Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 11
(Read 45647 times)
Brado Thodol
Guest




Re: Cerkev v šoli?
Reply #60 - 30.07.2002 at 11:31:58
 
EAGLE-1 wrote on 30.07.2002 at 11:14:03:
Dokler se tule ne boste zresnili in začeli brati še kaj drugega kot Kapital je vse skupaj ena velika zguba časa. Ni kej, polstoletnja indoktrinacije je naredilo svoje  Lips Sealed


Kapitala pa res še nisem bral , če ga pa kdo na tem forumu je, naj se javi in nam v knjižni rubriki razloži, za kaj gre  Grin

Mislim, da smo se nazadnje tam obširno pogovarjali o Tibetanski knjigi mrtvih ... Si jo že prebral?

Sicer pa, kaj misliš ali lahko naredi več škode petdeset  let ali dvatisoč let indoktrinacije?

Back to top
 
 
IP Logged
 
EAGLE-1
1
*
Offline

Če želiš videti, moraš
gledati s srcem.
Posts: 28

Re: Cerkev v šoli?
Reply #61 - 30.07.2002 at 12:09:57
 
Grin če bi bilo teh 2000 tako zelo zmotnih in škodljivih bi se sesulo samo vase..
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Cerkev v šoli?
Reply #62 - 30.07.2002 at 12:38:27
 
EAGLE-1 wrote on 30.07.2002 at 12:09:57:
Grin če bi bilo teh 2000 tako zelo zmotnih in škodljivih bi se sesulo samo vase..


Samo to, da nekaj malo dlje časa traja, še ne zagotavlja, da bo tudi vedno tako. Znano je, da vse prej kot slej premine. Če sta pa starost in neškodljivost tako važna argumenta, bi se bilo pa najbrž bolje odločiti naprimer za budizem, ki je še starejši in ki vztraja že dobrih 2500 let.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Cerkev v šoli?
Reply #63 - 30.07.2002 at 13:51:39
 
Ja, zdaj bo pa že vsak bolje vedel od nas, kaj smo prebrali... Samson's style.  Roll Eyes

Glede matematike in fizike nam je Blaira Pascala priporočal, pa niti njegovega slavnega trikotnika ni prepoznal.

Kapitala verjetno ni videl od znotraj, pa najbolje ve, kaj notri piše. Btw, jaz sem ga prebral, res dolgo tega, ko sem še študiral na filofaksu, ampak kakšne malenkosti so mi pa le ostale. Razlagati bistvo tega bi zahtevalo preveč prostora, znajdi se, poišči v knjižnici ali na internetu.

Tibetanske knjige mrtvih še nisem prebral, pa nameravam.

Se strinjam, da je budizem vreden velike pozornosti. Nekako intimno ga jemljem za svojega, čeprav se nimam za budista. Glavne smernice budizma so mi vsekakor simpatične.

Nekaj pa mi je popolnoma jasno: glede na to, koliko vsak na svojo stran vleče, je še najboljše, da šola ostane absolutno laična in ideološko neopredeljena.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Cerkev v šoli?
Reply #64 - 30.07.2002 at 14:25:07
 
EAGLE-1 wrote on 30.07.2002 at 12:09:57:
Grin če bi bilo teh 2000 tako zelo zmotnih in škodljivih bi se sesulo samo vase..

a ti ne opaziš da se sesuva vse skupi samo vase ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Cerkev v šoli?
Reply #65 - 30.07.2002 at 15:07:50
 
Ko smo že pri Pascalu, naj omenim, da je slavni Pascalov trikotnik sestavljen iz binomskih koeficientov (n r)  = n!/(n-r)!r! in je neskončno velik trikotnik. Pascal ga je natančneje preučeval, sicer pa je bil poznan že stoletja prej na Kitajskem.

S temi koeficienti se da naprimer izračunati koliko je vseh kombinacij pri lotu in kakšna je verjetnost, da zadenemo sedmico. Na listku za loto je 39 številk in da obkrožimo ravno pravo sedmico je to 1 proti (39 7) ali 1 proti 15.380.937 . Blaise Pascal je namreč med drugim tudi utemeljitelj verjetnostnega računa.


Eagle pa je najbrž mislil, da naj bi brali Pascalove Misli, ki jih je napisal kasneje. Znanost je opustil pri 27 letih in postal pravi verski fanatik, ter celo nagnal eno svojih mlajših sester v samostan.  Do tega je prišlo po tistem, ko je začel resno bolehati in je začel dobivati pogoste grozljive privide.
Back to top
 
 
IP Logged
 
EAGLE-1
1
*
Offline

Če želiš videti, moraš
gledati s srcem.
Posts: 28

Re: Cerkev v šoli?
Reply #66 - 30.07.2002 at 15:56:31
 
Miro: če bi si dovolil malce širši pogled, kanček manj cinizma in malo več strpnosti, bi videl, da sem Pascala priporočil kot filozofa, ne kot matematika. Kot sem že rekel, kdor noče videti ne bo videl, pa če...  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Cerkev v šoli?
Reply #67 - 30.07.2002 at 17:37:50
 
Quote:
Miro: če bi si dovolil malce širši pogled, kanček manj cinizma in malo več strpnosti, bi videl, da sem Pascala priporočil kot filozofa, ne kot matematika.


Priporočil si ga kot matematika. Kar se pa širšega pogleda tiče, pa s tabo, ki vidiš samo eno, ne bi razpravljal.

Quote:
Ko smo že pri Pascalu, naj omenim, da je slavni Pascalov trikotnik sestavljen iz binomskih koeficientov (n r)  = n!/(n-r)!r! in je neskončno velik trikotnik. Pascal ga je natančneje preučeval, sicer pa je bil poznan že stoletja prej na Kitajskem


To je binomski izrek, ja. Sicer pa nima zveze s cerkvijo v šoli.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Cerkev v šoli?
Reply #68 - 30.07.2002 at 17:52:41
 
Quote:
To je binomski izrek, ja. Sicer pa nima zveze s cerkvijo v šoli.


Direktno sicer ne, vendar, ko v šoli guncajo binomski izrek, bi za povečanje zanimanja, lahko učencem omenili tudi kaj iz Pascalovega življenja.
Naprimer, kako  je bil kot janzenist zagrizen nasprotnik jezuitov ali pa kako je svojo sestro poslal v klošter. Tovrstna cerkvena tematika lahko sicer dolgočasno šolsko snov samo popestri.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Cerkev v šoli?
Reply #69 - 30.07.2002 at 22:35:24
 
Brez dvoma.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
Guest




Re: Cerkev v šoli?
Reply #70 - 31.07.2002 at 08:04:41
 
Quote:
Osebno menim, da bi bili marksisti zelo v redu, saj religijo spremljalo s kritične distance. Obenem pa niso, kot se splošno misli, kakšni vulgarni materialisti.



Še nikoli nisem srečal marksista, ki bi gledal religijo s kritične distance, ne v pogovoru ne v spisih, pa sem poznal osebno lepo število znanih marksistov v Sloveniji in širše, tudi tiste s filofaksa. Tudi danes jih poznam osebno lepo število, čeprav v večini nočejo več tega imena. Je pa vulgarni materializem zelo blizu slovenski inačici marksizma, kar seveda ne bi bilo potrebno, saj je mogoče Marksa razumeti tudi bolj prizanesljivo. Ljudje s takšno cinično filozofijo religije preprosto niso sposobni poučevati, je ne obvladajo, kot je ne obvladajo tisti najbolj zagreti kritiki religije na tem forumu. Pa ne spet zmerjat moj stil, kot si ga je nekdo sam zamislil, saj je ta njegov umotvor v resnici podoba tistega, kar počne sam. Tvoja kritičnost je blizu nule. Oprosti, to si dokazal vsaj meni, ki sem za dokaze dojemljiv. Nekje sem videl omenjeno, da nekateri nekje samo "nakladajo" ali kaj podobnega, ne me držat za besedo, takšnih neumnosti ne bi znova iskal, preveč se je nabralo tega, odkar sem bil nazadnje tukaj. Pa še zdaj mi je pomalem žal, da sem to stran sploh odprl. Pa ne zaradi večine, kajti večina na tej strani so v svojem iskrenem prizadevanju zares kul! Nekateri pa me s svojo nepripravljenostjo za enakovreden pogovor prav odbijajo.

Lep pozdrav vsem,

Samson
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Cerkev v šoli?
Reply #71 - 31.07.2002 at 10:15:15
 
Samson, ne obžaluj svojih dejanj. To itak veš. Vsako dejanje, dogodek ki se ti zgodi ima nek namen. In jest sem vesel, da si se pojavu tuki, ker si v tem času kar se tiče RKC vprašanja kakorkoli natrosil kar nekaj argumentov. Seveda pa so odprta vprašanja, ki so stvar debate in tu je tako, da naletiš na vse mogoče variante.
In če verjameš svojemu poslanstvu je lahko tudi tako, da kako nevedno glavo spreobrneš. Nikol ne veš.

Velik Sonca
Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
muca
1
*
Offline


Posts: 5
postojna
Gender: female
Re: Cerkev v šoli?
Reply #72 - 31.07.2002 at 22:38:57
 
jst se tud strinjam s tistmi ki pravjo za NE!
V šolah pouk nebi smel potekat!!!
sej mamo cerkve in tisti starši,ki so toliko verni se bodo odločli svoje otroke vpisati vk verouku.Sam sm tudi hodila in to osem let,pa sm prišla do tega,da sm ubistvu brezveze hodila na te ure,oni bi me "morali" naučiti kako stvari v življenju potekajo,pa so spregledali poantu tuki,...
skratka,več sm se sama naučila kot so oni mislili da me bojo,...absolutno ne verouk v šole,kaj pa če je nekdo druge vere,kaj pa če je musliman,...???A se bo tud on moral učiti in verovati v troedinega boga?Kajti če se bo to pojavilo,se tak otrok kmalu ne bo več znašel,ne med ljudmi in ne med verami
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Cerkev v šoli?
Reply #73 - 31.07.2002 at 23:27:06
 
ja poslanstvo ... združiti vse ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
EAGLE-1
1
*
Offline

Če želiš videti, moraš
gledati s srcem.
Posts: 28

Re: Cerkev v šoli?
Reply #74 - 01.08.2002 at 23:16:21
 
Hmm...da pojasnim. Pod mojim nikom je prej pisal moj brat. Tole pišem zopet jaz,Grega. Sem mnenja da verski pouk ne bi škodil otrokom v šoli in sicer z splošnega vidika življenja, da sposobni mladi teologi pokažejo mladičkom da obstaja v življenju tudi kaj drugega kot pehanje za boljši avto od sosedovega in za čimveč materialnimi dobrinami. Zelo smešno se mi zdi, da nekateri brezglavo tulijo in se otepajo kot hudič križa krščanskega pouka v šole,zakaj to? Saj nihče noče narediti tega. Še najvišji predstavniki RKCja v Sloveniji so proti temu, zakaj se potem tako neumestno in neutemeljeno to natolcuje? Kakorkoli že......sem ZA, pod določenimi pogoji in z skrbno izbranimi laičnimi bogoslovci ( pozor,ne prehitro pen na usta dobit, bogoslovci niso duhovniki, katerih se nekateri tako branijo,upravičeno ali neupravičeno)

          lp, Grega
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 11