Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 
(Read 31201 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: (slab) sex slab?
Reply #120 - 23.07.2003 at 09:24:34
 
Quote:
Jaz vidim posameznike, ki se razvijajo  s pomočjo okolice.In vidim posameznike, ki razvijajo svojo okolico.Imamo svoje poti a živimo po istih principih.Nekateri pravijo da smo na različnih nivojih.Postavlja se vprašanje ali posamezniki najdejo z njihovim samostojnim razvojem vedno vec skupnega in na koncu dosežejo zlitje ali pa obdržijo samo sebe ter ostanejo individumi.Tu so možne razne špekulacije in možne so obe poti.



Tole zlitje ob hkratni ohranitvi/izgubi induvidualnosti je sicer filozofsko vprašanje, ampak se porodi ob vsakem dobrem seksu Smiley.

Potreba po zlitju/enosti je v lahko čist  infantilna zadeva, praspomin na  stanje pred rojstvom, ko sta bla jaz in ono še eno. Če seks služi temu, je beg pred težo lastne iduvidualnosti/ločenosti, tu  drugi služi samo orodje tega pobega. V to  je osebnostna regresija in ne rast, zato če si  na spolnost sposoben gledat  le s tega stališča, zgleda kot da se tej regresiji izogneš in da za svojo osbnostno rast nardiš več, če se odločiš za celibat. Z začasnim imamo itak vsi izkušnje in je v bvistvu v redu, saj se utrdiš v zavesti  induviduma in na tak presežeš past spolnosti kot sredstva regresije. Vsaj jest pa v celibatu ne vidim edine možnosti, da bi se te pasti izognu, ker sem dal po moje to regresivneo fazo seksa skoz. Pri tem preseganju ti pomaga narav sama oz. okoliščine, ki jih s seksom skreiraš. Pri men so bli to otroci, saj  sem imel to srečo, da je partnercica seks avtomatsko povezovala  s kreiranjem novega življenja. Jest sem se tega moral dobesedno od nje naučit in tle do  morbidne regresije, zarad katere se seks sam v seb izčrpa, sploh ni  prišlo. Spolnost je neločljivo povezana s kreiranjem življenja in pri človeku ta vez  vsaj v simbolnem smislu po moje mora obtajat, v  real lajfu pa se pač realizira, če je tko  usojeno.  

Quote:
Jaz se nagibam k temu da se razvijamo kot individumi, ki sodelujejo saj se nekako potrebujemo.Iz tega je možen sklep, da se tudi naš stvarnik še razvija.Možni so še vedno drugi drugačni sklepi in vsak ki mi reče da ve kako je v resnici zagotovo ne ve.


Seks ne sme postat pot v regresijo tud v obdobju človeka, ko nima (več) reprudukcijske funkcije. Pomembno pa je , da takrat (ni važna starost oz.  biloška podlaga)  mora imet človek razmerje med iduvidualnim in absoltnim, posameznim in splošnim, pošlihtano. Spolnost mora naprej služiti rasti ne pa pozabi, daje rasti (tvoji in partnerjevi) dimenzijo užitka, ne pa bega pred sabo in drugega pred drugim v svet, ki ga ni več in ki bo morda spet prišel, ko nas v fizičnem smsilu ne bo več.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: (slab) sex slab?
Reply #121 - 23.07.2003 at 09:37:32
 
m wrote on 22.07.2003 at 12:15:52:




By Osho:

 
Ne obstaja spolna energija, obstaja samo energija.

Energije ne moreš ubiti, lahko jo samo transformiraš.

Spolnost se transformira z zavedanjem.

V orgazmu si blažen zato, ker si absorbiran in brez misli.

Ljubezen je pogosto samo način, da se pride do spolnosti.

Samo človek lahko zatira in transformira svoje energije.

Za spolnost potrebuješ drugega, ta pa te lahko odbije. Drugi je potencialna ranljivost.

Če ne morete biti zavedajoči se, ko hodite po ulici, vam bo to še manj uspelo med spolnostjo.

Spolnost je vsakemu dosegljiva, ljubezen ni.

Smrt vam bo vzela telo. Še prej ga lahko poklonite ljubezni.



 
Zadovoljstvo je vidni znak ljubezni.

Ljubezen pogasi vse želje.

Ljubezen je naravna duhovnost.

Ljubezen je najlažji način, da odvržeš ego.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: (slab) sex slab?
Reply #122 - 29.07.2003 at 22:14:04
 
Quote:
 
Zdaj vemo, da obstajajo tudi drugačnejše, subtilnejše oblike, kot je seks na daljavo in teletpaske oblike seksanja.



Jest o tem pa nič ne vem. Kako je pa možno to?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Karmena
Ex Member




Re: (slab) sex slab?
Reply #123 - 30.07.2003 at 10:07:50
 
Amstel wrote on 29.07.2003 at 22:14:04:
Jest o tem pa nič ne vem. Kako je pa možno to?


To je zadovoljevanje brez dotikanja. Pa prov pride včas.  Smiley


Karmen




Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: (slab) sex slab?
Reply #124 - 30.07.2003 at 10:19:31
 
Quote:
To je zadovoljevanje brez dotikanja. Pa prov pride včas.  Smiley


Karmen






Kje si se pa ti potikala?
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Karmena
Ex Member




Re: (slab) sex slab?
Reply #125 - 30.07.2003 at 10:31:49
 
Quote:
Kje si se pa ti potikala?


Živjo Harry.  Nič potikanja. Wink

Karmen


Back to top
 
 
IP Logged
 
joi
Guest




Re: (slab) sex slab?
Reply #126 - 10.09.2003 at 15:07:58
 
Tu se prispevek glede sexa in duhovnega napredovanja:
Moje mnenje je da je spolni odnos lahko dober le takrat ce izpolnjuje svoj prvotni namen – reprodukcijo vrste
Mislim pa da je zdaj sex vse ostalo kot to - uporabljamo vsa mogoca sredstva da bi preprecili njegov prvotni namen . . in da bi lahko tako uzivali brez nezazelenih posledic . . kaj je tu lepega – in naravnega?!
Predstavlja samo se sredstvo za kratkotrajni uzitek!
In res ne vem na kaksn nacin bi nam koristli taki kratkotrajni uzitki pri duhovnem napredovanju?  
In duhovni napredek ne pomeni ravno izpolnjevati svojih egoisticnih zelj po cutnem uzivanju ampak se le teh izognit . . ni to ocitno?

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: (slab) sex slab?
Reply #127 - 10.09.2003 at 15:18:19
 
Quote:
Tu se prispevek glede sexa in duhovnega napredovanja:
Moje mnenje je da je spolni odnos lahko dober le takrat ce izpolnjuje svoj prvotni namen – reprodukcijo vrste
Mislim pa da je zdaj sex vse ostalo kot to - uporabljamo vsa mogoca sredstva da bi preprecili njegov prvotni namen . . in da bi lahko tako uzivali brez nezazelenih posledic . . kaj je tu lepega – in naravnega?!
Predstavlja samo se sredstvo za kratkotrajni uzitek!
In res ne vem na kaksn nacin bi nam koristli taki kratkotrajni uzitki pri duhovnem napredovanju?  
In duhovni napredek ne pomeni ravno izpolnjevati svojih egoisticnih zelj po cutnem uzivanju ampak se le teh izognit . . ni to ocitno?



Vidva z aryanom bi ful skup pasala Grin

Zavedanje, zavedanje...

Zakaj bi sex bil egoistično izpolnjevanje svojih želja? Oziroma zakaj ne bi bil. Ne more škodit, če se zavedaš in sprejmeš minljivost teh užitkov, morda celo prerasteš seksualnost. Ampak zakaj bi? To je vse state of mind. Seks je med drugim zelo lep izraz ljubezni, pravzaprav umetnost.

Ja, in: "Kako lahko ljubiš boga, če ne ljubiš sebe. Ali nista ena in isto?"




Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: (slab) sex slab?
Reply #128 - 10.09.2003 at 15:25:10
 
Quote:
In duhovni napredek ne pomeni ravno izpolnjevati svojih egoisticnih zelj po cutnem uzivanju ampak se le teh izognit . . ni to ocitno?

Če gre za dejanja egoizma, torej dejanja za svoje ozke koristi ter v škodo in trpljenje drugih, potem vsekakor.
Če je pa čutno uživanje v zadovoljstvo in sprostitev obeh (vseh), pa z njim ni nič narobe.
Kadar s svojim čutnim zadovoljevanjem nikomur ne škoduješ, se ga res ne bi bilo treba izogibati.

V tem smislu je en dober seks lahko duhovno bolj vzpodbuden, kot še tako slastna velikonočna šunka, če je bilo treba zanjo najprej po dvorišču loviti prašiča in ga nato v mukah zaklati.

Back to top
 
 
IP Logged
 
joi
Guest




Re: (slab) sex slab?
Reply #129 - 10.09.2003 at 15:45:16
 
ja ce vzamemo npr. kontracepcijo . . kaj jo odobravate?
ker meni se zdi to nekaj ful neiskrenega . . brez nje pa je sex bolj tezko izvedljiv?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: (slab) sex slab?
Reply #130 - 10.09.2003 at 16:14:05
 
Quote:
ja ce vzamemo npr. kontracepcijo . . kaj jo odobravate?
ker meni se zdi to nekaj ful neiskrenega . . brez nje pa je sex bolj tezko izvedljiv?



Itaq, da ja.


Sex je pa slab samo zato, ker se z njim razmnožujejo tudi neumneži - le te bi lahko kar sterilizirali.

- ne reče se zastonj kontra-cepcija

(več kontracepcije pa manj cepcev)


Za neko ekološko življenje na tem prenaseljenem planetu pa je kontracepcija nujna - vsako drugačno razmišljanje pa izpade kot dvolično moraliziranje: če se nekateri iz takšnih ali drugačnih "višjih" vzgibov odpovedujejo seksu, jim to ne daje nikakršne pravice, da isto zapovedujejo tudi ostalim, ki tega ne počno.


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: (slab) sex slab?
Reply #131 - 10.09.2003 at 16:15:44
 
Quote:
ja ce vzamemo npr. kontracepcijo . . kaj jo odobravate?
ker meni se zdi to nekaj ful neiskrenega . . brez nje pa je sex bolj tezko izvedljiv?


Kakorkoli že, kontracepcija je vsekakor boljša od nezaželene nosečnosti in posledično splavarjenja.

Da je kontracepcija neiskrena??  Zakaj? Do koga?
Več neiskrenosti in nevarnosti za razpad zveze je v odpovedovanju seksu iz istih razlogov.



Back to top
 
 
IP Logged
 
joi
Guest




Re: (slab) sex slab?
Reply #132 - 10.09.2003 at 17:17:36
 
Quote:
če se nekateri iz takšnih ali drugačnih "višjih" vzgibov odpovedujejo seksu, jim to ne daje nikakršne pravice, da isto zapovedujejo tudi ostalim, ki tega ne počno.  


jaz zdaj tu ne govorim kaj naj bi kdo delal . . samo obravnavam mnenje vecine, ki trdi, da je sex nekaj lepega, naravnega (kljub uporabe kontracepcije?) in da ne ovira pri duhovnem razvoju

ne govorim o ljudeh na sploh - imajo svobodno voljo delat kaj pac hocejo

sprasujem se samo ce sex lahko na kakrsen koli nacin positivno vpliva na duhovni razvoj (ki seveda tudi ni skupen cilj vsem ljudem)  . . ker jaz pac ne cutim tako

Quote:
Kakorkoli že, kontracepcija je vsekakor boljša od nezaželene nosečnosti in posledično splavarjenja.



se strinjam

Quote:
Da je kontracepcija neiskrena??  Zakaj? Do koga?
Več neiskrenosti in nevarnosti za razpad zveze je v odpovedovanju seksu iz istih razlogov.



 to kaj nam prinese uzitke to tudi delamo . . in smisel tega da nam je seks uzitek je ta da se razmnozujemo ( da ohranimo vrsto) . . in ce vseeno seksamo hkrati pa uporabljamo zascito je to neiskreno do narave (ali pa tudi do vsega kaj je vzrok naravi - odvisno kak si pac predstavljas)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: (slab) sex slab?
Reply #133 - 10.09.2003 at 17:34:16
 
Quote:

in ce vseeno seksamo hkrati pa uporabljamo zascito je to neiskreno do narave (ali pa tudi do vsega kaj je vzrok naravi - odvisno kak si pac predstavljas)

A bejž no,  neiskrenost do narave ??
Lahko si brez skrbi, da ti narava ne bo "zamerila", če boš kdaj seksal tudi brez namena po razmnoževanju.   8)

Seks ima poleg funkcije nadaljevanja vrste tudi pomembno družbeno funkcijo. Dober seks je lahko sproščujoč in med drugim menda celo zdravilen. Pogosto tudi ni boljšega (bolj naravnega) načina, za reševanje nastalih napetosti v medsebojnih odnosih med partnerjema. Zaradi pomanjkanja tega blagodejnega učinka, ki ga lahko ponuja seks, se je sesulo že mnogo sicer v vseh drugih pogledih obetavnih partnerskih zvez.



Back to top
 
 
IP Logged
 
joi
Guest




Re: (slab) sex slab?
Reply #134 - 10.09.2003 at 20:06:26
 
saj narava ze ne zameri  Wink
samo se mi pac ne zdi nekaj tak lepega in naravnega
bolj se mi zdi kot da je pac neke vrste cutno uzivanje vse kaj pa omenjas pa opravicila ki bi postavla stvar v boljso luc . . to da se je zaradi tega sesulo ze mnogo zvez pa verjamem
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10