors da vse velike osebe ne ucijo vsega tistega kar poznajo, ampak gledajo tudi na okoliscine in osebe katerim in kaj jim podajajo za njihov nivo. ce te je tvoja uciteljica v 1 razredu ucila ABC, a si ti dost pogumen da zakljucis da ni poznala vec od tega? na tvojem mestu bi se vzdrzal prehitrih zakljuckov, kadar se govori o osebah vrednih spostovanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Samomor prijatelja
Reply #65 - 14.05.2003 at 15:19:17
 
himynameis wrote on 09.05.2003 at 16:05:13:
Potem pa mi podaj še kak drug (dolgoročno stabilen) način. Smiley

No, al pa vsaj način, da normalno preživiš? ??? Gape?

Quote:
vedt mors da vse velike osebe ne ucijo vsega tistega kar poznajo, ampak gledajo tudi na okoliscine in osebe katerim in kaj jim podajajo za njihov nivo. ce te je tvoja uciteljica v 1 razredu ucila ABC, a si ti dost pogumen da zakljucis da ni poznala vec od tega? na tvojem mestu bi se vzdrzal prehitrih zakljuckov, kadar se govori o osebah vrednih spostovanja.

Hm. Rekel sem le to, da pobič ni bil preveč razsvetljen, da ni uvidel, da ga bodo ljudje križali za njegovo dobroto prej ali slej. O tem sem govoril.
Z učiteljico v šoli je pa malo drugače; če ona uvidi, da bo učenec faliral letnik, ga ne bo nehala učit, saj tega NE SME storit, ker ji tako zapoveduje zakon in bi izgubila službo, če bi mulca poslala v maloro. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #66 - 21.05.2003 at 09:18:35
 
Quote:
Vse trpljenje si nase polagamo le mi sami.


Ta je prehuda zame. Tako kot še marsikatera duhovna izjava, kot npr. sami si izberemo življenje ipd. V majhnih razsvetljenjih, spoznanjih, meditaciji lahko spoznaš to - ampak je prav imeti tako držo, če se ne zavedaš tega konstatno.

Si otroci sami izberejo, da jih bodo starši maltretirali? Povej!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #67 - 21.05.2003 at 09:31:27
 
littlestar, a nisi lih ti bla skos pristasica teh izjav da smo mi sami krojaci svoje usode in se spustila v raznorazne avtosugestivne in podobne tehnike ki naj bi delovale po tem konceptu, zdej pa ne verjames vec v to. kako to?

vse trpljenje ki ga imamo (tud maltretirani otroci) je nasa odgovornost. bodisi zarad neprimernih aktivnosti v tem ali prejsnih zivljenjih. vsak zanje tisto kar je sejal. ampak, ce si lahko posejemo trpljenje (kot lahko sami opazmo) si najbrz lahko tud zadovoljstvo. zato pa bojo potrebne drgacne aktivnosti. morjo bit v skladu z naso vecno naravo in v skladu z vlogo ki jo imamo v absolutu.

ce da roka hrano v zelodec bo tud ona nahranjena. ampak ce roka postane "ponosna" in hoce sama vzet hrano, neodvisno od zelodca pa bo scasoma zacela odmirat. na podobn nacin, ce zalivamo drevo na korenino bojo vse veje, vsi listki nahranjeni. ce pa zlivamo mimo korenine pa bojo vsi pocas odmrl.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Samomor prijatelja
Reply #68 - 21.05.2003 at 09:40:50
 
Quote:
Si otroci sami izberejo, da jih bodo starši maltretirali? Povej!!


Jaz bi dodala svoje.
Hvala.

Moj življenski ritem, katerega sem preživljala kot otrok je bil pogojen s tem, kako sta se razumela starša.
Če je bilo ali šlo pri njima kaj narobe - sem bila večkrat potem jaz " njuna tarča".
S težkim srcem sem prenašala vse to, kar se je dogajalo.
V moji duši so še vedno živi spomini -  kako sem jih včasih " zaradi njune neodločnosti" jaz dobila.
Res, da je bilo tega zelo malo - a vseeno.
Menim, da maltriranje ni odvisno od tega, da si otrok to sam izbere.
Če naredi kako napako, je to zgolj zato, ker " ga niso prav naučili" ali pa si samo želi pritegniti pozornost.

To sta dva pogleda maltretiranja, jih je pa še več.
Ko se zarežetva v dušo, kot - NISEM BIL KRIV, pa sem bil vseeno " tepen ", prikrajšan za vse lepo - se ne čudim, da osebnosti včasih, ko odrastejo NISO tako notranje močne, da bi premostile kakršnokoli prepreko.

Življenje nas oblikuje.
Mi se mu moramo prilagoditi, čistiti in ne pustiti, da se vse v nas nabira.
Predvsem Zaupati, se Odpreti.
S tem bo vse to, kar smo do zdaj pisali - IZBIRSANO.

Imejmo se radi in drugdrugemu SMO V POMOČ.
Zavedaj se TEGA, ko se boš odločal MED  - biti ali ne biti.

Čudovito je ŽIVETI in prejemati lepoto tega sveta.
Predvsem pa imeti prijatelje na katere se lahko zanesemo.
V vseh trenutkih svojega življenja.

Lep dan vam želim.

Simona-simsi
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Samomor prijatelja
Reply #69 - 21.05.2003 at 10:12:19
 
Ali te včasih le malo preveč zanese? Tole o duši in trpljenju otroka je zame preveč. Mogoče bom razumel, ko bom velik.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Samomor prijatelja
Reply #70 - 21.05.2003 at 16:40:03
 
Quote:
Ali te včasih le malo preveč zanese? Tole o duši in trpljenju otroka je zame preveč. Mogoče bom razumel, ko bom velik.

Ma daj če človek fantazira. Realno dejstvo je, da človek pobere slabosti, njemu prizadejane, iz otroštva. Tega se na nek način "navadi", čeprav ne zavestno, in potem tudi kasneje v življenju pada v take neprijetnosti, dokler ga ne ujame smrt. Zato je toliko pomembno kakšen je odnos staršev in družine do otrok. Ljudje se tega sploh ne zavedajo, ali pa nočejo tega vedet. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
hyperborea
1
*
Offline

Love rulZ
Posts: 26
Ljubljana
Gender: female
Re: Samomor prijatelja
Reply #71 - 20.06.2003 at 10:36:25
 
Le poglejte, kaksno zapuscino je Ivan pustil, pa naj se kdo rece, da je umrl zaman. Prav zanimivo, kako je vse zacelo z odhodom duse v drugo dimenzijo in bolecino, ki je le-ta pri nas povzroci...pa v kaj se je vsa ta debata spremenila.., en sam nemir veje iz nje...a se je kdo vmes se spomnil na Ivana in bolecino Littlestar?

Zelo zanimivo je bilo tole vse skupaj brati.

IO-lepo napisano- domov je zelja, domoooooov.  Cry

LP

Hyperborea
Back to top
 

Ne trudi se iskati Boga, raje živi življenje in služi tako, da bo Bog našel tebe
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5