Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 9 10 11 
(Read 54513 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Erotika v duhovnosti
Reply #150 - 11.09.2002 at 09:21:40
 
Quote:
Ni planov, ni standardov, ni čiste lepote in čiste morale. Si samo ti sam. Pa seveda vsi, ki so del tvojega življenja

In so plani in standardi, je čista lepota in morala, ampak samo dokler je vključena v to kar ti si in kar občutiš in živiš in ti pomaga živet.

Erotike ni brez tebe, tako, da nikoli ne bo sama zase. Ne more biti sama zase. Erotika ni nek duh, ki plava po nekem abstraktnem duhovnem svetu. Je med nami. Kadar je. Lahko je pa tudi ni.

Lahko jo čutiš, lashko se izraziš in pri tem ti tud izzoveš erotičen odziv. Lahko si jo predstavljaš in začutiš v kakšni zgodbi, ampak je tam samo nadomestek za tisto, kar si ne upaš začutit v življenju. Za to, kar si ne upaš izrazit in pokazat v življenju. Ali pa ne znaš.  

Ali pa si ne upam in ne znam.



Nisi mogu najt boljšega človeka, bp, da mu to pripoveduješ. Me v tem smislu res ni treba prepričevat v to, da izven mene ni nč. Si lahko magari iz mojih prejšnjih postov razbral, da svetov izven mene ne priznavam. Tud fizični svet je zme le to in tak, kot ga mi slika moja lastna psiha. Je le v moji glavi, ga 'zunaj' samega po seb sploh ni. Ne vem zakaj bi po tej logiki priznaval, da so 'zunanji' npr. astralni pa mentani pa ne vem še kateri. Če se ukvarjam s čim, je to s svojo psiho,  pa še to le z njenimi sencami. Ker je sama po seb totalno nesnovna pa neulovljiva zadeva in le  v  tem smislu lahko tud neskončno kreativna. Če si  ji to seveda upam priznat, če jo ne izenačim s pojmom 'zunanjega' fizičnega sveta, ki bi si ga edinega upal priznat za svojega.

Erotiko v tem smislu samtram kot povabilo iz fizičnega v druge svetove, ki jih v jih v svoji  kretivnosti konstruira moja psiha, ki ima tkorekoč neskončne kreativne  potenciale.

Ampak red mora bit, psiha se mora oragnizirat po različnih nivojih, za katere veljajoo pač svoji standardi,  ker če ne je neskončna kretivnost tud kaos al pa magari neskončna praznina. Ti svetovi niso prav nič bolj al pa manj  'zunanji' kot je 'zunanji' fizični svet, ki je zame svet itak samo tolk, kolikor sem ga ponotranju. Erotika ma na fizičnem nivoju po mojem tisto moč, da te potegne v druge, ker kot trdim: 'ni iz tega sveta'. Zarad nje občutiš eno potrebo, da ji začneš  zaznavat pa priznavat.

Duhovnost jest v tem smilu pojmujem kot tisto področje, ko se sledi z fizičnim svetom začnejo zgubljat in se psiha začne na drugih temeljih sidrirat. Nekaterim je to področje tako kaotično in neartikulirano kot občutenje  erotike v fizičnem svetu, zato jim je privlačna v smislu tabuja oz. njegove demistifikacije. Tud men je bla in morda še je, a se trudm ta proces priznat pa ozvestit pa utemljit  pa se čez to kaotično fazo prebit, ne da bi se zato čar erotike zgubu. Sem jo zato pripravljen  obranavant prek drugih standrdavov, pa tud da se izkaže kot čist nekaj drugega, kot sem so jo navadu v fizičnem planu dojemat.

Tema ertoika v duhovnosti je zato zastavljena hkrat kot povabilio in kot svarilo. Duhovnost je lahko polje neskončne kreativnosti, s tem pa tud naivnosti in manipulicaje, ampak to ni razlog da bi se jo celo življenje bal  pa zanikal. Erotika je sla, ki te vabi to polje odelavat, a se je treba prej njene absolutne  vezanosti na splonost pa njene izpeljanke  losat. Ne moreš namreč bit neomejo  kreativen s kupom prtljage, ki jo brez veze sabo  vlačiš, za vsak slučaj, čeprav veš da jo ne rabiš, saj če prehodnost med 'svetovi' priznavaš pa obvaladaš,  lahko svobodno pa vsak hip po utečenih poteh sem pa tja prehajaš brez bojazni, da boš zalutal.      

Evo, hodmo naprej pa nazaj okrog, če si upamo.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Erotika v duhovnosti
Reply #151 - 11.09.2002 at 09:40:52
 
Quote:
zame je erotika v smislu zavedanja lepote in spoštovanja le te, ki jo ravno prav skrito predstavijo, a je dosegljivo  


Ja, a., si vsaj  jest tle prizanvam, da je erotiko možno dokončno pripoznat  kot lepoto le skoz ene druge standarde in jo dosečt le skoz ene druge svetove, ki jih moraš najprej priznat.

To je po moje  tista duhovna dimenzija erotike, zarad katere mnogi duhovnost kar enačjo z erotiko oz. v ukvarjanu  z duhovnsotjo vidijo predvsem eno kompenzacijo za neizživeto erotiko.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Anuk Karmen
Ex Member




Re: Erotika v duhovnosti
Reply #152 - 11.09.2002 at 14:17:55
 
Jst:"...včasih je potrebna katastrofa večje razsežnosti...obstaja pa zame predvsem v komunikaciji..."
Jest:"O faq, a sem res jest tle gor edina s krstnim + imenom ali kaj?!"  

Sem mislila, da je to logika,  Jst pa titud, zarad mene si lahko tud U2. Pozdravljen spet.  
Kva ti pa zdej ni jasno? Če veter s Storžiča dol pride? Ne pride!  Ja, da se mormo eni na lastni koži prepričat, pa plesat svoj ples v nedogled, dokler nas tema ne posrka in na enak način izpljune - če nas; to ti veš skor tako dobro kot jest. Da koga kdo pod hribom zdaj čaka?
Bo že vsak zase vedel.

Quote:
Komunicirat s tabo, bp, je zame uživancija, se mi res zdi škoda, da si nakopljem še kašno zamero s pregorečim  erotičnim mesijanstvom. Še posebej, ker se moja v gorečnost napaja prav v  upanju, da te bom vsaj tle spreobrnu, ker  te drugje zarad tvojih  zlo trdnih pa globokih racinalniističnih temeljev   ni  možno zamajat.  

hotu samo točno definirat pogoje, pod katerimi je erotika v duhovnsoti tkorekoč po defoltu prisotna in nujna, kje pa se začne manipulacija,  

zdaj sem  se pa sam zapletu v manipuliranje, da bi s tem tebe, bp, čist nekaj drugega dokazal oz. te prepričal v nekaj, o čemer se moram še sam s tvojo pomočjo prepričat.  

Hvala za potrpežljivost bp, pa brez zamere, se ti probam kako oddolžit.  

Jst, glavno pa je to, da si me čakal na enem robu, na katerega si me tudi s takim veseljem spremljal. Ker če te ne bi bilo več tu, ne bi bilo prav zame.

Sem hvaležna, Jst, da si me tolk časa butal, da se mi je zjasnilo, ampak takih batin po glavi ti zdaj ne bo treba več dajat, skupni po-moči v prid, če prav štekam.  Smiley
Pa tudi take so zdrave samo za prav take bebce kot smo eni tle.   8)

Quote:
Pa saj ni važno ali klešeš in oblikuješ kamen, ali ga razbijaš z macolo, poslikuješ kakšno telo, ga ljubkuješ, ali pa ga natepavaš. Razliko temu daješ ti. Pomen vsemu daješ ti. In zato lahko katerokoli od teh reči počneš erotično. S posebnimi občutki in z namero izzvat nekaj takšnega tudi pri drugem (A ne Anuk, a sem vsaj delno prav razumel tvojo "samo z namero"?)
Si zelo dobro in prav razumel, bp.


Pa kaj zdaj, če sem počasna, koga to briga! Pa kaj če mam lastnosti ene mravlje,  so pač lahko ena prav velika ovira, kar ste že vsi pred mano vedli!
V kaj naj zdaj verjamem, ko vam povem, da ste vse tabuje odvrgli in vse cape odkrili skupaj z mano?
V golo življenje. V različne svetove. Tle sem zdaj z vami, če me hočete ali pač ne.  Grin


lp  Anuk Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Erotika v duhovnosti
Reply #153 - 11.09.2002 at 15:15:28
 
Quote:
Pa kaj zdaj, če sem počasna, koga to briga! Pa kaj če mam lastnosti ene mravlje,  so pač lahko ena prav velika ovira, kar ste že vsi pred mano vedli!
V kaj naj zdaj verjamem, ko vam povem, da ste vse tabuje odvrgli in vse cape odkrili skupaj z mano?  
V golo življenje. V različne svetove. Tle sem zdaj z vami, če me hočete ali pač ne


Anuk, noben, tud jst pa titud ne, ne vemo več kot veš ti. Se vsi, tko kot ti, le  matramo samo ubesedit, kar je  že itak tle. Ni od tega, kako nam to uspeva, nč odvisna naša pot.  Tud tvoje ne, zato se nč sekirat, če maš občutek da si počasna pa odzad. Nihče te ne more nikjer pustit, ker nikamor ne gremo. Se vrtimo v krogu pa  tipamo po temi, da bi  svetove  okrog sebe pa v nas naredl delamo bolj domače.  Je samo fajn, da nas je več, tud če se drug ob drugega butamo. To sam pomen, da ni vsak zase pa sam v teh temninah. Da se ma vsak tud v tem, kar ubesedi drug, lahko enako  domače pa fajn kot v tistem, kar je uspel ubesedit sam. Če si to priznamo al pa ne.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Erotika v duhovnosti
Reply #154 - 11.09.2002 at 16:09:48
 
Quote:
Erotiko v tem smislu samtram kot povabilo iz fizičnega v druge svetove, ki jih v jih v svoji  kretivnosti konstruira moja psiha, ki ima tkorekoč neskončne kreativne  potenciale.  

Ampak red mora bit, psiha se mora oragnizirat po različnih nivojih, za katere veljajoo pač svoji standardi,  ker če ne je neskončna kretivnost tud kaos al pa magari neskončna praznina. Ti svetovi niso prav nič bolj al pa manj  'zunanji' kot je 'zunanji' fizični svet, ki je zame svet itak samo tolk, kolikor sem ga ponotranju. Erotika ma na fizičnem nivoju po mojem tisto moč, da te potegne v druge, ker kot trdim: 'ni iz tega sveta'. Zarad nje občutiš eno potrebo, da ji začneš  zaznavat pa priznavat.

Titud,

Bom kakšen dan, ko bom spet lepo cel dan zabušil, na koncu dneva priznal, da sem opravil zelo veliko delo, če ne v tem svetu, pa v drugih svetovih. Da sem si vsaj za nekaj časa tam zasidral mojo psiho, poleg tega pa sem si te svetove kar sam ustvaril, v svoji neskončni kreativnosti, kar je delo primerno samo enemu bogu, torej sploh nisem kar tako.
In, da ker je že okrog mene sam kaos, sem namreč bolj kaotične sorte kot pa ne, potem sem uspel vsaj en virtualni predalček v moji notranjosti najt in noter en virtualni košček kaosa pospravit.

Čeprav jaz to povabilo v druge svetove imenujem navadno kar lenoba in ne erotika.

Erotika pa ima pri meni prav obratno funkcijo. Iz tistih notranjih svetov me potegne v zunanjega in pripravi, da tudi v tem svetu malo pomigam in kaj naredim, in ne odplavam v kakšen drug svet, iz katerega bi me potem v realnega potegnil nekje na začetku te razprave omenjen potencialni članek v črni kroniki.

Erotika je zame tisto sidro, ki me najmočneje drži v tem svetu, ki me najbolj potegne nazaj v ta svet.

A spet česa nočem razumet? Se pri tem močno trudim. Wink

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Erotika v duhovnosti
Reply #155 - 11.09.2002 at 16:44:04
 
Malina je spraševala, a je erotično tisto, kar ni dovoljeno, kar je prepovedano, kar je tabu?

A so erotične igrice moči, v blažjih ali pa v ekstremih variantah kot je naprimer BDSM?

Kot tudi šeškanje Malin z robidovjem?

A je erotično gledat boj za življenje, skoraj smrtni krč in podobne reči, kot pri kakšnih vrečkarjih?
Ali pa začutiti moč končati ga?

Zaljubljenost?

Močni občutki, nečesa kar te navda z novim veseljem do življenja?

Zapeljevanje, odkrita ali prikrita želja skupaj z negotovostjo izida, ki te pripravi do tega da v to vložiš več sebe?

Izraz posebne pozornosti?

Pogled s slabo prikrito željo oz. nezavedno izdajanje želje v neki vsakdanji situaciji?

Izgled? Glas? Stas? Drža? Fizična oz. duhovna oz. moralna?

Obleka? Avto? Čevelj? Torbica? Krokodil? Slon? Žrebec? Prašič?

Noga? Roka? Boki? Lasje? Oči? Mezinčki?

En stavek? Več stavkov? Pogovor? Napis? Zapis? Novela? Roman? Gorazd? Nivo?

Čista morala na čustvenem in astralnem planu? (Jst, popravi me, če te narobe citiram)

Neskončne možnosti kreacije v notranjost?i (Titud enako, kot za Jsta)

Joški, bedra, rit? (Jst in titud, popravta me, če vaju spet narobe citiram Wink)

Polna denarnica?

Namen oz. namera?

Trenutek?

Peter Mlakar?

A lahko dopolnite tole mini zbirko možnih erotičnih motivov?

A moramo najti skupni imenovalec, a mamo lahko vsak svoje erotične impulze in izraze, Malina? Je treba to razumet?

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Erotika v duhovnosti
Reply #156 - 11.09.2002 at 18:10:32
 
Erotika = vse, kar nas privlači.

Če nekoga privlači to, da je zadeva prepovedana, (ker je mama tako rekla) .. pol bo dal gasa na tem področju.... Grin

Kaj vsakega od nas privlači... to, pa postaja že bolj zanimivo, a ne?
Recimo... mene privlači hrbet moškega v ozki beli majčki (postavljen na pasu, da ne bo pomote, hehe).
Privlačijo me visoki valovi, ko plavam med njimi, me presenečajo in jemljejo dih.
Privlači me delo na zemlji.
Privlači me glas... tak, poseben... nizek...
Privlačijo me lepe roke. Po možnosti mrzle.
Sila vetra, predvsem pred nevihto, je zame erotična.
Itd....

Da bi pa to postavljala v okvir duhovnosti... Po pravici, se mi ne da brati vsega, kar ste napisali... Pa četudi bi, bi to ne uspela izvesti anyway.
Duhovnost in življenje.... a ni to eno in isto? Ali je duhovnost ločeno področje?
Itd. itd.
Back to top
« Last Edit: 11.09.2002 at 21:34:10 by Amstel »  

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Erotika v duhovnosti
Reply #157 - 11.09.2002 at 23:01:12
 
Hallo,

Meni ta erotika kot vodilo in gibalo v zivljenju se vedno ne gre v glavo.

Ko jaz govorim o razlicnih planih zavedanja kot npr. o fizicnem, custvenem oz. astralnem, pa mentalnem itd., itd. si jih nikoli ne smemo predstavljati kot enega nad drugim ali locene itd., itd.

Vedno si jih moramo predstavljati kot enega v drugem. Zaradi tega tudi Zahodna tradicija pravi, da so vsi plani enako sveti in nobenega ne smes zapostavljati zaradi drugega. To je tudi razlog, da se tako strinjam s Bp-jevim racionalnim pogledom na zivljenje, vendar le v pogojih fizicnega plana. Zaradi tega tudi zavracam npr. tako splosno sprejeto modrost iz vzhoda, da je fizicni plan potrebno preseci. Ne, fizicni plan je potrebno osvojiti in ne preseci. Postati moras Kralj v Bozjem kraljestvu, da si sposodim krscansko terminologijo.

Pa vendar. Ko jaz postavljam eden plan nad drugega to pocnem zaradi nacina izliva zivljenja v ta nas pojavni svet oz. Fizicni plan. Deluje podobno kot nas um. Najprej je misel (Mentalni plan), potem custvo (Custveni plan) in potem dejanje (Fizicni plan).

Iz te sheme lahko vidimo, da v bistvu nasa dejanja uravnavajo nasa custva. Zdej, koliko je to vredu ali pa ne, je pac odvisno od tega, koliko se tem custvom prepuscamo. In tu mora zato vedno biti na strazi selektivni um, ki custva ohladi, ce je potrebno.
Je pa potrebno povedati nekaj. Misel kot taka je staticna, medtem, ko je custvo dinamicno. Custvo omogoca misli, da se udejani in nic drugega. Brez custev smo dejansko hladni, sterilni, mrzli... Samo s custvi pa "blond", ce si lahko sposodim ta stereotip.

Zdej, kar se same prakse tice Tradicija, ki ji jaz sledim pravi, da ce hoces razumeti en plan, se moras nujno dvigniti nad njega in ga preucevati iz prvega nad njim. To je povedano precej grobo in malce abstraktno, pa vendar. To pomeni, da ce hoces razumeti Fizicni plan, se moras dvigniti v Custveni plan in ko ga osvojis, bos razumel Fizicni plan, itd. Malce telovadbe, pa vendar ima vse svoj smisel, ce ponovim tezo, da so custva tista, ki uravnavajo nasa dejanja.
Pa bom dal primer, da se bo zgornjo abstraktno telovadno bolje razumelo.
Namrec iz tega, kar sem zgoraj napisal izhaja tista najvecja razlika med nekim praktikantom Zahodne tradicije in nekom, ki to ni. Iz tega izhaja trditev, da se npr. Zahodni praktikant ukvarja s vzroki nekega dogodka, navaden clovek pa s posledicami nekega dogodka.
Npr. klasicni zdravnik bo zdravil bolezen na podlagi fizicnega opisa bolezni, medtem, ko se bo Zahodni praktikant sam v sebi dvignil na Custveni plan (to pocnemo vsi po malem ze ko npr. sanjamo), videl tam vzrok bolezni bolnika in nato tudi spodaj na Fizicnem planu po potrebi izvajal zdravljenje bolezni. Zdej, ce gre zgolj za fizicne vzroke, kot je npr. zastrupitev, ga bo klasicni zdravnik zagotovo nadkrilil s svojim znanjem, ce pa gre za bolezen na custveni bazi, in te danes prevladujejo, pa mu ni niti do gleznjev. Tak pristop so imel vcasih.

In ravno to se mi zdi pri tebi Bp. Tvoj pristop k erotiki, ce ga razumem pravilno, izhaja od spodaj navzgor. Dovolis, da ti Fizicni plan kreira custva in kasneje s tem dejanja. Je pa verjetno tako, da itak dovolis, da ti kreirajo custva samo tiste stvari, ki se ti zdijo privlacne, lepe, zanimive, drugacne, kreativne, pa jih zato opises kot eroticne, ostale, ki ti niso eroticne pa morda prezres. Pravim morda, ker ne vem.

Zato mi je ta pojem erotika in duhovnost tako cuden. Namrec, na Fizicnem planu zunanjost ali kolicina itd., itd. ne pomeni nujno vrline. Npr. skopuh dovoli, da mu Fizicni plan pogojuje custva, pa se mu to kaze v kopicenju materialnih dobrin. Sigurno so se boljsi primeri, kako Fizicni plan lahko vpliva na nasa custva, pa se jih ne spomnim.

Zato pa pravim, da morajo biti  custva ociscena se predno dosezejo s svojim vplivom nase fizicno delovanje. Zato velja za custva standard Lepota.   Custva po zgornji shemi lahko ocisti samo misel in zato RKC pravi, da je ze ena sama slaba misel greh, ker misel je enaka dejanju itd., itd., itd. Zato se tukaj strinjam s Titudom, ko pravi, da je erotika (kot custveni pojem) duhovna vrlina, ceprav mi to ne gre cist v glavo. Zato se ti zdi od desetih prekrasnih deklic lahko samo ena eroticna v tistem dinamicnem smislu itd., itd. V bisvu gre tukaj dosti za neko srednjo pot, kot ni vse zlato kar se sveti, pa tudi ko ni za pobrat vsak zlat cekin, ki ti pride na pot.
Naj povem, da tisto, kar mene zene v zivljenju nikoli nebi mogel opisati kot eroticno.

Anuk Karmen:
He, he, Storzic je zakon. Me je premagal, pa se bom grizel toliko casa, dokler ga ne bom nazaj. Verjetno ze to nedeljo. Ni hujsga kot iti na goro in ne priti nanjo. Ahhhh... To je podobno kot imeti koscek prsuta med sestico in sedmico in na voljo samo en res debel zobotrebec.
Ok, salo na stran. Drugace te pa ne stekam cist dobr..., tisto o nekih batinah itd., itd.

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Anuk Karmen
Ex Member




Re: Erotika v duhovnosti
Reply #158 - 12.09.2002 at 01:19:15
 
Jst,
sem morala tako "erotiko v duhu" iz enega človeka slišat, tako zasidrano, tako sistematizirano. Mi je koristilo.
Ima to vplivanje duhovno odprtega človeka lahko take posledice kot trda droga - v prispodobi dve višnji na smetanovi tortici. Zato je edino prav, da je komunikacija zarad komunikacije pase. He, he tisto o batinah po glavi sem pa uporabila za štimung  tle 8) - alias vse je lahko le mentalni konstrukt.


Quote:
Anuk, noben, tud jst pa titud ne, ne vemo več kot veš ti. Se vsi, tko kot ti, le  matramo samo ubesedit, kar je  že itak tle. Ni od tega, kako nam to uspeva, nč odvisna naša pot.  Tud tvoje ne, zato se nč sekirat, če maš občutek da si počasna pa odzad. Nihče te ne more nikjer pustit, ker nikamor ne gremo. Se vrtimo v krogu pa  tipamo po temi, da bi  svetove  okrog sebe pa v nas naredl delamo bolj domače.  Je samo fajn, da nas je več, tud če se drug ob drugega butamo. To sam pomen, da ni vsak zase pa sam v teh temninah. Da se ma vsak tud v tem, kar ubesedi drug, lahko enako  domače pa fajn kot v tistem, kar je uspel ubesedit sam. Če si to priznamo al pa ne.

Ja, titud; res mi je prav prišlo. Tukaj. Tale tema me-je nažira-la, pa je bruhnilo - no, tako en mal - iz mene. Nimam glih vsak dan take prilke, pa sem jo kar znam izkoristila. Uspešno!


bp,
večkrat sem uporabila tvoj tekst. Kaj morem? Pač se najina pogleda v mnogočem iz-dopolnjujeta - virtualno seveda.
Tole, kar si napisal, bom spet citirala. Je precej važno tle
Quote:
Ni planov, ni standardov, ni čiste lepote in čiste morale. Si samo ti sam. Pa seveda vsi, ki so del tvojega življenja.
In so plani in standardi, je čista lepota in morala, ampak samo dokler je vključena v to kar ti si in kar občutiš in živiš in ti pomaga živet.
Erotike ni brez tebe, tako, da nikoli ne bo sama zase. Ne more biti sama zase. Erotika ni nek duh, ki plava po nekem abstraktnem duhovnem svetu. Je med nami. Kadar je. Lahko je pa tudi ni. Lahko jo čutiš, lashko se izraziš in pri tem ti tud izzoveš erotičen odziv. Lahko si jo predstavljaš in začutiš v kakšni zgodbi, ampak je tam samo nadomestek za tisto, kar si ne upaš začutit v življenju. Za to, kar si ne upaš izrazit in pokazat v življenju. Ali pa ne znaš.  
Ali pa si ne upam in ne znam.
P.S. Anuk Karmen, hvala, brez tebe bi se mi tukaj še dolgo okrog vrele kaše lovil.

Bom zato tud ta prav cajt nehala tukaj.

Smiley

Kaj je meni erotično?
Tvoje Telo,
ki se dotika,
misli,
občuti,
giba,
govori,
vonja
Moje Telo;
se vanj pretaka.
izraža z značajem.
odnosi s karakterem.
predvsem pa, da ne spi kar naprej Wink  


Pa še: vsa ekstaza komunikacije je privid,  odsev na zaslonu; naše sobe so kot Platonove votline, iz katerih oprezamo za odsevi. (iz Dela, sp Zgodba o telesu 24.8.2002)

Anuk Karmen
Back to top
« Last Edit: 12.09.2002 at 03:00:19 by anuk »  
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Erotika v duhovnosti
Reply #159 - 12.09.2002 at 09:37:55
 
Quote:
Bom kakšen dan, ko bom spet lepo cel dan zabušil, na koncu dneva priznal, da sem opravil zelo veliko delo, če ne v tem svetu, pa v drugih svetovih. Da sem si vsaj za nekaj časa tam zasidral mojo psiho, poleg tega pa sem si te svetove kar sam ustvaril, v svoji neskončni kreativnosti, kar je delo primerno samo enemu bogu, torej sploh nisem kar tako.



Ne rabiš si za to celega dneva vzet, to se lahko dogaja hkrat pa sprot. Pobobno kot bi prešaltal iz 2D na 3D grafiko. V 3D vidiš vse hkrat in nisi posebej pozoren na to, kaj je odspred in kaj si moraš predstavljat odzad.  

Quote:
In, da ker je že okrog mene sam kaos, sem namreč bolj kaotične sorte kot pa ne, potem sem uspel vsaj en virtualni predalček v moji notranjosti najt in noter en virtualni košček kaosa pospravit.  
Čeprav jaz to povabilo v druge svetove imenujem navadno kar lenoba in ne erotika.


Ne vem, po moje ni lenoba. Tud krava 3/4 dneva prežvekuje, kar je prej v priželjc nabrala. Tko je narjena, če bi šlo vse koj skoz želodec, bi po moje crklna. Tud mi po moje nimamo brez veze  možganov  na štiri dele razdeljene, ki na posmezne pojave iz svojih različnih kvalitativnih izhodiš gledajo. Samo procesiranje pa je itak iz treh faz: inputa, integracije in outputa. Lahko da za  vse to rabš cele dneve, pa nč ne nuca, lahko pa zadeve razrešiš v hipu pa v totalu. Erotika lahko gre skoz te procese enako kot vse drugo, al pa se že ob prvem zatakne. Jest samo trdim, da mamo prek nje eno šanso, da se možgani sprocesirajo v totalu, ker pri večini  drugih se možganske funkije sploh 'zbudijo'.    

Quote:
Erotika pa ima pri meni prav obratno funkcijo. Iz tistih notranjih svetov me potegne v zunanjega in pripravi, da tudi v tem svetu malo pomigam in kaj naredim, in ne odplavam v kakšen drug svet, iz katerega bi me potem v realnega potegnil nekje na začetku te razprave omenjen potencialni članek v črni kroniki. Erotika je zame tisto sidro, ki me najmočneje drži v tem svetu, ki me najbolj potegne nazaj v ta svet.  


To je tko: dobiš en  močen impulz, ki bi te lahko tkoreoč kozmčno izpolnu, a ne: ti ga šokiran nad njegovo intenzivnostjo sputiš čim bolj neartikulirano nazaj ven, tko da zgleda,  kot da sploh ni bil 'not'. Kot da bi se pol pokvaru al pa se vsaj polenu, če bi jo z vseh dimenzij obdelov. Pol pa zgleda, kot da te direkt na 'fizičen svet'  centrira. Pa naj, konc koncev, če to rabiš, ampak je treba dopusti, da kdo drug kaj drugega, pa zato še ni en posušen duhovnež al pa vsaj en lenivec v človeški podobi.  


Quote:
A spet česa nočem razumet? Se pri tem močno trudim.


Bp, ti vse razumeš zlo dbr, samo iz drugega zornega kota zreš, kar je vsaj zame super, ker s tem tud svojga lahko boljš lociram. Upam, da je s tabo enako.

Quote:
Meni ta erotika kot vodilo in gibalo v zivljenju se vedno ne gre v glavo.    


Ne rabš nanjo tko gledat, jst,  to ti jest vsiljujem. Men je čsit super, ko prek nje oz njene trasformacije prehajaš skoz različne svetove. Zarad mene bi to bil kašen drug pojav iz fizičnega al pa kakšnega drugega plana, ki se standardom posameznih nivojev prilagaja. Men  se pr teb  dopade sposbnost princip, ki ga v seb kaotično zanavam,  razvidno prikazat. Te s tem, da svoje poglede tud teb pripisujem,  v bistvu proviciram, da zmerom  bolj precizno  svoje principe artikuliraš pa razlagaš pa se od mojih potvarjanj  distanciraš. To si v svojmu ta zadnemu replayu v celot spet tko dobr naredu, da se sploh ne počutm sposbnega posameznim delom kaj vzet al pa dodat oz jih po spet  svojih predstavah interpretirat.

Quote:
Pa še: vsa ekstaza komunikacije je privid,  odsev na zaslonu; naše sobe so kot Platonove votline, iz katerih oprezamo za odsevi


Se je ta teorija ogledal dodobra usidrala v polpularno psihologijo (nism vedu, da črpa nazaj od platona), o tem smo tud že kašno rekl tle gor, anuk. Jest sem se ob tem spomnu na uno zaciklano komunikacijo narcisa s samim sabo. Bi jo še enkrat izkoristu za to, da bi opozoru na to, da je tud erotika ena oblika komunikacije. Samoerotika pač komunikacije samim sabo. In da je to smoerotično možno prebit samo s transformacijo v globinah al pa višinah, na enih kvalitaivno drugih nivojih skratka. Katere priznaja po obstoju niti ne rabiš, dokler se v kakšnemu ne zaciklaš. A l pa še pol ne, kakor komu pač paše.  
     
Back to top
 
 
IP Logged
 
Malina
Guest




Re: Erotika v duhovnosti
Reply #160 - 12.09.2002 at 09:56:27
 
Dobro, potem grem tudi jaz...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Erotika v duhovnosti
Reply #161 - 12.09.2002 at 10:12:53
 
da ne matramo serverja z računanjem in modemašov z dl-janjem nadaljujemo klele:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 9 10 11