Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 14
(Read 52921 times)
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: To Love God
Reply #15 - 11.01.2003 at 14:19:31
 

Rad imeti oz. ljubiti boga?

Govorijo/Govorite, delujejo/delujete po principu "Bog je v vseh stvareh", mar ne?


Če je bog v vseh stvareh, je tudi v ljudeh.

Če je bog v ljudeh, je tudi v meni.

Če je bog v meni, sem jaz sebi bog.

In sebe imam rada; najraje - takoj za svojo hčero; pa če sem sama sebi bog, ali pa ne.

Če imam sebe rada, imam rada tudi druge in vse ostalo; oz. sprejemam ... kakor komu ljubše.
S pomembnim poudarkom: "tukajle" in "zdaj"; ne zaradi "zgodovine" in ne "na zalogo".


Wink
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #16 - 11.01.2003 at 23:08:43
 
ars : ti si delcek ene izmed potenc Boga. potenca je zmeraj odvisna od substance.

ogenj je substanca, svetloba in toplota pa sta potenci.

med seboj so nedeljivi, so ENO, ceprav so tudi razlicni.

Bog je vseprisoten, in ti si delcek ene izmed njegovih energij, in si mu po tem enaka, ceprav nisi on. kadar se obnasas "zavestno" v skladu s tem dobis vecni mir in ljubezen.

sicer sem ti pa ze enkrat napisu kako je s tem "ljubim sebe" ali "imam se rad". zmeri nastopajo tri entitete notr. pa se npr., ce nekdo rece, da ima rad sebe, v bistvu pa sam ve da se ne pozna ciz dobr, kako loh pol govori da se ima rad? kako lahko vem da imam sebe rad, ce ne vem kdo sem?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: To Love God
Reply #17 - 13.01.2003 at 09:12:40
 
Je s tem bogom v seb res en problem. Če ga ubiješ kot eno zunanjo, samo po seb obstoječo in nasprot tebe postavljeno  entititeto/existenco, s tem nis čist nč naredu.  Tud če jo prej razkrinkaš kot lastno izmišljotino. Niče je en dober primer za to.  

Nietzsche (niče) je v krščanski  morali ugledal en ovinek, prek katerega kristjani,  sklicujoč se na božjo avtoriteto,
zasledujejo le svoje  pragmatične uživaške cilje. Krščanstvu je očital, da je krivo za pomehkuženje folka; da pragmatično vztraja pri enih dogmatičnih predstavah antičnega sveta; da se tolaži z onostranstvom, v katerga niso verjeli niti kristusovi sodobniki; da živijo v eni hinavščini, v kateri po lastnem mnenju sicer ne živijo, a vedo, da samim  sebi lažejo. Niče je problem rešu tko, da je razglasu " Bog je mrtev! Bog ostja mrtev! In mi smo  ga ubili!" in začel oznanjat novo dobo, ki bo prevrednotila vrednote. Stare da  so zbledele, nove pa je usmeril v princip volje do moči. V svoji zaratustri je slavil svojega nadčloveka, popolnoma osvobojenega od tradicionalnih vrednot, ki stremi po sili vitalnosti in moči. Njemu nasproti so postavljeni čredni  ljudje, ki se uklanjajo dikatau izmišljenega boga, morali šibkih in sočutju. Le nekaj nadljudi je po ničeju dovolj močnih, da prenašajo posledice svoje svobode in njeno naravnanost k vitalnosti in grobosti. Njihov poslednji preskusni kamen  je sposobnost, da vzdržijo mislel o večnem vračanju...

Iz tega  ni težko zaključit, da  ko je niče boga ubil, ga s tem  ni tud odpravu. Je samo ponotranju njegove principe, da mu služijo krepit občutek moči, voljo do moči in moč samo. Ni čudno, da je postal  žrtev lastnega samoprecenjevanja in se na stara leta začel spraševat, zakaj piše tako dobre knjige, zakaj je tko pameten in da se je na koncu v tem  samopoveličevanju tud zlomu.

Z bogom je  torej križ: če se začeneš sumit, da je  izmišljen, ga začneš izigravat, z njim manipulitrat pa se začneš it eno dvojno moralo; če se mu upreš pa ga ubiješ,  s tem v bistvu priznaš, da bog je (bil), pa  se ga seveda na tak način ne moreš znebit: ko si prilastiš njegovovih  principov, te skurjo od znotraj.

To, da boga ubiješ samo napol,  da mu sicer priznaš, da sicer je, ampak samo v teb, zunaj pa ne, je po moje samo en hibrid ničejanstva (ki se je  povampiru v imperilaizem/nacizem/fašizem/stalinizem) in  klasičnih religij (ki so zvodenele z zatonom trdicionalnih družb). Ta hibrid se bolj sklada z modernim  pojmovanjem samega sebe kot atomiziranega posamznika, induvidualista, ki svobodno združuje z drugimi in se mu pri tem ni treba podrejat nobenmu višjemu interesu kot svojmu čutu za dobro in koristno.  

No, tud ta hibrid v času trka civilizacij in krize idendetite in liberalnih samoregulativnih principov globalnega kapitalizma ne deluje najboljš, zato se  bog širi tud  ven iz  posameznika, pri čemer se ne upa več artikulirat kot avtoriteta nad njim. Aryan dobr zadane to zunajo  pojavnost  boga kot substanco, našo induvidulanost pa potenco. Odnos tako ni več hierarhičen, ampak enakopraven in nedeljiv. Se boga ne da  okrog prinest, ga ignorirat al pa se mu upret, ker smo samo skupaj z njim eno, torej  to, kar smo induvidualno.

Tega krščanstvo nekak ni znalo nardit, čeprav ma v svojih antičnih pa tud starejših  temeljih tud ta potencial, ki se ga je šele zdaj lotilo pod pritiskom kunkurence z vzhoda aktivirat.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: To Love God
Reply #18 - 13.01.2003 at 12:04:22
 
So bile bombe v zadnjih letih tisto zadnje, kar je še preprečevalo, da ne bi človek počel vsega, kar je bilo do sedaj dovoljeno samo bogovom. Izbira je bila vedno samo ena, moč pa hudo omejena. Nima ten-nej zastonj naslikane bombe pod svojo sliko.

V trenutku, ko bombe izgubljajo svojo kontrolno vlogo, ko postajajo orodje v človeških rokah, se meje razblinjajo, preostane nam spoštovanje novih božanstev, novih gospodarjev in skrbno tehtanje vseh dejanj, da ne bi slučajno izzvali božje jeze. Odnos pa lahko postane samo odnos spoštovanja in čaščenja vse preračunano, da ohranimo božjo naklonjenost.

Ali bomo svoje nove bogove ljubili ali ne, niti ni pomembno, vsekakor pa jim bomo redno koga ali kaj žrtvovali. Odnos smrtnikov do boga navadno ni bil ljubezen, je bilo vedno čaščenje in žrtvovanje. Ljubezen je Jezusova inovacija.

Vendar dokler so oni bogovi in mi ali pa nekateri drugi pa smrtniki ali pa kolateralna škoda, nam volja za moč ne pomaga kaj dosti, saj si svobode v tem pogledu ne moremo vzeti. Lahko samo morda z ljubeznijo pomagamo preoblikovati duha časa, s tem da obstoječe bogove na skrivaj zamenjamo z drugimi.

Krščanstvo je nekoč že imelo to moč, danes lahko samo vzdržuje svojo eksistenco, druge moči pa nima. Zgleda, da bo treba poiskat novega nadomestnega boga, ki bi ga lahko ljubili. Čas za novega mesijo? Od tod vse zanimanje za novo duhovnost, nove rel. organizacije ipd.? Ali bo moralo eksplodirati nekaj bomb?

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: To Love God
Reply #19 - 13.01.2003 at 13:40:18
 
Glede bomb: ga ni blo boga, ki se mu ne bi  kakšen norc izneveru pa prtisnu na gumb, da bo šel svet verižno k hudiču. Še bolj verjetno: v  imenu svojga boga bo poslal k hudiču častilce konkurenčnega boga, tud če bo šel sam za njimi.

Verjet v absolutno dobro dons še tolk bolj kot kdajkoli prej pomen verjet v to, da je dobro vse, kar biva. Da nč, kar biva, ne more bit slabo, da si ničesar z ničemer ne zasluž nasilne/zavestne prekinitve svojega bivanja od svoje al pa tuje roke. Ne samo roke, pač pa tud misli. Pa ne samo roke misli, tle zraven je še vse tist, kar ogroža eksitenco brez posega roke in milsi, a roke in misli lahko preprečijo poseg tega smrtonosnega 'onega' v eksistenco. To pa lahko roke in misli storijo le tko, da posegajo v tisto ono le za eksitenco dober način. Kakteri je ta, je je težko vedet, ker tud z dobrinimi nameni se lahko tlakuje pot v pekel.

Edino dobro  je zmerno delovanje znotraj možnega.

Vsekakor to ni popredmetujoča/posesivna drža do sveta, soljudi in samega sebe, ki ustreza abstarktno/objektivistično mišljenju, ki  je te bombe ustvarlo in ker je to tud  sposobno pripravit roko do tega, da jih aktivira. Ampak s tem zadnjim dejanjem človekove nadmoči se človek  ne bo do konca učloveču, kot si zmotno predstavlja, ker človek ne izvorno eksistira v razmejevanju, pač v sodelovanju z ljudmi in božjo bitjo.

Notranja pobožnost je potrebna zato, da se človek  z njo predaja tej izvorni biti.  Sodelovati v biti se uresničuje v ljubezni, ki se drugemu odpira brez pridržkov ter se prek tega umerja k 'zunanjemu' bogu kot absolutnemu ti.

Tako približno se o bogu in božjem razmišlja po krščansko znotraj filozofije eksistence in to men zna bit bliz.

Bog kot absolutno ti bi se tako lahko imenoval tud TITUD. V imenu takega boga  moja roka garatirano ne bi prtislna na gumb ampak bi ga znala tud deaktivirat   Tongue 8)  Wink 
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: To Love God
Reply #20 - 13.01.2003 at 15:16:56
 
titud wrote on 13.01.2003 at 13:40:18:
Edino dobro  je zmerno delovanje znotraj možnega.

Zmerno, samo glede na koga ali kaj, titud?
Zmerno je vedno v okviru nekih mer, zunaj ekstremov, zato pa mora biti znano merilo. Katero pa je tvoje merilo, titud?

Če je zate dobro relativno, si pa v bistvu še precej večji relativist kot pa sem jaz Wink

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: To Love God
Reply #21 - 13.01.2003 at 16:07:05
 
Quote:
Zmerno, samo glede na koga ali kaj, titud?  


Zmerno je vsako upiranje pogojem svojega bivanja pod pogojem, da smo v tem smislu vsi sotrpini, da smo  so si solidarni. Če se človek med uprom žrtvuje, potem lahko stori v korist dobrega za druge (svobode, pravičnosti) ki sega čez njegovo lastno usodo (prometej). Nezmerne oblike upora/delovanja natanejo v zgodovini tam, kjer  zatajijo svoj izvor v solidarnosti ter žrtvujejo eksitenco  za namišljen abosluten cilj, , ki se izteka v nihilizem in zanikanje človeka.

Ker ni možno v naprej najti aboslutnega smisla, ki vodi življenje, pol to pomeni, da mora človek najt pravo mero znotraj svojih možnosti. Ni druge.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: To Love God
Reply #22 - 13.01.2003 at 21:31:44
 
Quote:
ars : ti si delcek ene izmed potenc Boga. potenca je zmeraj odvisna od substance.

Ne glede na tvojo trditev, si bom jaz sebe še naprej tako razlagala, kot bo men pasal, predvsem pa tako, kot bom jaz čutila; in tudi slučajno nisem (in močno dvomim da kdajkoli bom) kogarkoli potenca, ali pa delček nje, ali pa delček nekoga drugega energije ... No, predvsem pa dvomim, da se bom na tak način s seboj kdajkoli "ukvarjala" oz. se na tak način videla/dojemala.

Quote:
kadar se obnasas "zavestno" v skladu s tem dobis vecni mir in ljubezen.

Ker živim v skladu s seboj, sta v meni in iz mene mir in ljubezen. A ker se še vedno spoznavam, tudi preko drugih, je včasih tudi nemir, tako v meni kot iz mene ter naokrog. In ker se zavedam svoje nepopolnosti in jo sprejemam, dobrohotno sprejemam tudi to, da ni vedno iz mene in okrog mene ljubezni; vsaj navidezno ne.

Prijetno noč nam želim,
ARS


PS: Nemir?
Sem se zdajle na Boveeja spomnila; je tole zapisu: " It is ever the invisible that is the object of our profoundest worship. With the lover it is not the seen but the unseen that he muses upon.   Wink
Back to top
« Last Edit: 14.01.2003 at 00:48:54 by ARS »  

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: To Love God
Reply #23 - 13.01.2003 at 22:17:10
 
Quote:
sicer sem ti pa ze enkrat napisu kako je s tem "ljubim sebe" ali "imam se rad".

Ja, napisal si, kako ti to vidiš oz. ti o tem misliš/čutiš, a te nisem čisto dobro razumela:

Quote:
takrat kadar si nic ali kadar si vse, takrat ne more bit nbene ljubezni, ki po definiciji zahteva dva.

Aja?
A potem jaz, po tvoje, sebe ne morem imet rada?   ???
Oziroma, po tvoje, da se imam lahko, ker nisem niti nič niti vse?   ???

Quote:
ce nekdo rece, da ima rad sebe, v bistvu pa sam ve da se ne pozna ciz dobr, kako loh pol govori da se ima rad?

Komot.    Cheesy  
Imava pač drugače meje "zastavljene":
Jaz, za začetek, ne "rečem", da se ne poznam čisto dobro. Poznam se do meja mojega trenutnega zavedanja in se niti ne slepim niti ne mučim s tem, da se oz. ali se kdaj bom v celoti poznala, štekala ... In pav zato mi je fino z menoj, zanimivo, izzivalno, spontano, nepredvidljivo, ... In tudi zaradi tega se imam rada.

Quote:
kako lahko vem da imam sebe rad, ce ne vem kdo sem?

Ma, meni se tole tko "intelektualno onanirajoče" bere, kot n. pr. tole:
Kako lahko vem, da imam svojo hčerko rada, če ne vem, kdo ona je in bo?
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: To Love God
Reply #24 - 14.01.2003 at 07:46:28
 
Quote:
Ma, meni se tole tko "intelektualno onanirajoče" bere, kot n. pr. tole:
Kako lahko vem, da imam svojo hčerko rada, če ne vem, kdo ona je in bo?


Arska, lahko da je zdaj  oninarajoče se vprašvevat kdo sem, ko si sam s sabo v skladu/hamaroniji. Ampak na harmoniji je treba 'delat', magari tko, kot ti,  da se zanašaš na svoj posluh zanjo in se ji prepuščaš. Če pa ta posluh zataji, če se ali pa te kdo ali kaj 'iztiri', pol se začneš spraševt, na kaj bi se centrirov. Pol ti ponvad  vsaka opora prav pride, pa če ti jo kdo uturi al pa jo moraš samemu  seb uturit.

Ljubezen lahko utelmeljuješ z marsičem, naš najpogotojši kulturni vzorec pa je lastnina. Že s tem, da rečeš 'imam rad' izpričuješ en posestniški odnos do nečesa/nekokoga.  Ko tako rečeš da imaš svojo hčerko rada in te vprašam zakaj pol je v tistem imam že impliciran odgovor: ker je moje . Ker je tvoja, moraš imet raba najprej sebe, da maš lahko rada njo in krog je s tem zaključen. Kaj pa, če se zgodi, da podvomiš o ljubezni do same sebe? Ali boš podvomila o svoji ljubezni do hčere? In obratno: kaj ko se ti hči osmosvoji, ko ne bo več pristala na to, da je tvoja? Med hčerami in materami je ta proces ločevanja globok in  temačen (mit o demetri), takrat se boš nujno morala začet spraševat 'kdo je tvoja  hčer' s pudarkom na hčer in odgovore boš najdla samo v odgovoru na vprašanje kdo sem jaz.

Ars, verjem men, da se to rado zgodi, men se točn to dogaja. Pred 10 letiti se bi mi zdel to navadno onanioranje in nehigienično ukvarjnaje s samim sabo, a pride cajt (spet) tud za to, ko to moraš razčistit. Pride cajt, ko moraš ljubit brez pogojevanja ljubezni z lastništvom objeta tvoje ljubezni v smislu imam rad.

Aryan skuša do tega po moje eno bližnico potegnt, mora zato zlo dost na tem delat, da ne zaide in da ne zgobi vere v to, kar dela oz. čemur se prepušča. Ni mus, da mu slediš, ne rabiš pa mu dokazovat, da ni na pravi poti, ker to, kjer si zadj ti, želi morda obit. Mene mot edino to, da svojo pot trasira tud na podlagi dokazovanja, da se mi motmo, ne pa ugotavljanja, da smo na skupnem potovanju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: To Love God
Reply #25 - 14.01.2003 at 19:21:40
 
titud wrote on 14.01.2003 at 07:46:28:
Arska, lahko da je zdaj  oninarajoče se vprašvevat kdo sem, ko si sam s sabo v skladu/hamaroniji.

Titud, meni sta "intelektualno onaniranje" oba zgoraj napisana stavka:
Quote:
Kako lahko vem, da imam sebe rad, ce ne vem, kdo sem?  
Kako lahko vem, da imam svojo hčerko rada, če ne vem, kdo ona je in bo?

kakšno se pa komurkoli zdi spraševanje na temo "kdo sem", je pa stvar posameznika - in ne dvomim v to, da se komu tudi to spraševanje zdi "intelektualno onaniranje"; pa še vso pravico ima do tega.

titud wrote on 14.01.2003 at 07:46:28:
... ne rabiš pa mu dokazovat, da ni na pravi poti, ker to, kjer si zadj ti, želi morda obit.  

Morda si spregledal, ali pa po svoje razumel, ampak se mi zdi, da jaz tukajle "gor" prav nikomur ničesar ne dokazujem; pišem svoja mnenja, videnja, vprašanja, replike, ... in mimogrede še mal po sebi "brskam". Tako kot najverjetneje večina nas.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: To Love God
Reply #26 - 14.01.2003 at 20:42:54
 
titud wrote on 14.01.2003 at 07:46:28:
Če pa ta posluh zataji, če se ali pa te kdo ali kaj 'iztiri', pol se začneš spraševt, na kaj bi se centrirov. Pol ti ponvad  vsaka opora prav pride, pa če ti jo kdo uturi al pa jo moraš samemu  seb uturit.

Meni se pa zdi, da posluh bolj malokrat zataji, če sploh; bolj zataji naše "poslušanje" njega (oz. sebe); če. In posledični nemir najverjetneje povzroči ravno to, da se ne poslušamo oz. da ne ravnamo v skladu s seboj (ne glede na razlog), seveda pa tudi naše "neznanje" ali pa "prvovrstnost" izkušnje, s katero smo soočeni; mogoče pa še kaj.

In meni se ni treba na nič drugega "centrirat", kot le nase; če pa še vedno ne štekam, zakaj sem "iztirila", ali pa ne znam takoj skozi "prvovrstost" izkušnje, pa preprosto koga za mnenje povprašam, da lahko na stvar še skozi kako drugo okno pogledam, ne pa le svoje; odločim se pa tako ali tako sama, vedno. Sicer pa, saj smo ja sami sebi največja opora (ali pa obratno), kdo pa drug? Če prevzemamo odgovornost za svoje življenje in (ne)delovanje, kakopak, in za kakovost obeh.

titud wrote on 14.01.2003 at 07:46:28:
Ljubezen lahko utelmeljuješ z marsičem, naš najpogotojši kulturni vzorec pa je lastnina. Že s tem, da rečeš 'imam rad' izpričuješ en posestniški odnos do nečesa/nekokoga.

Ma, tle si ga pa "pihnu"; no, vsaj kar se mene tiče.
Slovenščina ima "rad/a imam" in "ljubim"; in ker mi je drugo od nekdaj neblizu, uporabljam prvo. In moj "rada imam" nima prav nobenih posestniških konotacij - mi nuca zgolj za opis občutkov in "bližine" -, še najmanj pa mi nuca za utemeljevanje ljubezni. Ljubezen preprosto je. Če pa jo je (nekomu) čutiti, je pa ponovno stvar posameznika. In prav pri vsakomur gre "navznoter ven", ne pa obratno, je moje mnenje. Se pa zgodi, da včasih teče, včasih pa kaplja, bi moja babi djala ...  Wink

titud wrote on 14.01.2003 at 07:46:28:
Ko tako rečeš da imaš svojo hčerko rada in te vprašam zakaj pol je v tistem imam že impliciran odgovor: ker je moje . Ker je tvoja, moraš imet raba najprej sebe, da maš lahko rada njo in krog je s tem zaključen. Kaj pa, če se zgodi, da podvomiš o ljubezni do same sebe? Ali boš podvomila o svoji ljubezni do hčere? In obratno: kaj ko se ti hči osmosvoji, ko ne bo več pristala na to, da je tvoja? Med hčerami in materami je ta proces ločevanja globok in  temačen (mit o demetri), takrat se boš nujno morala začet spraševat 'kdo je tvoja  hčer' s pudarkom na hčer in odgovore boš najdla samo v odgovoru na vprašanje kdo sem jaz.

Nak, ti si impliciral tak odgovor. Jaz imam Saro rada preprosto zato, ker je, ne pa zato, ker je moja hči. "Od prvega dne dalje." Je pa res, da jo imam najraje na svetu, raje od sebe - je edina, za katero bi tudi svoje življenje dala. In to je prav zanimiv paradoks, ko podajaš otroku mnenje, da je ljubezen do sebe tista, ki ti pogojuje ljubezen navzven ... in "zaključi krog". No, najverjetneje tega nikoli nisem prav dobro znala ubesediti, čutim pa močno. A to se mi pri celem tem krogu zdi ena in edina izjema - ljubezen do lastnega otroka.

Ja, ravno tako, kot so trenutki, ko podvomim v ljubezen do sebe, so trenutki, ko posledično podvomim v ljubezen do hčere. In prav v tem odnosu že od nekdaj najbolj intenzivno spoznavam nianse (brez)pogojne ljubezni in se učim. A čeprav bo moja hči za prmej vedno moja hči (ne glede na njeno morebitno drugačno "željo"), ne bo prav nikoli moja lastnina, tako kot nikoli ni bila. In ji bom ob njenem osamosvajanju še naprej stala ob strani - natanko tako, kot bom znala, kolikor se bo njej in/ali meni zdelo potrebno ... predvsem pa skozi delovanje, da se čimprej osamosvoji in odloži tisto, tako subtilno breme odvisnosti od staršev, mame ... In ker Sara ni bila "namenjena" kuhanju čajčkov na staršev starost, predvidevam, da bo to prav zabavno nadaljevanje mojih "šolskih dni"; brez da bi se spraševala, kdo je moja hči - ta "kufr" bom kar njej prepustila; sama bom pa še naprej svoje življenje živela in zanj odgovornost prevzemala ...

titud wrote on 14.01.2003 at 07:46:28:
... a pride cajt (spet) tud za to, ko to moraš razčistit. Pride cajt, ko moraš ljubit brez pogojevanja ljubezni z lastništvom objeta tvoje ljubezni v smislu imam rad.  

Ma, prav nič nam ni treba; lahko pa. Karkoli.  Wink
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: To Love God
Reply #27 - 14.01.2003 at 22:31:02
 
ARS wrote on 13.01.2003 at 21:31:44:
Ker živim v skladu s seboj, sta v meni in iz mene mir in ljubezen. A ker se še vedno spoznavam, tudi preko drugih, je včasih tudi nemir, tako v meni kot iz mene ter naokrog. In ker se zavedam svoje nepopolnosti in jo sprejemam, dobrohotno sprejemam tudi to, da ni vedno iz mene in okrog mene ljubezni; vsaj navidezno ne.


Velike besede Grin a res misliš, da v celoti sprejemaš svojo nepopolnost Wink
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: To Love God
Reply #28 - 14.01.2003 at 22:33:09
 
Quote:
povezave med Jezusom Kristusom in Sri Caitanya Mahaprabhu-jem (oz. krscanstvo in vaisnavizem).

A si ti krišnovc ???
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: To Love God
Reply #29 - 14.01.2003 at 22:46:57
 
Titud/Ars,

Ja, zanimiv piseta. Najprej sem ploskal Titudu za izvrstno analizo, potem pa se Ars, ker je nekako utemeljila moj dvom pri Titudovi analizi. Po moje analiza kar dobr zadane, ne velja pa za vse ljudi in vedno. Nekdo, ki morda tezje izraza custva bo raje rekel "rad te imam", kot pa "ljubim te", ceprav morda misli ravno to. Vcasih je tudi enostavno primerneje tako reci itd., itd.
Npr. jaz moji bivsi punci ze nebi rekel, da jo ljubim, ceprav bi jo se vedno. Raje bi ji svojo naklonjenost izrazil z "rad te imam". Razlaga po moje ni potrebna.

Drgac, pa se mi je ko sem bral posta utrnila ideja od mislim da Anthonyja de Mella, ko je rekel, da ko nam nekdo umre, nismo zalostni zaradi njegove smrti, temvec zaradi nase izgube ob njegovi smrti. Ta modrost vsekakor govori Titudovi analizi v prid

Ta splosen pojav sem jaz na temu forumu opazil v topicu o Nejcu iz Bepop. Naj recem, da so vsi verjeli (verjetno bi moral govoriti v sedanjiku?), da je v nebesih, pa med angelcki, odresen, koncno srecen itd., itd. Ko sem nekako poskusal opozoriti na osebo, ki je povzrocila Nejcevo smrt in, ki ob tej vsesplosni zalosti se toliko bolj verjetno resnicno trpi zaradi tega kar je storila, pa je moj post ostal popolnoma ignoriran. Mislim, da se je nekdo oglasil nanj, pa je itak cist falil pomen. Pac zaradi te nesrecne osebe nihce ni nic izgubil.

Je ze res, da danes v dobi materialnega in racionalnega osebno zalost dost splosno pogojujemo predvsem z osebno izgubo, pa ce to dejstvo nato potegnemo vzporedno s Titudovo analizo, lahko vidimo, da ni glih tolk intelektualno onaniranje (btw, res cool izraz  Grin). Zelo dobro odraza duh casa, kar pa se ne pomeni, da dejansko velja za vse ljudi.

(ker sem prebral samo zadnja dva posta debate, upam, da nisem falil, al pa povedal ze povedano)



Lp
Jst
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 14