Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 11
(Read 55287 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #45 - 13.08.2002 at 00:33:09
 
glavni problem ki ga (jest) vidim tukaj je:
ali je jezus umrl na križu ali ne?

ta problem, je znanost razrešila skozi torinski prt, zdravilni prt na katerega so položili in z njim pokrili jezusa, prt v katerem se je zdravil preko noči, prt ki se je kot relikvija ohranil do današnjih dni, prt katerega je cerkev dobila v last šele v tem stoletju, prt ki je ujel jezusovo kri - sveti gral, po domače.
znanost je potrdila da je moški ki je ležal v tem prtu bil živ, torej ni umrl, zatorej tudi ni mogel vstati od mrtvih.
okrog tega vstajenja od mrtvih pa je zgrajena celotna vera krščanstva.
vsa teologija se je morala (od pavla (zagrizenaga nasprotnika kristjanov - spreobrnjenega) naprej) prilagajati temu dejstvu.
jezus je umrl in potem je od mrtvih vstal.
in zato da vera ostaja konsistentna, vatikan laže še danes in zato ker laže, je cerkev slaba, ne zato ker ima karitas, ne zato ker ima v svojih vrstah dobre ljudi, ne zato ker ... zato ker širi neresnico, ZATO JE SLABA.

ja titud gre se 'for taking sides'
vsak se mora sam odločit na katero stran se bo postavu in kaj se bo odloču da je resnica, kaj da je tisto čemur bo verjel, ovce (indoktriniranci, bi kdo znal rečt) tega niso sposobne.
dejansko je treba tolk časa vrtat in iskat odgovore, da se lahko 'za prmej' odločiš komu in kaj boš verjel, takrat šele se lahko odločiš in postaviš resnico tja kjer je, ne tja kjer ti drugi pravijo da je.
zato una debilna fraza ... v tebi so vsi odgovori ... ker so, ker se moraš odločit, ti sam, s svojo od boga podarjeno SVOBODNO VOLJO.
te si ne smeš pustit uzet, svobodne volje, ker to je vse kar imaš!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #46 - 13.08.2002 at 09:08:54
 
Quote:
jezus je umrl in potem je od mrtvih vstal.
in zato da vera ostaja konsistentna, vatikan laže še danes in zato ker laže, je cerkev slaba, ne zato ker ima karitas, ne zato ker ima v svojih vrstah dobre ljudi, ne zato ker ... zato ker širi neresnico, ZATO JE SLABA.


Pač laže, je pač pogruntla, da je vstajenje najboljša marketinška poteza, na katerega pada folk in se lahko gradi občestvo. Je v vstajenjeu potrditev božje narave,  tolažba, upanje, ponuja zadvoljitev ene konkretne želje človeka po večnosti ... Kaj pa češ folku ponudit več, da se bo zbral pod tvojim okriljem? Une filozofske zadeve kot je ljubezen, sočutje, božja narava v človeku...? Kolikor poznam sceno, so bli prvi kristjani tolk zmedeni po kristusovem križanju, da so nujno rabil nekaj, kar bi jih spet povezal, vero vrnilo. Po moje je težko rečt, al so se vstajenje zmislni al pa pa je to le plod njihove resnične  potrebe, ki je sprožla avtosugestijo, ki so ji sami celo verjeli...  

Quote:
te si ne smeš pustit uzet, svobodne volje, ker to je vse kar imaš!


Je pusto in samotno in nevarno  živet s svobodno voljo. Svoboden 'od' še ni dost, moraž bit svoboden 'za'. Saj to sem že pisal, da smo povečino   svobodo od religioznnih spon zamenjal za svobodo za nacionalne in druge idelogije, vključno s potrošniško in modnimi stili. Smo kao svobodni, mamo kao možnost izbire, ampak smo v bistvu  radi ovce v čredi pod varstvom tistih, ki nam ustvarjajo lažne potrebe, ki se jih pol kao po svobodni volji skušamo pod okriljem občestva pehamo zadovoljit.

Jest cerkev v tem smislu nč ne podcenjujem, ni nač slabša od raznih korporacij, ki te koj ob rojstvu vtaknejo v pampers, ki mu slediš pol do smrti in še čez, saj vsa propaganda ma not tud elemente ene religiozne transcedence. Sem zadnjič bral o odprtju ene največje veleblagovnice v londonu, ki prodaja vse artikle samo ene blagovne znamke: ko se enkrat odločiš za življenjski stil, ki ti ga diktira,  te drži za vrat prav v vsem. Cerkev je že davno zgubila to ambicijo al pa ji prav nebogljeno konkurira...

Svoboden 'za' po moje ne bi smel pomenit za tako al pa tako občestvo, ampak neodvisnost od takega pa takega občestva. Ke tisti 'za' je pol kratka, hipna in potrošna zadeva, ki ti služi le kot ene vrste opora za preskok. Je pa res, da večina niti tega preskoka ni sposobna opravt po svobodni volji ampak te v to  pahne kakšna osbena  al pa kolektivna katastrofa, v kateri maš pa itak tko  omjene možnosti, da je o svobodi izbiri  težko govort.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #47 - 13.08.2002 at 10:02:10
 
mogoče je teb težko govort o svobodni izbiri, men pa ni niti mal, in mogoče je vam težko in nevarno živet z njo, pa to ni moj problem, je vaš ... jest sm si že izbral stran, že zdavnaj in zaenkrat ni niti enga protiargumenta da bi to bla napačna pot.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #48 - 13.08.2002 at 10:50:52
 
Savaka  čast, gape,  jest pa svobodo občutim le v trentuku odločanja za manjšo nesvobodo. Cerkev tako ostaja moja  opcija v primeru, ko bo manj slaba od drugih. Mene v tej  izbiri cerkev v bistvu ne omejuje, razen kolkor jo še nosim v seb kot en privzgojen vorec, na katerega sem morda vezan. Ampak tok distance po mojem imam, da bi se v vanjo vključil zarad privlačnosti njenega  občestva,  ne pa ideologije, na kateri temelji. Tle sem s tabo, če se deloma to sploh da.

Sicer ti pa ne verjamem, da bi se tud ti pripravljen v celoti odrečt krščanskemu občestvu, če bi tud v njem bolje kot kje drugje v 'praznem' prostoru lahko uresničeval tvoje temeljne duhovne potrebe. Tole tvoje početje  na netu je po moje en pskus oblikovanja občestva, ki kao  temelji na idelogiji odsostnosti vsake idelogije. Ampak ravno s to izključenostjo 'od' se ustvarja nova vključenost, ki je temeljna predpostavka vsakega občestva. Jest cenim to odprtost , open source pa to, ampak me čudi nestrpnost  do unih, ki v bistvu nehote pridejo sem zadovoljevat potrebe, ki jih v svojem občestvu ne morejo zadovoljit.  Samson pa sek sta se tle najdla bolj, kot si lahko mislimo, mi smo ju pa napadli kot kakšni domorodci misionarje. Kaj je to drugega, kot utrjevanje lastnega občestva na račun izključevanja drugih?

Evo, tolk, da se potavmo mal na trdna tla. Da začutmo lastno omejenost. Kar pa ne pomen, da nimamo potencialov. Zato brez zamere, če se da.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #49 - 13.08.2002 at 11:42:15
 
Kaj pa če vsi globoko v sebi dob'r vejo, da je vse na čemer temelji njihova vera en lari fari (ali vsaj niso prepričani, da je to res) in so zato tako občutljivi.

Po moje "DUŠA" na nekem globjem nivoju čuti te trhle noge in je zato negotova, negotovost pa povzroči agresijo.

Kar se pa tiče Kristusa mi pa pri gapeu res ni jasno, kako verjame vanj, istočasno pa ve, da je bilo vse v zvezi z njim do neprepoznavnosti iznakaženo ali izmišljeno. Ostane le teh 10 zapovedi, ki se pa itak menda nanašajo le na naše - oziroma njihove, za ostale (se pravi tudi zame) pa ne veljajo.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Anuk
Ex Member




Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #50 - 13.08.2002 at 13:22:39
 
Na tem mestu me ne zanima odgovor na vprašanje: ali je to samohvala ali ne, - ko povem in če prav povem -, da rada izbiram besede.
Zakaj? Ker je na preizkusu potrpežljivost človeka.
Kaj želim s tem povedat? Samo to, da je tak človek sposoben bolj ljubiti sočloveka (titud tud teb); če pa ti to kakorkoli še pripomore pri nekem odkrivanju, je osnovni namen takega oglašanja osvojen.  
Mislim, da sem najbolj to - Anuk. OK, ne pozabljam tega, da se prav zato lahko tako izrazim, ker znam tud prisluhnit.
Kdo se skriva za Anuk?
Če me vprašaš kar tako, je odgovor preprost, bolj kot sem jaz: - nihče - Zakaj sem se znašla tle gor? Iz stiske, iz panike od svobode za  (a smem uporabit tako artikulirano?)
Ja, "človeščina" je zame jezik, ki je tudi pred maternim jezikom in ki prevaja občutke intuitivnega razuma, pri katerem naj velja predvsem to, da nič ni skrito.

Zdaj dodajam še navedek iz članka Pris(o)tnost v umetnosti, obj. v  reviji Lik.besede 55,56-2001, avtor J.Kočica str 84.: "Mislim, da umetnost, ki odgovarja na bistvena vprašanja tukaj in zdaj, predvsem vzpostavlja polje pristnosti in prisotnosti. Polje, v katerem lahko občutimo drugega in drugo v tisti krhki rečnosti, ki omogoča (srečno) srečanje.
Back to top
« Last Edit: 13.08.2002 at 15:01:16 by anuk »  
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #51 - 13.08.2002 at 13:28:49
 
titud, samson in sek sta se popolnoma sama izključla, noben ju ni pregnal, vsaj jest ne, čakam še mnogo-premnogo odgovorov od močnega samsona ... in niso bili to napadi, bil je bolj ali manj argumentiran (indoktriniran) pogovor ...

kar pa se tiče jezusa kristusa v katerega verjame gape, je pa tko da gape verjame VANJ, v jezusa kristusa, ne v interpretacije njegovega delovanja, jezus je namreč deloval, ni pisal in ni gradil, samo deloval je, kar njegovi kao nasledniki (posredniki) na zemlji ne delajo, delajo, ampak glih obratno ... in 10 zapovedi nima veze z jezusom ampak z mojzesom (in je osho enkrat lepo napisu, 'a je mojzes se pogovarju z bogom ko jih je pisu al je bil pod vplivom marihuane, ker on že ve da na sinaju ona raste k nora').
in teh 10 zapovedi je jezus prišel nadgradit in jih je nadgradil, kdor to hoče videt naj vidi, kdor ne naj ne vidi, kdor sledi jezusovemu zgledu naj mu sledi, kdor noče naj mu ne, vsak ima svobodno izbiro, vsakdo lahko sledi 10 zapovedim, ampak jezus jih je nadgradil, in zapovedi niso zapovedi ampak priporočila in to fajn priporočila.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #52 - 13.08.2002 at 14:41:01
 
[quote][titud, samson in sek sta se popolnoma sama izključla, noben ju ni pregnal, vsaj jest ne, čakam še mnogo-premnogo odgovorov od močnega samsona ... in niso bili to napadi, bil je bolj ali manj argumentiran (indoktriniran) pogovor ...
/quote]

Saj ne pravim, da si ju ti pregnal. Preganala ju je klima tle gor, za katero moraš imet res dober želodec al pa moraš bit zanjo res  ene vrste cepljen al pa naravno odporen.

Po moje ni dobro štartat  iz tega, da maš svoj prav  se cenit po tem, kolk in ga znaš zagovarjat pa kolk si uspel drugega prepričat. Po moje bi si moral vsak dopustit, da si  svoj prav ustvarjat  skoz dialog. Dat  drugemu v naprej  možnost, da naredi svoj prav iz tistega, kar mu lahko ponudiš iz svojih izkušenj, prepričanj, slutenj in uvidov. Tud če njegov prav ne bo tak kot moj, tud če ne bomo najdl skupne resnice, ki naj bi nas povezala v občestvo. V občestvo naj bi nas povezal način iskanja resnice, ne pa delna al pa končna resnica. Vera v to, da sta  tak dialog in sožitje tako ustvarjenih resnic možna.

V  tako cerkev bi se  bil jest pripravljen koj  vključit, ker taka cerkev po moje ne bi bla slaba. Anuk,  a  ti tud pa še kdo tud?
Back to top
 
 
IP Logged
 
c.
Guest




Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #53 - 13.08.2002 at 15:20:05
 
Ali človek potrebuje fizičen objekt, da veruje?
Saj ni potrebno hodit v cerkev, ali kamorkoli drugam, da bi lahko veroval. Veruješ lahko sam, in če veruješ vase in v to, da delaš prav, potem ne moreš delovati narobe. (antropološka izhajanja iz predavanj Godine oz. antropoloških avtorjev, ki zagovarjajo nastanek "patološkega narcisa")

Problem pa nastane, ko drugi mislijo, da je narobe. Pri tem pride do razhajanj med mano in njimi. In v tem trenutku je najtežje vzpostaviti "svojo" vero oz. se odločiti. A ni tako ???

Drugače pa povsem podpiram idejo, da se lahko vsak odloči kaj in kje bo in zakaj. S tem, da potrebujemo strpnost do drugih! Le-to pa nam da vera, ne pa verska ideologija, ki preferira moč, denar in oblast.

LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #54 - 13.08.2002 at 15:37:44
 
Quote:
Problem pa nastane, ko drugi mislijo, da je narobe. Pri tem pride do razhajanj med mano in njimi. In v tem trenutku je najtežje vzpostaviti "svojo" vero oz. se odločiti. A ni tako  


Živjo,c., po moje maš prov. Antropološko gledano je občestvo tisto, zarad katerega se človek oprime ene določene vere v smilsu  religije (vero jest samtram kot eno čustveno stanje, potrebo, religioznost, ki ni avtomatsko  vezana na religijo). Vero maš ti lahko brez občestva, ki bi jo potrjevalo ali zanikalo, ampak to je bolj samotno čustvo, ni v funkiciji izgradnje občestva. Zato je težko imet svojo vero, ker z njo izgubiš občutek pripadnosti in  somišljenike. Je svojo vero imet v socialnem  smislu skor isto kot brez vere bit, v inividualnem smsilu pa te vera tud  brez religije oz. navezave na  občestvo lahko tako močno na svet veže, da brez nje enostavno ne moreš bit. S tem da človek iz cerkve izstop ni nujno, da se veri odreče.  Tega večina folka, ki cerkev kot občestvo sesuva, ne šteka. Sem že trikrat povedal pa bom še enkrat: da z umzano vodo ni treba tud dojenčka ven odplaknit.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Anuk
Ex Member




Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #55 - 13.08.2002 at 16:16:42
 
titud wrote on 13.08.2002 at 14:41:01:
V občestvo naj bi nas povezal način iskanja resnice, ne pa delna al pa končna resnica. Vera v to, da sta  tak dialog in sožitje tako ustvarjenih resnic možna.

V  tako cerkev bi se  bil jest pripravljen koj  vključit, ker taka cerkev po moje ne bi bla slaba. Anuk,  a  ti tud pa še kdo tud?


Mislim titud, da sem jaz že in ti tud in sem titud hvaležna za vprašanje!
A se reče temu cerkev? - po moje raje ne; a si lahko predstavljaš zložene ekrane enga na drugega v en tak sakralni objekt (ha, ha) - ne vem, no

Nujno moram ob tem dodat tole:
"Na tem svetu visoka umetnost nikoli ne bo popularna, resnost nikoli ne bo zabava in arhetipična zaresnost nikoli ekscentrično cirkusantstvo. V tem je vsa resnica. In vedno bliže so mi ljudje, ki premorejo pamet in zmorejo pogum, da to resnico povedo z grobostjo, ki ustreza elementarnosti njene vsebine. Ko to pravim, pa seveda ne mislim, da ´resna´ in ´zabavna´ kultura v družbi ne bi mogli kohabitirati. Vsaka s svojo infrastrukturo, s sebi lastnimi kvalitetnimi parametri in s svojo publiko."
(iz članka Umetnost in njena nova oblačila, s podnaslovom šest krokijev in odstavka Padec delnic na borzi zaresnosti) avtor Jožef Muhovič,  Likovne besede 57-58, 2001

"Vse je potrebno poenostaviti, kolikor je le mogoče; vendar ne bolj." (Albert Einstein)


Back to top
 
 
IP Logged
 
Anuk
Ex Member




Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #56 - 13.08.2002 at 17:23:10
 
Quote:
Problem pa nastane, ko drugi mislijo, da je narobe. Pri tem pride do razhajanj med mano in njimi. In v tem trenutku je najtežje vzpostaviti "svojo" vero oz. se odločiti. A ni tako ???

Drugače pa povsem podpiram idejo, da se lahko vsak odloči kaj in kje bo in zakaj. S tem, da potrebujemo strpnost do drugih! Le-to pa nam da vera, ne pa verska ideologija, ki preferira moč, denar in oblast.

LP


S tema odstavkoma si pokazal na  bistvo c., vsak sam se odloča, ker tudi ni več nobene oblike, ki bi nas zaznamovala kot pris(o)tne -  nepris(o)tne; ker se oblike gibljejo, rojevajo in vsak hip odkrivamo novo. Kdor misli, da kralj in sodnik tudi na tem platnu - če sploh lahko govorimo o nečem takem - že vnaprej določata mesta, ki jih bodo zavzele osebe nižje veljave, sta ti osebi kvečjemu on sam, ker: MED UMETNOSTJO USTVARJANJA IN UMETNOSTJO PONAVLJANJA JE VELIKA RAZLIKA.  

(pa Malevič je tud že to vedu)
Back to top
 
 
IP Logged
 
cleo
3
***
Offline

življenje je čudovito

Posts: 118
Ljubljana
Gender: female
Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #57 - 14.08.2002 at 11:54:38
 


 Zato je težko imet svojo vero, ker z njo izgubiš občutek pripadnosti in  somišljenike. Je svojo vero imet v socialnem  smislu skor isto kot brez vere bit, v inividualnem smsilu pa te vera tud  brez religije oz. navezave na  občestvo lahko tako močno na svet veže, da brez nje enostavno ne moreš bit. S tem da človek iz cerkve izstop ni nujno, da se veri odreče.       [/quote]

Vera je individualna, religija skupinska "zadeva". Ne potrebuješ religijo, da te povezuje, saj je cel kup stvari, k lih tako povezujejo (jezik, geografske omejitve, način razmišljanja, druge institucije - npr država). A je potrebna širša povezava med ljudmi, da se počutiš "povezan". Pri veri gre za povezavo med mano in nečim več, ne pa med drugimi. Sicer pa v današnjem času obstojijo altenativne verske skupnosti (v ekstrenih primerih tudi "sekte" imenovane), ki skrbijo za skupno povezanost = občestvo.

Vera je individualna in če iztopiš iz cerkve (RK) = religije, še ne pomeni, da nimaš več vere. Samo ob nedeljah pri maši ne daješ več prostovoljne prispevke za nove bronaste zvonove, ampak greš raje s kolegom na kafe in razpravljaš kako si zadnje čase zmeden, in zgubljen in se iščeš okoli. Če ti dobra debata zadostuje, da vsaj začasno razčistiš pojme, pol je vse ok, se spoznavaš, iščeš in če imaš srečo najdeš. Lahko pa se pridružiš (če rabiš) kaki drugi verski skupnosti, pa imaš še občutek povezanosti....

Sicer pa, vsi smo povezani med sabo, in z nečim drugim (imenuj kakorkoli), samo zavedati se moramo... in delovati v skladu s tem!

Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #58 - 14.08.2002 at 12:22:25
 
Quote:
Vera je individualna in če iztopiš iz cerkve (RK) = religije, še ne pomeni, da nimaš več vere. Samo ob nedeljah pri maši ne daješ več prostovoljne prispevke za nove bronaste zvonove, ampak greš raje s kolegom na kafe in razpravljaš kako si zadnje čase zmeden, in zgubljen in se iščeš okoli. Če ti dobra debata zadostuje, da vsaj začasno razčistiš pojme, pol je vse ok, se spoznavaš, iščeš in če imaš srečo najdeš. Lahko pa se pridružiš (če rabiš) kaki drugi verski skupnosti, pa imaš še občutek povezanosti....

Sicer pa, vsi smo povezani med sabo, in z nečim drugim (imenuj kakorkoli), samo zavedati se moramo... in delovati v skladu s tem!


Cleo, piševa pravzarav o kar splošno znanih predstavah o veri in religiji in njunem  induvidulanem  in socialnem pomenu za posameznika.

Jest bi te dolpnu še tolk, da ni nujno,     da posameznik vero brez cerkve kot občestva lahko spejema  kot religijo v pomenu npr. čaščenje istega/podobnega boga in istega/podobnega sistema vrednot dogem kot v uradni cerkvi/sekti. Tud če je mal po svoje predela je kot ene vrste heretik še vedno veren smislu prisvajanja ene  določene religije.

Jest verjamem v to, da je mogoče bit veren ali religiozen brez vezanosti religioznega čustva na  takšno ali drugačno religijo. V tem smislu si v občestvenem smislu dejansko sam, ampak nč hudga, ker to samoto kopenziraš z vero/spoznjemm to, da smo itak vsi eno.  Pa zard tega  še nisem budist, hindujc  al pa kašnen novodobni kristjan, kakor bi me zarad tega želu kdo etiketirat zato, ker sam ne zna bit nč drugega od tega al pa ker bi si sam želu bit to, pa ne more, ker si religiozna čustva blokira.
Back to top
 
 
IP Logged
 
cleo
3
***
Offline

življenje je čudovito

Posts: 118
Ljubljana
Gender: female
Re: Cerkev slaba ali ne???
Reply #59 - 14.08.2002 at 13:11:33
 
Glede prvega in drugega odstavka se povesem strinjam s tabo in mislim, da si me prov lepo dopolnu.

Kar pa se zadnjega odstavka tiče, pa te nihče noče okarakterizirati kakorkoli drugače, kot se hočeš sam. Glavno je, da imaš ti razčiščeno kako in kaj, potem ti ne bi smelo biti važno, kako te okarakterizirajo drugi.
Glavno je, da si zadovoljen s sabo in se sprejemaš kakršen si in da te imajo tebi bližnji radi. Kaj več sploh še hočeš.... (pa če je cerkev slaba ali ne)

Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 11