Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9
(Read 37357 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #60 - 22.11.2002 at 12:39:14
 
Quote:
in to je največji faking šit, ker to kar veš, velja še vedno le zate, ne pa za vse, za koga drugega tud, za vse pač ne, hočem rečt to ni Resnica, je samo resničnost, neglede na to da si to doživel/a.
Preprosto je to še vedno lahkosamo blodnja in popolnoma nič več ...


To je to: ni blodnja, iluzija,  če vzajemno deluje, magari pri dveh, najboljš na splošn, čeprav ni nujno. Če hočeš  vedet, če  deluje al pa ne, moraš verificirat, karkoli že maš, ne moreš cev življenje sebe kao gradit  pa analizirat cvikat, da ne bo deloval, ker pol je res zlo dost verjetn, da si postavu preveklike zahteve do sebe pa do druzga pa drugih pa  zato res ne bo deloval....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #61 - 22.11.2002 at 12:54:13
 
titud wrote on 22.11.2002 at 12:24:24:
Miška, ti tle dost precizno podajaš postopek, po kateri se duša uči brezpogojne ljubezni, ne odgvovarjaš si pa, za kaj to lekcije sploh mora jemat. To,  da zato, ker  brezpogojno ljubezen pač rab, po moje ni dokončen odgovor. Važn je vedet, zakaj jo rab.  Po moje si spregledala, da sem že napisal, da jo rab zato zato, da na eni vzajemni ljubezni  skreiranam dušam  teh lekcij sploh ne bi blo več treba jemat. Ker hoče duša tem dušam lastno jebancijo, ki jo je morala skoz dajat, prišparat

Hmm, si mi dal misliti… Zakaj mi ni pomembno vedeti – zakaj? Ufff, tole je pa kar too much zame... Edino, kar lahko v tem trenutku rečem, je to, da nimam pojma, zakaj mi v tem trenutku v bistvu sploh ni pomembno vedeti - zakaj. Morda zato, ker to enostavno čutim? Vem? Čutim in vem, zakaj je tako? In sledim temu. Morda zato, ker to ve moja duša in meni tega s temi mojimi petimi čuti sploh ni potrebno vedeti?

Zakaj je tako? Bi bilo lepo vedeti, ja. Ampak četudi tega ne vem, še vedno lahko stopam po tej potki. Vsaj meni to ne predstavlja bistvene ovire. Bi se pa drugače kar strinjala s tole tvojo razlago. Ker najprej sem jaz sama oz. moja duša, potem so duše v mojih bližnjih odnosih, potem so duše morda naroda, pa potem morda duše mojega spola, pa potem morda še naprej duše rase, pa na koncu duše celega vesolja… In z ozaveščanjem svoje duše pomagam tudi drugim dušam, da nekje in nekoč vsi spoznamo, kaj je edino vredno in pomembno? Bilo, je in bo?

Brrr… Sem zdajle začela razmišljati – kaj pa je duša pred tisto čisto prvo inkarnacijo? Kaj ima v sebi? In zakaj? Kaj je čisto na samem začetku, še pred pričetkom obstoja duše? Duša je večna, ampak enkrat je pa kljub vsemu moral biti začetek? Brrr, moram kar hitro nehati razmišljati o tem, pa se na svojih pet čutov usmeriti… Wink


Moonlight wrote on 22.11.2002 at 12:11:54:
Pri tem pa je nadvse pomembno, kaj na tej poti prejemamo.

Star12, morda misliva isto, pa vseeno preverim: jaz bi namreč rekla: kaj se odločimo prejemati. Ker je vedno samo od nas odvisno, kaj bomo prejeli. Po mojem mnenju nam namreč leži na naši potki vse… Vsa ljubezen, ki si jo želimo, nam leži na naši potki… Vsa darila ljubezni ležijo na njej… Samo od nas je odvisno, ali darila prepoznamo in poberemo ali pa gremo mimo njih… In tako seveda ostanemo lačni in žejni še naprej… Ali pa končno zajamemo iz edinega vrelca, ki je v vsej tej kolobociji edino pomemben – iz vrelca ljubezni…

m.


Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #62 - 22.11.2002 at 12:57:17
 
Quote:
Idealen partner - ja ko smo mi sami idealen partner je dilema rešena. Dobiš tudi idealnega partnerja.


Ja, vzajemna magija: si magari pustiš pomagat sebe  takega nardit in obratno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #63 - 22.11.2002 at 13:15:11
 
Quote:
Zakaj je tako? Bi bilo lepo vedeti, ja. Ampak četudi tega ne vem, še vedno lahko stopam po tej potki. Vsaj meni to ne predstavlja bistvene ovire.


Je čist o.k., da ti ne predstavlja nobene ovire, zvezdica bi rekla

Quote:
Ne budi lava, dok spava!  
 

saj te  taka kozmična pa družbena umeščenost lahko čist iz tira vrže, če jo preveč resno pa brez ene distance vzameš. Ampak ko te  pa že vase potegne al pa ven izvrže, pol je pa dobr vedet, da si le en del nečesa, ki nima nujno čist iste vibracije in da se je dobr vsaj občasno sinhronizirat....      
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #64 - 22.11.2002 at 22:25:37
 

Kva se fletn rolamo, s svojim trenutnim "idealnim" partnerjem, pa s premišljevanjem in premljevanjem o njem/njej, ali pa zgolj v pripuščanju tistih, ki so nam namenjeni, pač ... Se mi (je) zmeri vsaj eno od tega v resničnosti rola(lo), pa zapisalo tut:

Želim si bližine in miru.
In po teoriji vem, da ne bo prave bližine brez miru.
In glede na prakso se mi zdi, da ne bo pravega miru brez bližine.


In enkrat se mi je, v enem izmed tistih elementarnih trenutkov sestradanosti ter posledičnih notranjih "premetavanjih", pa tudi kot zaključek tegale zapisa:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=103480...
zapisalo:

Ko postane življenje brezkompromisno dajanje,
je ljubezen, je sreča, je notranji mir. Je Življenje.


In sem si rekla, da se bom skozi sebe učila točno tega, brezkompromisno dajat, pa se bo zihr odrolal marsikaj ... tut tisti, ta "idealni" zame ... predvsem skozi mojo trenutno "idealnost" zase in kot odgovor nanjo. Ker čutim, verjamem, vem ... da močno tut zame drži, da ni omejitev, je le omejenost, lastna.

In se še vedno učim; šofirat med svojimi mejami, pragovi in lastno omejenostjo. Fletn izzivalno, predvsem pa prav nič dolgočasno.

Lupčka,
ARS


PS:
Če bi me vprašali,
česa vam želim,
sem lahko zelo kratka: vsega!

Ker ni omejitev;
je le omejenost.
Lastna.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #65 - 23.11.2002 at 08:22:03
 
Miska wrote on 22.11.2002 at 07:33:37:
Najprej bi rada poudarila – vse tole je res teorija in res je, da je praksa nekaj povsem drugega… Predvsem veliko težja in predvsem veliko daljša… In tole so konec koncev le besede, ki se nas dotaknejo, ali pa ne...


Hm, ja. Ravno v tem je fora. Jaz teorije ne dohajam več. Nkol je nism, sem sam mela občutek, da jo.
V realu gre pa tako... projiciramo nekaj, kar je v nas. Doživljamo tako, kot je v nas. In to kar lahko vidim izven sebe in kar je v meni, žal, ni to, s čemer bi si zagotovila en plac na highway to heaven. Idealen partner? Idealen za... kaj? Za to, da lahk pogruntam, da sebe nimam tako rada, kot me ima lahko kdo drug... Eh. Ah. Ja, tko je antiteorija.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #66 - 25.11.2002 at 08:19:05
 
Quote:
In sem si rekla, da se bom skozi sebe učila točno tega, brezkompromisno dajat, pa se bo zihr odrolal marsikaj ... tut tisti, ta "idealni" zame ... predvsem skozi mojo trenutno "idealnost" zase in kot odgovor nanjo. Ker čutim, verjamem, vem ... da močno tut zame drži, da ni omejitev, je le omejenost, lastna.


Lastna omejenost mora obstajat, če ne se je ne  da presegat.   Na nečem moraš zmeraj štartat, če ne ni napetosti med polnim in praznim, med plusom in minusom, ki jo je treba zglihat, da se ustavri mir. Je strastno ustvarjenaje miru. Lahko da do miru prideš pa ustvariš svoj ideal  po enih strastnih notranjih bojih, ampak ta ideal je spet samo ena lastno  omejeno izhodišče za nove strasti, s katerimi gradimo nov mir. Tko da v principu res ni  omejitev, ampak lastne omejenosti pa kljub temu v  ni možno presečt.

Partenrstvo je pač  poskus preseganja lastne omejenosti, ki se zgodi, ko notranjega miru brez partnerja ni mogoče dosečt. Je mešanje  tistega dela sebe, ki ga sam ne  moreš  presečt, ki ti v bistvu  hodi odveč in ki bi ga rad oplodu s stistim delom partenerja, ki bi ga rad oplodu on. Je ene vrste poker, pri katerem dva igralca data   eno, dve tri  al pa vse karte zmešat in upata  na najboljše za oba. Igrata dalje s tistim, kar jima je ostal v roki in s tistim, kar jima zmeša usoda. Igrata drug proti drugmu in drug z drugim. Je je špilu blaf, želja volja, strast, znanje in vse to ustvari eno sugestitvno polje, ki je resničnejše od resničnosti posameznika pred vstopom v špil, pa če je še tolk neracionalno, nenadzorovano, hazardersko. Poslededice so usodne, tud če sred špila zacvikaš pa se umakneš. Tud če celo življenje študitraš magijo, zato da boš najdu algoritem,  po katerem se boš izognu zgube in samo kasiral,  ne boš nč bližje  svojmu notranjemu miru. Zato se je boljš osredotočit na to, da je tvoja zmaga v bistvu partnerjeva zguba in obratno, da v bistvu team v gejmu brez overja proti celmu svetu, ki se igra  proti tev/vama čist po istmu principu, kot vidva drug z/proti drugmu. Da sta si lekcija, iz katere se morata skupaj učit sprejemat zmage in poraze oz. da morda spoznata, da  finta  vrženosti v svet sploh ni zmagah pa porazih pač pa v enem  strastnem preseganju omejitev tistih parih kart, ki vama jih je  usoda podelila ob rojstvu in tistih parih kart, s katerimi sta jih zaupala usodi, da jih na novo   pomeša in investira v špil.             
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #67 - 25.11.2002 at 08:49:16
 
titud wrote on 22.11.2002 at 12:24:24:
Miška, ti tle dost precizno podajaš postopek, po kateri se duša uči brezpogojne ljubezni, ne odgvovarjaš si pa, za kaj to lekcije sploh mora jemat.

Hmm, titud… Sem se po temle tvojem vprašanju in mojemu delnemu odgovoru tisti dan resno usmerila na mojih pet čutov, pa včerajšnje razmišljanje mi je tudi morda dalo odgovor, zakaj mene ne zanima toliko zakaj.

Če se omejim na petčutni svet:

- če se mi nekaj pokvari (recimo TV), bom najprej razmislila, kaj je potrebno narediti, da bo spet popravljen. Cilj je določen, pomembna je pot. Potem, ko dobim TV nazaj popravljen, bi se verjetno (če bi bila tehnični tip in bi me te stvari zanimale) začela spraševati – zakaj.

- če sem lačna, zopet poznam cilj in mi je spet pomembna pot. V trgovino torej in nekaj za moj želodček nabavit. Potem, ko sem si napolnim želodček, bi se morda začela spraševati – zakaj.

- ravno včeraj sem bila varuška in crkljala moja dva nečaka. Nekaj smo se šli skrivalnice in kar naenkrat jok in vpitje s sosednje sobe. Tamala je štrbunknila po tleh. Cilj mi je bil spet poznan, pomembna mi je bila pot – pogledat, ali je kaj hudo narobe in ker je bilo vse OK, več ali manj se je tamala samo ustrašila, v naročje, pa objet, pa ujčkat. Šele potem, ko se je tamala želela spet igrati skrivalnice, sem se vprašala – zakaj.

Tako, da bi morda rekla takole: kakor kaže, mi je pot (ko si določim cilj) pomembnejša kot vzrok. Vzrok je sicer zanimivo poznati, spraševanje o tem – zakaj, pa pri meni, kakor kaže, pride na vrsto šele kasneje. In če lahko to posplošim še na tole debato tukajle – zakaj duša teži k brezpogojni ljubezni mi bo morda zanimivo vedeti takrat, ko bo moja duša dosegla svoj cilj. Do takrat je pa to zame zgolj dejstvo, ki sem ga sprejela in stopam po svoji potki, ki sem si jo izbrala seveda sama.

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #68 - 25.11.2002 at 09:14:58
 
Quote:
In če lahko to posplošim še na tole debato tukajle – zakaj duša teži k brezpogojni ljubezni mi bo morda zanimivo vedeti takrat, ko bo moja duša dosegla svoj cilj. Do takrat je pa to zame zgolj dejstvo, ki sem ga sprejela in stopam po svoji potki, ki sem si jo izbrala seveda sama.


Nism mislu rečt, da se moraš čemurkoli, ki je kao nad tabo, podrejat. Vedet, zakaj moraš čez ene lekcije it, še neč ne pomaga pri tem, kako it. Tega ti ne more noben predpisat, vsako predpisovanje in prisiljevanje pa tud svetovanje je ene vrste zloraba, pa naj to počne znanost al pa religija prek takih al pa drugačnih dušebrižnikov. Nimajo tle ne ata ne mama ne mož ne ljubimec nobene  basolutne avtoritete. Problem je po moje samo v zaupanju oz. v tem, da si zmeraj ustvarjaš en prostor odprt, da si  dovzeten za sugestijo, skoz katero se pustiš tako vplivat, da sprejmeš tisto, kar pač moraš sprejet. Da nimaš zarad tega občutka, da se spremijaš proti svoji volji, ampak da je to tvoja volja sama, četud je starševka, učiteljeva, dušebrižnikova, partnerjeva, otrokova... En   izraz brepogojne ljubezni pač, kozmična/božje skrbi za tvojo dušo, če hočeš to magari tko razumet.      

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #69 - 25.11.2002 at 10:10:19
 
mogoče je pa vzrok pomembnejši

mogoče pa tv-ja ne rabiš več gledat in ti je zato crknu

...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #70 - 25.11.2002 at 10:39:46
 
gape wrote on 25.11.2002 at 10:10:19:
mogoče je pa vzrok pomembnejši

Ker se popolnoma strinjam s titudom:

titud wrote on 25.11.2002 at 09:14:58:
Problem je po moje samo v zaupanju oz. v tem, da si zmeraj ustvarjaš en prostor odprt, da si  dovzeten za sugestijo, skoz katero se pustiš tako vplivat, da sprejmeš tisto, kar pač moraš sprejet. Da nimaš zarad tega občutka, da se spremijaš proti svoji volji, ampak da je to tvoja volja sama, četud je starševka, učiteljeva, dušebrižnikova, partnerjeva, otrokova...

… in sem vedno pripravljena poslušati tudi drugačna mnenja in drugačne sugestije, ki sem jih tudi pripravljena sprejeti, če seveda ugotovim, da dopolnjujejo/razčlenjujejo/so boljše od moje, bi mi ti lahko razložil tvoj pogled na to, zakaj pa je vzrok kljub vsemu pomembnejši?



gape wrote on 25.11.2002 at 10:10:19:
mogoče pa tv-ja ne rabiš več gledat in ti je zato crknu

Hehe, TV mi je crknil pred časom, ko se je tako bliskalo in grmelo. Strela je bila vzrok. Wink Tako ali tako pa ga res gledam vedno manj in manj… Počasi se bom naveličala še brisati prah z njega in ga res kam umaknila. Wink

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #71 - 25.11.2002 at 11:43:39
 
- če se mi nekaj pokvari (recimo TV), bom najprej razmislila, kaj je potrebno narediti, da bo spet popravljen. Cilj je določen, pomembna je pot. Potem, ko dobim TV nazaj popravljen, bi se verjetno (če bi bila tehnični tip in bi me te stvari zanimale) začela spraševati – zakaj.


to smo se že enkrat pogovarjal (pa ne najdem kje) ... strela pač ni bila vzrok ... mislm ... bila je vzrok ... kaj pa je bil vzrok vzrokov ???

vzrok vzrokov je namreč vzorec ... in ko tega ugotoviš, pol spoznaš pot za njega odpravljanje ... torej zakaj je seknla strela ... to je vprašanje
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #72 - 25.11.2002 at 12:03:46
 
idealnega partnerja najdes, ce se pustis presenetit...

nikoli ga ne najdes, ce imas o njemu predstavo...kakrsnakoli naj bi to bila. Tega ne ves, kaj je zate idealen partner in v temu je point...

pri idealnem parterju se nikoli ne zaljubis do uses ze cist na zacetku...ker gre to samo za tvoja pricakovanja...

idealnega partnerja srecas v nesreci, ko en drugemu pomagata, da skupaj zrasteta...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #73 - 25.11.2002 at 12:12:51
 
točno klimax ... v nesreči

sm pa glih u tanovi auri zdele tole prečitu ... pa je glih v kontextu ...

• Ali so ljudje, ki utegnejo zavračati vsakega mogočega partnerja, ker ne ustreza idealu, ki so si ga ustvarili v domišljiji?

Tudi taki so in tem je treba povedati, da idealnih partnerjev ni. Vsi smo samo povprečni, zato kaže pri drugem iskati tisto, kar nam je všeč. Bistveni pri drugem človeku pa so njegove vrednote in njegov značaj. Moški nikoli ne more imeti idealne ženske in ne ženska idealnega moškega, ker ju ni. Vsak ima svoje težave, svojo, če lahko tako rečem, dediščino, ki jo v tem življenju presega tako ali drugače. Zavedati pa se moramo, da vseh težav ne bomo nikoli odpravili. Človeška narava je nepopolna. Seveda pa ima vsak moški in vsaka ženska pravico do svojega ideala, vendar se je treba usmerjati k temu, kar nas združuje, in ne le iskati tisto, česar ni.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #74 - 25.11.2002 at 12:53:58
 
Quote:
pri idealnem parterju se nikoli ne zaljubis do uses ze cist na zacetku...ker gre to samo za tvoja pricakovanja...

idealnega partnerja srecas v nesreci, ko en drugemu pomagata, da skupaj zrasteta...


Ta teorija nesreče mi je res  bliz, to pa zato, ker se sklada s tezo, da si v nesreči dostopnješi za sugestije, kako si pomagat. V nesrčo si se ponavad  zaplezov zarad lastnih napačnih vozrcev, med katerimi  je ponavad prav ta glaven prav ta, da na partnerja vežeš prevelika pričakovanja. Ta nezmožnost realizirat prevelika pričakovanja te avtomatsko nardi zlo  nesrečnega in če je partner prav tako zlo  nesrečen zard tega, ker na teb ne more kar takoj do konca realizirat svojih pričakovanj, je to dobro izhodišče za nesrečno ljubezen, v kateri se je nujno zatečt k medsebojni pomoči in  tolažbi. Tako šele  nastane ena medsebojna odprtost za vse medsebojne  sugestije, s katerimi bi ustvrla tako realnost, v kateri bi jima lahko zneslo skupaj. Se začnejo raztapljat  vsakršni posamični  vzorci, ki bi jo  lahko oviral v skupni rasti. Jih raztopijo tud solze, te so še posebej močne...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9