Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 8
(Read 49280 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Prenova RKC
20.02.2001 at 10:48:40
 
Včeraj sem imel priložnost brati revijo prenova izdaja jo rkc (kolikor razumem). In med v rubriki iskreno z duhovnikom, sem zasledil vprašanje kaj je z okultnimi predmeti, bioenergetiki ...
odgovor je totalno dogmatski in netoleranten proti vsem oblikam duhovnosti razen krščanskim. to je sicer logično, ni pa normalno več v tem času da si nekdo dovoli pisati take stvari v medije in ljudi ščuva na nestrpnost.

lahko da sem narobe razumel text, ampak pomoje ne.
preberite in presodite
http://www.gape.org/gapes/prispevki/prenova.htm
in napišite tukaj svoje mnenja.
sem odgovor tudi objavil na www.rkc.si/prenova in je še vedno gor, vsaj bil je
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Urban (Guest)
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #1 - 20.02.2001 at 17:41:03
 
Clovek ne rabi nobenega posrednika do Boga, se najmanj pa cerkve. Vsem, ki ste izgubili vero vase in se zatekli h cerkvi predlagam da si preberete knjigo POGOVORI Z BOGOM. K branju te trilogije vabljeni tudi vsi duhovniki in njihove ovcke.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Prenova RKC
Reply #2 - 20.02.2001 at 22:47:55
 


Prebral sem tisto na linku  http://www.gape.org/gapes/prispevki/prenova.htm in kot popolnoma nevtralen v teh zadevah lahko dodam samo nekaj. Opravi intervju z biokibernetikom, ne bioenergetikom Slavkom Gorencom in dobil bos se eno sliko.  Sliko kjer ti bo on nanizal, da so vsi bionerergetiki in radiestezisti sedijo in spijo v t.j. smrtnem zarku, da pa so verkse sekte tudi grozna poguba. On je med drugim tudi izmeril da je vecina slovenskih cerkva pogubna, saj iz nje pridejo verniki, ki jim po eni uri mase pade dol cel biosistem najvecje sevanje pa je ravno pod zvonikom.  To torej do neke mere pomeni, da so verniki nekaj podbenga kot meditanti, ki doma meditirajo na smrtni coni, kot jo je poimenoval Gorenc.

Andres






Quote:
Včeraj sem imel priložnost brati revijo prenova izdaja jo rkc (kolikor razumem). In med v rubriki iskreno z duhovnikom, sem zasledil vprašanje kaj je z okultnimi predmeti, bioenergetiki ...
odgovor je totalno dogmatski in netoleranten proti vsem oblikam duhovnosti razen krščanskim. to je sicer logično, ni pa normalno več v tem času da si nekdo dovoli pisati take stvari v medije in ljudi ščuva na nestrpnost.

lahko da sem narobe razumel text, ampak pomoje ne.
preberite in presodite
http://www.gape.org/gapes/prispevki/prenova.htmin napišite tukaj svoje mnenja.
sem odgovor tudi objavil na www.rkc.si/prenova in je še vedno gor, vsaj bil je
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Prenova RKC
Reply #3 - 20.02.2001 at 22:52:35
 
'Sliko kjer ti bo on nanizal, da so vsi bionerergetiki in radiestezisti sedijo in spijo v t.j. smrtnem zarku'

tole rečva da ti verjamem (for argument sake), praviš torej da se ne ubadajmo z bioenergijo meditacijami in vsem kar govori model duhovnik?

gorenca sm kr neki gledu pa kr ne morem zapopast tega kar govori, če bi bilo to to zakaj tega ne poznamo vsi in delamo po tem sistemu?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Prenova RKC
Reply #4 - 20.02.2001 at 23:21:43
 
To kar Gorenc govori je tezko, zelo tezko za dojet in so mu ze rekli, da naj napise tako da bo folk zastopil. Gorenc sicer ne trdi, da se ne sme moliti, verjeti v Jezusa, ali meditirati. Lahko pa to skoduje, ce se te stvari izvaja v smrtni coni. Dobro mi je nekoc rekel za jasnovidke. Pravi vse je crna magija (tako se izrazi on). Te zenske ne morejo videti nic ce sedijo v zivljenskem zarku. Potem pa sem sel k eni s katero smo prijatelji in sem opazoval kam se bo usedla. Ko sem ji rekel, ce kaj vidi na drugem mestu, ki je okrog 80 cm oddaljen od tega stola je rekla, da slabo. To le se potrjuje Gorencevo dejstvo, da se je treba paziti.
Recimo tudi radiestezist Oblak je umrl za rakom in sam je iskal sevanja ipd. Po Gorencu se je moral veliko gibati po smrtnih conah, z leti pa se je vse nakopicilo.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Prenova RKC
Reply #5 - 21.02.2001 at 12:13:25
 
No mi je že malo bolj všeč tale Gorenc. Smiley Ker je res težko zanikati vse kar je bilo do sedaj pogruntano! Čeprav še vedno ne razumem teh smrtnih con - kako jih določiti, razen seveda s pomočjo njegove 090 številke ali pač tiste naprave ki jo je pogruntal.
Bova enkrat naredila tako da mi boš malo opisal tehnologijo, kolkor ti je dovoljeno, jaz jih bom poisakl z nihalom, in mi boš povedal če sem se zmotil. Pod pogojem da jih ti sploh znaš najti, te beta in alfa žarke - cone.

Praviš torej da jasnovidke/ci vidijo samo v smrtnem žarku, torej jim pomagajo videti slabe sile, torej tudi vidijo stvari take kot jih slabe sile prikazujejo?

Kar se pa Oblaka tiče (in še nekaterih drugih), obstaja mnenje ki pravi da je umrl za rakom zaradi tega ker se mu je vse vrnilo (zaradi karmičnih zakonov), namreč večina radiestezistov (in bioenergetikov in ostalih) je računala preveč za svoje usluge, ki bi morale biti po mojem mnenju in A.jevem mnenju zastonj ali pa vsaj zaračunati minimalno nadomestilo.
Je tudi res da so se ti ljudje veliko gibali po smrtnih conah saj so jih ljudem iskali, in sprejemali od drugih ljudi slabe energije, ki so si jih nabrali s časom.
Nekateri so (še vedno) šli tako daleč da so ljudi naredili za odvisnike od tega da jim 'popravljajo' prostore in telesa in karma je spet poskrbela za nadomestilo! Dano jim je bilo nekaj dobrega oni pa so to izkoristili v svje sebične namene.
Tukaj tudi leži tista osnovna dilema - ki kar se mene tiče sploh ni dilema - ali deliti znanje zastonj ali ne vsem ljudem ki si ga hočejo vzeti.

Ah vedno odbluzimo od subjecta totalno stran. Me je A. glih učeri napizdevu kar se tega tiče!
Ampak VSE JE ENO (IN ISTO), asociacije (intuicija?) nas peljejo od problema do rešitve. Pomoje!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miro (Guest)
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #6 - 25.02.2001 at 23:06:36
 
8)
Živjo Gape!
Gospodu Loviščku sem tudi sam napisal nekaj misli, pa tukaj objavljam kar vse skupaj:

Spoštovani gospod Igor Lovišček!

Vaš odgovor na vprašanje neke bralke o t.i. 'okultnih predmetih in znanjih' mi samo potrjuje moje prepričanje, da bi RKC še danes sežigala ljudi na grmadah, če bi le imela možnosti za to. K sreči pa je vaša (in vaših somišljenikov)nestrpnost do ljudi z drugačnim prepričanjem le simptom nezadržnega propadanja organizacije, ki je 2000 let vladala s pomočjo vcepljanja občutka krivde ljudem. Sem spada tudi edino zveličavno prepričanje, da je Bog izven nas - kot tak nas lahko nadzoruje in opazuje! - pa izvirni greh, pa vcepljanje občutka krivde pri spolnih zadevah in še bi lahko naštevali.

Vzhodna verstva resnično iščejo Boga v človeku, vsak naj najde torej Boga v sebi (in tudi izven sebe, če tako občuti). Qi (prana, mana, 'Sveti Duh', univerzalna inteligenca...) je pač univerzalna energija, ki vse ljudi in naravo na duhovnem nivoju povezuje v eno, je prisotna v vsem in vsakomur. Takšno stališče je gotovo bolj demokratično, saj vsakemu posamezniku omogoča iskanje božjega v samem sebi, brez razsojanja ali primerjanja z drugimi. Kot pravi Sai Baba: vsi smo bogovi, samo da jaz to vem, vi pa ne.

Nova duhovna gibanja danes rastejo kot gobe po dežju in nič čudnega ni, da na njih reagirate s tolikšno nestrpnostjo. In prav te reakcije, ta monopol nad končno razsodbo, ki si ga lasti RKC v božjem imenu, je pripeljala RKC v brezizhoden položaj. Pravzaprav pa tudi ne morete reagirati drugače, namreč: če lahko poiščem Boga v sebi, čemu bi potreboval duhovnika?! Nova duhovna gibanja krčijo vašo čredo, to je več kot jasno. In jasno je tudi to, da vas bo vedno manj, saj se niste sposobni preusmeriti k človeku. Vaša revija se lahko imenuje Prenova, vendar prava prenova v RKC ni izvedljiva. Hvala Bogu, bi lahko rekli.

O meditaciji: meditacija je predvsem postopek umirjanja, psihološki način, s katerim se sprostimo in kot taka nima z religijo bistvene zveze. Res pa je, da vzhodna verstva uporabljajo meditacijo v religiozne namene. Zakaj neki bi koristno metodo preganjali?

O bioenergetikih kot reikist ne bom pisal, pač pa bom napisal nekaj besed o Reikiju. Pri reikiju ne gre za 'sile teme', kot ste 'strokovno' napisali, pač pa nasprotno, za svetlobo, mir in ljubezen. Reiki ni samo za izbrance, pač pa za vsakogar, ne glede na njegovo siceršnje prepričanje. Reikisti sprejemamo vse ljudi, saj vemo, da vsi pripadamo enemu rodu, ne glede na to ali ono zunanjo posebnost, versko prepričanje ali karakterno lastnost. Da vam to potrdim, vam obljubim, da vam dam uglasitev (iniciacijo) brezplačno, če se boste za to odločili. Spoštovani gospod Lovišček! Z moje strani vam je bilo odpuščeno, in sicer še preden sem slišal za vas in vaše pisanje. Upam, da bom tudi z vaše strani deležen najplemenitejšega, kar zmore človek: odpuščanja.

Lep pozdrav
Miro
http://www.si21.com/petya/zavest.htm

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Prenova RKC
Reply #7 - 26.02.2001 at 09:34:37
 
Hvala Miro za te besede, sem že pomislil da imam edini mnenje o tej stvari.
Me zanima, si do Prenove prišel preko moje strani ali je tudi tebi prišla v roke 'po nesreči'?
Si pogledal novo stran, ki sem jo naredil (s pomočjo vseh sicer)? Bi se nam pridružil(a)?
http://www.gape.org/vratavraj
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Prenova RKC
Reply #8 - 26.02.2001 at 15:59:37
 
??? Ni blema, sicer pa se bomo več o tem lahko zmenili na kraju, kjer se družimo s temnimi silami. Darkerji, kaj hočeš Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Prenova RKC
Reply #9 - 27.02.2001 at 09:45:03
 
??? Aja, skoraj bi pozabil: do Prenove sem prišel preko tvoje strani.Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Prenova RKC
Reply #10 - 18.03.2001 at 17:51:27
 
Evo gospod Igor se je oglasil z odgovorom
http://www.gape.org/gapes/prispevki/prenova.htm
Back to top
« Last Edit: 18.07.2002 at 20:43:03 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Prenova RKC
Reply #11 - 18.07.2002 at 20:43:16
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Prenova RKC
Reply #12 - 18.07.2002 at 23:31:44
 
Na strani Prenove, je med drugim tudi članek, V katerem govorijo, da je Jezus sdravil bolezni tako, da je na ljudi polagal svoje roke. Zdravil je baje vse. Torej je bil Jezus prvi bioenergetik.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Prenova RKC
Reply #13 - 18.07.2002 at 23:58:17
 
gape wrote on 20.02.2001 at 10:48:40:
odgovor je totalno dogmatski in netoleranten proti vsem oblikam duhovnosti razen krščanskim.


Bom prebrala. Sem pa doživela srečanje z nekom, ki je pri Prenovi: najbolj zanimivo mi je bilo stališče, da je demon izven nas... Da je za ta demon kriv Adam..no in Eva tudi... In prav zanimivo mi je to stališče. Ker potem se ukvarjaš z "demoni" izven sebe... Verjamem, da je olajšanje, ko misliš, da je tam daleč.. zunaj.. Samo, realno je, da senca je v nas... Demoni so naši notranji glasovi... kritičnosti, sovraštva... in za te občutke ni odgovoren Adam (in seveda.. Hudič)... ampak mi.

O astrologiji... pa  tud ni ravno dobrega mnenja mel.. sam to pa ne vem, če ni le osebno mnenje.

Pa menda da ogromno reikistov prihaja v prenovo, ker so se zgubili..

Sem prebrala izjave iz linka... in tole, me je najbolj pretreslo, ob tem zmrazilo... :
.... je resnica v Jezusu, izven nas. Poglejmo svetnike, n. pr. Ignacija Lojolskega, in boste videli, da ni nikoli brskal po sebi, nikoli ni bil usmerjen vase ...
............. Katoliška Cerkev je edina, ki odpira ljudem oči na vseh področjih
...............Pred dvi leti sem prepričal prednico nekega samostana v tujini, da so prekinili z jogo v samostanu
..................... Gotovo pa je, da vodijo svoje podanike v temo. V jogi so vsi gibi kultni.
btw     kult = bogoslužje, bogočastje
...........Po njih prideš v neko stanje, v katerem se odpreš Zlu.
........ Če bi dobesedno verjel metodi in vsebini vzhodnih meditacij, bi me gotovo pripeljalo do krive vere, da izven človeka ni Boga
..........Ker ukvarajanje človekovega duha z orientalskimi metodami molitev in tehnik nam kristjanom spreminja mišIjenje, odjemlje čut za greh, in kot posledica sledi, da je odrešenje nepotrebno.
......Misijonarko, pa tudi kristjane, ki so dovolili njeno pisanje v Družini in njen nastop v katoliški oddaji popolnoma razumem.Saj so prav s tem pokazali, da še niso spoznali niti Jezusa niti Njegove Božje moči.
...........Če pri bioenergetikih ali pri reikistih Ijudje res ozdravijo, pa gre gotovo za demona, ki se potem v zameno hoče polastiti duše...........

gospod uporablja izraz "sinkretizem", kar pomeni:
1Poizkus združitve, kompromis med različnimi ali nasprotnimi si naziranji...2.nerazčlenjenost, nediferenciranost česa na nižji razvojni stopnji, npr. umetnosti pri primitivnih ljudsvtih, 3. stapljanje poganskih religij s krščanstvom.

No.. bom še mal razmislila, preden kaj rečem. Predvsem... kako.
Če sploh bom. Morda bom pa pustila le te besede tu gor.
Back to top
« Last Edit: 19.07.2002 at 01:48:07 by Amstel »  

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
SeK
Guest




Re: Prenova RKC
Reply #14 - 19.07.2002 at 00:35:33
 
Harry----------------
Na strani Prenove, je med drugim tudi članek, V katerem govorijo, da je Jezus sdravil bolezni tako, da je na ljudi polagal svoje roke. Zdravil je baje vse. Torej je bil Jezus prvi bioenergetik.  

LP Harry

SeK-------------------------
Harry. Tudi tebi predlagam, da pričneš z branjem svetega pisma. Poglej si npr. odlomek Mt 9, 1-8 (sveto pismo je dosegljivo tudi preko interneta). Tam piše da je Jezus najprej odpustil grehe. Ljudje so se čudili. Šele kasneje je ozdravil tega človeka (v tem primeru samo z besedami).

Vidiš, Jezus zmore odpuščati grehe (kar je težje kot ozdravljati). Za to so poklicani duhovniki. Zmore pa tudi ozdravljati bolezni. No, to zmorejo tudi bioenergetiki. Do neke mere. Vendar delajo to v svojem imenu. Sam osebno bolj zaupam da za moje ozdravljenje kličejo duhovniki Jezusa, ki še vedno zmore ozdraviti tudi bolezni. Preberi si npr. kaj o patru Rufusu ali drugih karizmatikih. Ali pa kaj o Medjugorju. Ali pa pojdi na lkakšno večje srečanje Prenove.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 8