Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 11
(Read 45948 times)
lojzika
Guest




Re: Cerkev v šoli?
Reply #75 - 02.08.2002 at 07:43:39
 
eni moji prijatli so na teološki in ko sem jih srečala po dolgem času nisem mogla verjet kako so indoktrinirani. en sošolec ki mi je prej ukradel nevem kolko knjig je zdaj ves zagret za jezusa, druge vere so mu brezvezne. ena prjatlca je tudi zabluzila. moja izkušnja je, da ljudje s teološke niso uravnoteženi za takšan poklic, to naj učijo rajši ljudje z neodvisnih šol.

pa še nekaj. ena moja prijatlca ma fanta, ki je kljub svojim ne več rosnim letom še ministrant, vedno sta neki skupaj z duhovnikom. po eni strani tak verski fanatik, po drugi strani jo hoče pa doma za postlo privezovati in se igrat čudne igrice. prav za tega njegovga prijatla duhovnika pa mi je en sodelavec povedal, da sta z njegovim sinom prodajala drogo in da je menda peder.

saj nočem nič slabega, ljudje smo pač ljudje, vsak je lahko peder če mu paše. ne vem pa zakaj nekateri hočejo ljude posiljevati z enimi nenormalnimi religijami. moji otroci že ne bojo kristjani, pa če bojo meli dragi auto ali pa ne.  Kiss

salam alekum
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Cerkev v šoli?
Reply #76 - 02.08.2002 at 13:13:44
 
Namaste.
Back to top
 
 
IP Logged
 
DolpHiN
3
***
Offline

A wet kiss to you 2 :)

Posts: 112
Slovenija, maribor
Gender: male
Re: Cerkev v šoli?
Reply #77 - 02.08.2002 at 16:23:36
 
cerkev v šoli ?

absolutno nasprotujem !

moji razlogi :
- cerkev zavira svobodo govora, čeprav morda ni tako opazno, svobodo alternativnega razmišljanja
- cerkev postavlja norme
- religija sama po sebi skrbi za manipulacijo prebivalstva v svoje namene, tolerira versko nestrpnost (prepiri med verami in zavračanje tujih verstev)

že samo po teh mojih razlogih lahko vidimo kaj bi cerkev kot institucija naredila med mladim, odraščajočim prebivalstvom...
brainwash in podrejanje njihovim teorijam, njihovemu načinu razmišljanja in njihovim tezam...
kaj to pomeni za ljudstvo ???
KAMENA DOBA ... definitivno nazadovanje tako mentalno kot tehnološko...

zatorej cerkev v šolah ? ABSOLUTNO NE !
Back to top
 
 
IP Logged
 
crash
Guest




Re: Cerkev v šoli?
Reply #78 - 06.08.2002 at 01:49:04
 
Verouk ali predmet o verstvih v šoli?
Absolutno nasprotujem.  Iz razlogov, ki so jih moji predhodniki že navedli .  pranje možganov itd..

Predlog:  naj se v župniščih poleg verouka uvede še predmet o verstvih,  in naj tisti ki želijo, da otroci dobijo splošno znanje o svetovnoh verah pošljejo tja.  In kmalu se bo videlo, kakšno je njihovo znanje in koliko teologi  poučujejo nepristransko.  in če bodo  otroci vedeli o budizmu (kot najbolj razšitjeni svetovni veri) več kot pa o krščanstvu  so svoje delo dobro opravili.  
Pa še kakšno pesmico bi se  otroci lahko naučili npr hare Krišna Hare rama ni preveč zahtevna tudi za mlajše.

Back to top
 
 
IP Logged
 
DolpHiN
3
***
Offline

A wet kiss to you 2 :)

Posts: 112
Slovenija, maribor
Gender: male
Re: Cerkev v šoli?
Reply #79 - 06.08.2002 at 22:16:23
 
hehe BUDISTI ? ja definitivno...  Grin

budiste naj imajo v šolah Smiley))
kaj če bi poleg šol namesto cerkev stali raje kakšni templji svetlobe ?

pa še glede pedofilije se nam ne bi bilo treba bati Smiley) vsaj ne poznam nobenga primera ko bi budistični menihi zlorabljali otroke Smiley))
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Cerkev v šoli?
Reply #80 - 08.08.2002 at 12:01:38
 
Enkrat sem nekje prebral temeljne paradigme Budizma in sem bip šokiran.
1.) Nad tem kako nekaj drugačnega zahodnjaki pod budizmom razumemo
2.) Kako nesprejemljive so te paradigme za povprečnega zahodnjaka - pa ne mislim v smislu religioznosti.
Žal se ne morem spomniti teh paradigm, sem pa ob tem spoznal trik New age gurujev - pobereš zanimivo in sprejemljivo na Vzhodu, mal pomešaš in prirediš in to kot zveličavno tisočletja preizkušeno tradicijo ponudiš na Zahodu. Prav zaradi tega ne verjamem v nobenega New age guruja, uni vzhodnjaki so pa itak iz prejšnjih tisočletij in povsem neprimerni za naš čas. Smo pač goli in bosi imamo pa kup enih prodajalcev cesarjevih novih oblačil.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Cerkev v šoli?
Reply #81 - 14.08.2002 at 00:02:15
 
Oldi, vse pa tudi ni za v koš vreči. Naprimer akopunktura. Že tisočletja se uporablja, pa je še danes uporabna. Pa še kaj bi se našlo.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Cerkev v šoli?
Reply #82 - 14.08.2002 at 00:05:16
 
Quote:
saj nočem nič slabega, ljudje smo pač ljudje, vsak je lahko peder če mu paše. ne vem pa zakaj nekateri hočejo ljude posiljevati z enimi nenormalnimi religijami. moji otroci že ne bojo kristjani, pa če bojo meli dragi auto ali pa ne.  

salam alekum


Po podpisu sklepam, da bodo tvoji otroci muslimani. Kaj pa si ti?

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Cerkev v šoli?
Reply #83 - 16.08.2002 at 13:55:58
 
EAGLE-1 wrote on 01.08.2002 at 23:16:21:
Sem mnenja da verski pouk ne bi škodil otrokom v šoli in sicer z splošnega vidika življenja, da sposobni mladi teologi pokažejo mladičkom da obstaja v življenju tudi kaj drugega kot pehanje za boljši avto od sosedovega in za čimveč materialnimi dobrinami. Zelo smešno se mi zdi, da nekateri brezglavo tulijo in se otepajo kot hudič križa krščanskega pouka v šole,zakaj to?


Grega, vse lepo in prav.

Vendar zakaj mora bit zato, da učiš to kar si povedal, da obstaja v življenju tudi kaj drugega kot pehanje za boljši avto... prisotna RKC ideologija, kaj pa je napačnega osnovah drugih ideologij, budizma, zena, islama, protestantizma, verovanjih črncev, indijancev, eskimov, aboriginov....

Nehite ga srat. Enkrat že spreglejte in se zavedajte. Ni Bog vzrok za dobro in slabo, vzrok je človek.

In če mene vprašaš, je dovolj da se uvede predmet ala Človekoljubje, brez priveskov in strašil v obliki pekla, nebes, in še in še nepredstavljivih pojmov.

Čist dost je iskreno pomagat sočloveku, brez da bereš biblijo ali druge svete spise.

Samo človek ima problem, noben od bogov ga nima.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Cerkev v šoli?
Reply #84 - 22.08.2002 at 01:50:37
 
Gru Gru wrote on 16.08.2002 at 13:55:58:
Grega, vse lepo in prav.

Vendar zakaj mora bit zato, da učiš to kar si povedal, da obstaja v življenju tudi kaj drugega kot pehanje za boljši avto... prisotna RKC ideologija, kaj pa je napačnega osnovah drugih ideologij, budizma, zena, islama, protestantizma, verovanjih črncev, indijancev, eskimov, aboriginov....

Nehite ga srat. Enkrat že spreglejte in se zavedajte. Ni Bog vzrok za dobro in slabo, vzrok je človek.

In če mene vprašaš, je dovolj da se uvede predmet ala Človekoljubje, brez priveskov in strašil v obliki pekla, nebes, in še in še nepredstavljivih pojmov.

Čist dost je iskreno pomagat sočloveku, brez da bereš biblijo ali druge svete spise.

Samo človek ima problem, noben od bogov ga nima.


Gotovo, samo človek ima problem, Bog ga nima. Drugih bogov pa tako in tako ni, pa če bi jih mnogi na tem forumu še tako radi imeli. Predlagam, da se tisti, ki Boga potrebujete. oklenete tega, ki je, in se ne spuščate v nepotrebne fantazije. To je le dobrohotno priporočilo,  da se ne bo kdo počutil siljenega v nekaj, v kar noče iti.

Vsekakor je res, da ima za takšen pouk zares usposobljene kadre danes v svetu samo Teološka fakulteta. In v našem kulturnem prostoru, ki je v celoti nastal iz krščanskih korenin, pa če nekateri to še tako vztrajno zanikujejo, pride pač v poštev samo teolog. Kajti edino ta šola daje v svojem programu dovolj temeljito spoznavanje ostalih verstev in tudi marksizma, kar očitno nekateri ne veste. Vse te nemoralnosti, in celo neuravnovešenosti, ki jih tako obilno lepite na teologe in duhovnike, pa so zunaj slehernega dobrega okusa. Nemoralno je posploševati določene izjeme, ki se sicer tudi v Cerkvi gotovo dogajajo. Mar je nasrpotnikom Cerkve pa kar vse dovoljeno, da pri njih ne vidimo nobenih deviacij? Mar so tako zelo brezmadežni? S tem mislim tudi tiste, ki pišete v tem forumu. Poglejte se v ogledalo in spregovorite s svojo resnično notranjostjo, če vas tega ni strah. Miro bo spet govoril, da govorim nekje zviška, on bi k temu prilepil napačno razumljeni "ad personam", ko da je v tem pristopu že samo po sebi kaj napačnega. Mogoče bi kdo celo pretreseno ugotovil, da nastanek teme o pedrih in lezbijkah, kjer me je Miro tako občuteno ožigosal popolnoma po krivici za njihovega nasprotnika, ni bil v resnici načrtna zloraba igre besed, zato da bi napadel osebno mene! Pa ne reci Miro, da je šlo tukaj "ad rem", če hočem izpasti kunšten. Še drugi so te spregledali. Mimogrede naj ti povem, da imam med svojimi prijatelji tudi pedre, s katerimi se odlično razumem. To zadnje niti ni potrebno reči, saj so moji prijatelji.

Torej, dobro bi bilo, če bi bilo delovanje Cerkve kot prečiščevalne inštitucije našega naroda, tudi v šolah. Mislim, da bi moral biti naš skupen interes, da Cerkev in njen nauk zares spoznamo, in bi torej morali biti vsi za verouk v šolah. Mislim, da bi v našem kulturnem prostoru moral biti kot obvezen predmet, saj imamo dovolj teologov, ki bi ga lahko kvalitetno poučevali na vseh stopnjah. Ne vem, zakaj je bilo pred leti tako samo po sebi umevno, ko se je poučeval praktično na vseh programih tudi predmet Temelji marksizma. Tudi jaz sem opravil ustrezen visokošolski izpit iz tega predmeta. Pa mi ni prav nič škodoval: spoznal sem še bolj natančno, kakšna strašna nesreča je bil in je še za ves svet marksizem.

Danes pa glede prisotnosti Cerkve v javnem življenju in v šolah takšno nerazumno nasprotovanje! Škoda, zares velika škoda.

Topel pozdrv vsem,

Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Cerkev v šoli?
Reply #85 - 22.08.2002 at 02:35:50
 
Quote:
Gotovo, samo človek ima problem, Bog ga nima. Drugih bogov pa tako in tako ni, pa če bi jih mnogi na tem forumu še tako radi imeli. Predlagam, da se tisti, ki Boga potrebujete. oklenete tega, ki je, in se ne spuščate v nepotrebne fantazije. To je le dobrohotno priporočilo,  da se ne bo kdo počutil siljenega v nekaj, v kar noče iti.


No prav Samson. Recimo, da imas prav. Probleme ima clovek in ne bog. Cakaj malo, govorimo o cerkvi, ki je bozji predstavnik.  Slednja se setoji iz duhovnikov, kardinalov, papezev in vse tja do prostozidarjev. Torej cerkev se sestoji iz ljudi, ki imajo svoje probleme.  In naj jaz potem pustim, da ti ljudje s problemi mojega otroka v soli verouk poucujejo?  Ni problema, probleme imajo kot ljudje tudi ucitelji, toda oni poucujejo predmete ne pa ozko filtrirano vodilo za zivljenje.
A ves kaj Samson? Se meni, ki sem rojen leta 1965 so dali na izbiro, ce hocem k verouku ali ne. Moj sin k verouku ne bo hodil razen ce sam ne bo hotel. Enako velja za hcerko.

Quote:
Torej, dobro bi bilo, če bi bilo delovanje Cerkve kot prečiščevalne inštitucije našega naroda, tudi v šolah. Mislim, da bi moral biti naš skupen interes, da Cerkev in njen nauk zares spoznamo, in bi torej morali biti vsi za verouk v šolah. Mislim, da bi v našem kulturnem prostoru moral biti kot obvezen predmet, saj imamo dovolj teologov, ki bi ga lahko kvalitetno poučevali na vseh stopnjah. Ne vem, zakaj je bilo pred leti tako samo po sebi umevno, ko se je poučeval praktično na vseh programih tudi predmet Temelji marksizma. Tudi jaz sem opravil ustrezen visokošolski izpit iz tega predmeta. Pa mi ni prav nič škodoval: spoznal sem še bolj natančno, kakšna strašna nesreča je bil in je še za ves svet marksizem.


Pozabljas Samson, da je bil marksizem poucevan v in po casu svetovnih revolucij ter v drzavah, ki so to teorijo sprejele.  Cerkev ne pozna toliko  revolucionarnih casov kot svet ali kot posamezna drzava. Seveda ne, govorimo o duhovnem monopolu. Med drugim so zaradi monopolov SFRJ razbijali, sedaj pa se vracamo v en monopol izpred 500 let. K cerkvi seveda.     Enostavno hoce cerkev  vec. In seveda vec ter se vec. Vsega, tako vernikov kot dobrin, davkov, dalje ne nastevam.
Jebemo Samson, zakaj me ze enkrat ne pustijo, da verjamem v sebe in v mojga boga ne pa tistega, ki visi na vsaki tretji Bolognski ikoni. Nedalec je Rim, gnezdo prostozidarjev. In kdo se vedno vodi svet?  Cerkev in prostozidarji Samson. Zal, resnici je porebno pogledati v oci.

Andres



Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Cerkev v šoli?
Reply #86 - 22.08.2002 at 08:59:34
 
Andres wrote on 22.08.2002 at 02:35:50:
Pozabljas Samson, da je bil marksizem poucevan v in po casu svetovnih revolucij ter v drzavah, ki so to teorijo sprejele.  Cerkev ne pozna toliko  revolucionarnih casov kot svet ali kot posamezna drzava. Seveda ne, govorimo o duhovnem monopolu. Med drugim so zaradi monopolov SFRJ razbijali, sedaj pa se vracamo v en monopol izpred 500 let. K cerkvi seveda.     Enostavno hoce cerkev  vec. In seveda vec ter se vec. Vsega, tako vernikov kot dobrin, davkov, dalje ne nastevam.
Jebemo Samson, zakaj me ze enkrat ne pustijo, da verjamem v sebe in v mojga boga ne pa tistega, ki visi na vsaki tretji Bolognski ikoni. Nedalec je Rim, gnezdo prostozidarjev. In kdo se vedno vodi svet?  Cerkev in prostozidarji Samson. Zal, resnici je porebno pogledati v oci.

Andres





Ne bi rekel, da karkoli pozabljam. Marksizem se pri nas še v vse bolj banalnih oblikah kar nadaljuje, pač pod drugačnimi imeni. V zadnjem desetljetju so ga ustoličili v Sloveniji kot tisto resnično podeželsko prostozidarstvo, ki ga ti tako spontano nalagaš Rimu in Cerkvi. Ne trdim, da prostozidarjev v Rimu sploh ni, ni pa to tisto pravo gnezdo, na katerega neprestano prostozidarji tako glasno kažejo, da bi se na ta način skrili v Franciji, v Nemčiji, v ZDA..., pa tudi, ne pozabi vendar!, pri nas. Kajti tako bodo nemoteno vladali, kajti tam je neki zelo viden grešni kozel, po katerem lahko kozla vsak, ki se mu zljubi.

To, da hoče Cerkev več, so plehke pesmice tistih, ki hočejo imeti prav vse. Cerkev zase v resnici ne potrebuje nič. Hočemo pa mi državljani Slovenije, ki smo pa obenem tudi pripadniki te Cerkve, imeti kaj za tisti svoj denar, ki nam ga država - seveda tudi tebi in vsem tukaj - kar preprosto jemlje, nazaj tudi kaj dobiti.   Torej nekaj tudi zase, ki smo večina med plačevalci pa zanemarljiva manjšina med potrošniki teh skupnih sredstev. To pa vendar veš, prijatelj Andres. In če že Ti občutiš v naših zahtevah krivico do sebe, kako je ne bi občutili mi? Mar moramo vedno biti manjvredno blago? Jaz se ne počutim prav nič manjvrednega, in se ne bom prenehal boriti za tisto, kar vem, da mi preprosto pripada.

Pa lep pozdrav! Vesel sem Tvojega odgovora, ki v posameznih elementih le pove tudi meni mnogo uporabnega v nadaljni razmislek. Le tiste oguljene fraze o nekakšnem rimskem prostozidarstvu mi ne gredo po grlu in jih ne morem prežvečiti, ker pri nas znamenja prostozidarstva vidim na vsakem koraku, pa to prostozidarstvo nima nobene zveze z Rimom, ampak prej z nekakšno novo zakulisno Moskvo.

Ostanite v cvetju vsi skupaj!
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Cerkev v šoli?
Reply #87 - 22.08.2002 at 11:09:27
 
Quote:
Mar moramo vedno biti manjvredno blago? Jaz se ne počutim prav nič manjvrednega, in se ne bom prenehal boriti za tisto, kar vem, da mi preprosto pripada.


Kaj pa Jezusovi nauki  ???

Cerkev  ( ljudje ), je tako obsedena sama s sabo in željo po moči, da je pozabila na to, kar uči oz. kar bi naj predstavljala.

Ravno zaradi tega, je toliko nezadovoljstva in sovraštva do cerkve.
Sicer pa so nezadovoljni le tisti, ki pričakujejo, da jih bo cerkev odrešila.

Če se ne bi počitil manjvrednega, se ne bi o tem spraševal in se boril.
Le čemu ?

Spet želja po moči. Zato se tudi poistovetiš z bogom, ki predstavlja moč.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Cerkev v šoli?
Reply #88 - 22.08.2002 at 11:20:38
 
Samson wrote on 22.08.2002 at 01:50:37:
Gotovo, samo človek ima problem, Bog ga nima. Drugih bogov pa tako in tako ni, pa če bi jih mnogi na tem forumu še tako radi imeli. Predlagam, da se tisti, ki Boga potrebujete. oklenete tega, ki je, in se ne spuščate v nepotrebne fantazije. To je le dobrohotno priporočilo,  da se ne bo kdo počutil siljenega v nekaj, v kar noče iti.


Samson, se lepo strinjam s teboj v mnogih dejstvih. Vendar sem že davno prerastu okvire in omejenost RKC-ja, pa ne gledam na Jezusa kot nekaj negativnega. RKC kot pojav v sodobnem TV-ju pa je resnično meni odbijajoč. Če gledam Rode-ta in njegovo vzvišeno nastopaštvo, žal tega ne sprejmem. In starega gospoda Papeža (vso spoštovanje mu), res ni treba na stara leta tok matrat in mučit. To je zame čista zgrešena pot. Vrhovni poglavar cerkve, ki komajda še prebere kar mu napišejo, je to potrebno? Lahko da je? In misel mi daje odgovore?

In ne trdi ničesar, ker če bi se rodil kot sin nekega budista, bi trdil nasprotno. Kateri bog je pravi in kateri ne. To ni pomembno.

Pomemben je človek, ljubezen, sočutje.

Le to je hotu Jezus povedat nič več.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Cerkev v šoli?
Reply #89 - 22.08.2002 at 11:30:04
 
Samson wrote on 22.08.2002 at 08:59:34:
To, da hoče Cerkev več, so plehke pesmice tistih, ki hočejo imeti prav vse. Cerkev zase v resnici ne potrebuje nič. Hočemo pa mi državljani Slovenije, ki smo pa obenem tudi pripadniki te Cerkve, imeti kaj za tisti svoj denar, ki nam ga država - seveda tudi tebi in vsem tukaj - kar preprosto jemlje, nazaj tudi kaj dobiti.   Torej nekaj tudi zase, ki smo večina med plačevalci pa zanemarljiva manjšina med potrošniki teh skupnih sredstev. To pa vendar veš, prijatelj Andres. In če že Ti občutiš v naših zahtevah krivico do sebe, kako je ne bi občutili mi? Mar moramo vedno biti manjvredno blago? Jaz se ne počutim prav nič manjvrednega, in se ne bom prenehal boriti za tisto, kar vem, da mi preprosto pripada.

Sorry Samson, ampak jaz od tega tukaj ne razumem čisto nič, bi bil vesel, če mi lahko par stvari pojasniš.

Ali ti država jemlje več kot meni, oz. drugim? Ali od države dobiš manj kot jaz, oz. drugi? Zakaj se počutiš manjvrednega? Kaj vsebuje ta  "entitlement", oz. ta pravica, o kateri govoriš?

Verjetno živiva v precej različnih svetovih in se gibljeva v različnih krogih, tako da mi je tvoje razmišljanje v tem primeru zares tuje in se mu ne znam približati.

Vem pa, da, če bi pri komu, recimo na delovnem mestu, opazil, da pestuje občutek, da mu nekaj pripada, bi to poskusil čimprej razrešiti, ker bi sicer lahko to pripeljalo do zagrenjenosti, maščevalnosti, različnih problemov, konfliktov in podobnega.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 11