Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 15643 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ekološka zavest in religioznost kot simptom
Reply #45 - 18.04.2003 at 23:53:52
 
Aryan,

sam ne se sekirat


sej bo


baje, da je zemlja univerzalno zdravilo Wink
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ekološka zavest in religioznost kot simptom
Reply #46 - 19.04.2003 at 02:07:11
 
* eno brez druzga ne more. za ljubezen morta bit dva. ob tem se dogaja medsebojno sluzenje skupnemu interesu, ali interesu svojega ljubljenega. *
ta mi je zanimiva ... a je možno da je ljubezen, četrti nivo, samo finalni preizkus, najvišje možno zadovoljstvo ki ga lahko doživimo v mayi. ta nivo od nas zahteva ljubezen do drugega, neizmerno ljubezen do drugega, pa četudi je ta drugi moj višji jaz, ali bog po domače.
hkrati je ta najbolj nenavadna, najvišja energija dvojnosti, prehod v subtilnejše nivoje in kot da to še ni dovolj, je še prvo od 'čustev' od 'občutkov' od 'čutov' koneckoncev, ki ga 'čutimo' drugače, kot smo vse do sedaj. saj je najmanj materialen, najmanj 'trd' ... najfinejši ... najsubtilnejši filing ever.
 
drgač pa tale duh ... ta duh o katerem govorita je u bistvu substanca se men zdi.
ljubezen.
zdej a je to BOG - kreator ... to pa ... to je beyond u bistvu.
se reče ... a smo mi vsi iz substance, katera je del njega in katere del je verjetno on.
da prenesem na normalnega človeka.
zamisli si v mislih svoj svet.
in si predstavlji ljudi.
ki so iz tvojih misli.
substanca od katere oni živijo je misel in tudi ljubezen in vse ostalo ... ampak, glavna substanca njih je misel, misel z atributi ostalega.
in to isto bi lahko naredu u igrci.
igrci ki bi se sama igrala in se sama gradila, no osnovi popreje določenih pravil.
kaj bi bla substanca?
elektrika?
al v končni fazi moja zavest, ki povzroči da valovna funcija kolapsira in se fizično manifestira ena od realnosti. ali pač zavest nekoga drugega.

evo

na višjem nivoju to ni misel ampak je ljubezen.

in to je to

četrti nivo in naprej je božji del človeka in njegovega bivanja na zemlji.
spodnji del je živalski del ... nikomur ga ni treba zanikat, ne, omogočite mu življenje boga. pomagajte mu da vas vzljubi, vzljubite ga vi.
MI VSI


hočem pa rečt, da če govoriš o duhu, pomoje govoriš o maximumu o čemer veš govort.

klele sm o tem že pisu enkrat http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=103054030...
... pa tud na atmanih in brahmanih nekje, pa ne najdem.

in duha jest nebi enaču s kijem
pomoje ki izhaja iz duha ... in je substanca (če tko hočeš) ki je ista kot duh, samo da je duh pač še več ... veliko več.
ki ... recimo ... napaja enega od nivojev, je substanca enega od nivojev recmo.
a?
t wrote on 18.04.2003 at 23:03:46:
Ker tedaj, ko rečem vse tudi mislim vse - ti tega ne moreš KER SI SLUGA, jaz lahko KER SEM BRAHMAN.

in DUH JE VSE IN VSE JE DUH

in KI JE VSE TOREJ VSE JE KI


TI tega NE RAZUMEŠ
JAZ pa RAZUMEM 8)


TI imaš NESMRTNO DUŠO
JAZ je NIMAM


jaz UŽIVAM
ti pa ne Wink


bi se pa kr strinju s tabo ... edin pri nesmrtni duši ... kle se postavm na drugo stran.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ekološka zavest in religioznost kot simptom
Reply #47 - 19.04.2003 at 05:39:42
 
ok

substanca je zame podstat, nekaj kar naj bi zapolnilo obliko,
duh je samooblikujoča se substanca (substanca mi diši po materiji), - duh je več kot oblika (duh ni kost)
ki dojemam kot duh, kot vzdušje, ki lahko iz mene raste in se jaz iz njega napajam
ljubezen je zame harmonija vsega, igrica, ki se sama igra, to naj bi bila pesem (zame življenjski duh)
energija zame predstavlja potencial nečesa, kar se lahko spremeni v moč (energija ni ki ali duh, je pozitivna ali negativna)
moč je sproščanje količine energije v nekem določenem času (količina energije je omejena)
čas je enota poti in trajanja (vendar v večnosti izgubi svoj pomen - tako kot ga energija dobi)
praznina pa je nekaj v čemer se vse dogaja (praznina ni nič, je več kot nič)
moja volja je moj poskus harmoniziranja celote

in kdo sem jaz?


pesnik in filozof
(te nay)



(kar pa ostane je iluzija - maya)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Ekološka zavest in religioznost kot simptom
Reply #48 - 19.04.2003 at 10:21:45
 
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ekološka zavest in religioznost kot simptom
Reply #49 - 19.04.2003 at 10:55:44
 
Ali se je že kdo vprašal, koliko dreves je padlo za vse križe?




aleluja
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ekološka zavest in religioznost kot simptom
Reply #50 - 19.04.2003 at 10:59:00
 
ten-nej : a se ti kdaj vprasas zakaj sploh si?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ekološka zavest in religioznost kot simptom
Reply #51 - 19.04.2003 at 11:06:43
 
Aryan,
kaj pa ti?



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ekološka zavest in religioznost kot simptom
Reply #52 - 19.04.2003 at 11:14:15
 
ten-nej : kaj pocnes kej drgac?
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Ekološka zavest in religioznost kot simptom
Reply #53 - 19.04.2003 at 11:17:04
 
Pejta na chat. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ekološka zavest in religioznost kot simptom
Reply #54 - 19.04.2003 at 11:23:32
 
ten-nej : ti mi sam se prosim razloz, zakaj se ti zdi da se vsi na tem svetu skos neki sekirajo in da so vsi skos zamorjeni, da jim mors stalno ponavljat "da naj se ne sekirajo" in da naj "uzivajo". a s tem sebe sugeriras al kaj?


ce se sebe tezko prepricas da se ne sekirat, kako pol upas da ti bo to uspel pr drugih. ljudje mamo stalno probleme kot so rojstvo, smrt, bolezen in ostarelost + se 100 drugih problemov, kot tebe npr. skrbi za naravo itd. men se zdi da sam rect "ne se sekirat" in "uzivi" ni lih ucinkovita metoda za njihovo razresitev. intoksikacije in droge ter spanje in sanjanje pa tud ne. a mas se ksn drug predlog kot sam ta dva?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ekološka zavest in religioznost kot simptom
Reply #55 - 19.04.2003 at 11:44:28
 
Aryan,

ko rečem "uživajte", je to podobno, kot da bi rekel, "bog vas blagoslovi", ali "imejte se maksimalno dobro", ali "bodite optimisti" ali "nazdravje" ali "živijo" in še kaj.

To je pač moje sporočilo, so moje želje za vse, pa čeprav nekateri tega ne dojamejo Smiley

Življenje je itak en sam problem - nekateri bi rekli, da je to bolezen za smrt (s čimer se strinjam).

Ja Aryan, življenje je kot ženske gate, kratko, usrano in krvavo 8)


Vedno pa je naša izbira ali bomo jamrali in žalovali, da smo prišli v to "dolino solz", ali pa bomo kaj naredili in živeli in uživali.


Konec, koncev pa nikoli ne vemo, kdaj nas bo stara gospa potrepljala po levi rami in nas povabila v večna lovišča - in Aryan tisto ni več življenje, tisto je smrt 8).



uživaj!



Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Ekološka zavest in religioznost kot simptom
Reply #56 - 20.04.2003 at 10:21:50
 
Quote:
Konec, koncev pa nikoli ne vemo, kdaj nas bo stara gospa potrepljala po levi rami in nas povabila v večna lovišča - in Aryan tisto ni več življenje, tisto je smrt


ten-nej , izjasni se zdaj ali smo po tvoje mi samo materialna telesa, ki živijo cca80 let, al smo še kaj več ?

ko praviš "smrt" kaj s tem mislis ?

a tvoj/naš duh  v večnih loviščih ne obstaja več ?






LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ekološka zavest in religioznost kot simptom
Reply #57 - 20.04.2003 at 10:33:53
 
indijanci radi lovijo. in oni so si pac nebesa/boljse zivljenje itd. predstavljal tko da tam "vecno lovis" se prav more bit ful dobr.

npr. tibetanci si predstavljajo nebesa kot da je tam zelo toplo (ker na himalajah je skos mraz), medtem ko indijci pravjo da je v nebesih zelo hladno (ker je v indiji skos vroce).

bistvo je, da mamo mi ene skrite upe po boljsem, ampak nam ni ciz jasn od kje prihajajo in ce so avtenticni in kako jih dosezt. tisti ki so iskreni, jih ta zelja vlece naprej in na konc tud najdejo prostor, kjer je mir, harmonija, blazenost, ljubezen in najbl vazn tud vecnost
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ekološka zavest in religioznost kot simptom
Reply #58 - 20.04.2003 at 21:17:00
 
Aryan:


Torej so nebesa stvar želje.


(Vsak si predstavlja nebesa po tem, česar mu manjka)

Zakaj si želiš absolutnega znanja?


(mogoče zato, ker nimaš niti minimalnega)



uzhivaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ekološka zavest in religioznost kot simptom
Reply #59 - 20.04.2003 at 21:24:56
 
tenej : no vids, zdej si koncno enkrat zadel. cudn je sam to da tega ze prej nis opazu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5