Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 9
(Read 37393 times)
LittleStar
Ex Member




Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #75 - 25.11.2002 at 12:54:03
 
klimax wrote on 25.11.2002 at 12:03:46:
idealnega partnerja najdes, ce se pustis presenetit...

nikoli ga ne najdes, ce imas o njemu predstavo...kakrsnakoli naj bi to bila. Tega ne ves, kaj je zate idealen partner in v temu je point...

pri idealnem parterju se nikoli ne zaljubis do uses ze cist na zacetku...ker gre to samo za tvoja pricakovanja...

idealnega partnerja srecas v nesreci, ko en drugemu pomagata, da skupaj zrasteta...


To si lepo napisal, klimax, vendar jaz takšnemu partnerju rečem karmični partner.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #76 - 25.11.2002 at 13:03:26
 
gape wrote on 25.11.2002 at 11:43:39:
to smo se že enkrat pogovarjal (pa ne najdem kje) ... strela pač ni bila vzrok ... mislm ... bila je vzrok ... kaj pa je bil vzrok vzrokov ???

vzrok vzrokov je namreč vzorec ... in ko tega ugotoviš, pol spoznaš pot za njega odpravljanje ... torej zakaj je seknla strela ... to je vprašanje

Ufff, gape… Vzroki vzrokov… Zakaj je udarila strela naj bi mi torej pokazalo vzorec? Ma, to je pa res malo preveč za mojo ubogo bučko… Wink Že titud mi jo je napolnil z razmišljanjem o vzrokih, zdaj naj pa razmišljam še o vzrokih vzrokov? Wink

Definitivno je pa tole res preveč zame. Zakaj je udarila strela? Nimam pojma. Zakaj je udarila ravno k meni? Nimam pojma. Zakaj je pokvarila ravno moj TV? Nimam pojma. Zakaj sem jo peljala popravit ravno k tistemu serviserju? Nimam pojma. Aja, zato, ker mi je bil najbližji... Zakaj sem morala full dolgo čakat na popravilo? Nimam pojma. Aja, zato, ker baje tistega dela serviser v tistem trenutku ravno ni imel… Zakaj, zakaj, zakaj?? Jaz tukajle vzorca res ne prepoznam. Ga prepoznaš ti?

Zakaj se pa ti ne spomniš, kje ste se o tem že enkrat pogovarjali? Vzrok vzrokov? Vzorec? Wink Če se boš spomnil, te prosim za link. Bi pa to res rada prebrala. Morda se mi zgodi kakšen »aha efekt«. Wink

m.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #77 - 25.11.2002 at 13:05:49
 
titud wrote on 25.11.2002 at 08:19:05:
Partenrstvo je pač  poskus preseganja lastne omejenosti,

Igrata drug proti drugmu in drug z drugim.             


Titud, prvo štekam. In tudi moja izkušnja je taka, da gre v partnerstvu naj - bolj sigurno za preseganje lastnih omejenosti.

Kaj pa si mislil z igro drug proti drugemu?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #78 - 25.11.2002 at 13:48:06
 
Quote:
Kaj pa si mislil z igro drug proti drugemu?


V bistvu nč drugega kot tole

Quote:
Je v špilu blaf, želja volja, strast, znanje in vse to ustvari eno sugestitvno polje, ki je resničnejše od resničnosti posameznika pred vstopom v špil, pa če je še tolk neracionalno, nenadzorovano, hazardersko.


Ne verejamem v vnaprejšnjo danost, kompatibilnost je samo potencial, se je treba med sabo obrusit, da dva sedeta skupaj. So v tem špilu hkarti vložki tako  (pre)velikih   pričakovanj kot dvomi v kompatibilnost, se ogromno energije skuri v medesebojnem usklajevanju, s katerim se strastno  lotevamo klesanja drug  drugega po lastni  podobi... Strast se mora izkazovat  tud skoz tisto, česar patnerja  ne moreta v seb drug prek drugega  presečt, kar morata predelat vsak zase, skupaj pa le čez boj al pa skoz tolaženje v občutku tragičnosti, da je temu tako in da bi blo boljš, če bi se dalo drgač...      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #79 - 25.11.2002 at 15:34:05
 
Še enkrat, da naum tipkov:


Gru Gru wrote on 22.11.2002 at 12:01:33:
Moram priznat, da nisem prebral skorajda nič na tej tematiki, ampak je bil za odgovor že naslov dovolj zgovoren.

Idealen partner - ja ko smo mi sami idealen partner je dilema rešena. Dobiš tudi idealnega partnerja.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #80 - 26.11.2002 at 10:09:53
 
Quote:
… in sem vedno pripravljena poslušati tudi drugačna mnenja in drugačne sugestije, ki sem jih tudi pripravljena sprejeti, če seveda ugotovim, da dopolnjujejo/razčlenjujejo/so boljše od moje, bi mi ti lahko razložil tvoj pogled na to, zakaj pa je vzrok kljub vsemu pomembnejši?


Miška

Zakaj pa se potem toliko sprašuješ za vzrok glede krivde in ostale stvari ?

Na vsak način, si hotela vedeti za vzrok, drugo ti sploh ni bilo pomembno.

Torej sploh ni pomembno, ali vzrok ali pot....
Če smo se pripravljeni soočiti z resnico, se niti ne sprašujemo o tem, ali vzrok ali pot...
To je le izbira s čim se bomo ukvarjali in kam bo usmerjena naša pozornost. To pa izbira naš ego.

Zato pa pravimo, da je pomemben en "klik" da se zavemo resnice.
To pa se zgodi takrat, ko s svojim egom ne zavajamo svoje pozornosti.
Za zavedanje resnice pa je pomembno, da je pozornost čista, tukaj in zdaj.

Opažam, da ni problem v  tem, da ne bi bili sposobni videti resnice, ampak v tem, da ljudje lažemo sami sebi.
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #81 - 26.11.2002 at 10:30:03
 
Robi - preden jaz sama komurkoli odgovarjam (ali kogarkoli kaj sprašujem), preberem vse, kar je bilo do takrat napisanega oz. vsaj tisto, kar je napisal tisti, komur odgovarjam (ali ga sprašujem). Drugače napišem samo svoje mnenje o temi, o kateri je pač govora.

In bi te prosila, če lahko prebereš vse, kar sem o iskanju vzroka in odgovarjanje na "zakaj" do sedaj tukajle tudi napisala. Če bi namreč prebral, potem verjetno tega ne bi napisal.

Samo en delček, recimo:

Miska wrote on 25.11.2002 at 08:49:16:
Tako, da bi morda rekla takole: kakor kaže, mi je pot (ko si določim cilj) pomembnejša kot vzrok. Vzrok je sicer zanimivo poznati, spraševanje o tem – zakaj, pa pri meni, kakor kaže, pride na vrsto šele kasneje.


In šele potem komentiraj. Vsaj v primeru, če sprašuješ ali odgovarjaš meni.

Hvala,
m.



Back to top
« Last Edit: 26.11.2002 at 11:37:32 by Miska »  
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #82 - 26.11.2002 at 11:05:22
 
Quote:
Na vsak način, si hotela vedeti za vzrok, drugo ti sploh ni bilo pomembno.

Torej sploh ni pomembno, ali vzrok ali pot....
Če smo se pripravljeni soočiti z resnico, se niti ne sprašujemo o tem, ali vzrok ali pot...
To je le izbira s čim se bomo ukvarjali in kam bo usmerjena naša pozornost. To pa izbira naš ego.


Miška izhaja iz  predpostvake, da se pr seb  ne moreš pri soočanju z  resnico pomagat drgač kot z analizo vzorokov, ki so  po določeni poti pripeljal  posledic, ki jih  zdaj nisi pripravljen sprejet kot resnico. Gape pa robi  sta v tisti nepripravljenosti soočiti se z resnico že najdla končni  oziroma prvi vzrok, pred katerim in za za katerim ne stoji noben drug vzrok.  Če ga iščeš s še tako lucidno analizo, še zmeraj je podrejen in temu prvemu, ki je iskanje sploh sprožu. Ker je smisu iskanja vzroka v odpravljanju učinka vzroka na posledice, je torej treba odravt samo odpor do sprejetja resnice in resnica bo sprejeta brez utrujajočega analiziranja vzroka, zakaj doslej ni bla. Vzorec nesprejemanja  se razklene in resnica se tako sprejme, ne da bi razumu, zakaj.

Jest  vidm vzajmeni sugestiji eno priložnost, da nam končni vzrok razstopi v nič in s tem tud vzem vse motiv, dabi se loteval iskat tapruga, ker je v tem tazadnjem tud tapru. Ves ta trud nam nadomesti eno zaupnje, da je tako sprejeta resničnost prava in da bo kot taka prava, dokler bo ohranjeno zaupanje vanjo. Na eni vzajemni sugestiji zgrajeno zaupanje  je edini garant, da je taka resničnost prava.  Ljubezen je v tem smisilu en 'bug' v božjem programu, ki nam kot ta prvi vzrok vseh posledic  razkriva njo samo. Da tega skoz ego ni možno dojet, je itak jasno kot je jasno to, da če te  sugestije ni već, pol ego  mora spet brskat  nazaj  do unega vzroka vseh vzrokov.  

Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #83 - 26.11.2002 at 22:35:35
 
Quote:
Zakaj je udarila strela naj bi mi torej pokazalo vzorec?


ja.

Quote:
Zakaj je pokvarila ravno moj TV?


Torej, pokvarila je tvoj TV.

To je bila tvoja izbira, vzorec.
Če bi imela drug vzorec, bi izklopila TV in mu strela ne bi mogla nič. Smiley

Torej, kakšne so zdaj posledice tvojega vzorca, izbire ?
In po posledicah veš, kaj je treba ozavestiti.
Zakaj sem rabil vse to, kar se mi je posledično dogajalo ?
Seveda mislim na to, kar se je v tebi dogajalo, kakšni občutki.
Mogoče se je v tebi oglasil glas : "kakšna smola"...ali kaj podobnega ?
Kako se je oglašal tvoj ego ?
In to je vzorec...

Vzorec najlažje prepoznamo tako, da opazimo, da se nam določene stvari v življenju ponavljajo.
Torej je ta vzorec povzročil, da nisi izklopila TV in s tem po posledicah razkril samega sebe.

Torej se vzorci razkrivajo sami od sebe.

Da ne bo kakšnih pripomb, da pišem offtopic. Smiley
Isto velja za partnerja ( ne mislim to, da bi partnerja primerjali s TV Smiley ), ko dobimo vedno istega ali podobnega partnerja, še naprej pa sanjamo o nekem idealu.

Zato, bolj ko smo ozaveščeni in razsvetljeni, manj sanjarimo.

Ker ne razumeš vzorca ( sebe) , tudi ne razumeš vzroka.

To sem pisal na splošno, da ne bo kakšne hude krvi. Smiley


Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #84 - 27.11.2002 at 09:28:46
 
OK, Robi… Če sledim teoriji, da se vse zgodi z določenim namenom, potem lahko sprejmem tudi to, da je strela v moj TV udarila z določenim namenom (če ostaneva pri streli in TV-ju). Da je recimo moja duša želela to preizkušnjo. Da se bo iz te izkušnje nekaj naučila. In tudi s tem se še lahko strinjam, da bi lahko bila "naučena", da TV prej izklopim, ali pa, če bi mi strela že enkrat prej udarila v TV in bi imela že enkrat prej toliko skakanja okoli tega popravila, bi se morda naučila, da TV prej izključim. Ali pa ne. Po tvojem bi imela torej drug vzorec. Jaz se verjetno nisem, ker TV-ja še zdaj ne izklapljam, kadar je nevihta. Kako že gre tisto – pa saj nikoli ne trešči dvakrat na isto mesto. Wink Če pa se bo to zgodilo, jo bom dala pač še enkrat popraviti. Bom imela pač »srečo«. Ali pa, če hočeš: nečesa se v prvi izkušnji nisem naučila (nisem še opravila tiste "vaje"), torej se mi je ponovno pripeljalo na pot...

Ampak moja reakcija na to, pa kljub vsemu izhaja iz mene. Vzrok za to, kako jaz reagiram na to, da mi je crknil TV, se nahaja samo v meni. In ne v streli in ne v TV-ju. Ali torej takšno situacijo sprejmem recimo samo kot dejstvo in se ne razburjam, ali recimo samo zamahnem z roko in si rečem: »no, evo, pa mi spet ne bo dolgčas«, ali se razjokam in se začnem smiliti sama sebi, ali se razjezim in sama pri sebi bentim: »hudiča, spet skakanje okoli serviserjev, pa spet mi bodo full keša pobrali,…«, ali se recimo razjezim takrat še na tistega, ki je pač v tistem trenutku sedel poleg mene, ali… Kakršnakoli že je reakcija – ta pa vedno izhaja iz mene. In ni strela vzrok moji reakciji, ampak to, kako sem se recimo na takšne situacije naučila odreagirati v otroštvu. Ali pa recimo to, kako so na takšne stvari odreagirali moji starši in sem to povzela po njih. Odgovor na »zakaj« moram torej iskati v sebi in v svojem otroštvu in ne kot odgovor na vprašanje »zakaj je strela treščila ravno v moj TV«

Tako, da bi se lahko strinjala edinole s tem, da je bila »strela« samo dejanje, na podlagi katerega bi jaz lahko prepoznala svojo reakcijo. Vzrok za to mojo reakcijo pa vedno tiči v meni oz. v mojem otroštvu. Vzorec, na podlagi katerega reagiram, lahko torej iščem le v mojem otroštvu in ne v streli in v iskanju odgovora na vprašanje »zakaj strela ravno v moj TV?«


Mi je pa nekaj nerazumljivo. Tukajle si napisal:

Robi wrote on 26.11.2002 at 22:35:35:
Torej, pokvarila je tvoj TV. To je bila tvoja izbira, vzorec.


Nekje drugje pa si včeraj zapisal:

Robi wrote on 26.11.2002 at 22:37:43:
Vzorci niso naša izbira. Saj jih drugače ne bi želeli ozavestiti.

Tole sta sicer stavka, iztrgana iz konteksta, ampak četudi preberem cel tekst, ne najdem razlike. Vsaj jaz ne. Razen tega, da nekje to veš, drugje pa se ti to samo zdi. Wink

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #85 - 27.11.2002 at 10:14:47
 
Quote:
Mi je pa nekaj nerazumljivo. Tukajle si napisal:

on Nov 26th, 2002, 10:35pm, Robi wrote:
Torej, pokvarila je tvoj TV. To je bila tvoja izbira, vzorec.




Nekje drugje pa si včeraj zapisal:

on Nov 26th, 2002, 10:37pm, Robi wrote:Vzorci niso naša izbira. Saj jih drugače ne bi želeli ozavestiti.



Tole sta sicer stavka, iztrgana iz konteksta, ampak četudi preberem cel tekst, ne najdem razlike. Vsaj jaz ne. Razen tega, da nekje to veš, drugje pa se ti to samo zdi.  

Ja, bo treba to dopolnit.
Odvisno je od tega, ali  se zavedamo te izbire ali ne.
V vsakem primeru izhajajo iz mene.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #86 - 27.11.2002 at 10:28:34
 
Miška, tvoj končn vorec vseh vzorcov je ta, da v bistvu ne veš, kako boš reagirala,  če ti TV  scvre strela. Tvoj vzorec vseh vorcev je vsaj potencialna odprtost za  možnost,  da se ta nezgoda zgodi, če ne bi storila vse, da se ne bi mogla zgodit (kar ni tko težko, pač izključiš tv iz antene pa tel. napeljave). Te lastne reakcije očitno ne moreš iz katergakoli vzorca nižjega reda predvidet do konca pa brez ostanka, ker noben ni tolk močan, da bi  se nanj 100% oprla in bi  zato mirno in racionalno  izkolpla TV in si zarad ujetosti v ta vzorc  prihranila kakršnokoli učno lekcijo.

Maš enostvno ta vzorc, da rabiš izkušnjo, kako boš, če sploh boš, lahko en določen čas preživela brez TV. A boš pol prisiljena vzpostavt kontakst  s kakšnim prjatlom, ki se spozna na tehniko, al se boš morala zmotivirat pa zbrat dnar za popravilo al pa za nov TV, a se boš celo sama poglobila v tehniko, da boš znala ocent, kaj bi blo naj boljš naredit. Skratka, končni vzrok  vseh vzrokov ma v ozadju kup enih manjših vzrokov pa vzorcev ki stojijo za njimi, da se je čist brez veze njimi ukvaraajt pa vsakega posebej analiziat pa čistist, ker so šele vsi skupaj vzajemno deloval na končen vzrok vseh vzrokov na na način, za  katerga ne boš nikol zvedla.

V tem jest vidm en primarni vzrok za vzpostavitev/dopustitev  partnerskega odnosa, ki je v tem, da se pustiš vanjga potegnt ravno in predvsem  zato, ker ne veš kako boš nanjga reagiral. Ki se mu  v bistvu lahko zavestno izogneš, a s tem samo pokažeš, da je en vorec (iz otroštva) tko močan, da je prevzel vlogo vzorca vseh vzorcev.  Ker gre pri vseh ljudeh za  isti psihični princip, je pogosto pravzprav dost  laže vzajemno   z eno drugo osebo veličino tega končnega vzorka dojet  kot pa preko  enga  brezosebnega  crknjenega TV-ja  samo pr samemu seb.   Je vzajemno res bolj komplesno in s tem tud bolj riskantno, ampak je s tem tud bolj celosto, pa čeprav ni nujno tud  totalno in s tem idealno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #87 - 27.11.2002 at 11:15:36
 
Titud… OK – se odločim, da od danes naprej izklapljam TV, kadar se bo bližala nevihta. Kaj pa če se potem ob kabel spotaknem in padem? Wink Malo heca…


titud wrote on 27.11.2002 at 10:28:34:
Maš enostvno ta vzorc, da rabiš izkušnjo, kako boš, če sploh boš, lahko en določen čas preživela brez TV.

Če že na vsak način ostajamo pri tem TV-ju… Titud, če je to bil ta "vzorec" (jaz pač temu ne morem reči vzorec) namenjen temu, da bi potrebovala takšno izkušnjo, da bi se naučila preživeti nekaj časa brez TV-ja, ti lahko povem, da vsekakor to ni bilo tisto, kar naj bi se jaz na podlagi tega morala naučiti. Ker sem TV gledala predvsem zvečer, sem res potrebovala kar nekaj dni, da sem se na to navadila in se znala preusmeriti na kaj drugega. Ampak potem, ko sem TV pripeljala nazaj domov, se je ponovila stara zgodba... Je bila pa neka druga izkušnja tista, ki je pripeljala »odsotnost« TV-ja v moje življenje. In to je bila smrt mojega očeta. Takrat TV-ja nisem niti prižgala dober mesec, zakaj nisem čutila te potrebe - ne vem. Danes TV prižgem samo toliko, da pogledam dnevnik ali kakšno oddajo, ki me res zanima. Drugače pa tale moj TV kar lepo počiva in morda čaka na kakšno strelo. Wink


titud wrote on 27.11.2002 at 10:28:34:
Tvoj vzorec vseh vorcev je vsaj potencialna odprtost za  možnost,  da se ta nezgoda zgodi, če ne bi storila vse, da se ne bi mogla zgodit (kar ni tko težko, pač izključiš tv iz antene pa tel. napeljave).

No, na tole pa lahko rečem: potem pa hvala bogu, da je moj vzorec vzorcev takšen. Wink Le kaj bi se zgodilo, če ne bi bil in če bi to prenesla na partnerski odnos? Potem bi storila vse, da se mi »nezgoda« ne bi mogla ponovno zgoditi. Kar seveda ne bi bilo težko – izključim se iz dogajanja, pa je…

Resno pa tole: ni daleč od resnice tole tvoje razmišljanje, veš. Namreč – močan strah pred bližino (vzorec otroštva) predvideva/zahteva ravno takšno dogajanje. Tisti, ki ima tako močan strah pred bližino, tisti eksistencialne narave ali drugače rečeno globinski strah, dela ravno to: izključi se iz dogajanja. Ker se na ta način zaščiti, da se ne bi zgodila bližina. Ki ga je v otroštvu tako močno bolela… Ali pa gre v partnerski odnos, ker pa je strah pred bližino tako zelo močan, partnerskega odnosa ne zmore prenesti. Reakcije (podzavestne) so potem različne – od umika, do ustvarjanja situacij, da takrat, ko pride partner preblizu (ko je bližina premočna) prav on sam (podzavestno seveda) ustvari takšno situacijo, ki bo posledično pripeljala do  umika. Ker enostavno bližine ne zmore prenesti (četudi si je zelo močno želi). Razen, seveda (če se spet samo ponovim): če svoj strah pred bližino ozavesti in ga (najprej zavestno, potem pač novi vzorec prekrije starega in postane novo reagiranje podzavestno) preseže… Spet teorija sicer, ki je v takšnih primerih hudo težko izvedljiva v praksi, ampak po mojem mnenju je to edina možna pot…


titud wrote on 27.11.2002 at 10:28:34:
Je vzajemno res bolj komplesno in s tem tud bolj riskantno, ampak je s tem tud bolj celosto, pa čeprav ni nujno tud  totalno in s tem idealno.

Veš, kako jaz temu rečem? Je veliko težje, ampak tudi veliko bogatejše…

m.


Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #88 - 27.11.2002 at 12:08:31
 
Quote:
Namreč – močan strah pred bližino (vzorec otroštva) predvideva/zahteva ravno takšno dogajanje. Tisti, ki ima tako močan strah pred bližino, tisti eksistencialne narave ali drugače rečeno globinski strah, dela ravno to: izključi se iz dogajanja. Ker se na ta način zaščiti, da se ne bi zgodila bližina. Ki ga je v otroštvu tako močno bolela… Ali pa gre v partnerski odnos, ker pa je strah pred bližino tako zelo močan, partnerskega odnosa ne zmore prenesti. Reakcije (podzavestne) so potem različne – od umika, do ustvarjanja situacij, da takrat, ko pride partner preblizu (ko je bližina premočna) prav on sam (podzavestno seveda) ustvari takšno situacijo, ki bo posledično pripeljala do  umika. Ker enostavno bližine ne zmore prenesti (četudi si je zelo močno želi). Razen, seveda (če se spet samo ponovim): če svoj strah pred bližino ozavesti in ga (najprej zavestno, potem pač novi vzorec prekrije starega in postane novo reagiranje podzavestno) preseže… Spet teorija sicer, ki je v takšnih primerih hudo težko izvedljiva v praksi, ampak po mojem mnenju je to edina možna pot…


Zdej lahko gremo po tej poti nazaj na ideale, iz katerih je tale topik začenjal. Ideali o partnerju  so v tem smislu ena podzvesten odpor do bližine, saj praviloma postavljajo (pre)visoke zahteve, da bi se potrebna bližina  sploh vzopstavla. Če do določenega kontakta že pride, potem je to v fukciji testiranja medsebojne  kompatibilnosti, vzajemne skaldnosti idealov, ki pa je lahko še daleč od dejanskega zbližnaja. Le v  dejanskem  zbližanju se z medsebojni sugestiji razopijo vsi vorci, ki so  pogojevali/preprečevali zbližanje.  Zdej sicer lahko odpremo znova razpravo al je prej kura ali jajce; ali ozaveščanje vzorcev omogoča zbližanje, ki vzorce raztopi al pa zbližanje omogoči ozveščanje vzorcev, da s lahko raztopijo... Kakorkoli že, do zbližanja skor da mora prit, brez njega psihična alkimija raztapljanja vorcev po moje ne more delovat.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #89 - 27.11.2002 at 14:21:08
 
titud wrote on 27.11.2002 at 12:08:31:
Zdej sicer lahko odpremo znova razpravo al je prej kura ali jajce; ali ozaveščanje vzorcev omogoča zbližanje, ki vzorce raztopi al pa zbližanje omogoči ozveščanje vzorcev, da s lahko raztopijo... Kakorkoli že, do zbližanja skor da mora prit, brez njega psihična alkimija raztapljanja vorcev po moje ne more delovat.        

Hja, jaz sem seveda za prvo varianto. (ne vem pa, ali je to kura ali jajce Wink ) Se mi celo zdi, da je druga varianta nemogoča. Zakaj? Ker pravega zbližanja brez ozaveščanja sploh ne more biti. Če je prisoten seveda strah pred bližino, o katerem sem govorila. Ker podzavest deluje precej močno in nanjo pač nimamo vpliva. No, ja – pred ozaveščanjem, seveda. Pa še takrat s pravočasno zavestno reakcijo počasi počasi privedemo podzavest do tega, da novo reakcijo privzame za svojo. Kot da bi zavest nekako pomagala podzavesti privzeti novi vzorec.

Nekako tako.

m.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 9