Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 16
(Read 190582 times)
stojchi
Ex Member




Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spoznaja
27.03.2003 at 22:04:45
 
Dragi moji
odpiram nov topik. Na pozitivkah je že kakih trideset mojih prispevkov, Smiley Wink Cheesy Grin  Shocked
http://www.gape.org/geeklog/public_html/search.php?mode=search&type=stories&auth...
prijazno te vabim, da si jih prebereš.
Rade volje ti bom odgovarjal na vsa tvoja vprašanja v zvezi s to tematiko, kar nekaj odgovorov pa se že nahaja na šesti strani, ki bi jih najraje prenesel sem, če bi jih znal.
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=104558966...
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #1 - 28.03.2003 at 11:36:34
 
Dragi moji,
nekdo me je vprašal, zakaj sem dal Maharajijevo učenje pod umetnost gibanja?
Iz preprostega razloga, ker tu gre za umetnost notranje izpolnitve, za umetnost gibanja diha.
Einstein je rekel nekako takole:" Kjer se konča misel, tam se začne bog."
Pred dva tisoč leti so bile v Palestini tri ločine, farizeji, saduceji in eseni. Eni so trdili, da vse izhaja iz razuma in da človek nima duše, drugi da jo ima, tretji pa so se učili iz nje, učili so se iz svoje notranje luči.
V zgodovini se vse ponavlja, vsak zase danes ve, kateri od današnjih ločin pripada.
Če ne vidim notranje svetlobe, sem v eni od prvih dveh, kar še ne pomeni, da ne bi mogel prestopiti v tretjo. Wink
Razsvetlenje ni nič drugega kot to, kar označuje ta beseda.
Človeka, ki vidi, ali čuti to notranjo svetlobo.
Nekateri jo enačijo z bogom.
Ob tej svetlobi lahko doživim tudi občutek blaženosti in jaz sem jo. Wink,
lahko pa jo seveda tudi ti, ali vsak, ki krene po tej poti notranjega spoznavanja svojega bistva, ali sebstva, kakor lepo pove titud.
Kar nekaj od vas se je že udeležilo video predstavitev, kjer je bilo predstavljeno Maharajijevo učenje. Splošno mnenje je bilo, da ni povedal nič novega, kar nekdo, ki ga to področje zanima ne bi že slišal.
Prem Rawatovo učenje vsebuje tri elemente:
Poslušanje, Smiley
Poglabljanje Wink in
Pomaganje (sebi in drugim)  Cheesy
Vedno gre za čutenje svojega bistva Roll Eyes, za razumevanje in učenje iz svojega bistva.
Torej o notranji luči, ali svetlobi, si slišal že dovolj,
ali pa  jo resnično vidiš znotraj sebe, je pa popolnoma druga stvar.
Pravi mojster te pripelje do praga lastnega spoznanja, do lastne modrosti in notranje svetlobe.
Celo življenje si usmerjal svojo pozornost navzven, zdaj pa ti je ponujena priložnost, da jo usmeriš navznoter in se začneš učiti iz svojega lastnega sebstva.  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #2 - 28.03.2003 at 12:46:37
 
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Natural
Guest




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #3 - 28.03.2003 at 12:56:08
 
Daj raje odpri nov topic z naslovom:Dajmo zdaj vsi napisati nekaj o najljubsi sekti.Če bi ti poznal zgodovino nastanka tvoje sekte bi morda malo manj vneto razlagal o tvojem ucenju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #4 - 28.03.2003 at 14:06:47
 
Navdušenje rojeva srečo in sreča rojeva navdušenje...
Upajmo, da bo to trajalo čimdalje, stojchi  Wink

Prav gotovo so v življenju lahko najbolj srečni tisti, ki so sposobni velikega navdušenja in velike vere...

Lepo njim... Grin

Ali pa tudi ne.. Preveč sem že videl grozno razočaranih navdušencev...
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #5 - 28.03.2003 at 17:34:44
 
dragi natural,
seveda jo dobro poznam zgodovino,
saj sem sam že osemindvajset let zraven.
Koliko dolgo pa si bil ti ???, ki tako "dobro" poznaš to "sekto" Shocked?

zakaj Maharajijevo učenje ni sekta?

Ker vse sekte temeljijo na nekih pravilih, ritualih in verovanjih. Tu ne gre niti za eno, niti za drugo niti za tretje, ampak za osebno izkustvo.
"Verjemi samo v to kar doživljaš znotraj sebe", pravi Maharaji.
in to ni težko, za to ne rabiš prepričevanja, ritualov ali verovanj.
Večino  od tisočpetsto ljudi, ki so sprejeli darilo Samospoznanja v Sloveniji sploh ne poznam, kakor večina od njih tudi ne pozna mene.
Tehnike greš lahko sprejet kamorkoli po svetu, ni nujno, da prav v sloveniji. Večina ljudi, ki jih to zanima, tako kot mene, imajo itak doma satelitske antene in vsak večer, če želijo lahko gledajo Maharajijev program.
Vse ostale informacije se da dobiti na internetu in če te zanima, si poglej moje prispevke ma www.enjoyinglife.org pod sekcijami lives,days in expressions
Tomi,
tudi sam sem jih videl precej, ampak nobenega od tistih, ki vidijo notranjo svetlobo  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #6 - 28.03.2003 at 17:47:26
 
natural wrote on 28.03.2003 at 12:56:08:
Daj raje odpri nov topic z naslovom:Dajmo zdaj vsi napisati nekaj o najljubsi sekti.Če bi ti poznal zgodovino nastanka tvoje sekte bi morda malo manj vneto razlagal o tvojem ucenju.


Me zanima, kaj si hotel s tem povedat. Namreč, vrgel si kost, nisi pa nič razložil. Pozitivne stvari poznamo iz Stojčijevih člankov. Ali je tudi kaj negativnega? Me res matra firbec. ???

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #7 - 28.03.2003 at 21:14:25
 
Evo, sem jest en site izbrskal, ki zgleda kritičen do M., nisem kaj dosti bral, kar sem prebral, je pa videt kot  da pišejo razočarani otroci, ki so izgubili očetovsko figuro oz. nekoga s katerim se bodo identificirali. Ima po mojem vsak guru najmanj en tak site.

http://realmaharaji.bravepages.com/Truth/truth.htm

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #8 - 28.03.2003 at 21:46:40
 
dragi bp,
res je niti enega mojstra v zgodovini ni bilo, ki ne bi imel nasprotnikov, kaj so pa z mnogimi storili, itak veš iz zgodovine.
Tukaj ni potrebno nobene filozofije. Stvar je zelo preprosta.
Ali vidiš notranjo svetlobo ali je pa ne.
Zakaj so njegovi nasprotniki zafrustrirani oni dobro vedo sami, radi pa bi pritegnili mojstrovo pozornost, kot si dobro napisal, kot majhni otroci. Wink
Kot sem že rekel je mojster samo ogledalo učencu, prav tako pa smo ogledalo tudi mi drug drugemu. Smiley
Ljudje, ki imajo težave, jih nimajo zaradi nekega mojstra, ampak izključno zaradi samega sebe.
Ker pa je človeška narava taka, da vsak raje meče krivdo za svoj neuspeh na druge, je pač tako kot je.
Vsa stvar je v tem, komu verjameš, ali bolje rečeno: koliko verjameš vase.
Recimo titud in natural, ki delujeta kot nekaka farizeja,  njiju njuna notranja svetloba očitno trenutno sploh ne zanima, če pa ju slučajno kdaj bo bosta že prišla na določen naslov, ki je omenjen v člankih na pozitivkah.
Iskrenost poštenost cenjenje in spoštovanje do sebe in drugih so osnovni elementi, ki nekomu odpirajo vrata srca. Wink
lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #9 - 28.03.2003 at 22:19:27
 
Quote:
Evo, sem jest en site izbrskal, ki zgleda kritičen do M., nisem kaj dosti bral, kar sem prebral, je pa videt kot  da pišejo razočarani otroci, ki so izgubili očetovsko figuro oz. nekoga s katerim se bodo identificirali. Ima po mojem vsak guru najmanj en tak site.

http://realmaharaji.bravepages.com/Truth/truth.htm

lp bp


Tolk enih navedb, ni pa nobene fotke.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #10 - 29.03.2003 at 00:47:06
 
Nekaj mojih pojasnil glede teh ex- premijev, to je tako smešno, kakor bi rekel "ex-človekov". Človek si toliko  kolikor čutiš človečnosti znotrraj sebe.
Torej, če bi za nekoga od vas trdil. da je pedofil, in bi na internetu  objavil neko njegovo fotomontažno sliko s člankom in vse skupaj dal še v časopise, koliko ljudi bi verjelo, da ta ki je na tej sliki ni to za kar ga  prikazuje ta slika?
Ljudje smo tako naivni, da verjamemo vsemu kar nekje nekdo napiše.
Ko je Maharaji prišel v ZDA je bil star trinajst let. V skoraj vseh državah so se infiltrirali kot njegovi učenci tudi agenti varnostnih služb z namenom kompromitirati ga, in preprečiti njegovo delovanje.
Če bi katerekoli hude obtožbe teh ex-ejev na njegov račun držale, bi že zdavnaj bil Maharaji v kakem ameriškem zaporu, tako pa so vse samo prazne govorice, katerim nihče, ki ima vsaj malo soli v glavi ne jemlje resno.
Ti ex-eji sami priznavajo, da ima Maharaji 12 milijonov učencev, teh ex-ejev pa je nekaj razočaranih sto.
Veliko ljudi se danes zaveda, da nekdo, ki ne privošči komurkoli bogastva, ni ravno zdrav v glavo in bogastvo je glavni očitek teh ex-ejev mojstru.
Mene kot laika bi zanimalo, le kaj ima ta mož za ponudit, da lahko pritegne tako velike množice ljudi, in da ima kar dvanajst milijonov učencev.
Ne samo da sem sam že zraven celih osemindvajset let, pred nekaj leti sem bil celo tri mesece v njegovi hiš in se srečeval z njim. Moram priznati, da so to eni mojih najprijetnejših spominov v življenju.
Pregovor pravi ne sodi, da ne boš sojen in modri upoštevajo ta dober nasvet. Wink
Sicer pa tudi tale forum jemljem podobno kot pozitivke in ne negativke. Dajmo drug drugemu tisto najlepše kar imamo v sebi in se spoštujmo in imejmo radi. Smiley Wink Cheesy Grin
če pa že kaj napišemo, pa raje stojmo za svojimi besedami.
Sam se nikoli ne skrivam in me vsak lahko pokliče ali mi piše mail, pripravljen pa sem se tudi soočiti s komerkoli. Na nekih internetnih straneh sta mi tudi dva anonima na mrtvo težila. Javno sem ju pozval, naj prideta ob določeni uri na določeno mesto, vendar sta se oba gospoda ukakala od strahu in nista prišla.  Grin
Nekaj naslovov za srce v slovenščini:
www.maharaji.net
www.tprf.org
www.ustanova-elanvital.si
Back to top
 
 
IP Logged
 
Natural
Guest




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #11 - 29.03.2003 at 20:13:31
 
Dragi prijatelj-iskalec resnice,
poglej, kako lahko trdis ,da nisem videl svetlobe ali slisal zvoka?Mislis da je tvoj mojster edini ,ki ti lahko to ponudi?Mislis da, ko ponavljas,vsaj mislim da,neko mantro(so hang ce se ne motim) in potem dozivis izkusnjo, da si prisel v stik z bistvom?Ali se sploh zavedas koliko mojstrov obstaja?Tvoj je zdruzil sant mat in nekaksen new age.Ne recem, da je to slabo vendar gre zopet za neko metodo, ki tvojo zavest omeji.Zavest bi moraliti svobodna ne pa, da jo vrzes in vkalupis v nekaj, kar ti nekdo predstavi kot metodo za razsvetljenje.Tradicija gurujev je v indiji zelo mocna.Ni pa nobene razlike med duhovniki,guruji in nami.Smo samo ljudje.Verjemi da sem se s tem podrocjem ukvarjal veliko casa in da si zelim da bi imeli vsi ti guruji moci, ki jih naj bi imeli.Svet bi bil potem res lep a tudi dolgocasen.Bog je v tebi.Ne potrebujes posrednika da ga spoznas.Stvari so preproste in ne zapletaj jih.Prenehajte z iskanjem gurujev in tako kot si sam dejal, ne krivimo drugih za svoje neuspehe pa tudi ZA USPEHE.In da.To je sekta.V tem se pac bova morala strinjati.Sekta je zame tudi krscanstvo,hinduizem...Vsi imajo najbolj prav a ne?Zivimo v resnici in je vseprisotna.Nima imena in nima oblike.Pac je.Svetloba je samo del tega- ni pa to vse.Tudi trava ki raste pred mojim oknom je resnica- ni pa vse.Objem mojega dekleta je resnica-ni pa vse...Upam da bos nekoc izgubil duhovni ego tako kot sem ga jaz.Vso sreco in verjemi mi prosim, da te popolnoma razumem ,kako se pocutis in kako razmisljas in kaj mislis pod svetlobo.Vendar ti svetujem da postanes kriticen do sebe in se zacnes sprasevati z najvecje sirine ki jo zmores.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Natural
Guest




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #12 - 29.03.2003 at 20:24:57
 
Toliko mojstrov in razvetljenih je v indiji kot  lacnih otrok.Pravijo da je to karma.Jaz pa pravim temu neznanje in nemoc, temu pravim realnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #13 - 30.03.2003 at 14:09:14
 
natural wrote on 29.03.2003 at 20:13:31:
Bog je v tebi.Ne potrebujes posrednika da ga spoznas.

kako pa to nardis sam lahko?

Quote:
Stvari so preproste in ne zapletaj jih.Prenehajte z iskanjem gurujev in tako kot si sam dejal, ne krivimo drugih za svoje neuspehe pa tudi ZA USPEHE.

kaj pa mormo pol iskat in kaj narest?

Quote:
Zivimo v resnici in je vseprisotna.Nima imena in nima oblike.

kako je pa pol to lahko resnica, ce necesa nima? kako je lahko resnica brez oblike oz. imena itd. Kaj pa so pol te oblike ki jih zdej lahko vidmo ali pa imena ki jih spoznamo, a te ne izvirajo iz resnice? Ce te oblike in ta imena ne prihajajo iz resnice, kako ji lahko potem recemo vseprisotna? Dej mal razloz.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Prem Rawat Maharaji umetnost notranjega spozna
Reply #14 - 31.03.2003 at 00:21:28
 
kako zabavno je brati tele poste Grin
kako zanimivo je primerjati poste od realme Smiley in aryana Smiley s posti jsta  Tongue in naturala ???

Resnica je zavest blaženosti, Roll Eyes bolj je človek blažen, bolj je v resnici Grin.
To je pa ja preprosto Shocked
Posledica resnice je jasnost razmišljanja in da bi prepoznal nekaj, kar je bolj jasnega od nečesa kar je manj, pa res ni treba biti posebej brihten.
Dovolj je že zdrava pamet.
Oprostita draga jst in natural,sama sta natresla že toliko protislovij v vajinih postih, da se z njimi res ne mislim ukvarjati.
Hkrati vama svetujem, da si ponovno prebereta moje članke, ker so nekatere vajine navedbe v popolnem nasprotju s tem kar sem jaz tam napisal.
Res je svetloba je znotraj nas, saj če je ne bi bilo, ne bi bil nihče živ. O tem sem pisal v članku klo(w)niranje, tudi božanska glasba je znotraj nas, kot je to telo njen instrument, vendar imamo nekateri od nas hudo hudo razglašene strune in potrebujemo mojstra, da nas nauči kako se jih uglasi. Shocked
in takega učitelja potrebujemo prav vsi, končno se pa itak nismo prav ničesar vživljenju naučili sami, še jesti ne. Wink
Resnica je kot božanska glasba. Eni smo brez posluha, drugi smo za to glasbo malo bolj nadarjeni, vsi pa moramo vežbati, saj pregovor pravi, da le vaja dela mojstra. Wink
Tudi prepoznanje tukajšnje pisarije enega in drugega avtorja je stvar zdrave pameti in talenta Wink
Sam ničesar ne prodajam, ker nimam kaj prodajati.
Do Maharajija sem pripeljal veliko ljudi, saj mora po tej notranji poti itak vsak sam in niti enega samega od njih ni, ki bi mi kdaj očital, da sem jih seznanil s to možnostjo, ki jo moj mojster ponuja, nasprotno, mnogi so mi za to izrazili celo hvaležnost.
Tudi Maharaji sam ničesar ne prodaja.
Tehnike ponuja zastonj, kar sem napisal v več člankih.
Pogoj za sprejem tehnik je iskrenost, poštenje, spoštovaje, v prvi vrsti do sebe in šele potem, do drugih.
Kot sem v eni od svojih pesmi na www.enjoyinglife.org napisal: res je, da ima vsak od nas svojo resnico, ampak nas je tako malo, katerim je resnica zavest blaženosti Roll Eyes
no in samo za tiste, ki bi jih zavest blaženosti utegnila kdaj zanimati, tudi pišem svoje članke Cheesy
ostali pa vedno lahko mirno preskočijo moje članke.
sprašujem pa se, le zakaj sem do zdaj dobil že toliko pohval  (in naj ti izdam skrivnost Shocked, da me niti hvala Kiss, niti graja ???, niti malo ne gane Wink
jaz uživam in pišem za svojo dušo Grin
dragi moj, draga moja uživaj še ti Grin
sicer pa, kaj nama pa drugega sploh preostane Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 16