Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 
(Read 69537 times)
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: VELIKA UČENJA VZHODA IN ZAHODA
Reply #75 - 16.11.2002 at 00:28:29
 
Quote:
No, jaz ne gledam tiho zraven, če vidim, da dela nekdo v škodo vseh in tega ne jemljem niti najmanj lagodno. Bi bilo celo proti mojim načelom, če bi to jemala zlahka, saj je ravno takšno početje krivo za vse, kar se nepravilnega dogaja okoli nas.


Shocked Od kod pa tebi ideja, da sem jaz tiho?! Če ne drugje, tu opažaš, da sem tiho zelo težko. In tam, kjer je to potrebno, me zagotovo zelo pogosto slišijo, in to gotovo neprimerno več kritičnega, kot je mogoče videti iz mojega pisanja na tem forumu. Toda tisto pišem tam, in čutim dolžnost, da tako delam, to pa pišem tu, za vas. V vsakem primeru pa pišem po vesti, pač tisto, kar jaz osebno tisti hip uvidim, da je tako. Ko bom pa bolj razgledan, bom pa mogoče celo spremenil svoje mnenje. Bolje tako, kot pa kar vztrajati v zmoti. Tako delam jaz, kako pa drugi? - pač vsak po svoje.

lp Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
NATAWE
Guest




Re: VELIKA UČENJA VZHODA IN ZAHODA
Reply #76 - 16.11.2002 at 01:43:50
 
Quote:
V vsakem primeru pa pišem po vesti, pač tisto, kar jaz osebno tisti hip uvidim, da je tako.  


Me zanima- si uvidel, da bi bilo potrebno, da Vatikan oz. papež PODPRE uporabo kontracepcije? LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: VELIKA UČENJA VZHODA IN ZAHODA
Reply #77 - 17.11.2002 at 00:24:03
 
Quote:
Me zanima- si uvidel, da bi bilo potrebno, da Vatikan oz. papež PODPRE uporabo kontracepcije? LP

Mogoče sem tudi uvidel. Pa nimam toliko vpliva, da bi to zadevo ta hip spremenil, čeprav delam na tem. Toda, če ne bodo začeli delati na tem še mnogi drugi, do sprememb ne bo prišlo tako kmalu. Gotovo ne že jutri. Toda razvoj gre v tisto pravo smer, zato mislim, da se le pretirano razburjaš. Brez potrebe, ker to vendarle škoduje zdravju. In tebe je vendar škoda!

Prijateljski pozdrav!

Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
[b]NATAWE[/b]
Guest




Re: VELIKA UČENJA VZHODA IN ZAHODA
Reply #78 - 17.11.2002 at 02:33:09
 
Samson wrote on 17.11.2002 at 00:24:03:
Mogoče sem tudi uvidel. Pa nimam toliko vpliva, da bi to zadevo ta hip spremenil, čeprav delam na tem. Toda, če ne bodo začeli delati na tem še mnogi drugi, do sprememb ne bo prišlo tako kmalu. Gotovo ne že jutri. Toda razvoj gre v tisto pravo smer, zato mislim, da se le pretirano razburjaš. Brez potrebe, ker to vendarle škoduje zdravju. In tebe je vendar škoda!

Prijateljski pozdrav!

Samson


Samson  Smiley

Hvaležna za te lepe misli. Samo s predpostavko, da je etika človeka pred ustaljenimi normami, pravili, institucijami, se lahko človečnjaštvo razvija brez "lomljenja lastnih udov". To smo uvideli. In to je naloga današnjega časa, da postavi tak proces uporabne etike, predvsem na področju medicine, prava in znanosti. Verjetno je  večji problem ozavesčanje vzorcev, ki so del človeka in njegovega vsakdana v instituciji ki obstoji tisočletja in posega v ustaljene norme. Tukaj se ozavešča--mo.

Posameznik pa ima neposreden vpliv lahko samo na posameznika in ker gre tu za vprašanje kontracepcije, bo ob takem času pa že vsaj kakšna podrobnost prihranjena nam trpečim dušam. No, vernim ljudem. Koliko časa pa je potrebnega, da se en tak vzorec  umakne novemu Grin je zares odvisno od presoje vpliva posameznika v določenem trenutku. Jaz tukaj predsodkov v zvezi z mano in tabo (skupaj) Je pa prav pri tem vprašanju treba gledat nanj v kontekstu okolice, kot pri vsakem drugem predlogu in to: Ali je vprašanje, da ga je posledično potrebno tudi uresničit? (saj če se mamca, ki se odloči za evtanazijo pred sprejetjem zakona o takem postopku lahko tudi umre v veri, da je sama določila dan svoje smrti.)

Ker je nesigurnosti že po naravi v življenju človeka vedno več, bi pa ravno in predvsem na področju družine bilo zlato pravilo razreševanja konfliktov.
(v primeru priznanja evtanazije, se tak pogled res "izkaže")
Kar vem delamo na tem forumu dosti na vprašanju lastne etike in jo potem poskušamo vpenjat čimbolje v stvarno življenje, real life. Kdo ne dela ??? In kako veš, da se taka korenita sprememba ne bi mogla zgodit že danes, (da se papežu odklopi in izreče ugrap?   Grin)

Razvoj gre vedno v pravo smer, ker gre naenkrat lahko samo v eno. Me skrajno veseli, da ta razvoj zapažaš ti Samson.  

Ja Samson tukaj pa ne vem, če nisi z odgovorom malček pretiraval, a je zdaj enega človeškega življenja že lahko tudi bolj škoda Undecided. Aha ti si se medtem vame malo zacopal in me tako še osvajaš sproti Wink 8)


Vračam prijateljski pozdrav, Samson!

Back to top
 
 
IP Logged
 
NATAWE
Guest




Re: VELIKA UČENJA VZHODA IN ZAHODA
Reply #79 - 17.11.2002 at 09:29:15
 
Samson ....
Glede na to, da sem opazila pritožbe na zlorabljanje tvojega imena, boš upam tudi pri tej "zgornji" NATAWE opazil, da se je nekdo tega poslužil tudi pri mojem nicku.

Nič ne de, naj imajo ljudje veselje  Grin!
Smo si pač različni in ne uživamo vsi v enakih stvareh. Poleti grem večkrat v hribe in tudi tam se pojavljajo taki, ki najdejo veselje, da uničujejo stvari, ki jih je nekdo postavil zato, da bomo VSI imeli nekaj od tega. Puščajo odpadke za sabo, polomijo mlada drevesa za kurjavo- pa tako uživajo v tem ..... Roll Eyes!

Zdaj pa k tvojemu odgovoru- priznam- presenetil me je. In mislim, da nimam pravice dvomiti v resničnost tvojih besed. Namreč, da se trudiš, da bi nepravilne stvari spremenil. če je temu tako, ti lahko želim samo čimveč volje in energije, da ti bo tudi uspelo. Ker, Samson ... zavedam se, da so naše poti različne in tudi prav se mi zdi tako, vedno pa cenim, če se kdo, ki hodi po poti (pa četudi mi ta pot ni blizu) trudi, da spremeni tisto, kar bo koristilo vsem in ne samo posameznikom.
Toliko o tem ...
Dodala bi še samo to, da vse moje napade na KC glej, kot čisto iskreno kritiko tam, kjer vidim, da se mora kaj spremenit.
Bartolomeo de las Casas, Anthonny de Mello, baraga ...so namreč tudi ljudje, ki so pripadali tej instituciji, pa so s svojim načinom razmišljanja in življenja, ki ni bil ravno slepa poslušnost, zanjo storili več dobrega, kot množice tistih "vodljivih".
LP NATAWE- the original  8)!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: VELIKA UČENJA VZHODA IN ZAHODA
Reply #80 - 17.11.2002 at 19:27:01
 
Quote:
Ja Samson tukaj pa ne vem, če nisi z odgovorom malček pretiraval, a je zdaj enega človeškega življenja že lahko tudi bolj škoda Undecided. Aha ti si se medtem vame malo zacopal in me tako še osvajaš sproti Wink 8)

Vračam prijateljski pozdrav, Samson!


Smiley Smiley Smiley  Haha, hudomušnica! Ne, nisem se zacofal, da ne boš gojila praznih upov. Meni zvestoba veliko pomeni, sicer je pa zelo topel ljubezenski odnos, ki ga gojiva z mojo ženo, najboljša obramba pred obleganji raznih Natawe s spleta. Želim ti boljšo partijo, kot bi ti mogel biti jaz.

??? Roll Eyes  Ali sem z odgovorom malce pretiraval? Mogoče, ne vem. Sicer mi kdo kdaj reče, da sem včasih nagnjen k pretiravanjem. Toda tokrat nisem pretiraval. Povedal sem natančno tisto, kar res mislim. Se pa seveda lahko tudi motim, kot bi rekel kolega gape... V tem primeru pa sem pripraljem svoje izjave popraviti, brž ko se bo spremenilo tudi moje spoznanje!

Pozdrav!

Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
NATAWE
Guest




Re: VELIKA UČENJA VZHODA IN ZAHODA
Reply #81 - 17.11.2002 at 20:17:15
 
Skoraj sem ti že odgovorila v "Kdo je zares verski nestrpnež", ko pa sem videla, kako POVRŠNO BEREŠ, vse kar je napisano, pa se ne bom več trudila- in ti meni kako naj sveto pismo berem? Po tvojem vzgledu vsako drugo stran, al kaj? Če namreč ne bi bil površen, bi opazil, da je pri postu na katerega si odgovoril:
-Ime NATAWE v "quote"
-Stil pisanja ni niti malo podoben mojemu
-Sem te opozorila na "ponaredek" takoj v postu za njim!

Torej: na kakršnokoli obleganje kar pozabi, ker, četudi si mogoče dober človek, pri meni ne prideš v ožji izbor. Zraven sebe imam namreč rada ljudi, ki znajo misliti s SVOJO glavo, nimajo "očetovskega" odnosa do drugih (čeprav tudi nimajo ničesar, zaradi čegar bi ga lahko imeli- podajat naprej kar si slišal drugje, namreč ni znak kakšne posebne umetnosti!) pa tudi "zvestoba" ima zame popolnoma drugačen pomen, kot po napisanem lahko sklepam zate- zato bi bila "najina zveza Roll Eyes " že v naprej obsojena na propad. Sama si namreč ne lastim nobenega bitja in tudi ne dovolim, da bi si kdo lastil mene.

Pa brez zamere  Wink !
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: VELIKA UČENJA VZHODA IN ZAHODA
Reply #82 - 17.11.2002 at 20:43:26
 
natawe izi ... brez zamere ... to hočejo od nas ...

saj se:

pojavljajo taki, ki najdejo veselje, da uničujejo stvari, ki jih je nekdo postavil zato, da bomo VSI imeli nekaj od tega.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
NATAWE
Guest




Re: VELIKA UČENJA VZHODA IN ZAHODA
Reply #83 - 18.11.2002 at 01:06:25
 
Dobro povedano gape Grin , vendar moj "malce bolj vroč" odgovor ni bil posledica tega plagiatorja, pač pa Samsonove površnosti. Gre namreč zato, da si upa trditi, kako, da ne dojamem "duha, ki veje" iz svetega pisma, ker se preveč držim besed, sam pa kar cele poste preskakuje.
Dobro, konec koncev se to lahko zgodi vsakemu. Bi bilo pa dobro, da bi se tudi iz takšnih malih "spodrsljajev" naučil zlatega pravila ljudi, ki so premogli razumsko, duševno in duhovno intiligenco. Ta se namreč glasi:
VEM, DA NIČ NE VEM!
Bi šlo Samson  Wink ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: VELIKA UČENJA VZHODA IN ZAHODA
Reply #84 - 19.11.2002 at 00:51:14
 
Grin Hja, Natawe, si res ko osa. Pa še kar vztrajam, da je potrebno zadeve jemati v duhu ne po črki. Pa četudi človek tu pa tam zgreši kakšen post. Naj ti zaupam, da zanesljivo nikoli ne preberem vsega foruma. Ni tako pomemben kot Sveto pismo, kjer se brez potrebe bojiš, da strani preskakujem. Saj Sv. pismo vendar ni forum, tam gre za Božjo besedo!

No ja, saj se sama zavedaš moje in svoje omejenosti. Saj vendar tudi ti veš, da nič ne veš. In to me navdaja z lagodnim občutkom, da nisem takšen samo jaz.

lp  Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
NATAWE
Guest




Re: VELIKA UČENJA VZHODA IN ZAHODA
Reply #85 - 19.11.2002 at 10:28:56
 
Vedno se razveselim takšne "KRISTJANSKE" izjave Samson- mi vedno znova potrdi, da sem na pravi poti  Grin

Quote:
  No ja, saj se sama zavedaš moje in svoje omejenosti. Saj vendar tudi ti veš, da nič ne veš. In to me navdaja z lagodnim občutkom, da nisem takšen samo jaz.


Ha, ha .... saj ni samo meni krava crknila- je sosedu tudi!!! Lepo, lepo .....
Sicer pa ... sem pričakovala pa že kaj drugega od tebe, kot pa da uporabljaš moje besede namenjene tebi za navaden "pink ponk". A ne poznaš dovolj svetega pisma, da najdeš kaj novega ....... Samson? 8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: VELIKA UČENJA VZHODA IN ZAHODA
Reply #86 - 19.11.2002 at 22:40:25
 
Smiley Natawe, jaz se igram "pink-ponk" samo z besedami, nikoli s Svetim pismom. Poznam pa ga, kolikor ga poznam. Mnogi ga poznajo bolje. Pa vendar ga poznam dovolj dobro, da opažam pomanjljivosti v tvojem poznavanju Sv. pisma. Pa nič zato. Saj ne moreš vsega znati. Pa tudi učiš se rada, to opažam...

Hehe  Cheesy Cheesy
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
NATAWE
Guest




Re: VELIKA UČENJA VZHODA IN ZAHODA
Reply #87 - 20.11.2002 at 03:44:32
 
Quote:
 Pa vendar ga poznam dovolj dobro, da opažam pomanjljivosti v tvojem poznavanju Sv. pisma.



Takšno izjavo, ki ni podprta z argumenti (mimogrede: argument ni to, da nekaj bereš po črki, drugo pa "v duhu"  Grin) jaz imenujem- jeguljasto ... saj se razumeva, a ne  Wink?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: VELIKA UČENJA VZHODA IN ZAHODA
Reply #88 - 21.11.2002 at 00:21:59
 
Quote:
Takšno izjavo, ki ni podprta z argumenti (mimogrede: argument ni to, da nekaj bereš po črki, drugo pa "v duhu"  Grin) jaz imenujem- jeguljasto ... saj se razumeva, a ne  Wink?


Angry Se razumeva. Še ko pišeš, razmišljaš o jeguljah. Očitno jih nadvse rada ješ. V celoti pa je ta tvoja pripomba zelo otročja, nedorasla. Mogoče ti bo kdaj pa le uspelo tudi kaj zares razumeti. Saj se vendar trudiš, tega ne oporekam...
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
NATAWE
Guest




Re: VELIKA UČENJA VZHODA IN ZAHODA
Reply #89 - 21.11.2002 at 10:29:52
 
Quote:
Se razumeva. Še ko pišeš, razmišljaš o jeguljah. Očitno jih nadvse rada ješ.  


"Vat a mistaka ju maka Grin"

Sem vegetarijanka, Samson  Grin!
Zaradi sočutja, do vseh bitij. A veš kaj je to  Grin?

Pa zaradi zapovedi v svetem pismu, ki pravi : "Ne ubijaj!"

In čeprav si to KC "razlaga" (že zopet kot njim najbolj paše  Grin) kot nekaj, kar se nanaša samo na ljudi- podrobno poznavanje svetega pisma  Grin Grin Grin govori drugače:

Bog je rekel: »Glejta, dajem vama vse zelenje s semenom, ki raste po vsej zemlji, in vse sadno drevje, katerega sadje nosi seme. Naj vama bo v hrano. (I.Moj. 1, 29)

Vse ostalo, pa je zopet samo pisanje, brez slehernega- argumenta  Wink!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7