Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 9
(Read 45877 times)
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #75 - 23.03.2003 at 09:00:27
 

In še o odnosu do Boga. Vsi se odločamo:
  • Ali je Bog brezpogojna ljubezen ali ne. Kaj od tega je Bog?
  • Je Bog ustvaril Ljubezen ali je ni?
 Ne more biti oboje. Bog nima nasprotja.
Ljudje smo še kako pod vplivom zakonov, pravil in zapovedi o Bogu. Bog je najbolj verjetno bitje globoke ljubezni, ki nam na tem neverjetnem planetu, na katerem se igramo, daje pozitivna pravila igre. Nekaj tu ne štima. Deset Mojzesovih zapovedi imamo. Na začetku Mojzes vpraša goreči grm:
  • Kdo si?
  • Jaz sem. Bog za vsemi namestniki Boga. Sem, ki sem.
  • Kako bomo vedeli, da si to res Ti?
  • Deset zapovedi vam dam.
 Pri tem gre za deset načinov stika, povezave z Bogom. To Eno reče Mojzesu: Ko boš želel stik, ne boš zidal napačnih predstav o napačnih bogovih. Ne boš zaman uporabljal imena bogov. Ne gradi napačnega Boga!
Odgovor ni bil kaj naj (ne)delamo. In Mojzes je vprašal Kako te bomo (pre)poznali?
S tega vidika premeditirajte "zapovedi".
Na Zemlji smo, da bi bili svobodni.
  • Je Bog potem brezpogojna ljubezen, ali se vrača sem in tja iz brezpogojne ljubezni k pogojni - k zapovedim?
  • Kakšna je torej naša narava? Pogojna ali brezpogojna, pri tem, da smo narejeni po božji podobi?
 Če je bog brezpogojna Ljubezen, velja: To je tvoj vrt, igraj se, ustrezno tvoji volji in željam. Jaz sem Ljubezen, ki te je ustvarila. Vedno sem s teboj. Če se utrudiš pri igranju, se spet naravnaj na Ljubezen.
Sami izberite svojega Boga.
  • Je vaš Bog svoboda ali je pravila?
 Izberite. Nova doba od nas terja, da izberemo. Izberite in kar verjamete, živite. Snemite masko in - ljubite.
Back to top
« Last Edit: 11.07.2003 at 11:12:06 by EvaZh »  
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #76 - 23.03.2003 at 10:36:21
 
Zame je Bog poroka med umrljivim in neumrljivim delom mene samega. Več v mojem članku na pozitivkah  Wink

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030321001316173

Boga lahko ponazorim, tudi kot igranje instrumenta. Nekateri pridemo na svet z večjim talentom, drugi z manjšim, vendar je trud vežbanja tista stvar, ki nam prinese prave rezultate. In vežbati je treba vsak dan, samo poglejmo virtuoze, čeprav so virtuozi na svojem instrumentu, vežbajo še več kot tisti, ki niso.
Razum je stroj za proizvodnjo vprašanj, vendar nima pravih odgovorov. Prave odgovore ima isključno tvoje in moje srce. Smiley Wink Cheesy Grin Shocked Roll Eyes
lp

Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #77 - 24.03.2003 at 09:41:23
 
  • Kakšni pa so vaši odnosi z drugimi ljudmi?
 Ljudje smo priklopljeni ne samo na prijatelje, priklopljeni smo tudi na sovražnike. Svojo energijo vlagamo v ene in druge. Sporočila naše druge čakre niso omejena na prostor ali čas. V vsakem trenutku pošiljamo misli.
Sporočilo, ki npr. partnerja spodbudi in dvigne je: Rad te imam in verjamem, da se zabavaš. Lahko pa pomislim: Bolje zate, da se ne zabavaš, ko me ni; jaz sem tisti, ki v tvoje življenje prinaša zabavo; ne zaupam ti; verjetno prav sedaj ljubimkaš z nekom in, če ne, gotovo zapravljaš najin denar. Tako sporočilo partnerja energetsko oslabi. Morda ga zavestno ne sliši, morda dela in kar naenkrat začuti dobrodejno energijo in odvisno od stanja zavesti lahko ali pa ne ve od kod prihaja. Lahko pa ga nekaj izčrpuje in spet (ne)prepozna pošiljatelja.
Ljudje taka sporočila pošiljamo ves dan.
V odnosih z ljudmi smo se verjetno vsi kdaj počutili žrtev. Lahko smo doživeli šokantno izkušnjo z osebo, ki ne zasluži našega odpuščanja; uničila nam je življenje in nikoli je ne bomo preboleli. In po plemenskih prepričanjih v življenju res obstajajo nekatere strašne izkušnje. Nikoli se ne bi smele zgoditi, nismo zaslužili, žrtev smo, nekaj je narobe s to božjo kreacijo tu. V drugi čakri imamo upravičeno prepričanje žrtve in ta vklop terja določen odstotek moje energije 24 ur na dan. Moj energetski vklop ali priklop ta dogodek drži na mestu. Celo pravni sistem se strinja z menoj. Jaz sem žrtev. Univerzalni zakon pa pravi: Ni mogoče biti žrtev.
In seveda lahko sedaj rečete: Kaj pa tole...? Slišati bi morali, kaj se je meni zgodilo pri 3 letih; in mali otrok se ne more braniti... Edino, kar lahko rečem je: Če ste zataknjeni v svoj scenarij žrtve, obupno potrebujete razširitev zavesti. Življenje je dosti večje kot ta mali planet in duše, ki prihajajo in odhajajo so starejše kot mali otrok. Ne opravičujem in ne racionaliziram ničesar, ampak - odklopiti se moramo, če želimo biti razsvetljeni in svobodni. To je edina možna Izbira.
Back to top
« Last Edit: 11.07.2003 at 11:15:44 by EvaZh »  
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #78 - 25.03.2003 at 09:35:09
 
Stojči, tvoj članek sem pa prebrala, ja. Hvala. Smiley

"In vsi se ustavimo ob istem vprašanju:
  • Zakaj?
  • Zakaj se (mi) je to zgodilo?
 In na Zakaj vseh nas obstaja en sam odgovor: Ker Bog razume in Bog je Ljubezen. Pika. Obstaja razlog za izkušnjo, če ga dojamemo ali ne. Vsi smo imeli šokantne izkušnje in vsi se moramo odklopiti od njih. To se mora zgoditi ali pa nam bo naprej črpalo energijo.
Rojen sem v družini alkoholika, spolno sem zlorabljen pri 8 letih, leta sem bil odvisen od alkohola in heroina, sina so mi ustrelili pri 14 letih in je skoraj umrl, mati je pred leti umrla za rakom in kot duhovnik sem sodeloval v nekaterih precej dramatičnih pogrebih otrok in starejših.
Ko ne morete najti Odpuščanja, uporabite Hvaležnost.
Ne razumem teh izkušenj, toda Bog jih.
In Bog je Ljubezen.
In to potovanje duše je kot mežik očesa.
Pred leti je na riding prišla gospa, ki je bila v preteklosti z možem v najeti hiši v tuji deželi. Nekega dne so od nikoder v hišo planili ljudje z brzostrelkami, pribili moža na steno, kričali in vpili v jeziku, ki ga nista razumela... In po vseh minulih letih še danes padem v stres, ko se tega spomnim, je rekla. Kaj pa Angeli pravijo na to? Miren sem bil, ko sem prisluhnil Angelom. Prav vesela energija se je pojavila in rekli so: To je bilo pa res nekaj enkratnega. Skoraj sem se gospe bal povedati odgovor. Ti si imela to izjemno izkušnjo in danes je s teboj vse v redu. Prva oseba si, od katere smo slišali kaj takega. Uporabi to izkušnjo, da pomagaš sebi in drugim. Če ne veš, zakaj si jo potrebovala, Bog ve. In Bog je Ljubezen.
Vprašanje "zakaj" nas pelje do naslednjega vprašanja:
  • Kako naj se premaknem čez?
  • Kako naj to izkušnjo presežem?
  • Kako naj zaključim šokantno izkušnjo?
 Vprašanje ni Zakaj ampak Kako naj se premaknem naprej, skozi? To so vprašanja. Če vprašamo Kako, nam univerzum mora odgovoriti. Edino vprašanje, na katerega morate odgovoriti vi, je:
  • Ali sem pripravljen to izkušnjo zaključiti?
 Če je odgovor "da", potem se premaknite skozi; če je "ne", ostanite z izkušnjo, dokler je ne boste pripravljeni spustiti.
In prosite še svojo drugo čakro za sliko vaše energije, ki gre skozi vas takrat, ko komu pošiljate negativna sporočila. In prosite, da vam pokaže razliko od energije pozitivnih misli. Če bi videli energijo v misiji bolečine, ki gre iz vas kot majhna jedrska bojna konica, ustvarjena, da nekoga udari... Če bi to videli, take misli nikoli več ne bi poslali.
Odklopimo se torej od ljudi, za katere verjamemo, da so nam nekaj storili."
Back to top
« Last Edit: 11.07.2003 at 11:19:47 by EvaZh »  
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #79 - 25.03.2003 at 12:58:57
 
Draga Eva,
Moja in tvoja razmišljanja nama nikoli ne bodo odgovorila na vsa vprašanja. Svojemu mišljenju sem v življenju na splošno posvečal mnogo preveč pozornosti.
Čutenje sebe, ali če hočeš moja čustvena inteligenca je mnog pomembnejša, od katerega koli razmišljanja. O tem lahko prebereš kaj več v mojem članku Kdo sem jaz

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030109005908390

To, kar se nam je zgodilo v življenju ne moremo spremeniti, še kako pa lahko spremenimo sebe, ko začutimo svoje bistvo vsak trenutek Smiley
Verjemi, jaz sem bil poln manjvrednostnih kompleksov, od nežnih otrošlih let sem hudo jecljal, vendar ljudje, ki so me takrat poznali ne morejo verjeti, da sem zdaj tako sproščen in umirjen, da tekoče govorim in da se celo prijetno počutijo v moji družbi.
Res spremeniti ta svet se da samo in izključno s spremembo samega sebe, vse ostalo je ena sama nakladancija.  Smiley Wink Cheesy Grin Shocked Roll Eyes

Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #80 - 25.03.2003 at 14:48:59
 
Vprašanje:
stoychi wrote on 25.03.2003 at 12:58:57:
Moja in tvoja razmišljanja nama nikoli ne bodo odgovorila na vsa vprašanja. Svojemu mišljenju sem v življenju na splošno posvečal mnogo preveč pozornosti.
Odgovor:
Quote:
Čutenje sebe, ali če hočeš moja čustvena inteligenca je mnog pomembnejša, od katerega koli razmišljanja.
...še kako pa lahko spremenimo sebe, ko začutimo svoje bistvo vsak trenutek Smiley
Res spremeniti ta svet se da samo in izključno s spremembo samega sebe, vse ostalo je ena sama nakladancija.

Stojči, kako si prišel do teh "razmišljanj"? Zakaj mi pripoveduješ o njih? A te je kaj iz zgornjih postov na to napeljalo?
Drugače, pa jaz in moj razum - razmišljanja: imam s tem en problem ja. Mogoče izhaja iz učenja, da če že lepota ni pomembna, je pa pamet. Ampak temu učenju sledi: če ni pomembno ne prvo, ne drugo, je pa srce.
Zadnje čase sem kar dostikrat vznemirjena - kar čutim nekje okrog pleksusa, pa ne vem, a je strah, al kaj, ampak je pa kar zahteven občutek in ker vem, da me do zdaj razmišljanja še niso razrešila tega občutka, se mu poskušam predajat, pa poglabljat vanj, ampak se mi ne zdi, da vedno pomaga, včasih se mi zdi, da postane samo še huje in edina rešitev je, da me zamoti kaj drugega, da pozabim, pa to pravzaprav naredim z razmišljanjem o nečem drugem. In seveda, ob podobni situaciji se bo tudi občutek vrnil...
??? kaj sm hotla? Kakšen nasvet mogoče  Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #81 - 25.03.2003 at 19:44:27
 
Draga Eva,
veseli me, da te to čutenje svojega bistva zanima. Cheesy
Ne morem dajati receptov za prosvetljenje, vendar ga sam doživljam vsakič, ko se poglobim vase in znotraj sebe vidim svojo notranjo svetlobo, slišim glasbo notranjega vesolja, se s svojim dihom dotaknem božanskega bistva in ga tudi okusim. Wink To so moja izkustva, na katera se lahko naslonim kadarkoli Roll Eyes, skozi njih lahko razmišljam, kar pa je najbolje je, da v njih neizmerno uživam. Wink
Hvala ti ker si prebrala moj članek Kdo sem jaz.preberi si še Mojo zgodbo z Maharajijem Smiley

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20021225165706813  
lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
cleo
3
***
Offline

življenje je čudovito

Posts: 118
Ljubljana
Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe
Reply #82 - 26.03.2003 at 10:59:53
 
Eva!

Hvala ti za tole tvoje delo..., da z nami deliš vedenje...
Super knjiga....Plis, kar še naprej!!!!! Čimprej....
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #83 - 26.03.2003 at 12:21:24
 
hihihi, cleo. Kaj s ti pa tolk mudi, a maš do sem že vse podelan? Wink
bom še pisala, ja, ne naliv ne metež, ne burja me ne ustavijo  Grin
Hvala cleo, stojči (boš že odprl topic o Maharajiju?)  Smiley


Druga čakra je težka po svoji naravi - v njej je večina naših bolečin in trpljenja. V odnosih z ljudmi nam bo pomagalo, če se v trenutku napetosti vprašamo: Kam me je tole zadelo? Običajno našo reakcijo začutimo v tretji ali drugi čakri, morda tudi prvi. Odvisno od načina vlaganja naše energije v druge ljudi. In sedaj si odgovorite:
  • Ali se morajo ljudje strinjati z vami, da se dobro počutite sami s seboj?
  • Ali se v primeru, ko ste z nekom sprti, pogovarjate samo z ljudmi, za katere veste, da se bodo strinjali z vami?
 Vsi to počnemo. Na trdem disku naše druge čakre so telefonske številke. Poleg njih ni imen, ampak seznam stvari, v katerih se lastniki številk strinjajo z menoj (in ne z mojim partnerjem). Če se ti ne strinjša z menoj, bom zgodbo povedal drugemu, ki se z menjo strinja. Z nekom, ki se morda samo malo ne strinja z mano, se ne bom pogovarjal. Vir sporov je dokazovanje tega, kdo ima prav. Gre za našo potrebo po tem, da imamo prav.
Si želite imeti prav, ali želite biti razsvetljeni?
Lahko ste razsvetljeni ali pa imate prav in ste zatemnjeni. Razsvetljeni ljudje ne mislijo v pogojih prav/narobe. Enostavno je, kar je.
In sedaj si vzemite čas za nov (dolg) seznam.
  • Na katere ljudi ste priklopljeni?
 Sezite v preteklost kolikor morete. Ni pomembno, če so ti ljudje na planetu ali ne. Ko vam na misel pride neko nepričakovano ime, ne premišljujte Sem res priklopljen nanj ali ne? Če vam pride na misel, ga enostavno zapišite. Poleg imena pa označite P za pozitiven in N za negativen priklop. Vaši najglobji negativni priklopi so najpomembnejša imena za ta seznam. In začnite z ljudmi, ki jih resnično ne marate. Ti odnosi vam jemljejo največ energije, vi pa s priklopom energetsko vzdržujete to negativno razmerje.
In na seznamu odnosov ne pozabite na - Boga. In ne na oznako N ali P. Ko se Boga bojite. ste nanj negativno priklopljeni in naj vam ne bo težko tega priznati. Zjutraj sem govoril z njo in nima ega. Zlahka opravi z vašo negativnostjo. Odklopite se tudi od Boga, ki ne deluje in se priklopite na tistega, ki deluje. Na drugi čakri ste. Častite samo Boga, ki časti vas. Vse ostalo naj gre.


Wink super!
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #84 - 27.03.2003 at 11:39:09
 
"Skušajte se s kom o tej problematiki pogovoriti. V tem pogovoru pa stanje lahko opišete na dva načina:
  • tako, da je družbeno sprejemljivo; povem ti nekaj o svojih ranah in materialu druge čakre tako, da bo zate sprejemljivo
  • ali ti povem, kaj resnično čutim, kar pa običajno ni družbeno sprejemljivo.
 To pisanje naj bi vas spodbudilo k pisanju tega, kar resnično čutite. Razlog za to je Resnica osvobaja. Ko si povemo Resnico, se tega, o čemer govorimo, osvobodimo. Ko si rečemo družbeno sprejemljivo stvar, ostajamo zataknjeni.
Kako si, Thomas? Prehlajen sem. To je sprejemljiv odgovor.
Lahko pa povem Resnico. Moj nos in grlo sta napolnjena z zeleno sluzjo in okus je grozen in vsakič, ko se useknem, vse pride ven, noter pa so bakterije, ki jih boš najverjetneje dobil ti... < Grin>
Tudi malo Resnice bo odprlo vrata za nadaljnje odpiranje.
Če je kakšna od navedenih stvari (pre)težka za vas, stresite roke ali naj vas kdo skrtači. Pomaga vrtenje v urini smeri z odprtimi rokami, saj vrže energijo ven iz čaker, jih stimulira in uravnovesi. Če se vrtite v levo, energijo v čakre zaklenete.
Druga čakra nam toliko pojasnjuje, zakaj je naše življenje tako kot je v vsakem trenutku. Pri ukvarjanju s seboj je izjemnega pomena proučevanje vsake čakre po en mesec. Na ta način lahko odkrijemo naše pogoje na vsaki ravni. Konec meseca se začnemo pomikati navzgor, dobesedno lahko gremo tja, saj smo opustili, kar na spodnji čakri ni delovalo."
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #85 - 28.03.2003 at 17:30:09
 

Dostikrat mi ljudje rečejo Skušam priti v svoje srce. Vendar ne morete kar tako vstopiti v srce. Pot do srca pelje skozi spodnje čakre, na katerih je treba odstraniti pogoje vsake strani. Lahko imate izkušnjo biti v srcu za trenutek... Če pa niste počistili vzorcev spodnjih čaker, se pojavi občutek, kot da vas je nekaj potegnilo iz srčne čakre... Le katera od spodnjih je kriva za to? Pogoji programa vas potegnejo nazaj dol.
Resnično potovanje v srčni center lahko simbolično takole ponazorimo. Na poti ste, ki se oži in oži in čisto preden pridete do srca, je pot tako ozka, da ne morete naprej, razen če ne opustite vseh svojih pogojev. Nobena prtljaga ne gre skozi ta prehod. Saj skušate vendar priti v brezpogojno. Počasno in postopno premikanje skozi čakre je pri tem izjemnega pomena.
Kaj sploh je programiranje čakre?
Ko razmišljate o programu katerekoli svoje čakre, se je pomembno vprašati:
  • Ali mi ta čakra resnično služi?
 Odgovor dobite, če si ogledate program te čakre. Če ste bili razsvetljeni, ko ste jo programirali, jo pustite pri miru. To je odgovor za vse nas. Nerazsvetljeni pa vgradimo globoke pogoje, ki so naša prepričanja in verjetja in ta določajo našo izkušnjo življenje. Če ne srečamo nekoga ali nečesa, kar nas spomni, da smo dosti več kot naši pogoji, lahko vse življenje živimo ustrezno pogojem posamezne čakre.
  • Nikoli ne bom imel toliko denarja kot ga želim.
 Koliko denarja vam je dovoljeno imeti?
  • Nikoli ne bom imel izpolnjujočega partnerskega odnosa.
 Otrok v starosti enega leta ali dveh gleda starše ali kak drug par in se odloči: Odnos s partnerjem ne bo nikoli deloval. Tako zgodaj nastane program. Ni Resnica, je pa pogoj. Mi pa živimo v skladu s pogoji.
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #86 - 29.03.2003 at 15:20:31
 
"Poglejmo si možne pogoje druge čakre.
Če verjamete, da en boste imeli polnega partnerskega odnosa, to ne pomeni, da ga v resnici ne boste imeli. Pomeni pa, da tega odnosa ne boste prepoznali, četudi ga imate. To je tragedija. Potencialno izpolnjujoče zveze druga čakra ne prepozna kot take.
Vsi imamo odnos z denarjem. Zanimiv je ta odnos, če trdite, da nimate odnosa z denarjem. Kakorkoli ga že določite, to je odnos. Če ravnate, kot da ga ni, je to definicija tega odnosa.
Ločitev je konec zakona... Ločitev ne zaključi zakona, je samo oblika drugačnega načina odnosa. Nikoli več te nočem videt, se s tabo pogovarjati... Tudi zanimiv odnos.
Ko enkrat začnemo odnos katerekoli vrste, ga ne moremo zaključiti. Vprašanje ni Kako zaključiti odnos? Vprašanje je Kako ga nadaljevati. In pod kakšnimi pogoji. Lahko izbiramo med dostimi pogoji svoje druge čakre. Lahko pa rečemo svoji drugi čakri: Ta odnos bom sedaj prenesel v srce. Tam bom živel v tem odnosu.
Vsi naši odnosi, prav vsi so v prvi vrsti stvar srca ali druge čakre; so brezpogojni ali pogojni odnosi.
In po vsem tem je za vsako vprašanje primeren en sam odgovor: Samo ljubite!
Učimo se torej vzeti vse dosedanje odnose, jih preobraziti v drugi čakri in dvigniti, sprejeti v srce. Druga čakra tako hrani srčno. Ko nam Angeli to pravijo, mislijo res vse odnose!
Vzpostavite torej ljubezenski odnos z denarjem. Če mislite, da tega ne morete storiti, v resnici pravite: Imam pogoje okrog denarja in druge čakre in nisem jih pripravljen preobraziti. Kaj v resnici pravite? Imam prepričanja in pogoje glede denarja in druge čakre in v mojem umu želim imeti prav glede teh pogojev. Jaz imam prav, je odnos med umom in drugo čakro. Prva čakra je povezana  s sedmo in druga s šesto čakro.
Glede vseh pogojev druge čakre ste podpisali pogodbo. S svojo šesto čakro uma ste se dogovorili, da vas bo v mislih in prepričanjih podpirala v drugi čakri. Ne pozabite, da ima um vedno prav. Ne moti se in vse racionalizira; opraviči vse pogoje druge čakre.
Vsi prepiri med možem in ženo, prav vsi so prepir med umom dveh ljudi, ki opravičujeta svoje pogoje druge čakre. Zato naslednjič ne recite Prepirava se, ker se imava rada. Povejte Resnico: Pogojujeva drug drugega. Preprosto se ne strinjava glede pogojev tega zakona.
Premislite in napišite nov program."
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #87 - 30.03.2003 at 15:36:29
 

odpuščanje

Po vsem napisanem res lahko razumemo, da je odpuščanje v čakri, ki ga najbolj potrebuje. V oranžni barvi odpuščamo sebi in drugim. Naslednji mesec vendar želimo v rumeno čakro, za katero velja resnica Spoštujem sebe. Globoko v sebi vemo, da se ne moremo spoštovati, če ne rešimo spora z drugimi. Če res želimo priti v pleksus, druga čakra postane mesec spoštovanja drugih in razreševanja stvari ter odpuščanja drugim. Tako se osvobodimo.
Pri tem je dobro upoštevati naslednje tehnično pravilo. Če želim rešiti spor v drugi čakri, naj bosta moja Izbira in Namen razrešitve ali odpuščanja enaka količini energije te izkušnje, ki jo želim opustiti. Pomembno je to. Zato ljudje včasih verjamemo, da smo nekaj odpustili, kasneje pa opazimo, da se nam vrača. Če sva midva zelo zelo sprta, ne morem porabiti samo malo energije in reči Odpustil sem ti. Uskladiti je treba nivo obeh energij. Z osredotočenostjo in Namenom. Energijo zberemo s fokusom, z usmeritvijo. Samo na to se usmerimo.
Upoštevajmo pa še, da spora ne moremo rešiti na istem nivoju, na katerem smo ga ustvarili. Dvigniti se moramo na višji nivo, kjer je več energije. Odpušča oseba, ki hoče živeti v tem trenutku. Ta resnica nam pove nasprotje resnice.
  • Zakaj me kar naprej vleče v preteklost?
 Preteklost stalno ponavljam zaradi
  • pomanjkanja odpuščanja
  • ker nisem reprogramiral svoje druge čakre.
 Ko odpustite spor, ne pozabite določiti novega programa te čakre.
To pomeni dvig na višji nivo zaznavanja.
Pomembna Resnica, ki jo želimo potrditi in priznati na drugi čakri je Resnica, ki jo poznamo in ki obenem potrebuje največ potrditev, največ podpore:
  • V redu je, če odpustimo sebi.
  • V redu je, če odpustimo drugim, ne glede na to, kaj so (mi) storili.
Back to top
« Last Edit: 31.03.2003 at 21:32:39 by EvaZh »  
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #88 - 31.03.2003 at 18:59:09
 
"Odpuščanje je zakon Nebes. Na drugi strani imamo zakon Zemlje: Verjetno ti bom odpustil, takoj ko boš zadostno plačal za to, kar si mi storil. Če imamo take težave z neko osebo, da verjamemo, da ji ne moremo odpustiti, smo z njo povezani z drugo čakro in to 24 ur na dan, sedem dni v tednu. Naša energija vzdržuje to povezavo, stanje, ki pravi Ne morem odpustiti.
Vzemite si čas in napišite svoje pogoje, povezane z odpuščanjem.
Če verjamete, da jih nimate... Tudi slučajno ne drži! V procesih lahko odpuščamo in imamo procese, kjer ne moremo oziroma nam je težko. Odpuščanje je ključ preobrazbe. Prava narava preobrazbe pa pravi: Spustil bom nekaj, da bom segel po novem. Rad bi nekaj višjega. To orodje odpuščanja je eno najvrednejših. Je tudi edina pot do razsvetljenja. Odpuščanje je opuščanje. Odpustiti pomeni premik za, premik preko.
Zato napišite seznam:
  • S kolikimi ljudmi ste se srečali, pa odnosov niste razrešili z odpuščanjem?
 Na vse te ljudi ste priklopljeni. Dnevno jim dajete svojo energijo, če se tega zavedate ali ne. To ni dobro/slabo ali prav/narobe. Ne moremo pa reči, da je to modra investicija vaše energije, saj povzroča zdravstvene težave. Dosti človeških bolezni se začne v nesposobnosti odpustiti. Zato razmislite še o tem:
  • Ali res želite svojo energijo dnevno vlagati v sovraštvo in zamere, v odklanjanje? Želite res to delati s svojo božansko energijo?
 V resnici božansko sveto energijo, ki prihaja v vaše bitje, določite z namenom zavračanja, sovraštva, jeze, odklanjanja in jo usmerjate v drugo osebo. Če se boste ustavili, boste spoznali, da tega ne želite več početi. Vsaj nekaj naj je pride nazaj."
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #89 - 01.04.2003 at 23:34:02
 
skorej ni še nikol zajca ujel in sm se spomnla še pred polnočjo  Grin Wink


Kako mogočno je torej odpuščanje?
In kaj nam lahko dobrega prinese?
Odpuščanje je božanska sveta izkušnja in izraz. In je božanski zakon. Človeški zakon pa je Odpustil ti bom, potem ko te bom kaznoval za prav vse, kar verjamem, da si mi namenoma storil.
Če verjamete, da vam ljudje namenoma škodijo, imate problem. To se namreč redko dogaja. Ljudje v bolečini izražajo bolečino. Redko smo tarče bolečine ljudi. Navadno se zgodi, da jim pridemo na pot, enostavno stopimo pred njihovo bolečino. Kaj lahko v takem primeru storimo? Z namenom odpuščanja lahko pristopimo k človeku, na katerega smo že nekaj časa jezni in ugotovimo, da se ne spomni izkušnje, ki nas je prizadela. Kako, da se ne spomniš, kakšno bolečino si mi povzročil? se začudimo. In so drugi, ki so prepričani, da smo jih mi namenoma prizadeli. Mi pa o tem nimamo pojma. Bili smo, kar smo in ljudje so nam prišli na pot. Naša razlaga izkušnje je naša razlaga in se redko pokriva z izkušnjo "krivca". RAzlog za to je v programu druge čakre:
  • Kako me ljudje gledajo?
 Prizadeti smo, če nas narobe pogledajo. TAko občutljivi smo, odvisni od vsega, kar se dogaja okrog nas.
Odpuščanje preobrazi nas in našo energijo. Odpuščanje ni za drugo osebo. Ni namenjeno drugemu. Tudi ni pomembno, če ga ta oseba zasluži ali ne. Predvsem za to gre, da jaz ne zaslužim tega, kar z neodpuščanjem delam sebi. Resnično ne odpuščamo za drugo osebo. Odpuščamo sebi, da osvobodimo sebe te ravni povezanosti z drugim človekom. Dvignemo energijo in preobrazimo življenje. Odpuščanje postane ključ za življenje v sedanjem trenutku. Če skušamo meditirati na življenje v sedanjem trenutku, nekaterim ljudem pa še nismo odpustili, je taka meditacija o danem trenutku izguba časa. Ne moremo v resnici živeti v tem trenutku in biti istočasno povezani s preteklostjo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 9