Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 11
(Read 54510 times)
bp
Ex Member




Re: Erotika v duhovnosti
Reply #105 - 03.09.2002 at 15:37:12
 
Titud,

Jest si pa tudi erotičnost predstavljam kot življenski potencial in bi ga morda še najlažje predstavil v magičnem kvadrantu. Se sliši morda zanimivo, samo, da se verjetno ne sklada s tukajšnjim vidikom magičnosti.

Magični kvadrant recimo uporabljajo razne velike svetovalne hiše pri klasifikaciji podjetij in ni v bistvu prav nič magičen, ali pa tudi, kaj vem.

Gre za to da naprimer podjetje opredeliš z dvema med seboj neodvisnima osema. Prva se imenuje kompletnost in moč vizije, druga sposobnost izvedbe. In potem vsakemu podjetju določiš ti dve vrednosti in vse skupaj vneseš v koordinatni sistem, ki ga tvorita dve osi. Pri tem je pomembna površina kvadrata, ki ga tvorita izhodišče in točka, ki predstavlja obe vrednosti. Večja je površina, bolje naj bi bilo.

Podobno morda velja tudi vsaj za moške. Naše potencialne partnerke zanima naš življenski potencial. Ali pa morda kocka ali celo hiperkocka, kjer je tretja in morda ostale dimenzije še moč, zdravje in sposobnost zaplodit zdrave otroke.

Tako se isti Mel Gibson v Mad Maxu ali pa Leathal Weapon ne more pohvaliti s kakšno posebno vizijo, prej nasprotno, vegetira,  čeprav ima zavidljivo sposobnost izvlečt se iz dreka in tudi nardit iz koga drek.

V Braveheartu pa ima tudi vizijo in to ne samo zase, ampak boljše življenje za svojo skupnost, za celo Škotsko. Pa poleg tega oblit s krvjo zgleda prav neustrašno, nezaustavljivo. Rezultat ni seštevek, je produkt in razlika je dramatična.

Tako nekako sam vidim Hollywoodske nadomestke erotičnosti.  Kreativnost pa lahko s tem povežem tako, da danes sveta ne spremeniš z mišicami ampak s tisto mehkužno sivo in mokro rečjo med ušesi. In marsikatera ženska to že ve. In so ji všeč na videz mehkužni pobje, ki pa snemajo zanimive filme. Kot na primer Madonna, ki ima neomejeno možnost izbire.

Pri takem razmišljanju niti ni čudno, da je Gore izgubil volitve, proti Cheneyu in familiji Bush. Cheney in familija Bush imajo vizijo in so jo je sposobni izvesti. In če komu ni preveč všeč, se zaradi tega ne bodo preveč sekirali. Gore pa sposobnosti izvedbe že v Clintonovi senci ni mogel pokazat, že ker je Clintonu malo šepala, v viziji pa Clintonu tako ni segal do kolen, kljub temu da se je močno vzpenjal na prste.

Kdo bi imel lahko večji življenski potencial kot bog. Saj prav po tem se razlikuje od nas smrtnikov. Kot tvoj Zeus. In s temi stvarmi je kot z močjo. Ko jo enkrat imaš, se težko ubraniš temu, da je ne izrabiš. Rabiš hude uzde, ketne, verige, Morale in moralke, plašnice in poveze. Etiko. Ker lahko tako preveč ogrožaš obstoječi red, morda celo ogroziš obstoječo skupnost, ali pa vsaj nekatere v njej. Že kar sam si tveganje in to veliko. In nekateri tega ne marajo preveč, pač varujejo svoj vrtiček, svoh kvadratek.

Imam pa še eno vprašanje in nobenega odgovora. Ali bi veljali enaki kriteriji, enak magični kvadrant tako za moške kot za ženske. Ali morda le ni nekaj razlik pri dojemanju življenskega potenciala pri moškem in pri ženski, iz česar potem morda izhajajo potem vse razlike med spoloma? Verjetno za nov topik in razgreto debato.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Erotika v duhovnosti
Reply #106 - 03.09.2002 at 18:55:45
 
Quote:
Podobno morda velja tudi vsaj za moške. Naše potencialne partnerke zanima naš življenski potencial. Ali pa morda kocka ali celo hiperkocka, kjer je tretja in morda ostale dimenzije še moč, zdravje in sposobnost zaplodit zdrave otroke.

Kreativnost pa lahko s tem povežem tako, da danes sveta ne spremeniš z mišicami ampak s tisto mehkužno sivo in mokro rečjo med ušesi. In marsikatera ženska to že ve. In so ji všeč na videz mehkužni pobje, ki pa snemajo zanimive filme.


Dobr, precizno tole kreativnost kot podlago erotiki ven luščiš, ampak nekak ne videt, da je tista sluzata reč med ušesi sposobna eno čist novo kvaliteto proizvest. Jo maš za eno podljšano mišico, ki če dobr nabrekne, punco koj pod noge vrže. To ni glih tko, po mojem ni  čar vizije, ki so jo možgani sposbni proizvest,  v tem, da jih mogoče speljat pa udejanit pa punco vsaj potencialno opedenat. To vizijo dejansko omejuje v njeni moči pa na omejno raven  mišične moči  postavlja. Ponavljam, čar kreativnosti je v potencialni neskončnosti, ki ni s tega sveta, ki se je ne da v en kvadratek zaobjet. Ki jo je mogoče realizirat samo v duhu, ki ji lahko tud fizično podležež, pa je v svoji tragiki še zmera veličasna, čeprav nikogar do konca pa brez ostanka ne poteši.

Saj po moje ni nč drugega ni treba storit, ko si to priznat. Jest si poskušam, kako s tem v raznih dimenzijah zant upravljat, pa morava jst-a vprašat.

Aja, erotike v tem smilsu nima smisla  po spolih delit. To so že tisti renesančni mojstri pogruntal, ki so angelčke brez ritk pa lulčkov pa joškov risal.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Erotika v duhovnosti
Reply #107 - 03.09.2002 at 21:59:27
 
Bp,

Bp said:
Kaj vse človek takole novega ugotovi, če se sreča s strokovnjakom, ki se bolje spozna na njega samega

Hotel sem samo reci, da je tako racionalen pristop k zivljenju tukaj na Fizicnem planu (heh, evo ze spet), kot ga imas ti povsem pravilem. Namrec, to vecina duhovnih praks danes zavraca, jaz pa se s tem ne strinjam, oz. se strinjam s tabo.

Bp said:
Wahooo. Čedalje boljše in boljše.
Bp said:
Tisti trenutki, ko ti se kaj posveti in zasveti v življenju so pa tako sveti, da nikakor ne morejo biti vsakdanji, niti ne morejo biti priklicani. Ker so sveti, del sveta, ki ga ne obvladamo, ne kontroliramo, torej se zgodijo sami, ko se nameravajo zgodit. Ali ko se morajo zgodit, odvisno od gledišča, ki pa nanje ne vpliva.

Jah, takole sem mislil. To kar pravis zgoraj, se slisi sicer zelo modro, ampak v bistvu pa kaze na to, da dobesedno cakas na tiste trenutke, ki jih oznacujes za svete. Ocitno zivis v svetu, ki ga ne kontroliras. Dojemanje sveta gre vedno skozi cloveka samega. Pa ocitno tudi sebe ne obvladujes v tem racionalnem pristopu sveta, saj se ti potem svet nebi zdel neobvladljiv. No, meni tukaj moj iracionalen pogled na svet dopusca precej vec svobode za "balansiranje in akrobacije", rezultat PA VEDNO OVREDNOTI RAZUM in samo RAZUM. Toliko sem pa ze prizemljen. Lahko mi verjames.

Bp said:
Zakaj je bil Bill Clinton privlačen, Al Gore pa pust in dolgočasen?

Ok, cool. Se strinjam s tabo. Ampak, ce bi bil ti Hilary Clinton, kdo bi se ti zdel bolj privlacen Bill al Al?
A ti  zdej navedem tisti znani verz od Jezusa kaj delati drugemu?

Bp said:
Umm, kje in kako sem pa idealiziral erotiko, razen, da sem napisal, da je gonilna sila, motor, in to hudo močna, da nas skoraj poljubno razmeče po svetu, za čemer pa še vedno stojim. Pa niti ni edini. Pri tem verjetno gledam na erotiko precej široko.

S prvim se vsekakor strinjam. Ampak…
Sirok pogled na erotiko? No, to je tisto kar se meni zdi tako mimo. Da dam nekoliko banalen primer: sirok pogled na erotiko ima tudi npr. sosedo kuza, ki se stalno zaganja v moje noge. Ocitno gre za odmik od realnosti. Pac se mu zdijo moje superge precej eroticne. Isto je pri ljudeh, ki imajo morda prevec sirok pogled na erotiko. Pa kaj jim dela ta sirok pogled, da vidijo eroticno tam, kjer morda drugi ne? Zagotovo custva. Se je pa treba zdej vprasati, kaj je s temi custvi.

Bp said:
Je pa težko pobotat moralo, tisto glede sprejemanja družbenih pravil in erotiko

Heh, se strinjam. Danasnja druzbena pravila in morala gresta bolj tezko skupaj. Morala in erotika gresta povsem z lahkoto skupaj, dokler ti ne postane vzor erotike Bill Clinton. Druzbena pravila in erotika? No, o tem itak ni potrebno razglabljati. Ti povsem dovolj povejo sund cajtngi kot je npr. Lady, ki to enacijo.

Bp said:
Hmm to mi je celo všeč. Ampak po mojem še kaj manjka, oziroma opisuje samo del pojavov, ki jih označujemo z besedo erotika.

Ko ugotovis kaj manjka, mi razlozi.

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Erotika v duhovnosti
Reply #108 - 03.09.2002 at 22:16:01
 
Bp,

No, kar se pa knjige tice in tistih treh gospodarjev:

Kaj pa je tako sirok pogled na erotiko kot ga imas ti?

Bom zacel s drugim gospodarjem. To je zgolj tvoj intelektualen popis sveta, ko se ti ocitno kar precej stvari, po moznosti sploh tistih, ki so ti izven dosega rok, zdijo ravno zato privlacne in si jih zelis imeti (na to napeljuje tvoj citat o tistih svetih trenutkih zgoraj). Opises pa jih kot eroticne. Meni je to odmik od realnosti (glej zgoraj priliko o eroticnem odnosu kuzata do superge). Heh, ravno zato pa je Clinton tako privlacen. Ker je tako nedosegljiv. V bistvu ni eroticen on, ampak njegova moc vladati. Pac on je bil 8 let najmogocnejsi clovek na svetu. Ce bil bil zgolj navaden sosed, bi bil zgolj navaden presustnik. Bodimo pac posteni. Tukaj me zagotovo nisi preprical.

Naslednja tocka. Smo ze vsaj delno ugotovili in se vsaj delno strinjamo, da je erotika materializirano custvo. Torej to lahko povsem preprosto povezemo s prvim gospodarjem. Iskanje fizicnega udobja, varnosti in uzitka. Tak pogled na erotiko ti sicer po mojem ne prinese ravno varnosti, ti pa prinese precej uzitka in fizicnega udobja. Po moje nadaljen komentar ni potreben. Bi se pa na tem mestu zopet morali vprasati zakaj custva nekomu tako na siroko erotizirajo svet.

Zdej, kaj pa naj s tretjim gospodarjem glede na to, da ti duhovnosti ne prakticiras?
Tale tvoj citat pove precej, Bp said:
Mi je pa škoda vedno, kadar kdo odkoraka iz mojega sveta vstran v kakšne abstraktne duhovnosti, kjer si dela družbo predvsem sam in dokler ne najde dobre družbe v črvih, ali pa stopi kam dalje.

Tudi pri tebi, kljub temu da ne uporabljas duhovnosti, gre za ocitno vzdrzevanje zavedanja samega sebe. Pac ti uporabljas razum, nekdo pa jogo ali pa npr. Kristusa. Tukaj ni dosti razlike.

Titud said:
Ponavljam, čar kreativnosti je v potencialni neskončnosti, ki ni s tega sveta, ki se je ne da v en kvadratek zaobjet. Ki jo je mogoče realizirat samo v duhu, ki ji lahko tud fizično podležež, pa je v svoji tragiki še zmera veličasna, čeprav nikogar do konca pa brez ostanka ne poteši.

Se popolnoma strinjam.
Bi samo malce se povedal po svoje. Drugacni plani, drugacni standardi. Lepota na Custvenem planu je cista, lepota na Fizicnem planu je eroticna (ocitno). In kaj je sinteza Lepote na Custvenem in Fizicnem planu?
Ne bo se ti zdela vsaka privlacna deklica eroticna, kot npr. Billu Clintonu, ampak samo ena. Hocem reci, videl bos da je okoli tebe polno lepih deklet, zavedal se bos njihovega zara in vonja, ampak eroticna ti bo kljub vsej tej lepoti okoli pa samo ena. Samo tista, ki jo pac ljubis. Eroticna v tistem dinamicnem smislu. Ampak to vrlino da erotiki samo cistoca custev, ki pa ni iz Fizicnega plana. Zdej, ce se pa nekomu zdi poligamija ali pa varanje svoje punce nekaj povsem normalnega oz. eroticnega, potem zanj to seveda ne velja.

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Erotika v duhovnosti
Reply #109 - 04.09.2002 at 08:22:50
 
Quote:
Kdo bi imel lahko večji življenski potencial kot bog. Saj prav po tem se razlikuje od nas smrtnikov. Kot tvoj Zeus. In s temi stvarmi je kot z močjo. Ko jo enkrat imaš, se težko ubraniš temu, da je ne izrabiš. Rabiš hude uzde, ketne, verige, Morale in moralke, plašnice in poveze. Etiko. Ker lahko tako preveč ogrožaš obstoječi red, morda celo ogroziš obstoječo skupnost, ali pa vsaj nekatere v njej. Že kar sam si tveganje in to veliko. In nekateri tega ne marajo preveč, pač varujejo svoj vrtiček, svoh kvadratek.  


To moč mamo vsi, je vsak v tem smislu bog. Samo si jo dejansko bojimo priznat, zato  rajš na fizično omejenost telesa pristajamo  pa ego kot obliko zavedanja pa upravljanje svojih fizičnih in duhovnih dimenzij uporabljamo. Seveda si samemu seb največje tveganje, zato se tud zapiramo v kvadratke. Oldi je enkrat tle gor reku, da na  tako samoomejevanje s pomočjo kontrole razuma pristaja, ker je 'manj stresno'. Jest bi temu dodal, da je tud bolj pusto in prazno, neglede na logične akrobacije, s katerimi smo sposobni zapolsit razum, da nas obdrži znotraj kvadratka, pa če je še tako prostran.

In ker   smo že pri erotiki: ona je po moje najboljše povabilo, da uidemo zaprtosti v kvadratke, ki si jih sami ustvarmo. Ker tisti, ki jo izažereva, je garant, da je zunaj lepo in fajn in varno in 'nestresno'. Samo je potem  problem, ker mislimo da nam bo on/ona tam zunaj vzel kot angel varuh pod svoje okrilje pa nam v žaru svojega erotičnega sija zagotavljal varnost pa toplino z racionalnim  utemljevnjem  te  nove svobode...

Jok, v tem je keč: se je ne da racionalno utemeljit, se ne da tud od njenega varstva odvisen bit. Ker s tem avtomatsko na nove omejtve iščeš, iz dežja pod kap prideš. Erotika je le povabilo, da si pogoje za kreativnost  sam skreiraš. Kakor veš in znaš. In če si jih začneš kreairat, si že not, si kreator, si že v polju erotike, ki  tud fizično seva lepoto... In si kot tak živo  povabilo v svet božjega tud drugmu/drugi...

S tem nočem rečt, da je erotika 'sredstvo' za dosego česarkoli na kateremkoli planu. Je le garant, da je tisto, kar si  v teh planih dosegu, 'v redu', med sabo usklajeno, 'nestresno' a dinamično in v tem smislu varno in privlačno tud za druge.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Anuk Karmen
Ex Member




: Erotika v duhovnosti
Reply #110 - 04.09.2002 at 09:17:58
 
Je že dan, kar pomeni da ni videt več polkroga rinke, na kateri je visela ena zvezda -  kot obesek okrog vratu. Če ima luna svojo temno stran vedno obrnjeno stran od sonca, jo pa zagotovo večkrat kaže na zemljo.
Cheesy
SSKJ = strah/sovraštvo/jeza
Jaz verjamem, da vas fantje prav ljubezen drži tukajle gor, zato ni govora o kakih atributih zgoraj. (mogoče samo tisti nujni delež)
Bog pravi, da je vsa etika / morala dinamika zreducirana na skalni lestvici od lepo do grdo, staro in mlado in vmes - na sredi Ravnovesje; Lepota? Mir? in navzgor  do + Dobro, + Čisto pa v obratni smeri do - Grdo in - Umazano? Kako pa se pride po taki poti od mladega guruja do starega guruja? Vmesni del najprej preskočiš zato, da greš lahko še enkrat po poti nazaj preverit, če je res, se potem nekje pri središču (=0) ustaviš in Zdaj!?
Bi to morda šlo kvečjemu k popravku po pristopu brown, originala bergsonovega četrtega eseja o smehu..?
?
Kadar me je strah nisem jezna, se moram pa zato znebit čustev čimprej, da lahko normalno naprej diham. Veri izi. In to mi telo pove; mi nažene strah v kosti ob pravem času - stiku. Pa pol vidim, da ni bil brezveze, .... Ali je res... Quote:
...da mora, tak kot je, umret. Da ni šans, da bi se odciklal, če bi bil mal drugačen kot so drugi. Ker uni drugi so itak zmeraj on sam, le mal drugačen kot prej, preden se je 'spremenu'. Gre za časovni zamik, ne spremembo. Za dejnasko spremembo je potrebna smrt, totalna kavlitativna trasformacija. Adijo, me ni. O, kdo pa si ti? A ti da si jaz? O madona, nisem vedu, da si/sem tko lep. Pa ti tud....

Kako se znebiti enega zopernega nebodigatreba občutka distance do - lastne? - krvi. Pa kakšna da je - Ali je nekje od Modre do Lila? Pa Rdeča? Never.

Meni kreativnost na/u/gaja?  Ali to pomeni, da  iz kamna iztiskam vodo ali pa čisto nič več kot to težnja po biti enega namalanega izkoriščevalskega "ženščeta"? Odgovora na to jest po moje ne rabim tolk zelo, razen v primeru, da me lastno stanje začne ogrožat. Včasih je lahko tud bad ampak večinoma si - očitno tle - uspem celo koristit.

Če bi vedela, kaj je blo hudiču, da je hotel pod hrib pogledat, kaj se tam skriva, bi vam povedala; pa ne zato, ker bi rada bila izdajalka svojega spola ali še manj ker na vsak način hočem bit prva. Al ja?
Ali pač preprosto iz tega razloga, da bi lahko debata šla naprej, da se ne bi že tukaj cilklal. Povem vam pa tudi to lahko, da je ostala od teh hudičevih prizadevanj ena prepoznavna oblika in vi tukaj tudi vsi to Okno poznate. Zdaj pa, če ste kljub temu (da ste ob varnost, fizično ugodje itd.),  zadržali  sposobnost me še naprej dojemat kot enakovrednega kolega (ker to nisem po naravi, pa se zato zelo dobro počutim z vsem spoštovanjem moškega spola), vam bo morda tak pogled simbol za svet in luč, ne pa za podzemlje in mračnost. Kako pomembno je simbolno doživetje, pa bo titud zelo dobro vedel. Tukaj na tej točki ste (smo - popravljam) vsi isti - sami moralisti, (rkcjevci, budisti, marsovci še najmanj; pa še to samo zato, ker so zeleni in je rdeča njihova šibka točka.) Samo tega titud in Jst nikoli ne bosta razumela, pa je zato povsem brezpredmetno, da vlagata trud. Edina šansa je zdaj, da vama bp to prevede; pa kakor se bo njemu zazdelo.

No pa da ostanem še malo pri kreativnosti. Če vprašam, zdaj, kaj imata skupnega  Dioskures in cinober, bom - za Jsta kot razumem -  izrazno neslana? Lahko da je res.
Roll Eyes Meni je cinober živo rdeča, karmin pa živa - od nekdaj.  Roll Eyes Če pa to zdaj pomeni, da spadam v kategorijo sivih ali kako drugače barvno umazanih psihičev?

Ni problema. Tukaj sem dokler ne naberem vedno po en post več. (Samo tega stavka si nisem jest izmislila, pa čist n´č bp ne zveni.) Eh, materinščina.

Še velik več sem hotela povedat, pa ne vem zdej ali sem sploh kaj.
Ja Mel Gibson je na začetku kariere posnel en čist drugačen film (ne vem naslova, pa sem ga 3x gledala s kolegicami v kinu - pri mojih 15 še ni bilo tolk izbire); Hannibala čist prenesem danes, takrat pa Noč čarovnic nisem (mi je šlo na bruhanje, danes me prej dolgočasi); ah, Jagenjčkov nisem gledala. Prah je zame čisti užitek in prava sprostitev za tak medij.

Ali imamo na poti prebijanja skozi duhovni materializem kako obremenitev do soljudi? bp ja, kaj pa Jst in titud?

Pozdrav vsem Anuk Karmen.
Back to top
« Last Edit: 04.09.2002 at 15:01:00 by anuk »  
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Erotika v duhovnosti
Reply #111 - 04.09.2002 at 12:43:04
 
Tle si si pa dala duška, anuk. Sem prečekiral mal tvoje druge poste, si  tam bol prizemljena. Te je po moje  tematika tko odnesla, da te komaj uspem štekat. Vsaj jest mam občtek, da smo se fantje čist v enem razumljivem jeziku med sabo pogovarjal, pa ti  take komunikacije nismo vsilil. Še celo terminologijo smo med sabo usklajeval pa razlagal, da bi ja ločl, kdaj se ne zastopimo, kdaj se pa ne strinjamo.

Je pa tud možen, da te fanta bolj štekata, kot se bo iskazal, da te jest.

Iz tega raplaya nekak posredno, iz drugih postov pa bolj direkt, sklepam, da si milo rečeno skeptična do obstaja kvalitet, ki bi ble same zase, al po spolih al po cerkvah al pa različnih svetovih.  Te goni ena strast po odkrivanju s  katero špagco so med sabo povezane. Razkrit to skrivnost pa jo posedovat, da si pol na varnem, tud če je to  le svetloba/barva al pa magari kaka druga neotipljiva vibracija, še najboljš pa bi blo, da so kar dobra stara čustva. Zato tud praviš, da se ti zdijo izvajanja bp-ja bližje kot najina z jst-om. Ampak tud midva se trudva najt pot. Se nama je pač nekaj 'zgodlo', kar naju je 'privzdignilo', zdaj pa iščeva pot dol. Kako se božanske energije izživijo fizično, pri tem pa ohranijo svojo božanskost, če se po jst-ovem izrazm.  Bp gre gor pa  ga mika fizičnim  energijam nadzorovano vdahnit eno božanskost. Smo se srečal na pol poti pa si izmenjujemo izkušnje. Komunikacijo omogoča konsenz, da je na vseh nivojih prisotna polna zavest in da zato  mora vladat ene vrste red, za to pa skrbi razum. Ta konsenz, ki smo dosegl, res zgleda kot ene vrste moška zadeva, pa kot da  izključuje ženski pricip, ki ga želiš v debato s svojo zračnostjo, lahkotnostjo in navidezno  nelogičnostjo vdahnit. Ampak ne se bat, za vse je placa dost, pogovarjamo se o univerzalnih, jest bi reku, da še celo bolj ženskih kot moških principih, samo na  bolj moški način. Tako kot pač znamo.

Bi te pa prosu, da se nam mal prigodiš, vsaj men,  samo tolk, da se bolj zastopmo, pa dodaš noter v debato svoj poln ženski pogled, kot to znaš tud drgje. Pa v naprej oprost, če sem mal šovinistično izpadu, res ne bi hotu.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Erotika v duhovnosti
Reply #112 - 04.09.2002 at 13:14:27
 
titud wrote on 03.09.2002 at 18:55:45:
... ampak nekak ne videt, da je tista sluzata reč med ušesi sposobna eno čist novo kvaliteto proizvest. Jo maš za eno podljšano mišico, ki če dobr nabrekne, punco koj pod noge vrže. To ni glih tko, po mojem ni  čar vizije, ki so jo možgani sposbni proizvest,  v tem, da jih mogoče speljat pa udejanit pa punco vsaj potencialno opedenat. To vizijo dejansko omejuje v njeni moči pa na omejno raven  mišične moči  postavlja. Ponavljam, čar kreativnosti je v potencialni neskončnosti, ki ni s tega sveta, ki se je ne da v en kvadratek zaobjet. Ki jo je mogoče realizirat samo v duhu, ki ji lahko tud fizično podležež, pa je v svoji tragiki še zmera veličasna, čeprav nikogar do konca pa brez ostanka ne poteši.
Titud,

Jaz ne omejujem kreativnosti na orodje za zapeljevanje, daleč od tega, niti ne mislim, da se pojavi samo v povezavi z erotiko. Je pa tudi ne mistificiram, kot podstat vsega na tem svetu. Pa ne vem, kako bi to označil, pa saj mi na koncu niti ni treba ničesar označevat.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Erotika v duhovnosti
Reply #113 - 04.09.2002 at 14:15:43
 
a_hero wrote on 03.09.2002 at 22:16:01:
Bp,
Bom zacel s drugim gospodarjem. To je zgolj tvoj intelektualen popis sveta, ko se ti ocitno kar precej stvari, po moznosti sploh tistih, ki so ti izven dosega rok, zdijo ravno zato privlacne in si jih zelis imeti (na to napeljuje tvoj citat o tistih svetih trenutkih zgoraj). Opises pa jih kot eroticne. Meni je to odmik od realnosti (glej zgoraj priliko o eroticnem odnosu kuzata do superge). Heh, ravno zato pa je Clinton tako privlacen. Ker je tako nedosegljiv. V bistvu ni eroticen on, ampak njegova moc vladati. Pac on je bil 8 let najmogocnejsi clovek na svetu. Ce bil bil zgolj navaden sosed, bi bil zgolj navaden presustnik. Bodimo pac posteni. Tukaj me zagotovo nisi preprical.

Sveti oz. napisal sem tudi svetovni  trenutki so zame tisti, ko padejo vse pregrade, ko padejo maske, ko padejo ovire in blokade. Ko si z nekom ti, ti. Zvezdica je temu rekla, da se z nekom srečaš v središču, Devi je govorila o bližini, ti bi kaj o čustvenem in astralnem planu, zame pa je to pač nekaj neimenovanega posebnega, svetega.

Se zgodi po moji volji? Ne. Se kdaj zgodi po tvoji volji, se zgodi ko ti hočeš, kot ti hočeš?

Moj pogled na svet je omejen. Jaz to vsaj priznam. Trenutno niti ne rabim in ne mislim iskat kakšne luknje in špegat skozi špranje v plankah. Tudi nisem pripravljen še skočit čez in potem to počet isto s sosedovimi plankami.

Quote:
Naslednja tocka. Smo ze vsaj delno ugotovili in se vsaj delno strinjamo, da je erotika materializirano custvo. Torej to lahko povsem preprosto povezemo s prvim gospodarjem. Iskanje fizicnega udobja, varnosti in uzitka. Tak pogled na erotiko ti sicer po mojem ne prinese ravno varnosti, ti pa prinese precej uzitka in fizicnega udobja. Po moje nadaljen komentar ni potreben. Bi se pa na tem mestu zopet morali vprasati zakaj custva nekomu tako na siroko erotizirajo svet.
Ne, jst, ne.

Erotika je vsaj mene vedno spravila iz mojega udobnega sveta. Je bilo treba tvegati, zapustiti tisti fotelj s sekretom, TV, hladilnikom in podobnim, ki je nekaterim na tem forumu sicer zelo pri srcu. Vsaj malo stopit iz sebe, iz sobe in preizkusit nekaj novega.

Užitka mi ni prinesla vedno, nasprotno večkrat razočaranje, nelagodje in bolečino.

Quote:
Zdej, kaj pa naj s tretjim gospodarjem glede na to, da ti duhovnosti ne prakticiras?
Tale tvoj citat pove precej, Bp said:
Mi je pa škoda vedno, kadar kdo odkoraka iz mojega sveta vstran v kakšne abstraktne duhovnosti, kjer si dela družbo predvsem sam in dokler ne najde dobre družbe v črvih, ali pa stopi kam dalje.

Tudi pri tebi, kljub temu da ne uporabljas duhovnosti, gre za ocitno vzdrzevanje zavedanja samega sebe. Pac ti uporabljas razum, nekdo pa jogo ali pa npr. Kristusa.
Tukaj ni dosti razlike.

Ja. Se strinjam. Je pa razlika, kako in zakaj uporabljaš razum, ali jogo ali pa Kristusa. In o tem govorim. O tem kar lahko vidim, občutim in zaznam pri drugih ljudeh in potem poskušam tako pogledat nase (včasih prej z manj kot z več uspeha).

Quote:
Ne bo se ti zdela vsaka privlacna deklica eroticna, kot npr. Billu Clintonu, ampak samo ena. Hocem reci, videl bos da je okoli tebe polno lepih deklet, zavedal se bos njihovega zara in vonja, ampak eroticna ti bo kljub vsej tej lepoti okoli pa samo ena. Samo tista, ki jo pac ljubis. Eroticna v tistem dinamicnem smislu. Ampak to vrlino da erotiki samo cistoca custev, ki pa ni iz Fizicnega plana. Zdej, ce se pa nekomu zdi poligamija ali pa varanje svoje punce nekaj povsem normalnega oz. eroticnega, potem zanj to seveda ne velja.

Saj se mi ne zdi vsaka privlačna deklica erotična, bi me sicer že zdavnaj na koščke raztrgalo. Ampak kaj pa če se mi zdita v nekem trenutku dve ali pa tri ali celo več? Kaj če ljubim dve? Zakaj samo ena? Iz astralnih, moralnih ali iz praktičnih razlogov (glede na to, da bi do obeh čutil zelo podobno)?

Koliko je moj odnos do erotike širši naprimer od naprimer tvojega?
Toliko, kolikor manj ga omejujem kot ga omejuješ ti.
Lahko je morda celo ožji, kaj vem.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Anuk Karmen
Ex Member




Re: Erotika v duhovnosti
Reply #114 - 04.09.2002 at 14:45:05
 
OK: Po moje si me dobr zadel, titud, pa bo povsem v redu, če ohladim stvar z enima dvema stavkoma;
Se pogovarjamo še vedno kot moški in ženske, pa nimam občutka prizadetosti, ker sem zdaj edina tukaj. Kar sem hotela povedat je prav to - da smo različni.
Prav, v paru je določeno čustvo ljubosumnja zdravo. Ampak zakaj med kolegi, prijatelji? Ja tudi tukaj včasih znese in verjetno je prav tako. Sem hvaležna za toleranco - je nikjer ne bi bila deležna več.
Pri erotiki v duhu vztrajam pri tem; pomembno je, kakšen izraz posameznik na fizičnem planu najde in še bolj, da ga poda z jasno namero.
Je tako kot pravi bp tukaj - čeprav je erotika kreativna sila in nad človekom, pa se kljub temu izrazi samo v človeku ali pač ne. Ker erotika ni sredstvo za osvajanje in edini vzvod kreativnosti, tudi nima magičnih vsebin.

Iščem mero na lestvici dobro - slabo? Po moje to delamo vsi. Navzven se drugač pokaže, ali pa sploh ne. Včasih je potreben v komunikaciji eksces. Meni uspe samo izjemoma (mi še ni). Pa nimam namena kar tako obupat.

Da si izpadel šovinist, ok, si bil prisiljen (nekako). Ne bom se ti pa opravičevala, no way, te cenim.

Jest sem imela že situacije, ko sem zaradi svojih izpadov morala nehala komunicirat, pa mi zdaj niti v glavo ne pade, da bi še kdaj to komu naredila. Takrat je bilo potrebno. Tukaj pa mislim, da nikoli.

Pozdrav vsem Anuk Karmen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Erotika v duhovnosti
Reply #115 - 04.09.2002 at 14:58:22
 
Anuk,

Si prav prijetna osvežitev. Potem ko grem ta tretjič skozi tvoje poste in sedaj, ko imam že nekaj vaje tudi morda že prej, se mi v glavi pojavi nek vtis, nek občutek, da te razumem. Pride tam nekje od odzadaj iz malih možganov mogoče, vsekakor od tistega dela, ki naj bi imel nekaj opraviti z intuicijo.

Imam pa tudi sam nekaj problemov. Moja intuicija se ustavi pri tvoji uporabi barv. Se ne spoznam na barvne analize, tudi kakšne Wilberjeve barve me niso pritegnile, prav tako mi niso jasne barvne nalepke in oznake, zato pa so me Van Goghove.  Glede na to da je Goethe za svoje največje delo smatral nekakšen nauk o barvah, morda ne vem, kaj zamujam.

Sicer pa bi bilo že kar pusto in brezbarvno brez tebe.

Aja, pa s kraticami imam tudi večkrat probleme.

Mogoče pa sem na nek način tudi farbenblind, kaj vem.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Erotika v duhovnosti
Reply #116 - 04.09.2002 at 15:04:12
 
Quote:
Titud,

Jaz ne omejujem kreativnosti na orodje za zapeljevanje, daleč od tega, niti ne mislim, da se pojavi samo v povezavi z erotiko. Je pa tudi ne mistificiram, kot podstat vsega na tem svetu. Pa ne vem, kako bi to označil, pa saj mi na koncu niti ni treba ničesar označevat.

lp bp


Označujemo zato, ker s odkrivamo  vzorce, po katerih delujemo.  Odkrivamo jih zato, kar nas kaotičnost moti, ker bi jih na tak način rad lociral, ozvavestli, se znjimi sprijaznil, jih skanaliziral  pa jih odstranil. Če ne čutiš potrebe po označevanju, ne pomen, da vzorca nimaš, ampak morda to, da ti bolj ustreza  iluzija svobode, ki jo nudi kaos.

Označevanje  pojma erotika jest ne jemljem kot njegovo demistifikacijo v smilslu odvzemanja njegove skrivnostnosti in  s tem njegove svetosti. Označujem ga zato, da vem, komu se priklanjat. Ker mističnemu samemu po seb ne zaupam, ker na  kaotičnost ne gledam kot na poligon za brezmejno pa neodgovrno kretivnost, ki vključuje tud destrukcijo. Ravno zato ker je kreativnost tud destrukcija, hočem dobit eno potrditev tistega, kar v bistvu že vem, z vašo pomočjo skušam pa le še označit pa do konca ozvestit pa sprejet: da je erotika edini in nezmotljiv  izraz duhovne kreativnosti. In ker je tako edinstven in dragocen, je tud tako iskan. Čeprav je vsem enako  dosegljiv, ga mistificiramo, potvarjamo, si ga lažno slikamo in manipuliramo. Skoz čutnost, sex, kvatzi-estetiko in moralo.

Jest si za nč drugega ne prizdeven, kot erotiko označit, naredit opazno in jo   postavit v temelj  vsega, kar je kaj vredno. Na kateremkoli nivoju pa planu, še narboljš na vseh.            
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Erotika v duhovnosti
Reply #117 - 04.09.2002 at 15:26:59
 
Quote:
Je tako kot pravi bp tukaj - čeprav je erotika kreativna sila in nad človekom, pa se kljub temu izrazi samo v človeku ali pač ne. Ker erotika ni sredstvo za osvajanje in edini vzvod kreativnosti, tudi nima magičnih vsebin.


Mi je fajn, anuk, da ti nisem vzel vse kreativnosti, ki je name delovala malo kaotično v tvojem prejšnjem postu, in da si svoja stališča precizirala še enkrat. V taki vlogi se sicer redko znajdem, bolj pogosto v tvoji, ko drugi zahtevajo od mene, da se izrazim preprosteje,  pa se pol vržemo v en nov cikel.

Če se ne motm, je  tvoje stališča do temljene vloge  erotike zajet v bp-jevem, zato res ne šel v še en cikel. Tvoj post sem opazu šele po objavi svojega zadnjega, s katerim sem ponovu svojo izhodiščno in hkrat končno vlogo, ki ga  erotika igra v mojem življenju. Ponovit pa moram še enkrat to, da erotika ne pojmujem kot  vzvod, ampak samo  kot izraz kreativnosti, pa mgari telsen. Ne delaš nekaj zarad nje, ampak se ona pojav, če ti nekaj  kreiraš. Vzvod je lahko samo v tem smislu, da te očara tko, da te premakne, da  začneš sam ne samo nekaj  delat,  ampak dejansko kreirat. Šele v tem primeru jo tud sam lahko začneš izžarevat....    
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Erotika v duhovnosti
Reply #118 - 04.09.2002 at 15:46:52
 
Quote:
Iščem mero na lestvici dobro - slabo? Po moje to delamo vsi. Navzven se drugač pokaže, ali pa sploh ne. Včasih je potreben v komunikaciji eksces. Meni uspe samo izjemoma (mi še ni). Pa nimam namena kar tako obupat.

Anuk,

Eni verjamejo v tega boga, drugi v drugega, jaz pa verjamem, da ni univerzalnih lestvic in univerzalnih meril. Sem se odločil, da bom v to verjel, ker bi se sicer tudi sam zavrtel v začaranem krogu.

Zato se namesto z iskanjem mere ukvarjam s tem, da z drugimi ustvarjam lestvice in merila, ki so nam skupna, ki nas povezujejo in razlikujejo, kakor se nam pač zdi pomembno. Absolutne pa puščam za potem.

Saj bi lahko bil zaradi tega škodljivi zeleni postmoderni relativist, ampak mi je že od nekdaj najljubša barva rumena. (Evo ti barve nazaj!)

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Erotika v duhovnosti
Reply #119 - 04.09.2002 at 15:54:30
 
Jaz bom rekel da ne obstajajo lestvice, ker ne obstaja prav ali narobe,
JE SAMO KAR NAREDIŠ ALI KAR NE NAREDIŠ.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 11