Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 11
(Read 42644 times)
stojchi
Ex Member




Re: simptomi religioznosti II
Reply #75 - 26.03.2003 at 21:25:27
 
Dragi titud,
nisi več tako mlad in naj ti povem prigodo, ki se je zgodila pred davnimi leti. Pogovarjala sta se dva gospoda o bistvi življenja. Eden je imel darilo spoznanja sebe, drugi pa je bil poln znanj prebranih knjig.
Takrat je prišel k obema otrok, star komaj štiri leta. Prekinil je gospoda, ki je razlagal svoje poglede iz knjig in ga vprašal: " Gospod, ali ste videli notranjo svetlobo?"
Gospod je odvrnil: "Ne" Otrok je odgovoril: "Potem vam pa svetujem, glede na to da ste že kar precej stari, da prekinete svojo brezplodno debato in takoj odidete k mojstru, ki vam bo odkril notranjo svetlobo."
Znanjeni gospod je bil tako osupel, da ni prišel k besedi. Vprašal je drugega gospoda: "Kdo je ta otrok?"
in drugi mu je odgovoril:"To je najmlajši sin mojega mojstra, ki bo naslednji mojster."
Starejši gospod je nemudoma vstal odšel k mojstru in ga takoj prosil za darilo Samospoznanja.
Dokler človek ne vidi notranje svetlobe, mu razum samo tava, od enih misli do drugih, ko pa zaživi v spoznanju notranje luči, ima spoznaje, ki ne potrebuje nobenega prepričevanja. Enostavno je prosvetljen. Roll Eyes
Ali si želiš biti prosvetljen, ali še naprej tavati v mraku svojega razuma, je odvisno samo od tebe, dragi titud.
Da bi lahko spoznal svoje bistvo, se moram poenostaviti, kar ni tako lahko kot se zdi, ker je razum sam po sebi že dovolj zapeten in usmerjen navzven.
Vedno pa obstaja možnost o kateri lahko prebereš kaj več v moji zgodbi z Maharajijem in drugih zgodbah na pozitivkah. Wink
lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: simptomi religioznosti II
Reply #76 - 26.03.2003 at 21:51:03
 
Titud,

Mogoce se res ne stekamo glih dobr, sam nacin, kako poskusas ti razlagati arhetipe me spominja, kot da bi custva poskusal razlagati skozi fizicno. Iz tega, ce drugega ne, izhaja vsaj patalogija oz. nerazumevanje arhetipov. Npr. ce Jezusovo ljubiti samega sebe razlagas skozi fizicni plan se to plemenito custvo izrodi v skrtost, sebicnosti itd., itd. Tudi to je nekaj, samo vseeno to ni to.
Isto se ti zlahka zgodi pri arhetipih, ce njihovo bistvo, ki pripada planu duha tolmacis v pogojih custvenega ali fizicnega plana.

Edini nacin, ki ga ti skozi razumevanje Junga (da smo malce bolj natancni) uporabljas za razlaganje arhetipov, se mi zdi morda za iskanje poti do njih. Samo ne zdej to pograbit: saj sem vedel itd., itd., ker to, vsaj v teoreticnem smislu, se nic ne pomeni.

Zahodna tradicija je v ta namen razvila zelo kompleksen sistem korespondenc, kar precej dogem, formul itd., itd., ki izhajajo iz absolutnosti duhovnega plana, pa se zato o njih pac ne razpravlja.

Ko govoris, da naj bi se arhetipi prenasali iz roda v rod naj recem, da je to spet cist zgreseno. Arhetipi po svojem bistvu pripadajo planu duha. Sfera reinkarnacije pa je sfera Plotinove duse, sfera krscanskega Sina to je Jezusa Kristusa, ki se enkrat za nas zrtvuje, drugac pa nas odresuje. To je sfera pod nivojem duha. O tem sem ze pisal. Zato se arhetipi ne morejo prenasati iz roda v rod, temvec so arhetipi enaki vsem ljudem. Ravno to je njihovo bistvo. Arhetipi so za vse enaki.

Arhetipi se nahajajo znotraj sfere duha v podrocju
razlicnosti in gibanja - za katera je Plotin rekel, da omogocata misljenje. V to sfero, kot sem ze zapisal, nase mentalno telo po nasi smrti prenese naso zavest v plan duha. In bolj, ko so bile tekom nasega zivljenja nase misli vzvisene itd., itd., bolj je nase mentalno telo fino in prehod preko sfere duse v duha je lazji.

Ko so ljudje izkusili plan duha s tema sferama so dojeli, da ce hocejo se za casa svojega zivljenja kontaktirati ta plan, lahko to naredijo tako, da ustvarijo duhovno vzvisene mentalne forme, ki nas na planu dus duse pripravijo na ta prehod. To so na zahodu npr. nadangeli.

Ker pa je plan dus duse oz. z drugimi besedami nasa psiha ze v zelo veliki meri pod vplivom tudi fizicnih okoliscin, pa so si te oblike od tradicije do tradicije pac razlicne. To je povsem razumljivo in logicno.
Vendar so znotraj posamezne tradicije absolutne. Kar je glede na naravno arhetipov zopet cist razumljivo. Krscanstvo ima svoje forme, hinduizem svoje, islam svoje itd., itd. Vse pa vodijo k enemu in istemu izvoru, ki je zgolj prva pra pra ideja fizicnega. Dejansko je pot do njega se izredno dolga.

Vsekakor je ta ideja o fizicnem, ki navsezadnje tudi omogoca prehod nase zavesti v duha dalec premajhna, da bi vsaj na Jungov nacin lahko vlekel neke zakljucke. Namrec, ne pozabi, da je vmes se sfera duse, ki je Jung vsaj po tvojem razumevanju ne pozna.

Tisti, ki doseze ta dva plana arhetipov se lahko po svoji volji odloci ali se bo se reinkarniral ali pa ne. Tako pravi zahodna tradicija.

To je tudi odgovor na vprasanje, zakaj se npr. zahodni clovek naj ne bi ukvarjal z vzhodnimi duhovnimi vescinami. Na zalost tega ljudje ne razumejo prevec.

Titud, razumevanje vsega tega zahteva predvsem precej abstraktnega misljenja in manj logicnega linearnega misljenja, ki smo ga sicer priuceni za ucinkovito delovanje v fizicnem planu.



Lp
Jst
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: simptomi religioznosti II
Reply #77 - 27.03.2003 at 08:20:11
 
Stojči,

kolkr jest razumem razsvetljenost, je to ena pozicija do sebe in okolja, v katerem ni  dualizma med subjektivnimin objektivnim, med jaz in sebstvom , med jaz in ti ... Ampak po moje je take  dualizme možno ukint na več načinov, med katerim sta tud ta,  da ga skuriš v zaostritvi lastnih  dualizmov  do nevzdržnega  konca ali da ga pustiš skurit z lučjo  tistga, ki seva v okolico  presežek takega ali drugačnega kurjenja dualizmov. Ta proces  me ful spominja na subatomsko fizijo/fuzijo z vsemi njenimi posledicami. Stari modreci so  vedl tud povedat, da je potrebna prava mera in da če se preveč približaš  privlačnemu   siju ognja,  lahko v njem  tud zgoriš.

Stojči, tko kot ti me je hotu mojih dualističnih muk odrešit tud aryan. Ne vem a je obupov al kaj, ampak se men se je zdel, da mu tud jest s svojim trmastim vztrajanjem v mukah dualizma nekaj nudim, ga utrjujem v veri al kaj. Mislm, da je dinamika tega  foruma v tem vmesnem prostoru med dulaizmom in enostjo, kakorkoli se ta dinamika že razrešje. Finta tega foruma je, vsaj kakor jo jo jest vidm, torej v dinamiki, ne v razsvetljenju in mislim da je tud tebe ta dinamika poteglna tle gor, ker v  krogu samih  razsvetljenjih po moje mora zarad vskogršanje vsaj potencialne izplonjenosti mora vladat en dolgčas.

Daj, stojči, poskus razrešit problem iz pozicje, ki sem jo jest zastavil iz lastne izkušnje, tko da bo tud men razrešitu bliz. To da me pošiljaš k enmu mojstru, da me prosvetli z  izničenjem  problema, ki me muči, je sicer čist dobronamerno početje, ampak prepostavlja najino skupno trdno vero v učinkovitost take verske prakse. Jest v tem topiku delam prav to, iščem predpostavke za vero, vsakršno vero, tud tvojo. Tako racionalne kot iracionalne, tle sem po moje zlo odprt, samo se ne pustim ukužit, ker mam strah, da je lahko vera tud virus, ki na svojem uničevalnem pohodu skuri razum in na tak način vzpostavi ensotransko enost.   Iščem siptome, da je temu tko in tud dokaze, da ni nujno, da je tko in da je lahko vera v pravi meri tud zdravilo, ki sinhronizira narušen  odnos med možani in srcem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: simptomi religioznosti II
Reply #78 - 27.03.2003 at 09:22:39
 
Quote:
Edini nacin, ki ga ti skozi razumevanje Junga (da smo malce bolj natancni) uporabljas za razlaganje arhetipov, se mi zdi morda za iskanje poti do njih. Samo ne zdej to pograbit: saj sem vedel itd., itd., ker to, vsaj v teoreticnem smislu, se nic ne pomeni.


Ne da bi pograbu, ampak je po moje res tko. Jung je bil najprej terapevt in je vse razumevanje podredu terpapevtski praksi, ki predpostvalja 'štelanje' psihe na uskljenost z enimi vzorci. Naredu je en premik v svoji stroki, da ti vzorci niso nujno vzorci, ki se kažejo skoz tradicijo v družbenem  okolju, ampak so ti vzorci uporabni le, če omogočjo živ stik z arhetipskimi duševnimi vsebinami, se prav da se je po moje res ukvarjal predvsem z iskanjem poti do njih in ne tolk z njihovim formiranjem iz sfere duha v duševnem. Zanj so bli tkorekoč objektivno duševno dejstvo (utemljeno tako skoz zahodne kot  vzhodne religiozne prakse), ki ga je prikroju svojemu zgoraj omenjenemu pragamtičnemu psihoterapevtskemu namenu.

Ampak uno subtilno kontaktiranje  vsebin  iz sfere duše (psihičnega) v sfero duhovnega preko 'duhovno vzvisene mentalne forme' (nadangelov) ne štekam čist. A gre za prenos 'informacij' v obe strani in če, a ne gre tud za povraten  proces,  t.j. za subtilen  vpliv (menatlne, a tud fizično pogojene) duše (psihe) na  duhovno diferenciranost  samo. A  duša ne ohranja svoje induvidulanosti v subtilni mentalni  obliki prav skoz to duhovno diferenciranost? Kako je arhetip kot tako oblikovana duhovna kategorija lahko hkrati tudi absoluten in nespremenljiv?


Jest se kar ne morem odrečt jungovi  skušnjavi, da se ves ta proces odslikava v psihi sami in da gre pri vsem tem za grobe in subtilne  mehanizme korespondence med zavednim in nezavednim in da jih je z enim postopkom  samoopazovanja lahko bolj ali manj subtilno zajet v en religiozni ali zanstveni sistem, še najbolj   pa skoz kombinacijo obojega. Zdaj sploh, ko tud zanost  tkorekoč objektivno prisotnost 'duha' v obliki univarzalnih vibracij delcev znotraj diferciranih kvantnih polj, naša duševnost pa jih le  bolj ali manj subtilno kolapsira, tko da se jih da brat skoz razne oblike zavesti...      

Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: simptomi religioznosti II
Reply #79 - 27.03.2003 at 09:40:27
 
Dragi titud,
tudi sam se bal, da ko bom stopil na pot Samospoznanja, da bom kaj izgubil, oziroma izgubil svojo individualnost. Zgodilo se je ravno nasprotno, plevel sem iz sebe zmetal ven, notranje seme pa pustil, da raste Smiley
S sebstvom je tako, kot z rokami. Če hočeš prijeti drugo roko, jo primeš, če pa nočeš je pač ne. Grin
S prosvetljenjem se ne rešiš svoje dualnosti, dana ti je samo možnost poti od trpljenja stran, dana ti je možnost biti notranje izpolnjen in celo blažen, za kar se je treba truditi vsak dan, vendar kadarkoli lahko greš nazaj v svojo dualnost, če si to seveda želiš Grin
Naj ti izdam skrivnost, da v sloveniji ne poznam niti enega, vključno z mano, ki bi bil sposoben biti stalno v enosti s sebstvom. Wink
V glavnem pa je vse stvar čutenja. Nekateri to nekaj zaznajo takoj na video predstavitvah, nekateri pa za to potrebujejo več časa glej moj članek poroka na pozitivkah Wink
http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030321001316173
Da bi prosvetljenim ljudem bilo dolgčas ob druženju, to je pa že dober vic. Meni nikoli ni dolgčas niti kadar sem sam s sabo in še manj, kadar sem v družbi tistih,ki imajo darilo Samospoznanja. Grin
tudi ti raje počneš stvari, ki so ti bolj prijetne od tistih, ki so manj Grin
sicer pa v kolikor si prebral Mojozgodbo z Maharajijem, tako veš kam lahko prideš in kdaj in se s to možnostjo seznaniš sam. To je samo možnost. Izbira je tvoja.
V življenju uspejo tisti ljudje, ki pomagajo drugim. Jaz to počnem. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: simptomi religioznosti II
Reply #80 - 27.03.2003 at 10:53:05
 
Ok., stojči, vidm da ni treba  panike okro tega razsvetljenja zganjat.  Smiley

Ostanmo pri temi in povej skoz svojo izkušnjo, če ma tisto seme v teb kaj skupnega z mojmu/jstovim dojemanjem arhetipskega in če ma   dostopanje do njega religiozni al pa morda bolj psihoterapevtski pomen.  Undecided Smiley ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Realbe
Guest




Re: simptomi religioznosti II
Reply #81 - 27.03.2003 at 11:00:10
 
Stojchi,
Sem vesel zate, ker vidm da si našel. Odpravil pa si se na težko pot, namreč našega Titud- a prepričat, da spoznanje luči (boga, notranje svetlobe) ni skrati tudi spoznanje groze... In, da je to vse za kar je vredno živet. Jzt in Aryan sva ga že poskušala, kot to sam ugotavlja, prepričat na več načinov vendar se ne da.
Zdej mu  poskušam intelektualno sledit in od tam ven prvlečt, samo je to en velik podvig, ki ga moji možgani ne zmorejo.
A mi lahko poveš zakaj tehnik ne smeš kazati drugim in kako zgleda obljuba, ki jo daš ( 1 uro za sebe). Sem nekej bral na pozitivkah.  

Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: simptomi religioznosti II
Reply #82 - 27.03.2003 at 13:13:13
 
dragi Realbe,
naj ti odgovorim na tvoja vprašanja:
najprej zakaj tehnik ne smeš kazati drugim?
preprosto odgovor se nahaja že v članku Moja zgodba z Maharajijem oziroma Kdo sem jaz.
Bistvena stvar je pripravljenost kandidata da razume zakaj hoče to, kar hoče,
kaj bo s tem počel in
ali bo to znal koristno uporabljati v svojem življenju.
nesmiselno je dajati nekomu diamant, za katerega bo nekdo mislil, da je to samo stara "glažovna" in jo vrgel stran,
ali kakor se je lepo izrazil Jezus " ne meči biserov svinjam"
je škodljivo za tistega, ki kaže in tistega, ki sprejema tehnike. Kot sem tam že napisal ni stvar samo v tehnikah je še veliko veliko več od tega.
Najvažnejše je čutenje in razumevanje čutenja.
Preden sprejmeš tehnike obljubiš da boš
1.temu notranjemu spoznanju dal pošteno priložnost,
da boš prakticiral te štiri tehnike vsaj enkrat na dan, vsako tehniko vsaj 15, minut v zaporedju, ki ti je pokazana,
in da boš ostal v stiku z učenjem preko video projekcij, ali boš prišel na na živo srečanje z mojstrom, če se ti bo ponudila prilika,
3. da ne boš kazal tehnik drugim ljudem.
Sicer pa dragi Realbe preberi si še članek Maharaji v Levu
http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030212102553660
kamor te osebno vabim, vabim pa tudi vse druge, ki bi se radi seznanili s to možnostjo. Wink
lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: simptomi religioznosti II
Reply #83 - 27.03.2003 at 13:45:53
 
in še eno stvra sem pozabil.  Wink
Na tehle straneh, ki jih bere vsak dan tudi 10 000 ljudi z vseh kontinentov, Smiley
imam objavljenih kar precej prispevkov Smiley
pod sekcijami days,
expressions in
lives itd
in te vabim, da si jih ogledaš, vabim pa tudi vse tiste, ki znate anglešk Winko

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030212102553660
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: simptomi religioznosti II
Reply #84 - 27.03.2003 at 13:49:56
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: simptomi religioznosti II
Reply #85 - 27.03.2003 at 14:55:53
 
Stojči, daj preberi malo privat sporočila, tu na forumu. Wink Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: simptomi religioznosti II
Reply #86 - 27.03.2003 at 21:03:28
 
Dear colleagues,

Please be advised that there was open season on Titud. His brains are wanted roasted or boiled
Grin Grin Grin

Titud, jest bi bil pocascen na tvojem mestu. Ocitno si na temu forumu zvezda. Namrec, tukaj nas je kopica verskih fanatikov, pa samo vernikov, pa dogmatikov, filozofov in raznih nakladacov. Ce smo si po gobcu se tako razlicni, pa smo si v eni stvari enaki. Nimamo tvojega analiticnega uma. In ker pac ne moremo biti kot ti, poskusamo tebe prepricati, da postanes tak kot smo mi.

Nic cudnega, da te je strah razsvetljenja. Takega si tud jest nebi zelel, sam za mene je ze prepozno  Wink.

Zdej pa nehi Stojchiju postavljat zahtevna vprasanja, ker ga bos sam se bolj razkuru, da bo mel take ucke  Roll Eyes.




Tovariski pozdrav
politkomisar Jst
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: simptomi religioznosti II
Reply #87 - 27.03.2003 at 21:46:20
 
Pozdrav Jstu in odgovor titudu

mojmu/jstovim dojemanjem arhetipskega in če ma   dostopanje do njega religiozni al pa morda bolj psihoterapevtski pomen.

vsi pomeni dragi titud, prav vsi Smiley Wink Cheesy Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: simptomi religioznosti II
Reply #88 - 28.03.2003 at 09:45:49
 
Quote:
vsi pomeni dragi titud, prav vsi


Vse v vsem se da po moje da sprejet čist za racionalno dejstvo s to 'napako', da samo ne more podlečt analitičnemu difernciranju. Ker smo v naši zahodni  kulturi  racionalno zmeraj  enačl z diferenciranjem,   smo postal prvi mojstri v drobljenju do neskončnosti. Razjebal smo clo atom in na subatomskem nivoju čist analitično  pršli  nazaj do dejstva, da je vse zaobseženo v  vsem. Ker zabseženosti vsega v vsem ne znamo najt pojavnega/fizikalnega  pokritja tko kot za difercirano, smo zbegan kot majhni otroc, dojetje enosti pa lahko  pokrijemo samo z mistiko  vzhodnjaških religij in praks al pa  iskanjem  duhovnega  bistva krščanstva v obdobjih, preden je samo podleglo diferenciaciji.

Fascinacija nad enostjo je po moje  lahko samo reakcija   na našo nepotešenost s fascinacijo nad diferniciranostjo. Dualizma, na katerga je obsojena zemeljska duša in znotraj katerga edinega lahko dela za svojo odrešitu, ne more odpravit z enostano spojitvijo z enim od obeh polov,  ker se je na obeh polih prisiljena samoukint. Obsojena je na kompromis. Človekova duša ne more najt odrešitve niti v enosti niti  v iz enosti do konca diferencirani materiji, zato je ustvarla orodje, ki jo  je edni sposoben varno vodit med scilo in karibdo, da ne podleže vabljivi ponudbi ene ali druge. To orodje je razum in njegova edina naloga je, da to svojo vlogo razume. Zame je to edina možna oblika razsvetljenja.

Evo, tolk o moji obsedenosti z analiziranjem, 'skrbnim tehtenjem' pa kar je še tega. Upam  da sem  vsaj nakazov, da razsvetljenja ne zavračam ali da koga   na na njegovi lastni poti k razsvetljenju clo omalovažujem al pa mu lastno pot vsiljujem kot edino možno in s tem koga clo ogrožam. Je pa mal jebena situacija, da  zarad tega koncepta silim druge k razumnem utemeljevanju lastnih konceptev in da zgleda kot  da si ne pustim sugerirat. Ampak to je po moje le posledica tegala pisnega medija, ki duši sugestivne vizulane in glasovne komponente, poudarja pa razumske in logične. Sicer pa, tud na tak način si pustim marsikaj sugerirat. Besed kot so duša, duh, ensot, vera, mistika, magija, razsvetljenje in podobnih sestavinah novodobnega duhovno/religiznega izrazoslovja nism do pred kratkim niti  izsutu, kaj šele, da bi jih bil sposben umestit v kakšen tak  kontekst, ki bi lahko komu kaj pomenu. Vključno z mano.  Tongue Smiley      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Realbe
Guest




Re: simptomi religioznosti II
Reply #89 - 28.03.2003 at 11:21:56
 
Titud,
Meni se zdi ta forum fajn, ker se pogovarjamo o stvareh, ki nas zanimajo. Samo jzt tega ne jemljem kot dokončno stvar ampak kot vzpodbudo za začetek praktičnega življenja. In zato bom pač po svojem vedenju, ki izhaja izključno iz religijoznega čutenja, nekoga, ki izusti, da bo prišel do rasvetljenja z razumom,  poskušal na vsak način prepričat o njegovi zmoti. In za to imam kup racionalnih dejstev.
Religijoznost je čutenje. Rasvetljenje je rezultat religijoznosti. Čutenje ni razmišljanje. Razmišljanje ne pripelje do rasvetljenja.
Atomska fizika temelji na predpostavki 1+1=2.
Naše razmišljanje o življenju pa temelji na predpostavkah, ki niso dokazljive! Atomska fizika odkriva božjo ljubezen z matematičnimi aksiomi, ki so dani od boga.  Mi se pa sprašujemo kaj je božja ljubezen, namesto da bi enostavno samoumevno ljubili. Namreč mi sami smo božja ljubezen. Vprašanje predpostavlja odgovor. Ljubiti se, je pa odločitev; ne vprašanje niti odgovor.
Čudi me naprimer, kako nekateri ne vidijo/čutijo Stojchijevo pristnost, odkritrost, resničnost. Če je on odkril notranjo svetlobo pogovori niso več potrebni. Raje kot se pogovarjaš o določeni stvari, greš in izkusiš stvar. Nobeno tveganje zame ni večje kot ostat na mestu, kar razmišljanje zame je. Sicer je pa pri Stojchiju jasno, da nekega velikega tveganja, v našem smislu, sploh ni. Opažam pa, da  sploh nočemo naprej nočemo iz svoje udobne ječe. Raje se obešamo na prepričanja in jih razumsko celo življenje opravičujemo.
Lp
Realbe
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 11