Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 16
(Read 60193 times)
LittleStar
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #15 - 28.11.2002 at 16:28:32
 
Quote:
kako je ta hkratnost mozna?


Hkratnost je zmeraj, lahko jo vidiš, če dopuščaš neskončnost kot mistiko. Torej greš nekako 'ven' in gledaš od daleč, kot režiser, ampak si tu - igralec. Joj, kolk 'ti' zmatraš človeka. Registriraj se. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #16 - 28.11.2002 at 16:50:52
 
ja sej.

ce "je" neskoncnost in hkratnost, kam ven potem lahko grem da vidm stvar od zuni, ce sm pa tko al tko notr.

izven neskoncnosti je tezko it ne? po moje bl nemogoce. ampak se zmeri mam problem. zakaj se tok trudmo to narest ce je pa itak nemogoce?
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #17 - 28.11.2002 at 20:07:45
 
Quote:
se prav je ena izmed misli ali idej ali sugestij v nasem umu tudi smrt, ki se projecira pol. zakaj se pol ponavad tok upiramo smrti (z vsemi mogocimi delovanji, npr. zdravljenjem, hranjenjem, pitjem...) k da bi se nam zdel da mi pa ne bomo nikol umrl.

Žiivljenje je lepo...Jaz se ji 'upiram' zato, ker bi rada imela dost časa prit do nečesa...pametnega?dobrega?... hm, čeprav vem tut to, da ko enkrat prideš do tistga, zarad česar to življenje imaš, imaš tud dovolj časa, da tisto izpolniš, naj maš še tko raka al karkol že. Pa verjetno bi se tut rada izognila eni taki običajni smrti... čeprav pojma nimam, kakšna je neobičajna  Tongue
Quote:
se prav sta v umu hkrati smrt (ki je neizogibna) in zivljenje, katerga posledica je vsa ta dinamika. kako je ta hkratnost mozna?

Kaj.(!?) zdej se sprašujem, če smo res samo živi, glede na to, da razmišljamo o življenju in smrti?  Grin Embarrassed

Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #18 - 28.11.2002 at 20:15:46
 
jest vseen avtosugestijo vidm kt čist 'logično' tehniko... Nameravam tole pri sebi jasno povezat.    Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #19 - 28.11.2002 at 20:21:40
 
"Izvinite na monologu"
ampak "marija madonca!" če bi iz uma čist skenslala razmišljanje o smrti, kako bi to vplival na kvaliteto mojga življenja... (opa  8), tuki sm pa jest nova  Cheesy) O, prav lepa hvala.  Kiss

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #20 - 28.11.2002 at 20:24:59
 
kaj bos probala povezat?

avtosugestija je laganje samemu sebi... ali pa prepoznavanje svojih notranjih zelja. recmo vsak dan vidmo ljudi umirat, ampak mi si zelimo da ne bi, in tud delujemo in mislimo tko kot da se to pa MEN nikol ne more zgodit. ni nam ciz jasna ideja, da enkrat nas pa kar ne bo vec. ce pa bomo se... zakaj se pol tok upiramo tej tranformaciji?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #21 - 28.11.2002 at 20:28:33
 
iz uma ne bos mogla nikol skenslat ideje o smrti. loh pa dojames kaj to smrt je (ce ugotovis kaj je to zivljenje in kasna je njegova narava in izvor), in kako it nad smrt. sama informacija nas ne bo pomirila dokoncno.

zelj pa tud ne mormo ignorirat, kaj pol narest?
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #22 - 28.11.2002 at 21:10:22
 
Quote:
kaj bos probala povezat?

avtosugestija je laganje samemu sebi... ali pa prepoznavanje svojih notranjih zelja. recmo vsak dan vidmo ljudi umirat, ampak mi si zelimo da ne bi, in tud delujemo in mislimo tko kot da se to pa MEN nikol ne more zgodit. ni nam ciz jasna ideja, da enkrat nas pa kar ne bo vec. ce pa bomo se... zakaj se pol tok upiramo tej tranformaciji?  

povezat vse to, kar sta vidva napisala z avtosugestijo...
Ker do zdaj je bla zame to pač samo še ena tehnika, še v psihologiji sprejemljiva in uporabljana.
Mislm, da tisti, ki verjamemo v reinkarnacijo pa to, da se vseen tolk ne bojimo smrti, vsaj jaz se je manj bojim zdaj, ko vem, da ni tko kot sem pri verouku razumela, da me itak čaka pekel, ker sem vedla, da nism bla dost pridna, da bi se mu lohka izognila  Tongue Pravzaprav, ko sem vmes misnla, da po smrti je samo en 'nič' črno črna tema, pa ničesar se ne zavedaš... še to je blo bolj tolažilno od pekla  Smiley
Zdej pa mislm, da nism še pripravljena umret, in pustit moža samega s hčerko, ker se mi zdi, da bi mu blo ful hudo. Ne vem, mogoče zato, ker bi blo men hudo, če bi mož umru, al pa če bi hčerka...?čeprav zase mislim, da bi jaz na to gledala s tega vidika reinkarnacije, pa da je v bistvu vse v najlepšem redu, ne pa da se je nekaj hudga nardil- kao smrt, pa ravno meni, zakaj meni.. bla. Ampak konc koncev, mi še ni noben zares 'bližnji' umrl. (?) (zdej sm spet šla čist drugam... pa mam še tolk za povedat okrog tega  Grin)
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #23 - 28.11.2002 at 21:27:12
 
sej pekel obstaja tud ce verjames v reinkarnacijo. pekel pomen trpljenje, in smrt ni edina oblika trpljenja. trpimo tud k zvimo, zakaj naj ne bi trpel tud ob smrti ali v naslednjem lifu? trpimo zarad nepoznavanja "tistga", katerega posledica je avtosugestivno razmisljanje. neki kar je omejenga hocmo narest neomejenga in pr tem ratamo zafrustrirani. ampak se vseen spuscamo v to "nemogoco" akcijo. zakaj? to je vprasanje.

ali so nase zelje (po dobrem, neomejenem, srecnem, itd.) iluzija, ali pa je nasa trenutna praksa zgresena in kot taka iluzorna.

ce sem jaz v resnic zejen (ampak se ne zavedam tocno problema) in hocem svojo zejo potesit s tem da grem plezat na hrib bom zafrustriran.

treba je prisluhnit (sej tko al tko jih ne mormo ignorirat)nasim notranjim zeljam po zivljenju, znanju, ljubezni, sreci itd. ampak obenem pa mormo tud cimprej odmislt da bomo zmogl to dosezt samo s svojim trudom.

npr. jaz hocem pridt vn iz vodnjaka (ker mi notr ni vsec) in nekateri poskusajo splezat sami ven (kar je nemogoce), nekateri pa samo gledajo spago ki visi in ne dajo truda da bi se prjel da jih bo nekdo potegnu vn.

skrivnost je v kombinaciji nasga truda (pri sodelovanju in drzanju) in "milosti" spage. ce ignoriramo bilokaterga od teh dveh, bomo zafrustrirani.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: avtosugestija
Reply #24 - 29.11.2002 at 06:45:16
 
To pa je res snov za razmislek.

Zajebito, to.

akobané

lumpy
Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #25 - 29.11.2002 at 08:40:25
 
lumpy wrote on 29.11.2002 at 06:45:16:
To pa je res snov za razmislek.

Zajebito, to.

akobané

lumpy


Ma ne more bit bolj! Undecided

Lumpy si boš mogla krempeljce pristrič. Smiley

Aryan na kakšen način bi pa najbolj zares umiral/živel, kadar smo v vodi in držimo nit ??? pa nameravamo še ven ob tem? Saj smo že vsi slišal, da je bistvo življenja priprava na smrt oz bojevnik pleše svoj zadnji ples. Zakaj pa potem ljudje povečini umirajo bolni in povsem iztrošeni? Ja če bi bili pa zdravi jim pa še umret ne bi bilo treba. Bi se pa kar sami odločili.


Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #26 - 29.11.2002 at 10:09:03
 
Quote:
Zakaj pa potem ljudje povečini umirajo bolni in povsem iztrošeni? Ja če bi bili pa zdravi jim pa še umret ne bi bilo treba. Bi se pa kar sami odločili.

Karmen



Če umremo bolni in iztrošeni, pomeni, da nas je smrt premagala, in bomo morali ponovno doživljali, lahko pa je bolno le naše telo, ne pa tudi duh, ki lahko v trenutku smrti ugleda sebe in pristane. Ne vem... Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #27 - 29.11.2002 at 10:30:43
 
Quote:
sej pekel obstaja tud ce verjames v reinkarnacijo. pekel pomen trpljenje, in smrt ni edina oblika trpljenja. trpimo tud k zvimo, zakaj naj ne bi trpel tud ob smrti ali v naslednjem lifu? trpimo zarad nepoznavanja "tistga", katerega posledica je avtosugestivno razmisljanje. neki kar je omejenga hocmo narest neomejenga in pr tem ratamo zafrustrirani. ampak se vseen spuscamo v to "nemogoco" akcijo. zakaj? to je vprasanje.

ali so nase zelje (po dobrem, neomejenem, srecnem, itd.) iluzija, ali pa je nasa trenutna praksa zgresena in kot taka iluzorna.

ce sem jaz v resnic zejen (ampak se ne zavedam tocno problema) in hocem svojo zejo potesit s tem da grem plezat na hrib bom zafrustriran.

treba je prisluhnit (sej tko al tko jih ne mormo ignorirat)nasim notranjim zeljam po zivljenju, znanju, ljubezni, sreci itd. ampak obenem pa mormo tud cimprej odmislt da bomo zmogl to dosezt samo s svojim trudom.

npr. jaz hocem pridt vn iz vodnjaka (ker mi notr ni vsec) in nekateri poskusajo splezat sami ven (kar je nemogoce), nekateri pa samo gledajo spago ki visi in ne dajo truda da bi se prjel da jih bo nekdo potegnu vn.

skrivnost je v kombinaciji nasga truda (pri sodelovanju in drzanju) in "milosti" spage. ce ignoriramo bilokaterga od teh dveh, bomo zafrustrirani.

O tem, al pekel obstaja al ne: tak kot sem si ga jaz predstavljala: 100°C vklenjena v verige mogla nosit težka drva pa premog na ogenj metat, prganjou bi me en rdeč rogatec kopitast tko da bi me z vilami špikou u rit, pa ko bi bil u+ogenj zakurjen, pa kotu prstavljen, pa voda vrela, bi se mogla lepo pohlevno tm notr 'skopat'.... Grin v tak pekel več ne verjamem, ampak tko so me strašil...
je pa blo res s tem peklom mišljeno eno 'trpljenje', sam to je dost huda beseda, mislm, da ni tko hudo, samo tut nimam predstave, ker nimam primerjave s tem, kako lepo bi blo, če tega ne bi blo...
pa a je res tko huda 'frustracija', ok obilo zamašenih cevi, če mlek vase zlivaš, pa se ti kalcij povsod useda, namest bencina, ne? ampak sej mislm, da nam kr dobr gre po tisti vmsni poti: poskušam sama, sama, sama, ampak hkrati opazujem okolico in se obnjo spotikam in se poskušam iz tega kaj naučit... to je zame pomoč od zunaj, milostno vesolje, ki mi 'mece' take pod kolena
kokr je Gary reku: Universe is kind.
(?)
Aha, vprašanje je zakaj?
Ja, torej, frustracija menda res ni tko huda? Sej ko 'napredujem', mi je prou fletn in hočem še...  Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: avtosugestija
Reply #28 - 29.11.2002 at 10:37:55
 
V bistvu, ne vem nč kej dost, o tem, kaj je tisto, kar naj bi dosegla, (neomejenost, pa te 'fore'), ampak ta pot se mi dopade, po malem nekej 'dosegam' in ne vem, kaj še pride, ampak dokler se počutim tko dobro, ko napredujem po tej poti... ja jest ne bi kr nehala, frustracija je zame, če sem predolg časa na mestu, to sm pa zato, ker 'se mi ne da' oz. ker sem reva.
Nameravam veliko poguma in pripravljenosti spoznavat sebe in 'resničnost(?)' zase in za vse ostale.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Guest




Re: avtosugestija
Reply #29 - 29.11.2002 at 10:47:50
 
sploh ni tok tezko za razmislt kokr se zdi.

mas ljudi na tem svetu ki se ekskluzivno zanasajo nase (mogoce so bli prej od zuni nategnjeni). nekateri pa se ekskluzivno in ponavad "sentimentalno" obesajo na druge nauke, ucitelje, well-wisherje itd.

les ima v sebi potencial ognja. ampak les se ne bo nikol sam uzgal brez pomoci "zunanjega" ognja. ce pa les v sebi ne bi imel potenciala ognja, se ga sploh ne bi dal zazgat. npr. kamna ne mors zazgat z ognjem, ker nima v sebi tega potenciala.

mi imamo v sebi potencial srece, znanja, ljubezni itd. (neki kar ne obstaja se ne mors zelet), obenem pa poskusamo tist dosezt na nenaravn nacin in v nenaravnem okolju. riba ne bo vesela na suhem, ceprav se rada giba (ampak v vodi).

to se prav, nase sodelovanje (vcasih nas v to zene tud frustracija ali trpljenje) in pomoc od zuni, lahko tud od okolice.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 16