Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5
(Read 22246 times)
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Samomor prijatelja
Reply #15 - 08.05.2003 at 04:16:56
 
Quote:
Joj, kako si ti pameten.
Pa ti vse veš.

Hvala, se zavedam tega. Vseeno spoštujem tvoje priznanje. Smiley

Quote:
Kako si si postlal, tako boš spal.

Imaš prav.

Quote:
Bluzi se pa ve kdo ?

Jasno, da se ve. Smiley

Quote:
Kar naj te pritiska, še hujše bo.
Sekiraj se fantič, sekiraj, še lepše ti bo.

Vem, vem. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Samomor prijatelja
Reply #16 - 08.05.2003 at 07:29:45
 

You are 100 percent responsible for 50 percent of any relationship.

- Wyatt Webb, Psychotherapist and founder of the Equine Experience


The opportunity for brotherhood presents itself every time you meet a human being.

- Jane Wyman, Actor
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #17 - 08.05.2003 at 08:59:56
 
himynameis wrote on 08.05.2003 at 04:07:26:
Seveda tebi in tvojemu načinu je lažje, ker deluješ obratno kot jaz. Ti bolečino prizadejaš, jaz jo sprejemam, zato ti ne trpiš. To je bistvena in ključna razlika med nama.


Kako pa veš, himynameis, da ti ne prizadajaš bolečine komu? To je zmota, ker misliš, da si sam. Mene prizadene, ker te čutim, kakšen si, zelo podoben meni. Če boš samo sprejemal bolečino in ne sprejel dejstva (odgovornosti, svobode), da jo tudi prizadejaš (čeprav tega ne želiš), potem ne boš nikoli izvedel resnice. Da namreč ni takšne razlike, kot si morda misliš. Motiš se, če misliš, da drugi ne trpijo, čeprav jih vidiš kot obratno sebi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #18 - 08.05.2003 at 09:07:22
 
Quote:
Strah me, da bo mi kdo kaj naredil.

a si kdaj tud pomislila, da lahko sama seb kej slabga nardis oz. si zdej pocnes? zakaj te tok skrbi kaj ti bojo drugi nardil?

Quote:
Želja po sreči pa.. sreče se je spomnim od nekje, je naravno stanje, samo ozavestit jo moram.

zakaj pa si jo "pozabla" sploh, da jo mors zdej "ozavestit"? in s kaksno metodo mislis da ti bo ratal nazaj "ozavestit" sreco?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Samomor prijatelja
Reply #19 - 08.05.2003 at 09:10:13
 
Mi je žal, Zvezdica, za tvojega prijatelja Embarrassed
Ne poznamo niti samih sebe, kako bi lahko potem zares spoznali nekoga drugega. In večinoma nič ne moremo storiti za druge, za sebe pa bi lahko, pa ne...

In kljub vsemu je to najboljši svet, ki obstaja.
Ne skrbi. Njemu je prav gotovo dobro!

objem Kiss P.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #20 - 08.05.2003 at 09:12:12
 
Quote:
Vedi nekaj, strahov ni, jih NI.

zakaj nas je pa pol strah? a tebe ni nikol?

Quote:
Strahov je samo tolko, kolker si jih človek sam ustvari v svoji glavi, nič več, nič manj.

zakaj pa smo tok neinteligentni da si strahove delamo sami seb? pa se to tiste ki jih kr NI Wink

Quote:
Vsi strahovi izvirajo predvsem iz našega popačenega videnja.

to se strinjam. kako pa po tvoje lahko izboljsamo "vid", in zakaj smo ga izgubil, al ga mogoce nikol nismo mel, al kako ti to razlozis seb in ostalim?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #21 - 08.05.2003 at 09:36:03
 
Quote:
a si kdaj tud pomislila, da lahko sama seb kej slabga nardis oz. si zdej pocnes? zakaj te tok skrbi kaj ti bojo drugi nardil?


Ker so mi že veliko slabega naredili. Imam zelo slabe izkušnje. Globoko v sebi nimam več zaupanja v ljudi.


Quote:
zakaj pa si jo "pozabla" sploh, da jo mors zdej "ozavestit"? in s kaksno metodo mislis da ti bo ratal nazaj "ozavestit" sreco?


Pozabit po moje se ne da, zato je treba odživet karmo, ozavestit, razumet, ne vem... Avtosugestija v smislu kot Miška piše v odpiranju notranjih vrat, da se učiš zaupanja ni narobe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #22 - 08.05.2003 at 09:49:03
 
Quote:
Ker so mi že veliko slabega naredili. Imam zelo slabe izkušnje. Globoko v sebi nimam več zaupanja v ljudi.

koliko pa lahko zaupas vase, ce se ne poznas? a je pol mozno tud to da sam seb skodujes?

Quote:
Pozabit po moje se ne da, zato je treba odživet karmo, ozavestit, razumet, ne vem
ja ok, isto vprasanje. zakaj si zacela delat karmo, zakaj si pozabla, kaj si pozabla da mors zdej to "ozavescat"? cesa ne razumes, oz. nisi razumela, da mors zdej to narest?

Quote:
... Avtosugestija v smislu kot Miška piše v odpiranju notranjih vrat, da se učiš zaupanja ni narobe.

zaupanja komu? drugim tko al tko ne zaupas vec in tezko da bos sploh se kdaj lahko. a naucit se zaupat seb al kaj? zakaj pa si ne zaupas, da se mors naucit zaupat seb ali drugim?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #23 - 08.05.2003 at 10:03:00
 
Quote:
koliko pa lahko zaupas vase, ce se ne poznas? a je pol mozno tud to da sam seb skodujes?


Nisem mislila, da nimam zaupanja vase. V druge nimam zaupanja. Sama pa nisem še dovolj močna, da ne bi podlegla vplivu drugega.

Quote:
ja ok, isto vprasanje. zakaj si zacela delat karmo, zakaj si pozabla, kaj si pozabla da mors zdej to "ozavescat"? cesa ne razumes, oz. nisi razumela, da mors zdej to narest?

??? Zakaj jaz začela delat karmo. Karma je.


Quote:
zaupanja komu? drugim tko al tko ne zaupas vec in tezko da bos sploh se kdaj lahko. a naucit se zaupat seb al kaj? zakaj pa si ne zaupas, da se mors naucit zaupat seb ali drugim?


Gre bolj za zaupanje Bogu. Jaz ne morem vedet, kako bo en človek reagiral v neki stiski, strahu. Daj aryan, če te kaj zanima, piši na msg., ker ne vem, če to druge tud zanima.


Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Samomor prijatelja
Reply #24 - 08.05.2003 at 10:22:33
 
Quote:
Daj aryan, če te kaj zanima, piši na msg., ker ne vem, če to druge tud zanima.


mene....in to veliko bolj kot me zanimajo otroške igrice, ki se jih nekateri igrajo

tako da....vidva kar nadaljujta....razen ce ti littlestar tega ne želiš javno razglabljat




LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #25 - 08.05.2003 at 10:33:13
 
Quote:
Nisem mislila, da nimam zaupanja vase. V druge nimam zaupanja. Sama pa nisem še dovolj močna, da ne bi podlegla vplivu drugega.

a pol popolnoma zaupas sebi, ceprav ne ves kdo si? si pa dost pogumna... heh pa pravis da te je strah. v bistvu bi blo mene tega najbl strah. zaupat nekomu, ki bl mal vem o njem.

a teb se zdi da bi bla zadovoljna, ce bi bla tok mocna da ne bi podlegla vplivu drugih. s kom bi se pa pol druzila? sama s sabo? al bi se rada druzila z drugimi na tak nacin, da so vsi podrejeni tebi? heh, tud v tem ni zadovoljstva, verjem mi.

Quote:
??? Zakaj jaz začela delat karmo. Karma je.

karma pomen aktivnost. kdo pa bo drug delal aktivnost ce ne ti.  po moje si ti mislila rezultate karme (aktivnosti), k si rekla da jih je treba odzivet, kot slabo ali dobro "karmo"?

Quote:
Gre bolj za zaupanje Bogu. Jaz ne morem vedet, kako bo en človek reagiral v neki stiski, strahu.

spet zaupamo nekomu ki ga ne poznamo, in bl mal vemo o njemu?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #26 - 08.05.2003 at 11:13:42
 
Aryan, ti ful obračaš moje besede, in kar dodajaš neke svoje sklepe. Mene to utruja, da ti potem odgovarjam, na nekaj, kar si si ti kar izmislil. Skratka, nič kaj ne napredujemo tako, se mi zdi. Ker nas zmeraj znova zavede lastni um.

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #27 - 08.05.2003 at 11:41:01
 
Quote:
Aryan, ti ful obračaš moje besede, in kar dodajaš neke svoje sklepe. Mene to utruja, da ti potem odgovarjam, na nekaj, kar si si ti kar izmislil. Skratka, nič kaj ne napredujemo tako, se mi zdi. Ker nas zmeraj znova zavede lastni um.

sej te razumem da se "utrudis" kadar te nekdo kej direkt vprasa in te samo mal potegne dol iz oblakov spekulacij, ugibanj in sugestij.

ce bos hotla dosezt zadovoljstvo, se bos mogla obvezno odpovedat vsem imaginarnim zadovoljstvom. ampak ce ti v teh iluzornih sferah pase, pol je to tvoja odlocitev in obenem misfortune.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #28 - 08.05.2003 at 11:47:30
 
Quote:
sej te razumem da se "utrudis" kadar te nekdo kej direkt vprasa in te samo mal potegne dol iz oblakov spekulacij, ugibanj in sugestij.

ce bos hotla dosezt zadovoljstvo, se bos mogla obvezno odpovedat vsem imaginarnim zadovoljstvom. ampak ce ti v teh iluzornih sferah pase, pol je to tvoja odlocitev in obenem misfortune.


To bi jaz isto lahko rekla tudi zate. Zakaj pol konstantno ene in taiste stvari sprašuješ in ponujaš Gito naj jo beremo? Zakaj ti ne zadostuje, da si jo sam preštudiral?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #29 - 08.05.2003 at 12:04:51
 
Quote:
Zakaj pol konstantno ene in taiste stvari sprašuješ in ponujaš Gito naj jo beremo? Zakaj ti ne zadostuje, da si jo sam preštudiral?

gito ponujam ker je men neskoncno pomagala in lahko tud drugim. vsi smo iz enega in istega izvora, se prav tud ti. tud o tem izvoru vseh izvorov bos lahko izvedla iz gite.

ko bos lacna, bos spontano iskala hrano. ko pa bos na veliko okol razglasala da si sita, obenem pa bojo drugi  opazil znake podhranjenosti (upam da bos tud ti kdaj tok iskrena da jih bos), pa te bojo vcasih mal na trdo zagrabil.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5