Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 16
(Read 60158 times)
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #105 - 06.12.2002 at 10:12:48
 
kaksno avtosugestivno tehniko pa ti izvajas ponavad?

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija
Reply #106 - 06.12.2002 at 10:54:11
 
Kva pa je to važn? O.k., meditiram na na notranjo tišino/praznino pa zadnje cajte se mi nekaj bolj kot ne spontanega  dogaja okrog lucidnega sanjanja.  Pa ne se mi zdej izmotavat, da je  moj  problem v 'tehniki' avtosugestije in ne  tvoj  v 'konceptu', v katerga se taka la pa drgačna tehnika postavlja...  Angry Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #107 - 06.12.2002 at 11:21:03
 
meditiranje na tisino itd. zame ni avtosugestivna tehnika.

drgac pa zmeri "tehnika" (katerakol) pride vn iz dolocenga koncepta teorije, ustrezne prakse in rezultata ki ga prejsna dva prinasata. a s tem se ne strinjas?

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija
Reply #108 - 06.12.2002 at 11:40:23
 
Ja, se strinjam, zato sem te imel na sumu, da boš iz moje  'tehnike' znal razbrat 'koncept'. Se pa ne strinjam, da meditacija ni (tud lahko) avtosugestivna tehnika. Je ene vrste molitev mojmu bogu (praznini). Pa ne mi rečt, da molitev ni avtosugestivna tehnika...
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: avtosugestija
Reply #109 - 06.12.2002 at 12:49:49
 
titud wrote on 06.12.2002 at 11:40:23:
mojmu bogu (praznini)

Zate je bog praznina ??? ??? ???
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija
Reply #110 - 06.12.2002 at 12:56:23
 
Quote:
kar se pa tice svetovnih nazorov, tko materialisticnih ali idealisticnih sta pa oba le priblizka resnici (ceprav si zelo smiselno opisu, mi je blo vsec res), in kot taka sluzita kot indirektna definicija tistga kar je res.

nben ni nikol ustvaru (bog, clovk) nbenga, ker oba obstajata vecno in istocasno in sta hkrati razlicna in enaka, tko kot sta ogenj in svetloba ali toplota nedeljiva. en brez druzga ne morta obstajat (non-dual) ceprav sta hkrati razlicna, eno je substanca eno je potenca (dual).

"postati eno"  (monisti) : pomen da sta njuni volji usklajeni.  
"postati nic" (budisti) :  pomen da data vsak svoj interes v nic.


Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #111 - 06.12.2002 at 13:27:04
 
ne bom nc trdil, ampak bi pa vseen rad slisu tvojo razlago kako ti povezujes meditacijo, avtosugestijo in budizem (cilj praznina).

ne se bat da bom razbiral in kasnej podiru tvoje koncepte prakse itd. ker ce so verodostojni (absolutno univerzalni)  ti jih tko al tko ne more nben podret, ce pa niso, pol jih pa nic ne more gor drzat, ker se bojo s casom podrli sami. pa tud zelimo si nc druzga kokr univerzalno, absolutno, bozje, a ne?

vcasih se pa tud tko zgodi da nek koncept deluje kratkotrajno (zarad postopnosti) in kasnej ta isti posveti luc na bolj popolnega in tko naprej. ce smo v temni sobi, pa naenkrat dvignemo roleto je mozno da nas bo zaslepil, lahko pride do soka ki skoduje (prevelik svetlobe, resnice). ne smemo niti prehitevat niti zaostajat, skos mormo bit aktivni, ker sam tko loh km pridemo. tist k visok leta nizko pade... tist k pa ne leta pa nikamr ne pride. zlata sredina. vcasih jo opazmo skoz nase izkusnje (ko nas premetava iz ene strani v drugo), vcasih nam jo kdo pokaze. (ko se predamo verodostojni avtoriteti, bodisi osebi ali nauku).
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #112 - 06.12.2002 at 13:47:43
 
cilj monistov je postati Eno z Absolutom. cilj budistov dosezt praznino. oba skupi sta nepopolna ampak indirektno svetita luc na cilj ki je ljubezen do Absoluta, ali absolutna ljubezen.

budisti in monisti spadajo v kategorijo ateistov. tisti ki iscejo ljubezen do osebe absoluta/boga pa so teisti.

ljubezen je :

- ko sta dva usklajena, oba se strinjata, in oba zadovoljna. (sta kot Eno)
- da bi se to lahko dejansko zgodil, morta oba zrtvovat svoj lastni interes za dosego skupnega. (sta prazna "sebicnih interesov").

velik kvazi-teistov in kvazi-ateistov deluje v nasprotju z zgornjimi naceli, oz. jih tezko univerzirajo v vsem prostoru in vsem casu. ampak dokler ne bomo dosegl tega, bomo "mi" (v nasem izvornem, cistem stanju) zmeri nezadovoljni, kar se pa tud cut v nasem "srcu" (v nasem jazu, esenci, biti).
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: avtosugestija
Reply #113 - 06.12.2002 at 14:13:17
 
Quote:
dokler ne bomo dosegl tega, bomo "mi" (v nasem izvornem, cistem stanju) zmeri nezadovoljni, kar se pa tud cut v nasem "srcu" (v nasem jazu, esenci, biti).


ko praviš, da se naše nezadovoljstvo, ker ne dosežemo tega, čuti v našem "srcu", hočeš reči, da  lahko  "mi" vplivamo na naš "jaz,esenco oz. bit " ?

meni se bolj zdi, da naše "srce" (jaz,esenca,bit) pač je (nespremenljivo), naša naloga pa je to poiskat oz. uvidet...

mogoče tudi z pomocjo avtosugestije ?  Shocked  Roll Eyes  Undecided  Cheesy  Wink

LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija
Reply #114 - 06.12.2002 at 14:14:40
 
Quote:
ne bom nc trdil, ampak bi pa vseen rad slisu tvojo razlago kako ti povezujes meditacijo, avtosugestijo in budizem (cilj praznina).


"Tišina je veliko razodetje" je rekel Lao Ce. Navadno mislimo, da Sveto pismo božje razodetje. In res je tako. Zadaj pa bi rad, da spoznate, kakšno raodetje prinaša tišina. Če se hočete odpreti razodetju, ki vam ga ponuja Sveto pismo, se morate Sevetemu pismu izpostaviti. Če se hočete odreti razodetju, ki vam ga ponuja tišina, morate tišino najprej doseči, kar pa ni lahko.

Njeno prvo razodetje je vaš jaz. In v tem razodetju in po njem  boste prišli do stvari, ki jih denar ne more kupiti: modrost, vedrina, radost Bog... Ne iščite česa senzacionalnega v razodetju, ki ga prinaša tišina -prebliske, navdihe, vpoglede. Pravzaprv  sploh ne iščite. Omejite se na opazovanje.  Samo sprejmite vse, česar se zvedate. Prav vse kar se vam tako razodene, naj bo to še tako  banalnno in vsakdanje... Prišli bodo tenutki, ko bosta umirjenost ali praznina tako močni, da ne boste več vi tisti, ki si prizadevate za spokojnost, ampak se vas bo ona prilastila in vas premagala....

Navadno je naš stik z Bogom posreden - prek podob in pojmov, ki nujno popačijo njegovo pravo naravo. Zmožnost, da ga dojamemo oknkraj misli in podob, je posebna prednost sposobnosti, ki jo bom v tej razlagi imenoval Srce. V večini od nas to Srce spin se sploh ni razvilo. Če naj se prebudi, mora neprestano težiti k Bogu. Ob priložnosti bo pognalo vse naše bitje k njemu. Toda zato ga je potrebno razviti in odstrniti navlako, ki se je nabrala okoli njega; potem ga bo lahko pritegnil Večni Magnet.  Ta navlaka je velika množica misli, besed in pdob, ki jih nenehno postvaljamo  med sebe in Boga, kadar z njim komuniciramo. Besede včasih bolj ovirajo kot pospešujejo komunikacijo in zaupnost. Molk - besed in misli -  je najmočnejša oblika komunikacije in povezanosti, ko so srca polna ljubezni. Naša komunikacija z Bogom pa ni tako preprosta stvar. Svojemu zaupnemu prijatelju lahko ljubeče gledam v oči in komuniciram z njim brez besed.

Toda v kaj zrem, ko tiho zrem v Boga?

V resničnost brez podobe in oblike.

V praznino!      


Anthony de Mello - Sadhana, pot k Bogu
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #115 - 06.12.2002 at 14:51:28
 
kako nardim quote??

ko praviš, da se naše nezadovoljstvo, ker ne dosežemo tega, čuti v našem "srcu", hočeš reči, da  lahko  "mi" vplivamo na naš "jaz,esenco oz. bit " ?

meni se bolj zdi, da naše "srce" (jaz,esenca,bit) pač je (nespremenljivo), naša naloga pa je to poiskat oz. uvidet...

mogoče tudi z pomocjo avtosugestije ?
--- kle se konca Smiley

lahko vplivas na svojo osenco ali bit. in to z odlocitvami. (odlocanje je simptom zivljenja, gibanja, individualnosti, zavesti). nase odlocitve (nasa moznost odlocanja je relativna, ne absolutna) pa so vcasih lahko zmotne  in to se spozna/prepozna v nasem nezadovoljstvu ko pride rezultat tiste odlocitve in posledicne akcije.

nasa esenca, bit... je nespremenljiva glede na prostor in cas (materija). v okolju kjer prostor in cas ne vplivata (onkraj materije, kao trancendent) pa je sama po seb spremenljiva in gibljiva, in aktivna.

mind? a ti tud izvajas avtosugestijo? ce jo, povej zakaj in kaksne rezultate si dobil.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #116 - 06.12.2002 at 15:20:33
 
titud :

sadhana pomen "proces" v sanskritu. sadhya pa pomen "cilj" sadhane ali procesa.

opisu si da je bog resnicnost, praznina, tisina, brez oblike itd. in to je cilj (objekt tvoje meditacije)  tega tvojga procesa, sadhane.

a je to opis boga kot absolutna resnica ali relativna resnica? ce je misljeno kot absolutna pol bi zlo rad slisu razlago kako pol nastanejo te oblike, zvoki, polnosti, neresnice (k jih opazamo in zaznavamo) iz "boga, izvora vsega" ki tega kot ti pravis nima?

...nas posreden stik z bogom preko podob, pojmov... je nujno popacen...

ampak a lahko potem tud z gotovostjo trdimo da Bog, ali ta resnicnost (izvor vsega) nima oblike, podobe, zvoka...? s tem smo ga spet nehote opisal in  upodobil s tem kaj on ni. a je tko? spet pridemo do "nujno popacenga" in s tem nepopolnega objekta nase meditacije. bog/absolut pa naj bi bil popoln, drgac izgubi svojo pozicijo (in pomen) "absoluta".

enkrat si prepovemo opisvat absolut ko ugotovimo da ga nujno popacmo, drugic si pa ne mormo pomagat da ga ne bi opisval, ampak zal spet to storimo popaceno.

od kje prihaja zelja da bi ga opisal (posredno ali neposredno), ce pa kao vemo da ga ne mormo? ampak se vseen to skos pocnemo.

kako lahko neki "omejenga" (mi) spoznamo neki kar je "neomejenga" (boga)??

ampak ce neki "neomejenga" (bog) ne more narest tko da bi blo poznan "omejemnu" (nam) pol tud ne more bit "neomejen". a ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija
Reply #117 - 06.12.2002 at 15:37:33
 
Aryan, vidm, da se spoznaš na sanskrit. Kako si v tem kontekstu razlagaš Sunjata - božanska praznina?

Bom pol skušov zašpekulirat na tvoja vprašanja iz prejšnjega posta. Če ne bo cajta koj, pa najpoznej v ponedeljek.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: avtosugestija
Reply #118 - 06.12.2002 at 15:59:26
 
funkcija quote je na vsakem postu desno zgoraj...ko jo stisneš ti odpre okno z navedenim tekstom....pobrišeš, kar ne misliš komentirat in paziš, da brišeš samo znotraj oklepajev [ quote ][ /quote ]. Če želiš en tekst quotat večkrat lahko oklepaje sam pišeš: [ quote ] je začetek, s [ /quote ] se navajanje konča...(pa brez presledkov v oklepajih, jaz sem jih delala zato da se ne aktivirajo)
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #119 - 06.12.2002 at 16:32:32
 
titud wrote on 06.12.2002 at 15:37:33:
Aryan, vidm, da se spoznaš na sanskrit. Kako si v tem kontekstu razlagaš Sunjata - božanska praznina?


"sunya" pomen praznina ja, ali void. ta izraz in ta cilj najvec uporabljajo tradicionalni budisti, zato se jih vcasih tud oznac za sunyavadi-je.

sunyata je stanje ko je "real-self" brez (ali prazen) materialnih (iluzornih) komponent. to je "zdravo" stanje "real-selfa", bolno pa je ko se real-self zmotno poistoveca s tistim kar ni (iluzija, body/mind). sunyata je lahko tud "osvoboditev" ali nirvan.

sunyata budisti razlagajo kot unicenje ega, tko materialnega (body) kot subtilnega (mind) in pol nic ne obstaja vec.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 16