Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9
(Read 45845 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe
Reply #30 - 05.03.2003 at 09:39:29
 
No da poskusim Wink

Zmorem vse, kar si zastavim, spremenim lahko vse vzorce, ki jih imam zapisane.

Recimo tegale: delovni čas ki ga imam me omejuje. Pomoč?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe
Reply #31 - 05.03.2003 at 10:35:57
 
Vse se odvija po božjem načrtu. Naj se božja ideja udejani skozi mene, vse ostalo kar ni božja ideja naj se razblini.
Zapam vase, zaupam v tok življenja.
V mojem življenju je vse dobro.

Pa vztrajno in doživeto si to govori.
Pa vizualiziraj si svoj popoln delavnik, vnesi čustva kot da se to že do dogaja. Smiley
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: Osvobajanje od sebe
Reply #32 - 05.03.2003 at 10:36:55
 
Šefu vcepi v glavo tvoj vzorec,ki pravi da je tvoj delovni čas samo v škodo njemu in tebi.
V skrajnem primeru pa zamenjaj službo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #33 - 05.03.2003 at 13:25:26
 
Jaz pa razmišljam takole: glede na to, da je čas iluzija, je potem tudi delovni čas iluzija Grin. Samo gledišče spremeni za hec, in poskusi bit na delovnem mestu kot 'doma' itd... in stvari se bodo same od sebe odvile in ti pokazale smer in pot, kot je najboljša zate. Omejila si se namreč ti: na delovni čas in ostalo.

Je treba to strogo ločevati? Ja, nekateri rečejo: bussines in pa pleasure. Vprašaj se, kaj je tisto, kar ti preprečuje imeti pleasure v bussines?
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #34 - 05.03.2003 at 19:39:11
 
Uau! Pa kaj mi niste povedal, da gre prehitro. More res štroma zmanjkat in moram cel dan čakat, da pride mož domov in potlej nazaj porihtat net (kar se ne bo več ponovilo, ker mam zdej jasna navodila, kaj je treba nardit  Grin), potlej se pa vi razpišete in vse pomente Smiley
Ja, Marjana, tko sem misnla: Kaj bi rada? Drug delovni čas za katerega se ti bo zdelo, da imaš več svobode? (ki smo ti ga že nameraval  Wink) Ali Občutek svobode znotraj že obstoječega delovnega časa (torej drugačno zaznavanje )? Kakšna tretja možnost? Imaš lahko katerokoli. Samo moraš izbrat sama. Kaj od tega bi najraje?  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #35 - 05.03.2003 at 19:39:24
 

In pošteno si odgovorite:
  • Koliko kontrole ima denar nad mano danes?
 Ste opazili, kako denar obvalduje vaše vedenje, vaše samospoštovanje, vašo spolnost? Kaj se zgodi z ljudmi, ki naenkrat dobijo dosti denarja? Včeraj - nihče me ne mara in življenje je težko, ne čutim se senzualnega, spolno privlačnega in ne lepega. Danes sem dobil veliki zadetek in življenje je krasno. Počutim se dobro, znam se obnašati, boljše zgledam, čudovit sem in v posteljo grem lahko s komerkoli... Denar jim da lažni občutek izpolnitve. Odgovorite še:
  • Ali jaz uporabljam denar ali denar uporablja mene?
 Največje prepričanje tisočletja, od katerega se poslavljamo, pa je:
  • Zaradi varnosti potrebujem denar v banki.
 Ker živimo v univerzumu, ki se zaveda, je na vrsti sprememba. Če verjamete, da za svoje preživetje potrebujete denar v banki, se boste pri vstopu v Novo tisočletje, ki je sedj, srečali s tem, da bodo vaši Angeli zaprli vašo banko. Ne boste mogli do svojega denarja. To je naloga vaših Angelov. Soočili vas bodo z vašimi strahovi in tako pokazali, da to ni Resnica. Zato premislite o odklopu od svojega ekonomskega sistema. Zanesljivo odhaja.
Stojimo na vhodu v novo tisočletje in večina ljudi verjetno ugotavlja, da prihajajoče obdobje prinaša višje in bolj božansko izkušanje življenja. Ugotavlja pa tudi, da je vse življenje, vključno z nami, naš izraz naše energije. Človeško kraljestvo je elektromagnetno kraljestvo. Ko odkrivamo, da je ta energija del vsega življenja in vseh izrazov življenja, če smo pripravljeni, odkrijemo izjemno stvar. Vse življenje je izraz Enosti, ki je ustvarilo vse. Zato v vsem življenju, tudi v vsakem od nas je DNA Stvarnika. Enaka količina te DNA za vsakega od nas in za vsako stvar. Napisali smo že, da sedaj na stolu z vami sedi Stvarnik, ki vas je ustvaril in vas ljubi. Enako je z vsako stvarjo, ki jo lahko izkusite. Prav vsaka stvar je izraz Stvarnika. Oglejmo si malo to osnovo, da se potem premaknemo na denar.
Eden ciljev tega pisanja, ki je del energije Novega tisočletja, je osvoboditev od prepričanj, idej, zamisli in dojemanj, ki nam ne služijo več, tako da lahko objamemo novo. Kaj porečete na to, da je eden od ciljev tega pisanja - zaljubiti se v denar? In, ali morda res mislite, da je denar korenina vsega zla?
Ljudje želimo spoznati, da je zgodba življenja ljubezenska zgodba. Razlog življenja je Ljubezen, namen je Ljubezen in zato izpolnitev življenja pomeni ljubiti vse. Razen denarja, boste pomislili nekateri... Zadržali se bomo malo pri denarju, ki je božji dar in pri vprašanju Koliko jaz to verjamem in kako dojemam ta dar?


Ne vem, kje naj premor nardim, da ne boste preveč bral. Mogoče bi mogla začet nekje, kjer je zanimivo sredi stavka nehat, kot v kakšnih limonadicah delajo  Grin
Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Osvobajanje od sebe
Reply #36 - 06.03.2003 at 00:08:40
 
sej je kulj ... hočeš rečt, da je tudi denar treba ljubit?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #37 - 06.03.2003 at 08:41:04
 
... (nikakor nisem našla kakega pokala  Undecided)
Kaj ti morš vse vedet, pa pokvart presenečenje!?  Grin


Na prehodu tega tisočletja ljudje postajajo zelo odprti. Kar precej ljudi bi lahko vprašal, če so zadnji večer seksali in večina vprašanih bi mi verjetno odgovorila. Če bi te iste naprej vprašal kako so ta seks doživeli, bi se verjetno lahko zanesel na to, da bi mi odgovorili približno ali vso  resnico. Če pa bi jih vprašal koliko denarja imajo v banki, sumim, da bi dobil dosti odgovorov in, oprostite, verjetno jim tako ali tako ne bi verjel. Vprašani bi imeli več ali manj denarja kot bi mi povedali.
Potem ko smo se ljudje odprli do spolnosti in odkrili svojo ranljivost v pripovedovanju svojih ran in življenjskih šokov, denar ostaja eno zadnjih področij starega tisočletja, na katerem Človeško Kraljestvo še pušča nalepko Zasebno! Eden ciljev tega pisanja je pogledati, če to lahko spremenimo.
Denar je v vseh deželah znan kot tok (currency) - energija, ki teče enako in svobodno med vsemi ljudmi. Vse energije Stvarnika tečejo enako in svobodno k vsem. Lepota vrtnice je na voljo nam vsem ne glede na to kaj počnemo dobrega ali slabega, sonce sije na vse... Obilje in bogastvo sta na voljo vsem nam. Ta pretok pa lahko začne ali ustavi - naša zavest.
Denar je po svoji naravi nevtralna energija. Če bi imeli sedaj pred seboj 10 milijonov tolarjev, ti tolarji ne bi mogli narediti nič. Sedeli bi in naredili nič. Ne bi mogli iz sobe niti se odločiti h komu iti ali ne, celo svoje vrednosti ne morejo določiti. Sedeli bi pred vami kot nevtralna energija in čakali na nekoga, ki bi jih določil. Vsak bralec bi ta denar verjetno definiral drugače. Nekateri bi si zaželeli, da bi ga imeli in potem bi občutili To se ne bo nikoli zgodilo, nekateri bi od pogledu nanj pomislili Ali je resničen? drugi, Le čigav ta denar je? in nekateri bi želeli druge prepričati, da je njihov. Denar ne stori nič, dokler mu mi ne damo definicije in Namena.
Denar torej sedi in pravi Določite me!
Denar določa namen predstavnikov Človeškega Kraljestva.
Ljudje denarju povemo, kaj je in kaj naj stori. Nekateri od nas to naredijo, so pa drugi, ki dovolijo denarju, da jim govori kaj naj storijo ali ne. Ste že kdaj preverili stanje na čekih, da bi videli kaj lahko naslednji dan storite? Temu se reče - dovoliti denarju, da je vaš mojster, ko je v resnici ustvarjen za to, da je služabnik. V odnosu do denarja se soočamo z izzivom: Ali je energija denarja povezana z našo silo življenjske energije? Nekateri se te povezave zavedamo, drugi ne, jo je pa lahko ugotoviti. Če bi vam rekel, da je pod vašim stolom prilepljen bankovec za milijon tolarjev in, recimo, da bi to verjeli - bi se vaša življenjska energija dvignila? In, če bi ugotovili, da je to šala - bi se vaša energetska raven znižala? Sami si odgovorite in izvedeli boste, če je vaš nivo sile življenjske energije povezan z denarjem...


dovolj bodi za zdaj... ampak je zanimiv, ane? Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #38 - 06.03.2003 at 09:21:34
 
eto think positive!
...

hihi



p.s. našla!
za gape-ja:
...  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Osvobajanje od sebe
Reply #39 - 06.03.2003 at 10:48:50
 
Io wrote on 05.03.2003 at 10:35:57:
Vse se odvija po božjem načrtu. Naj se božja ideja udejani ...


...Smiley


Vedno, mam glih tolk, kokr rabim, no vcasih je zelo na meji ampak gre. Grin Grin Vesolje vedno poskrbi zame... Grin Grin Grin
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #40 - 07.03.2003 at 09:47:28
 
Ja, tud men z denarjem vedno znese, sicr pa konc koncev, tuki smo še vsi živi ane... Undecided Smiley

Danes bo malo daljše...  Undecided ... da lahko do enga point-a pridem.

Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #41 - 07.03.2003 at 09:47:40
 

Vsi bi radi dosegli oseben odnos s tem, čemur pravimo denar; v ta odnos bi radi vnesli svoje značilnosti in posebnosti. Zato se osvobodimo in opustimo vse, kar so nam drugi kadarkoli rekli o denarju.
  • Ali verjamete, da denar in duhovnost ne gresta skupaj?
  • Da je denar vir zla?
  • Ljudje, ki imajo dar od Boga naj ne bi zaračunavali zanj?
 Slednje je prav zanimiva ideja. Kdorkoli ima dar od Boga, zanj naj ne bi računal...? Če je tako, lahko damo denar stran. Vsak od nas ima dar, ki je od Boga. Če vi meni ne boste računali za vaš dar, jaz ne bom za svojega. Če vi meni ne boste računali za vaš dar, katerikoli že je - ste električar, bankir, vodovodar..., karkoli, zdravitelji ne bodo za svojega. Eden od izzivov v zvezi z denarjem je tudi ta. Denar je postal naš največji učitelj, celo večji od partnerja. Denar je učitelj, ker ne more lagati. Preprosto ne more; je, kar je. Ne laže nam, ni tega sposoben.
Na delavnicah o obilju ljudje dostikrat rečejo: V življenju je zame najpomembnejši moj duhovni napredek. Rad jim odgovorim: Ali lahko vidim vaše čeke? Zelo hitro bomo ugotovili kaj je najpomembnejše za vas. Čeki in denar ne lažejo.
Naš največji izziv predstavljajo naša prepričanja o preživetju, saj denar postaja povezan z našimi preživetvenimi strahovi. Če to drži, imamo v sebi močno energijo, ki je vezana za denar in preživetje. Na drugi strani pa vemo, da lahko sledimo notranjemu vodenju in kar dobro preživimo. V nobenem od svetih spisov ni zabeležena izkušnja o osebi, ki je sledila božanskemu vodenju in bila potem razočarana. Zgodovina pravi nasprotno: Če boste sledili božanskemu vodenju, ne boste razočarani!
Živimo v univerzumu življenja, ki je pot v obilje. To prav gotovo drži. Živimo v univerzumu, ki je samo življenje in v vsakem prostoru, sobi z nami je življenje. Rečemo mu inteligentna snov in je v zraku, ki ga dihamo, vsak prostor jo je poln. To ni samo metafizična zamisel. Znanstveniki so to inteligentno življenje odkrili v zraku, ki ga dihamo in ga imenovali "tisto, kar se prilepi". Tako so ga imenovai zaradi odkritja, da se naveže, prilepi na - misel. Ko izrazite misel, ko nekaj pomislite, se ta življenjska sila prilepi na to misel. Gre za živo inteligentno silo, ki razume misel. Gre za inteligentno silo, ki naredi, kar reče misel. Zanimivo je opazovati to energijo pri ljudeh. Posebej, ko gre za denar.
Opazujete lahko osebo, kako začenja dobivati občutek in željo po milijonu tolarjev. To je lahko prav vznemirljiva misel. Potem si prizna Želim si milijon tolarjev. In inteligentna snov se dobesedno vznemiri. Začne vibrirati in dvigovati svojo energijo in se lepiti na to misel o milijonu tolarjev. Začne ustvarjati način, kako bi osebi s to mislijo pripeljala zaželjeni znesek. Ne pozabite, da je ta inteligenca neomejena. Ni vam treba izraziti misli in leteti po srečko; dovolj je, da oddate misel, se držite Namena in inteligentna snov vam bo s plačano poštnino dostavila milijon tolarjev.
Kaj pa se običajno zgodi? Energijo milijona tolarjev dobesedno lahko vidite in jo začutite; vznemirite se in energija se giblje v smeri: Thomas je prosil za milijon tolarjev. Zbrala bom torej to energijo, vibracijo milijona tolarjev in poiskala pot v njegovo življenjsko vzorčenje in Thomas bo imel milijon tolarjev. Namen te inteligentne snovi je storiti to, kar prosimo. Verjemite ali ne, to si ta energija želi napraviti. Ko se vznemiri in je pripravljena premakniti se iz energetske ravni v dejansko fizično raven milijona tolarjev, tej energiji ljudje navadno damo nasprotno usmeritev: V resnici si ne zaslužim milijona. In energija reče: O, ne! Ne že spet!
To dobesedno ta energija je. Tako deluje. Energija dela, kar ji naročimo in ne more preseči naših strahov ne pomanjkanja cenjenja sebe ne naše nesposobnosti prepoznati lastno vrednost. Zelo natančno mora odgovarjati na naše namige in to tudi počne.



... bodite z nami prihodnjič, ko bomo govorili o tem, kako dobiti milijon tolarjev... Grin  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Osvobajanje od sebe
Reply #42 - 07.03.2003 at 10:03:00
 
Na zemlji je pač denar pačilno sredstvo. Iz izkušenj vem, da če stvar narediš zastonj jo cenijo le redki (pa še te so vglavnem zelo bližnji prijatelji. Živeti je pač treba. Kaj bi rekla prodajalka v trgovini, če bi ji rekel ali lahko plačam stvari iz te košarce z ( npr. energijo) božjim darom ki ga imam. Milo rečeno ............... ........ ...... ........ ........ ......
(avtocenzura avtorja), bi verjetno dobil blesplačno oskrbo na stroške davkoplačevalcev z malce preveliko belo obleko, ki se zavezuje od zadaj.
Je pač tko kila kruha je tolk, ena terapija je pa tok, avto je pa tok...

Grin

Grin
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #43 - 07.03.2003 at 11:18:34
 
Men je drugač zlo všeč ideja o tem, da bi dal denar stran. Sej kar se mene tiče, karma itak poskrbi za plačilo in uit (ubežati) ji ne moreš.   Undecided Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe
Reply #44 - 07.03.2003 at 12:03:31
 
Quote:
Men je drugač zlo všeč ideja o tem, da bi dal denar stran. Sej kar se mene tiče, karma itak poskrbi za plačilo in uit (ubežati) ji ne moreš.   Undecided Smiley

Zakon recipročnosti oz. vzroka in posledice je možna percepcija karme. Ni pa najboljša. Karma je bolj akumulirana uravnoteženest duše skozi precejšnje obdobje, seštevek njegovih dobrih dejanja. Kar je najbližje njeni  prihodnosti in preteklosti.

Karmen




Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9