Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 12
(Read 53321 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #45 - 28.11.2002 at 00:01:18
 
Andres wrote on 27.11.2002 at 23:30:44:
Mater kaj ste se zapeli okrog enosti in dvojnosti. Po moje še sami sebe ne razumete kdaj in kaj je enost in kdaj je dvojnost. Če sploh kdo med vam to dvoje loči.  

še nekrat pejstam link
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...
in še enkrat dvojnost je slaba
vse kar je slabo ((v) tebi ali (v) komu drugemu) je dvojnost in ta dvojnost je ponavadi povzročena z dvojnostjo
lahko bi clo reku andres, v tvojem jeziku, dvojnost je beta
v dvojnosti smo več ali manj vsi, ne ves čas ... nikakor ne ... če si pa v dvojnosti več kot polovico časa ... to ni glih gut zate ... slej kot prej zboliš ... moraš bit več kot pol časa v enosti, če pogledaš povprečje, da si zdrav
to lahko razlagaš na miljon načinov
v dvojnosti smo in v enost gremo
smo v beti in gremo v alfo

edini blem je kako tja pridet
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: DUŠ-ENO-st
Reply #46 - 28.11.2002 at 00:08:03
 
Hvala Gape, saj si hotel v normalnih okvirih predstaviti, kaj naj bi dvojnost bila, toda ta izraz se uporablja na vse prej kot istih mestih kot meni razumljiva beta in alfa.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #47 - 28.11.2002 at 00:30:08
 
Andres wrote on 28.11.2002 at 00:08:03:
Hvala Gape, saj si hotel v normalnih okvirih predstaviti, kaj naj bi dvojnost bila, toda ta izraz se uporablja na vse prej kot istih mestih kot meni razumljiva beta in alfa.

kje naprimer ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: DUŠ-ENO-st
Reply #48 - 28.11.2002 at 00:38:34
 
Ne grem zdaj nazaj brat, sorry. Samo ti bom napisal, ko bom našel kako nasprotje med beto in dvojnostjo, ter  uporabo za oba izraza.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #49 - 28.11.2002 at 01:00:54
 
Andres wrote on 27.11.2002 at 23:30:44:
Mater kaj ste se zapeli okrog enosti in dvojnosti. Po moje še sami sebe ne razumete kdaj in kaj je enost in kdaj je dvojnost. Če sploh kdo med vam to dvoje loči.  

Enost, dvojnost, blodnja, zrcala, namenjeno je, je bilo. To so izrazi besede ki ste jih od nekje privlekli. Pač ker vam po neki logiki ustrezajo sedaj navijate to in samo to. Kdo pa je rekel, da imate prav v vseh teh opiranjih na te izraze besede?


Andres


Meni je bp celovita oseba. Njegova pojavnost mi ni bila problematična, kljub temu, da nisem zares vedela, kdo to je. Smatram to za izključno intimno vprašanje kot tudi njegovo pravico, da se izrazi če je zanj tako potrebno.

Prav tako kot bp-ja nisem videla še mnogo forumašev, pa so mi blizu, recimo lumpy, Bardo Thodola, pa Samsona in še koga, goste izključujem samo zato, ker imajo "preveč prehoden" značaj.

Se strinjam, da je brezveze cepit na besede. Je ENOst ali je pa ni. Še najmanj bi jo rada samo razumela, jo pa ločujem od dvojnosti.


Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #50 - 28.11.2002 at 01:28:49
 
Quote:
on Nov 27th, 2002, 5:48pm, gape wrote:

Zakaj izkušnja zdaj ne bi bila blodnja gape?
ne razumem vprašanja
- Ne dlako-cepi zdaj, zgoraj sam praviš da ni več ta izkušnja ampak nekaj drugega kot resnica.

Ali kaj je narobe z blodnjo, ko postane del resnice?
sploh nism zihr če lahko blodnja postane del resnice, verjetno lahko
- Vsi imamo svojo blodnjo, ane?

Ali naj jo zdaj tajim ali naj jo tukaj zavračam?
ne ... ozavesti jo, tudi zame
- Zavest je subjektivna izkušnja, kako naj to naredim namesto nekoga ???

naredila sem pa točno to, kar nebi smela tukaj, praviš ti gape.
nism reku da nebi smela ... ni blo pa glih pametno
- Praviš ti.

S to željo po ENOSTi
namera je boljša kot želja
- Nameravam enost.

Ne moreš me pa "skenslat" gape, zbrisat, zradirat, ali kakorkoli drugače uničit s teh strani,
nikol nisem imel tega namena
- OK.

jaz imam pa zasluge, da se ne boš unplugdiral?
ne razumem
- Če si skoraj izgubil zaupanje v človeka v zvezi s pojavi teh "vdorov v gosta-jo"? Ta problem se na forumu vleče kt jegulja. Zakaj sem bila glih jaz tista black ship of the family?

EGO : ni lažjega načina in ne mogoče kasneje nekomu
da vidm če te pravilno razumem
torej ... ti trdiš da ne obstaja boljši način za pomagat človečnjaku naprimer in da ne obstaja boljši način da ... kako že ... podobi ženske ki jo je ustvarila natawe dodati nekaj kar se ti je zdelo da ji manjka?
trdiš to?
in kaj
da ne bo to nikol nikomur pomagalo ... al kwa?
- Dobr razumem to, saj vem: še nisem rekla, da je bil to najboljši način. Ko se v blisk odločiš, dobro veš a ne gape, da ni časa za re-akcije, to pride after; lahko mi očitaš, da uporabljam več uma ali da preveč razmišljam - si že. Ampak je težko bit dosleden, resen in se obenem še hecat zraven. Smiley

Bi kdo ostal ne-prizadet ob srečanju s toliko živega v sebi?  
ne razumem kaj hočeš povedat - prašat
- Aha, te spomin na pogovore v živo zafrkava zdaj; malo pozornosti še - zame prosim.

Odkod ideja, da ju je treba spremeniti z določenim namenom? Kakšnim? Komu bosta potem bližji? V naše skupno dobro? Kaj pa to potem je?
ne vem ... od kod ... povej
In kaj ima ta veze z geomantiko
ne vem ... veš ti? ... od kje ti sploh geomantika?
- Vem od kdaj in od kod, pa se trenutno ne morem spomnit.

sm slučajno slabo prebral povedano na tem threadu?
- Ne da bi jaz vedela.

tukaj te moti stil izražanja, način, oblika, kajvemkajše.
način ja .. ostalo niti ne ... tvoj način me nekoliko moti ... ker ne razumem, ampak za to sem sam kriv
- Bo prav. imho

Hotel si, da razložim svojo blodnjo.
zahteval, da potem izpolnim tvojo željo
- Ne moreš jo izpolnit, lahko zdaj izraziš pravo namero?

Težko mi je, kadar sem brez potrebe brutalna, surova, karkoli.
tudi meni ...
- Lepo da sva si podobna.

Kaj ima pomen popolne narave, če smo  pa ljudje blodni?
ne vem ... veš ti?
al je tole
Toda človek je takrat šele človek.  
že odgovor?
- Nameravam manj razmišljat.


Quote:
to da vidiš dvojnike po stilu pisanja je sicer krasno, tukaj sta si s karmen blizu, tudi ona vidi povsod dvojnike

Sva si blizu tudi tukaj, ker sem Andresu večkrat dala vedet na mestu, ki je bilo zame za to pravo in mi ni zanikal, niti me je odvrnil od tega, da sem ga določila. Nisem pa obtoževala, bi morala?

Quote:
reku sm ti, da bi LAHKO blokiru ip-je, ampak potem bi delal samo še to, zato sem se namesto tega odloču, da bomo to ozavestili, sej počas bomo ... al prej al pa slej ... z blokiranjem zihr nebi nič dosegu, samo pozornost bi šla u pm ...

Ne seri, gape. Pozornost? Kdo podpira enost? Ti zahtevaš zdaj bit pizda - al kaj?!


Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: DUŠ-ENO-st
Reply #51 - 28.11.2002 at 09:07:13
 
xyzzy wrote on 27.11.2002 at 22:22:19:
miška
se mi zdi, da nisem nikogar zmerjal z izpadkom, niti ocenjeval, ali kaj podobnega, enkrat sem šel naprimer zame predaleč pri Andresu, pa sem se mu takoj zatem že opravičeval. tako da me res zanima kaj se ti je zdelo žaljivo. nespoštljivo že (do A. ja z razlogom, ker piše kot da ve vse, drugi pa nič), bi te pa prosil, da mi poveš, kje se ti je zdelo, da sem koga žalil, zmerjal, poniževal oz.  tlačil.

Bp… Seveda grem lahko nazaj in poiščem vse te poste. Če želiš, lahko to vsekakor naredim. Pa vendar se meni to ne zdi pomembno. Zakaj? Ker to sem le jaz in tako sem tvoje poste doživela jaz. V tistih debatah se nisva nikoli neposredno »križala« in nikoli se nisi dotaknil neposredno mene. In sem tudi napisala, da sem te jaz tako doživljala. In seveda ni nujno, da so te tako doživljali tudi drugi. Edino vredno zate bi bilo to, da bi ti oni dali iskrena ogledala, da bi ti torej oni povedali, kako so te doživeli. Če ti je to pomembno, seveda. Nekomu je to pomembno, drugemu pač ni. Nekomu je pomemben odnos med dvema človekoma, nekomu je pomemben pač dober avto, dobra služba ali pa kaj drugega…

Spet se lahko navežem na to, da vsakdo izmed nas doživlja svet skozi svoja očala. Ti si pisal tiste poste skozi svoja očala, vsakdo izmed tistih, katerim so bili namenjeni, jih je doživel skozi svoja očala. Niti nisem rekla, da si pisal z namenom, da bi nekoga žalil ali prizadel. Rekla sem samo to, da sem jaz tako doživela. Ker sem jih doživela skozi moja očala. Moja so pač takšna. Ampak to so samo moja očala. In – le kdo sem jaz, da bi si upala vzeti pravico in trditi, da so moja očala edina zveličavna? So samo moja očala. In meni je pomembno, da jih poznajo tisti, ki so meni zelo blizu. In pomembno mi je to, da poznam očala tistih, ki so meni zelo blizu. Mi je pa pomembno tudi to, da sem v vsakdanjih odnosih, tudi z ljudmi, ki s katerimi nimam kakšnih posebnih, globljih stikov, v ego stanju odraslega. Celo v poslovnih odnosih se tega držim. Pa četudi tukaj naletiš v veliki večini na »morske pse«, katerim je pomembno vse kaj drugega kot vsaj odnos, v katerem se drug drugega obravnava kot človeka. Ampak to so oni. In jaz ne želim biti takšna. Kdo si ti, kakšna so tvoja očala, kakšen je tvoj izbor vrednot, kaj je tebi pomembno… - na ta vprašanja si boš moral odgovoriti ti sam…

Zakaj tole pišem? Ker se nam vsem dogaja, da gledamo samo skozi svoja očala. In smo prevečkrat premalo pozorni na to, kako nas doživijo drugi. In če se je tebi zdelo, da si šel samo enkrat predaleč pri Andresu – to so tvoja očala. Vprašanje je, kako te je doživel Andres. In vprašanje je, kako so te doživeli tisti, katerim so bili namenjeni tvoji posti, pa se tebi recimo ni zdelo, da bi šel predaleč. Ker so oni tvoje poste doživeli skozi svoja očala, si jih lahko prizadel. Lahko pa seveda tudi ne. Odvisno od tega, kakšna očala imajo. In seveda od tega, kaj je pomembno tebi.

Se pa še spominjam tistega najinega pogovora o tem dogajanju tukajle. In se mi zdi, da si mi takrat rekel nekako takole: »Oni nimajo prav. Njihova pot ni prava. Sem jim povedal na lep način, pa niso slišali. In če niso slišali na lep način, bodo pa na grdega…« Seveda dopuščam možnost, da sem tole doživela drugače, kot si misli povedati ti in dopuščam možnost, da sem narobe slišala ali pa si narobe zapomnila. EMŠO, saj veš. Wink Ampak, če sem te doživela prav, če sem te slišala prav in če je moj EMŠO še vedno pod tisto mejo, ko se začne pozabljanje, potem se tole ne sklada s tem, kar si napisal tukajle – da si šel namreč samo pri Andresu enkrat predaleč… Si pa lepo napisal:

xyzzy wrote on 27.11.2002 at 22:22:19:
enkrat sem šel naprimer zame predaleč pri Andresu,

Ja, bp… ZATE si šel predaleč. Vprašanje pa je, kako te je doživel Andres? In preslikaj to na svoje privatno življenje… Preslikaj to na situacije, v katerih se znajdeš s tistimi, ki so ti najbolj blizu… Vprašanje je, kako te doživljajo tisti, ki so ti najbolj blizu… Zate ne greš predaleč… Ti je morda pomembno, ali greš predaleč za njih?

In to, kar se ti dogaja tukaj zdaj, se ti dogaja tudi v tvojem osebnem življenju. In seveda je od tebe odvisno, kakšen je tvoj izbor vrednot, kaj je tebi v življenju pomembno in kako želiš biti dovzeten tudi za to, kako te doživijo drugi. Kaj vzbudiš v drugem s tvojim načinom. Kaj vzbudiš v drugem s tvojo besedo. Kaj vzbudiš v drugem s tvojim pogledom. In kakor sem te vsaj jaz doživljala skozi najine pogovore – meni se je zdelo, da ti je pomembno vse kaj drugega kot to, kar se ti je zgodilo tukajle na forumu… Seveda pa se lahko motim. Saj veš – moja očala…

m.

P.S. Bom pa izkoristila tole priliko in te še tukajle prosila, da mi vrni knjigo »Očetje, kje ste?«. Nisi me slišal niti po telefonu, nisi me slišal niti po MSG-ju. Prosim, dostavi mi knjigo v službo. Sem jo nekomu obljubila že dva meseca nazaj…
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #52 - 28.11.2002 at 09:33:54
 

Pa še tole dodam, že kar nekaj dni odzvanja v meni:

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20021123201212949

Veliko ljubezni vsem in v vseh...
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #53 - 28.11.2002 at 10:51:56
 
Quote:
naredila sem pa točno to, kar nebi smela tukaj, praviš ti gape.
nism reku da nebi smela ... ni blo pa glih pametno
- Praviš ti.




Hja, ker men tole trnutno najbolj dogaja na forumu. Preberem, ne razumem glih, pa je tko zanimivo, ko je kaj novga spet prebrem, spet ne razumem glih, pa je vseen tko zanimiv.. ( Embarrassed)  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #54 - 28.11.2002 at 13:59:11
 
Quote:
4. titud
saj sem lahko marsikje tudi pošteno mimo usekal. lahko pa tudi da nisem, še posebej reakcije so bile zelo zanimive. me malo spominja na eno knjigo ki sem jo prebral, Magnus Mills: Three to See the King. priporočam. moje ocene motivacije so lahko tudi precej napačne, saj dostikrat recimo ne upoštevam potrebe po pripadnosti kot motivacijskega dejavnika.


Ma ja, bp, ni tolk važn, kaj pa kako se  komunicira, važn je motiv, zakaj se komunicira. Če te sodm po seb, te  takale novodobniška čvekarija po svoje  vlečejo vase, po drug stran se ti pa taka  'sluzavost'  gabi. Lubezen gor pa dol, lubčki pa objemčki pa v bistvu nikjer nč konkretnega, na čemre bi lahko gradil svojo pripadnost, ki bi te motivirala it naprej.  Jest prav globoke  pripadnsoti ne rabm, se motiviram v enem splošnem vzdušju, ki je zame glih prov odprt in hkrat zaprt. Ti  si jo očitno rabu  več kot si jo dobu, pol si se pa začel kot en razvajen otroček obnašat pa se dalat, da ni vse skupaj nč vreden in si se igračke, ki te facinira več, lotu kar razbijat, češ, mogoče je pa odznotrej bolj zanimiva. Evo, si dosgu svoje, se ti še enkart obračamo odznotrej navzen, da ti skoz pozornost izrazmo eno eno pripadnost, da te motivira še kaj napisat.  Unga magnusa si bom pa dal prebrat, samo bo en cajt trajal, če je v ang.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #55 - 28.11.2002 at 15:19:15
 
Bp, jaz pogrešam tvojo prisotnost. iN zdaj, ko se nekako šel v minus 'sam s seboj', upam, da morda spoznavaš, da človek pravzaprav ne more kaj dosti naredit kot sprejet dejanskost, četudi ti ni všeč. Men to ni narobe, da si se javljal pod nicki, ki so si jih drugi že izbrali, mogoče, ker sem to lekcijo že nekako predelala. Odpusti si. Če ne narediš nobene napake, se ne moraš ničesar naučit.

Tud jaz sem imela že večkrat kritične trenutke, konkretno, želela sem vse svoje poste izbrisat. Vse skupaj se mi je zazdel en velik nesmisel, pa mi je en glasek rekel, da se naj vseeno Gape-a vprašam za mnenje. Ni se strinjal zaradi kao, kaj pa če bo nekdo rabil prav to (ni važno, kaj si mislim o tem), in sem pristala. Pa ne zato, ker je še pojamral, da bo pač primoran backup-ati forum (je baje vse shranjeno). To, da bi on ponovno objavil 'moje' shranjene, mi je pokazalo ogledalo in mi je ravno tako mimo, kot to, da bi zbrisala svoje poste. Nedelovanja se moramo nekako naučit.

Še vprašanje tebi, Gape: ali nima član foruma pravice brisat postov, ki jih napisal, če želi? Ali meniš, da niso tako zelo NJEGOVI, kot misli?


Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #56 - 28.11.2002 at 15:39:05
 
Quote:
Še vprašanje tebi, Gape: ali nima član foruma pravice brisat postov, ki jih napisal, če želi? Ali meniš, da niso tako zelo NJEGOVI, kot misli?

moj odgovor na to vprašanje že poznaš ... prvič sm se s to 'težavo' sreču direkt pri tebi ... pa sm ti lepo povedu, da nekako idijotsko izpadejo ostali posti, predvsem tisti ki so bili tebi napisani v odgovor ...

drugič pa je to bilo pri titudu, ki je hotu isto narest ... predstavlji si demistifikacijo mistike brez njegovih postov ... nimam besed ...

to sm ti itak po telefonu tud že odgovoru ... al bolj za druge sprašuješ?
za tiste kise dušijo na tem forumu?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
qd
Guest




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #57 - 28.11.2002 at 16:42:40
 
1. miška
miška, še vedno me zanima kje sem po tvojem mnenju in tvojem doživljanju bil žaljiv. Do sedaj je edini očitek, (poleg tega, ki ga spodaj navaja U2) ki sem ga prebral nekakšna dvojnost za razliko od enosti, česar pa moram priznat zaradi novoreka niti ne razumem najbolje. Ne pomaga niti to, da je pri enih to bolj problem kot pri drugih.

sem se tokrat čisto zavedal, da bi lahko kdo bil užaljen, pa me bolj od tega včasih  zanima, koliko "enosti" v tista oseba premore. kar je seveda moj problem.

sicer pa sem še vedno mnenja, da je vsak sam odgovoren za svoje občutke. se mi zdi da če bi upošteval vse možne reakcije, bi za vedno ostal tiho kot miška.

2. marjana (in v ozadju ana)
zelo cool. bi mi zelo koristilo te stvari malo bolj ponotranjit. verjetno še komu poleg mene tudi. bom poskusil kaj naredit na tem. se mi lekcija že malo ponavlja, tako da preden me kaj pošteno užge po buči, bolje da nekaj naredim tudi na tem področju. nameravanje ne bo dovolj.

3. titud
hvala za analizo moje osebnosti in pa motivacije, je, umm, ..., zanimiva.

ti mi očitaš lomljenje igračk, oziroma če te prav razumem subverzijo vaše ustvarjalne skupinice, oziroma skupnosti, pa foruma, pa vaših prizadevanj. Kaj od tega je čisto mogoče, ker nikjer na tem forumu nisem našel zapisanega ali diskutiranega smotra tega foruma, niti vaše skupinice niti skupnosti (razen Ajevih trditev, da je to izvajanje njegovih projektov) in je to morda tabu, ki sem ga prekršil. ali pa sem se pregrešil zoper kakšnega svetega duha tega foruma?
upam, da boš zbral dovolj motivacije, da mi boš razložil v čem je moj greh ali krivda (ki je menda nočem priznat).

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
x
Guest




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #58 - 28.11.2002 at 16:48:17
 
4. zvezdica
nisem se nikdar javljal pod nicki koga drugega, nemesis, x, qd so bili do tedaj neuporabljeni.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #59 - 28.11.2002 at 17:07:54
 
x wrote on 28.11.2002 at 16:48:17:
4. zvezdica
nisem se nikdar javljal pod nicki koga drugega, nemesis, x, qd so bili do tedaj neuporabljeni.

lp bp


Vse sem pomešala. Sori.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 12