Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 15645 times)
aryan
Ex Member




Re: Ekološka zavest in religioznost kot simptom
Reply #30 - 18.04.2003 at 14:35:38
 
t wrote on 18.04.2003 at 11:01:23:
Aryan,

po tvoji logiki služenja vsakdo rabi svojga gospodarja  Shocked.

tako je. a mi lahko poves en primer, kjer ti nisi mel nbenga gospodarja nad sabo.
Quote:
ljubezen pa se na tem nivoju ne more dogajati

ljubezen je delovanje in to takrat ko je razmerje med mojim interesom in interesom ljubljenega bolj nagnjeno na stran interesa ljubljenega.

vse ljubezni, bodisi kratkotrajne, dolgotrajne ali vecne se dogajajo po tem principu. ce mas ti ksno drgacno idejo jo prosim razlozi, ampak ne le teoreticno, ampak navedi tud primer.

Quote:
logika ljubezni in logika služenja namreč že po defoltu ne gresta skupaj.

eno brez druzga ne more. za ljubezen morta bit dva. ob tem se dogaja medsebojno sluzenje skupnemu interesu, ali interesu svojega ljubljenega.

Quote:
Ljubezen je sprejemanje, ki se dogaja na področju enakosti, logika služenja pa se dogaja na področju gospodarja in hlapca

ljubezen ni bila nikol, zdej ni in tud nikol ne bo sprejemanje, temvec sprejemanje in dajanje, pri cemer je zelja po dajanju ljubimca ali ljubljenega vecje kot sprejemanja.

Quote:
(bistvo gospodarja je njegova absolutnost v tvojem primeru absolutnost Boga, ki niti sam zase ne more biti svoboden).

tega nism razumel ciz kaj si hotu povedat, dej bl razloz.

Quote:
To, kar pa jaz čutim je tebi popolnoma nedostopno in izven tvojega dometa.

kaj je to kar ti cutis, in zakaj je to izven mojega dometa?

Quote:
Ti postavljaš celoten problem na nivo svobodne volje (to pa je koncept, ki v Vedah nima nobene posebne veljave - ampak si ga tam pobral zato, ker bereš anglosaksonske prevode, ki tudi Vede gledajo predvsem znotraj svojega krščanskega kulturnega konteksta, zato ti močno priporočam, da se raje lotiš Biblije in krščanstva saj boš le tako lahko vsaj deloma lahko spoznal tudi to, kar te tako muči).

no pa smo spet pr Vedah. Vsa vedska literatura je povzeta v Vedanta-sutri. Vedanta-sutra govori o Bogu, o individialni dusi, naravi (energijah), o casu in o delovanju. svobodna volja je esenca zivljenja in zavesti. brez volje, ostane samo materija. individualne duse majo omejeno/relativno svobodno voljo, medtem ko ima Bog neomejeno in absolutno voljo. individualna dusa se ima moznost odlociti sluziti Bogu preko njegove notranje energije ali pa mora pod "prisilo" sluziti Bogu preko njegove zunanje energije.

drgac te pa se enkrat sprasujem od kje ti ideje da jaz poslusam/studiram Vede pod vodstvom nekoga ki prihaja iz krscanskega ozadja itd. jaz za razliko od tebe ne berem leksikonov, enciklopedij in slovarjev oseb ki imajo omejene informacije glede raznoraznih tem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ekološka zavest in religioznost kot simptom
Reply #31 - 18.04.2003 at 15:18:56
 
Quote:
drgac te pa se enkrat sprasujem od kje ti ideje da jaz poslusam/studiram Vede pod vodstvom nekoga ki prihaja iz krscanskega ozadja itd. jaz za razliko od tebe ne berem leksikonov, enciklopedij in slovarjev oseb ki imajo omejene informacije glede raznoraznih tem.


???Oprosti stari, ampak tole, s čimer si me včeraj učil, je hudo omejeno:

Quote:
Chapter 6. Sankhya-yoga
TEXT 29  

sarva-bhuta-stham atmanam  
sarva-bhutani catmani  
iksate yoga-yuktatma  
sarvatra sama-darsanah

SYNONYMS  

sarva-bhuta-stham--situated in all beings; atmanam--the Supersoul; sarva--all; bhutani--entities; ca--also; atmani--in the self; iksate--does see; yoga-yukta-atma--one who is dovetailed in Krsna consciousness; sarvatra--everywhere; sama-darsanah--seeing equally.  

TRANSLATION  

A true yogi observes Me in all beings, and also sees every being in Me. Indeed, the self-realized man sees Me everywhere.  

PURPORT  

A Krishna conscious yogi is the perfect seer because he sees Krishna, the Supreme, situated in everyone's heart as Supersoul (Paramatma). Isvarah sarva-bhutanam hrd-dese 'rjuna tisthati. The Lord in His Paramatma feature is situated within both the heart of the dog and that of a brahmana. The perfect yogi knows that the Lord is eternally transcendental and is not materially affected by His presence in either a dog or a brahmana. That is the supreme neutrality of the Lord. The individual soul is also situated in the individual heart, but he is not present in all hearts. That is the distinction between the individual soul and the Supersoul. One who is not factually in the practice of yoga cannot see so clearly. A Krishna conscious person can see Krishna in the heart of both the believer and the nonbeliever. In the smrti this is confirmed as follows: atatatvac ca matrtvac ca atma hi paramo harih.  
The yogi sees equally because he sees that all living entities, although in different situations according to the results of fruitive work, in all circumstances remain the servants of God. While in the material energy, the living entity serves the material senses; and while in spiritual energy, he serves the Supreme Lord directly. In either case the living entity is the servant of God. This vision of equality is perfect in a person in Krishna consciousness.


če tega ne veš, potem ti ni pomoči. (tole so zame omejeni viri vzeti izven konteksta in interpretirani v krščanskem slogu)


8)Dih je vse in vse je dih. 8)


aleluja

Back to top
« Last Edit: 18.04.2003 at 16:33:49 by t »  

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ekološka zavest in religioznost kot simptom
Reply #32 - 18.04.2003 at 17:25:05
 
ten-nej : ce se jaz prav spomnem si ti ta verz neki omenju, in jaz sem ga sam bolj podrobno pastal. drgac je to iz bhagavad-gite 6.29, kot si tud sam napisu.

kje je tuki kej krscanskega? bhagavad-gita je teisticna razprava, kjer sri krishna (bog) govori o sebi svojemu prijatelju arjuni. a ti mogoce govoris o kateri drugi giti slucajno?

p.s. : na velik mojih vprasanj se nisi odgovoru, se iz prejsnega posta.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ekološka zavest in religioznost kot simptom
Reply #33 - 18.04.2003 at 19:00:16
 
Quote:
ten-nej : ce se jaz prav spomnem si ti ta verz neki omenju, in jaz sem ga sam bolj podrobno pastal. drgac je to iz bhagavad-gite 6.29, kot si tud sam napisu.

kje je tuki kej krscanskega? bhagavad-gita je teisticna razprava, kjer sri krishna (bog) govori o sebi svojemu prijatelju arjuni. a ti mogoce govoris o kateri drugi giti slucajno?

p.s. : na velik mojih vprasanj se nisi odgovoru, se iz prejsnega posta.



Aryan,
krščansko je dojetje Krišne kot nekakšnega Kristusa in se lepo vidi v določenih prevodih - tudi v temu, ki si napastal ti. Zraven pa nisi podal nobenega komentarja, ki bi mi povedal kako celo zadevo vidiš ti (to kar me v topicu zanima) pokazal si kako gleda en ozek pogled Vedskih interpretacij, ki je po mojem mneju zelo zavajajoč, če ne popolnoma zgrešen. Tisto, kar sem ti podal je pač neko moje mini dojetje nekega dela Ved (lahko bi ga našel tudi na 4.35 in 5.18 ).

Zato ti tule v tvoje veselje napastam še nekaj drugih interpretacij, ki gredo večinoma na isto temo:

http://www.bhagavad-gita.org/Gita/verse-06-24.html

Because of perceiving the (same) Self (abiding) in all beings and all beings (abiding) in the (same) Self; a yogi, who is in union with the Self, sees everybeing with an equal eye. (See also 4.35) (6.29)
(http://eawc.evansville.edu/anthology/gita.htm)


http://www.bhagavad-gita.us/bhagavad-gita-6-29.htm
A true yogi observes Me in all beings and also sees every being in Me. Indeed, the self-realized person sees Me, the same Supreme Lord, everywhere.


English Translation - Swami Gambhirananda
6.29 One who has his mind Self-absorbed through Yoga, and who has the vision of sameness every-where, see this Self existing in everything, and every-thing in his Self.

English Translation - Dr. S Sankaranarayan
6.29. He, who has yoked the self in Yoga and observes everything equally perceives the Self to be abiding in all beings and all beings to be abiding in the Self.

English Translation - Swami Sivananda
6.29 With the mind harmonised by Yoga he sees the Self abiding in all beings and all beings in the Self; he sees the same everywhere.

English Translation - Sri Adidevananda
6.29 He whose mind is fixed in Yoga sees equality everywhere; he sees his self as abiding in all beings and all beings in his self.
(http://www.gitasupersite.iitk.ac.in/)


bandhur âtmâtmanas tasya yenâtmaivâtmanâ jitaa  
anâtmanas tu shatrutve vartetâtmaiva shatruvat
Dem ist das Selbst sein eigner Freund, der durch das Selbst das Selbst besiegt;
Doch kämpft es mit der Außenwelt, dann wird das Selbst sich selbst zum Feind.
(http://home.t-online.de/home/hanumans/gita-6.htm)


Sarvabhootasthamaatmaanam sarvabhootaani chaatmani;
Eekshate yogayuktaatmaa sarvatra samadarshanah.
29. With the mind harmonised by Yoga he sees the Self abiding in all beings and all beings in the Self; he sees the same everywhere.
(http://www.dlsmd.org/scriptures/bgch6.htm)

He is a perfect yogi who, by comparison to his own self, sees the true equality of all beings, in both their happiness and their distress, O Arjuna!


Such a yogi, who engages in the worshipful service of the Supersoul, knowing that I and the Supersoul are one, remains always in Me in all circumstances.
(http://www.iskcon.org/sastra/bg_6b.html)


A yogi, who is in union with the Supreme Being, sees every being with an equal eye because of perceiving the omnipresent Spirit abiding in all beings, and all beings abiding in the Supreme Being.
(http://www.sacred-texts.com/hin/gita/agsgita.htm)



Who is a yogi?

Supreme bliss comes to a Self-realized yogi whose mind is tranquil, whose desires are under control, and who is free from sin (or faults). (6.27) Such a sinless yogi, who constantly engages his or her mind and intellect with the Eternal Being (Brahm), easily enjoys the infinite bliss of contact with Brahm. (6.28 ) Because of perceiving the omnipresent Eternal Being (Brahm) abiding in all beings, and all beings abiding in the Eternal Being; a yogi, who is in union with the Eternal Being, sees every being with an equal eye. (6.29) Those who perceive Me in everything and behold everything in Me, are not separated from Me, and I am not separated from them. (6.30) The non-dualists, who adore Me as abiding in all beings, abide in Me irrespective of their mode of living. (6.31) One is considered the best yogi who regards every being like oneself, and who can feel the pain and pleasures of others as one’s own, O Arjun. (6.32)
(http://www.sacred-texts.com/hin/gita/agsgita.htm)

29
A true yogi observes Me in all beings and also sees every being in Me. Indeed, the self-realized person sees Me, the same Supreme Lord, everywhere.  

Aurobindo:
29. The man whose self is in Yoga, sees the self in all beings and all beings in the self, he is equal-visioned everywhere.
(http://intyoga.freeservers.com/bg_06.htm)


29
A true yogi observes Me in all beings and also sees every being in Me. Indeed, the self-realized person sees Me, the same Supreme Lord, everywhere.
(http://www.ishwar.com/holy_bhagavad_gita/chapter06.html)


Kot vidiš se med sabo precej razlikujejo, čeprav prevajajo vsi eno in isto, jaz sem pač zadevo samo skrajšal (odpikal sem jogija in gospoda) in povzel v svoj prosti prevod "Vse je v duhu in duh je v Vsem" gre pač za razumevanje in prevajanje besede atman, ki jo angleži najraje interpretirajo kot dušo ali naddušo, sam sem jo razumel bolj kot duha, čeprav bi bilo bolj pravilno, če bi jo prevedel kot sebstvo.


Zadeva pač predstavlja neko spoznanje, ki pa ga lahko interpretiraš na več načinov.


Na tvoja vprašanja pa odgovorim, ko ti odgovoriš na vprašanja topica (tako kot so zastavljena) 8)



uživaj


Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ekološka zavest in religioznost kot simptom
Reply #34 - 18.04.2003 at 21:33:17
 
He he Aryan našel sem ti slovanske brate, evo Gite:
(iz angleščine (A.C.Bhaktivedanta Swami))
http://bhagavatgita.cjb.net/


ŠESTO POGLAVLJE


Dhyana-yoga


Stih 29


sarva-bhuta-stham atmanam
sarva-bhutani catmani
iksate yoga-yuktama
sarvatra sama-darsanah

sarva-bhuta-stham - koja se nalazi u svim bićima; atmanam - Nad-dušu;   sarva
- svim; bhutani - bićima; ca - također; atmani - u jastvu; iksate - tako vidi; yoga-
-yukta-atma - onaj tko je došao u dodir sa svjesnosti Krsne;     sarvatra - svuda;
sama-darsanah - jednako vidi

PRIJEVOD


Pravi yogi Me vidi u svim bićima i sva bića vidi  u  Meni.  Samospoznata
duša svuda vidi Mene, istog Svevišnjeg Gospodina.

SMISAO


Vizija yogija svjesnog Krsne je savršena, jer vidi da se Krsna, Svevišnji, nalazi u
srcu  svih  živih bića kao Nad-duša (Paramatma).  Isvarah sarva-bhutanam  hrd-
-dese 'rjuna tisthati.  Gospodin  se  u  obliku  Paramatme nalazi i u srcu psa i u
srcu brahmane.  Savršeni yogi zna da je Gospodin vječno transcendentalan i da
ne  podliježe  materijalnom  utjecaju kada je prisutan u psu ili brahmani.   To  je
Gospodinova vrhunska nepristranost.  Osobena  duša  se također nalazi u srcu,
ali nije prisutna u svim srcima.  To  je razlika između osobene duše i Nad-duše.
Onaj tko ne primjenjuje yogu s  ozbiljnošću  ne  može  to  jasno  vidjeti.  Osoba
svjesna  Krsne  može  vidjeti  Krsnu  i u srcu vjernika i u srcu nevjernika.  To  je
potvrđeno  u  smrti  na sljedeći način: atatatvac ca matrtvac ca atma hi paramo
harih.  Pošto  je izvor svih bića,  Gospodin je kao majka i izdržavatelj.  Kao  što
majka  nije  pristrana  prema  svojoj  djeci,  vrhovni  otac  (ili majka) nije pristran
prema živim bićima. Zato se Nad-duša uvijek nalazi u svakom živom biću.
 Pored toga,  svako živo biće se nalazi u Gospodinovoj energiji.  Kao što će biti
objašnjeno u sedmom poglavlju,  Gospodin ima dvije osnovne energije - duhovnu
(ili višu) i materijalnu (ili nižu).  Iako  je  živo biće dio više energije,  uslovljeno  je
nižom energijom; živo biće je uvijek Gospodinova energija.  Svako  živo  biće se
nalazi u Njemu na ovaj ili onaj način.
 Yogi vidi sve jednakim očima, jer vidi da sva živa bića, iako se nalaze u raznim
situacijama  ovisno  o  rezultatima plodonosnih aktivnosti,  u  svim  okolnostima
ostaju  sluge  Boga.   Dok  se  nalazi  u  materijalnoj  energiji,   živo  biće  služi
materijalna čula,  a  kada  je  utemeljeno u duhovnoj energiji,  neposredno  služi
Svevišnjeg  Gospodina.  U  svakom  slučaju,  živo  biće  je  sluga Boga.  Osoba
svjesna Krsne ima savršenu viziju jednakosti.

<<< I >>>


hare krsna hare krsna
krsna krsna hare hare
hare rama hare rama
rama rama hare hare

slab prevod iz slabega angleškega prevoda???
(tile krišnovci nimajo za burek)

uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ekološka zavest in religioznost kot simptom
Reply #35 - 18.04.2003 at 21:41:20
 
ponavad mas dvoje vrst interpretatorjev. eni so monisti, drugi so sluge.

monisti pravjo da je vse brahman, se prav sem tud jaz brahman in to pomen da sem jaz bog, sam da se tega se ne zavedam. vse to okol mene pa je maya (iluzija) in nima nbene prave vrednosti, zato se ne mislim sekirat. po moje bi se ti kr zelo hitr lahko poistovetu s takim nacinom razmisljanja, in po moje okol 99% tega foruma.

zal pa ta "monisticni" koncept ne deluje v praksi, kar pa redko kater prizna. seveda pa scasoma sami dojamejo, vendar se rajs umaknejo v samoto in od tam naprej prakticirajo v skladu z vedam tko kot je. najvecji monist vseh casov je bil sankaracarya. ampak tud on je na konc spremenil svojo interpretacijo.

se mal za v tvoj repertoar.

Veda means knowledge, and anta means the end. In other words, proper understanding of the ultimate purpose of the Vedas is called Vedanta knowledge.

A sutra is a code that expresses the essence of all knowledge in a minimum of words. It must be universally applicable and faultless in its linguistic presentation; this is the definition of sutra according to Vayu and Skanda Puranas.

Knowledge which is given in the Vedanta-sutra is supported by the Upanisads. Vedanta-sutras are known as nyaya-prasthana, legitimate logic and argument concerning cause and effect giving the conclusive understanding of the sruti-prasthana, the Upanishads .

Vedanta-sutra, which consists of codes revealing the method of understanding Vedic knowledge, is the concise form of all Vedic knowledge. It begins with the words athato brahma-jijnasa: "Now is the time to inquire about the Absolute Truth". The human form of life is especially meant for this purpose, and therefore the Vedanta-sutra very concisely explains the human mission. According to the great dictionary compiler (Kosakara), Hemacandra, Vedanta refers to the purport of the Upanishads and the Brahmana portion of the Vedas.

The Vedanta-sutras are also known by the following different names:

 

(1) Brahma-sutra

(2) Saririka-sutra

(3) Vyasa-sutra
(4) Badarayana-sutra

(5) Uttara-mimamsa

(6) Vedanta-darsana

The Vedanta-sutra consists of four chapters. The first two chapters discuss the relationship of the living entity with the Supreme Personality of Godhead. This is known as sambandha-jnana, or the knowledge of relationship.

The third chapter describes how one can act in his relationship with the Supreme Personality of Godhead. This is called abhideya-jnana.

The fourth chapter describes the result of such action. This is known as prayojana-jnana.

Because the Vedanta-sutra is in codes which contain a lot of knowledge, it required commentaries (bhashyas).

Sripada Sankaracharya wrote his commentary on Vedanta-sutra based on monism (advaita - not two). He established that God and the living entity are one. Not accepting the transformation of the energy of Absolute Truth, which is the actual explanation of th e Vedanta-sutra, he introduced the theory of illusion. He claimed that everything is one with Supreme.

There are other (theistic) commentaries by vaishnava acharyas:

Nimbarka - dvaitadvaita (oneness and dualism)
Vishnuswami - suddhadvaita (purified oneness)
Ramanujacharya - visistadvaita (specific oneness)
Madhvacharya - dvaita (dualism)
Baladeva Vidyabhusana - acintya bhedabheda (inconceivable oneness and difference)

In each of these commentaries, the Supreme Personality of Godhead is established as the cause of all causes, the cosmic manifestation is established as transformation of His inconceivable energies, and devotional service is described very explicitly.

jaz sem praktikant linije ki prihaja od Srila Baladeva Vidyabhusana, se prav ene izmed teisticnih sol. absolutna resnica je tko al tko ena, vecno vspostavljena. ce nekdo "spekulira" oz. ugiba o njej s svojimi omejenimi zmoznostmi, to ne spremeni vecnih dejstev.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ekološka zavest in religioznost kot simptom
Reply #36 - 18.04.2003 at 22:02:36
 
In ko človek vidi takšne prevode, lahko spozna še en negativen ekološki vidik religije - koliko dreves umre, če se takšno skropucalo od prevoda svetovnega klasičnega dela slučajno natisne?

(in ponavadi se, saj so strokovnjaki na teh področjih ali predragi, preveč zaposleni ali pa jih ni, poleg tega, da je to najbrž edina prava interpretacija, ki jo ubogi zavedenci smejo brati - kanonska knjiga)


Da ne govorimo o duhovni škodi, ki jo povzročajo ???


Koliko dreves pade zaradi raznih Stražnih stolpov, Družin in podobnega propagandnega materiala?

Pa sveče pa vse to ???

Veliki Duh jih nima rad ???

Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ekološka zavest in religioznost kot simptom
Reply #37 - 18.04.2003 at 22:21:25
 
ten-nej : komu pa ti zaupas?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ekološka zavest in religioznost kot simptom
Reply #38 - 18.04.2003 at 22:29:51
 
Verjamem samo sebi, temu kar vem in tistim za katere mislim, da me lahko kaj naučijo 8)



Zaupam v svoj ki, v svojega duha Wink



Zaupam družini (kri ni voda), prijateljem, krvnim bratom in sebi 8)


pa užitku 8)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ekološka zavest in religioznost kot simptom
Reply #39 - 18.04.2003 at 22:39:10
 
t wrote on 18.04.2003 at 22:29:51:
Verjamem samo sebi, temu kar vem in tistim za katere mislim, da me lahko kaj naučijo

kdo pa si ti?

Quote:
Zaupam v svoj ki, v svojega duha Wink

se prav sta ti, in tvoj ki razlicni stvari? drgac bi blo rect "moj ki" nesmiselno. kako je pol se vedno lahko vse duh, in duh je vse? oz. vse je ki, in ki je vse?

Quote:
Zaupam družini (kri ni voda), prijateljem, krvnim bratom in sebi

sam da se maste fajn...

Quote:
pa užitku 8)

...in da je dolgotrajen in pristen
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ekološka zavest in religioznost kot simptom
Reply #40 - 18.04.2003 at 23:03:46
 
Quote:
kdo pa si ti?

se prav sta ti, in tvoj ki razlicni stvari? drgac bi blo rect "moj ki" nesmiselno. kako je pol se vedno lahko vse duh, in duh je vse? oz. vse je ki, in ki je vse?




Sem, ki sem 8)

Če jaz in moj ki ne bi bila eno in isto, to ne bi bil moj ki, ker pa je ta izrazni del govorice (jezik), linearne narave, ti moram stvari povedati v nekem zaporedju - lahko sem sicer tiho, ali pa ti kaj narišem, vendar je le malo možnosti, da bi tvoj um bil to sposoben dojeti (glede na to, da mu že običajne pocedi delajo take težave Wink

Ker tedaj, ko rečem vse tudi mislim vse - ti tega ne moreš KER SI SLUGA, jaz lahko KER SEM BRAHMAN.

in DUH JE VSE IN VSE JE DUH

in KI JE VSE TOREJ VSE JE KI


TI tega NE RAZUMEŠ
JAZ pa RAZUMEM 8)


TI imaš NESMRTNO DUŠO
JAZ je NIMAM


jaz UŽIVAM
ti pa ne Wink
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ekološka zavest in religioznost kot simptom
Reply #41 - 18.04.2003 at 23:12:15
 
ten-nej : blagor teb.

drgac pa, ce je vse brahman, pol sem tud jaz brahman, a ne? a se ti zdi da si ti jaz, in jaz ti? kako to da se pogovarjava pol sploh in zakaj se ob tem tako vznemirjas?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ekološka zavest in religioznost kot simptom
Reply #42 - 18.04.2003 at 23:25:17
 
Si kar misleš, da si 8)


zarad mene 8)


uzhivaj 8)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ekološka zavest in religioznost kot simptom
Reply #43 - 18.04.2003 at 23:36:42
 
Quote:
ten-nej : blagor teb.

zakaj se ob tem tako vznemirjas?


Temu se reche projekcija sebe (in svojih občutkov) na nekoga drugega.

Tudi, če bi bila skupaj na piru, bi ti o mojih občutkih vedel le malo, tu pa nisva na pivu, zato je moj edini odgovor na tvoje vprašanje, da projeciraš svoje občutke name.

upam, da ti to koristi


Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ekološka zavest in religioznost kot simptom
Reply #44 - 18.04.2003 at 23:38:30
 
ten-nej : ok, ce ti tko cutis in pravs...

po moje je najboljs, da gres res kr naprej uzivat.

kokr ti bo pac ratal  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5