Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9
(Read 45931 times)
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #60 - 14.03.2003 at 10:18:26
 
Nisem vas nameravala 40 dni pustit brez čtiva, ker mam dovoljenih samo72 ur. Itak se pa ni nobeden pritožil, kak dolgčas Roll Eyes
No, če slučajno koga zanima, bom še enkrat povedala, da načrtujemo na tematiko te knjige chat. Tako, da če bi se radi pogovarjali o tem, ste dobrodošli, da se nam pridružite. Za začetek ste pa dobrodošli, da poveste, kdaj med tednom v večernih urah bi vam tak chat najbolj ustrezal. Možno je tudi, da bo na 14 dni in ne vsak teden... predlagajte.

Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #61 - 14.03.2003 at 10:18:38
 

Angeli so predlagali še drugo vajo, če jo želite poskusiti. Odvisna je od vaše sposobnosti uporabe domišljije in od zavestnega odnosa z vašo intuicijo. Nekaj denarja dajte predse na mizo in se v meditaciji osredotočite nanj in z njim pogovorite. Naj vam denar spregovori. Vprašajte ga karkoli in dovolite, da vam odgovori. Skupaj s tremi prijatelji sem to storil. Zame je bil to verjetno eden najglobjih pogovorov, ki sem jih imel kadarkoli s komerkoli ali s čimerkoli.
Osupnil me je občutek energije denarja, potem ko sem odtranil vsa prepričanja o njem in dovolil, da mi je on spregovoril kaj čuti. Denar je vstopil v pogovor in povedal kaj on doživlja, ko izpolnjuje nalogo Stvarnika teči enako in svobodno k vsem človeškim bitjem. Povedal je, da ni sposoben spremeniti te naloge. Povedal je, kako njegova energija ravno tako kot energija Človeškega Kraljestva raste, se širi in razvija, ko deluje v skladu s svojo naravnanostjo. Izziv denarja pa je - ne more teči k vam v nasprotju z vašimi prepričanji.
Denar je neverjetno bistvo Stvarnika. In ljubi nas brezpogojno. Kupil nam bo, kar bomo rekli, naredil, kar bomo naročili. Verjemite ali ne, denar je sveti božanski izraz Boga. Dela, kar mu določimo in čaka okrog nas, ko res želi teči v našo smer. To je bil moj resnični pogovor z denarjem in vem, da si ga nisem izmislil.
Zame je vedno izjemno doživetje, ko ljudje v angelskih ridingih sprašujejo o obilju in dobesedno vidim denar okrog njih. Prav v njihovem energetskem vzorcu je, pa nima načina, da bi se manifestiral. Vzorčenje človeka mu tega ne dovoljuje.
Zakon pravi: Denar mora priti k vam, če se uglasite z njegovo vibracijo. Pika.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Osvobajanje od sebe
Reply #62 - 14.03.2003 at 11:17:58
 
tako preprosto je to ...
Grin
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #63 - 14.03.2003 at 11:22:34
 
Kaj pa je, a je dnar pršu?  Cheesy al to sam tko praviš?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Osvobajanje od sebe
Reply #64 - 14.03.2003 at 11:48:29
 
nč kr tko ... točno tako kot pravi tvoja knjiga ... keša tolk da bi lohka kr mojstre najela da bi hišo zrihtal ... sve se vrača, sve se plača ... in vse je v glavi in tako preprosto je to ...

edit
Back to top
« Last Edit: 14.03.2003 at 23:57:23 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #65 - 14.03.2003 at 19:19:16
 
kaj so to zaene enote gape?

drugač pa je tko, ja.. če nekaj hočemo, mormo it v akcijo si to dobit, denarjeva akcija pa je, da pride k nam in to za nas plača. Če čakam, da najprej pride denar, se že omejujem z njim: kdo si zdej upa tolk zaupat v to, da najprej začne zapravljat in šele potlej pride denar, namest da bi najprej našparal in šele potlej začel zapravljat.
Zadnjič sm Miha našuntala, da je to naredu, ker je meu itak čist dost dnarja za tist, kar je hotu, samo on bi vseen počaku do naslednje plače, da bi dnarja pol še ful ostal - v bistvu bi bla končna vsota ista, samo ful kasnej bi si tist kupu  - omejevanje z denarjem  Undecided
Res je tko preprosto, da se že prav žleht zdi! Shocked  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #66 - 16.03.2003 at 09:44:56
 
Ja, jest čist nezavedno izpolnjujem uno mojo željo, da bi šlo bol počas  Undecided
Zdej pa gremo na mojo ful priljubljeno temo  Cheesy

Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #67 - 16.03.2003 at 09:45:25
 
o redu odnosov
Tudi naši odnosi (z ljudmi) so v drugi čakri.
Z odnosi imamo v tem življenju več opraviti kot v drugih življenjih. Pri vsem, kar počnemo v tem življenju, gre za odnose. Naša glavna izkušnja so odnosi do dostih stvari - do zamisli, prepričanj, ljudi, krajev in stvari. Večino časa imamo odnose. Zelo malo ljudi se je sposobno odklopiti od tega. Celo v meditaciji. Pomislite koliko časa zapravite v odnosu do življenja - minule izkušnje, strah pred prihodnostjo... Kako lahko ljudje zgrešimo sedanji trenutek.
Imamo odnos do Boga, do staršev, do avtoritet, prijateljev, otrok, do partnerja, materialnih dobrin, do denarja, religije, do uspeha, do spolnosti. V nekaterih religijah je odnos do boga na prvem mestu, v resnici pa je odnos do sebe pomembnejši, saj globoko vpliva na odnos do boga. V zvezi z materialnimi dobrinami bi rekel, da Nič ne potrebujem je tudi odnos. Odnos do spolnosti ni zajet v odnosu do partnerja; če ima ta srečo, se mu malo sanja kaj vi mislite o seksu.
Osnova vseh odnosov pa je odnos do sebe.
Ko sem se pred časom pripravljal na predavanje o odnosih in redu odnosov, so vstopili Angeli z naslednjim:
Reci ljudem, ki bodo danes prišli na predavanje, naj pozabijo na ljubezen do Boga, Kristusa ali do Angelov; pozabijo naj na ljubezen do partnerja, staršev in do otrok. Vse odnose razen enega naj dajo na stran. Edini odnos, s katerim naj bi se ukvarjali sedaj, je odnos s samim seboj. Naj sedaj z Namenom začnejo ljubezensko razmerje s seboj. To je edini odnos, ki je pomemben.
In kasneje sem Angele vprašal za definicijo ljubezni do sebe, za opis tega, čemur oni rečejo začeti ljubezensko razmerje s samim seboj.
  • Kako pa to narediš? sem vprašal.
  • Odloči se za ljubezen do sebe, izberi to, delaj to - vadi.
  • Tudi tega ne znam, sem moral reči.
  • Thomas, začni se zaljubljati vase, so rekli. In, če ne verjameš, da si zaljubljen vase, se pretvarjaj. Delaj se kot da imaš ljubezensko razmerje s seboj. Kako bi mislil in deloval, če bi bil absolutno in popolnoma zaljubljen vase?
 Tudi tega odgovora nisem poznal.
  • Ali veš, kako je, ko čutiš ljubezen? No, tako ravnaj.
 Če lahko, si priznajte, da vaš odnos do sebe vlada in obvladuje vse druge odnose. Če nimate polnega odnosa s seboj, druga razmerja ne delujejo kot bi lahko, saj jih ta nadzoruje. Spoznaj sebe in spoznal boš Boga, spoznal boš vesolje.


... Kiss
Back to top
« Last Edit: 16.03.2003 at 22:57:36 by EvaZh »  
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #68 - 17.03.2003 at 20:10:28
 
Roll Eyes  Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #69 - 17.03.2003 at 20:10:44
 

 V odnosu do sebe imamo dve Izbiri:
 Lahko se ljubim.
 Lahko se ne ljubim.
 Vmesnih možnosti ni.
 Ženska ne more biti na pol noseča. Angeli se nasmehnejo nad frazo Delam na tem. To pomeni, da se ne ljubite. Priznajte si Resnico. Ne morete delati na tem, da bi se ljubili. Iščete tehnike, informacije, pa niste temu nič bliže kot pred 20 leti. Univerzum je tako sestavljen. Ne morete priti bliže k ljubezni do sebe, kot ste že bili. Informacija vas ne pripelje bliže k sebi. Bliže vas pripelje Izbira. Vsak na Zemlji je (samo) korak stran od ljubezni do sebe. Vedno je bilo tako. Nihče ne more storiti tega koraka. Gre samo za "bom" ali "ne bom", "hočem" ali "nočem". Pri tem pa se je pomembno zabavati!
 Ljubiti sebe ni ne zamotano ne težko. Samo opazujte kaj počnete s seboj. Iz zgodovine vemo, da Človeško Kraljestvo išče eno samo stvar - mir. Mir, ki ustreza vsem narodom, vsem generacijam. Ljudje ne iščemo Boga ali Ljubezni. Iščemo Mir. Iščemo mir s Stvarnikom. Mir se začne pri sebi. Zato pošteno poglejte:
  • Kakšen je vaš odnos s seboj?
 Nihče nas ne uči naj se ljubimo take kot smo. Ko se rodimo, se ljubimo. Ne delamo seznama potrebnih popravkov zase in za druge. Kar takrat je, je v redu.
 Zakaj ne moremo videti drugih ljudi in planetov, sem enkrat vprašal Angele. Nekaj barvam kože niste kos, so odgovorili. Kaj bi šele bilo, ko bi videli zelene in vijolične ljudi?
Back to top
« Last Edit: 11.07.2003 at 10:56:46 by EvaZh »  
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #70 - 18.03.2003 at 19:39:14
 
Prav škoda se mi zdi, teh vmesnih postov, toliko, da utegnem kmalu opustit tole z barvo.
Namesto, da bi kaj konkretnega povedala.  Sad
Imel bomo pa chat, saj bo objavljeno, v sredo ali četrtek ta teden  Smiley


Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #71 - 18.03.2003 at 19:39:34
 

Znotraj vsakega od nas je prava narava in identiteta, ki je dobesedno Ljubezen. Začnemo lahko s tem, da delimo, dajemo naprej to, kar smo. Ljubezen je, kar smo. Če to lahko čutite in razumete, ste razsvetljeni. Pomeni, da ste prepoznali svojo svetlobo, da ste to. Lahko pa ste zatemnjeni, pomeni, da odklanjate prepoznavo svetlobe. Um bi že lahko prepoznal, da nas intelektualni proces ne bo pripeljal do Ljubezni. V stiku z novorojenčkom, posebej, če ni naš (odgovornost) ni intelektualnega procesa. Avtomatično začutimo Ljubezen. Ko začnemo razmišljati, ljubezen zbledi.
Kar si rečemo o sebi, verjamemo, da je res. In živimo življenje po tej resnici. In iz tega izhaja bolečina v odnosih.
Sam se šel skozi življenje kot ranljiv otrok; verjel sem, da sem neumen in neljubljen. Nadel sem si masko, da drugi niso vedeli, kaj si mislim o sebi. Nekega dne sem z masko začel odkrivati ženske. Verjel sem, da je nekje moja partnerka, ki me bo ljubila tako, kot si želim biti ljubljen. Tako sem šel iz razmerja v razmerje in se pretvarjal, da sem ljubljen. V notranjosti sem se zavedal, da nisem ljubljen in da sem neumen in oboje je bila resnica. Če bi me kdorkoli prepričeval, da to ni res, bi mu svojo resnico lahko dokazal. In potem je napočil magični trenutek - srečal sem dušo dvojčico, partnerko svojih sanj. Ustvarjena sva drug za drugega, zgodil se je božanski zmenek... Samo nihče od naju ne ve, da je to res. Dva človeka, ki ne ljubita sebe. Ni boljšega načina, ni boljše poti. Da v drugem gledaš sebe dan na dan.
  • Ko ljubim, živim v ljubečem univerzumu.
  • Ko ne ljubim, živim v neljubečem univerzumu.
 Če se ne ljubim, nima smisla iskati nekoga, ki me bo ljubil.
Back to top
« Last Edit: 11.07.2003 at 11:03:04 by EvaZh »  
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #72 - 19.03.2003 at 21:17:46
 
Jutri ob 20:00 bomo imel chat, bo jutri padlo še eno obvestilo. Se bomo pa pogovarjali o prvi čakri. V javni sobi Osvobajanje.

Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #73 - 19.03.2003 at 21:18:06
 

Glasovi v glavah so glasni, če jih maramo ali ne. Saj to sploh ni res. Tale ti vendar laže. Saj ti vendar nisi vreden ljubezni... Posledica glasov je znana. Začnemo testirati zakon, manipulirati s partnerjem. Odkrijemo, da lahko manipuliramo. Torej tudi on(a) ne ljubi sebe. Dva človeka, ki ne ljubita sebe, začenjata postajati še nekaj drugega kot sta bila. V imenu česa? Ko spoznamo, da lahko manipuliramo, ostanemo z osebo, za katero mislimo, da jo potrebujemo in... zakon je v težavah. To ni oseba, ki jo ljubim, ugotavljamo; potrebujem jo, da sem srečen. V resnici ne moremo ljubiti nekaj, kar mislimo, da potrebujemo.
Ljubezen naj bi bila svobodna Izbira. To je njena narava. Ljubezen odgovarja le na svobodo. Če potrebujemo osebo, da smo srečni, pač potrebujemo osebo, da smo srečni. To ni dobro in to ni slabo. Vendar si priznajmo Resnico. Povejmo partnerju Resnico. Potrebujem te, da se bolje počutim.
In vsi potrebujemo drug drugega.
V knjigah skušamo najti odgovore na to, kako ljubiti sebe. To ne more delovati, saj je predpogoj tega iskanja potreba. In skozi potrebo ne moremo ljubiti. Človeško Kraljestvo je pred stalnim izzivom, ki je korak k Izbiri, da bomo ljubili sebe. To je edina lekcija, ki ne potrebuje ničesar zunaj nas in je zato od vseh najbolj preprosta.
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #74 - 21.03.2003 at 12:59:26
 
No, zdej pa vizualizirajte oranžno   Grin

"Smo pa v Človeškem Kraljestvu in zato v vzorcu:
  • jutri se bom tako odločil
 Ni stvari kot je "jutri".
  • ljubil se bom, ko bom spremenil to in to.
 Gre za isti paradoks. Sprememba vodi k naslednjim spremembam. Počutimo se skoraj dobro. Med seboj je povezanih na tisoče sprememb; 30 življenj jih že delate, pa ste šele na pol.
Da bi se ljudje res spremenili, ampak res preobrazili, bi morali izpolniti eno zahtevo. Ljubiti se moramo, da se na tem nivoju lahko spremenimo. Potrebna je samo Ljubezen. Ta splošen človeški pogoj je končna tehnika izogibanja.
Tega enostavno ne moremo narediti.
Vse naše želje in upanja, da bi radi drugače izgledali, imeli več znanja, izpolnjujoč partnerski odnos in ostale odnose..., vse temelji na ljubezni do sebe.
Če boste res ljubili svoje telo, bo imelo tako obliko kot želite. To je univerzalni zakon. Goro boste premaknili, ko jo boste ljubili. Ko je Jezus govoril o gori, je mislil na uporabo Ljubezni. Tudi Razodetje govori, da je preobrazba fizičnega telesa danes razodetje. Potrese v fizičnem telesu povzročajo vozli v pleksusu, srcu, v grlu. Srce se hoče odpreti, ker ve, da je to ključ. Ko se srce odpre, se izrazi skozi grlo, kar pomeni raven Voljan sem ljubiti, moja volja je, da ljubim. "
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9