Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 16
(Read 60707 times)
EvaZh
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #45 - 30.11.2002 at 16:55:16
 
Na nekej se preprosto nalimaš, oz. se tisto nekaj nalima nate, se te dotakne, kot na pravem mestu = en notranji glasek. Seveda ta glasek vsakmu posamezniku govori kej druzga, ampak ugotavljamo tudi, da majo vsi ti naši glaski prbližn podobne cilje, npr, sreča ljubezen.. pa to, kar si prej našteval. Upaš, da ti nau škodval. Nameravaš svojemu umu veliko uspehov, dobrega.. oz. si sugeriraš, da teb bo pa ratal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #46 - 30.11.2002 at 23:31:07
 
samo od upanja da men bo pa ratal ne bo nc. treba je raziskat nasa upanja in moznost njihove uresnicitve. tuki avtosugestija ne pomaga dost. loh te edin se bl razocara.
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #47 - 01.12.2002 at 08:30:16
 
Quote:
Nameravaš svojemu umu veliko uspehov, dobrega.. oz. si sugeriraš, da teb bo pa ratal.

Zakaj ne bi delal? Zaupaš v vodstvo, ki je lahko v tebi in zunaj tebe hkrati?? mogoče. Al ti nasprotuješ vsemu, v kar bi jaz rada videla, da bi verjelo čim več ljudi?
Se je sigurn začel z nezadovoljstvom z življenjem, kakršno je blo. In mislm, da spremembne na bolje niso samo iluzija. V kolikor ni vse iluzija...
ne vem, zdej ti ne morem kej več reč. Se bo moral še kaj pripetit. Mogoče bom analizirala, ker priložnosti vreč v koruzo, je škoda.
Kiss
Eva

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #48 - 01.12.2002 at 10:27:21
 
ce bi pozorno brala tist kar sm prej pisu, bi ti lahko ze jasn ratal zakaj avtosugestija ne more delat (vsaj tko ne kot si ljudje predstavljajo). ampak sm pa tud reku da je avtosugestija posledica nekih internih zelja k jih mormo raziskat ce obstajajo zares al so samo iluzija, ali pa so zelje prave in je nas proces za jih dosezt iluzija, al pa je okolje v katerem hocmo mi to uresnicit neprimerno temu. avtosugestija je da te o necem informira (ceprav zamegljeno), ampak sam info po seb nam ne bo dost. ce npr. jz zvem da mi je nekdo nekje zapustil ful dnarja, mi info sam po seb ne bo pomagu. rabm se info kako pridt do tega dnarja. tuki pa avtosugestija ne pomaga vec.

razen ce pravs da je v umu ves reality in da se ga da prav nastimat. ampak se enkrat bom povedu, ce je v umu ves reality, pol je znotri njega tud avtosugestija (lahko za dobr ali slabo, npr. smrt je tud ideja v umu), se prav kako ga lahko pol spremeni. praksa bi izgubila ves pomen, ker se ne sklada s tistim konceptom (nacelom), da je ves reality v umu.

mind is the cause of bondage, mind is the cause of emancipation.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #49 - 01.12.2002 at 10:39:56
 
Aryan.
Po moje sploh ni šanse, dokler te življenje tako ne 'pretrese', da se sploh čudiš da si. Tolko, no.
LP
S.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: avtosugestija
Reply #50 - 01.12.2002 at 10:42:33
 
Sam poznam kr neki ljudi k so si ful pomagal z avtosugestijo...
men pa ne pomaga... resnično si lahko govorim vse živo... pa je to čisto isti um k pol začne eno negativo sekat...
tko da še najbolj se mi zdi da je res tko, da k u zavesti furaš eno sceno se ti v podzavesti krepi nasprotje tega... tak da če slučajn nehaš s sugestijam...( tega pa nben od avtorjev ne upošteva) pol si tak kot si bil... in to ni tut mau tko kokr si si govoril(a) v sugestijah ane...

zdej če to mau povežemo s psihologijo:

Stališča so skupek mnenj  o določeni stvari ... pravzaprav so že kr določeni pogledi o stvari, saj o njih ne dvomiš...ampak jih že takoj prepoznaš kot taka...

recimo pr men je stališče do italijanov tako... face, dobre punce, špageti, ta pravi gurmani, ne znajo angleško, sam govorijo k da bi bli naviti, ferari... itd...

s sugestijam pa se u bistvu lotiš enega izmed stališč, ki ti niso všeč - in to povdarjam je zelo dobro... sam potrebno se je prej zavedat celotnega stališča do določene zadevce, mau meditirat zakaj sploh maš tako stališče, od kod izvira...
pol pa to zamenjaš z novim stališčem s pomočjo sugestije... novo nadomesti staro...

stališča pa so  precej trdovratna saj nastajajo počasi in se ne spreminjajo zlahka... torej je potrebno vložiti veliko truda...
Poleg tega eno stališče vpliva na drugo in s spreminjanje enega spreminjaš nezavedno še ostala stališča... to pa lahko pripelje do drugačne identitete o sebi, ali pa v slabšem primeru, pomeni, da izgubiš identiteto o sebi in začneš na novo postavljat stališča o sebi...za kar pa potrebuješ močno voljo in pa predvsem nestresno okolico... ki bi ti pomagala ne pa samo izkoriščala tvoje slabosti, ki pa so v takih trenutkih tudi nam neznane, saj so še čisto nove...

ni pa to edina pot da spremeniš svoje napake... mislim "napake"...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #51 - 01.12.2002 at 10:48:54
 
Po moje je avtosugestija itak skoz aktualna, če hočeš preživet. Ne vem, no. Men se zdi bedasto, da bi neke afirmacije od nekoga drugega pobirala. Poberem, kar je 'moje'. In v okviru, tega delujem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #52 - 01.12.2002 at 11:11:28
 
little star : kaj pa je to "tvoje"? in kaj si pol "ti" glede na "tvoje"?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #53 - 02.12.2002 at 09:35:51
 

"Moje" je tisto, kar "mi" vzbudi pozornost. Zakaj meni in zakaj tisto? Verjetno zaradi želja, poti, cilja. Samouresničitve. Z nečim se istovetim. Tisto je iluzija. Vse je iluzija, kar (MISLIM), da vidim, slišim in čutim, in poteka vzporedno s tem, kar se dejansko JE, ampak brez iluzije je skoraj nemogoče preživeti. Zato pa je nujno zavedanje tega in samospominjanje, če že ne gre popolnoma brez domišljevanja. Ker misli, kot sem že večkrat napisala, so le oblački, ki potujejo in če jim dopustimo, lahko neovirano gredo mimo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #54 - 02.12.2002 at 10:20:24
 
ne razumem te tvoje teorije da je vse iluzija. kako to mislis? ce je vse iluzija, zakaj se pol sam ne ubijemo pa bojo sli vsi problemi stran?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #55 - 02.12.2002 at 10:30:44
 
Ja, le zakaj? Nekaj je močnejšega od nas in želi biti doseženo, in se ne meni za to, kako. To je razsvetljenje. Lahko rečeš, da je do tedaj usoda. In da, potem je pa prav tvoja izbira ali boš še obstajal v človeški obliki ali ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #56 - 02.12.2002 at 11:12:21
 
zdej pa se manj razumem. ce je neki "mocnejsega" od nas, to pomen da smo mi odvisni od njegove volje. cemu bi pa pol sluzla "avto"sugestija? nicemur kot kaze... ali pac?

tvoje definicije razsvetljenja, usode in nase izbire cloveske oblike tud nism ciz dojel potem ko si dala  zgornji koncept da je nekdo ali nekaj mocnejsega nad nami. eno ne sklada z drugim. al pa jz ne znam povezat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #57 - 02.12.2002 at 14:04:21
 

Quote:
zdej pa se manj razumem. ce je neki "mocnejsega" od nas, to pomen da smo mi odvisni od njegove volje. cemu bi pa pol sluzla "avto"sugestija? nicemur kot kaze... ali pac?


Avtosugestija v tem primeru služi našemu egu, ker smo si zaradi nečesa (razočaranja) vzeli čas - se nekako odrekli samemu sebi in naravnem stanju - sreči. Avtosugestija je vztrajanje, je naša volja, ker bi radi izvedeli, dobili odgovore. Ne znamo se sprijaznit s tem, kar nas obkroža dejansko, ker nam ni všeč ogledalo, torej se še očitno nismo sprejeli.  

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija
Reply #58 - 02.12.2002 at 14:07:24
 
Aryan, o iluziji smo v dalajlamovskem smislu že enkrat debatiral, da je itak vse naše početje  iluzija, ker so naši čuti sposobni zajemat in možgani procesirat samo ene izseke t.i. realnosti, jih predelat v skladu z našim celotnim psihofizčnim potencialom in potem sprobat, kako se  ta iluzija na realnosti obnese. Naša zavest deluje z enim zamikom na enem odseku, iluzija se torej ustvarja vsakič sprot in iz vsakega  segmenta t.i.  imenovene realnosti posebej in le  če se tega  tega zavedaš,  to samo po seb ne  more predstvaljat nobenga  problema, ker nasprot iluzije ne moreš postav nč drugega, kar bi blo od nje boljš al pa slabš.

Atosugestija ima znotraj  iluzije vso svobodo. Ker se izogne  zunanji  čutni precepciji realnosti se ukvarja  samo z notranjimi čuti in se tako pač poslužuje ene bližnjice do jedra iluzije. Z vplivanjem na notranje čute lahko sproži take psihofizične procese, ki vbudijo npr. srečo al pa tesnobo al pa extazo al pa smrtno grozo ne glede na zunanje dražljaje ter razumske vzorce, ki sicer ustvarjajo tvojo iluzijo.  Avtosugestija deluje večkrat kot smo sposobni priznat in jo opazit, kaj šele sprožit pa usmerjat in nadzorovat. Skupaj s sugestijo naš um mečeta na finto,  da psiha sprejeme in telo fiziološko opedena, kar um še ni  sposoben sprejet pa sprocesirat. Tko kot vse drugo lahko um tud avto/sugestijo uprablja v skaldu svojo predstavo o njuni koristnosti in oporabnosti, enako  kot prav vsa druga psihofizična orodja.  Nobenag 'zunanjega'  jamstva ni, da je taka avtosugestija zate koristna oz. škodljiva razen morda  te, da ne more delovat, če ti ne uspe 'preslepit'  pozornosti na zunanje dražljaje in oz. njihove psihofizične  interpretacije. V tem je vsa koristnost  in škodljivost avtosugestije, iluzija zarad njene ne/zavedne prisotnosti/odsotnosti ne bo nič 'večja' al pa 'manjša', bolj ali manj usklajena z nad/umom ipd....
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #59 - 02.12.2002 at 14:25:10
 
jz se strinjam s tem, da ne dobimo taprave slike skoz cutila in skoz mind ki je informiran od teh cutil in da zvimo v iluziji. ampak ne v smislu da je vse iluzija, ampak da je na "realnost" prlepljena se ta iluzija zraven. in nas cilj je odstrant to iluzijo in vidt stvari taksne kot so, ne taksne kot zgledajo (pod nasimi zapacanimi spegli). ampak iluzija gre stran samo s pomocjo realnosti, tko kot svetlova odstran temo, nc druzga ne more tega narest. se prav ce hocmo zvedt "truth" bomo mogl priznat naso mejhnost v primerjavi z njo in s tem bomo vspostavl nek odnos skos katerga se lahko zacnejo stvari razodevat.

avtosugestije pa so ponavad tehnike s katerimi hocmo dosezt nadvlado ali ignoriranje realnosti, in kot take se bolj popacjo vso stvar. ce imas iluzijo, pa das nanjo se eno iluzijo pol mas eno zelo debelo iluzijo. rezultati take prakse so kasnej ocitni. ce realnost ignoriramo in pravmo da je tko al tko vse ena velka iluzija, pol smo pa ornk v dreku.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 16