Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 16
(Read 57300 times)
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #15 - 27.05.2003 at 09:43:28
 
uuu, a se je nekdo mal ujezil?

tega pa ni blo za pricakvat od Samorealiziranega mojstra, ki stalno dozivlja najvecjo blazenost. Wink

iz mojih umazanih ust pa bo po moje se kr kej vn prslo, upam le da te ne bo tok vznemiril kokr te je to do zdej.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #16 - 27.05.2003 at 09:45:23
 
Tud če je duša v primerjavi s telesom večna in ma telo v začasni uporabi,  telo ne more presečt dualizma med minljivostjo in večnostjo  na način, da prevzame mentaliteto večne duše. Dualizem med večnostjo in minljivostjo bi se po tej  analagoji dalo presegčt tud na način, da telo dušo prepriča, da jo bo konec skupaj z njim. Nobena pot ni prava, ker obe povzročata strah in odpor, enkrat telesne in drugič duševne muke.

Poistovečanje enega zdrugim je po moje napačen način preseganja dualizma.

Dualizem se da  presegat brez pozročanja dodatnega trpljenja le, če se duša in telo preneheta grešeno poistovečat med sabo in da se med sabo spoštljivo negujeta, tolažita in spodbujata in vodita, ko se raelizirata magari skoz poistovečanja in  prevzmemanja različnjih identitet, vlog, vzorcev in kar je še raznih oblik in orodij zemeljskega in duhovnega bivanja.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #17 - 27.05.2003 at 09:50:41
 
titud wrote on 27.05.2003 at 09:45:23:
Tud če je duša v primerjavi s telesom večna in ma telo v začasni uporabi,  telo ne more presečt dualizma med minljivostjo in večnostjo  na način, da prevzame mentaliteto večne duše.

se strinjam

ampak ce dusa dojame, zakaj sploh je prslo do tega da se poistoveca s grobim in subtilnim telesom (in ob tem trpi v dualizmu), pol ga lahko uporabi v namen da popravi tisto napako zarad katere je do tega prslo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #18 - 27.05.2003 at 11:55:34
 
Ljudje so živeli v oazi v puščavi.
Prišlo je do hude suše,
ko več let ni padlo niti kapljice dežja
in vsi oazini vodnjaki so se posušili.
Prišel je človek, ki je ponujal ljudem napravo,
kako spremeniti zrak v vodo,
ljudje pa so jo kar naprej v pesku iskali  
in  suhe vodnjake kopali. Smiley

Absolutno ničesar drugega,
kot samo izkustvo kombinacije štirih čutov in pomoči mojstra, lahko pripelje človeka do Boga,
razen seveda samo tistih nekaj,
ki jim je dan ta blagoslov že po naravi. Smiley
še vedno pa so ti na voljo vsa verovanja Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #19 - 27.05.2003 at 11:57:45
 
stoychi wrote on 27.05.2003 at 11:55:34:
Absolutno ničesar drugega,
kot samo izkustvo kombinacije štirih čutov in pomoči mojstra, lahko pripelje človeka do Boga

mene zanima kako to da nekdo ki je spoznal Boga, oz. se vcasih kar ima za njega, zasvojen z alkoholom in seksom, najveckrat kr s svojimi ucenkami? da o manjvrednostnih kompleksim niti ne govorimo, in kaj je ob tem vse treba narest da se nekdo pomiri.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #20 - 27.05.2003 at 12:15:42
 
prestrašeni arian
ti le verjemi v vse kar kje piše. Grin

Poglej prestrašeni arian tudi ti si:
Narkoman, Tongue
Peder Tongue,
Pedofil Tongue
Serijski morilec Tongue

kako to vem?
ja saj tu zgoraj ja jasno to piše a ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #21 - 27.05.2003 at 12:18:56
 
stojchi, a ti res trdis, da so se tisti ljudje to izmislil, al samo "branis" svojega ucitelja, ker ne ves kaj bi brez njega, pa ceprav bi blo tist lahko vse res?

mogoce je pa tebe strah?

ampak ne glede na to, ti kar "uzivaj" v svojih misticnih dozivetjih in si sugeriraj kar si hoces (so-ham). kot sem ze napisu, cajt je nad vsemi nami, njemu nben ne more uidt. cajt je najboljsi neodvisni/objektivni ucitelj/mojster. zal le indirekten, ampak ta ti bo trenutno se najbl prav prisel.

jaz nimam nic proti ce gospod M. uci neke hatha yoga tehnike, ampak ne razumem pa zakaj je potrebno tok ponosa in pompa pr vsej stvari? ta ponos pr njemu sega do te mere da se je zacel razglasat za Boga. kaksne so posledice takega "razpolozenja" pa so cutili marsikateri njegovi sledilci, prav tako on sam in enkrat bos mogu it tud ti skoz to. jaz ti predlagam da se raje obrni na pravega Boga Sri Krishno, kot da se ukvarjas z njegovo slabo igrano imitacijo, ki je le proizvod monisticne filozofije.

Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #22 - 27.05.2003 at 14:40:03
 
Stojim za vsako informacijo, ki jo dajem o mojstrovem učenju. Moje besede glede tega konkretnega učenja, so plod mojega lastnega izkustva, kdorkoli pa je tule kaj napisal o tem, je bilo vse to le plod njegovih vprašanj in njegovih domnev. Smiley
Vsi mojstri v preteklosti so imeli sovražnike, nekateri od njih, kot Gospod Krišna so jih kar pokončali, spet drugi so se sami dali sovražnikom pokončati (Zoroaster)
Vsi mojstri v preteklosti svetujejo učencem, naj najdejo živega mojstra. Naslednjo pesem od Kabirja, ki sem jo prevedel za Pozitivke govori točno o tem. Končno ti to svetuje v Bhagavat Giti tudi Sandžaja:
"Kjerkoli sta Joge Gospod in lokostrelec Ardžuna, tam našel srečo boš, blaginjo, poštenost".
Poštenost je ključni faktor, koliko pa je kdo pošten do sebe in do drugih, pa vsak sam zase najbolj ve.
Je pa zanimivo, da sem se srečal v življenju že s precej predstavniki Hare Krishna cerkve, ne samo pri nas v Ljubljani v centru v Šiški, ampak tudi v Indiji.
Zanimivo, po medsebojnih razgovorih so imeli prav vsi do mene veliko spoštovanje Smiley
Nekateri ljudje imajo to sposobnost prepoznati v ljudeh semena resnice, drugi pa nikakor ne.
Vsak od nas je v igri s svojim stvarnikom, čeprav je za vse ljudi vedno le en sam.
Rezultat dobre igre je notranji mir in notranje zadovoljstvo, slabe pa nemir in vedno večje nezadovoljstvo.
Nasplošno pa opažam, da na tem forumu nekateri posti vse bolj spominjajo na mojo zgodbo, ki sem jo napisal na pozitivkah "Osvobajanje od ega ll" Tongue
Naj  bodo naši posti resnični, pozitivni in koristni Smiley

V razmislek administratorjem: Wink
Na nekih drugih pesniških forumih, na katerih sodelujem, tiste, ki se ne držijo njihovih pravil, neusmiljeno vržejo dol Grin
     
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #23 - 27.05.2003 at 21:04:12
 
stoychi wrote on 27.05.2003 at 14:40:03:
Je pa zanimivo, da sem se srečal v življenju že s precej predstavniki Hare Krishna cerkve, ne samo pri nas v Ljubljani v centru v Šiški, ampak tudi v Indiji.
Zanimivo, po medsebojnih razgovorih so imeli prav vsi do mene veliko spoštovanje

tudi jaz ti dajem moje ponizno spostovanje.

Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #24 - 27.05.2003 at 22:43:32
 
Smiley no, no kreden saj ni tako hudo Smiley
poglej tvojih postov na mojem topiku sem bil vedno vesel Smiley
Ne vem zakaj sebe že kar vnaprej uvrščaš v zavržene in izbrisane. Meni se zdiš res simpatičen in marsikateremu tvojemu postu sem se od srca nasmejal posebno tistim o tepanju so mi bili res všeč Grin
Sam sem že več let prisoten tudi na drugih forumih. Na enem od njih je stvar žaljenja šla tako daleč, da smo se na koncu samo še verbalno pljuvali, dokler lastnik sajta, ki je bil sam pobudnik pljuvanja, ni vrgel cel svoj sajt s tisočimi prispevki v koš za smeti.
Stotine ur truda je šlo v nič. Vse kar je ostalo, je spomin na grenkobo žalitev, ki so tam letele vsepočez in to od ljudi, ki se med sabo sploh nismo poznali.
Ampak saj itak vsi poznamo star pregovor, da se vse plača, in da se vse vrača. Grin
Moj mojster je že pred mnogimi leti napovedal, da bo enkrat vsa elektronika šla v maloro, tako, da vse kar ne bo natiskanega bo šlo v eter, tako da bomo itak enkrat izbrisani vsi. Smiley
Vsi živimo v tem trenutku zdaj, dajmo podelimo si kaj lepega, zabavnega, zanimivega in koristnega, Cheesy medosebna seciranja in obračunavanja ??? pa si mejliramo osebno zgoraj v prostoru za osebne kontakte. Smiley
Večini tu na forumu pač ni všeč, če se nekdo s svojimi mnenji razteguje kar čez vse topike in to kar naprej in naprej, da bi si čimprej nabral čimveč zvezdic. ???
Edini namen tega foruma je, da se imamo vsi čim bolj fino, da uživamo in se osebno spoznamo in dobimo nove prijatelje in prijateljice. Smiley
Vse, ki sem jih do zdaj osebno spoznal so krasni ljudje in mi je v njihovi družbi res lepo. 8)
Če hočemo smo lahko en čudovit tim, vendar moramo znati prisluhniti željam in prošnjam vseh in se potruditi po svojih močeh, Smiley
ne pa se držati tega, kar je nekdo tu napisal:
Jaz bom tu zapisal, kar se mi zahoče.  Angry
Vse kar se bo takemu zgodilo je, da mu bo prej ali slej nerodno, kot je še zdaj nekomu, ki me je na omenjenem forumu popljuval in se mi še zdaj ne upa pogledati v oči, ker mu je nerodno in se me zato izogiba. No tudi sam nimam prav nobene potrbe srečati se z njim. Smiley

glede prestrašenega ariana pa mi je sam priznal, da se boji srečanja z mano Grin
končno se v medsebojnih kontaktih obračam duši drugega, ki je vedno vredna vsega mojega ponižnega spoštovanja. 8)
lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #25 - 28.05.2003 at 08:31:24
 
jaz se bojim stojchija. pravzaprav, ciz sem prestrasen. on je previsoko osebnostno razvit zame, in bi moj ponos zelo trpel ce bi prisel v stik z njim in njegovo realizacijo. zato se ga bom raje izogibal in se naprej zivel v "eksternem svetu" (polnem trpljenja in strahu), katerega me hoce stojchi odresit. se enkrat pa mu dajem moje ponizno spostovanje, ker je tako socuten.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #26 - 28.05.2003 at 09:09:20
 
Quote:
jaz se bojim stojchija. pravzaprav, ciz sem prestrasen. on je previsoko osebnostno razvit zame, in bi moj ponos zelo trpel ce bi prisel v stik z njim in njegovo realizacijo. zato se ga bom raje izogibal in se naprej zivel v "eksternem svetu" (polnem trpljenja in strahu), katerega me hoce stojchi odresit. se enkrat pa mu dajem moje ponizno spostovanje, ker je tako socuten.


Verjetno je tole tvoj cinizem spisal, toda če slučajno misliš iskreno, kar si napisal - svaka ti čast!
Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #27 - 28.05.2003 at 11:30:46
 
Glej, glej - še en na smrt zabaven topik... Kaj vse ne odkrijem na tem forumu...  Grin

Kot bi rekel Jst:
Quote:
spet tekmujejo kdo je bolj duhovno razvit

Grin

Stojch, zakaj naj bi to držalo:
Quote:
Absolutno ničesar drugega,  
kot samo izkustvo kombinacije štirih čutov in pomoči mojstra, lahko pripelje človeka do Boga,  


Imaš kako Logično Razlago? Zmote napačnega sklicevanja na avtoriteto to žal niso ... (a jih izjemno rad uporabljaš...)

Tega velikega Mojstra bi pa še sam najraje šel pogledat, toliko že strašite z njim... Samo naj v Maribor enkrat pride (po možnosti v parka, z gajbo vina... tam smo vsi Veliki Guruji™ Grin )
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #28 - 28.05.2003 at 11:57:32
 
Quote:
Jaz bom še kar enmalo taval tukaj po Zemlci in bluzo v temi svoje nevednosti, pa čital svojega učitelja Bhagavad-Gito, se mi zdi, da bo to bolj koristna pot, kot pa expresne odrešitve.

a tuki si mislu svojega ucitelja kot bhagavad-gito, ali tvojega ucitelja in njegov komentar bhagavad-gite?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #29 - 28.05.2003 at 13:05:48
 
moje vprasanje je bilo : ali si s "svojim uciteljem" v prejsnem postu mislu bhagavad-gito, ali si mislil svojega ucitelja in njegov komentar na gito?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 16