Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6
(Read 28239 times)
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: SAMOMOR
Reply #30 - 07.08.2002 at 12:06:23
 
[color=Blue][/color]Gapetu ne upam oporekat! Je prepameten zame...Kar nekaj pa je razlag in gore knjig so napisali ljudje, da bi spoznali skrivnost smrti in življenja po njej...meni najlepša je razlaga v <Tibetanski knjigi mrtvih>...Pisali smo že o njej tudi tukaj. Lepa razlaga...
...Ko umremo, pustimo za seboj vse to, kar mislimo, da smo mi sami. Tedaj iztopi iz nas oni strašni, temni tujec, ki smo mi sami, in nič več nimamo možnosti, da bi se z njim soočili, pogovorili, ga izprašali o vsem, kar nas je skozi vse naše življenje mučilo, preganjalo, vznemirjalo...kajti z našo smrtjo tujec nepreklicno postane mi. Naš navidezni jaz, osebnost, naši bližnji in naša lastnina so ostali onkraj črte, navidezno ločujoče življenje in smrt in tako smo prvič soočeni sami s seboj. Soočeni s tujcem, ki ga za časa življenja nismo hoteli, zmogli spoznati, prepoznati. Ko zapustimo fizično telo, ostane samo še naš UM. In tedaj se šele izkaže narava našega uma. V času smrti vrtinec kaosa zgrabi naš um in postanemo žrtve njegove nestanovitnosti, njegovega beganja in zbeganosti...
Se opravičujem, vem, da ne maraš citatov.
V bistvu ima Gape prav...tudi če bi razumeli kaj se takrat dogaja, bi ne znali opisati...in zakaj bi morali ravno vse razumeti? Klinično mrtvi ljudje pa vedo o tem povedati tako različne razlage, da resnično ne veš, komu bi potem verjel...Mislim, da se nadaljuje vse tisto, kar nismo v času življenja razrešili...ni konca. Slabo in dobro ostaja vedno z nami. Tako je samo moje osebno mnenje.
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
DolpHiN
3
***
Offline

A wet kiss to you 2 :)

Posts: 112
Slovenija, maribor
Gender: male
Re: SAMOMOR
Reply #31 - 07.08.2002 at 14:33:28
 
haha...kako se je tip razkuril...  Cheesy

hvala angel...za tvoje mnenje
samo od gape-a še čakam

sicer pa jaz sem po horoskopu vaga Smiley "mmm topic za naslednjič"
tako da od tod izvirajo moje hipoteze... zbiranje in zbiranje informacij, ko pa dobim ostro sliko pretehtam in razsodim...
saj takšni smo a ne ?
ČRNO na BELEM...

zatorej še enkrat v katero skupino spadajo ljudje ki umrejo nenaravne smrti... med samomorilce ali ne ?

pa tukaj želim samo mnenje...saj je itak brezpredmetno ugotavljati kdo ima prav in kdo nima, ker itak ne more nihče zagotovo trditi kako in kaj Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: SAMOMOR
Reply #32 - 07.08.2002 at 14:48:28
 
Mislim, da tisti, ki podzavestno (vprašanje, če sploh je v posameznikovi podzavesti) privlečejo situacijo iz okolja (nesrečo?), ko prenehajo fizično obstajat niso na istem kot tisti, ki si sami vzamejo življenje, ker kljub temu, da jih morda podzavest močno k temu vleče, so se na nek način vseeno zavestno odločili za takšno dejanje. Brala sem, da jih veliko po začetnem olajšanju od stiske kasneje v prehodu iz fizičnega telesa spozna svojo zmoto, zato se ima priložnost vrniti, saj ubežati sam sebi ni moč.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: SAMOMOR
Reply #33 - 07.08.2002 at 15:10:40
 
Morda pa je vseeno, le odpustiti je treba. Če je to pilot letala, ki se je zrušilo, ali če si to sam, ki si skušaš vzeti življenje. Pomembno je stanje zavesti ob trenutku smrti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: SAMOMOR
Reply #34 - 07.08.2002 at 16:43:45
 
Lepo te je brati Zavezdica!
Delfin a ti si po horoskopu tehtnica? Jaz tudi. Sedaj te pa bolje razumem...planet Venera, mam prav?
Ah, Delfin midva nisva za na ta svet...večni romatični sanjači so tehtnice...neodločne, umetniške in težko razumljive veliki večini...Če bi imela možnost izbire, bi si resnično želela, da mu ugrabijo vesolci in ponucajo za kaki njihov eksperiment...
No, malo sanj in humarja tud ne škodi. Že tko je tole življenje preresno...
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: SAMOMOR
Reply #35 - 07.08.2002 at 16:46:14
 
[color=Blue][/color]Se opravičujem Zvezdici! Lettle Star sorry!
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
DolpHiN
3
***
Offline

A wet kiss to you 2 :)

Posts: 112
Slovenija, maribor
Gender: male
Re: SAMOMOR
Reply #36 - 08.08.2002 at 12:01:12
 
haha Angel moj dragi Smiley))

se mi je zdelo da si nekje blizu VENERE Smiley))
ker te je sama ljubezen in eleganca... hmmm a ti povem nekaj Smiley)) hehe

ko sem bil majhen sem si tudi jaz ful želel da bi me ugrabili nezemljani Smiley) in potem sem čakal, ker me bi naj ugrabili ko bi bil polnoleten... in potem seveda ni bilo nič Smiley)) hehe...

koliko podobnosti hmmm... IMEL TE BOM NA OČESU !
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: SAMOMOR
Reply #37 - 08.08.2002 at 17:52:35
 
Ja, zanimivo.  GrinJaz namreč še vedno čakam une vesolce, da bi me ugrabili...samo veš kaj delfin? Kaj pa če naju porabijo za kakšen čuden eksperiment, pa bova trpela? Kaj če naju mučijo in dajo na kako natezalnico? Potem odpove vsa znanost tega sveta...bova ponesrečen poskus, vem...Ker tehtnice se NE MARAJO MUČIT, NE MARAJO TRPETI, NE MARAJO STRADAT in JOKAT do nezavesti, ne marajo podlosti, lažnivosti, plahosti, bedastoč, ne marajo svinjarije, nasilja, vojen, katastrof, na marajo hodit u hribe, če se raje peljejo, ne marajo revščine, rade dobro jedo in pijejo, rade imajo ljubezen, sonce, morje, toploto, človeško pozornost, nežnost, glasbo, umetnost, matamatiko malo manj, rade imajo vse, kar njim paše, najraje pa sanjajo, ljubijo, potujejo, spoznavajo nove ljudi, tudi pišejo in se smejejo...
Mogoče sem kaj pozabila, lahko še dodam...
Za samomor pa...mislim, da ga niso sposobne niti narest, ker preveč ljubijo življenje!
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
DolpHiN
3
***
Offline

A wet kiss to you 2 :)

Posts: 112
Slovenija, maribor
Gender: male
Re: SAMOMOR
Reply #38 - 08.08.2002 at 21:19:15
 
hehe Smiley))
zakon si...


lepše naju ne bi mogla opisati no Smiley)

sicer pa glede samomora se popolnoma strinjam... prerad imam življenje pa naj bo kruto ali dobro Smiley))
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: SAMOMOR
Reply #39 - 12.08.2002 at 13:55:19
 
Mal bom zašla iz teme...Venera...boginja ljubezeni. Zakaj so poimenovali planet po njej, pa žal ne vem...Potem bi si želala, da me resnično ugrabijo vesolci in odpeljejo na Venero...Nekaj ti bom priznala Delfin. Tudi jaz pomislim včasih na smrt kot neizbežno dejstvo. Kot najstnica sem pa zaradi ene nesrečne ljubezni bila tako zelo na psu, da sem premišljevala tudi o samomoru. Razumem najstnike, da premišljujejo o tem. Takrat človek premišljuje o vsem mogočem in nemogočem. Ko pa se zalomi, ko si na tleh...je samomor tako romantična smrt...recimo. Si vedel, da sta bila Romeo in Julija v bistvu najstnika. Komaj 16 letnika? Neizpolnjena ljubezen v tistem obdobju ni nič novega. Najstniki jo doživljajo vsakodnevno. Misel na samomor jim je samo pobeg...iz resničnosti. Ampak za tak pobeg rabi človek pogum...tega pa redko kateri najstnik zmore.
Ko danes premišljujem o tem, mi je hudo. Vem, da najstniki premišljujejo o smrti. Ampak samo premišljevati o njej ni isto, kot pa to storiti. Vesela sem, da sem tisto burno, neuslišano ljubezen prebrodila...in vesela sem, da živim. Danes mi je že misel na samomor tuja, grozljiva...Zanimivo kajne? Kako se z leti zbojimo karnaenkrat za svoje življenje. Kakršno koli že je...
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: SAMOMOR
Reply #40 - 13.08.2002 at 23:38:44
 
Quote:
Neizpolnjena ljubezen v tistem obdobju ni nič novega. Najstniki jo doživljajo vsakodnevno. Misel na samomor jim je samo pobeg...iz resničnosti. Ampak za tak pobeg rabi človek pogum...tega pa redko kateri najstnik zmore.


Se strinjam Angel, naj še dodam, da še dobro, da nimajo toliko poguma.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
DolpHiN
3
***
Offline

A wet kiss to you 2 :)

Posts: 112
Slovenija, maribor
Gender: male
Re: SAMOMOR
Reply #41 - 15.08.2002 at 12:46:48
 
btw: nerodno mi je priznati ampak tudi jaz sem v mladosti razmišljal o samomoru...ampak ne zaradi ljubezni...
in vedno me je k razumu spravil pomislek na moje starše, ki me imajo radi...vedno sem si predstavljal kakšno gorje bi povzročil njima in v bistvu uničil njuno srečno življenje...to me je vedno odvrnilo od takšnih pomislekov....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: SAMOMOR
Reply #42 - 23.08.2002 at 02:20:12
 
Draga Katarina,
tu imaš en link, kjer boš našla eno razlago kaj se zgodi po tem, ko umremo.

http://www.maitreya-edu.org/news_letters/news_letter_22.htm

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
malaHana
Guest




Re: SAMOMOR
Reply #43 - 26.08.2002 at 19:14:42
 
Zdravo!

Sem novinka in pred kratkim se je tudi moj fant odločil umreti. Sem jaz pri vsem tem res nedolžna? Včasih se bojim, da bom celo življenje plačevala, ker nisem pomislila na to, kakšne težave je imel. Bojim se, da bom ostala sama, tako kot je ostal on. Osamljenost me res ubija. Po drugi strani pa se z veseljem utapljam v pesimizmu in žalosti in kar nočem živeti tako kot je treba. občutek krivde mi ne da miru!!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: SAMOMOR
Reply #44 - 26.08.2002 at 19:21:39
 
MalaHana,

Vsak človek je sam zase odgovoren. Tukaj in zdaj. Veliko smo o tem že govorili.

In jest ti še enkrat povem.

Ti nisi nič kriva!


Res je da takšni trenutki, ko se počutiš osamljeno in v stanju pesimizma niso prijetni. Predvsem se ne obsojaj in vali krivdo nase. Tvoje življenje tukaj teče dalje.

Prišla si do nas. Vsem sem že premnogokrat predlagal za začetek nekaj literature. In danes sem knjigo kot nalašč spet videl. Poleg hale A je Mala Blagovnica, v prvem nadstropju je topla knjigarna, in v njej sem videl knjigo OSHO: Smrt - velika izmišljiotina.

To ti toplo predlagam za začetek. Dobi se jo tudi v knjižnjicah.

Drugače pa kar vpraši.


lp
Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6