Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 22265 times)
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Samomor prijatelja
Reply #30 - 08.05.2003 at 12:36:51
 
Za samomor bi rekel, da je nekakšna bližnjica za katero se nakoncu izkaže, da je v bistvu podajšnica..........
Glede strahov pa tole, ko uzavestimo, da je strah znotraj votel okol pa ga nič ni smo na dobri poti, do tedaj pa veliko sreče.


Živi in pusti živeti....... Wink
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #31 - 08.05.2003 at 12:43:30
 
kreden :

dostkrat tukile na forumu opazim da ljudje jamrajo, ko pa jim ponudis pomoc pa te obsodijo. dostkrat tud vidim da ljudje ponujajo resitve ki pa so le neke teorije in sanjarjenje, in jim ob tem ego zraste do neba. ko pa zastavim konkretna vprasanja, in sem obenem tud pripravljen poslusat in tud povedat kaj jaz mislim je spet narobe. mogoce vcasih mal tisim, zdej, al je zarad socutja, al pa zarad mojega ega. bl bi reku da to drugo, sam sej so tud taki, ki me na to opozorijo kot si ti. hvala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #32 - 08.05.2003 at 12:49:49
 
Quote:
Dobro napisano.

res je dobr napisano. ampak proces s katerim bi to dosegl je pa?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #33 - 08.05.2003 at 13:00:49
 
Quote:
Dober človek si Aryan.


Dobro, slabo ali sreča??
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Samomor prijatelja
Reply #34 - 08.05.2003 at 13:51:43
 
Quote:
Skratka, nič kaj ne napredujemo tako, se mi zdi. Ker nas zmeraj znova zavede lastni um.


lepo si to napisala   Wink

Smiley





Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #35 - 08.05.2003 at 14:30:18
 
mind wrote on 08.05.2003 at 13:51:43:
lepo si to napisala   Wink

Smiley



Saj to vemo, ne? Samo žal ne vemo, kako odnehat. Ne znamo. Kako ga najt tisti mir, kot je že nekdo napisal: Bodi miren in išči in najdi tisti mir, ki presega vse notranje razumevanje ???  Zato, don't give up.



Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #36 - 08.05.2003 at 14:40:19
 
Quote:
Saj to vemo, ne? Samo žal ne vemo, kako odnehat. Ne znamo. Kako ga najt tisti mir, kot je že nekdo napisal: Bodi miren in išči in najdi tisti mir, ki presega vse notranje razumevanje ???  Zato, don't give up.

ta nas lastni um (produkt subtilne materije) katermu tok radi zaupamo da nas bo prpelu do zadovoljstva in s tem odstranu trpljenje je tko kot droga, ki ko jo enkrat probamo ali veckrat dopustimo da nas prevzame ratamo zasvojeni. iz prakticnih izkusenj, tko iz materialnega pogleda kot spiritualnega, se se nben "zasvojenec" ni resu droge brez pomoci nekoga ki ni zasvojen. opazmo loh tud to, da bolj kot se nekdo sam trudi resit svoje zasvojenosti, bolj se poglablja v njo. treba je mal razmislt o tem in pol k bomo lahko to tud "prebavl" kej narest v tej smeri.
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Samomor prijatelja
Reply #37 - 08.05.2003 at 15:55:43
 
Quote:
Kako pa veš, himynameis, da ti ne prizadajaš bolečine komu?

Tega nikoli ne vem. Vem pa, kdaj je bila nekomu prizadejana z namenom. To pa je tisto glavno - namenoma, ali nenamenoma. Jaz je nikomur ne prizadejem namenoma in za kar ne vem, nisem odgovoren. Odgovoren sem takrat, ko nekaj vem in storim iz sebičnih dejanj. Takrat grešim. Prej ne.

Quote:
Mene prizadene, ker te čutim, kakšen si, zelo podoben meni.

To torej pomeni, da nimaš rada sebe? Smiley

Quote:
Če boš samo sprejemal bolečino in ne sprejel dejstva (odgovornosti, svobode), da jo tudi prizadejaš (čeprav tega ne želiš), potem ne boš nikoli izvedel resnice.

Jest vedno sprejemam to dejstvo. Zato sem tudi vedno odprt, če mi ima kdo povedat, kdaj sem ga prizadel. Samo se bo ponavadi tak raje dvignil in mi posredoval svoj ego, kot pa da bi mi povedal, da ga je nekaj prizadelo.

Quote:
Da namreč ni takšne razlike, kot si morda misliš. Motiš se, če misliš, da drugi ne trpijo, čeprav jih vidiš kot obratno sebi.

Kdaj sem rekel, da drugi ne trpijo? Prosim, ne polagaj mi besede v usta.
Jest sem specifično govoril a kredenovih karakteristikah, ker bi zlahka rekel, da ga od nekdaj poznam, čeprav ga verjetno nisem nikoli srečal. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #38 - 08.05.2003 at 16:06:42
 
himynameis wrote on 08.05.2003 at 15:55:43:
To torej pomeni, da nimaš rada sebe? Smiley


Imam rada zelo, ampak očitno to ni dovolj za to, kar iščem.


himynameis wrote on 08.05.2003 at 15:55:43:
Kdaj sem rekel, da drugi ne trpijo? Prosim, ne polagaj mi besede v usta.

himynameis wrote on 08.05.2003 at 04:07:26:
Seveda tebi in tvojemu načinu je lažje, ker deluješ obratno kot jaz. Ti bolečino prizadejaš, jaz jo sprejemam, zato ti ne trpiš. To je bistvena in ključna razlika med nama.


Če tako čutiš (misliš, razmišljaš, veš) do specifično samo njega je to vseeno samo tvoj občutek, je v tebi. Vsak ga drugače dojema.




Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Samomor prijatelja
Reply #39 - 08.05.2003 at 16:13:08
 
Quote:
Sigurno te muči in boli, ko vidiš in vse bolj spoznavaš, da tale pokvarjenec tukaj na tej strani premore več ljubezni in sočutja, kot pa TI.

Ja, veš kolk. Ravno tolk me to muči, kot Busheva ljubezen do Iračanov. Smiley

Quote:
Spoznaj se že enkrat.

Jaz sebe poznam bolj kot se boš ti kdarkoli. Tebe pa tud. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Samomor prijatelja
Reply #40 - 08.05.2003 at 16:16:01
 
Quote:
Če tako čutiš (misliš, razmišljaš, veš) do specifično samo njega je to vseeno samo tvoj občutek, je v tebi. Vsak ga drugače dojema.

To temelji na podlagi dolgoletnih osebnih izkušnjah s takimi, kot je on. Zato, če bi doživela, kar sem jaz, bi verjetno rekla še kaj več kot jaz rečem zdaj. Občutek je v meni, ja... saj je občutek do vsakogar le v čutitelju samemu. Ampak je pa tisti drugi povzročitelj teh občutkov. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Samomor prijatelja
Reply #41 - 08.05.2003 at 16:37:44
 
Quote:
Ampak je pa tisti drugi povzročitelj teh občutkov.  


bo mogoče treba nekaj narest v smeri odpravljanja takšnih občutkov, ampak ne z spreminjanjem tistega ki jih povzroča ampak tistega, ki jih čuti




LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Samomor prijatelja
Reply #42 - 08.05.2003 at 16:44:25
 
mind wrote on 08.05.2003 at 16:37:44:
bo mogoče treba nekaj narest v smeri odpravljanja takšnih občutkov, ampak ne z spreminjanjem tistega ki jih povzroča ampak tistega, ki jih čuti

Torej bo v Iraku treba prebivalcem odpraviti takšne občutke do Američanov, ampak ne s spreminjanjem Američanov in mirovnimi demonstracijami, pač pa s spreminjanjem tistih, ki tako čutijo.

Kajne? Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Samomor prijatelja
Reply #43 - 08.05.2003 at 17:44:57
 
Quote:
Torej bo v Iraku treba prebivalcem odpraviti takšne občutke do Američanov, ampak ne s spreminjanjem Američanov in mirovnimi demonstracijami, pač pa s spreminjanjem tistih, ki tako čutijo.

Kajne?  


A je mogoče tvoja filozofija ki jo skusas prikazat s tem primerom takšna, da naj vsakdo ki se z nekom ne strinja moral proizvajati "slabe" občutke ?

Jaz ne poznam občutkov Iračanov, sem pa skoraj siguren, da ne čutijo vsi enako. Nekdo je zaradi tega jezen in sovražno nastrojen, nekdo drug spet ne. Če bi bilo vse odvisno od dražljaja (Američani, kreden) potem bi vsi podobno odreagirali. Zakaj nekdo na isti dražljaj reagira z jezo, nekdo drug pa ne ? Kje leži glavni vzrok za jezo oz. določene občutke, v dražljaju ali tistemu, ki sprejema dražljaj ?

Kaj ti bo pomagalo če boš kredena pripravil do tega da se spremeni (saj to je bil tvoj iskreni namen, drugače mu ne bi pravil kaj vse je narobe z njim) če pa bo potem prišel nekdo drug ki bo z njim nekaj narobe....in tako dalje in dalje.....a ni bolj učinkovito sredstvo za odpravo tega trpljenja (občutka neugodja ki ti ga povzroča nek dražljaj) spremenit sebe....za vedno ?

Iračani res ne morejo izbirat ali bodo napadeni ali ne, zato pa je pomoje tud nesmiselno se jezit na nekaj, kar ne moreš preprečit. Kaj dobrega pa bo imel en iračan od tega, da bo celo življenje jezen na Američane ?

Zakaj bi vsakemu nestrinjanju morali slediti "bad" feelingi ? Pomoje je dost bolje samo ne-strinjat se. Ampak vem, da to ni tako lahko,meni tud ne, se pa trudim v tej smeri.


LP

 

Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Samomor prijatelja
Reply #44 - 08.05.2003 at 18:44:40
 
mind wrote on 08.05.2003 at 17:44:57:
A je mogoče tvoja filozofija ki jo skusas prikazat s tem primerom takšna, da naj vsakdo ki se z nekom ne strinja moral proizvajati "slabe" občutke ?

Ne.

Quote:
Jaz ne poznam občutkov Iračanov, sem pa skoraj siguren, da ne čutijo vsi enako.

Naj podam drug primer. Nekdo te jeba na vsakem koraku, ti daje fizične in posledično psihične bolečine, brez razloga, brez konca. Kaj boš naredil? Spremenil "sebe" in "svoje občutke", ter ga imel ob vsakem takšnem ponovnem doživljaju bolj rad?
Oprosti, ampak sereš klamfe. Wink

Quote:
Zakaj bi vsakemu nestrinjanju morali slediti "bad" feelingi ? Pomoje je dost bolje samo ne-strinjat se. Ampak vem, da to ni tako lahko,meni tud ne, se pa trudim v tej smeri.

Jest ti nisem kriv za tvoj bad občutek. Jaz sem samo podal podobno situacijo, da bi vedel, kaj imam v mislih. Če te kaj od tega zaboli ali te spravi v bad, pomeni, da je zelo veliko na tem, kar sem povedal in je o tem vredno globje razmisliti. Zato razmislišljaj o tem toliko časa, dokler ne odstraniš tistega bad filinga in si rečeš "razumem, sprejemam". Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5