Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 26244 times)
aryan
Guest




Re: resnica o Sai Babi?
Reply #15 - 13.12.2002 at 11:55:15
 
mind wrote on 13.12.2002 at 11:23:22:
Ampak kako ugotovit katera potenca smo mi, in kako naj delujemo da bomo eno z Bogom ?  Ja odgovor se mi kar sam vsiljuje.....kaj je tisto kar nam je vsem(živim bitjem) skupnega ? Za čem vsi hrepenimo ? Tudi neodvisno od uma ?  A ni to ljubezen ? A lahko skozi ljubezen spoznamo in postanemo eno z Bogom ?

Titud je nekaj načel o tej temi v "avtosugestija" , bi lahko nadaljeval.....


seveda. jaz pravim da SAMO skoz ljubezen lahko spoznamo in postanemo "eno" (v harmoniji obeh) z Bogom.

ampak mormo pa tud vedt kaj to pomen "ljubezen". bistvo ali esenca in obvezna podlaga ljubezni je "poniznost" ali "zrtvovanje". ce dva "zrtvujeta" svoj osebni interes za dosego skupnega se morta naucit tud "poniznosti" (mal spustit ego) a ne? ampak spet ne do te mere da se "zlijeta" v "eno" ali v "popolno nerazlicnost", ampak do te razlicnosti kot jo ilustrirajo ogenj (1), svetloba (2), toplota (3). ceprav so vecno nedeljeni so hkrati vsak svoj individual (deljeni).

ljubezen nima pomena (in tud ne obstaja) brez dveh, ampak je pa niti ne mors met med dvema katerih interes je razlicen.

mi zdej dozivljamo ene "ilustracije" ljubezni v teli iluziji v kateri zdej zvimo, ampak njihov problem je ker ne trajajo dolg in smo kasnej razocarani. zelja je po vecnem, dobimo pa kratkotrajno. tko kokr sm ze prej enkrat pisu, se mormo vprasat, al so te nase zelje po "vecnem" izmisljotina, al je ta okolje v katerem trenutno smo izmisljotina, ki nam ne omogoca polno izpolnitev nase zelje po ljubezni. katero od teh "iluzij" smo pripravljeni zavrzt?

"In our present state, sex appears both beautiful and ugly at once; beautiful in terms of its promise; ugly in terms of its failure to deliver the goods of unending amour."

kaj nam hoce ta hkratnost ki jo ZDEJ dozivljamo povedat? MIND, prek "poniznosti" ki je znak iskrenosti da "ne vemo" bomo dobil "znanje" ki nam bo razkrilo to mistiko.

preber par postov nazaj, ki je napisan v anglescini da komu (nezivi materiji) smo mi (zavest) visji in kdaj (ko se tega zavedamo), pa komu smo mi hkrati "vecno" nizji po konstituciji, ceprav smo visji od materije in kje se ta "resnica" ZDEJ kaze.

ce pa hoces se bolj podrobno pa zelo pozorno preber poste iz "avtosugestije" ki govorijo o "treh potencah" in "eni substanci" ki je izvor vseh tistih treh.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: resnica o Sai Babi?
Reply #16 - 13.12.2002 at 12:04:48
 
Quote:
zakaj se ti zdi nepotrebno ali brez veze razpravljat o Absolutu, nekaj kar je nepredstavljivo umu? ce ni umu, cemu je pa pol? cutilom zihr ne ker so nizje narave. a je pol se kej nad umom? s cem pol lohk mi vidmo, si predstavljamo ali razpravljamo o Absolutu, neomejenem?


Zakaj meniš, da so čutila (čuti) nižje narave? Kaj če je prav to to, kar je 'nad' umom?
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: resnica o Sai Babi?
Reply #17 - 13.12.2002 at 12:24:55
 
Quote:
ampak mormo pa tud vedt kaj to pomen "ljubezen". bistvo ali esenca in obvezna podlaga ljubezni je "poniznost" ali "zrtvovanje". ce dva "zrtvujeta" svoj osebni interes za dosego skupnega se morta naucit tud "poniznosti"



kdo pa tukaj kaj žrtvuje ? osebni interes ?

če jaz dam stran zvečilni gumi, da dobim čokolado a to pomeni da sem se žrtvoval ?

kolko razumem pride med dvema do neke nove kvalitete, sinergije  ki je vsak posamezno ne bi mogla doseči...

ampak če pogledaš ta rezultat....to sinergijo...to novo kvaliteto, ki se razvije med dvema....kje je tukaj kakšno žrtvovanje ? prej bi celo rekel, da je ego  tisti ki teži k temu, k tej novi kvaliteti, kako sploh doseči to brez ega ?

če mi ne bi ego rekel, da hočem čokolado (nekaj več) bi ostal skromen in bi imel samo zvečilni gumi...


Quote:
mi zdej dozivljamo ene "ilustracije" ljubezni v teli iluziji v kateri zdej zvimo, ampak njihov problem je ker ne trajajo dolg in smo kasnej razocarani. zelja je po vecnem, dobimo pa kratkotrajno.


zakaj kratkotrajno ?   napisal sem že, da gre mogoče tukaj za neko spoznanje, uvid....in zakaj bi to blo kratkotrajno....nekaj kar uvidiš v svoji globoko v svoji "duši" pomoje ni kratkotrajno ampak večno..in večno je zato, ker se tega ne naučiš ampak spoznaš, začutiš, oz. veš.
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: resnica o Sai Babi?
Reply #18 - 13.12.2002 at 12:27:04
 
littlestar :

a si ze kdaj premikala kanale na TV z daljincem. a si ti s svojimi ocmi (cutilom) vidla UV zarke al si vidla efekt katerga so nardil.

vsa nasa cutila so nepopolna, ker lahko pri vsaki stvari opazjo samo efekt, ne pa tud vzroka. ce pa ga lahko vidjo pa je to le eden izmed pod vzrokov in je to hkrati ze posledica.

Absolut pa je sam sebi vzrok, drgac ne bi bil Absolut, nekaj bi obstajalo izven njega. iskreno se vprasmo a smo MI Absolut? ja in ne. kater "ja" smo mi, pa kater "ne" smo mi. ber prejsnje poste.

s katerim cutilom ti "vidis" in trdis, da ljubezen je?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: resnica o Sai Babi?
Reply #19 - 13.12.2002 at 12:35:27
 
mind wrote on 13.12.2002 at 12:24:55:
če mi ne bi ego rekel, da hočem čokolado (nekaj več) bi ostal skromen in bi imel samo zvečilni gumi...

zakaj kratkotrajno ?   napisal sem že, da gre mogoče tukaj za neko spoznanje, uvid....in zakaj bi to blo kratkotrajno....nekaj kar uvidiš v svoji globoko v svoji "duši" pomoje ni kratkotrajno ampak večno..in večno je zato, ker se tega ne naučiš ampak spoznaš, začutiš, oz. veš.

kater ego (kater "ti") ti stremi k vecni ljubezni? ce bos kultiviral tega, pol bos avtomatsko "zrtvoval" tistega ki to zavira, a ne? en je nas "apparent-self" (body, mind) en pa "real-self" (soul, ki je potenca Boga in kot taka sluzi Bogu). oba hkrati ne morta obstajat, se prav bos mogu enga zrtvovat.

realizirat duso (sebe), in to cutit je neki ciz druzga kot pa samo met informacijo o tem, ki jo dobimo prek nasih zelja (po vecnosti, ljubezni, itd), ki nam nakazujejo da obstaja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: resnica o Sai Babi?
Reply #20 - 13.12.2002 at 12:46:45
 
Quote:
littlestar :

s katerim cutilom ti "vidis" in trdis, da ljubezen je?


s tistim, ko boš ti tudi kdaj morda!
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: resnica o Sai Babi?
Reply #21 - 13.12.2002 at 12:46:49
 
Quote:
kater ego (kater "ti") ti stremi k vecni ljubezni? ce bos kultiviral tega, pol bos avtomatsko "zrtvoval" tistega ki to zavira, a ne? en je nas "apparent-self" (body, mind) en pa "real-self" (soul, ki je potenca Boga in kot taka sluzi Bogu). oba hkrati ne morta obstajat, se prav bos mogu enga zrtvovat


pravim samo, da če nekaj "žrtvuješ" potem nekaj izgubiš, kar pa v tem primeru ni tako....saj vendar pridobiš, ne ?


LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: resnica o Sai Babi?
Reply #22 - 13.12.2002 at 12:48:18
 
Quote:
zakaj se ti zdi nepotrebno ali brez veze razpravljat o Absolutu, nekaj kar je nepredstavljivo umu? ce ni umu, cemu je pa pol? cutilom zihr ne ker so nizje narave. a je pol se kej nad umom? s cem pol lohk mi vidmo, si predstavljamo ali razpravljamo o Absolutu, neomejenem?

ja višji jaz ane JAZ SEM ... to kar sm zmotno (po tvoje) poimenoval brahman
ta ki ti sproča stvari preko intuicije - slikico si si že pogledu?

predajo je osho zlo dobr opisu nekako tako:
predstavlji si reko, zelo hitro reko, skorajda deročo (pa brez skal), predstavljaj si da plavaš na njej, ne da plavaš po njej, ampak samo nanjej - z njo - ona te nosi - ti pa recimo furaš mrtvaka - in samo si ... bom poocrju

temu - predaji - smo včasih rekl nedelovanje - wu wei

trpljenje lahko odpravimo na mnogo načinov - z nedlovanjem, spoznanjem, ponižnostjo ...  - vsi ti so v bistvu povezani med seboj - verejtno celo soodvisni edino kar je se odražajo na različnih nivojih - ali pač so povzročeni od tam - se tam dogajajo

dobr si reku mind - kakšna potenca BOGA mi sploh smo?

ljubezen je definitvno ena od načinov

*Ampak z posameznikovega stališča gledano, tako dolgo dokler bo deloval proti zakonom potence(temno,mrzlo) tako dolgo ne bo doživel ognja ?
tko nekako ja

arjan jest pa mislim da je sedem načinov in vse je treba prehodit, ljubezen je samo četrti način po vrsti, je pa res da ko hodiš po tem načinu, takrat si spodnjo polovico telesa že zrihtu, kanal je tam že skopan, tisti del lahko uporabljaš brez potrošnje energije - ego skorajda nima več moči.
je samo še za to tukaj da lahko opravljamo nalogo - učenje

zakaj ljubezen nebi obstajala brez dveh?
kako to misliš?
brez dveh ljudi, ali brez dveh potenc?

jest bi reku da je nevečnost izmišljotina


ls:
čutila (čuti) so nižje narave - po definiciji - nekje tretji nivo se mi zdi
um je pomoje nekje na petki
intelekt pa šterki
razum pa trojki
ljubezen šterki
in učitelj petki
... ma sej to veš ...

http://www.gape.org/gapes/ego/

in najlaži je med temi nivoji prehajat PO VRSTI
zato nas tud povečini vse jebe lajf, ker enke povečini kr nimamo poštimane, ker enkra je osnova za vse, ona so temelji, če so temelji slabi, je vsa nadgradnja bolj tako, ko je enka gut, je čas za dvojko - sex, trojko - strah - ego, šterko ljubezen, petko učitelj, šestko jasnovidnost, in sedemka - samsaraa no more  Grin

noben uvid ni večen, on deluje samo na tem istem nivoju (in seveda na nižjih) na višjem nivoju ponavadi nekaj manjka temu uvidu. in ta kar veš ni več res, no je res, za nižje nivoje, na višjih je pa malo drugače.
in pol ugotoviš da si narobe vedu.

da nima vsakdo svoje resnice ampak ima vsakdo svojo resničnost ...


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: resnica o Sai Babi?
Reply #23 - 13.12.2002 at 12:50:43
 
gape wrote on 13.12.2002 at 12:48:18:
ls:
čutila (čuti) so nižje narave - po definiciji - nekje tretji nivo se mi zdi
um je pomoje nekje na petki
intelekt pa šterki
razum pa trojki
ljubezen šterki
in učitelj petki
... ma sej to veš ...



Ja, to si ti rekel, pa še kdo. Sem pa ti že večkrat povedala: kar je zgoraj je spodaj. Zame ni nivojev.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: resnica o Sai Babi?
Reply #24 - 13.12.2002 at 13:42:12
 
Quote:
s tistim, ko boš ti tudi kdaj morda!

kaj mi pa svetujes da naj pocnem da bom prsu do tega?

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: resnica o Sai Babi?
Reply #25 - 13.12.2002 at 13:43:50
 
mind wrote on 13.12.2002 at 12:46:49:
pravim samo, da če nekaj "žrtvuješ" potem nekaj izgubiš, kar pa v tem primeru ni tako....saj vendar pridobiš, ne ?

ja pridobis.

ce das yugota stran pa dobis mercedesa s tem pridobis ja. ampak v obeh naenkrat se pa ne mors vozit. enga mors "zrtvovat".

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: resnica o Sai Babi?
Reply #26 - 13.12.2002 at 13:51:02
 
gape wrote on 13.12.2002 at 12:48:18:
arjan jest pa mislim da je sedem načinov in vse je treba prehodit, ljubezen je samo četrti način po vrsti, je pa res da ko hodiš po tem načinu, takrat si spodnjo polovico telesa že zrihtu, kanal je tam že skopan, tisti del lahko uporabljaš brez potrošnje energije - ego skorajda nima več moči.
je samo še za to tukaj da lahko opravljamo nalogo - učenje

zakaj ljubezen nebi obstajala brez dveh?
kako to misliš?
brez dveh ljudi, ali brez dveh potenc?


in najlaži je med temi nivoji prehajat PO VRSTI
zato nas tud povečini vse jebe lajf, ker enke povečini kr nimamo poštimane, ker enkra je osnova za vse, ona so temelji, če so temelji slabi, je vsa nadgradnja bolj tako, ko je enka gut, je čas za dvojko - sex, trojko - strah - ego, šterko ljubezen, petko učitelj, šestko jasnovidnost, in sedemka - samsaraa no more  Grin

ta "ljubezen" na tvoje cetrtem nivoju ni ista ljubezen o kateri jaz govorim, ampak le reflekcija "the-ljubezni", in to mors dat stran ce hoces spoznat pravo. zato je to tud potrebno it nad ta 4ti nivo ja.

za ljubezen sta potrebni dve entiteti. tud ce jaz recem da "imam rad sebe" sta dve razlicni stvari pa vendar hkrati eno. imam=1 rad=ljubezen sebe=2, ceprav je vse skp eno, sta dve "entiteti". ljubezni si ne mormo predstavljat brez "dveh" to sm hotu rect.

ko ze gremo cez vseh teh 7 nivojev PO VRSTI in pridemo na "samsara no more", a takrat se zmeri obstajamo al ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: resnica o Sai Babi?
Reply #27 - 13.12.2002 at 17:54:09
 
vem litlstar, si taka kt mateja ... brigajo jo nivoji ... ampak če se hočmo pogovarjat mormo določt termine ... konvencijo ... za te reči nekako ne obstajajo splošn sprejeti termini - besede


*ta "ljubezen" na tvoje cetrtem nivoju ni ista ljubezen o kateri jaz govorim, ampak le reflekcija "the-ljubezni"
to mi je jasno in se bi lahko strinju popolnoma, če le nebi bilo TREBA četrtonivojske ljubezni POPOLNOMA osvojit preden lahko greš na peti nivo in potem šesti in potem sedmi ... kjer verjetno spoznaš to tvojo the ljubezen, ampak moj nauk se tukaj več ali manj konča, kar se tiče tega kar naj jest tuki počnem, ostalo je bolj filozofija in preverjanje kako bi delovalo tam, če deluje tuki, a bi tam sploh delovalo ... mal distrakcije bi lahko reku
ker ko prideš do sedmke, takrat si eno z višjim jazom

in ljubezen, vidim kaj si hotu rečt, pač da je lahko tud ljubezen med potencami in to ...

ko pridemo na samsara no more - na sedmko - tam obstajaš če hočeš - 0,000000001% ega obdržiš in si klele, lahko pa tud ta končič odbaciš in greš gor, gor se pa še vedno lahko odločiš, da se boš inkarniru nazaj dol, da boš pomagu drugim in to ... tak je recimo maitreya, k se je odloču pridet nazaj dol, velikrat že, da bi pomagu drugim ...


se reče ... če hočeš obstajaš, če nočeš ne ... lahko, treba ti pa ni ...

tko nekako no ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: resnica o Sai Babi?
Reply #28 - 13.12.2002 at 19:45:08
 
mind wrote on 13.12.2002 at 11:23:22:
A lahko skozi ljubezen spoznamo in postanemo eno z Bogom ?


Modri pravijo, da je ljubezen lestev do nebes Smiley
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: resnica o Sai Babi?
Reply #29 - 14.12.2002 at 06:24:35
 
Quote:
seveda. jaz pravim da SAMO skoz ljubezen lahko spoznamo in postanemo "eno" (v harmoniji obeh) z Bogom.

ampak mormo pa tud vedt kaj to pomen "ljubezen". bistvo ali esenca in obvezna podlaga ljubezni je "poniznost" ali "zrtvovanje". ce dva "zrtvujeta" svoj osebni interes za dosego skupnega se morta naucit tud "poniznosti" (mal spustit ego) a ne? ampak spet ne do te mere da se "zlijeta" v "eno" ali v "popolno nerazlicnost", ampak do te razlicnosti kot jo ilustrirajo ogenj (1), svetloba (2), toplota (3). ceprav so vecno nedeljeni so hkrati vsak svoj individual (deljeni).

ljubezen nima pomena (in tud ne obstaja) brez dveh, ampak je pa niti ne mors met med dvema katerih interes je razlicen.

mi zdej dozivljamo ene "ilustracije" ljubezni v teli iluziji v kateri zdej zvimo, ampak njihov problem je ker ne trajajo dolg in smo kasnej razocarani. zelja je po vecnem, dobimo pa kratkotrajno. tko kokr sm ze prej enkrat pisu, se mormo vprasat, al so te nase zelje po "vecnem" izmisljotina, al je ta okolje v katerem trenutno smo izmisljotina, ki nam ne omogoca polno izpolnitev nase zelje po ljubezni. katero od teh "iluzij" smo pripravljeni zavrzt?

"In our present state, sex appears both beautiful and ugly at once; beautiful in terms of its promise; ugly in terms of its failure to deliver the goods of unending amour."

kaj nam hoce ta hkratnost ki jo ZDEJ dozivljamo povedat? MIND, prek "poniznosti" ki je znak iskrenosti da "ne vemo" bomo dobil "znanje" ki nam bo razkrilo to mistiko.

preber par postov nazaj, ki je napisan v anglescini da komu (nezivi materiji) smo mi (zavest) visji in kdaj (ko se tega zavedamo), pa komu smo mi hkrati "vecno" nizji po konstituciji, ceprav smo visji od materije in kje se ta "resnica" ZDEJ kaze.

ce pa hoces se bolj podrobno pa zelo pozorno preber poste iz "avtosugestije" ki govorijo o "treh potencah" in "eni substanci" ki je izvor vseh tistih treh.


Jaz bi to uvedla kot molitev (kontemplacija/kognicija).

+++  
*ja prav ziher res


Karmen



Back to top
« Last Edit: 14.12.2002 at 07:48:33 by anuk »  
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4