Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 16
(Read 60664 times)
EvaZh
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #30 - 29.11.2002 at 12:12:32
 
Quote:
mi imamo v sebi potencial srece, znanja, ljubezni itd. (neki kar ne obstaja se ne mors zelet), obenem pa poskusamo tist dosezt na nenaravn nacin in v nenaravnem okolju.

to se prav, nase sodelovanje (vcasih nas v to zene tud frustracija ali trpljenje) in pomoc od zuni, lahko tud od okolice.  

A to je nenaraven način in okolje, al kako je blo to mišljen? ???
Naravna pa sta?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #31 - 29.11.2002 at 12:45:04
 
z nenaravnim nacinom nasga razvoja in well-being-a  sm mislu na ekskluzivno zanasanje samo nase (katerega posledica je tud tehnika avtosugestije). po drugi strani je pa tud nenaravno to, da prevec pozabmo nase (da se skor samo-umorimo) in se ekskluzivno zanesemo na druge (iz tega pride slepo sledenje enim doktrinam, ki pa so btw. tko al tko osebne realizacije tistih ki to propagirajo).

vsak ma neke svoje izkusnje in iz tega kasnej dobi en teoreticni koncept delovanja vn. nekateri drugi kasnej sledijo temu konceptu, obenem pa se ne zavedajo, da je povezava med "izkusnjo" in kasnejsim konceptom (ki naj bi tist pojasnu in sluzil za dosego tocno tiste izkusnje) lahko "nepopolna" ali popacena.

nekateri so pol razocarani ker jim ne uspe dosezt vec tistga kar so dozivel s svojo "zamegljeno" predstavo o tem, kako je sploh nastal tist "in the first place". tko kot npr. droga. taprvic je kao dobr, in se zakljucis da je jemanje droge ekskluzivni vzrok mojga uzitka, kar pa se kasnej izkaze da ni tko. na podobn nacin se mi zaljubmo, pa kasnej ne dozivljamo vec tistga itd. al pa ko dobimo otroka.

v glavnem zelja je po vecnem, trajnem, ljubezni, sreci itd, to skusamo dosezt  pa v okolju kjer je to nemogoce. in pol zacnemo bodisi krivit okolje (ki nam tega ne omogoca) bodisi sebe (ker se nam zdi da mamo "nemogoce" zelje). obenem pa ne mormo ignorirat niti nasih zelja, niti nasga okolja. kaj je pol za narest?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #32 - 29.11.2002 at 13:30:39
 

aryan, mogoče ti pomagal kakšen oblaček razpršit tale thread o MORALI. Mogoče bo meni. Kaj je za narest? Danes je zame en takšen manifestacijski dan, kar se 'tvojega' vprašanja tiče. Zaupanje, zavedanje, biti, kar sem, kar čutim, kar vidim in hkrati odpuščati SVOJIM MERILOM -EGU, kolikor se to pač da.

Morda je tale thread kaj povezan s tvojo dilemo: O MORALI:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=100857...



Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #33 - 29.11.2002 at 13:48:26
 
niti ni tok povezan z mojo "dilemo". mogoce externo.

najvisja morala je delovat v svoji naravi, ki pa je trenutno ne poznamo najboljs, in lih o tem jz razpravljam glede avtosugestije in vzroku za uporabo take tehnike in the first place.
Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #34 - 29.11.2002 at 14:08:18
 
Quote:
z nenaravnim nacinom nasga razvoja in well-being-a  sm mislu na ekskluzivno zanasanje samo nase (katerega posledica je tud tehnika avtosugestije). po drugi strani je pa tud nenaravno to, da prevec pozabmo nase (da se skor samo-umorimo) in se ekskluzivno zanesemo na druge (iz tega pride slepo sledenje enim doktrinam, ki pa so btw. tko al tko osebne realizacije tistih ki to propagirajo).

vsak ma neke svoje izkusnje in iz tega kasnej dobi en teoreticni koncept delovanja vn. nekateri drugi kasnej sledijo temu konceptu, obenem pa se ne zavedajo, da je povezava med "izkusnjo" in kasnejsim konceptom (ki naj bi tist pojasnu in sluzil za dosego tocno tiste izkusnje) lahko "nepopolna" ali popacena.

nekateri so pol razocarani ker jim ne uspe dosezt vec tistga kar so dozivel s svojo "zamegljeno" predstavo o tem, kako je sploh nastal tist "in the first place". tko kot npr. droga. taprvic je kao dobr, in se zakljucis da je jemanje droge ekskluzivni vzrok mojga uzitka, kar pa se kasnej izkaze da ni tko. na podobn nacin se mi zaljubmo, pa kasnej ne dozivljamo vec tistga itd. al pa ko dobimo otroka.

v glavnem zelja je po vecnem, trajnem, ljubezni, sreci itd, to skusamo dosezt  pa v okolju kjer je to nemogoce. in pol zacnemo bodisi krivit okolje (ki nam tega ne omogoca) bodisi sebe (ker se nam zdi da mamo "nemogoce" zelje). obenem pa ne mormo ignorirat niti nasih zelja, niti nasga okolja. kaj je pol za narest?


Jaz sem imela že natipkano, pa je bilo zbrisano, zdaj me pa čas priganja, zato ponavljam samo v kratkem: smrti žal ne morem preverit (izkušnjo kot porod recimo lahko), lahko jo pa vadim ob dobriem učitelju. Potem je ljubezen tista, ki ne blodi, postane zares. Želje in pričakovanja izoblikujem glede na izkušnje. Meni se zdi izrednega pomena in še, da znam cenit, kadar se lahko oprem na izkušnje, znanje, vedenje, ki mi prebuja globje čutenje; odvisnost pa je ozaveščena in dobi priljudnejšo obliko, ko sem se nekomu sposobna odpovedati, pa hkrati zavestno tega ne bom naredila.


Karmen


Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #35 - 29.11.2002 at 14:29:07
 
zvenis zlo "zadovoljujoce" situirana.

blagor teb.
Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #36 - 29.11.2002 at 14:36:08
 
Quote:
zvenis zlo "zadovoljujoce" situirana.

blagor teb.

Aryan, hvala, se mi zdi pravi  topik avtosugestije v tem cajtu zame.
Quote:
a kdo kej ve o tako imenovanih avtosugestivnih metodah, formulah, pozitivne misli itd.

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #37 - 29.11.2002 at 14:47:10
 
Quote:
niti ni tok povezan z mojo "dilemo". mogoce externo.

najvisja morala je delovat v svoji naravi, ki pa je trenutno ne poznamo najboljs, in lih o tem jz razpravljam glede avtosugestije in vzroku za uporabo take tehnike in the first place.


Ja, ti kr razpravljaj. Hecno, a ne, ti maš mojo pozornost, jaz pa tvoje ne? Lahko bi že prej vedela. Saj poznaš ono: "Ne uči prašiča peti, ker samo čas zapravljaš in mučiš prašiča."

Bye!
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #38 - 29.11.2002 at 15:12:06
 
karmen : kako mislis ravno pravi topik zate? a to pomen da se ti zdi al da nisi dobr situirana

little star : ne bit uzaljena, ce se "polno" ne ukvarjam s tistim kar se ti trenutno. ce bos pogledala pod drobnogled bos ugotovila da se na tem in tvojem topiku ukvarjamo z isto stvaro in tko sm ti tud odgovoru. najvisja moralnost je delovat v svoji naravi (v svojem pravem jazu). kako pa pridt do njega obstaja pa vec tehnik. avtosugestivna tehnika je posledica nekega koncepta v nasem umu (mogoce po prejsnih izkusnjah), ki nam prav ali hoce dat upanje  na to, da smo ekskluzivno sami krojaci svoje usode. ampak men se to  zdi nemogoce (iz izkusenj). obenem je pa tud nemogoce da je ekskluzivno nekdo drug krojac nase usode. in enkrat nas mece v en konc, drugic v druzga, in na konc pridemo do praga k se mu rece "predaja". zdej je sam se vprasanje kdo, komu pa zakaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: avtosugestija
Reply #39 - 29.11.2002 at 15:54:34
 
Quote:
v glavnem zelja je po vecnem, trajnem, ljubezni, sreci itd, to skusamo dosezt  pa v okolju kjer je to nemogoce. in pol zacnemo bodisi krivit okolje (ki nam tega ne omogoca) bodisi sebe (ker se nam zdi da mamo "nemogoce" zelje). obenem pa ne mormo ignorirat niti nasih zelja, niti nasga okolja. kaj je pol za narest?



po moje je želja ključnega pomena tukaj...

kajti iz naše (neuresničene)želje potem izhaja  iskanje krivca....

krivec pa kot praviš smo mi ali pa okolje....vendar ker je neuresničena želja (ki prihaja iz nas) tista, ki povzroci nezadovoljstvo sem krivec nujno jaz in ne okolje...

zakaj se lahko Janez v nekem okolju počuti srecnega jaz pa ne ?

je temu krivo okolje ali jaz ?


LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: avtosugestija
Reply #40 - 29.11.2002 at 16:00:24
 
Quote:
z nenaravnim nacinom nasga razvoja in well-being-a  sm mislu na ekskluzivno zanasanje samo nase (katerega posledica je tud tehnika avtosugestije). po drugi strani je pa tud nenaravno to, da prevec pozabmo nase (da se skor samo-umorimo) in se ekskluzivno zanesemo na druge (iz tega pride slepo sledenje enim doktrinam, ki pa so btw. tko al tko osebne realizacije tistih ki to propagirajo).

vsak ma neke svoje izkusnje in iz tega kasnej dobi en teoreticni koncept delovanja vn. nekateri drugi kasnej sledijo temu konceptu, obenem pa se ne zavedajo, da je povezava med "izkusnjo" in kasnejsim konceptom (ki naj bi tist pojasnu in sluzil za dosego tocno tiste izkusnje) lahko "nepopolna" ali popacena.

nekateri so pol razocarani ker jim ne uspe dosezt vec tistga kar so dozivel s svojo "zamegljeno" predstavo o tem, kako je sploh nastal tist "in the first place". tko kot npr. droga. taprvic je kao dobr, in se zakljucis da je jemanje droge ekskluzivni vzrok mojga uzitka, kar pa se kasnej izkaze da ni tko. na podobn nacin se mi zaljubmo, pa kasnej ne dozivljamo vec tistga itd. al pa ko dobimo otroka.

v glavnem zelja je po vecnem, trajnem, ljubezni, sreci itd, to skusamo dosezt  pa v okolju kjer je to nemogoce. in pol zacnemo bodisi krivit okolje (ki nam tega ne omogoca) bodisi sebe (ker se nam zdi da mamo "nemogoce" zelje). obenem pa ne mormo ignorirat niti nasih zelja, niti nasga okolja. kaj je pol za narest?


Z avtosugestijo je tko kot s sugestijo na splošno: ne deluje na silo. Ni isto kot volja in moč, je bolj ena odločno izražena želja. Želja pa mora računat na okoliščine, v katere je izražena. Se najboljš usidra v psihičnem okolju neuravnovešenih psihičinih energij: jih  k izravnava z izbruhom, pomitvijo ali preusmeritvijo.  Sugestija ne more ustvrit nekaj iz nič, čeprav zarad   exebicionizma  npr. indisjkih jogijev tko enmu laiku tud zgleda.

Z avtosugestijo skartka ne moreš ustvart nekaj, za kar nimaš psihičnega  potenciala. Je tud vrednostno nevtralna in velja pravilo, da deluje le če obstaja vera/zaupanje v njen učinek. Če je avto, pač na teb. Če dost iskren/odločno  želiš in si hkrat tu 100 % zaupaš in verjameš, da je  smrt najboljš rešitu, bi se po moje vsaj teoretčno lahko tud z eno avtosegusteji od življenja izklopu. Dost bliz je temu galdovna stavka, amapak pri njej ti pomaga predvsem volja, da tolk časa odklanjaš hrano, da ti pomnajkanje glokoze pa druga kemija sama pomaga izvrševat svojo voljo.

Zame je ljubzen,ene vrste vzajmena sugestija. Preglej mal okrog čez vikend pa regisrirej se.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #41 - 29.11.2002 at 20:07:38
 
zakaj bi vsi tok radi da se registriram  Smiley

ce si nekdo sugerira da je srecen, to pomen da hoce bit srecen, saj po moje, ker ce bi bil zares srecen si tega ne bi sugeriru.

kot praksa za doseganje necesa se mi zdi nesmiselna, razen ce verjames da iz uma prihaja ven tvoj reality in da ta sugestija spremeni tvoj um in s tem posledicno reality. ampak pol spet nastane problem. ce je ves reality v umu... s cem "zunanjim" ga potem lahko sprememnimo. ce je ves reality ze v umu, pol tud ta nasa sugestija prhaja iz tm in nismo nc nardil. tko k sm ze napisu, nismo ekskluzivni krojaci svoje usode, ampak nismo pa tud ekskluzivno vodeni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #42 - 30.11.2002 at 10:22:00
 
No, svoj časek semse tele citate piflala (je blo avtosugestivno). In ker sem zdej končno zastopla, v da je dilema, sem že hotla reč: Če so se vi tile motili:... Potlej sem šla po knjigico in začela brat, in se je percepcija seveda že močno spremenila, tko da se še bolj splača prepisat:
Modrost Življenja : 200 duhovnih načel / John Marks Templeton
"""
Če si gospodar svojega uma, si gospodar svojega sveta.

Bill Provost

Starodavni veliki učitelji so opisovali pomembnost človeškega uma in obvladovanja lastnih misli. Buda je rekel: "Um je vse; postaneš to, kar misliš." Ramakrišna, priljubljeni indijski mistik, je isto misel izrazil malo drugače: Človeka veže um in um ga osvobaja... Kdor odločno prepričan trdi: 'Nisem vezan, prost sem,' se osvobodi." William James je zapisal: Največje odkritje moje generacije je, da človek lahko povzdigne svoje življenje s povzdigovanjem načina mišljenja."Charles Fillmore, ameriški soustanovitelj Unity School of Christianit, pa je v knjigi The Revealing Word opisal naš um takole: "Um je sedež zaznave stvari, ki jih vidimo, slišimo in čutimo. Skozi um spoznavamo lepoto zemlje in neba, glasbe, umetnosti, skratka vsega. Tihi čolniček misli šviga skozi celice in živce ter iz neštetih niti uma tke harmonično celoto, ki jo imenujemo življenje."
"Če si gospodar svojega uma, si gospodar svojega sveta." Če želimo razumeti pomen te izjave, je pomembno, da si ogledamo tisto, kar so nekateri verski učitelji in duhovni filozofi poimenovali 'neskončni um' in 'pravilo delovanja uma'. Nekateri trdijo, da obstaja samo en um, ki ga včasih imenujejo 'duh', 'božji um', itd. Ta um je življenje, inteligenca, moč, ustvarjalnost v celotnem vesolju. Poleg tega trdijo, da pravilo delovanja uma obsega zelo pomembno manifestacijo, kjer smo hkrati posamezniki in vendar del celote. Naša volja je svobodna, nismo lutke na vrvici in uveljavljamo lahko svojo voljo. Od tod izvirajo naša dejanja, izgovorjene besede, misli in celo občutki. ZA naš vsakdan je zelo pomembno, kako razmišljamo o Bogu, o sebi, o svoji družini, sosedih, znancih, sodelavcih, skratka o vsem! Kakor je rekel Joseph Addison: Močnemu umu je najtežje biti sam svoj gospodar!"
Nekateri ljudje težko sprejemajo pozitiven odnos do življenja, ker se jim zdi nerealen. Takšni nejeverneži le težko verjamejo, da optimisi dosežejo skoraj vse, kar si zaželijo. Pozitivno naravnanemu človeku se možnosti uspeha povečajo, če stremi k dejavnemu razreševanju težav, namesto da bi se prepuščal malodušju, ki ga ovira pri odločanju. Zig Zigler, strokovnjak na področju pospeševanja prodaje, pravi: V prostoru, ki vas obdaja, ni ne dobrih in ne slabih poslov. Posli so dobri ali slabi samo v prostoru med vašima uhljema!" Najpomembnejšo sestavino uspešnega prodajanja opisuje kot zmožnost razumevanja in zadovoljevanja potreb sočloveka, o čemer pravi takole: "Človek lahko dibi v življenju prav vse, če le pomaga zadostnemu številu ljudi, da dobijo tisto, česra si želijo."Zmožnost, da prisluhnemo drugim in da razumemo njihove potrebe, je v veliki meri odvisna od naravnanosti k sprejemanju. Ralph Waldo Emerson je poudaril pomembnost duhovnega videnja kakor tudi moči uma v našem življenju z naslednjimi besedami: Veliki možje so tisti, ki sprevidijo, da je duhovno močnejše od vsake materialne sile, da je misel tista, ki vlada svetu."
...
Naše misli so več kot zanesljivo predmeti. Spočete v umu potujejo skozi čas in prostor kot valovi po gladini ribnika in vplivajo na vse, česar se dotaknejo. Misli so zidaki naše izkušnje. Svet, ki ga vidimo, smo si udtvarili iz lastnih misli, kajti: "Um je graditelj."
"""
ampak: Svet, ki ga vidimo = iluzija.?.
Hja... ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #43 - 30.11.2002 at 10:25:20
 
Quote:
zakaj bi vsi tok radi da se registriram  Smiley

 Embarrassed koristoljubje?  Grin
Pomojem gre za skrb... Če se registriraš, je večja verjetnost, da ostaneš in še mnogo poveš. Sam, sej po resnici registracija ni pogoj.  Undecided Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #44 - 30.11.2002 at 12:28:53
 
"um je vzrok vezanosti in um je vzrok osvobojenosti" s tem se strinjam.

kaj pa vse vpliva na um, pa s cem ga lahko spremenis? pa tud ce bi ga lahko s "tistim" pol spremenu, kako prav izbrat v kaj si ga hocem sprememnit, da mi ne bo skodoval. recmo ce jz um spreminjam tko, da mi se bolj povecuje mojo "vezanost" bi blo to skodljiv, a ne.

tko kokr jz lahko treniram moj telo da bo lep al pa mocen al pa bilo kaj, ga lohk z narobnimi vajami tud unicim. podobn je pr umu. kako ga natrenirat ce se ga da sploh. kaj je tist kar nas veze pa kaj je tist kar nas osvobaja?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 16