Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 26310 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
resnica o Sai Babi?
09.12.2002 at 13:39:19
 
Pozdravljeni,

Pred kratkim sem dobil tale kazalec na spletno stran o "resnici o Sai Babi" z močno negativnim komentarjem:

> >Porocila ljudi, ki so bili vec let blizu tega
> > prevaranta, pedofila in morilca.
> >
> > http://members.tripod.com/the_findings/
> >

in to od človeka, ki se ukvarja z duhovnostjo in je tudi organizator vidne skupine pri nas.

Moj komentar je spodaj, kot tudi še nekaj drugih odgovorov. Ker ima Sai baba v Sloveniji kar velik ugled, je dobro, da si stvari pogledamo tudi iz nasprotnih zornih kotov. Trezen premislek ni nikoli odveč. Če bo kdo želel komentirati, naj napiše tudi, ali dovoli, da je njegov komentar objavljen na mailing listi. In kot je zapisano spodaj: pozitiven zakljucek je lahko ta, da naj ima vsak duhovni iskalec svojo pot in da nam niso potrebni nobeni idoli in maliki, ker je resnica samo v nas.

Lep dan, Igor
---------------------------------------------------------------

Jaz sem ze slisal negativne misli o Sai Babi:
 - mene osebno je predvsem motilo egocentrično pisanje v njegovih besedah: jaz sem Bog... (to je motilo tudi nekatere moje sogovornike)
 - enega prijatelja, ki je bil tam, je motilo, kako so na Babin rojstni dan, ko je bila nepopisna gneca, policaji udrihali po Indijcih (ne tujcih), ki so zeleli priti v asram
 - en Indijec (magister znanosti) mi je pravil, da so ga veckrat videli, kako je goljufal pri materializaciji (on sam tega ni videl)...
 - nekateri privrženci Sai Babe so se mi zdeli "zaslepljeni", saj so v duhovnosti videli samo Sai Babo in so zavračali vse ostale poti. (to so opazili tudi nekateri moji sogovorniki)

No video posnetki na tisti spletni strani res kazejo na to, da pri materializaciji goljufa... Vem pa, da Indijce to (najbrz) ne prizadene, ker je njihov moto "za dokazovanje dobrega lahko tudi uporabljas trike, da bi ljudi preprical". Seveda pa triki za zahod niso sprejemljivi, ker ljudje želijo "prave" dokaze.

Po drugi strani mi je veliko (kakih 10-15) ljudi povedalo pozitivne osebne izkusnje s Sai Babo, med drugim tudi bioenergetik Slobodan Stanojevic, ki je (do neke mere) jasnoviden in je marsikaj lahko preveril pri Sai Babi, in je imel samo pozitivne izkusnje...

Hkrati so tudi knjige
 - Sai Baba govori o odnosih
- Sai Baba govori zahodu
zelo dobre in zelo pozitivne. (je pa res, da jih ni pisal Sai Baba ampak so "kanalizirani", oziroma pisani po navdihu)

Torej, moje mnenje je nekako vmes: verjetno Sai Baba ni idealen in uporablja tudi trike, vendar ni negativen in nikakor mu ne bi mogel prisoditi vseh tistih grdih besed. Hkrati bi bil zelo previden pri obsodbah, saj ko ljudi zacnes spodbujati na pisanje negativnih zadev, zelo hitro zaidejo v neresnicno obtozevanje (ki ima lahko tudi skrito ozadje, ki je lahko naroceno: diskreditiranje duhovnosti nasploh, saj monetarni sistem ne zeli duhovno ozavescenih ljudi)

Lep dan,

Igor
----------------------------------
Zivijo Igor,

zelo lepo si to napisal in se povsem strinjam s tabo. Nobena stvar ni tako
crna kot se zdi in nobeno zlato se ne sveti tako kot se zdi.

O bogu:
Jezus je nekoc rekel: Kdor je videl mene, je videl Oceta!, kar so si
razlagali, kot da je rekel, da je Bog. Nekoc je tudi dejal, da smo lahko vsi
taksni, kakrsen je on ( v bistvu je zelel, da mu postanemo podobni oz.
enaki). In ce takole razmisljam, potem lahko zakljucim, da smo vsi bogovi,
tudi Ti in jaz, le da nekateri tega se ne vemo, imamo pa vse moznosti, de se
tega zavemo ...

Tudi sam sem veckrat obiskal Babine strani, marskaj na netu prebral, cisto
nazadnje (danes zjutraj) sem si zazelel, da bi se na nek nacin preselil v
njegov center v Sloveniji (potem pa sem prejel tvoj mail Smiley), vendar nisem
zasledil nicesar, kar bi me motilo ali vsaj ne tako, da bi dobil kake
pomisleke, skratka le pozitvne ideje in misli.

Resnica pa ... ne da se je povedati, mozno jo je le izkusiti! Vse kar vsak
zase izkusi JE resnica, ceprav lahko isto osebo, dogodek ... dva cloveka
izkusita povsem nasprotno, je to se vedno za vsakega od njiju resnica!

 Vse najboljse,
 Klemen

---------------------------------
Zdravo Igor,

glede na popularnost Sai Babe, je verjetno prav, da ljudi opozoris na te spletne strani, sploh ce si posiljal tudi pozitivna sporocila o njem. Dokaj neverjetno je, da bi si toliko ljudi (tudi nekateri njegovi bivsi bliznji sodelavci) stvari izmisljalo - je pa v skladu s teorijo zarote Smiley  Molk ni resitev. Kakorkoli, ne glede na to kaj je res, pozitiven zakljucek je lahko ta, da naj ima vsak duhovni iskalec svojo pot in da nam niso potrebni nobeni idoli in maliki, ker je resnica samo v nas.

Lep pozdrav

Marko
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: resnica o Sai Babi?
Reply #1 - 10.12.2002 at 11:50:39
 
Jaz ne vem veliko v zvezi s Sai Babo a poznam ljudi, ki so bili že večkrat pri njemu in tudi slike sem videla, kar so lahko slikali. Nobeden ni imel nič kaj slabega za povedat o njemu ampak mene je motilo eno. Njegovo mesto, je tako bogato. take lepe stavbe in vsega izgleda v izobilju. Ne vem zakaj, ampk mene je motilo. Mogoče zaradi prepričanja, da velik duhovni učitelj, naj ne bi kopičil bogastva. Nea vem.  Undecided Vem le nekaj. Toliko kot je ljudi na svetu, toliko je resnic in ni je stvari, s katero bi imeli vsi pozitivno izkušnjo. Najbolje je, da stvar sam preučiš, brez predhodnjih občutkov in presodkov.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: resnica o Sai Babi?
Reply #2 - 10.12.2002 at 14:55:08
 
Sama sem se že skos spraševala glede njega, ker sem že večkrat slišala negativne pripombe nanj. Čeprav sem se spraševala bolj o tem, zakaj ga nekateri ne sprejemajo...

sama še vedno verjamem, da sigurno pomaga vsem, ki verjamejo vanj, dovolj je, da vpliva na ljudi, da se zamislijo in poskušajo kaj spremeniti v svojem življenju...

Mene osebno pa ni drugače nikoli pritegnil.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: resnica o Sai Babi?
Reply #3 - 10.12.2002 at 15:28:50
 
tole sm najdu na netu...

2nd sept. 2000

Q&A discussion with Swami B.V. Tripurari.

Q. What is the Vaisnava (worshipers of Visnu)understanding of Satya Sai Baba of Putraparthi? Some say he is an incarnation of Siva, others that he is a great yogi. His followers say he is Bhagavan (God).

A. Vaisnavas do not accept Sathya Sai Baba as Bhagavan (God), so they differ with his devotees and perhaps with Sai Baba himself on this. Becasue the Vaisnavas are concerned with Bhagavan (God) and always hearing and chanting about him, they should know best who is Bhagavan and who is not. All Vaisnavas accept that Krishna is the "purna avatara", the most complete manifestation of God to appear in the world.

Even those Vaisnavas who conceive of Krishna as an incarnation of Visnu accept Krishna as the most complete incarnation of God. Being absorbed in thoughts of Visnu/Krishna, should Bhagavan (God) descend in one of his incarnations, his devotees would be the first to recognize him. There is no doubt that Krishna is God, but Vaisnavas doubt that Sai Baba is Krishna for good reason. He may be an accomplished yogi.

Many years ago a man from India came to the America and claimed to be Krishna. When challenged by some Vaisnavas to demonstrate that he was Krishna by revealing his universal form (virata rupa) as Krishna did for his devotee Arjuna in Bhagavad Gita, the man replied to them that first, like Arjuna, they needed to become his devotees. These devotees then came to me and related their experience.

I commented that the question of their devotion to Krishna was not the issue. This was apparent in that they were always hearing and chanting about Krishna. These are the symptoms of devotion to Krishna as mentioned by Krishna himself in the Gita. The real issue was whether or not the man was Krishna. Needless to say the man could not demonstrate that he pervaded the entire universe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: resnica o Sai Babi?
Reply #4 - 10.12.2002 at 16:21:18
 
kolkr jest štekam babo, je on bog glih tolk kt jest al pa ti ... bog kot JAZ SEM ... višji jaz ... in ta višji jaz se je spustil v njega že ... vsaj tko zgleda, vsaj tko pravi ... kolkr vem ni baba nikol o sebi govoru, da bi bil BOG ... ampak preprosto da sta njegov atman in brahman izenačena ... sta eno
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: resnica o Sai Babi?
Reply #5 - 10.12.2002 at 16:43:49
 
bog = absolutna resnica = brahman (je popolnoma spiritualen, nad materialno dualnostjo)

ce je bog absolut, pol smo valda tud mi on, sej nc ne more bit izven absoluta, drgac ne bi bil absolut, a ne.

gape : ce si ti, jaz in vsi mi absolut, ali bog, kako pol to da trpimo, kako  je sploh mozno to za nekoga ki je absoluten?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: resnica o Sai Babi?
Reply #6 - 10.12.2002 at 19:01:51
 
za atmana je absolutna resnica nedostopna - atman potencialno dojame Resnico ko zares postane atman - ko je atman celoten - ko je brez ega - ko je enak brahmanu - ko atman dejansko tudi postane brahman - ko se višji jaz združi z JAZ - ko sva eno - ko telo postane tempelj za boga ...

in zdej ko sta dva eno (sej sta bla že prej, čeprov različna ravno za ego), zdej atman spozna Resnico, zdej ko je z brahmanom eno. ampak to je šele Resnica ... absolutna resnica ... o tem se pa nekako ne splača govort/tipkat. o tem se bomo menl ko bomo brahmani Smiley

BOG je absolut
bog (brahman) pa ima potencialni dostop do absoluta
bog je samo del BOGa (absoluta) - po neki uni kvantni bi lahko reku da je slika BOGA ... u bistvu, če bi vse slike BOGA seštel, bi dobil BOGA ... hočem rečt, če sešteješ brahmane dobiš BOGA.

do brahmana pa prideš preko atmana (um?) ampak ...

kle si šele človek ... človek ki transformiraš ego, ki afirmiraš, nameravaš, reikiraš ... itd itd, da bi ja skinu ta ego, da bi atman postal enak brahmanu, da bi transformiru to kar atmana loči od brahmana

hočem rečt ti niti kot človek niti kot atman niti brahman ne moreš bit iven absoluta ... niti absolut ne more biti izven tebe ... nisi pa ti absolut, niti, niti, niti ... po nitih pa lahko prideš do absoluta, ker kolkr jest vem, nismo mi brahmani vsi skupaj absolut, je tega materiala (vibracij) še mnogo okrog posejanih in vse sestavljajo absolut, mi smo samo del tega ... neglede na to da nismo edini del absoluta, smo pa menda precej pomemben del tega absoluta, menda

torej
nismo absolut ... smo samo del njega ... ko postanemo brahman je konec trpljenja, ampak takrat utd še nismo absolut, pol imamo šele potencialni dostop do tja, tko kot zdej do Resnice - boga - jaz sem ... skratka višjega jaza

al kako?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: resnica o Sai Babi?
Reply #7 - 11.12.2002 at 10:35:13
 
Mene ne moti, če Sai Baba izvaja čarovniške trike, mogoče za to, ker nisem bila nikoli njegov velik privrženec in sem ga poznala bolj površno. Me pa moti, kopičenje bogastva, to še preden sem prebrala tisti link od njega, sploh pa spolno zlorabljanje.  Mogoče bo kdo rekel, da to ni res, jaz pa kar verjamem, ker kjer je dim, je tudi ogenj. Tukaj je pa zelo veliko dima.

Bog? Saj ni človeka na svetu, ki ne bi bil bog, kot takšen. Po vsem, kar sem prebrala, je Sai Baba, le velik manipulator z ljudmi, ki iščejo neko globjo renico o življenju. In to me kot takšno ne moti. Zakaj? Ker je na nek čuden način,  tudi marsikomu pomagal. Kot sem že omenila, da manipulira z ljudmi, me ne moti, vse ostalo pa.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: resnica o Sai Babi?
Reply #8 - 11.12.2002 at 11:36:18
 
gape : vem da ne maras anglescine, ampak ti bo ornk pomagal pr tvojih razmisljanjih. sej ves da jz slavim Vede in ti bom spet napisu neki v zvezi s tem, zarad tega tud tak moj name, Aryan pomen tist ki sledi, slavi Vede. tuki notr ti bo razjasnen ciz ciz na kratk zakaj se sploh gre. opazu bos tud podobnost med drugimi vejami spiritualistov in zakaj je to tko.

------------
I am doing a project on Hinduism and was wondering if you could give me some insight on what hinduism is really about, especially in regards to the concepts of Brahman, Atma, Maya, Karma, and Moksha.

"Brahman" is the absolute truth. It possesses three spiritual qualities, namely eternality, knowledge, and bliss. Brahman is the cause of all causes, from whom everything comes, by whom everything is maintained, and into whom everything enters after dissolution. Brahman is spiritual, it is situated beyond material qualities and material duality. Some schools of philosophy consider Brahman to be impersonal, others consider Brahman to be the supreme original personality of Godhead.

The "Atma" refers to the individual living entity as a spirit soul. The atma is one in quality with the Brahman, that is he is of the same spiritual nature, but in quantity he is infinitesimal (atomic in size). It is like a drop of ocean water and the ocean. Though a drop of ocean water may contain the same minerals as the ocean, we cannot consider the drop of ocean water to be the ocean. They are one in quality, different in quantity. There are unlimited individual atmas. Some philosophers consider the individuality of the atma to be eternal, others believe the atma eventually merges back into the Brahman and loses its individuality.

The Brahman is like a fire, and the Atma is like the small sparks that fly out of the fire. Due to their microscopic nature, the small sparks have a tendency to be extinguished. In a similar matter, the infinitesimal atmas have a tendency to be overpowered and covered by illusion, or "Maya". The illusion that covers the atma's true knowledge causes him to falsely identify himself as a product of matter. To accommodate the polluted consciousness of the soul, the nature creates a series of coverings, or koshas, moving from subtle to gross. The congregate of these coverings is what is generally referred to as the body. According to the pollution of the soul's consciousness he will be given a suitable body, either as a human, animal, plant, or any one of 8,400,000 species of life.

Once embodied, the soul becomes entangled in a chain of actions and reactions, known as "Karma". Every moment we are performing thousands of actions, even unknowingly, and these are all creating seeds of reactions which we must later experience either in this life or another. In order to properly receive our due reactions, the nature creates a new suitable body for us to enter at the time of death. Thus we are entrapped in a seemingly endless cycle of actions and reactions.

Only by acting fully in the service of God, offering the fruits of all our actions to God, can we become free from the reactions, or karma. As one engages in the service of God, one's built up karmic reactions are slowly burnt up, and one becomes free from future bondage. By becoming free from the bondage of our karmas, and by realizing our true nature as a spirit soul (atma) distinct from the body, we remove the coverings of illusion (maya).

When one is free from the illusion of false identification with the body and its possessions, and when one is resituated in his own spiritual form, that state is known as Moksha, or liberation. Some schools of philosophy believe that the atma becomes one with Brahman. Other schools believe the atma is an eternal individual spiritual person, and at the point of moksha he attains the spiritual abode of God, known as Vaikuntha.

The main scriptural book followed by Hindus is the Bhagavad Gita. Other books, such as the Vedas and Upanishads, are mostly only used in rituals. These books are all written in a language called Sanskrit, which is no longer spoken in India. Sanskrit is somewhat similar to Latin in that most the scriptural texts are written in it, but very few people understand it.

Modern western scholars date the age of these Vedic texts to between 1,000 and 3,500 years. In reality these texts are eternal. This Vedic knowledge is present in the ethereal space in all places and spanning all times. The original sound vibration pranava (Om) is the seed of all matter. The recitation of Vedic mantras can be heard in the ether even now through internal meditation. These texts are not authored, but revealed during one's meditation.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: resnica o Sai Babi?
Reply #9 - 11.12.2002 at 15:21:53
 
Quote:
Some schools of philosophy consider Brahman to be impersonal, others consider Brahman to be the supreme original personality of Godhead.


Čar oz. privlačnost dojemnja osebnega boga je po moje v večji psihološki identifikaciji posameznika z religijo, oz. potencilani možnosti, da je posmezniku vsaj potencialno dana možnost, da stopi na njegovo mesto. Če verniki višnuja dojemajo kot osebo jim je težko preprečit, da ne bi v konkretnih osebah (lahko tud v seb),  ki se v njihovih predstavah ujemajo z višnujem, uvideli njegove inkarnacije. Kot berem, majo hindujci svoje uradne verske avtorite, ki določajo stopnjo tega ujemanja, podobno kot vatikan določa svetnike.

Inkarnacije boga, mesije, odrešenika pa nobena vera ne prizna rada, ker se lahko zamaje v temljih. Judje so jezusa tako proglasli za lažnega preroka, maitreja ni konstantno prisoten, o napovedi prihodu krišne se občasno zasliši glas, da vernike drži v napetosti  ...

Aryan, daj razlož, na kateri točki pride skupaj v vedah osebni  bog  s filozofsko podlago religije, ki bi bla lahko konec koncev čist konsistentna tud  brez tega osebnega boga. A se da to z enim psihološkim izrazoslovjem izven saskritske terminologije povedat?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: resnica o Sai Babi?
Reply #10 - 11.12.2002 at 16:18:29
 
ok ne bom uporabljal sanskrita.

Bog je Absolut. Definicija Absoluta je, da nic ne more bit izven njega. Ce nic ne more bit ne more bit izven njega, zakaj Bog ne bi mogu met osebnega aspekta in s tem imena, oblike, lastnosti itd. in bit hkrati neomejen?

razlika je ta, da ima Bog obliko ki je spiritualna, ne materialna. tako spiritualno (enake narave) obliko imamo tud mi, vendar je ta kvantitativno zelo majhna v primerjavi z njegovo.

vsota vseh teh manjsih delov (nas) ni enaka njemu (bogu), ampak je ta vsota enaka eni izmed njegovih potenc, med tem ko je on substanca in izvor vseh potenc (med drugim tud nas). ognja (substance) si ne mors predstavljat brez toplote in svetlobe (potenc). se prav so ENO, vendar so hkrati tud razlicni. ce smo mi tisti ki trpimo, to pomen da smo mi potenca in kot taki podrejeni substanci, bogu. zarad tega je "only way" predaja njemu.

Q. How does one not see himself as God when everything is God? I am having trouble drawing the philosophical distinction. If everything exists inside God, how am I a part of God, yet an individual? How am I separate from God when I exist within God?

A. Light and heat are inseparable yet distinguishable from fire. Similarly we are both identified with and different from God at the same time. This reality transcends logic.

When we look in the world for that which most resembles God, we find it is ourselves. As units of consciousness, we are infinitely superior to all that is inanimate. We experience, while matter is experienced. If matter was important independent of consciousness, who would care about it? Who would know?

However, at the moment we find ourselves overwhelmed by matter, thinking it to be more important than ourselves. This indicates that although we are constitutionally superior to matter, we are subject to its influence. God is not subject to matter's influence. If God were, there would be no meaning to God's supremacy. That is one difference between God and us. There are many other differences as well. Thus we are one and different from God.


ce je Bog absolut, pol se men ne zdi tezko dojet da je oseba in ima obliko, oz. zakaj to ne bi bil?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: resnica o Sai Babi?
Reply #11 - 12.12.2002 at 23:59:05
 
sej verjetn jo ima ... je pa tolk zlo nepredstavljiva umu se mi zdi da je nekako brez veze o tem razpravljat

nekako tko kot je zadnjič nekdo zapisu da intelekt ni tuki zato da bi Resnico spoznal ampak da bi jo živel


škoda unga zgornjega mojega posta, k imam očitno napačno definirane termine.
škoda da me nisi opozoril na napačno uporabo terminov brhaman in atman tam ko sem te o tem spraševal aryan
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...
res škoda ... pa ni problema


Zgornji text povedan z mojimi termini

*****************************
bog (JAZ SEM) pa ima potencialni dostop do absoluta
bog je samo del BOGa (absoluta) - po neki uni kvantni bi lahko reku da je slika BOGA ... u bistvu, če bi vse slike BOGA seštel, bi dobil BOGA ... hočem rečt, če sešteješ  JAZ SEMe dobiš BOGA.

do  JAZ SEMa pa prideš preko JAZa (um?) ampak ...  

kle si šele človek ... človek ki transformiraš ego, ki afirmiraš, nameravaš, reikiraš ... itd itd, da bi ja skinu ta ego, da bi JAZ postal enak  JAZ SEMu, da bi transformiru to kar JAZa loči od  JAZ SEMa

hočem rečt ti niti kot človek niti kot JAZ niti  JAZ SEM ne moreš bit izven absoluta ... niti absolut ne more biti izven tebe ... nisi pa ti absolut, niti, niti, niti ... po nitih pa lahko prideš do absoluta, ker kolkr jest vem, nismo mi  JAZ SEMi vsi skupaj absolut, je tega materiala (vibracij) še mnogo okrog posejanih in vse sestavljajo absolut, mi smo samo del tega ... neglede na to da nismo edini del absoluta, smo pa menda precej pomemben del tega absoluta, menda

torej
nismo absolut ... smo samo del njega ... ko postanemo  JAZ SEM je konec trpljenja, ampak takrat tud še nismo absolut, pol imamo šele potencialni dostop do tja, tko kot zdej do Resnice - boga - jaz sem ... skratka višjega jaza

al kako?
*****************************

no tako ... zdej bi mogl skupi stat ... grem še neki videt
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: resnica o Sai Babi?
Reply #12 - 13.12.2002 at 09:55:56
 
gape wrote on 12.12.2002 at 23:59:05:
sej verjetn jo ima ... je pa tolk zlo nepredstavljiva umu se mi zdi da je nekako brez veze o tem razpravljat

nekako tko kot je zadnjič nekdo zapisu da intelekt ni tuki zato da bi Resnico spoznal ampak da bi jo živel


zakaj se ti zdi nepotrebno ali brez veze razpravljat o Absolutu, nekaj kar je nepredstavljivo umu? ce ni umu, cemu je pa pol? cutilom zihr ne ker so nizje narave. a je pol se kej nad umom? s cem pol lohk mi vidmo, si predstavljamo ali razpravljamo o Absolutu, neomejenem?
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: resnica o Sai Babi?
Reply #13 - 13.12.2002 at 11:23:22
 
Quote:
Only by acting fully in the service of God, offering the fruits of all our actions to God, can we become free from the reactions, or karma.



Quote:
vsota vseh teh manjsih delov (nas) ni enaka njemu (bogu), ampak je ta vsota enaka eni izmed njegovih potenc, med tem ko je on substanca in izvor vseh potenc (med drugim tud nas). ognja (substance) si ne mors predstavljat brez toplote in svetlobe (potenc). se prav so ENO, vendar so hkrati tud razlicni. ce smo mi tisti ki trpimo, to pomen da smo mi potenca in kot taki podrejeni substanci, bogu. zarad tega je "only way" predaja njemu.



mene pa zanima, kaj je mišljeno tukaj z predajo bogu ?

kolko sem to razumel, se mi zdi, da če smo mi bog (oz. njegova potenca) potem se seveda zdi logično, da ne bomo trpeli če se bomo ravnali v skladu z Bogom. Ampak se mi zdi, da ne skozi eno ponižnost ampak skozi spoznanje. Toplota in svetloba sta potenci ognja, in zato se morata ravnati oz. delovati v skladu z ognjem in tako so lahko eno. Kaj pa mi ?

Če smo mi potenca boga, potem je edino logično, da spoznamo kakšna potenca smo mi....in um je pomoje tisti, ki nas zavaja oz. nam ustvarja iluzijo. Torej smo mrzli in temni , radi pa bi greli in svetili ?

Ampak ne razumem te ponižnosti in predaje Bogu....kaj mi pomaga ponižnost in spoštovanje do Boga, če pa ne poznam njegove potence(sebe). Pomoje, ko spoznaš  kakšne vrste potenca si/smo, potem lahko tud deluješ v skladu z njo (greješ,svetiš) ampak to za mene ne pomeni nikakršno predajo oz. ponižnost ampak delovanje v skladu z zakoni...in produkt tega delovanje je potem ogenj,Bog....takrat torej to postaneš.

Ampak kako ugotovit katera potenca smo mi, in kako naj delujemo da bomo eno z Bogom ?  Ja odgovor se mi kar sam vsiljuje.....kaj je tisto kar nam je vsem(živim bitjem) skupnega ? Za čem vsi hrepenimo ? Tudi neodvisno od uma ?  A ni to ljubezen ? A lahko skozi ljubezen spoznamo in postanemo eno z Bogom ?

Titud je nekaj načel o tej temi v "avtosugestija" , bi lahko nadaljeval.....




LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: resnica o Sai Babi?
Reply #14 - 13.12.2002 at 11:34:30
 
and one more thing:

kaj se zgodi, če potenci ognja (svetloba,toplota) ne delujeta v pravi smeri oz. po pravilnih zakonih ? Ali potem še vedno obstaja ogenj ?

Zato ponavadi rečemo da bog ne obstaja, ko se nam kaj slabega zgodi, (in verjetno) ko ne delujemo po zakonih (v skladu z namenom naše potence) ?

Verjetno velja to za tistega, ki se mu to zgodi....drugače pa še ogenj vedno obstaja drugod in vsepovsod.

Ampak z posameznikovega stališča gledano, tako dolgo dokler bo deloval proti zakonih potence(temno,mrzlo) tako dolgo ne bo doživel ognja ?




LP

Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4