Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 
(Read 31202 times)
kreden
Ex Member




Re: (slab) sex slab?
Reply #105 - 21.07.2003 at 14:41:21
 
Quote:
Glih tolk kolk se bojiš stranskih učinkov, tolk jih je. Kolk misliš, da je genitalni seks dober ali slab, je stranskih učinkov. Tongue

Ko bo tvoj um več ne bo imel umazanega madeža glede neprimernosti genitalnega seksa, le-ta ne bo imel več moči nad tabo.



LittleStar, tukaj na tem odgovoru ti pa lahko samo, ČESTITAM.

............
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: (slab) sex slab?
Reply #106 - 22.07.2003 at 09:32:31
 
Odlično littlestar!Aryan, ne moreš tako posploševati stvari, ter si zatiskati oči pred realnostjo.Veliko verskih skupin poudarja,kako je seks škodljiv za telo, kako ga izčrpava itd.Vendar realnost kaže prej obratno sliko.Ljudje ki seksajo bolje izgledajo,so bolj zadovoljni, ter imajo večjo možnost za uspešno partnersko zvezo.Pravzaprav sta osnovi za zdrav ter uspešen odnos urejeni spolna ter čustvena sfera le- tega.Lahko jima rečemo temelja odnosa.
Nabolj žalostno in zaradi tega razloga tudi gojim določene predsodke do raznoraznih mojstrov ter svetih spisov, je da ljudje, kot si ti, ne počnejo,mislijo,čutijo ali pa počnejo, mislijo, čutijo tako, kot to počno, zaradi tega ,ker jim je nekdo rekel ali so nekje prebrali,da je tako prav.In ne, ker so to sami proizvedli.  ??? Roll Eyes Angry
Itak smo vsi pogojeni od okolice.Imamo določeno znanje, ki je lahko pravilno,nepravilno.In namesto da bi se vsaj borili ohraniti svojo individualnost, jo še takole teptamo z podrejanjem nekomu ali nečemu takrat, ko to ni potrebno.V mislih sem imel tvoje občutke,ki so morda zadnja trdnjava tebe kot individuma v svetu, ki nas bombandira s podatki o tem kaj je prav in kaj narobe, kaj naj počnemo ter kaj ne.Včasih pravim, da so čustva stik z našo intuicijo, lahko rečem tudi z individualno naravo v sebi,obenem pa nam kaže našo povezanost ob dejstvu, da so čustva nekaj, kar nam je skupno.
Glede seksa pa naslednje:Ali ni napisano v vedah, da lahko realizirani človek popije jezero strupa?(tako kot je to storil Krišna ampak, če se motim se opravičujem).
Da,seks lahko škodi tako kot lahko škodi preveč ali premalo kave,hrane,sonca,vode,stresa,športa,meditacije,dela...Zato pa je potrebna harmonija ne pa nasilno dejanje nad samim sabo.Nihče mi ne bo zatrdil, da se ljudem takoj, ko stopijo v ašram prenehajo poditi po glavah misli na seks.To je možno vendar ne tako, da stvari izsiliš.Sicer gre za navadno nasilje,ki ga vsi spisi prezirajo.Prenehanje nečesa ali pričetek se zgodi v trenutku in ne more biti proces.Ne bom ugibal kako si ti prenehal s seksom, ker je to tvoja stvar.Upam pa, da je to posledica tvojih(ne)čustev oz.odsotnosti želje in ne prisile tvojega uma ob morebitni njeni prisotnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: (slab) sex slab?
Reply #107 - 22.07.2003 at 09:55:01
 
natural wrote on 22.07.2003 at 09:32:31:
Veliko verskih skupin poudarja,kako je seks škodljiv za telo, kako ga izčrpava itd.

lej, ce jaz nikol ne dvigujem tezkih stvari ne bom mogu nikol spoznat da sem sibek. na podobn nacin, ce se jaz ne ukvarjam z meditacijo, ki zahteva cist in miren um ne bom nikol zvedu kako slabo vplivajo na to raznorazni intoksikanti, neprimeren seks, jedenje mesa, itd.

sele ko bos prakticiral kej takega bos smisel in koristnost teh "odpovedovanj" in regulacij tudi sam spoznal.

Quote:
Vendar realnost kaže prej obratno sliko.Ljudje ki seksajo bolje izgledajo,so bolj zadovoljni...

na kratki rok.

Quote:
Nabolj žalostno in zaradi tega razloga tudi gojim določene predsodke do raznoraznih mojstrov ter svetih spisov, je da ljudje, kot si ti, ne počnejo,mislijo,čutijo ali pa počnejo, mislijo, čutijo tako, kot to počno, zaradi tega ,ker jim je nekdo rekel ali so nekje prebrali,da je tako prav.In ne, ker so to sami proizvedli.  ???

si zihr?

Quote:
V mislih sem imel tvoje občutke,ki so morda zadnja trdnjava tebe kot individuma v svetu, ki nas bombandira s podatki o tem kaj je prav in kaj narobe, kaj naj počnemo ter kaj ne.

morda... ali pa ja, ali pa ne?

Quote:
Glede seksa pa naslednje:Ali ni napisano v vedah, da lahko realizirani človek popije jezero strupa?(tako kot je to storil Krišna ampak, če se motim se opravičujem).

si ti ze realiziran, da bos lahko prebavil strup kot ga je lahko Gospod Siva? ce ga bos imitiral bos dost hmal spoznal razliko med tabo in njem.

Quote:
Da,seks lahko škodi tako kot lahko škodi preveč ali premalo kave,hrane,sonca,vode,stresa,športa,meditacije,dela

se strinjam, da je treba furat neko "zdravo" ravnovesje. to tudi vede predlagajo. poiskat je treba srednjo pot med fanaticizmom in lenobo. kar je za nekoga slabo je lahko za drugega dobro. npr. ce ima nekdo zelo necisto zavest je zanjga dobr da ima 5 zensk. med tem ko je za nekoga drugega dobr da ima le eno. za nekoga pa je dobro, da popolnoma preusmeri to spolno energijo v proces samospoznavanja. vse je odvisno od kapacitete praktikanta in stopnje njegove zavesti. vsaka regulacija mora bit postopna, da je lahko na dolgi rok ucinkovita.

Quote:
Zato pa je potrebna harmonija ne pa nasilno dejanje nad samim sabo.

se strinjam. ne prevec, ne premal, ampak lih prav. sam ponavad je to tezko najdet brez nekoga ki je "izkusenejsi", sam ni pa nujno, lahko tud sam ce si dovolj iskren do sebe.

Quote:
Nihče mi ne bo zatrdil, da se ljudem takoj, ko stopijo v ašram prenehajo poditi po glavah misli na seks.To je možno vendar ne tako, da stvari izsiliš.Sicer gre za navadno nasilje,ki ga vsi spisi prezirajo.

res je. zato pa je potrebna pravilna in glede na kapaciteto praktikanta regulacija, ki je za nekoga lahko drugacna kot za drugega.

sveti spisi res ucijo nenasilje ja. ampak to nenasilje se v koncni fazi nanasa na vsako dejanje ki ovira ali preprecuje nas spiritualni razvoj, torej doseganje nase vecne dobrobiti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: (slab) sex slab?
Reply #108 - 22.07.2003 at 10:09:58
 
O da, sem prakticiral in sem spoznal nesmiselnost teh odpovedovanj.
Rezultat je bil skoraj enak ob popolnem upoštevanju navodil ter obratno.Ti samo verjameš da je bolje in ti je morda resnično bolje.Pomemben je samo stik, ki ga imaš ali pa nimaš.To je vse.Šele, ko imaš stik se zadeve prično spreminjati,ne pa da se že prej siliš v nekaj na kar nisi pripravljen.Celo metoda pride sama.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: (slab) sex slab?
Reply #109 - 22.07.2003 at 10:23:40
 
natural wrote on 22.07.2003 at 10:09:58:
Pomemben je samo stik, ki ga imaš ali pa nimaš.To je vse.Šele, ko imaš stik se zadeve prično spreminjati,ne pa da se že prej siliš v nekaj na kar nisi pripravljen.Celo metoda pride sama.

kaksn stik in s kom?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: (slab) sex slab?
Reply #110 - 22.07.2003 at 10:42:37
 
Quote:
in ker se spolna energija ne da unicit ali ustavit jo bos mogu obvezno nekam drgam (kot v genitalni seks) usmert, ce bos sploh hotu kdaj najdt in zivet "trajno izpolnitev/zadovoljstvo".

...in tak genitalni seks za sabo na dolgi rok potegne se velik neprijetnih stranskih ucinkov, katerih si marsikdo zaenkrat se ne upa priznat.


Zaboga, saj genitalnega seksa sploh ni. Seksa se s celim telesom (ne samo fizičnim), ki je celo nekakšna erogena cona. Seveda se pa pri tem uporablja tudi spolne organe, pa kaj?

Delitev ljubezni na "telesno/genitalno" in tisto "višjo" je zakoreninjena v vseh večjih družbah sveta, ker so verski voditelji že zdavnaj ugotovili, da je vcepljanje slabe vesti zaradi seksualnih potreb najboljše sredstvo za vladanje.

Seveda pa taka miselnost, kombinirana z idejo, da so spolni organi nekaj grdega, povzroča najrazličnejše psihične travme in motnje, ki se kažejo od sadomazohizma, preko pedofilije, pa vse do prostovoljnega celibata. Ista stvar, samo zapakirana v različne ovitke.

-----------------

Erogene cone niso samo telesne, so tudi v auri. Me zanima, če kdo od tistih, ki se spoznajo na slikanje aure ve, ali so kdaj poskusili slikati auri para med spolnim odnosom? Mislim, da bi bili rezultati lahko zelo zanimivi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: (slab) sex slab?
Reply #111 - 22.07.2003 at 10:53:22
 
Težko opišem.Nekateri temu pravijo temu višji jaz nekateri ga opisujejo kako drugače.Jaz mu pravim tudi stik s samim sabo,pozanvanje sebe.Pri meni se trenutno giba na kavzalnem nivoju zato mi omogoča malce globji uvid v posledice ter vzoke ter mocnejšo empatijo.Vendar ja ta stik lahko različno močan.In da se ga razvijati.Včasih se mi zdi, kot da vidim skozi to cemur pravijo vede maya. UndecidedHkrati vidim povezanost in hkrati individualnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: (slab) sex slab?
Reply #112 - 22.07.2003 at 10:59:53
 
Poglej aryan Miro ti je lepo napisal realno stanje.Zakaj ga ne moreš sprejeti.Daj se dol in se opazuj.Če si imel kdaj težave v spolnosti ti ni treba bežati od nje.Saj sploh ne veš kako bi vplival en dober seks nate.Z eno ki bi ti zmešala glavo ter glavico.  Wink Mislim da imaš pravico da zveš kaj je to dober seks in se mu potem svobodno odpoveš.Ne pa kar na pamet...
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: (slab) sex slab?
Reply #113 - 22.07.2003 at 11:08:24
 
natural wrote on 22.07.2003 at 10:53:22:
Včasih se mi zdi, kot da vidim skozi to cemur pravijo vede maya.

lej, ce ti vidis mal vec kot drugi s katerimi mas stike, to se ne pomen, da vidis skozi mayo/iluzijo.

taki, ki niso vec pod vplivom maye imajo neke dolocene simptome, ki se jih ne da imitirat, in se lahko tudi eksterno opazijo.

Quote:
Hkrati vidim povezanost in hkrati individualnost.

dej mal vec o tem povej plis?

natural wrote on 22.07.2003 at 10:59:53:
Mislim da imaš pravico da zveš kaj je to dober seks in se mu potem svobodno odpoveš.Ne pa kar na pamet...

tud jaz mislim da bo pocas prsu cas ko bova midva ugotovila, da sta tko "dober" seks in "slab" seks znotri materialne sfere v resnic neprijetna v primerjavi z obcutenjem Resnice v transcedentalni sferi (onkraj grobe in subtilne materialne sfere... ker dostkrat nekateri zamenjujejo obcutenje te subtilne s spiritualno, kar pa je zal zmota).
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: (slab) sex slab?
Reply #114 - 22.07.2003 at 11:59:22
 
Ne se ustrašit Aryan nisem rekel da zagotovo vidim skozi,le da se mi zdi polek tega  pojem maye zagotovo ne razumem tako kot ti.Kar se pa simptomov tiče jih ne prepoznaš saj ni nujno da so taki kot jih pričakuješ.Ali bi danes prepoznali če bi se utelesil novi Jezus ali Krišna?
Kar se tiče povezanosti ter individualnosti.Za opis tega nimam pravih besed pa čeprav je občutek močan in ga jemljem kot zaznavo.Saj to je problem besed ker so vedno simboli in ne tisto kar opisuješ.
Jaz vidim posameznike, ki se razvijajo  s pomočjo okolice.In vidim posameznike, ki razvijajo svojo okolico.Imamo svoje poti a živimo po istih principih.Nekateri pravijo da smo na različnih nivojih.Postavlja se vprašanje ali posamezniki najdejo z njihovim samostojnim razvojem vedno vec skupnega in na koncu dosežejo zlitje ali pa obdržijo samo sebe ter ostanejo individumi.Tu so možne razne špekulacije in možne so obe poti.
Jaz se nagibam k temu da se razvijamo kot individumi, ki sodelujejo saj se nekako potrebujemo.Iz tega je možen sklep, da se tudi naš stvarnik še razvija.Možni so še vedno drugi drugačni sklepi in vsak ki mi reče da ve kako je v resnici zagotovo ne ve.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: (slab) sex slab?
Reply #115 - 22.07.2003 at 12:08:19
 
natural wrote on 22.07.2003 at 11:59:22:
Jaz vidim posameznike, ki se razvijajo  s pomočjo okolice.In vidim posameznike, ki razvijajo svojo okolico.

Postavlja se vprašanje ali posamezniki najdejo z njihovim samostojnim razvojem vedno vec skupnega in na koncu dosežejo zlitje ali pa obdržijo samo sebe ter ostanejo individumi.


Zakaj jih vidiš ločeno oz. zakaj jih ločuješ? Ko se nekdo razvija s pomočjo okolice, se okolica avtomatsko razvija z njim. In seveda, če nekdo "razvija" okolico, v resnici razvija sebe.

In tud tu v tem odstavku ni tistega "ali". Zlitje je potrebno, zato, da individum (p)ostane individum, ne glede na to, kako se je posameznik razvijal. Vse ostalo je in mora biti prostovoljno oz. odločitev srca.

Po moje...



Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: (slab) sex slab?
Reply #116 - 22.07.2003 at 12:14:55
 
Individum ne obstaja brez celote.Nasprotja ustvarjajo nekaj novega.Ying Yang.Potrebujemo oboje in se ne smemo navezati na eno od teh opcij.Ne trdim samo razmišljam dragi moji.Tako vidim,tako si razlagam kar vidim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: (slab) sex slab?
Reply #117 - 22.07.2003 at 12:27:13
 
natural, a hkratna enost (zlitje) in razlicnost (individualnost) tko v poti kot tudi v cilju ti pa ni ciz jasna?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: (slab) sex slab?
Reply #118 - 22.07.2003 at 13:32:48
 
Quote:
... da sta tko "dober" seks in "slab" seks ...

Grin
Vse je u glav!
Problem je le v tem, da nekateri ta manjšo hočte s ta večjo obvladat ...
... pa brez da bi ta manjši sploh priložnosti za raziskovanje dal ... in posledično mrbit sozvočje s ta velko.
Ma, tko zihr še na gušt ne morte prit ... kaj šele v transcedentalne širjave ...
Po moje bi res nucal, če bi pri "marjeticah in čebelcah" začel ... Pa z andahtjo.  Grin
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: (slab) sex slab?
Reply #119 - 22.07.2003 at 14:11:29
 
Stvari samo so.Različna dejanja imajo različne posledice.In tudi te samo so.Mi jih označujemo, kot dobre in kot slabe čeprav ni nobena stvar samo dobra ali slaba.Zopet samo je.Potrebno je gledati preko etiket ter spoznavati različne možnosti uporabe elementov stvarstva.Zaznava,spoznavanje,obvladovanje,posnemanje,kreativnost.
Bodite kreativni ne glede na to kaj počnete.Delujte.Aryan deluje, ko opušča seks,mi delujemo, ko seksamo.Delujemo vsi, torej se razvijamo vsi.Mi smo kreativni pri seksu,aryan je kreativen pri neseksu.Posledice se bodo itak pokazale in ce komu ne bodo všeč se bo pričel drugače vesti.In to je to.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10