Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 
(Read 37424 times)
Dejana
Ex Member




Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #105 - 10.04.2003 at 15:43:42
 
Noben človek ni idealen ali popoln.

Iz tega izhaja, da tudi idealnega partnerja ni. To je tko kot tisti vic, ki na koncu pravi: če bi hotel imeti partnerja z vsem temi lastnostmi  (ki jih pred tem našteješ, kakšen ti je všeč) , bi moral imeti skupek 5-ih ljudi.

Seveda je treba nekaj časa in tudi živcev, da človek to (v srcu, ne v glavi) akceptira.  Tukaj se potem bolj zastavlja vprašanje, ali je bolje, da sta si zelo podobna, ali zelo različna (recimo načelo: nasprotja se privlačijo).

Seveda je prisotnost ljubezni velik problem (po načelu: ko si zaljubljen, se ti zdi parner idealen, ko ta zaljubljenost mine, pa ugotoviš, da to ni...) Bolj ko so močna čustva, teže je ugotoviti primernost.

Po določenih letih skupnega življenja večina ljudi udotovi, da le ni bilo tako, kot so si predstavljali, tako da gledano na dolgi rok tudi tisti, ki ostanejo skupaj 20 ali še več let, ugotovijo, da so skupaj ostali bolj zaradi skupnih interesov (otroci, skupno premoženje, navada...) kot pa zaradi prave ljubezni.
Tko da, dragi moji, tisti, ki so kakih 40 let pred nami in še živijo v partnerstvu, ne govorijo ravno posebno optimistično...ne rečem, da niso izjeme. Ampak sprašujem se, koliko so te izjeme odkrite in priznajo resnico...?
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #106 - 10.04.2003 at 16:16:05
 
vsak človek je idealen in popolen, točno toliko, kolikor idealnosti in popolnosti čuti znotraj sebe Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #107 - 10.04.2003 at 22:10:14
 
ko iščemo partnerja iščemo sebe, zato jer mislimo da smo mi idealni  Grin
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #108 - 10.04.2003 at 23:03:19
 
miriam wrote on 10.04.2003 at 22:10:14:
ko iščemo partnerja iščemo sebe,

Res je!

Quote:
zato jer mislimo da smo mi idealni  Grin

Ni res!

Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #109 - 10.04.2003 at 23:47:47
 
In zakaj je JE RES...in zakaj je NI RES... ??? Grin

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
DesertRose
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 12

Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #110 - 11.04.2003 at 12:01:00
 
No ja, meni pa se zdi da smo VSI POPOLNI... Vsak človek je popolen tak ko je, če bi bil vsaj pikico drugačen bi bil že druga popolna oseba... (npr. jaz sem popolna JAZ, če bi bila kaj drugačna, bi ne bila to več ista jaz, ampak druga, spet popolna, jaz  Shocked ) Vprašanje pa je, ali je tak POPOLEN človek ZA NAS tudi IDEALEN??? Pa tudi če je, ali smo mi idealni zanj?... Oh ja
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #111 - 11.04.2003 at 13:01:43
 
DesertRose, se ne bi ravno strinjala.

V tem trenutku smo to, kar smo in moje mnenje je, da smo kvečjemu popolni v svoji nepopolnosti. Ali malce drugače – sem to, kar v tem trenutku največ lahko sem. Popolna bom takrat, ko bom dosegla razsvetljenje – ko bom torej zmogla ljubiti v popolnosti, ko bom zmogla sprejemati v popolnosti, ko bom zmogla odpuščati v popolnosti, ko bom zmogla…

In tudi za partnerja velja enako – je največ, kar v tem trenutku zmore biti in je popoln v svoji nepopolnosti… In ljubiti pomeni ljubiti prav to: partnerjevo popolnost v svoji nepopolnosti…

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
DesertRose
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 12

Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #112 - 14.04.2003 at 17:01:15
 
Miska to si zelo lepo napisala Smiley Nekako tako sem sicer mislila vendar se nism znala 'pravilno' izraziti Undecided. Sicer kot pesimistična perfekcionistka sem se vcasih bolj osredotočala na ta nepopolni del. S tem ko sem zamenjala svojo miselnost z zgornjo, sem lažje sprejela sebe (tudi druge?) popolno- z vsemi +&- (slabimi in dobrimi lastnostmi, z znanjem in neznanjem...) Sedaj ze pridem do stoychijevega posta: 'vsak človek je idealen in popolen, točno toliko, kolikor idealnosti in popolnosti čuti znotraj sebe' s tem, da se zavedam tudi tistega dela nepopolnosti Cheesy
ampk tuki je debata o idealnem partnerju...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #113 - 14.04.2003 at 17:04:43
 

Težava med moškimi in ženskami je ta, da smo poročeni s svojimi slikami ali idejami o svojem partnerju in tako partnerju ne dopustimo, da bi bil, kar v resnici je. Potem se začne upiranje in prepiranje. Če se nihče noče spremeniti (spremeniti sliko o partnerju), je ta zveza obsojena na propad. Če pa dopustimo, da se slika razblini (za kar pa potrebujemo konfliktne situacije, ki nam povejo, da tako naprej ne gre), lahko dosežemo harmonijo v sebi in s svetom.
Partnerje imamo zato, da nam pomagajo najti harmonijo v sebi, ne pa zato, da jih vežemo nase in jim ne damo dihati!
Ko najdemo harmonijo v sebi, smo svobodni in se lahko brez vzorca, svobodno odločamo, kako in kaj. Če  smo navezani na partnerja, torej na svojo sliko o njem, je to nekaj najbolj egoističnega, najbolj črnega na tem svetu.
Ego je namreč nasprotje Bogu, torej hudič, Satan, in navezanost je ego, je strah.
Navezanost, ljubosumje, nasilje  - saj to ni nič drugega kot nesposobnost dati nekomu svobodo, da je tak kot je. In ko to storiš, postaneš tudi sam tak kot si. Brez maske. Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #114 - 14.04.2003 at 17:57:53
 
to pa si res krasno povedal ziby  Smiley

Navezanost, ljubosumje, nasilje...

nasilju pa sploh ni mesto v ljudskih odnosih Angry
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #115 - 14.04.2003 at 19:45:07
 
če gledaš dovolj od daleč, je vse popolno  Roll Eyes
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #116 - 14.04.2003 at 19:57:20
 
ixtlan wrote on 14.04.2003 at 19:45:07:
če gledaš dovolj od daleč, je vse popolno  Roll Eyes


v spalnici je to bolj teško  Grin
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #117 - 14.04.2003 at 20:00:39
 
miriam wrote on 14.04.2003 at 19:57:20:
v spalnici je to bolj teško  Grin

Še posebej, če je luč ugasnjena. Tongue Grin
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
frittzy
2
**
Offline

LJUBITI in BITI LJUBLJEN

Posts: 63
Maribor
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #118 - 19.04.2003 at 14:16:19
 
Idealni partener.

Popolnoma idealnega partnerja ni.

Idealni partner je lahko zato, ker ti izkazuje ljubezen, da ti občutek biti ljubljen in ljubiti.

Pa saj niti ne bi se obneslo če je partner idealne, vsak partner ima svoje pomanjkljivosti, ki pa so iz našega stališča lahko idealne.

Saj pomankljivost je pravi čar skupnga življenja.
Na tem se gradi idealno partnerstvo.

Pozitivno in pozitivno se odbija.

Pri vsakem partnerju potrebuješ tudi nekaj negativnega, kar te enostavno privlači.

Tako kot svet ni idealen tudi partner ni  popolnoma idealen.

lp
frittzy




Back to top
 

Harmonično življenje v dvoje
172535871  
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: IDEALNI PARTNER II
Reply #119 - 19.04.2003 at 16:14:16
 
Svet je popoln. Ljudje smo daleč od tega, da bi bili popolni. Pa spet... smo na nek način popolni v svoji nepopolnosti. Smiley

Idealnost je prisotnost popolnosti oziroma popolne nepopolnosti  Grin
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9