Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 9997 times)
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Kaznivo ljubljenje
30.08.2002 at 08:06:50
 
1 - Če sem včerajšnji prispevek v Tedniku (ujel sem le konec) prav razumel, te za ljubljenje v avtu nekje na samem lahko oglobijo za 120 tisočakov.
2 - Če svojo partnerko na javnem mestu mal "očofaš" ali celo "obutaš", pa ti ne bo nihče nič hotel - seveda če te partnerka ne zatoži organom.

Meni to ni najbolj logično??
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Kaznivo ljubljenje
Reply #1 - 30.08.2002 at 08:45:54
 
Oldi.. ker zakon je pa v SLO logicen? Ce mal vse skupaj med sabo primerjas, se lahko zacnes samo sekirat. Smiley

Kar se tice sexa nekje na samem in globe 120k SIT ne vem kako je s tem, vem pa da se je vcasih kaznovalo "izvajanje nemorale na javnih mestih", kar pa za kak gozdicek najbrz ne velja - tud danes ne. Wink

Ti kr iskorist se tele "tople" dneve pa z deklico in dekco nekam v naravo... in nej te ne skrbi 120k SIT. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Kaznivo ljubljenje
Reply #2 - 30.08.2002 at 09:04:59
 
... tistih 120k SIT ti bo dal pa John_Doe, ki je svojo deklico zaprl v hišico, dekco pa spravil v omarico...

Uf, me nekam zloba spet danes daje...

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sirena
3
***
Offline

živi in pusti živeti!

Posts: 118
Koper
Gender: female
Re: Kaznivo ljubljenje
Reply #3 - 30.08.2002 at 09:16:07
 
GrinMoj predlog, da greš lišo skozi je, da deklca obleče kiklco...hehe...very good kamuflažžžž...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Anuk Karmen
Ex Member




Re: Kaznivo ljubljenje
Reply #4 - 30.08.2002 at 10:05:09
 
N´č bat Oldi, to je vse po p.s.-u;
ker če bi blo obratno, bi se organi pregona moral drgač in še tud za zihr aktivirat...  Wink
...verjetno pa nasploh drži, da smo ljudje v večini bolj trdi za nekaj - in še tud velik prej - kot pa za kej druzga  Smiley

no, tole je rečeno pa že mikavnim potočkom aforistično razvejane fiziologije v prid.., eh, eh
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Kaznivo ljubljenje
Reply #5 - 30.08.2002 at 10:47:54
 
Miska... hehe, moja deklica ni nic zaprta v hiski... kaj se zdej mucenico delas?
Dekco pa iz omare ven pa v avto, nama bo spet kmal prou prsla... BTW, si jo ze oprala od zadnjic, al cem rajs zdej jest dekco prnest, da ne bova cakala, da se tvoja dekca opere pa posusi...  Grin
120K da bi mu jest dal? O bemti, ej! hehe... a zdej nej mu pa se sex placujem? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Kaznivo ljubljenje
Reply #6 - 30.08.2002 at 11:26:03
 
Mene je bolj to motilo, da če nekoga pretepaš je to OK, če se pa mal mečkaš je pa to ogrožanje javne morale.

Kar se pa tiče dekce, pa tud če to delaš v avtu, je to javno mesto - tko so rekl v Tedniku. Pokazal so celo primer, ko sta dva na samem ponoči nekaj počela na zadnjem sedežu avta, pa je prišel policaj, posvetil in pol so se odprla vrata in novinarka je rekla, da so naši policaji zlo prijazni, ker oba udeleženca le popišejo, k sodnikom jih pa ponavadi ne dajo (tako nekako se tega spomnim).
Da bi ustrelu policaja in novinarko. Kaj jih pa briga s kom izmenjuješ francoske poljube. Mulcem kao ne smejo pogledat v prtlažnik, v katerem mijavka na pol crknjena mačka, mene pa lahko oglobijo ker imam nekoga enostavno rad in mu to pokažem in to na temnem parkirplacu ob 2h ponoči. Očitno smo katoliško fundamentalistična država.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaznivo ljubljenje
Reply #7 - 30.08.2002 at 14:25:42
 
Za ene je avto  en podljšan spolni organ, pa za njegovo nespodobno razkazovanje še nobenga niso k psihiatru poslal.   Za druge je  morilsko orodje, pa še nisem slišal, da bi blo zarad tega komu zaplenjeno. Za tretje je razkošen  statusni simbol za pred hišo, pa še nism slišal, da bi blo za njegovo uporabo potrebno palčevat davke pa imat vsa druga dovoljenja, kot jih rabiš za nepremičnine.  

Jest bi tud reku, da je avto le en indikator, kako se je naša civilizacija zažrla v svoj lasten rep, ko se je ravno na opravljanje njegove  reproduktivne  funkcije  s svojimi kao varnostnimi organi spravla.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Kaznivo ljubljenje
Reply #8 - 30.08.2002 at 16:44:40
 
Oldi… Veš, da mi firbec ni dal miru, ker se mi je kaznovanje ljubljenja zdelo tako zelo nemogoče, da sem šla in preverila zadevo?

In takole gre… Nak, ni kaznivo ljubljenje… Kaznivo je parkiranje avtomobila… Kar pomeni, da te res lahko kaznujejo z denarno kaznijo, če te zasačijo v najslajšem položaju, ampak le v primeru, če avto parkiraš tako, da se to lahko smatra kot kršenje javne morale. Pred kakšnim kinom, diskoteko, bognedaj pred kakšnim vrtcem ali šolo… Takrat obstaja ta možnost, ja. Dokler pa se ti ljubiš doma, pred svojo hišo, pa magari v avtu ali kje na samem, v kakšnem gozdičku recimo, pa je to popolnoma tvoja stvar. In policije nič ne briga (no, ja, upam, da res…). Ljubljenje torej ni kaznivo, kaznivo je parkiranje…

Tako, da ti kar mirno v avto pa v akcijo…

m.



John_Doe wrote on 30.08.2002 at 10:47:54:
Miska... hehe, moja deklica ni nic zaprta v hiski... kaj se zdej mucenico delas?
Dekco pa iz omare ven pa v avto, nama bo spet kmal prou prsla... BTW, si jo ze oprala od zadnjic, al cem rajs zdej jest dekco prnest, da ne bova cakala, da se tvoja dekca opere pa posusi...  Grin
120K da bi mu jest dal? O bemti, ej! hehe... a zdej nej mu pa se sex placujem? Wink

Hehe, John_Doe… Ja, sorry, no… Sta mi zadnjič vrnila mojo dekco tako čisto, da sem res že podvomila, da sta jo uporabljala kje drugje kot doma… A da bi ti jo še enkrat posodila? Hmm, ne vem, ne vem… Je moja dekca bolj mehka in topla, kot tvoja, a? No, naj ti bo… Ti samo reci… Da bo le tvoji ženkici prijetno…

Tvojih 120K je pa tudi varnih sedaj…

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Kaznivo ljubljenje
Reply #9 - 02.09.2002 at 07:28:32
 
Če mal povežem vse skupaj je avto isto ko javna klopca in če policaj pride mimo ti lahko posveti in te brez hlač legitimira in popiše.
Zame je to precej huje kot da mi potrka na vrata stanovanja in mu moram odpreti brez vsakega sodnega naloga.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Kaznivo ljubljenje
Reply #10 - 02.09.2002 at 10:19:49
 
Ma da men edn napiše globo zarad tega, pa še 120 jurjev, pa tolk dolgo bi težil njegovi ženi, da bi mi dala in to na javnem mestu, da s tem odsluži tistih 120 čukov, nakar pošljem tipu slikce, mene in njegove žene.
Grin
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Kaznivo ljubljenje
Reply #11 - 02.09.2002 at 11:19:01
 
Miska; kako je pa s sexom na svoji zelenici, balkonu ali spalnici brez zaves pri prižgani luči?. Sicer se mi zdi normalno, da je kaznivo, samo kako to izvedejo. Je treba prijavo, morajo imeti sodni nalog da prečkajo mejo tvoje svete zemlje, te posnamejo zvideo kamero kot dokaz?
Kar se pa tiče meje od kje naprej ogrožaš javno moralo so pa stvari zelo delikatne. Sicer pa v bistvu delaš prekršek skoraj vedno, ker tudi ob 2 ponoči lahko nate v gozdu naleti izgubljen gobar. Popišejo te torej vedno lahko!!
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Kaznivo ljubljenje
Reply #12 - 02.09.2002 at 11:26:21
 
Oldi, zdej pa ze mal pretiravas s to zaskrbljenostjo. Pa sexej doma za zaroletanimi okni in je stvar resena Smiley

Se pa strinjam s tabo, da se nasa roka pravice ukvaraj samo se z idiotizmi, namesto, da bi poskrbela za red tam, kjer je treba. Ne vem komu klincu gre v nos, ce dva prou veselo poskakujeta nekje na prostem. Bi reku, da to ni nic druzga, kt fousarija. Sej on bi tud sel z dekco pa zenkico kam na travnik, pa ma prevec fino babo, ker tam so mravle, pa komarji pa vse tiste travce... je pa ze bolj fukat pod koutram. To je to. Smiley

Sirena.. hehe, kiklca pa brez hlack, ane? Vidim, da mas ze prakso... fajn to, fajn, kr tko naprej. Smiley

Miska... dekca pa to... sami izgovori, izgovori.. hehehe... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Zombie
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 22

Gender: male
Re: Kaznivo ljubljenje
Reply #13 - 02.09.2002 at 12:58:35
 
Sicer pa,
A si kdo predstavlja, kakšnega mlajšega puhoglavega policaja, ki ti posveti v avto in reče : "Gospod, a vas lahko mal zmotim?"
Ti pa : "Ne zdele, mam del!"  Grin Grin
A si predtavljate njegov ksiht...
Marsikaj v naši zakonodajo je totalno v pizdi, lahko vam podam še en primer:
Ti ne dela luč na avtomobilu 10.000SIT,
ti manjka žarnica v rezervenem kompletu 15.000SIT.
Torej če povzamem : Crkne ti luč na avtu, iz lastne varnosti žarnico zamenjaš (v kompletu manjka) in zato, ker si poskrbel za svojo varnost dobil 5.000SIT višjo kazen. Briliantno! A,ne?  Angry

Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Kaznivo ljubljenje
Reply #14 - 03.09.2002 at 08:21:17
 
Oldio wrote on 02.09.2002 at 11:19:01:
Miska; kako je pa s sexom na svoji zelenici, balkonu ali spalnici brez zaves pri prižgani luči?. Sicer se mi zdi normalno, da je kaznivo, samo kako to izvedejo. Je treba prijavo, morajo imeti sodni nalog da prečkajo mejo tvoje svete zemlje, te posnamejo z video kamero kot dokaz?
Kar se pa tiče meje od kje naprej ogrožaš javno moralo so pa stvari zelo delikatne. Sicer pa v bistvu delaš prekršek skoraj vedno, ker tudi ob 2 ponoči lahko nate v gozdu naleti izgubljen gobar. Popišejo te torej vedno lahko!!

Oldi… Hja, tole je pa malo težje vprašanje… Nikjer, v nobenem zakonu namreč ni eksplicitno definirano niti to, kaj je to javna morala, niti to, kaj je kršenje javne morale.

Edini zakon, ki se tega dotakne je Zakon o prekrških zoper javni red in mir (UL 16-144/1974), ki v svoji 3 tč. 11. člena določa: »Kdor je na javnem kraju pijan in vznemirja ljudi, ovira promet ali krši javno moralo, se lahko kaznuje z denarno kaznijo do 120.000SIT ali zaporom do 30 dni«

Kaj je kršenje javne morale pa ostaja vprašanje…

Zdaj. Če ostanemo pri ljubljenju in pustimo pijance in ostale. Kaj je javno mesto, je torej vsaj približno jasno. Če je avto parkiran na javnem kraju, se tudi avto obravnava kot javni kraj, policisti pridejo, zberejo podatke, zapišejo, opravijo informativni pogovor in podajo predlog za uvedbo postopka pri sodniku za prekrške. Javni kraj naj bi bil vsak kraj, ki je viden vsakomur…

OK. In zdaj smo doma… Na zasebni lastnini, torej… Parkiramo avto na dvorišču, prižgemo luči in se ljubimo. Ali pa na balkonu… Ali pa kjerkoli, kjer se te vidi z javnega kraja (poudarek na: vidi z javnega kraja!)…

Če te nihče ne vidi, je OK. Če te kdo vidi in vzame to ali kot dobronamerno, kot hudomušno, kot poučno ali kakorkoli, je tudi OK. Tudi če pride policist mimo, ti sam od sebe (razen če je kakšen zatežen) verjetno ne bo težil.

Problem pa nastane, če te vidi kdo, ki želi iz tega narediti problem. In reče, da s tem vznemirjaš ljudi. In te prijavi policiji. Policisti so potem dolžni opraviti ugotovitev kršitve. Na podlagi prijave so torej dolžni priti na kraj »zločina«. Tam poskusijo opraviti s tabo informativni pogovor, zbrati podatke, ugotoviti kršitev in napisati predlog za uvedbo postopka pri sodniku za prekrške. Tvoja stvar je, ali jim boš odprl svoja vrata ali ne. Njihova dolžnost  je zbrati podatke. Če tega ne morejo storiti v tistem trenutku, to lahko opravijo naslednji dan. S pravnega vidika te torej ne morejo zašiti v tistem trenutku, če jim ne želiš odpreti vrat. Ker je to zasebna lastnina, v katero se ne smejo vtikati. Če ti tudi še naprej vztrajno zavračaš stike z njimi, potem so dolžni napisati predlog sodniku za prekrške po izjavi prijavitelja in potem dobiš vabilo sodnika za prekrške, kateremu se je treba odzvati. Tukaj lahko nastopi problem, ali je prijavitelj pripravljen tudi pričati ali je prijava anonimna. Če je prijavitelj pripravljen pričati, potem je OK. Če je prijava anonimna, potem ima policija in tudi sodnik za prekrške zvezane roke, saj prič ni, pri tebi pa tudi niso mogli zbrati potrebnih podatkov. Policija sicer teži k temu, da opravi informativni razgovor s tabo in na podlagi tega napiše predlog sodniku za prekrške.

Nekako tako. Ne me držati za besedo, ker točno napisanega zakona o tem ni. Vsak policist se ravna po 3 tč. 11. člena Zakona o prekrških zoper javni red in mir, ki pa ne specifira zadeve bolj natančno kot je tako, kot sem ti opisala.

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2