Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 14 
(Read 52913 times)
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: To Love God
Reply #165 - 26.01.2003 at 17:41:21
 
Glede na tvoje znanje sem predvideval, da poznaš gito.
nisi mi odgovoril kdo je zadnji v nasledstvu učencev?
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #166 - 26.01.2003 at 17:49:12
 
sidha wrote on 26.01.2003 at 17:41:21:
Glede na tvoje znanje sem predvideval, da poznaš gito.
nisi mi odgovoril kdo je zadnji v nasledstvu učencev?

jz ze poznam gito, zanimal me je ce jo ti tud. ves prevod?

zadnji (ali trenutni) v nasledstvu ucencev je tisti ki najbolje sluzi in predstavlja svojega ucitelja (bodisi se prisotnega ali  neprisotnega). ker je linij vec, mas tud uciteljev danasnjega casa vec ne. ceprav vsi ucijo isto stvar (znotri vaisnavizma ali vedante) svoja ucenja podajajo na razlicne  nacine.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: To Love God
Reply #167 - 26.01.2003 at 18:07:56
 
Quote:
jz ze poznam gito, zanimal me je ce jo ti tud. ves prevod?

Nekako takole:
Opusti vse religije in se predaj samo meni.
In ne boj se, jaz te bom zaščitil.

Ne hodi okoli vrele kaše in povej že enkrat konkretno ime  Angry
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #168 - 26.01.2003 at 18:18:58
 
sidha wrote on 26.01.2003 at 18:07:56:
Nekako takole:
Opusti vse religije in se predaj samo meni.
In ne boj se, jaz te bom zaščitil.

ce hoces dojet ta verz in kaj on s tem misl in predlaga bos mogu ornk prestudirat in zacutit celo gito, seveda pa bos razumel text le, ce mu bos sledil in postal "tak" kot arjuna.
Quote:
Ne hodi okoli vrele kaše in povej že enkrat konkretno ime  Angry

ne mislim ti nbenih imen govort. se mi zdi nesmiselno govort to nekomu na "ukaz", sploh pa, ce ta odkrito in ponosno izjavlja in cilja na taksno ali drugacno ne-spostovanje Ved.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Realbe
Guest




Re: To Love God
Reply #169 - 26.01.2003 at 19:35:35
 
Aryan,
Quote:
no razlozi kako je "nic" najboljsi priblizek za Boga? kako recimo iz "nic" nastane "nekaj" kar opazujemo in zaznavamo zdej, trenutno. ker se ti trenutno ukvarjas na tem nivoju ti ne bo tezko to razlozit iz tvojih izkusenj.


Quote:
a mi lahko prosim razlozis kaj to pomen mislit na "nic". tud ta "nic" more bit "nekaj", drgac se ne bi dal mislit na tist niti obcutit. ce pa misli niti obcutka v konci fazi ni, pol bi mi pa zelo tezko razlozu kako iz "nic" nastane "nekaj". vsi pa mamo izkusnje z mislijo in tud obcutkom v trenutnem stanju

Mislil sem -sploh ne misliti- s primerjavo misliti na nič in hkrati ne misliti na nič , sem samo ponazoril stanje brez uma . Ta stavek se ne da razumeti ker je protisloven.  
- zato ti ostanejo samo čustva.

Quote:
ampak ce bomo kot on pravi vsi Bogovi, to pol razbije Absolutno resnico na vec delckov, kar pa po logiki ne more bit vec ENA nedeljiva Absolutna resnica.    

Oshojeve besede lahko poskušaš razumeti. Vendar če imaš že prej predsodek, bo ta predsodek okužil celotno besedilo in vse se bo kazalo v luči tega predsodka.
Npr.
Če imaš Oshoja za nekaj kar ni dobro ni vredu, bo tvoj razum deloval v to smer. Se pravi bo vse kar se da prefiltriral tako, da bo ustrezalo predsodku.
Se pravi lahko razumeš: Če smo vsi bogovi,potem ni edinega boga/resnice.
Ali pa če smo vsi bogovi smo vsi del ene absolutne resnice.





Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: To Love God
Reply #170 - 26.01.2003 at 19:55:38
 
Quote:
no a se ti ne zdi da Bog igra zelo veliko vlogo pr tem, da bog (mi) razume in spozna da je bog, vecni sluga Boga? oz. drgac povedan, da je bog v svojem nerealiziranem, pogojenem stanju (samsari) zelo odvisen od Boga, da postane osvobojen?

to je skor zihr res, ni pa tega treba obešat na veliki zvon
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #171 - 26.01.2003 at 20:13:28
 
gape wrote on 26.01.2003 at 19:55:38:
to je skor zihr res, ni pa tega treba obešat na veliki zvon

Smiley  Smiley   Grin

se prav hoces povedat to, da vsem zejnim ki hitijo v puscavi proti fatamorgani, kjer vode ni, ni potrebno tega povedat. kje je pol sploh ksno "socutje"?

men se zdi boljsi nacin da so ljudje opozorjeni preden morjo sami izkusit "tegobe" razocaranj ipd. seveda pa upostevam tud to, da ne bojo hotl vsi upostevat  kakrsnih predlogov in bojo mogl do tistega pridt sami po "trnejsi" poti. ampak tud ko se jaz zavedam da nekateri bojo sprejel, nekateri ne, to mene ne ustavlja kej prevec da govorim, ker ksn bo pa mogoce dojel (in je kot tak vreden), cetudi se zdi da je vec takih ki ne bojo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: To Love God
Reply #172 - 26.01.2003 at 20:29:47
 
hočm povedat to da ko enmu egiču govoriš, da bi blo fajn da začne ljubiti (boga) - prepostavka za to je da on zanj sploh ve - vanj verjame - veruje, ni pametno da v isti sapi govoriš o služenju. saj je to služenje, služenje samo iz perspektive ega. iz moje perspektive služenje ni služenje, ampak je srednja pot, je najlažja pot skozi življenje ... zame.
ego tega ne razume ... on misli da bo mogu služit, pa ni res, vesolje bo njemu služilo, če bo le on služil vesolju.

mislm služiti ... kako že ti temu rečeš ... biti odvisen od ... kako že ... pač tisto kar itak delamo skoz.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #173 - 26.01.2003 at 20:49:28
 
gape wrote on 26.01.2003 at 20:29:47:
ego tega ne razume ... on misli da bo mogu služit, pa ni res, vesolje bo njemu služilo, če bo le on služil vesolju.

no se prav mors sluzit a ne. sluzenje pa je podlaga ljubezni. in ker v tem topiku govorimo o Absolutu/Bogu in nasem odnosu z njem je prav da se te stvari povejo ne. ce pa koga to vznemirja (ego) pa naj pac ne hodi na ta topik brat ne. oz. naj se sam ne vznemiri prevec in pomiri takrat ko ga bo zamikal it ta topik brat, sej se le gre za neki koristnga Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: To Love God
Reply #174 - 26.01.2003 at 22:11:05
 
Quote:
ce hoces dojet ta verz in kaj on s tem misl in predlaga bos mogu ornk prestudirat in zacutit celo gito, seveda pa bos razumel text le, ce mu bos sledil in postal "tak" kot arjuna.
ne mislim ti nbenih imen govort. se mi zdi nesmiselno govort to nekomu na "ukaz", sploh pa, ce ta odkrito in ponosno izjavlja in cilja na taksno ali drugacno ne-spostovanje Ved.

Mislim, da taki modri nasveti ravno ne pašejo k tvoji podobi Wink
Jaz ti ne ukazujem, smo vprašal sem te, da vidim s kom imam opravka Wink
Zdi se mi, da več ko govoriš, bolj se zapletaš.
Saj poznaš tisto:
modri molčijo
če druzga ne vsaj, pametni zgledajo  Grin
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: To Love God
Reply #175 - 27.01.2003 at 09:04:16
 
Quote:
Recimo, da tvoj prvi odstavek razumem. Vendar mi tvoj drugi odstavek nekako ne more ponikniti, skozi moje toge živčne celice, v zaves razumljen.  

Kako lahko moje sebične čustvene potrebe po zlitju z večnostjo škodujejo drugim?
In, če je to nerazumno in nesolidarno, potem tudi ti priznavaš mehanizme represije, ki poudarjajo vlogo razuma na račun brzdanja čustev?
 

Na tole od tapravagabiti bom skušal odgovort, pa se hkrat tud prikljućit na zanimivo debato vmes.

Še enkrat o intuitivnem, ki je po moje sposobnost priklaplanja na ene  matrice/tokove, ki smo jih skoz generacije genetsko zakodiral v nezvavedno. Jung bi temu reku kolektivno nezavedano, arhetipi. Seveda se na te lahko dojemamo samo  induvidualno, vendar so ena naša na skupna psihična zgodovina, zarad katere zaznavamo in delujemo drug drugemu nekako predvidljivo.

Kašno vloga ma pri tem intuitivnem religija, bog? Po moje imata oba sicer dober namen vodit/pripeljat čim bolj globok v te tolmune, ne da bi nas tokovi  in vrtninci potegln za sabo in nas odrtgal od tistga osnovenaga  zavedanja samega sebe, ki bi od tega potapljanja sploh kaj imel. Se prav da kljub hprepeneju po  zlitju z enim ohranmo zazanvo posamičnega, da se na to ekstazo sploh lahko naslajamo.  Bog je poosebljenje principa, ki te vleče v globine, ki ti sproža energijo, voljo in moč. Je hkrat poosebljena ljubezen in vabilo k zlitju z enostjo, a hkrat tud poosebljena groza in smrtni strah pred izgubo posamičnosti. Spoznanje boga (razvetljenje?) kot vrhunec enega intuitivnega procesa poglabljanja ljubezni in   lepega  proti  (po)polnosti  ima nujno svojo hrbtno stran, spoznanje strahu,  grdega in praznega. To gre skup, spoznanje ni možno brez obojega.

Kako se odražajo te hrbtne  strani, ki spremljajo intuitvnega spoznanja (boga/božjega)? Zemeljska ljubezen je ena generalka: ko se človeku prikaže v najbolj siloviti obliki v najlepši luči, je njena grozeča  hrbtna stvar postanejo ekistenčne okoliščine, ki so se prej kazale v prijazni ali vsaj nevtralni luči (nr. romeo in julija). In gledano z druge palti: objekt ljubezni se izkaže kot grozna, srhljiva  in smrtonosna izbira na sproti prijaznim ali vsaj obvladljivim življenjskim okoliščinam. Ok. z malo sreče in  dobre volje, zavedanja teh hrbtnih plati in zavezanosti eksitenci, se zaveš lastne odgovornosti in predbliske večnosti realiziraš skoz potomstvo in zavezanost  materialnim dobrinam skoz hkratno odvezanost od njih skozi ljubezen. Preseganje dulanosti skoz zmernost pač.  

Gremo naprej na odkritje in sledenje transedentne ljubezni do  boga. Njena hrbtna stran je indiferentost do posameznika, konkretnega drugega, kar imenujemo fanatizem.
Pri religijskih fanatikih je  Ramachandran odkril, da se zelo selektivno čustveno odzivajo na abstraktne religiozne besede in slike, hladni pa ostajajo, denimo, ob pogledu na slike njim bližnjih oseb ali ob prizorih nasilja in spolnosti. Vidimo torej, da pri takšni osebi ne gre le za močno čustveno odzivanje na abstraktne religiozne pojave, ampak hkrati tudi za indiferentnost do konkretnih ljudi in situacij. Dejstvo da so moralni fanatiki vseh vrst po pravilu brezbrižni, ko gre za bližnje čustveno okolje, lahko torej razložimo z bolezensko nastalo nezmožnostjo  čustvenega vživljanja na primarni človeški ravni. Vsako fanatično gibanje ima na čelu ljudi, ki so čustveno neobčutljivi  na ravni vsakdanjega življenja in ki jim uspe v totalni družbeni situaciji takšno občutljivost začasno potlačiti tudi v drugih pripadnikih skupnosti.
Religije  zahtevajo absolutno vero/zaupanje v pravičnost nespoznavnega, t.i.  boga, da potem od tu nazaj lahko sprejmeš njegovo avtoriteto, ki določa mero strastem. Problem religije je v tem, da po enem iracionalnem sistemu sicer daje mero posameznim strastem le pod pogojem, da se vera v boga ne omejuje z ničemer, ta mora ostat potencialno brezmejna, da lahko obvlada vse ostale strasti. Religije torej prepostavljajo, da je le skoz  neomejeno strast do boga  mogoče nadzorovat posamične strasti, kar  je le druga plat  tega, da je le  v imenu strastne pripadnosti bogu mogoče opravičit nenadzorovane izlive vsakršnih strasti. V tem smsilu jest vidm eno sebičnost in adružbenost in egoizem  brezogojnih sledilcev boga, ki jim v njegovem imenu ni nobena stvar sveta.

Ok, ni nujno da je tko, lahko da se ob doslednem držnaju verskih dogem in omejitev tud ta hrbtna stran ljubezni preseže, ampak premgat se ne more. Pol, ko si z bogom na samem, se ti on sam  pokaže v obeh plateh hrat, kot bog in hudič obenem, kot večna luč in neskončan tema, kot totalna polnost in strašljiva praznina,   kot neskončna milina  medvedji koži. To so  grozljive izkušnje mistikov, ki so premgali vse skušnja ve in so se z bogom znašli 'na samem'.

Aryan, po moje je mal naivno mislt , da se je temu  spoznaje dvojnosti možno izognt z odpvedjo/zanikanjem materialnosti in prepustitvi božji volji. Po mojem ljubezen do boga ne more te groze pa strahu premgat in daje brez veze folk na ta način farbat. Po moje je tista ponižnost pa služenje bogu ravno izkrastilazirano spoznanje, kako grozljivo si sam in brez zavetja, ko si eno z njim.  Samo tukaj pa zdaj se mu lahko upiraš pa nasljanš na svojo materilano naravo, ki je lahko tvoj zavetnik/družabnik pred tem dokončnim spoznanjem.

Ne vem za kaj hudiča bi človek tako silu nekam, kar ti ne bo prinesl nobenega zavetjapa pozabe, ampak totalno razkritje zavesti o tem, kako si  v neskončnem enem tud neskončno sam  Undecided Smiley      
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #176 - 27.01.2003 at 13:01:49
 
titud :

no zdej bos pocas ze prsu nekam. tok se bos zapletu v ta svoj intelekt notr, da bos hmal opazu njegovo "omejenost" v dajanju zadovoljstva. takrat ko ti se ta intelekt ne bo daju vec "juica" ali zadovoljstva, obenem pa te bo zvleku v navidezno neskoncno spiralo iz katere ne bo nikol izhoda in te bo postal strah, obenem pa bo zelja po harmoniji in zadovoljstvu se vedno obstajala nekje globok notr v teb, bos stopu na pot iz katere se ti bo postopoma razkrivu Absolut taksen kakrsn je. tvoj intelekt ga ne bo mogu nikol "spravt" notr v um. Absolut (vecnost, znanje, zadovoljstvo) je neomejen. tvoja cutila, um in intelekt pa omejeni. ko bos spoznal naravo tvoje trenutne omejenosti, hkrati pa te bo se zmeri naprej gnal, bos razumel o cem se gre.

drgac so pa misticne izkusnje nc druzga kot "blodnje uma", ne spiritualna resnicnost. miljonkrat sm ze govoru o treh nivojih, telo, um in dusa. telo je groba, um subtilna materija. tisti ki so na nivoju grobe materije se jim vse kar um ponud zdi "duhovno", misticno, bozje, svetlobno pa ne vem kaj se vse. ampak v ta plane spada tud intelekt. nad intelektom pa je dusa, ki je iz spirita. takrat bos razumel polnost ljubezni z Bogom, kjer ne bos nikol vec sam, cesar te je najbl strah trenutno.

velikrat sm pa tud ze napisu tole analogijo

ponoc mi ne mormo vidt sonca, ampak to ne pomen da on ne obstaja. to pomen da je nasa vizija onemogocena. sonce lahko vidmo le "po njegovi volji" ko se spet pokaze cez dan. ponoc ne mormo z nobeno lucjo ali sveco ali reflektorjem izsilt sonca da se nam pokaze. na podobn nacin... spoznavanje Absoluta je zmeri deduktivno, nikol induktivno. tuki ga falimo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: To Love God
Reply #177 - 28.01.2003 at 09:22:14
 
Quote:
"Love God with all thy heart, with all thy mind, with all thy soul, and with all thy strength, and love man as thy brother."


Quote:
tvoja cutila, um in intelekt pa omejeni. ko bos spoznal naravo tvoje trenutne omejenosti, hkrati pa te bo se zmeri naprej gnal, bos razumel o cem se gre.

drgac so pa misticne izkusnje nc druzga kot "blodnje uma", ne spiritualna resnicnost. miljonkrat sm ze govoru o treh nivojih, telo, um in dusa. telo je groba, um subtilna materija. tisti ki so na nivoju grobe materije se jim vse kar um ponud zdi "duhovno", misticno, bozje, svetlobno pa ne vem kaj se vse. ampak v ta plane spada tud intelekt. nad intelektom pa je dusa, ki je iz spirita. takrat bos razumel polnost ljubezni z Bogom, kjer ne bos nikol vec sam, cesar te je najbl strah trenutno.


Men se ne zdi, da bi v gornjih jezusovih besedah šlo za kašno hierahijo: da je srce spodaj, intelekt v sred, duša pa zgoraj. Jest bom zmeraj rabu srce pa intelekt, če bom hotu bit eno z bogom v duhu. Ker če sem samo v duhu, pol ga ne morem imet rad skoz človeka kot brata,  V tem je po moje fora, da je jezus postavu ljubezen do boga skoz drugega človeka, skoz ljubezen do brata: nis nikol spiritu do konca in brez ostanka z njim al pa s sabo sam, ker ga maš rad skoz ljubezen do človeka kot brata. Do njega maš zmeraj človeško komponento, zato so krščanski mistiki (mislim da tud bUda) hodo trpel, ker te ljubezni  v svoji samotni askezi niso na duhovnem nivoju zmogl spedenat. Buda je najdu rešitu v zanikanju vsega, tud zanikanja samga, večini krščanskih mistikov se je čist odrolal, cerku pa je posvetila v glavnm le tiste, ki se jim je po spiritualnem  soočenju z njim  upelo z njim  vzpostavit očetovski odnos skoz srce in intelekt oz.  skoz bratovsko ljubezen do človeka.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: To Love God
Reply #178 - 28.01.2003 at 10:54:04
 
sri caitanya mahaprabhu pa je tkole (na kratk) povedu o tem...

upam in tud prosim, da titud pa gape pa sidha pa mind pa realbe pa vsi ostali, da si boste vzel cas in prestudiral z iskrenim srcem...

Scope of Reason

One who studies the Name, Forms, Attributes and the Lila (play) of Krishna as described in the Srimad Bhagavatam with a sincere heart, mind and strength, in the company of one who has realized the Spirit, is expected to know it by the influence of bhakti. One who is apt to rationalize everything closely, does scarcely acquire the truth in matters of Spirit, as by law of God, reason in its present state can never reach the sphere of the Spirit.
It is needless to go further on this subject. Those who will have the opportunity to go as far as we have stated, will make a further enquiry from their heart, and the All-Beautiful Lord will then help them to realize the spirit, and to rise higher and higher in its realm. But as long as the mind is confounded with Spirit, there is no way to rise beyond matter and its relations. The great mistake that most of the western philosophers have generally made, is to identify the mind, the perverted ego (ahamkar) with the soul or Spirit. We are sorry for that.

Constitution of Man

To summarize, man in his present state has three different principles in him (i) one sthul principle or gross matter composing his body, (ii) the linga principle or sublimated matter appearing in the form of mind; attention, rationality and the perverted ego by which one confounds oneself with the material world. This state has been caused by the influence of maya or the illusory energy, with the object of correcting the soul in his wrong intention to enjoy in consequence of forgetfulness of his nature as God's servant. (iii) Man in fact is solely independent of maya and her connections. The only way to get rid of the present difficulty is the influence of pure bhakti imbibed from a true bhakta. Bhakti as a means, elevates the man up to the All-Beautiful Krishna, and again as an end, maintains him with eternal Krishna prema (love).

Duties of Man

While located in the mayik world, man must live peacefully with object of cultivating the Spirit. In his society; he must lead a pure life, avoid sins and do as much good as he can to his brother man. He must be himself humble, bearing difficulties of life with heroism, must not brag of any goodness or grandeur he has, and must treat every one with respect due to him. Marriage with a view to peaceful and virtuous life, and with a view to procreate servants of the Lord, is a good institution for a vaishnava. Spiritual cultivation is the main object of life. Do everything that helps it, and abstain from doing anything which thwarts the cultivation of the Spirit. Have a strong faith that Krishna alone protects you and none else. Admit Him as your only Guardian. Do everything, which you know that Krishna wishes you to do, and never think that you do a thing independent of the holy wish of Krishna. Do all that you do with humility. Always remember that you are a sojourner in this world and you must be prepared for your own home.
Do your duties and cultivate bhakti, as a means, to obtain the great end of life, Krishna priti (attacment). Employ your body, mind and spirit in the service of the Deity. In all your actions, worship your Great Lord.

s telim postov pa se po moje tale topik lahko zakljuc ker vse ostalo naprej pa je samo se praksa in dozivetja/razodetja. ce koga se kej bl podrobno zanima pa lahko pise int msg.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Realbe
Guest




Re: To Love God
Reply #179 - 28.01.2003 at 14:26:52
 
Titud,
Ko berem tvoje besede se mi začne postavljat vprašanje individualnosti nasproti božji vse obsegajoči naravi, ki me je mučila en lep čas.Zakaj se bi sploh rodili če je naš končni cilj usmrtitev v bogu?  to vrašanje ima več odgovorov. Lahko je bilo bogu dolgčas... Odgovor, ki se zdi meni smoteren je: Da ti kot ti ostaneš za zmerom individualen človek, kjub (rasvetljenju)  svoji neločlijivi povezanosti z bogom. Zdej govorim o končni fazi zlitja z bogom.Če to ni res, potem se mi postavlja pod vprašaj smoter življenja.  Človek, ki ni zmožn več misliti samo nase, ni več žalosten, jezen...., ne sovraži, ampak, kot pravijo rasvetljenci, ljubi in to vse brez omejitev. Vendar  ti ostaneš ti. Tvoj spomin, razum to ostane za zmerom tvoje.
Quote:
Še enkrat o intuitivnem, ki je po moje sposobnost priklaplanja na ene  matrice/tokove, ki smo jih skoz generacije genetsko zakodiral v nezvavedno.

Kako lahko zavest genetsko zakodiramo v nezavedno?Po moje je kolektivno nezavedno bolj duh ki ga podedujemo od okolice.
Quote:
Spoznanje boga (razvetljenje?) kot vrhunec enega intuitivnega procesa poglabljanja ljubezni in   lepega  proti  (po)polnosti  ima nujno svojo hrbtno stran, spoznanje strahu,  grdega in praznega. To gre skup, spoznanje ni možno brez obojega.  

Logika deluje na nasprotji in je zanesljiv vir spoznanja!!!
Te besede niso logične!! Spoznanje, resnice, lepega, popolne ljubezni, enega v vsem... Ne more bit spoznanje grdega, praznega, strahu pa predvsem ne, ker koga ali kaj se boš bal ko spoznaš, postaneš zavesten del  boga?
Res pa je, po moje, da spoznanje prinese trpljenje.
Zato  budov nasmešek ni izraz veselja pa tudi žalosti ne.Je vmes. Veselje, zaradi spoznanja svoje prave narave in žalost zaradi ljubezni do drugih, ki tega še niso spoznali.Po tem si  predstavljam, kako mora šele trpeti bog, ki nas ljubi in nam daje življenje.  

Quote:
je njena grozeča  hrbtna stvar postanejo ekistenčne okoliščine, ki so se prej kazale v prijazni ali vsaj nevtralni luči (nr. romeo in julija).

Pravijo, da je prava umetnost tista v kateri vsak vidi sebe.Omogoča reflektiranje samega sebe. Jst ne videm pri Romeu in Juliji problema v ljubezni. Problem se meni kaže v družbi,ki ni sposobna sprejet  čiste ljubezni.Verjetno se bi dalo o tem še debatirat.Vendar a ne da Romeju ljubezen krila, moč in pogum ter upanje?

Quote:
Njena hrbtna stran je indiferentost do posameznika, konkretnega drugega, kar imenujemo fanatizem.

Fanatizem ni strasta ljubezen do boga.Je izkoriščanje božje avtoritete (v imenu boga) za dosego interesov nekih posameznikov. V imenu boga se lahko dela stvari, ki so drugače ljudem prepovedane spet s strani boga (različne interpretacije, ki so po mojem možne samo, če ne resnično veruješ). Npr. Slovenski muslimani trdijo, da pravi musliman ve, da se to, kar delajo arabski fanatiki, po koranu ne sme delat.
Quote:
Po mojem ljubezen do boga ne more te groze pa strahu premgat in daje brez veze folk na ta način farbat.

Ljubezen je že po definiciji neustrašna.Upanje,veselje,sočutje to se ne ujema z strahom in grozo  in če se skozi ljubezen kaže božja narava, lahko sklepamo da nam spoznanje le tega prinese zgoraj naštete stvari ne pa strahu in groze.
Quote:
Po moje je tista ponižnost pa služenje bogu ravno izkrastilazirano spoznanje, kako grozljivo si sam in brez zavetja, ko si eno z njim.  

Ravno obratno. Ponižnost in služenje je spoznanje svoje lastne omejenosti in spoznanje božje veličine nasproti človeku in pa kako grozlivo sam in brez zavetja si ko NISI z nijm, kako neubogljen si brez boga. Nisem še izkusil boga, toda lahko ti povem kako zgleda ko ga zapustiš, ko si sam, to sem izkusil. Niti trenuka ne moreš preživeti brez boga ne da se bi ti zmešalo!!!!
Jaz sem bil na meji in se še pravočasno ponižal (ne dobim boljšega izraza).Bog te ljubi, brez njegove ljubezni ne moreš nič niti pomežiknit. Božja ljubezen drži hišo pokonci, božja ljubezen daje seriskemu morilcu moč ubijanja...in to vse samo zato ker tebe ljubi.
Ljudje smo zmerom sami lako se družiš...,vendar si zmerom sam s svojim subjektivnim doživljanjem sveta. Ne moreš svoja občutenja posredovat nekomu.Edino ko ljubiš si deliš tudi  intimne občutke,ki so onkraj besed.
Jaz se strinjam z Aryanom, da te je verjetno strah.Nisi edini tudi mene je.To ne pomeni nič drugega, kot to da se zavedaš morebitnih posledic svojih dejanj.Vendar je strah nekaj kar je treba premagat (strah je navznoter prazen navzven pa ga ni).Strah je zaščita človeka,pred njegovo nespametjo. Vendar ko se enkrat soočijš s svojimi  strahovi jih nevtraliziraš,ker spoznaš, da so bili pretirani. Npr. Ljudje, ki so jih morski psi dobesedno raztrgali na pol, se vsi kot po pravilu zavzemajo za ohranjanje vrste.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 14