Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 16
(Read 60695 times)
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #75 - 04.12.2002 at 12:52:02
 
napaka :

vprasanje je kako je iz "nic" nastalo "nekaj", ali pa, kako je mozno da je "nekaj" nastalo iz "nic".
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #76 - 04.12.2002 at 12:53:22
 
preber en post pred tem, da vids na kaj se nanasa moj popravek
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija
Reply #77 - 04.12.2002 at 13:36:44
 
Quote:
kako sem "jaz" nastal iz praha in kako bom spet postal samo prah in v cemu bi bla pol fora sploh? zakaj se pol tok trudimo z raznoraznimi aktivnostmi (fizicnimi in mentalnimi) da ohranjamo neki kar bo tko al tko slo v prah ali v 0 na konc. zakaj se pol samo ne ubijemo pa resim s tem vse probleme, grem takoj v razsvetljenje ali takoj v nirvan ali takoj v blazenstvo ali kej podobnega.


Ti se kar matrej pa trudi z raznolikimi aktivnostmi, ker le skoznje boš prišel do nirvane. Al pa tud ne, vsaj do unega trajnega razsvetljenja  težko, kvečjemu  le s popolno odgovornostjo do 'zemljske' oblike bivanja, ne pa z njenim zanikanjem al pa forsiranjem. Zato pot skoz zanikanje fizičnega telesa in zemljskega uma  oz. smrti ni pot do nirvane, kot tud  pedenanje čutov in razuma v vseh njunih kapricah ne. Nirvana je ugalsitu zavesti same s sabo, je en zrelostni izpit, ena potrditu, da si pogrunov, da je poplnost  bivanje prazaprav nebivanje/parznina,  da je finta  bivanaja v zavesti ne pa v takih in drugačnih čutnih užitih in intelektualnih mastrubacijah. Da če bi to vedu pa znov, bi blo boljš, da se z njimi sploh ne  bi nč matrov. A če bi bil vedež, ne bi bi bil revež, zato je nirvana pogosteje rezultat enga premagovanja lastne  nevednosti kot pa zaupanje v veslojno vsevednost. O.k., ko nirvana doživiš, pol te zihr tud čutno/razumsko prepriča, da si zvedu in maš manj  manj šans, da boš delal naprej iste napake. Tko da ne ohranjaš ene materije z muko na kupu kar tko k v tri dni in bi blo konc koncev vse en klinc če bi enkrat kar nehov s tem sranjem, ampak zato, ker ti  je trenutno edina šansa, da se zavest sebe zave in da zmore edino na tak način naučit tega, da bo zmogla nekarat tud brez  'fizičnega pripomočka' sama s sabo pa z vesoljno zasvestjo/bogom trajno usklajena bit.  
Back to top
« Last Edit: 04.12.2002 at 14:39:18 by titud »  
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija
Reply #78 - 04.12.2002 at 13:49:15
 
Quote:
napaka :

vprasanje je kako je iz "nic" nastalo "nekaj", ali pa, kako je mozno da je "nekaj" nastalo iz "nic".


Finta zavesti ni v tem, da je  ratala iz nečesa drugega, kar naj bi blo prej. Kar je, od nekdaj, samo ma en problem: da ne ve, da je. Da se sama sebe zave, se morajo ene vibracije tko zorganizirat, da samo sebe v eni točki prestrežejo. V tej točki, npr. človeški zavesti, je zavest točno taka, kot je v vsem vesolju. Mal je treba bit nečimrn pa se pocrkljat z misiljo, da smo kreacija zavesti z namenom, da se bo sama sebe zavedla. Ampak pol hitr pride  za nami, da  je s tem priveligijem treba  odgovorno ravnat po vesoljnih principih samoorganizacije zavesti (božji volji) ravnat. Na tej točki smo padli,  smo bli izgnani iz raja  Sad Angry . Ni ga užitka brez odgovornosti  Smiley, jebi ga.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #79 - 04.12.2002 at 14:44:15
 
zarad cesa sem jaz pol padu iz raja? zarad cesa "ne vem" da sem? ce odstranmo vzrok, pol bo avtomatsko tud posledica (neznanje, trpljenje itd), a ne? vzrok odstranmo lohk pa sam tko, da od zdej naprej in za skos delujemo po pravilnem "konceptu" ne vec po tistem "zgresenem". kaj smo zagresil? pa kaj je po tvoje praviln koncept na podlagi cesa nej delujemo?

ce se vrnem nazaj... je avtosugestvna tehnika posledica tud ene zgresene koncepcije, zakaj se mi to zdi sm ti pa ze prej opisu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #80 - 04.12.2002 at 14:52:56
 

Avtosugestija je lahko samospominjanje. Ampak dolgoročno. Kdo pravi, da če odstraniš vzrok, da je posledica takšna in takšna. Tvoje izkušnje? Spomin? Gre za biti sedaj.  Roll Eyes Zakaj enostavno ne moreš sprejeti, da se ne da uokvirit tega, kar si, ker se spreminja?

Daj preberi si tole prosim, aryan.
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=101473...


Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #81 - 04.12.2002 at 14:58:15
 
TEXT

kje zvedt za to bozjo voljo, ali univerzalni princip ali vesoljno samoorganizacijo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #82 - 04.12.2002 at 15:03:20
 
littlestar : hoces povedat to da smo mi tisti ki se skos spreminjamo? iz cesa v kaj pa zakaj? ker kokr je men opazno nas tale nenehno spreminjanje "utruja" ne pa nam daje veselje.

"gre za biti zdaj"

torej kaj sm jz in kaj pocnem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #83 - 04.12.2002 at 15:16:20
 

Ko si voljan (nimaš nekih svojih lastnih ego zadržkov), ko tvoj um miruje, potem te spreminjanje ne more utruditi, ker je tvoja volja hkrati The volja. Če pa je ves ta hrup v glavi, če hočeš zmeraj nekaj zvedet, je nemogoče biti voljan živeti, ker s svojimi mislimi proizvajaš 'svoje okolje' in ne The okolje. In to je to - samospominjanje med tema dvema. Zdaj boš verjetno vprašal, kdo je tisti, ki se naj samospominja. Tongue ja zavest, absolut, vesolje v majhnem, kakorkoli, kdorkoli, kreator, lahko tudi Bog, če hočeš. Je treba ubesedit?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #84 - 04.12.2002 at 15:19:11
 
nocen ubesedit. ampak ce pa hoces lohk pa s svojimi besedami razlozis zakaj smo (zdaj) nezadovoljni?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija
Reply #85 - 04.12.2002 at 15:33:10
 
Iz raja si ruknjen, ker se fasciniran nad lastnimi čuti/razumom odklopiš od božje volje, ko se tem smsilu začneš igrati s svojo svobodno voljo, kot da ti je bla namenjena za božjo voljo kršit (jest od prepovedanga drevesa) ne pa se jo kot nega orodja posluževat, da bi se  univezalna volja skoz tebe čim bolj dosledno izvršila.  Ta 'izvirni greh' svobodne volje je v nas po defoltu inštaliran, saj le po tem odmiku induvidualne zavesti od vesoljne lahko zavest samo sebe detektira, sicer se že na zćetku  znajde v leru oz. praznini nirvane. Religije zganjajo celga hudiča okrog tega, kako to napako v sistemu (izvirni greh) odpravit (krst, spovedi,  zapovedi), ampak tega 'vzroka' se trajno  ne da odpravit. Zato se je brez veze obremnjevat s krivdo in celotno moralno mašinerijo dobrega in zla, ki naj bi to 'napako' odpravla. Ta obsojensot na svobodno voljo  ni nobena krivda, je je priložnost pa odgovornost, ki jo je treba brez jamranja nase vzet pa  se skoz induvidulano  različnost  od enosti to vesoljno  ensot učit zavedat.

Ne vem, zakaj bi morala bit  avtougestija kaj bolj izven koncepta kot je na izkrivljenosti utemljen koncept ozaveščanja sam.  Z njo se sicer lahko pripraviš do tega, da tvoji čuti in razum izkrivljensot zanikajo al pa kao presežejo, ampak zavest ne bo zard tega nč bolj al pa manj razvita.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #86 - 04.12.2002 at 15:38:51
 
Ne vem, če si ti nezadovoljen. Jaz sem, zadnji čas izredno. Nezadovoljni ne ljubimo dovolj, da bi lahko bili svobodni. Ali vsaj ne dovolimo ljubezni v nas, da bi bila. Morda je nimamo komu dati, ker je drugi ne potrebujejo tako in toliko kot mi sami in se učimo. Ampak sam se 'udejanjat' je težko. Nezadovoljni smo, ker ne odpustimo tistim, ki so nas prizadeli.  Ne znamo.

LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija
Reply #87 - 04.12.2002 at 15:44:35
 
Quote:
TEXT

kje zvedt za to bozjo voljo, ali univerzalni princip ali vesoljno samoorganizacijo?



Si pa razvajen pa zahteven, aryan. Beri božja  razodetja v originalu (biblija in drugi sveti spisi), beri mistike ter take in drugačne razsvetljne osebe, študiraj, meditiraj, prsiluhni seb, prisluhn zvezdam ( Smiley)  ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: avtosugestija
Reply #88 - 04.12.2002 at 18:11:00
 
*kako je ta hkratnost mozna?
ta hkratnost ne da je možna, ampak je osnova za življenje, tako kot ga pojmujemo tukaj ... in zdaj

*ce "je" neskoncnost in hkratnost, kam ven potem lahko grem da vidm stvar od zuni, ce sm pa tko al tko notr.  
u bitvu ko rečemo da opazuješ 'od zunaj', v bistvu opazuješ od znotraj, ampak ker ti verjameš da zdej gledaš od znotraj, ti je treba rečt da probi gledat od zunaj ... itak je pa vse eno

*zakaj se tok trudmo to narest ce je pa itak nemogoce?
nič ni nemogoče, meje si postavljaš sam, čeprav po navodilih drugih

*avtosugestija je laganje samemu sebi...
ni laganje, je ustvarjanje nove resničnosti

*zakaj se pol tok upiramo tej tranformaciji?
tko smo narejeni - naučeni

*ali so nase zelje (po dobrem, neomejenem, srecnem, itd.) iluzija
v bistvu je iluzija ja, ampak hec je v tem da enkrat se ti dogodi da se te te ne-srečne... stvari ne dotaknjeo več, jih samo še opazuješ, se reče srečo doživljaš kot srečo, za nesrečo te pa briga drek

*ekskluzivno zanasanje samo nase (katerega posledica je tud tehnika avtosugestije)
kako samo nase, sej tehniko ti ja more nakdo dat najprej (ti zanjo povedat da sploh obstaja), s tem se takoj opreš na nekoga drugega saj MU verajmeš da ta tehnika deluje

*zakaj bi vsi tok radi da se registriram
ker smo imel par neprijetnih izkušenj z zlorabami nickov (predvsem gostov, saj je te najlažje zlorabit)

bom klele kr oshota porabu ...
on pravi da vse kar je je samo polarnost
vdih - izdih
paše - ne paše
misel notri - misel ven
če zadržiš dih - misel ne more ne ven ne notr, vsi nivoji so namreč povezani in ko vplivaš na en nivo, s tem vplivaš na vse ostale.
kao če ne dihaš, ne misliš

bi lahko reku da si sugeriraš da si srečen zato, ker si tolk velik časa nesrečen, da si morš mal sugerirat srečo, da se vsaj približno uravnotežiš in kot tak potem (ne)deluješ

evo zato avtosugestija:
Pozitivno naravnanemu človeku se možnosti uspeha povečajo, če stremi k dejavnemu razreševanju težav, namesto da bi se prepuščal malodušju, ki ga ovira pri odločanju.

v tole:
Človek lahko dobi v življenju prav vse, če le pomaga zadostnemu številu ljudi, da dobijo tisto, česar si želijo.
tud jest še vedno globoko verjamem

*podobn je pr umu. kako ga natrenirat ce se ga da sploh.
uma nekako ne rabiš trenirat, on je nekako samo procesor, ki procesira, verjetno sicer spremenljiv, ni pa nujno, ampak verjetno je.
pri treniranju je bolj pomemben intelekt, do tu te namreč zemlja podpira, saj ima tako vibracijo, naprej pač (še) ne, um mora bit pa samo miren, ne da se kr neki sam skoz zmišljuje in to

osvobaja nas nedelovanje iz uma in zaupanje

*samo od upanja da men bo pa ratal ne bo nc.
zdej ste pa že pri nameri, pa a ni ta avtosugestija tud neke vrste namera?

*ne razumem te tvoje teorije da je vse iluzija. kako to mislis? ce je vse iluzija, zakaj se pol sam ne ubijemo pa bojo sli vsi problemi stran?
iluzija je to življenje, ono obstaja samo zahvaljujoč polarnosti - ta iluzija tukaj je pač šola, šola ki smo si jo sami izbrali, lahko bi si kakšno drugo, smo si pa to, in če se ubiješ, boš spet padu v iluzijo, pa spet, pa spet, pa spet in boš za skoz v iluziji, nikol ne boš vn pršu - valjda bi pa rad pršu ven iz iluzije ... al ne?

realnost je iluzija - mi pa verjamemo da je to vse kar je

*se prav ce sem "jaz" neodvisen (od custev in razuma) opazovalec, kaj pol sem jaz? oz. kako je sploh "in the first place" prslo do tega da "jz" neki opazujem, s cemer se vecinokrat (ali vecina nas) tud poistovetimo. ce jaz nisem telo, ce jaz nism um s svojimi komponentami (razum, misli, custva, intelekt itd) ampak le opazovalec tega, kaj pol sem jaz, in zakaj se poistovecam s tistim kar je "opazovano".
*ce pa sem "jaz" nosilec "zavesti", mi pa razloz kaj je to "zavest" (po tvoje) in kaj je to tisto ("jaz") ki nosi to "zavest".
ta je dobra ... kdo sem jaz sem ... intenziv

*zakaj se pol tok trudimo
zato da se iluzija konča, da greš lahko še kakšno iluzijo pogledat, še kakšno igrco igrat ... morm ti link najdt, k sm o igrci govoru

*vprasanje je kako je iz "nic" nastalo "nekaj", ali pa, kako je mozno da je "nekaj" nastalo iz "nic".
tisto nič je neskončno velika energija in neskončno majhna masa - misel

poplnost bivanja je prazaprav nebivanje/praznina

*zarad cesa sem jaz pol padu iz raja?
tko si se odloču ... hotu si doživet to igro, k se nam je vsem zdela zlo zanimiva in zlo simpl ... pa se je ego izkazu za zelo nesimpl zadevo

*kje zvedt za to bozjo voljo, ali univerzalni princip ali vesoljno samoorganizacijo?
zaupat vanjo

*hoces povedat to da smo mi tisti ki se skos spreminjamo?
vse kar je je sprememba - polarnost, drugega sploh ni, najprej se zasvinjaš in pol se spucaš ... to tko je ... sprejmeš in greš naprej s spremembami ... vdih ... izdih ...

*zakaj smo (zdaj) nezadovoljni?
kdo?
ti?

ja odpuščat ... to je to littlestar
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #89 - 05.12.2002 at 08:39:41
 
gape : tile tvoji odgovori zvenijo zelo smiselno in pametno (ce jih gledas posamezno). vendar sorry. vse skupi ni sharmoniziran in kompatibiln. vsak vprasanje si odgovarju posebi, ampak odgovori nekaterih so konceptualno nekompatibilni z odgovori nekaterih drugih. bolj pozorno preber in poglej v celoti.

individualna volja ki jo imamo mi je relativna, ampak je. ta nasa individualna svobodna volja nam je dana od Boga (ker drgac bi bli sam materija). moznost odlocanja je simptom zavesti. da se ta svobodna volja lahko sploh izrazi morta bit tud vsaj dve moznosti na razpolago. najvisja odlocitev in delovanje zavesti pa je ljubiti. nasa odlocitev je... ali bomo ljubili Boga (v vecnosti) ali bomo ljubili nekaj kar je mrtvega (materijo/iluzijo, ki pa je tko al tko ena izmed njegovih energij, podobn kot mi). razlika med nami pa Bogom je ta, da mi lahko pademo v iluzijo on pa ne. in tud ko/ce po njegovi milosti pridemo ven iz iluzije se ne zlijemo z njem ali postanemo eno, ali nic. takrat pridemo v naso konstitucionalno pozicijo, ki je bit sluga Boga. biti eno z Bogom pomen da so nase individualne/relativne moznosti odlocitve in delovanja  usklajene z njegovo absolutno voljo. postati nic pomen, da si osvobojen svojega "miselno skonstruiranga", ali iluzornega ega. postati Bog pomeni da ugotovis da si hkrati od njega razlicen in enak (si iz iste esence). Bog je vzrok in gospodar potenc, mi spadamo v eno izmed njegovih potenc. ognja si ne mormo nikol predstavljat brez toplote in svetlobe. so hkrati razlicni in enaki (ker so nedeljivi). na podobn nacin so Bog in njegove potence hkrati eno (nedeljive, non-dual) in hkrati razlicni (dual). zakaj smo nezadovoljni? zato, ker se ne zavedamo katera je nasa naravna pozicija in ne delujemo v skladu s tem. zakaj se ne zavedamo? zarad iluzije ki nas obdaja (ki je tud ena izmed bozjih potenc), zarad tega je ne mormo odstrant brez njegove pomoci.

edini "way" je skos poniznost... ta poniznost povzroci simpatijo Boga in se ti vse skupi zacne pocas jasnit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 16