Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 2765 times)
calvin
Guest




zdravje energetskega telesa
30.07.2002 at 07:35:32
 
sem zelo lena oseba, kateri hitro pade pozornost. zato se mi neda brati kaj ste že napisali na temo.


vendar me iskreno zanima, ker vidim sta se z tem veliko ukvarjate,
kako ohranjati svoje energetsko telo zdravo?

s tem mislim kako ne vem, recimo imeti čakre v ravnovesju. opažam namreč, da imam probleme, recimo z root chakra, pa še z parimi drugimi. in imam resnično željo to nekako urediti. samo nočem iti k nekim bizarnim bioenergetikom, ker se mi zdijo bizarni. no in zanima me pač kako ohraniti svoje enrgetsko telo zdravo in pravilno delujoče?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Matjaz
2
**
Offline

best regards
Posts: 52
infinity
Gender: male
Re: zdravje energetskega telesa
Reply #1 - 30.07.2002 at 10:18:18
 
Tvoje fizicno pocutje in delovanje je najprej odvisno od uravnotezenosti tvojega energetskega telesa. Lahko si pomagas na veliko nacinov.
Moj osebne izkusnje:
- z jogo (hatha),  ta ti vzame vec casa, poleg energetskega telesa ti uravnava tudi fizicno telo.
- tai chi, uravnava samo energetsko telo, vzame ti relativno malo casa (20 min.),  
- meditacija, pocasna, ampak zanesljiva.
Najvaznejse pa je vztrajati in cimbolj redno izvajanje.
Back to top
 

Jaz sem Jaz!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: zdravje energetskega telesa
Reply #2 - 30.07.2002 at 10:39:16
 
ne mislit slabih misli

pol pa samo še uskladi misli besede in dejanja ...

kultiviraj telo, telo je namreč slika energetskega telesa in če bo telo gut bo tud energetsko telo gut
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
dejzi
1
*
Offline


Posts: 20
Ljubljana
Gender: female
Re: zdravje energetskega telesa
Reply #3 - 02.12.2002 at 00:58:34
 
Poznam dve res dobri vaji za uravnovešanje čaker. Ko jih delaš, prav začutiš vibracije v določeni čakri (na kateri trenutno delaš).

Prva je opisana v knjigi Druge poti do zdravja (Louis Proto - zelo dobra knjiga!).
Gre za vizualizacijo čaker in njihovih barv, Začneš pri korenski, dihaš vanjo in si predstavljaš intenzivno rdečo barvo. Potem z vdihom potegneš energijo gor, v drugo čakro, dihaš vanjo oranžno barvo in tako naprej. Po temenski čakri pa zaključiš z belo barvo, ki obdaja celo telo.

Druga je opisana v knjigi Zdravljenje z glasom (Shirley Roden). Tu pa za posamezne čakre od spodaj navzgor pojemo določene tone/zloge (A, EI, O, OU, I, OM, U in na koncu zapojemo JAZ SEM- za celo telo) Zopet pričnemo pri prvi čakri, pojemo A, v višini, ki nam ustreza, Čutimo vibracijo glasu. Zapojemo skozi tri počasne izdihe.. Nato potegnemo energijo navzgor v naslednjo čakro (z vzdihom) in nadaljujemo z petjem zloga EI, en ton višje kot prej. Tako gremo po celi lestvici in zapojemo v bistvu oktavo.
Lahko si zraven predstavljamo še barve in tako združimo obe vaji..
Zadevo se resnično čuti in daje veliko energije!

Tretja možnost, če se komu ne ljubi nič od tega pa je obisk pri komu, ki dela "kitajske zadeve" (meridiani, točke..) npr. shiatsu tretma ali akupunkturno fizioterapijo, masažo stopal itd.. (ne bioenergija!) Poznam eno super terapevtko, h kateri hodim tudi sama, v centru Ljubljane. Če te zanima, mi javi.
Back to top
 

daisy
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: zdravje energetskega telesa
Reply #4 - 05.12.2002 at 10:27:47
 
Peter Kelder: Vrelec mladosti


V knjigi je opis šestih tibetanskih obredov (to so nekakšne vaje, podobne jogi, vendar enostavnejše), katerih učinek ob redni vadbi je ravno uravnovešeno in sinhronizirano delovanje čaker, kar ima ugodne posledice za vsa energetska telesa. Sprobano deluje, sem to že tud nekje opisala.


Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1