Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 11
(Read 45946 times)
Miro
Ex Member




Re: Cerkev v šoli?
Reply #90 - 22.08.2002 at 11:30:07
 
Quote:
Torej, dobro bi bilo, če bi bilo delovanje Cerkve kot prečiščevalne inštitucije našega naroda, tudi v šolah.


Prečiščevalna institucija?!? Briljantno.

Cerkev je res vedno imela neko prečiščevalno funkcijo. Srednjo in južno Ameriko je skoraj popolnoma očistila Indijancev. Pa tudi med 2. svetovno vojno je lepo pomagala Nemcem in Italijanom pri prečiščevanju slovenskega naroda. Evropo je rešila pred coprnicami. Itd.

Kar je res, je res.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Cerkev v šoli?
Reply #91 - 22.08.2002 at 16:48:36
 
Quote:
Prečiščevalna institucija?!? Briljantno.

Cerkev je res vedno imela neko prečiščevalno funkcijo. Srednjo in južno Ameriko je skoraj popolnoma očistila Indijancev. Pa tudi med 2. svetovno vojno je lepo pomagala Nemcem in Italijanom pri prečiščevanju slovenskega naroda. Evropo je rešila pred coprnicami. Itd.

Kar je res, je res.


Kaj naj človek reče na takšno poznavanje zgodovine? Mislim, da je to znanje neustrezno celo za osnovno šolo, saj v bistvu ne gre za znanje, ampak za prostoročno nakladanje trenutno ustreznih "dejstev". Kakšnega drugega odgovora si takšno besedičenje preprosto ne zasluži. Zgodovina je namreč veda, ni izmišljevanje pravljic. Malo več resnosti, prosim.

Pozdrav
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Cerkev v šoli?
Reply #92 - 24.08.2002 at 14:15:31
 
Quote:
Kaj naj človek reče na takšno poznavanje zgodovine? Mislim, da je to znanje neustrezno celo za osnovno šolo, saj v bistvu ne gre za znanje, ampak za prostoročno nakladanje trenutno ustreznih "dejstev". Kakšnega drugega odgovora si takšno besedičenje preprosto ne zasluži. Zgodovina je namreč veda, ni izmišljevanje pravljic. Malo več resnosti, prosim.


Ja, zgodovina je veda. In zgodovina pravi, da so v južni in sredji Ameriki iztrebljali Indijance konkvistadorji - pod duhovnim in praktičnim vodstvom cerkve, to vsak ve. Posvetna (španska in portugalska) oblast je tedaj delovala vsaj v navezi, če ne pod patronatom RKC. O tem je na voljo toliko podatkov, da mi res ni treba kaj dokazovati. Tudi papež se je ob nedavnem obisku v srednji Ameriki moral spomniti na to, ko so mu zamerili, da je v svetnika posvetil dva Indijanca, ki sta izdajala svoje rojake iztrbljevalcem.

"Coprnice" so tudi iztrebljali in to izključno pod vodstvom RKC. Sežiganje in mučenje "coprnic" je bila ena najljubših dejavnosti inkvizitorjev, ki pa so mučili in iztebljali tudi druge, npr. znastvenike, umetnike ali pa tiste, ki so imeli neko bogastvo, pa jim ga je RKC na ta način (sežig lastnika in zaplemba premoženja) vzela.
Mimogrede, to priznava celo sam papež, samo Samson tega noče vedeti.

Kar se tiče Slovenije med 2. vojno. Domobranci so prisegali "velikemu vodji tretjega reicha", katoliški duhovniki pa so jih pri tem blagoslavljali. Iz navedenega je jasno vse, tudi o tem obstaja dovolj dokumentov, pa ne samo "komunističnih", ampak kar lepo nemških. Drži pa, da so nekateri duhovniki in redovniki RKC delovali tudi na strani Osvobodilne Fronte. Najvšje vodstvo RKC pa je 100% bilo na strani okupatorjev.

Kdo neki bi se moral učiti zgodovine...


Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Cerkev v šoli?
Reply #93 - 24.08.2002 at 18:57:24
 
Samson!

S tvojim prihodom kot gost na forumu in sedaj kot registrirani clan, se vedno bolj in bolj ribajo cerkveni topici.  A ves. Saj se mi zdis cool tip, ampak sem BP jevega mnenja, da ziviva v dveh popolnoma razlicnih svetovih in zato tudi najina miselnost ni enaka kar je razumljivo.

In sedaj dragi Samson se vracam nazaj na sesto stran saj preprosto nisem videl, da si mi odgovoril na post zadnjic.


Quote:
Pa lep pozdrav! Vesel sem Tvojega odgovora, ki v posameznih elementih le pove tudi meni mnogo uporabnega v nadaljni razmislek. Le tiste oguljene fraze o nekakšnem rimskem prostozidarstvu mi ne gredo po grlu in jih ne morem prežvečiti, ker pri nas znamenja prostozidarstva vidim na vsakem koraku, pa to prostozidarstvo nima nobene zveze z Rimom, ampak prej z nekakšno novo zakulisno Moskvo.


Verjamem, da si v Bibliji podkovan, toda v omenjenem postu ti je spodrsnilo. Kot vemo je bil edino komunizem sovraznik prostozidarstva cemur sledi, da je prostozidarstva najmanj ravno v drzavah, ki so imele do nedavnega komunisticni rezim.
Tudi se na pretege opiras, da nebi zvalil niti trohice prostozidarskega zla cez Rim, cerkev, cez nic kar daje vonj po bozjem.
Tam je gnezdo kot sem napisal. So pa po svetu, ravno v drzavah, ki si jih nastel ti v http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=102518... mocne tvrdke multinacionalk, ki kreirajo podobo sveta.  Kajpak tudi s pomocjo prostozidarjev.   In tu se zacne drugo poglavje, ki sem ga nekoc ze napisal in je seveda tudi prah. Prostozidarstvo kot tako v zacetku ni bilo slabo. Pac skupek dobro mislecih zupnikov, ce drzi britanska in ne egiptovska  verzija. Z leti in z razvojem sveta je prostozidarstvo postalo  biznis, z nacelom ti meni, jaz tebi ob cemer Rim ni padel na dno lestvice.  Nikakor.  Bojim se le najhujsega Samson. Najhujsega za slepe vernike.  In to je morebitna novica, da je recimo ravno del rimskih prostozidarjev vedel za transfere opranega denarja vsa ta leta.  In seveda. Vernikom v cerkvi  ni predstavljen drugacen kot cerkveni bog, zato pac ti kot njihovi starsi, stari starsi, ter vsa kolena nazaj, se vedno ribajo in ribajo vso cerkeveno literaturo ki je ravno tako cenzurirana kot komunisticne solske knjige o zgodovini.

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Cerkev v šoli?
Reply #94 - 24.08.2002 at 19:13:37
 
Quote:
Ja, zgodovina je veda. In zgodovina pravi, da so v južni in sredji Ameriki iztrebljali Indijance konkvistadorji - pod duhovnim in praktičnim vodstvom cerkve, to vsak ve. Posvetna (španska in portugalska) oblast je tedaj delovala vsaj v navezi, če ne pod patronatom RKC. O tem je na voljo toliko podatkov, da mi res ni treba kaj dokazovati. Tudi papež se je ob nedavnem obisku v srednji Ameriki moral spomniti na to, ko so mu zamerili, da je v svetnika posvetil dva Indijanca, ki sta izdajala svoje rojake iztrbljevalcem.


No, Miro, zdaj sem te bolj razumel. Pravilno, konkvistadorji so v južni in srednji Ameriki odigrali zares strahovito pokončevalsko vlogo, ki je ne moremo odobravati v nobenem primeru. In učil sem se v zgodovini, da so to počele državne španske in portugalske oblasti, nikakor pa ne Cerkev. Poznamo mnogo primerov, ko so se predstavniki Cerkve upirali temu genocidu, pravzaprav vedno so se upirali, toda njihova javna moč je bila primerljiva moči RKC v današnji Sloveniji, to se pravi nična. Zato ne potvarjaj zgodovinskih dejstev, prosim te. V nobenem primeru ne moremo reči, da je to delo kokvistadorjev delo Cerkve. To je potvarjanje sicer zgodovinskega dejstva, to je podtikanje zločinov Cerkvi, ki jih ni storila. To vendar vidi vsak s prav malo razgledanosti. V prvi in drugi svetovni vojni so si stali nasproti predvsem narodi, ki so pretežno ali celo večinsko pripadali RKC oziroma različnim ločinam krščanstva. Torej je v tem primeru Cerkev morila samo sebe, če sprejmem tvojo tendenciozno razlago. Pa menda ja ne bova trdila tega!

Quote:
"Coprnice" so tudi iztrebljali in to izključno pod vodstvom RKC. Sežiganje in mučenje "coprnic" je bila ena najljubših dejavnosti inkvizitorjev, ki pa so mučili in iztebljali tudi druge, npr. znastvenike, umetnike ali pa tiste, ki so imeli neko bogastvo, pa jim ga je RKC na ta način (sežig lastnika in zaplemba premoženja) vzela.
Mimogrede, to priznava celo sam papež, samo Samson tega noče vedeti.


Povsem zanesljivo je, da vem, kaj o tem priznava papež. Priznava pretirano sodelovanje določenih cerkvenih ljudi s tedanjo inkvizicijo in se za to opravičuje, to obžaluje, prosi odpuščanja kot velika moralna avtoriteta. Toda pisal sem že pred časom o tem, inkvizicija kot inkvizicija je bila predvsem državna ustanova in jo je uporabljala država. To je zgodovinsko dejstvo in prepričan sem, da bi ti to lahko vedel, saj si vendar zelo razgledan. Je pa res, da so določeni predstavniki Cekve bili blizu teh ustanov. Sicer pa, zakaj bi se glodala midva zaradi stvari, s katerimi nimava prav nič, le obžalujeva jih lahko skupaj.

Quote:
Kar se tiče Slovenije med 2. vojno. Domobranci so prisegali "velikemu vodji tretjega reicha", katoliški duhovniki pa so jih pri tem blagoslavljali. Iz navedenega je jasno vse, tudi o tem obstaja dovolj dokumentov, pa ne samo "komunističnih", ampak kar lepo nemških. Drži pa, da so nekateri duhovniki in redovniki RKC delovali tudi na strani Osvobodilne Fronte. Najvšje vodstvo RKC pa je 100% bilo na strani okupatorjev.

Kdo neki bi se moral učiti zgodovine...



No, mislim, da bi bilo prav, da se oba še kar naprej učiva zgodovine. Ti veš, kar si napisal, jaz vem za veliko izdajo slovenskih komunistov nad slovenskim narodom, ki se je zgodila na začetku druge svetovne vojne, natančno, takoj ko je Hitler napadel Rusijo. Prej so bili naši komunisti zelo za Hitlerja. To je tudi zgodovinsko dejstvo. In tudi to je zgodovinsko dejstvo, da je domobranstvo nastalo pri nas zaradi obrambe golih življenj mnogih ljudi, ki so jih ogrožali komunistični voditelji. Pa še in še... Toda jaz ne bi o tem. Poznam Kočevski Rog, mnogo prej, kot je bilo dovoljeno, sem obiskal množična grobišča v jamah. In verjemi, zelo težko mi je bilo tedaj. Tako za tiste, ki so bili rablji, kot za tiste, ki so bili nedolžne žrtve. Tega Ti očitno ne veš. Ali pa nisi slišal, kajti tega nas v šolah niso smeli učiti. Jaz bi te zadeve raje pustil pri miru, kajti, če komu niso v čast, prav gotovo niso v čast nam Slovencem kot narodu. In mislim, da so ta madež v naši narodni zgodovini naredili predvsem komunisti, s tem da so jim v mnogočem oni z nasprotne strani tudi malo pomagtali. Toda, kje je tu RKC, prijatelj, tu pa si zelo zmeden. Ne znajdeš se v situaciji. Pa ti ne zamerim, saj se še mnogi ne, pa bi se morali že po svoji funkciji.


Zahvalim se ti za konstruktiven odgovor. Ponavljam, kar sem že rekel, da ti nič ne zamerim. Tako greva lahko naprej. Želel bi le, da bi bil včasih malo bolj kritičen. Mogoče tudi meni tega malo primanjkuje, pa je to slabo za oba. Torej velja? več kritičnosti!
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Cerkev v šoli?
Reply #95 - 24.08.2002 at 19:31:02
 
Andres wrote on 24.08.2002 at 18:57:24:
Samson!

S tvojim prihodom kot gost na forumu in sedaj kot registrirani clan, se vedno bolj in bolj ribajo cerkveni topici.  A ves. Saj se mi zdis cool tip, ampak sem BP jevega mnenja, da ziviva v dveh popolnoma razlicnih svetovih in zato tudi najina miselnost ni enaka kar je razumljivo.


Hvala, Andres, saj vem, da živiva v različnih svetovih kot to praviš tudi ti in še marsikdo na tem forumu. Jaz vidim na tem forumu množico različnih svetov. In tudi ti si mi všeč s svojimi resnimi, pretehtanimi izjavami. Mislim, da se preko prepada vendarle slišiva in se še kar dobro razumeva. Ne boš verjel, jaz se zelo rad pogovarjam z drugače mislečimi. Pri tem me niti ne moti ostrejše izražanje, če ni načrtno žaljivo. To, da se komu kaj spesne, je povsem normalno.

Kar zadeva prostozidarstvo pa se bolj malo strinjava. Prej bi rekel, da je bil komunizem produkt pretehtanega delovanja prostozidarjev, seveda pa tu ni posebnih dokazov ne za ne proti. To je zgolj ugibanje. Kot gre za ugibanje v tvojem primeru glede Rima. Pa reciva, da je eno in drugo res, kaj pa zdaj? Težko bova kaj naredila, vsaj jaz težko.

V bistvu me je sem pritegnila Gape-ova zamisel, da bi se pogovarjali različni in tako prišli mogoče do čim več zadev, ki nas družijo. Upam, da sem ga prav razumel. In to se mi zdi vredno truda.

Vsekakor pa upam, da ne boste zamerili, če odgovorim, ko se mi kakšna trditev o Cerkvi ne zdi resnična, to moram storiti zaradi samega sebe, čeprav sem prav do te Cerkve, tako pravijo, zelo zelo kritičen.

Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Cerkev v šoli?
Reply #96 - 24.08.2002 at 20:35:32
 
Quote:
Sorry Samson, ampak jaz od tega tukaj ne razumem čisto nič, bi bil vesel, če mi lahko par stvari pojasniš.

Ali ti država jemlje več kot meni, oz. drugim? Ali od države dobiš manj kot jaz, oz. drugi? Zakaj se počutiš manjvrednega? Kaj vsebuje ta  "entitlement", oz. ta pravica, o kateri govoriš?


No, prijatelj BP, poskusil bom. Kot prvo, mislim, da sem že ves čas svojega življenja in tudi v zadnjem času diskriminiran v sredstvih javnega obveščanja, televizija, glavni slovenski časopisi. Tam jaz s svojo miselnostjo kot kristjan preprosto ne najdem mesta. Nasprotno, zelo se trudijo, da me prikazujejo kot pripadnika RKC nemoralnega, grabežljivega, izkoriščevalskega... Vse to ti je gotovo znano. In če se pretežno naš osnovni tisk financira tudi iz davko, da ne govorim o RTV, ki nam dodatne položnice kar z zakonom predpisujejo, bi moral imeti vsaj toliko mesta v teh medijih, kot ga ima katera koli miselnost v Sloveniji, pa veš, da to ni res. Prav te medije izrabljajo predvsem v svoje ozke politične namene, torej v to, da nam posredno in neposredno škodujejo, nam, ki te ustanove po sili razmer financiramo. Bo to zgolj delno pojasnilo dovolj? Saj si vendar vse ostalo misliš lahko sam.

Quote:
Verjetno živiva v precej različnih svetovih in se gibljeva v različnih krogih, tako da mi je tvoje razmišljanje v tem primeru zares tuje in se mu ne znam približati.?


Hvala za zelo umestno pripombo. Gotovo sva doma v precej različnih svetovih, če ti ni znano, da smo mnogi pri nas v političnem pogledu vendarle zelo diskriminirani, praktično grobo odrinjeni od možnosti, da bi v državnih zadevah tudi soodločali. Kajti moč medijev, ki jih je zasedla in jih obvalduje oblastna struktura, je strahovita. Preizkušen princip: ponavljaj neresnico dovolj dolgo, pa jo bo večinska publika sčasoma sprejela za pravo resnico, to pri ljudeh deluje. Poznam kar nekaj "resnic", ki so nastale pri nas na ta način. To so predvsem "resnice" o RKC in o njenih predstavnikih.

Quote:
Vem pa, da, če bi pri komu, recimo na delovnem mestu, opazil, da pestuje občutek, da mu nekaj pripada, bi to poskusil čimprej razrešiti, ker bi sicer lahko to pripeljalo do zagrenjenosti, maščevalnosti, različnih problemov, konfliktov in podobnega.


Popolnoma enako ravnam tudi jaz. Mislim pa, da bi bilo enako potrebno ravnati tudi v našem javnem življenju, tam pa temu ni tako. Seveda s tem ne mislim tebe, kajti tvoje izjave razodevajo zrelo in velikodušno osebnost.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Cerkev v šoli?
Reply #97 - 24.08.2002 at 21:31:28
 
Samson!

Tudi meni je vsec, da se poskusis priblizati drugace mislecim. Tudi jaz sem tak. V mojih postih namenjenih tebi sem bil resnicno bolj grob kot navadno, toda to ni produkt  nekega nestrinjaja s teboj. No ja, do dolocene mere. To je zgolj produkt mojega misljenja, ki ga zagovarjam. In ker oba zagovarjava svoje mnenje, mnenje najinih svetov v katerem se gibava, lahko  razprava naprimer o prostozidarstvu pripelje nazaj do nicelne tocke. Naj se lepo imajo, zivijo pa tako kot mi. Vedno le po eno zivljenje.

Ampak ves Samson. Oce nas sem pa ze pred kakimi 25. leti pozabil, tudi Sveta Marija in to.  Smiley  Sem nesramen kajneda?  Wink Wink

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Cerkev v šoli?
Reply #98 - 26.08.2002 at 22:41:28
 
Andres wrote on 24.08.2002 at 21:31:28:
Ampak ves Samson. Oce nas sem pa ze pred kakimi 25. leti pozabil, tudi Sveta Marija in to.  Smiley  Sem nesramen kajneda?  Wink Wink

Andres


Ne, Andres, prav nič nisi nesramen. Si pač pozabil, ker ti nič ne pomeni. Če pa te bo življenje mogoče pripeljalo v situacijo, ko boš Očenaš in Zdravmarijo nenadoma močno potreboval, kar se včasih dogaja mnogim, sem pa prepričan, da ju boš spet znal. In to je že zelo veliko...

Pa veliko veselja ti želim, tebi in vsem na tem spletu.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Cerkev v šoli?
Reply #99 - 27.08.2002 at 08:59:13
 
Samson wrote on 24.08.2002 at 20:35:32:
Kot prvo, mislim, da sem že ves čas svojega življenja in tudi v zadnjem času diskriminiran v sredstvih javnega obveščanja, televizija, glavni slovenski časopisi.


Ob zadnjem zapovedanem državnem prazniku je bilo že kar smešno kaj so o njem govorili na državnem radiu - skoraj kot bi Vatikan poslušal. In potem gre novinar z mikrofonom na cesto in nihče ne ve za kak praznik sploh gre.

Kar se pa tiče diskriminacije nas pa vi posiljujete s prepovedjo evtanazije, radi bi pa še prepovedali splav. Mi vam nič nočemo - molite in množite se po mili volji
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Cerkev v šoli?
Reply #100 - 27.08.2002 at 10:18:03
 
Quote:
Priznava pretirano sodelovanje določenih cerkvenih ljudi s tedanjo inkvizicijo in se za to opravičuje, to obžaluje, prosi odpuščanja kot velika moralna avtoriteta. Toda pisal sem že pred časom o tem, inkvizicija kot inkvizicija je bila predvsem državna ustanova in jo je uporabljala država. To je zgodovinsko dejstvo in prepričan sem, da bi ti to lahko vedel, saj si vendar zelo razgledan. Je pa res, da so določeni predstavniki Cekve bili blizu teh ustanov.


Samson, nima smisla zamegljevati dejstev. Dejstvo je, da je bila inkvizicija cerkvena organizacija, ki jo je ustanovil Vatikan. Takratne države so jo seveda podpirale, nekatere bolj, druge manj. Najhuje je bilo v Španiji.

Glede na to pač ne moremo govoriti, da so bili nekateri predstavniki RKC "blizu teh ustanov". Inkvizicija je bila del RKC.

Zato papeževe prošnje k odpuščanju niso dovolj.


Quote:
No, Miro, zdaj sem te bolj razumel. Pravilno, konkvistadorji so v južni in srednji Ameriki odigrali zares strahovito pokončevalsko vlogo, ki je ne moremo odobravati v nobenem primeru. In učil sem se v zgodovini, da so to počele državne španske in portugalske oblasti, nikakor pa ne Cerkev.


Ja, s podporo Cerkve. In pri tem so sodelovali tudi duhovniki. Razumeti je treba, da tedaj Španija in Portugalska nista bili sekularizirani, torej nista imeli Crekve ločene od države. Podobno, kot je danes stanje v islamskih državah.

Quote:
No, mislim, da bi bilo prav, da se oba še kar naprej učiva zgodovine. Ti veš, kar si napisal, jaz vem za veliko izdajo slovenskih komunistov nad slovenskim narodom, ki se je zgodila na začetku druge svetovne vojne, natančno, takoj ko je Hitler napadel Rusijo. Prej so bili naši komunisti zelo za Hitlerja. To je tudi zgodovinsko dejstvo. In tudi to je zgodovinsko dejstvo, da je domobranstvo nastalo pri nas zaradi obrambe golih življenj mnogih ljudi, ki so jih ogrožali komunistični voditelji. Pa še in še... Toda jaz ne bi o tem. Poznam Kočevski Rog, mnogo prej, kot je bilo dovoljeno, sem obiskal množična grobišča v jamah. In verjemi, zelo težko mi je bilo tedaj. Tako za tiste, ki so bili rablji, kot za tiste, ki so bili nedolžne žrtve. Tega Ti očitno ne veš. Ali pa nisi slišal, kajti tega nas v šolah niso smeli učiti. Jaz bi te zadeve raje pustil pri miru, kajti, če komu niso v čast, prav gotovo niso v čast nam Slovencem kot narodu. In mislim, da so ta madež v naši narodni zgodovini naredili predvsem komunisti, s tem da so jim v mnogočem oni z nasprotne strani tudi malo pomagtali. Toda, kje je tu RKC, prijatelj, tu pa si zelo zmeden. Ne znajdeš se v situaciji. Pa ti ne zamerim, saj se še mnogi ne, pa bi se morali že po svoji funkciji.


Naši komunisti niso bili posebej navdušeni nad Hitlerjem, tako, kot ruski ne. Ker so bili pod Stalinovim nadzorom, so pa podpirali njegov pakt s Hitlerjem. Sicer pa sploh ne zagovarjam komunističnih rabot, še najmanj pa tiste zločine, ki so se zgodili po vojni.

Tisti na drugi strani, predvsem domobranci in druge kvislinške organizacije pa so nedvomno pustili večji madež. Sodelovali so s tistimi, ki so hoteli ta narod iztrebiti ali pa kvečjemu spremeniti v sužnje.

In kje je tu RKC? Aktivno je sodelovala z okupatorji in kvislingi. Na vsaki prisegi firerju so duhovniki blagoslavljali domobrance. Tudi o tem je veliko dokumentacije, tudi slik in flimskih zapisov, saj so se škofi radi fotografirali v družbi italijanskih in nemških visokih oficirjev. Danes pa bi si radi kot Poncij Pilat umili roke.

Quote:
Zahvalim se ti za konstruktiven odgovor. Ponavljam, kar sem že rekel, da ti nič ne zamerim. Tako greva lahko naprej. Želel bi le, da bi bil včasih malo bolj kritičen. Mogoče tudi meni tega malo primanjkuje, pa je to slabo za oba. Torej velja? več kritičnosti!


Se mi zdi, da sem kar zadosti kritičen Grin Morda mi primanjkuje samokritičnosti, nič ne rečem. Ampak to tukaj niti ni pomembno. V tej debati imam pač to prednost, da ne zagovarjam nobene institucije, saj tudi nobeni ne pripadam.


Back to top
 
 
IP Logged
 
sirena
3
***
Offline

živi in pusti živeti!

Posts: 118
Koper
Gender: female
Re: Cerkev v šoli?
Reply #101 - 27.08.2002 at 10:38:33
 
mislimmm...ej...najbolj sovražim vsiljevanje svojega mnenja...vsak si izbira svojo pot, vsak človek je svoja individua...še posebno pa kar se tiče verovanja...itak bo vsak sam spoznal bistvo ob svoji smrti...Kar se pa tiče obveznega predmeta verouka v šoli, sem absolutno PROTI! Treba je razlikovati med VERO in CERKVIJO!!! Duhovniki so pa itak pojem zase...govorijo eno, delajo pa drugo...od kurbarije s potrebnimi nuncami in skritega pokopavanja dojenčkov v "posvečeno" zemljo pred samostani, pa do pedofilije in pederisanja med seboj, pa tudi izsiljevanja denarja od vernikov, ki praktično nimajo niti za preživetje! In če gledaš skozi zgodovino, je bilo toliko svinjarije in klanja, da Cerkvi res ni za zgled!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Cerkev v šoli?
Reply #102 - 27.08.2002 at 12:09:06
 
Če slepemu skušaš opisati dejstva, ki jih vidiš, pa tudi ni tak greh Wink
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Cerkev v šoli?
Reply #103 - 27.08.2002 at 19:57:13
 
sirena wrote on 27.08.2002 at 10:38:33:
Duhovniki so pa itak pojem zase...govorijo eno, delajo pa drugo...od kurbarije s potrebnimi nuncami in skritega pokopavanja dojenčkov v "posvečeno" zemljo pred samostani, pa do pedofilije in pederisanja med seboj, pa tudi izsiljevanja denarja od vernikov, ki praktično nimajo niti za preživetje! In če gledaš skozi zgodovino, je bilo toliko svinjarije in klanja, da Cerkvi res ni za zgled!


Sirena, sirena, smiliš se mi! Ni pravično tako osirati poštenih ljudi. Ali pa mogoče po mnenju administratorjev in ostalih članov tega foruma to niso najbolj prostaške žalitve?

Zberi se, vsak se lahko zbere, vsaj skoraj vsak. Želim Ti vse dobro!

Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Cerkev v šoli?
Reply #104 - 27.08.2002 at 21:49:48
 
naj ti bo samson

sirena, ta je pa res malo premočna:
sirena wrote on 27.08.2002 at 10:38:33:
...govorijo eno, delajo pa drugo...od kurbarije s potrebnimi nuncami in skritega pokopavanja dojenčkov v "posvečeno" zemljo pred samostani, pa do pedofilije in pederisanja med seboj, pa tudi izsiljevanja denarja od vernikov


bi pa samo to dodal:
kjer je dim je tudi ogenj ... ponavadi ... bil
dokazi so pa tudi pač dokazi

govorijo eno, delajo pa drugo...
naj jim bog odpusti njihove grehe
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 11