Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9
(Read 48839 times)
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #15 - 21.09.2002 at 15:26:40
 
(Str. 95)

" Značilnosti vsake zasvojenosti:

1. Oseba MORA v določenih časovnih intervalih dobiti svojo drogo, to vedenje je prisilno.

2. Oseba se pretvarja, da ima kontrolo nad procesom, vendar to ne drži. Ko popusti pod notranjim pritiskom in se spet omami, se tolaži, da je tako bolje zanjo.

3. Droga postane poglavitna preokupacija tega človeka, neprestano je zaposlen s tem, kako bo prišel do nje ali skril njene učinke.

4. Zaradi pretvarjanja in zanemarjanja so uničeni prej ali slej vsi medosebni odnosi v družini in poglavitni interes bolnika postane doseganje omame.

5. Razne zasvojenosti se pogosto kombinirajo, na primer kava in nikotin, druga druga spodbujajo, ker prva droga deluje tako, da smanjša samokontrolo.

6. Dramatični padci in vzponi razpoloženja od depresije do evforije glede na dostopnost droge.

7. Bolezen je progresivna in se stopnjuje, izčrpava imunski sitem in se nadaljuje v nevarnih telesnih zapletih. Nikoli se ne razreši sama po sebi, ampak se slabša. Potrebne so vedno večje doze droge za izključevanje trpljenja."
____________________________________________

Povedatii hočem predvsem to, da zasvojenost, ki to
j e , škodi odnosom in osebi sami, ker vse to uničuje zaradi mavervor omamljanja, ki postanejo pomembnejši od ljudi in odnosov in sebe samega.

Izrazi, kot so "bolnik", "bolezen"... naj vas ne motijo. To je pač medicinski pogled na človeka.

V bistvu gre za razlago simptomov! To je bistveno za razpoznavanje težave, ki jo marsikdo ima.

Samo sredstvo seveda NI vzrok zasvojenosti, temveč osebnostna struktura...recimo: nizko samospoštovanje, škodljivi vedenjski vzorci - nekomunikacija, samouničevalnost, neiskrenost, nesposobnost bližine, potreba po iluzijah, ... itd.

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #16 - 21.09.2002 at 15:40:19
 
titud wrote on 19.09.2002 at 11:55:57:
Iz lastnih izkušenj lahko trdim, da je tovrtsna prediestiniranost na odvisnot od odnosv lahko nadzoruje pa spelje v en  dinamčnen odnos, v katerem  ni nujno, da se ljubzen zromanticira. Sebe bi v obdobju, ko naju ju je s partnerico skup potegnilo, okarakteriziral kot en ignorantski tip, ki iz razočarnja nad odnosi gojil en kult samozadostnosti. Kot tak nedostopnež po moje pravi balzam za  nekoga, ki prav tako  beži od lasne zasužnjenosti z odnosi. Sva se tako nujno zapletla v en dinamičen  odnos v eni res čisti obliki brez vsakih  čustvenih vezi z vrstniki in starši, brez   materialnih temlejev osvobojena vsakih vzorcev, po katerih bi se najin odns moral vkalupit. Seveda se zadeva ni mogla razplest drugače kot novo odvisnostjo od odnosov, a po moje na eni 'bianko' podlagi, zarad katere se je   romaticizem uspel integrirat v real-lajf.   To se tud tle gor trudm prikazat kot možno, čeprav pol zgleda to kot ena nadrealistična scena.  


Titud, seveda se lahko odvisniški odnos pretvori. Lahko se.
Osebnostna struktura obeh v odnosu pove zakaj si ustrezata.

Recimo, ko si že omenil ene lastnosti: nedostopen, samozadosten tip, je krasen za odvisniško žensko, saj bo po vsej verjetnosti zaradi njegove hladnosti trpela... in vedno znova podoživljala pretekli občutek zavrnitve... (On pa se morda čuti utesnjenega od njenih raznih poskusov biti ljubeča).
S poskusi povečanja svoje ljubečnosti , potrpežljivosti (skratka, s potenciranjem vseh lastnosti, za katere ve iz primarne družine, katere se pričakujejo, da si potem ljubljen - POGOJENOST).. bo želela doseči pri partnerju, da se bo otoplil... A on tega NE zmore.
in tako bo lahko leta in leta čakala... in ne dočakala...

In največji absurd je ta, da zasvojenska scena terja IGRE. V primeru, da se "on" spremeni in psotane ljubeč... bo ona.. nerazumno.... pobegnila... saj bo naenkrat imela človeka BLIZU.
Tega pa v resnici noče.
Noče REALNEGA človeka. Hoče igro. Podoživljanje, vedno znova in znova.. istih scen... na neosebn način.

In, vsi odnosi, k ne vsebujejo tega drametičnega preobrata na sceni, torej IGRE, niso odvisniški.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #17 - 21.09.2002 at 22:53:06
 
Quote:
Umm, zakaj bi morali pa ljubezenski odnosi služiti ravno in samo osebni rasti

Še nekaj, kar sem si zgleda danes ponoči prisanjal.

Osebnostna in osebn rast in delo na sebi po mojem mnenju (po mojih današnjih sanjah?) ima v prvem koraku ta cilj, da postaneš sposoben ljubiti. Ne postati odvisen, ampak ljubiti. Brezpogojno in polno, telesno in čustveno in siceršnje. Po mojem pojmovanju se odvisnost od odnosov in ljubezen med seboj izključujeta.

Drugi korak na poti osebne rasti tokrat v paru pa je zadržati ljubezen. Poskrbeti, da ne izgine, da ne odide kam drugam, da ostane tu, da se razvija in raste.

Tretji korak pa je morda naučiti ljubiti, ampak tukaj se moje današnje sanje in že končajo. Tako bom verjetno imel s prvimi koraki opraviti še lep kos življenja, če ne kar za celo življenje dosti dela.

Kaj imajo moje sanje skupnega s to temo?

To, da romantična ljubezen ni isto kot odvisnost od odnosov in da so se tukaj ti pojmi hudo pomešali.

To da je brezpogojna ljubezen edina prava ljubezen, ki ni nujno romantična, še manj pa se jo da enačiti z odvisnostjo od odnosa.

Ti želim veliko ljubezni in pa sladke sanje.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #18 - 22.09.2002 at 00:01:44
 
Quote:
1. Po mojem pojmovanju se odvisnost od odnosov in ljubezen med seboj izključujeta.
2. To, da romantična ljubezen ni isto kot odvisnost od odnosov in da so se tukaj ti pojmi hudo pomešali.


Srečnež... s takimi sanjami... Nameravane?


Ad 1. Jess.
Ad 2. Romantična "ljubezen" = del odvisnosti od odnosov, ker gre za prispodobo romantičnega (limonadarskega) iskanja princa, ne realnega človeka.

Hm, le kaj bi moje včerajšnje sanje pomenile?..Embarrassed   Tongue  Roll Eyes
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #19 - 22.09.2002 at 00:44:12
 
Amstel wrote on 22.09.2002 at 00:01:44:
Srečnež... s takimi sanjami... Nameravane?
Nekateri so sicer sposobni lucidnih sanj, meni so se posrečile samo enkrat, ko me je nekaj preganjalo pa sem si rekel, ops bp, zakaj bežiš,  to so vendar moje sanje in v mojih sanjah mi ni treba bežat pred nikomer.

Tokrat so bile samo sanje. Namere pa pridejo ponavadi kasneje, za sanjami.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Anuk Karmen
Ex Member




Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #20 - 22.09.2002 at 01:16:58
 
Quote:
"Ni tvoja naloga, da iščeš ljubezen, ampak moraš odpraviti ovire v sebi, ki ljubezni preprečujejo, da bo prišla po tebe. Ljubezni je za vse dovolj"
Sanja Rozman
[/b]


Preletela sem tale topik - upam da ne preveč na hitro - in kaj mi je zdaj ostalo?
Da si lahko odvisen tud od sebe? Wink Bo že držalo. Meni avtorica zgoraj ne deluje prepričljivo v zvezi s temo. Se pa spominjam razgovora z znancem, ki se je malo bolj ukvarjal z njo. Rekel mi je, ne segaj po njej, ta ženska živi zdaj v svojem svetu, precej samozadostna, pa tudi drugače obilna. OK, ne bom vam zdaj v podrobnosti razpredala najinega pogovora in tega, koliko je imel prav.
S posebnimi očmi pa gledam na ženske s preobilnimi ritmi in polnimi usti dvojinskih situacij (zraven sodi še posplošena telesna neaktivnost).
Saj ni take ogromne razlike med odpravljanjem ovir znotraj pa potem zunaj sebe, da človek odpre pot ljubezni;  A je lažje spreminjat samo sebe kar naprej? Ni. A je manj romantično? Mogoče. Jest imam rajš večerjo v dvoje ob svečah s težakom kot sama s sabo.. A je to zdej pomeni odvisnost od odnosov? Po moje ja, ker kuhala sama zase ne bi...A imam zato v glavi romantično ljubezen? Vnaprej ne.
Včasih pa prav posebej in s polnim užitkom.

Anuk Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #21 - 22.09.2002 at 13:53:33
 
Amstel wrote on 21.09.2002 at 15:40:19:
In največji absurd je ta, da zasvojenska scena terja IGRE. V primeru, da se "on" spremeni in psotane ljubeč... bo ona.. nerazumno.... pobegnila... saj bo naenkrat imela človeka BLIZU.
Tega pa v resnici noče.
Noče REALNEGA človeka. Hoče igro. Podoživljanje, vedno znova in znova.. istih scen... na neosebn način.

Amstel, moja razlaga tegale je malce drugačna…

Bi želela najprej povzeti, kaj ste do sedaj tukajle spletli, da bom potem morda lažje opisala, kje se moj pogled glede tegale, kar sem citirala, razlikuje od tvojega. Izhajate torej iz ženske, katere oče ji ni znal nuditi brezpogojne ljubezni, bil je nedostopen in samozadosten in tako je taka ženska tudi izbrala svojega partnerja. Ja, seveda. Ker ji je bilo partnerjevo obnašanje (zopet nedostopnost, samozadostnost) domača, ker ji je bilo to blizu, ker je to poznala in doživljala že kot otrok. In temu rečete odvisnost od odnosov. OK. In, Amstel – če bi se partner kar naenkrat spremenil, postal ljubeč, si želel vzpostaviti tisto pravi bližino (hmm, je to res mogoče kar naenkrat?) bi ona zbežala, bi se umaknila. Res je, se strinjam. Ampak zbežala ne bi zato, ker si NE BI ŽELELA realnega človeka, ne zato, ker NE BI ŽELELA PRAVE LJUBEZNI, ampak preprosto zato, ker bi to v njej vzbudilo bolečino. Ker v njej zraste nezaupanje v iskrenost, nezaupanje v pravo, brezpogojno ljubezen, ker v njej VSTANE STRAH PRED PONOVNO ZAVRNITVIJO, ki jo je doživljala kot otrok. In da se bolečini izogne, raje zbeži, raje se umakne. In to je tisti absurd. Ženska si v bistvu želi prave ljubezni, vendar se je hkrati boji. Ona je v svojem otroštvu doživljala igre moči, ona je bila v otroštvu zavrnjena, ona je v otroštvu doživljala strah pred pravo, brezpogojno ljubeznijo. In je ta strah v njej premočan, da bi ga zmogla zdržati. Da bi zmogla stopiti preko njega. Ali, če se oprem na »Edijev« ego – če je ego skupek vzorcev preteklosti, potem je ta ego v njej premočan, da bi zmogla stopiti čezenj. Da bi slišala svoj notranji jaz ali svoj višji jaz, ali pa še kako drugače, ki pa ji govori: želim si pravo, brezpogojno ljubezen. S projekcijo živi zato, ker drugače ne zmore, ker drugače ne zna. V bistvu pa si želi ljubezni. In zato je odvisnost od odnosov težka in boleča. Ker je takšna oseba v sebi razdvojena – med tem, kar je doživljala v otroštvu, kar ji je blizu, kar pozna in med tem, kar v sebi dejansko želi, čuti in potrebuje. Pa je strah iz otroštva premočan, da bi lahko stopila čezenj. In ne gre za to, da ta ženska NOČE realnega človeka. Ne gre za to, da ona HOČE IGRO. Vse to hoče tisto v njej, kar ji je ostalo iz otroštva. To hoče njen ego. To hočejo njeni vzorci preteklosti. To hoče tisti močan strah v njej, s katerim se zavaruje pred bolečino. In ne ona. Ne ona sama. Ona sama, njeno srce, njena duša, njen višji jaz, njeno bistvo si želi prave in brezpogojne ljubezni.


Amstel wrote on 21.09.2002 at 15:40:19:
In, vsi odnosi, k ne vsebujejo tega drametičnega preobrata na sceni, torej IGRE, niso odvisniški.

Seveda. Ampak to je možno le takrat, ko se osvobodimo svojih vzorcev preteklosti. Ko stopimo preko njih. Ko jih zapišemo na novo. Ko se osvobodimo svojega ega. Ko si dovolimo in zmoremo biti tisto, kar je čistega v nas.

Quote:
Po mojem pojmovanju se odvisnost od odnosov in ljubezen med seboj izključujeta.

Ja, bp…

Odvisnost od odnosov = posledica nedoživljanja brezpogojne ljubezni v otroštvu = skupek vzorcev otroštva – doživlja jo jaz, ego.

Ljubezen - prava, čista, popolna, brezpogojna ljubezen je možna le, če se osvobodimo vseh svojih vzorcev preteklosti – doživlja in daje jo lahko le višji jaz – se izključuje z odvisnostjo od odnosov = ILUZIJA…

Ampak – lahko pa stremimo k njej in lahko se ji preko osvobajanja svojih vzorcev približujemo.

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #22 - 22.09.2002 at 14:14:37
 
Meni se zdi sicer  smiselno razpravljati kaj naj bi ta zenska storila, vendar se mi zdi pomembneje KAKO naj bi to storila.

Torej ena od moznosti (ali edina?), da ta zenska "zazivi" na pravi nacin s partnerjem (in sama s seboj) je, da se zave vsega tega kar je Miska  napisala.

Da se torej zave bolecine (zakaj jo cuti), se zave vzorcev (svojih lastnih vzorcev?), svojega ega . Ga torej zavrze.

To naj torej stori!

Ampak  kako to stori ? To je sicer njen cilj (z nase perspektive), ampak kako ga doseze ?




LP

Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #23 - 22.09.2002 at 14:35:04
 
Avtorica pravi v knjigi, da obstaja temeljna iluzija... in sicer "Iluzija, da sam zmore preseči svojo zasvojenost"...
zato tudi govori o 12 korakih, ki so enaki kot pri AA. In prvi korak je ta... PRiznam, vem, da ne zmorem sam.

Nadalje razlaga, kako zelo dobro imajo zasvojeni lahko razdelane in ozaveščene svoje travme, bolečine, rane.
Opaža pa, da zavedanje ni dovolj. Ker če bi bilo zavedanje dovolj, bi bilo ogromno ljudi "ozdravljenih".
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #24 - 22.09.2002 at 14:50:28
 
Miska wrote on 22.09.2002 at 13:53:33:
Izhajate torej iz ženske, katere oče ji ni znal nuditi brezpogojne ljubezni, bil je nedostopen in samozadosten

In je ta strah v njej premočan, da bi ga zmogla zdržati.

S projekcijo živi zato, ker drugače ne zmore, ker drugače ne zna. V bistvu pa si želi ljubezni.

Pa je strah iz otroštva premočan, da bi lahko stopila čezenj. In ne gre za to, da ta ženska NOČE realnega človeka. Ne gre za to, da ona HOČE IGRO. Vse to hoče tisto v njej, kar ji je ostalo iz otroštva. To hoče njen ego. To hočejo njeni vzorci preteklosti. To hoče tisti močan strah v njej, s katerim se zavaruje pred bolečino.


Miška, iztočnica sicer ni bil točno ta primer... primerov je na tisoče, zgodb in zapletov ravnotoliko.

Se strinjam s teboj, in razberem iz knjige enako... torej, da je EN del v osebi, ki hoče zbežati, ker se boji, ker se hoče izogniti bolečini. Ja, ravno to je osnova mehanizma "zasvojenosti". Katerekoli.
In v knjigi lepo pravi.... da zasvojeni bo moral, da ozdravi, storiti ravno to, česar se najbolj boji. Zato je ozaveščanje premalo, ker je sterilno, neživljensko. Življensko je to, da vzdrži strah. Pred tem, v procesu zdravljenja, viša svoj prag tolerance in postaja vedno bolj sposobna-en vzdržati ta strah.

Anuk Karmen, avtorica je lahko taka kot jo ti opisuješ, torej s tako telesno strukturo, kar meni ne zmanjša kredibilnosti njenih izkušenj.
Eden od pogledov na zasvojenost je njen. Lahko bi govorili o tem skoz perspektivo Transakcijeske analize in imeli drugačen model in drugačne izhode zdravljenja. Trenutno je na krožniku ta model.
Bi bilo pa zanimivo slišati še to, kar drugi veste iz kakih psihoterapevtskih prijemov, kako se obravnava zasvojenosti.

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #25 - 22.09.2002 at 14:54:07
 
Seveda ni zavedanje dovolj. Saj ce se zavemo vzorca, ki ga imamo, le-ta seveda se ni odpravljen.

Ta vzorec, ego,... je treba torej odvrec.  Kako ?

z 12 koraki ?

A si ti koraki v skladu s "koraki" ki nas  popeljejo do vecje osebnostne rasti?

Je torej resitev v raziskovanju sebe,poglabljanju, razumevnjem vzrokov in posledic ?

Nekaj me se zanima:

Zenska lahko torej zbezi proc od moskega, ki ji "da" ljubezen, zaradi vorcev,ega, preteklosti...itd.


A zbezi tudi ce se zaveda od kot ta bolecina ?
Ce se "zaveda" tega a potem lahko zavestno ostane ?
Ker ve da je ta bolecina "lazna" ?

Torej lahko recemo, je resitev v tem da ostane, da ne zbezi ?

Saj njen beg ni utemeljen ?!

LP


Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #26 - 22.09.2002 at 15:18:23
 
V knjigi opisuje 12 korakov, ki so temelj zdravljenja Anonimnih alkoholikov. Gre za neke točke, ki jih oseba lahko doseže svojem procesu, ki ga lahko poimenujemo osebnostna rast. S tem, da se te faze, kdaj ponovijo. Torej, da v kriznem obdobju storiš korak nazaj, na prejšnjo stopnico. Gre za stanje zavesti. Tej koraki so :

1. Ne morem več ! "Sprejeli smo dejstvo, da smo pred odvisnostjo od ... nemočni in ne moremo sami usmerjati svojega življenja."
2. Nisem sam ! "Prišli smo do prepričanja, da nam lahko zdraje vrne le sila, močnejša od nas."
3. Lahko dobim pomoč ! "Odločili smo se, da svojo voljo in življenje zaupamo božji moči, kakor jo pač razumemo."
4. Razumem, prevzemam odgovornost !    "Pogumno smo se lotili temeljite moralne inventure svoje notranjosti".
5. Odprem se drugim ! "Odkrito smo povedali svoje zablode Bogu, sebi in sočloveku"
6. Odrekam se svojih napak in iluzij ! "Odprli smo se Bogu, da odstrani vse napake našega značaja."
7. Prosim za pomoč pri popravljanju svojih napak ! " Ponižno smo Boga prosili, da nas reši pomankljivosti."
8. Odpuščam sebi ! "Napravili smo seznam ljudi, ki smo jih oškodovali in prizadeli, zato, da lahko svoj odnos z njimi uredimo."
9. Odpuščam drugim in dobim odpuščanje ! "S tem ljudmi smo vse urejali - kolikor je mogoče, razen takrat, ko bi to koga znova prizadelo."
10. Po teh načelih živim ! "Z inventuro pri sebi nadaljujemo ter zmote sproti spoznavamo."
11. Poglabljam stik z notranjim glasom ! "Z molitvijo in razmišljanjem iščemo poglobitev zavestne povezave z Bogom, prosimo ga, da bi spoznali njegovo voljo in imeli moč, da jo živimo.
12. Duhovna prebuditev "Ko smo doživeli duhovno prebuditev po teh korakih, skušamo to predati še drugim in po tem urejati svoje življenje"

Razumevanje in prepuščanje Bogu, je le odraz prepuščanja in zaupanja v Višjo silo, ki je tu imenovana Bog.

In, ostati v odnosu, ko postaja koristen, torej se vzpostavlja bližina, iskrenost... ja, po mojem skromnem mnenju, je del zdravljenja, ker oseba ostane kljub strahu.
Ni pa zdravljenje vztrajanje v škodljivem odnosu .
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #27 - 22.09.2002 at 15:26:39
 
MIND… Kako preseči te nesrečne vzorce preteklosti? Hmm, najtežja naloga je to, se mi zdi…

Teoretično bi po mojem mnenju to zgledalo nekako takole:

Vsi vemo, da se rane, dobljene v odnosih, lahko zdravijo samo v odnosih. Torej prvi »pogoj« za to, da bo ona lahko presegla svoje vzorce je njen partner.

Zdaj se spet lahko zapletemo v debatiranje o tem, kakšna je bila njena izbira. Pa predpostavimo, da je izbrala recimo partnerja, ki ni nedostopen in ki si želi in zmore pravo bližino. To je po mojem mnenju sicer mogoče šele potem, ko ona sama pri sebi prepozna in ozavesti svoje vzorce. Ker dokler jih ne, izbira nezavedno in izbere tisto, kar ji je blizu – nedostopnost torej. Ampak, OK – recimo, da je izbrala partnerja, ki je ljubeč.

Zdaj. Ona se podzavestno umakne, ko začuti iskreno bližino. V tistem trenutku bi morala ona to prepoznati in se usmeriti v to, da tisti, ki stoji pred njo ni njen oče, pač pa njen partner. In če je bolečino doživljala ob svojem očetu, ni nujno, da jo bo tudi pri partnerju. Saj svojemu partnerju zaupa, mu verjame in si želi njegove prave bližine.

In tako počasi, počasi, korakec za korakcem. Vedno več si dovoli, vedno bližje si dovoli stopiti. In počasi počasi po mojem mnenju na ta način preseže svoj vzorec. In zapiše novega.

Bi pa rekla, da je pot lažja, če pri tem sodeluje tudi partner. Kar pomeni, da sta iskrena drug do drugega in se o tem tudi pogovarjata. Tako v tistem trenutku, ko ona začuti potrebo po tem, da bi zbežala, ni samo ona tista, ki mora stopiti preko tega, ampak je poleg nje tudi partner. In seveda, ona je tista, ki mora opraviti »delo«, on pa je tam njej v oporo. In je tako lažje stopati korak za korakom po tej poti.

Njegova »naloga« bi bila po mojem mnenju samo – iskrenost, zaupanje, vera. Vera vanjo, vera vanju in vera v njuno ljubezen.

Hmm, nekako takole bi rekla jaz. Je pa to po mojem mnenju ena hudičevo dolga, težka in naporna pot. Tudi zato, ker se mora ona vsakič znova, ko se sooči s svojim strahom, ta strah tudi zdržati. Kar pomeni dovoliti si bolečino. In zbrati v sebi tisto moč, da stopi čez...

Sem še kaj pozabila?

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #28 - 22.09.2002 at 15:58:55
 
Miska wrote on 22.09.2002 at 15:26:39:
Torej prvi »pogoj« za to, da bo ona lahko presegla svoje vzorce je njen partner.


Moje razumevanje in razmišlanje:
Prvi pogoj, da bo zasvojeni ali kakorkoli drugače poimenovan, presegel svoj vzorec, je odločitev in delo na sebi.
Drugi pogoj je partnerstvo, ne partner. Torej, Odnos.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #29 - 22.09.2002 at 16:06:42
 
Ja, Amstel, imaš prav. Sorry, se mi je zatipkalo (misli v glavi so prehitevale roke na tipkovnici Wink ). Napisala sem, da se rane, dobljene v odnosih, zdravijo v odnosih, torej je logična posledično izbira partnerja v ODNOSU, v katerem je z njim.

Tisto, da je ona svoje vzorce tudi prepoznala in ozavestila, pa sem tudi kar predpostavila (pa ne posebej zapisala).

In imaš prav. In hvala za opozorilo in popravek.

m.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9