Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 16
(Read 60681 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: avtosugestija
Reply #90 - 05.12.2002 at 10:00:58
 
Quote:
gape : tile tvoji odgovori zvenijo zelo smiselno in pametno (ce jih gledas posamezno). vendar sorry. vse skupi ni sharmoniziran in kompatibiln.

verjamem da tebi (in še marsikomu) ni harmonizirano, tako je pač samo v meni, ker imam samo jaz vse podatke, ki jih rabim, in nič prav precej več, da taka blodnja skupi stoji

*Bogom je ta, da mi lahko pademo v iluzijo on pa ne
o katerem bogu tuki govoriš?
BOGU?
ali o nad-um-u - o jaz sem-u?
ker jaz sem, se je odloču skočt, ne padt v iluzijo

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija
Reply #91 - 05.12.2002 at 10:50:06
 
Quote:
edini "way" je skos poniznost... ta poniznost povzroci simpatijo Boga in se ti vse skupi zacne pocas jasnit.  


A ti, aryan, v svoji  blodnji, za kater maš pač svoje podatke, vidiš  avtosugestijo  kot  eno neponižnost, zarad katere si boš nakopal  božji srd, ki te utegne pahnit nazaj v temo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #92 - 05.12.2002 at 10:59:01
 
govorim o Bogu, kakor ga definira "Vedanta-sutra" (esenca, srz Vedske literature). Definira ga kot Absolutno resnico, najvisjo Osebo, ki poseduje neomejeno energij ali potenc, in je hkrati Vseprisoten (brahman), Lokaliziran (paramatma), in Vseprivlacna osebnost s svojim imenom, lastnostmi, obliko, ... (bhagavan).
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #93 - 05.12.2002 at 11:06:23
 
titud : recimo ja. ampak samo takrat ko bi to pocel s koncepcijo da sem absolutno neodvisen, oz. odvisen samo od sebe, oz. da sem absolut. po takem konceptu pa ponavad delujejo (ali ciljajo na to) tisti ki se ukvarjajo ali ucijo avtosugestivne metode.



Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: avtosugestija
Reply #94 - 05.12.2002 at 12:27:09
 
ok se pravi o BOGU govoriš
ta se je pa iluzijo zmislu, v njemu laufa bi lohka reku, zakaj si je on iluzijo izbral ne vem, verjetno iz podobnega razloga kot smo mi ustvarili virtualno realnost ...

je pa neki res ... o tem bogu je težko kej pametnga povedat, razen tega da je absolutno in da skor 100% ni oseben ... vsaj tko zgleda ... lahko pa da tudi je, oseben namreč ... ampak če je oseben, potem iluzija ne laufa u njemu amapk izven njega v nekem 'okolju' - sprogramiranem okolju - in to okolje mi potem enačimo z BOGOM

tega nekako ne moremo vedet, ker, imho, njega spoznaš šele takrat ko presežeš zemeljsko - popolnoma - ko ni več niti malo ega v tebi - skratka ko nimaš več možnosti življenja, se od njega nimaš več kej naučit, si ga presegu - TOTALNO

takrat imaš direkten dostop do BOGA, ker SI bog, zdej imaš pa dostop samo do boga, pa še to ne direktnega ampak skozi filter - filter (raz)uma - in vse ostale, je pa um prvi na vrsti ki filtrira informacije, do uma so one jasne in če si sposoben se dvignit na šesti nivo, nad nivo uma, imaš dostop - direkten dostop - ampak samo do boga, on šele ima dostop do BOGA - povezavo bi lahko reku - iz te trde vibracije ne moreš videt tiste subtilne informacije ... tko nekak no
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #95 - 05.12.2002 at 13:28:58
 
gape : ce ti enacis iluzijo z bogom/absolutom ti jz ne morm pomagat. in tud ce vzames "boga" kot "iluzijo" in da je nas cilj vse to presezt "totalno" ti loh zal odgovorim samo naslednje : tezko ti bo ratal. pa tud ko ti bo ratal ti ne bo za dolg. zakaj? ker tvoj trenutni koncept s katerim ti opisujes "iluzijo" ali "po-tvoje boga" je samo ena izmed potenc (ali energija) "pravega-boga/absoluta" ki  nas drzi v iluziji.

narobn ali nepopoln  koncept - narobno ali popaceno delovanje (tehnika) - narobn ali nezadovoljiv rezultat.

se prav v kateremkoli primeru je mozno it (bodisi kratkotrajno ali vecno) samo z Bozjo pomocjo nad to njegovo "energijo" , ki nas iluzira in tok moti. trajno/vecno je to mozno dosezt samo takrat ko v celoti realiziramo kdo smo mi, kdo je the-bog in kar je najbl pomembno, nas medsebojni odnos in vloge.  

mogoce mamo par izkusenj s tem kaksno je stanje ko se niti ne poistovecamo s materialnim telesom niti z necem subtilnim (um, intelekt, vse zivo) ampak da smo zavest ki to dvoje samo opazuje. taka izkusnja je "blazena". ampak vemo pa tud to da je nismo mogl dolg casa "zadrzat". niti nam ni blo ciz tocn jasn kako smo do tega prisli.

zato je treba it se bl globok v sebe... in tam bomo najdl to "the-poniznost" ki se avtomatsko zgodi takrat ko prides v stik z necem "absolutno-visjim". ko jaz ugotovim  in izkusim da sem "zavest" in kot tak "relativno-visji" in gospodar in kontrolor telesa in uma ratam "ponosen". ta ponos je visja stopnja v razvoju kot sentimentalna poniznost (s tem mislim idolsko cascenje bogov, uciteljev, sebe, drugih, ...). ampak tud ta nas "ponos" se bo skrhu pod "the-poniznostjo" v odnosu z Absolutom taksnim kakrsen je, ne tak kot si ga mi definiramo (idolsko, predstavitveno) s pomocjo raznih instrumentov k ne sezejo prav delec.

ilustracija:
z nbeno lucjo, reflektorjem, sveco, elektriko, ali cim podobnim ne mormo mi osvetlit sonca ponoc. samo ko se sonce prikaze podnev ga lahko mi vidmo. to pomen da samo po njegovi neodvisni volji in z njegovo pomocjo ga mi lahko vidmo. obenem je pa tud res, da "ga" ne bi mogl vidt ce tud "mi" nebi mel oci.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija
Reply #96 - 05.12.2002 at 13:39:56
 
Fora je po mojem v tem:

- tvoji zavesti se  bog  lahko razodeva le  kot  'personificirana totaliteta' oz.  kot ena točka, v kateri se vesoljna  totaiteta sama sebe zaveda skoz različnost od  posamičnih zavesti;  zato je ta osebni bog posamične zavesti tud skreirov (podlaga idelaističnemu svetovnemu nazoru: bog je ustvaru človeka)

al pa je obratno:

- posamične zavesti se kot posamične razpoznavajo le odnosu do ene skupne, vseobsegajoče zavesti, iz katere vse posmične zavesti izhajajo; posamične zavesti to 'personificirano totaliteto' ustvarle, da so se sloh razpoznale kot posamezne, saj bi brez razlikovanja od totalne sama imela  za totalno   (podlaga materialističnemu svetovnemu nazoru: človek je ustvaru boga)

Okrog une gapetove  TOTALNOSTI jest  ne bi upal špekulirat.  Na tihem se mi zdi da je itak onkraj vsakršne zvesti kot  totaliteta pred/zaozaveščenga kaosa...

Aryan, mislim da ti noben od obeh pogledov ne daje argumentov za samozavest, da si samemu sebi absolut oz. da kadaj boš:  če hočeš bit bog si moraš skreirat posaimčno zvest, da se skozjo sploh lahko rapoznaš za boga. Nisi zato noben absolt, tud če si v svoji totaliteti kao edini, kot  totaliteta se lahko vzdržuješ le skoz različnost od  posmeznih zavesti, ki jih 'rabiš' točno tolk kot one tebe. Si jim torej enak, čeprav si njihov bog.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #97 - 05.12.2002 at 14:36:04
 
titud : sam te prav obcudujem po svoje. kok znas pa ti naspekulirat in premiksat in ozet in po moje se kej druzga. kako ti to rata? ce bi mel tekmovanje v brezciljnem razmisljanju bi ti zihr zmagu.

sam se mi zdi, oz. skor upam si trdit da ti "ipak" vse tole ne da nekega zadovoljstva. to je tko k ce bi hotu dobit smetano k bi stepu vodo. it will never happen.  prevec se zmatras, fizicno in mentalno, smetane/srece pa od nikoder. uhhh, tezek je ta life ja. ta nas popaceni ego nas bo ubil na konc, ampak mi mu se zmeri vsak dan dajemo drva na njegov ogenj tud k smo ze ugotovil kam nas pelje. to je tko kot ko si zasvojen z drogo, in bl k se poskusas odvadit bl te notr potegne. zgleda bo treba res prosit za en hud help, ali grace. aja sej res, tega pa tud ne mormo k nam ta isti ego skos to odsvetuje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija
Reply #98 - 05.12.2002 at 14:41:21
 
Quote:
zato je treba it se bl globok v sebe... in tam bomo najdl to "the-poniznost" ki se avtomatsko zgodi takrat ko prides v stik z necem "absolutno-visjim". ko jaz ugotovim  in izkusim da sem "zavest" in kot tak "relativno-visji" in gospodar in kontrolor telesa in uma ratam "ponosen". ta ponos je visja stopnja v razvoju kot sentimentalna poniznost (s tem mislim idolsko cascenje bogov, uciteljev, sebe, drugih, ...). ampak tud ta nas "ponos" se bo skrhu pod "the-poniznostjo" v odnosu z Absolutom taksnim kakrsen je, ne tak kot si ga mi definiramo (idolsko, predstavitveno) s pomocjo raznih instrumentov k ne sezejo prav delec.


Dobr si popisov tole izkušnjo, ki se jo jest smatram bolj  intelektualno kot dejsnko dosečt. Preseganje iluzije, da sem  tisto čutno jest oz. spoznanje, da sem jest le zavest o seb, mora bit res močna izkušnja. Te pomoje res prime ena sveta ponižnost, ker se počutiš kot bog, ki jo lahko po moje ujčkaš kolkr hočeš, pa ne bo večna, ker za oharnjanje takega stanja moraš kurt eno čustveno energijo v obliki  strahu, ponosa... . Se ponižnost  sama v seb nujno izčrpa: manjka po moje spoznanje recipročne enakopravnosti zavesti, da ni višje pa nižje zavesti, da je moja po hierahiji dejaskso  enaka božji in da se božja razponava prek moje enako kot moje prek božje. V tem je tud temelj za vzdrževanje  trajne svetovnonazorske enakosti, ki sem jo opredelu v prejšnjem postu bi jo moral enkrat za vselej uzakonit na fizičnem planu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija
Reply #99 - 05.12.2002 at 14:57:37
 
Quote:
titud : sam te prav obcudujem po svoje. kok znas pa ti naspekulirat in premiksat in ozet in po moje se kej druzga. kako ti to rata? ce bi mel tekmovanje v brezciljnem razmisljanju bi ti zihr zmagu.


Hvala za ubčudovanje, aryal, nisi edini, ki se ne more načudit mojim špekulacijam. Kako mi to rata? Spustim jih ven, kakor se skreirajo, pol se pa še sam nad njimi čudm. Sem že ene parkrat samga sebe osumu, da se ena zgubljena duša skozme kanalaizira al kaj. Ampak sem tud pogruntov, da če bi imel cajt pa voljo, bi skor vse dost natančno lahko utemelju. Ko mi zmanjka logike magari s kakšno višjo avtoriteto, če pa še  teh zmanjka pa srcem al pa vsaj dobrim namenom. Kar pa se tistih mojih špekulcij tiče, katerim se ti čudiš, bi jih pa lahko s kakšnim antičnim filozofom, ki je o odnosu med delci pa celoto špekuliral. Heraklit je bil, če se ne motm.

Daj si duška tud ti, aryan, če greš do konca globok pa širok, skor ne moreš sfalit.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #100 - 05.12.2002 at 15:01:31
 
kar se pa tice svetovnih nazorov, tko materialisticnih ali idealisticnih sta pa oba le priblizka resnici (ceprav si zelo smiselno opisu, mi je blo vsec res), in kot taka sluzita kot indirektna definicija tistga kar je res.

nben ni nikol ustvaru (bog, clovk) nbenga, ker oba obstajata vecno in istocasno in sta hkrati razlicna in enaka, tko kot sta ogenj in svetloba ali toplota nedeljiva. en brez druzga ne morta obstajat (non-dual) ceprav sta hkrati razlicna, eno je substanca eno je potenca (dual).

"postati eno"  (monisti) : pomen da sta njuni volji usklajeni.  
"postati nic" (budisti) :  pomen da data vsak svoj interes v nic.

oboje skupi le priblizno opisuje znacilnosti ljubezni. to je zrtvovanje vsak svojega interesa za dosego skupnega. zakaj priblizno? ker take prave-ljubezni se ne da nikol opisat ali kakorkol oznacit, da se jo samo obcutit. zarad tega pravjo da te ljubezen zaslepi. prides v totalno nezmoznost.

love pa lust ni eno in isto. love pomen "dva" ki zrtvujeta za skupno "eno". lust pa je ciz obratno temu. love zdruzuje, lust razdira. lust je reflekcija ali neuspeli poskus imitacije ljubezni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija
Reply #101 - 05.12.2002 at 15:33:30
 
Quote:
nben ni nikol ustvaru (bog, clovk) nbenga, ker oba obstajata vecno in istocasno in sta hkrati razlicna in enaka, tko kot sta ogenj in svetloba ali toplota nedeljiva. en brez druzga ne morta obstajat (non-dual) ceprav sta hkrati razlicna, eno je substanca eno je potenca (dual).  


Valjda ni noben nobenga ustvaru, razen mi mentalno v svoji glavi, ko smo pršli do tiste  stopnje ozaveščenosti, ko smo kot družbena bitja potreboval en vzorc, po katermu se bomo med sabo organiziral pa na katero avtoriteto se bomo pri tem skliceval, kam pa kako bomo svojo ljubzen za presganje naše dualnosti (induvidulanost/skupnost) vlagal. Prve človeške skupnosti pa religije pa to. Saj tle se je ta naša mentalna telovadba dejansko spočela, reševanju tega tega vprašanja je naša obsesija z bogom tud namenjena. Okrog tega se, upam,  vendarle strinjava?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #102 - 05.12.2002 at 15:55:48
 
"mi" v svoji izvorni, cisti obliki (zavest, ki je delcek ene izmed potenc boga) smo nad telesom, umom in intelektom. "telo, um, intelekt" je "iluzija" ( ta iluzorna energija je tud ena izmed potenc boga). pod vplivom te iluzije se cista zavest "mi" zmotno poistoveti s telesom, umom, intelektom, ceprav je po svoji konstituciji visje narave. zarad tega se nam vcasih zdi da smo ali bomo bog, ko zacnemo spoznavat sebe glede na to iluzijo ki jo kasnej lahko kontroliramo.

bog (substanca, ogenj) pa ima v grobem (drgac jih ima neomejeno) tri vrste potenc (svetloba, toplota...) : notranja, zunanja in mejna. delcek mejne energije smo "mi". njegova zunanja energija je iluzija. notranja energija pa razkriva realnost (substanco) kakrsna je. mejna energija (delcek katere smo mi) je bodisi pod vplivom notranje ali zunanje, zato se ji rece mejna. vse skupi je nedeljivo vendar hkrati razlicno. taka ureditev obstaja vecno.

delcek mejne energije (mi) spoznava sebe (potenca, energija) glede na svoj izvor (substanca, izvor energije) "direktno" preko notranje in "indirektno" preko zunanje energije. ko v celoti spoznas substanco (izvor vsega, bog, absolut) iz direktne in indirektne perspektive simultano realiziras tud sebe in svoj vecni odnos z bogom.  

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija
Reply #103 - 05.12.2002 at 19:11:02
 
Quote:
bog (substanca, ogenj) pa ima v grobem (drgac jih ima neomejeno) tri vrste potenc (svetloba, toplota...) : notranja, zunanja in mejna.


To me fu spominja na troedinost krščanskega boga: oče, sin in sveti duh, pri čemer naj bi bil sv. duh čustvena energija, ki trodenist skupaj drži v enost Wink in ga skoz materinski pricip jubezni simbolizira madona.  


Quote:
ko v celoti spoznas substanco (izvor vsega, bog, absolut) iz direktne in indirektne perspektive simultano realiziras tud sebe in svoj vecni odnos z bogom


Kaj zde to drugega kot recept, kako dosečt eno harmonijo med tabo pa  družbo kot kolektivno identiteto? Med jazom in nad jazom? Če štartaš iz substance, si materialist, če iz energije, pa idealist. V obeh primerih posamezniki dosežejo idelano  unkcionlano usklajenost skoz  konsenz oz. medsebojno harmonijo, ki se kaže kot nad jaz oz. bog.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija
Reply #104 - 06.12.2002 at 09:52:59
 
Aryan, špekuliram še mal na tezo, da je tvoj bog absoluten a hkrati  oseben, vseprisoten a hkrati lokaliziran, vseprilavčen a hkrati poseben.

Če prav razumem, te razjeda dvom v smislenost (uspešnost/škodljivost) avtosugestije v primeru, da npr. moj bog ni tak kot tvoj al pa celo, da sem samemu seb absolut, da  osebnega boga nimam. Predpostavljam, da   smiselnost avtosuestije, ki je namenjena  tvoji komunikaciji z bogom (skoz meditacijo ali molitev kot oblikama avtosugestije), zate ni vprašljiva, ampak zavestna, legitimna in celo nujna oblika utrjevanja lastne religioznosti. Če je tko, pol te jest vprašam, kako npr. lahko ti lahko dvomiš, da bom jest, ki kao nimam  boga (niti  v monoteističnem niti budističenm pomenu) samemu seb škodoval z avtosugestijo, ker ti itak veš, da bog je (bil in bo) 'absoluten a hkrati  oseben, vseprisoten a hkrati lokaliziran, vseprilavčen a hkrati poseben', torej je v tem kontekstu   tud  men kot neverniku na tak al pa drugačen lokalizirano vseprisoten. Ne morem v bistvu nč  storit, da ne bil.

Če dvomiš vame, v moj pravilen kontekst uprabe avtosugestije,  po moje s tem izražaš  dvom v  vseprisotnost a hrano lokaliziranost  tvojega osebnega boga. Res ne vidim razloga za skrb, da bi se ravno men ne mogel razodevat skoz tako al pa drugačno obliko avtosugestije ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 16