Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 9
(Read 37317 times)
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #45 - 21.11.2002 at 14:56:24
 
Nekoč je moški iskal idealno partnerko. V iskanju je prehodil mnogo dežel in prečkal mnogo voda, toda brez uspeha. Vendar ni in ni odnehal. Tako je po mnogih letih iskanja vendarle v neki deželi le srečal idealno žensko. Bil je presrečen in potolažen saj je končno po letih naporov našel svoj ideal.
Toda pojavil se je en problem, namreč tudi ta ženska iskala idealnega partnerja Grin

Mi ne potrebujemo idealnega partnerja (saj je ta ideal itak samo v naših glavah).
Mi potrebujemo kompatibilnega partnerja Smiley
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #46 - 21.11.2002 at 15:05:34
 
sidha wrote on 21.11.2002 at 14:56:24:
Mi ne potrebujemo idealnega partnerja (saj je ta ideal itak samo v naših glavah).
Mi potrebujemo kompatibilnega partnerja Smiley



Roll Eyes
Valjda je idealen partner kompatibilen.  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #47 - 21.11.2002 at 15:14:49
 
Quote:
Roll Eyes
Valjda je idealen partner kompatibilen.  Grin

Zdej si pa že težit začela
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #48 - 21.11.2002 at 15:23:55
 
Jin pa jang pa to? Se pustit na nasprotja priklopit, manjke dopolnit, slab za dobr vzet... Tega se ne da iskat, najt pa pol skupaj zmodulirat, to je možno samo skoz eno alkiminjo zvarit...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #49 - 21.11.2002 at 15:59:50
 
titud wrote on 21.11.2002 at 09:37:21:
Partnerja bi si po moje moral izbirat  glede na sugestivno moč, ki jo ma on nad nami in  mi nad njim oz.  glede na  vzajemno sugestijo. Ker edino v  v tem primeru je možno zrušit/uskladit tako lastne kot partnerjeve vzorce in vnaprejšnja pričakovanja (idelale), ki posmezno nujno  dušijo  partnersko zvezo. .


Titud hvala...., zanimivo tole o sugestivni moči. Ko je cilj napredek, potem je sugestivna moč partnerja doživeta kot spodbuda. Ko pa je cilj "mir", potem je ta moč doživeta kot grožnja.

Miska wrote on 21.11.2002 at 13:25:29:
Največ, kar lahko storim jaz, preden stopim v nek partnerski odnos je to, da spoznam samo sebe.


Moje izkušnje: sebe najbolj spoznavam v partnerstvu. Tudi zakaj sem izbrala ravno njega, kaj me prizadene.. ker sem najbolj ranljiva v odnosu z njim itd.
Torej... "prej" sebe spoznavati, se mi zdi, nerealno v veliki meri.

titud wrote on 21.11.2002 at 14:52:07:
če je  ljubeznen  res zdravilo, se ti s tem sploh ni treba ukvarjat, ne prej ne pol. Greš iz enga ljubečga naročja v drugega, pa magari iz očetovskega v partnerjevega.  


Bistveno je, v kako naročje pridem sedaj. Če je ljubeče, pa da obstaja obojestranska sposobnost za vzdrževanje te ljubečnosti, potem je to to.

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #50 - 21.11.2002 at 18:30:45
 
Amstel wrote on 21.11.2002 at 15:59:50:
Titud hvala...., zanimivo tole o sugestivni moči. Ko je cilj napredek, potem je sugestivna moč partnerja doživeta kot spodbuda. Ko pa je cilj "mir", potem je ta moč doživeta kot grožnja.

Bistveno je, v kako naročje pridem sedaj. Če je ljubeče, pa da obstaja obojestranska sposobnost za vzdrževanje te ljubečnosti, potem je to to.




Nema na čemu, amastel. Sugestija pa je itak lako samo spodbuda. Sugestija sama ne more delovat kot grožnja,  ogrozi lahko samo s svojo odsotnostjo, ker ta zagotavlja  mir na ruševinah sveta, saj ta svet lahko vzdržuje le vzajemna sugetsija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #51 - 21.11.2002 at 22:09:05
 
titud wrote on 21.11.2002 at 13:41:30:
O idealih pa tole: še zmeraj verjamem v ljubezen, pa kogarkoli mi je  že al pa mi  še bo pripeljala na pot, ker edino ona ma to moč, da iz njega nardi idealnega zame, mene pa zanj.  Smiley  


Hvala Ti, za tole!
Cheesy
No, to je nekaj najlepšega, kajne! Tudi jaz na MOČ verjamem v LJUBEZEN .

Ljubezen je VEČNA in ŽIVI v NAS!
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #52 - 22.11.2002 at 07:33:37
 
titud wrote on 21.11.2002 at 14:52:07:
Ma ja miška, ni vrag da se me bo nekaj prijel.

Titud, ni moj namen, da bi se te kaj »prijelo«. Kar se te bo ali ne bo, je odvisno od tebe, tvojega razmišljanja in tvoje želje, da o tem sploh razmišljaš. Saj veš – tvoja izbira, tvoja odločitev… Meni je fajn, ker skozi različna razmišljanja spoznavam različnost ljudi. In to, kako svet gledamo vsak skozi svoja očala. Moja so lahko modra, tvoja zelena – vsi pa si jih pobarvamo na svoj način v otroštvu.


titud wrote on 21.11.2002 at 14:52:07:
Nekak res ne verjamem, da si je idelno partnerstvo  možno ustvrat s tem, da  pr seb pa partnerju  veš kaj te/ga przadane in kako  na to regarirat. Samo teoretičo: če je  ljubeznen  res zdravilo, se ti s tem sploh ni treba ukvarjat, ne prej ne pol. Greš iz enga ljubečga naročja v drugega, pa magari iz očetovskega v partnerjevega. Se sploh ne rabiš zajebavat z ozaveščanjem vzrokov za rane  pa rekacij nanje pa zdravljenjem v odnosu . V praksi  ponavad res ni glih tko, ampak ni v bistvu nobenga pravga pa dokončnega razloga, da kljub vsem ranam enkrat tko ne bi blo. Zato  samo pravim in verjamem, da je največ, kar zase lahko nardiš, da partnerstva v naprej  z ničemer ne pogojuješ, da ostajaš kljub slabim izkušnjam če se le da do konca odprt za  eno vzajemno sugestijo. Če  tvoj trud okrog tega ' da vem, zakaj recimo me neka stvar prizadene, zakaj reagiram recimo jezno, agresivno, z zamero, s kaznovanjem, z umikom ali na kakršenkoli način sem se že v otroštvu naučila braniti', v kontekst ustvarjanja te odprtosti postavm, pol si bla  po mojm kar upešna. Al kaj?  

Najprej bi rada poudarila – vse tole je res teorija in res je, da je praksa nekaj povsem drugega… Predvsem veliko težja in predvsem veliko daljša… In tole so konec koncev le besede, ki se nas dotaknejo, ali pa ne...

In tudi to, da je ljubezen vse in da ljubezen vse zdravi… Je to res in tudi sama močno verjamem v to. Pa vendarle – če filozofiram naprej: človek najhitreje in najbolje v nekaj verjame na podlagi svojega izkustva, je tako? Hmm – kako naj potem verjamemo, vemo in začutimo, kaj tista prava in brezpogojna ljubezen je, če je v svojem otroštvu nismo bili deležni? Vsaj v veliki večini ne. Ustvarimo si svojo iluzijo ljubezni (spet na podlagi svojega doživljanja ljubezni v otroštvu) in ji sledimo. Svoji iluziji in ne tisti pravi in brezpogojni, h kateri stremi naša duša. In smo pogostokrat nekje v svoji globini (duši) nezadovoljni, morda tudi nesrečni. Ker imamo na podlagi svoje iluzije svoje želje, svoje potrebe in svoja pričakovanja. In tudi zato se je po mojem mnenju še vedno potrebno ukvarjati s samim seboj in s tem, kdo in kaj si.


Amstel wrote on 21.11.2002 at 15:59:50:
Moje izkušnje: sebe najbolj spoznavam v partnerstvu. Tudi zakaj sem izbrala ravno njega, kaj me prizadene.. ker sem najbolj ranljiva v odnosu z njim itd.
Torej... "prej" sebe spoznavati, se mi zdi, nerealno v veliki meri.

Ja, če bi govorili o sebi in o svojih izkušnjah… Predvsem bi ugotovili to, kako zelo smo si različni… Amstel – me poznaš in poznaš tudi del moje zgodbe. In potemtakem tudi veš, da v fazi spoznavanja same sebe nisem bila v partnerskem odnosu. Sebe in svoje vzorce sem vsaj jaz prepoznavala v vsakdanjih situacijah, med vsakdanjimi ljudmi in skozi spomine svojih izkušenj z mojim očetom, mojo mamo in »starimi« partnerstvi.

m.


Back to top
« Last Edit: 22.11.2002 at 08:48:01 by Miska »  
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #53 - 22.11.2002 at 10:27:48
 
Quote:
če filozofiram naprej: človek najhitreje in najbolje v nekaj verjame na podlagi svojega izkustva, je tako? Hmm – kako naj potem verjamemo, vemo in začutimo, kaj tista prava in brezpogojna ljubezen je, če je v svojem otroštvu nismo bili deležni? Vsaj v veliki večini ne. Ustvarimo si svojo iluzijo ljubezni (spet na podlagi svojega doživljanja ljubezni v otroštvu) in ji sledimo. Svoji iluziji in ne tisti pravi in brezpogojni, h kateri stremi naša duša. In smo pogostokrat nekje v svoji globini (duši) nezadovoljni, morda tudi nesrečni. Ker imamo na podlagi svoje iluzije svoje želje, svoje potrebe in svoja pričakovanja. In tudi zato se je po mojem mnenju še vedno potrebno ukvarjati s samim seboj in s tem, kdo in kaj si.


Vprašujem  skupaj s  tabo: zakaj se ukvarjamo s samim sabo, s tem, kdo pa kaj smo?  Zdaj je res vprašanje, zakaj smo se  prisiljen ustvarjat eno iluzijio, zakaj nam je teb it skoz to fazo, v katero se potem praviloma tud zaciklamo,  zakaj se nam ni namenjeno celo življenje  ujčkat v eni brezpogjni ljubezni? Po moje zato, ker je sugestija kot ljubezen deluje samo vzajemno, ker moraš z njo začaratt  druge, če hočeš, da deluje tud nate. Kot dojenček in otrok ti sugestivno moč vplivanja na druge daje lastna nemoč, naivnost, čistost, ki se nanjo odrasli enostavno morajo odzvat z lastnim očiščevanjem, zaščitništvom, da se krog nepogojevane ljubezni lahko sklene. Pa tle ne gre samo za odnos starši otroc i- tle gre za en občečloveški potencial, ki se odraža v eni  posebni  kvaliteti bivanja, ki  jo s svojo psiho lahko skreirajo samo čuteča bitja. Tud če te magije nismo deležni  kot otroc, ni  nikol prepozn, da bi je bli deleženi oziroma da bi bli udeleženi pri nejgovi sokreaciji. Redkim je dano, da jim za to ni treba nardit nč, da začaranost v to magijo uspejo ohrant skoz vse življenje. V bistvu ostanejo vse življenje ene vrste otroc, v krščanstu bi tak občečloveški potencial pri posamezniku  imenoval blagor.   Drugi se moramo pač  iluzijam o seb pa drugih pomagat, se od njih trgat pa nove ustvarjat, da nam znese, ob tem pa nobene garancije nimamo, da nas bo to početje kdaj popeljal v  blažebnost, ki jo slutmo, ki nam jo clo inštitucionalno slikajo  za ideal in za katerim se po sizifovsko pehamo.

Jest nimam recepta, kako to blaženost dosečt, slutm pa, da je partnerstvo tele ena  ena vzajmena priložnost, ki se ji skor za nobeno ceno nismo prpravljen odrečt. Me pri tem  morda tud  ena infantilna neizživetost  brezpogojne otroške  ljubezni goni, ampak koga pa ne?              
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #54 - 22.11.2002 at 11:11:16
 
titud wrote on 22.11.2002 at 10:27:48:
Vprašujem  skupaj s  tabo: zakaj se uvarjamo s samim sabo, s tem, kdo pa kaj smo?  

Ufff, titud… Do kam sva prilezla od idealnega partnerja… Wink


titud wrote on 22.11.2002 at 10:27:48:
Zdaj je res vprašanje, zakaj smo se  prisiljen ustvarjat eno iluzijio, zakaj nam je teb it skoz to fazo, v katero se potem praviloma tud zaciklamo,  zakaj se nam ni namenjeno celo življenje  ujčakt v eni brezpogjni ljubezni.

Tole se mi zdi, se nam pogostokrat odraža v vsakdanjih situacijah, predvsem seveda v tistih bližnjih odnosih, partnerskih. Takrat, ko smo nezadovoljni in nesrečni, se zelo radi vprašamo: pa kaj je bilo meni tega treba?? Ampak po mojem mnenju je to edina pot. Edina pot, ki te lahko pripelje do tega, da svojo iluzijo sploh spoznaš.

Zakaj je temu tako – ne vem. Če vprašaš mene, je to povezano z dušo. Ker duša je tista, ki teži k pravi in brezpogojni ljubezni. In duša mora iti skozi določene izkušnje, da se tega uči. Se ne spomnim več, kje sem to brala, šlo pa je nekako takole: vsaka situacija v življenju je skušnjava. Skušnjava, ali se v njej odločiš odzvati se na zaveden ali nezaveden način. Zaveden način je tista navpična pot, pot zavedanja in notranje, avtentične moči. Nezaveden način je odreagiranje po vzorcu in vodoravna pot, pot iskanja zunanje moči. In vsaka situacija, v kateri odzvanja v tebi občutek z negativnim predznakom, je skušnjava. Ko prepoznaš svoje vzorce oz. veš, kaj želiš preseči, se skušnjave pomnožijo in zdi se ti, kot da skorajda ni drugega v tvojem življenju kot to. Primer: če si ljubosumen in ko se enkrat tega dejansko zaveš in si to tudi želiš odpraviti, potem se ti takšne situacije dogajajo kar naprej. Kar naprej se ti dogaja, da se znajdeš v situaciji, ko postaneš ljubosumen – in si spet in spet pred izbiro, ali boš odreagiral zavedno ali nezavedno. Dokler enkrat tega ne presežeš. V tem ali pa v nekem naslednjem življenju. Ampak presežeš pa vedno. In to ni »mučenje« - to je ljubezen vsemirja… Ki ti neprestano postavlja na tvojo pot možnost, da končno že enkrat dojameš, kaj ljubosumje (v tem primeru recimo) je… Spraševati se, zakaj je temu tako, je pa isto, kot spraševati se recimo zakaj voda teče navzdol in ne navzgor – odgovor je skrit in nam nepoznan. Morda ga zvemo tam čez, v onostranstvu? Uf, sem spet zašla…


titud wrote on 22.11.2002 at 10:27:48:
Tud če te magije nismo deležni  kot otroc, ni  nikol prepozn, da bi je bli deleženi oziroma da bi bli udeleženi pri nejgovi sokreaciji. Redkim je dano, da jim za to ni treba nardit nč, da začaranost v to magijo uspejo ohrant skoz vse življnje. V bistvu ostanejo vse življnje ene vrste otroc, v krščanstu bi tak občečloveški potencial pri posamezniku  imenoval blažensot.   Drugi se moramo pač  iluzijami o seb pa drugih pomagat, se od njih trgat pa nove ustvarjat, da nam znese, ob tem pa nobene garancije nimamo, da nas bo to početje kdaj poplejal v  blažebnost, ki jo slutmo, ki nam jo clo inštitucionalno slikajo  za ideal in za katerim se po sizifovsko pehamo.

Jaz se zdaj lahko samo vrnem na začetek tegale zaciklanega kroga: ja, nikoli ni prepozno. Ampak treba je začeti pri sebi - spoznati, kdo in kaj si, kaj si želiš, kaj ti je recimo v otroštvu manjkalo, kakšno iluzijo si si ustvaril. Šele, ko veš, kaj imaš, se lahko usmeriš na pot, kjer tisti manjko iz otroštva skrbno in ljubeče neguješ in pripelješ nazaj vase.

Aja – po mojem si velika večina celo ustvari svojo iluzijo, svojo magijo in jo tudi uspe ohraniti skozi vse življenje. Ampak ta iluzija in ta magija ni resnična, prava in brezpogojna ljubezen…


titud wrote on 22.11.2002 at 10:27:48:
Jest nimam recepta, kako to blaženost dosečt, slutm pa, da je partnerstvo tele ena  ena vzajmena priložnost, ki si ji skor za nobeno ceno nism prpravljen odrečt.  

Hmm, po moje si mora tale recept napisati vsak sam…

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #55 - 22.11.2002 at 11:25:05
 
Miska wrote on 22.11.2002 at 07:33:37:
človek najhitreje in najbolje v nekaj verjame na podlagi svojega izkustva, je tako?

jest pravim da na tej stopnji ne verjameš več ampak preprosto VEŠ.
in to je največji faking šit, ker to kar veš, velja še vedno le zate, ne pa za vse, za koga drugega tud, za vse pač ne, hočem rečt to ni Resnica, je samo resničnost, neglede na to da si to doživel/a.
Preprosto je to še vedno lahkosamo blodnja in popolnoma nič več ...

in glej ... okrog ljubezni in čutenja in tega ... to vsak čuti ... vsak ves čas čuti ljubezen ... skoz ... razen seveda ko jo bedak bedasti odrineš stran od sebe (pogojno dopuščam da to storijo drugi za tebe seveda s tvojo privolitvijo)
... to sm jest zadnjič ugotovu ... skoz čutiš ... razliko občutiš edino takrat ko tega ne čutiš ... seveda lahko da je to samo moja blodnja ...

iluzijo je treba najprej ustvart, da pol lahko poštekaš da je to vse v bistvu iluzija.

veš titud, blaženosti ti ni treba dosešt, samo dopustit jo moraš in jeba je to ker ona je lahko samo tukaj in seveda sedaj, ne pol ne prej ne more bit ... glih tko seveda ljubezen in vsi ostali derivati ...


aaaahhhhh
si me prehitela miška ...
berem


Miska wrote on 22.11.2002 at 11:11:16:
Ufff, titud… Do kam sva prilezla od idealnega partnerja… Wink

hnjeh ... le do kam drugam kot do sebe ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #56 - 22.11.2002 at 12:01:33
 
Moram priznat, da nisem prebral skorajda nič na tej tematiki, ampak je bil za odgovor že naslov dovolj zgovoren.

Idealen partner - ja ko smo mi sami idealen partner je dilema rešena. Dobiš tudi idealnega partnerja.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #57 - 22.11.2002 at 12:11:54
 
Miska wrote on 22.11.2002 at 11:11:16:
Jaz se zdaj lahko samo vrnem na začetek tegale zaciklanega kroga: ja, nikoli ni prepozno. Ampak treba je začeti pri sebi - spoznati, kdo in kaj si, kaj si želiš, kaj ti je recimo v otroštvu manjkalo, kakšno iluzijo si si ustvaril. Šele, ko veš, kaj imaš, se lahko usmeriš na pot, kjer tisti manjko iz otroštva skrbno in ljubeče neguješ in pripelješ nazaj vase.



Miška

Tole si pa zelo lepo napisala.   Cheesy

Resnica je, da se že odkar se zavedamo življenja iščemo na svoji poti. Pri tem pa je nadvse pomembno, kaj na tej poti prejemamo. Tisto, kar nam manjka, si pogosto ŽELIMO imeti, ustvariti VEČ, da bomo SREČNI, kajne.In to še vedno počnemo. Da, to je kot en  ZAČARAN KROG! Lahko pa se ga in zmoremo se ga osvoboditi!

Se mi zdi, da je OTRŠTVO eno TAKO največje spoznanje,prelomnica, kjer lahko spoznamo, kaj in kdo v resnici smo. In tam si želimo prejemati, ne dajati.
In ko se enkrat zavemo, da nam je manjkalo LJUBEZNI, si jo ustvarjamo, dopolnjujemo, GRADIMO. Z leti postajamo boljši in RASTEMO.

In iščemo SMERNICE, SLEDI, ki NAM BODO v pomoč.
Torej, nekaj ali nekoga, ki bo ENAK!  Wink


Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #58 - 22.11.2002 at 12:24:24
 
Quote:
Zakaj je temu tako – ne vem. Če vprašaš mene, je to povezano z dušo. Ker duša je tista, ki teži k pravi in brezpogojni ljubezni. In duša mora iti skozi določene izkušnje, da se tega uči. .


Miška, ti tle dost precizno podajaš postopek, po kateri se duša uči brezpogojne ljubezni, ne odgvovarjaš si pa, za kaj to lekcije sploh mora jemat. To,  da zato, ker  brezpogojno ljubezen pač rab, po moje ni dokončen odgovor. Važn je vedet, zakaj jo rab.  Po moje si spregledala, da sem že napisal, da jo rab zato zato, da na eni vzajemni ljubezni  skreiranam dušam  teh lekcij sploh ne bi blo več treba jemat. Ker hoče duša tem dušam lastno jebancijo, ki jo je morala skoz dajat, prišparat. Po tem modelu približno se po moje gremo eno lastno osebnostno rast,  iščemo ustrezne  partnerje, se gremo družino in razne skupnosti. Nč v bistvu  ne delamo zase pa zard sebe, vse do česar sami pridemo, šele v eni vzajemni magiji deluje.   Tko, da  tale tvoj stavek

Quote:
Aja – po mojem si velika večina celo ustvari svojo iluzijo, svojo magijo in jo tudi uspe ohraniti skozi vse življenje. Ampak ta iluzija in ta magija ni resnična, prava in brezpogojna ljubezen…      


je srhljivo resničen, če lastnega pehanja za ljubeznijo sproti al pa vzajemno skoz en odnos, magari partnerski,  ne verificiramo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #59 - 22.11.2002 at 12:35:43
 
sidha wrote on 21.11.2002 at 15:14:49:
Zdej si pa že težit začela


Zakaj meniš, da sem težit začela?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 9