Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 26311 times)
tomi
Guest




Re: resnica o Sai Babi?
Reply #45 - 18.01.2003 at 19:55:31
 
p.s. Kali: nobenih vodovodov, ki ne bi bili za njegovo privatno rit še ni zgradil, to je že stara nategancija - celo tožli so ga zaradi tega ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
milka
Guest




Re: resnica o Sai Babi?
Reply #46 - 20.01.2003 at 09:28:15
 
Ja Tomi se strinjam, saj tudi nisem mislila tako glede bogastva. Toliko, da človek malo lažje živi. To s SaiBabo pa nisem imela pojma, da je tako. To pa je bogatenje na način kot ga ti opisuješ, saj imaš prav.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: resnica o Sai Babi?
Reply #47 - 21.01.2003 at 14:33:36
 
Ja jst ne morem obsojat klele neki Sai Babo, ker ga ne poznam in premalo vem o vsem skupaj. Osebno me ni nikoli sploh pritegnil, tudi po tem, ko sem že slišala zanj. Tudi on je del Božjega načrta, torej obstaja zanj in njegovo delovanje nek namen.

Je pa res, da sem skoraj vedno o njem slišala bolj negativne stvari. Sam tut, če goljufa in veliko deluje tudi materialistično, tako pritegne nek krog ljudi, ki jih kak drugi učitelj ne bi pritegnil, zaradi prevelike asketskosti, al kaj vem česa, tako torej lahko nek krog sploh začne razmišljati o tem, da obstaja nekaj več, kot zgolj življenje na Zemlji. In  čeprav potrebujejo neke "čudeže/trike?" se morda vseeno lahko na nek način približajo Bogu.
In tut, če on osebno ne gradi vodovodov, šol, bolnic, to vseeno gradijo z denarjem od njegovih privržencev, in v tem vidim pozitivnost.

Pa čeprav pravijo, v neki knjigi Življenje izvira iz življenja, da samo podleži govorijo jaz sem Bog, samo podleži potrebujejo "čudeže", ker ne vidijo, da je čudež že življenje samo po sebi,....  kaj čmo, naj vrže kamen, kdor ni grešil!  Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
milka
Guest




Re: resnica o Sai Babi?
Reply #48 - 23.01.2003 at 12:59:27
 
lepo povedano. se strinjam. Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: resnica o Sai Babi?
Reply #49 - 23.01.2003 at 13:06:23
 
obenem pa v zivljenje izvira iz zivljenja pise tud to, da smo podlezi tud tisti ki nocemo sluzit Bogu. seveda pa mormo pol tud vedt kdo Bog v resnic je, ce ze ni sai baba. 

na zacetku tega topika boste najd en angleski text ki vam bo pomagu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: resnica o Sai Babi?
Reply #50 - 23.01.2003 at 15:05:19
 
aryan za tole služenje bi ti res nujno mogu najdt eno sopomenko, ker tale je res prehuda.
na način kot je prehud izraz smrt ega.
za ego sm jest recimo najdu besedo transformacija.
to ljudi precej manj moti.
niti jih ne moti to da totalna transformacija dejansko pomeni smrt ega, ker o tem se ne govori več, to se ve da je tko.

recimo, če rečeš da vse kar delaš delaš zase in hkrati za čimveč drugih hkrati, po možnosti za vse ... je to služenje bogu?
pomoje je.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: resnica o Sai Babi?
Reply #51 - 23.01.2003 at 15:53:05
 
Quote:
obenem pa v zivljenje izvira iz zivljenja pise tud to, da smo podlezi tud tisti ki nocemo sluzit Bogu. seveda pa mormo pol tud vedt kdo Bog v resnic je, ce ze ni sai baba. 

na zacetku tega topika boste najd en angleski text ki vam bo pomagu.



Ja, saj, kar veliko govorijo o podležih,  Wink, namesto služenja Bogu, bi pa jst rekla, da spoznam, se zbližam z Bogom.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: resnica o Sai Babi?
Reply #52 - 24.01.2003 at 02:12:08
 
Petra. wrote on 23.01.2003 at 15:53:05:
namesto služenja Bogu, bi pa jst rekla, da spoznam, se zbližam z Bogom.

lahko ja. bl k ga bos spoznala in se z njem zblizala, bolj mu bos sluzila. sluzenje je podlaga na kateri sloni nesebicna ljubezen. to bo spet nekdo tezko "sprejel", ampak taka je edina ki nam lahko da zadovoljstvo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: resnica o Sai Babi?
Reply #53 - 14.05.2003 at 13:23:40
 
gape wrote on 17.12.2002 at 09:04:35:
Tudi knjige iz serije "Sai Baba govori o…" piše psihoterapevt Stephan v. Stepski-Doliwa po neposrednem telepatskem nareku Babe. V knjigi Sai Baba govori o svetu in Bogu so zgodbe, v katerih se nam prek bogatih, preprosto povedanih zgodb odpre širina in vsepovezanost življenja, prepoznavamo lahko delovanje zakona vzroka in posledice ter božanskega principa nasploh.


Sai Baba govori o svetu in bogu:
http://www.angelfire.com/clone/breza3/SPIRIT/sbsb.doc

Sai Baba govori o odnosih:
http://www.angelfire.com/clone/breza3/SPIRIT/sbo.doc

Sai Baba govori o zahodu:
http://www.angelfire.com/clone/breza3/SPIRIT/sbz.doc

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: resnica o Sai Babi?
Reply #54 - 14.05.2003 at 13:33:54
 
gape wrote on 23.01.2003 at 15:05:19:
recimo, če rečeš da vse kar delaš delaš zase in hkrati za čimveč drugih hkrati, po možnosti za vse ... je to služenje bogu?
pomoje je.

to bi blo lahko indirektno/zunanje sluzenje bogu. v koncni fazi bo za naso izpolnitev to premal, lahko pa sluzi kot instrument za dosego boljse predispozicije direktnemu sluzenju bogu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: resnica o Sai Babi?
Reply #55 - 14.05.2003 at 13:54:10
 
Quote:
Nesebično služenje je tudi v tem, da pomagaš sočloveku.

res je to nesebicno sluzenje, ampak ni pa to direktno sluzenje bogu, kot sem gor napisu.

ce ne sluzim le sebi, to se ne pomen da sluzim bogu.

drgac sm pa ze velikrat omenu tale primer pa ga bom se enkrat.

ce otrok joka in mi zmotno zakljucimo da je lacen, v bistvu pa ga napenja zelodec bo nase "socutje" v obliki hrane lahko nardilo vec skode kot koristi.

ce hocmo nekomu sluzit za njegovo dobro, pol bomo mogl met absolutno znanje, ta pa prihaja od boga. in ce na podlagi tega znanja sluzimo bogu tko direktno kot indirektno pol je to najboljs. ce pa zanemarmo to znanje, pol pa stopamo po poteh tveganja.

sluzit nesebicno nekomu brez da mi vemo kdo on je in kaj zares potrebuje za njegovo dobro spada v kategorijo zadovoljevanja svojega subtilnega telesa, ceprav na ven mogoce zgleda kot da delamo dobro drugim. take stvari so zelo nevarne in hkrati zelo tezko opazne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: resnica o Sai Babi?
Reply #56 - 14.05.2003 at 15:01:00
 
Quote:
Potem se pravi, da morajo najprej vsi ljudje spoznati resnico od boga, mu služiti, šele potem, ko se, smo  polno zavedni boga lahko gredo pomagat drugim.

takrat jim bojo lahko resnicno pomagali, glede na vse vidike.
Quote:
In ko bomo takole lepo vsi polno zavedno boga, ja, potem, kermu bomo pa kaj pomagali ?

sej nismo vsi zavestni boga. tko kot niso vsi potrebni socutne pomoci. komu bs pa takrat ti sluzil ce ne bo nbenga ki bo potreboval pomoc. isto sem ti samo nazaj prikazal, ker posplosujes in generaliziras stvari.

Quote:
Vendar poanta tega sveta ni v tem, poanta tega sveta je da se mi učimo, kakor pač kdo najbolje zna in predvsem spoznavamo, da je sočutje, pomoč itd, drugim za nas koristno s tem bomo pa lažje služili bogu.

skozi tako prakso se lahko naucimo "smisel" sluzenja. ampak se zmeri ga bomo mogl pol tud prav usmert, drgac ne bo vecnega rezultata.


Quote:
S tem ko pomagamo sočloveku, kaj misliš da s tem ne pomagamo direktno bogu ?

ce ne vemo kdo clovek je v resnic potem ne, s tem le indirektno sluzimo.

Quote:
Samo branje svetih spisov ti ne bo povedalo ali  tistega otroka napenja, ali je pa samo lačen, tudi bogec ti ne bo rekel.

jaz mam pac drugacne izkusnje zgleda kot ti.

Quote:
Pomoč sočloveku v bolezni in stiski ti bo pa lahko nekaj povedalo, tukaj se učiš o življenju, ne za svetimi knjigami.

kot sm ti ze gor napisu. seveda se lahko ucis iz tega en princip nekega delovanja. ampak ce je pa njegova aplikacija/uporaba pravilna je pa vprasanje.

Quote:
Znanje iz svetih knjig se uporablja v drugačne namene.

zato da se jih zali, kot si ti to pocel zgoraj? mislim da ne lih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: resnica o Sai Babi?
Reply #57 - 14.05.2003 at 15:44:34
 
A se vama mogoče zdi, da se že mal ponavljata v vseh topikih? Wink

Dajta prit oba na naslednje srečanje, pa bomo tam debatirali, ker ego ma bolj prav. Wink Cheesy Grin  (da ne bo pol moj zmagal na konc Wink Grin)
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: resnica o Sai Babi?
Reply #58 - 15.05.2003 at 09:13:31
 
Quote:
Aha, ko bom znal svete spise na pamet bom doktor.

ce bos iskreno in pravilno sledil navodilom ki so tam notr, bos postal doktor vecne znanosti.

Quote:
In sveti spisi mi bodo dali zavedanje o vsakem tenutku, da bom lahko pravilno reagiral, hmm, kako to, da se jaz tudi brez svetih spisov zavedam vsakega trenutka ?

sej se ga ne zavedas. eni se zavedajo mal, eni se zavedajo velik (kot mogoce ti), ampak zelo redki so pa tisti ki se zavedajo vsega.

Quote:
Če bomo preveč gledali v tiste svete knjige, bomo na koncu še oslepeli. To bo še le en velik problem.

jaz mam drgacne izkusnje.

Quote:
Vsi služimo, na tak ali drugačen način, edino vprašanje je komu resnično služimo ?

ponavad smo nagnjeni da sluzimo tistemu ki nas na konc prevara, nasemu laznemu-egu. zakaj? misidentifikacija sebe in nase vecne dolznosti (nitya-dharme).

Quote:
Se pravi samo delovanje kot ga pišejo svete knjige je pravilno, ostalo delovanje je nepravilno.

ja tako je. in pri tem mislim vsebino ali smisel svetih spisov, ne crke in besede akademsko naucene.lahko pa reces tud da je delovanje mimo svetih spisov manj pravilno, da ti bo lazje sprejet.

Quote:
Se pravi samo služit in nič druzga delat, ja in to pravilno služit, da nebo pomote.

neki tazga ja.

Quote:
Svete knjige žalijo tisti, ki jih izkoriščajo za svoje egoistične namene.

se strinjam.

Quote:
Pa si siguren, da so te svete knjige svete ?
Od kod ti to znanje in prepričanje ?

Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4